Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeretőből feleség

Torolt_felhasznalo_413850
Torolt_felhasznalo_413850
Létrehozva: 2004. október 14. 18:27
Sziasztok.
Sokáig olvasgattam a "Szeretőként élni..." topicot, onnan jött az ötlet ennek a topicnak az inditására.Szeretném elmesélni nektek a saját történetemet.
13 évvel ezelőtt egy nálam 13 évvel idősebb férfi szeretője lettem.Neki egy nála 3 évvel fiatalabb felesége meg egy 9 éves gyermeke volt.Én uj voltam a munkahelyen.Fiatal, csinos, ápolt voltam, saját lakással, kocsival.Két hónapi ismerettség után meghivott egy kólára és még aznap este lefeküdtem vele.Ez egy 4 éves kapcsolat kezdete volt. Aztán jött a közös vállalkozás, üzleti utak, nyaralások. A felesége SOHA nem tudta meg.Szerintem mellesleg nagyon jó feleség volt. Dolgozott, főzött gyerekkel tanult, de én beleszerettem a férjébe ő pedig belém. Imádtuk egymást. Nem tudtunk létezni egymás nélkül.Nagyon szerettem volna, ha elválik de ezt soha nem kértem, vártam, hogy lépjen Ő. Rengeteg mindent megéltem vele : könnyek, szakitások, békülések.Aztán az egyik veszekedés után nem álltam oda az ajtóba "csak a testemen keresztül" felkiáltással.Elutaztam egy hónapra. akkoriban még nem volt mindenkinek mobilja - nekem sem.Mikor hazaértem a faxgépben volt kb. 2 méternyi szerelmeslevél, versek.Azzonal elmentem az irodájába.Akkor szeretkeztünk utoljára.Én azt hittem minden megy tovább, de akkor meg Ő utazott el a családjával.Nem tudtam mi történt, azt hittem megbolondulok.Mikor hazajött felhivott és ridegen kijelentette, hogy vége. Következett egy olyan év ami alatt nagyon forgalmas lett a magánéletem.Aztán megismerkedtem a férjemmel.Persze Ő is nős volt - vagy legalábbis mindenki úgy tudta, én is.Eltelt még egy év amikor teljesen véletlenül megtudtam, hogy el vannak régen válva, csak a gyerekek miatt laknak együtt.Azonnal megkérdeztem, mire elmondott mindent.Azért maradtak egy lakásban mert a Ő nem akar kimaradni a gyerekek neveléséből. Nagyon szereti őket.Másnap jelentkezett az ex.Találkoztunk és akkor lepődtem meg, hogy mindent tud rólam ami a syakitásunk óta történt velem.Végig tartotta a kapcsolatot a legjobb barátommal. Tőle tudja, hogy szerelmes vagyok és látszott rajta, hogy örül boldogságomnak.Azóta mi összeházasodtunk, a gyerekek velünk laknak - az anyjuk lelépett egy másik pasival.Most várjuk mind az elsö közös babát.Nagyon boldog vagyok.A férjem ráadásul egy szuper jó pasi.Gyengéd, figyelmes nagyon szeret minket.
Tanulság? Talán csak annyi, hogy el kellett telnie annyi évnek, hogy megértsem ő volt az aki sokkal jobban szeretett, mert el tudott engedni.Ha ö akkor nem tart ki az elhatározása mellett, lehet még a mai napig ebben a se vele-se nélküle,se velem-senálkülem kapcsolatban vergődök. Tudom hogy neki sem volt könnyű.Tudom mennyire szeretett.
Mostanában csak a munkahelyemen hiv fel, szülinapkor, névnapkor. Még most is elkezd izzadni a tenyerem ha meghallom : szia kisvörös.
Még csak annyit, hogy messze nincs már annyi időm magamra mint azelőtt, de nem hagyom el magam. Próbálok most is csinos, ápolt lenni, mint amikor megismert.
  1. 2013. június 6. 14:3256.
    Miéer örlődik a rokonod? Hány éves? Hogy hogy nem hallgat senkire?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273218 (55)
    2013-06-06  13:50
  2. Torolt_felhasznalo_273218
    Torolt_felhasznalo_273218
    2013. június 6. 13:5055.

    2000 és 2001 egy nyarán dolgoztam együtt egy férfivel. (Nekem nyári diákmeló, neki állandó munka). Jó barátok lettünk, sokat beszélgettünk. 

     

    A házassága nem működött, a szerelem rég elmúlt, beszélgetni alig beszélgettek, inkább csak veszekedtek. Mégsem váltak. A gyerekek miatt. A legkisebb 2-3 éves volt. A férj 38, a feleség 36. Biztatták magukat, hogy majd jobb lesz.. Ha több pénz lesz... Ha kevesebb munka... Ha kicsit

    nagyobbak lesznek a gyerekek... Ha... Ha...  

     

    Aztán nem lett jobb. Vagyis néha kicsit igen, de inkább romlott...

     

    Végül 2011-ben döntöttek a válás melett. A pasi ekkor 48 volt, a nő 46. A legkisebb gyerek 13. Csúnya válás volt. Addigra mindkettőjükben annyi gyűlölet és felhalmozott sérelem volt mindkettőjükben, hogy még az alapdolgokat (gyerekek közös nevelése) is nehezen vitték dülőre. Egy ideig a gyerekek is hadszíntérré változtak. 

     

    Kinek volt ez jó?

     

    Ha akkor elválnak, szép válás lett volna. Még békében. Még mindkettőnek lett volna esélye egy jobb, teljesebb párkapcsolatra... Oké, még mindig van, de azért 46-48 évesen nehezebb jóval, mint 36-38 évesen....

     

    Szóval én válás párti vagyok. Ha nem működik, legyen vége.

     

    És ahol szerető van, ott nem működik valami. (95%-ban).

     

    Hogy miért gondolok rá sokat? Mert az egyik legközlebbi rokonom a szemem láttára örlődik évek óta egy rossz házasságban... Nézni is rossz... 2 gyerek van... Nem hallgat senkire...  

  3. 2013. június 6. 08:2454.

    Én is így vagyok vele, jó ahogy van, nem is tudom ha esetleg arra kerülne a sor én botítanék-e miatta...lehet...de egyáltalán nem biztos...

     

    A másik: ha nem jó ott neki ahol van...akkor váljon, de ne miattam...hanem azért mert neki ott nem jó...

     

    Azt gondolom ha valaki CSAK a szeretője miatt válik abból sosem sül ki jó...

     

     

    előzmény:
    BBévi voltam (53)
    2013-06-05  21:39
  4. 2013. június 5. 21:3953.

    "Az eszement szeretők akkor is titkon reménykednek,ha a párjuk már az elején kijelenti,hogy sosem válik el,vagy sosem hajlandó felvállalni őt a nyílvánosság előtt."

     

     

    Ez jó .......Van egy aránylag ritka kivétel. Ez akkor fordul elő mikor a szerető titkon örül hogy ő csak szerető és sajnálja azt,akinek több jutott a jóemberből/jóasszonyból.

    előzmény:
    LINA (43)
    2013-06-05  13:04
  5. 2013. június 5. 14:2652.

    Csak két lehetséges végkifejlet lehetséges.  Az igen vagy a nem. 

    A csepp is és a  tenger is vízből van, de azért mégis másként vizsgáljuk. 

    Egy - egy konkrét emberre nem húzható rá egy tömegre vonatkozó megállapítások, egy ferfi, nem olyan mint általában a férfiak. Legfeljebb részben.

    előzmény:
    *margaréta* (49)
    2013-06-05  13:50
  6. 2013. június 5. 14:1051.
    Jaaa, te a nyitó topika írtad...
    előzmény:
    nok_apja (50)
    2013-06-05  13:59
  7. 2013. június 5. 13:5950.
    Az említett közös várt gyermek most 8-9 éves lehet. Vajon együtt vannak e még ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413850 (1)
    2004-10-14  18:27
  8. 2013. június 5. 13:5049.
    Az én esetem miért egyedi?
    előzmény:
    nok_apja (48)
    2013-06-05  13:40
  9. 2013. június 5. 13:4048.

    "mennyi esélye van ennek?"

     

    Ez attól függ, hogy a pasi aktívan nős-e, vagy családi állapottól függetlenül egyedüllévő.

     

    A nős pasi változatban,  a te konkrét, egyedi esetedben 50 %. Vagy igen, vagy nem.

     

    Általános esetben viszont 3-5 %-ra saccolom. A maradék 95-97% férfi marad a családjával.

    előzmény:
    *margaréta* (41)
    2013-06-05  12:48
  10. 2013. június 5. 13:3947.

    Most magam ellen beszélek, de szerintem is döbbenetes....én talán egy házasságot, kapcsolatot ismerek magam körül, ahol nincs és nem is volt sosem szerető vagy egyik vagy másik félnél...

     

     

    előzmény:
    Pimpőke (46)
    2013-06-05  13:17
  11. 2013. június 5. 13:1746.

    Szerintem döbbenetes ez az egész. Mindenkinek van családja, szeretője, válik nem válik. Nem értem.

    Azt értem, amit valaki lentebb írt, hogy nős férfivel szerelem, 1,5 hónap múlva  a férj elvált, és elvette a "szeretőt". Ilyen van, jó hogy így sikerült. 

    De amikor évekig csalok meg valakit, akiről még a szeretőnek is van képe azt mondani, hogy jó feleség, na akkor hányom kell. Tényleg nincs senkinek annyi józan esze, erkölcsi érzéke, lekiismerete, hogy a megcsalt felet ne alázzák már a szükségesnél tovább???

     

    Én el tudnám fogani, ha a férjem elém állna, hogy ő szerelmes, megtalálta az igazit, és látnám, hogy tényleg komoly a dolog. De a hónapokig, évekig történő átb@ás, az annyira undorító, hogy elmondani nem tudom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413850 (1)
    2004-10-14  18:27
  12. 2013. június 5. 13:1645.

    Ha lett volna választási lehetőségem annak idején, hogy milyen kapcsolatot szeretnék és milyet nem...nyilván én sem arra vágytam kislány koromban, hogy majd szerető leszek.

     

    De az élet így hozta... 

    előzmény:
    LINA (43)
    2013-06-05  13:04
  13. 2013. június 5. 13:1344.

    Igaz, én is szerető vagyok, de nem is igazán magam miatt kérdezem.

     

    Én sosem kérdeztem rá, hogy mi lesz velünk, vagy lehet-e ebből több...az ok, hogy két kicsi fia van...akárhányszor beugrik, hogy de jó lenne vele egy "normális" kapcsolat mindig a két kisfiút látom magam elött.

    Igaz ő sem hozta ezt elő sosem, valamiért azt érzem, jó ez így, mert ha csak úgy szemrebbenés nélkül elválna akkor milyen ember lenne...

     

    Viszont olyan kapcsolatot is ismerek ahol csak az egyik fél házas a másiknak csak barátnője van, mégsem jutnak egyről-a kettőre. Szakítottak már, de most újból együtt vannak, szükségük van egymásra, szeretik egymást...mégis a srác nem tud dönteni, nem köti Őket se gyerek,se házasság, se anyagiak...még sem megy.

     

    Valahol azt olvastam, hogy a pasik sokkal nehezebben döntenek ilyen esetben...

     

    De tudok ellen példát is...

     

    Igen én is azt gondolom minél később dönt annál kisebb az esély arra, hogy a szeretőt válassza...de erre is tudok ellen példát... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464050 (42)
    2013-06-05  13:03
  14. 2013. június 5. 13:0443.

    Minden szerető mindig ebben bízik,ebben reménykedik.

     

    Az esetek többségében akár évtizedekig is hitegetik önmagukat és hitegeti a párjuk is,hogy előbb-utóbb végre elveszi őt,felvállalja a nyílvánosság előtt is stb.

    Az eszement szeretők akkor is titkon reménykednek,ha a párjuk már az elején kijelenti,hogy sosem válik el,vagy sosem hajlandó felvállalni őt a nyílvánosság előtt.

     Aztán elvesztegetett évtizedek után kiöregedve,megkeseredve nyafognak,reklamálnak.

    Ritka az az eset,amikor a titkos szerető feleséggé avanzsál. Nő létemre sosem vágynék ilyen "dicsőségre",sosem tudnék bízni az ilyen pasiba.

    előzmény:
    *margaréta* (41)
    2013-06-05  12:48
  15. Torolt_felhasznalo_464050
    Torolt_felhasznalo_464050
    2013. június 5. 13:0342.

    Szerintem sokban függ attól, hogy milyen rövid időn lép ki a házasságából mármint olyan értelem, hogy meddig húzza a dolgot a válóper elindításával. Úgy gondolom, és ezzel nem akarok senkit se megbántani, de minél tovább húzódik, a "majd hamarosan színt vallok az asszony előtt, elköltözök, beadom a válópert" dolog, annál kevesebb rá az esély, hogy felvállalt és tiszta kapcsolat lesz belőle. 

    Persze nyilván nem lehetetlen, de szerintem nagyon kevés szeretőből lesz feleség vagy felvállalt egyedüli barátnő , mivel a férfiak szerintem nem azért kezdenek szeretőt tartani, hogy na majd belőle lesz a köv. feleség. 

    Ha te mindenképpen többet szeretnél a pasitól, mint szeretői kapcsolat, akkor szerintem nem árt, ha időben közlöd vele ezt, persze van rá esély hogy lapátra tesz, de legalább nem vársz rá feleslegesen több hónapot vagy évet.

    előzmény:
    *margaréta* (41)
    2013-06-05  12:48
  16. 2013. június 5. 12:4841.

    Tudom, hogy régi a topic, de ugyanezzel a címmel nem akartam még egyet nyitni...

     

    Szóval szeretőből feleség vagy ha nem is feleség, de komoly felvállalt kapcsolat...mennyi esélye van ennek?

     

    Mitől függ?

     

    Szerintetek?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413850 (1)
    2004-10-14  18:27
  17. Torolt_felhasznalo_413850
    Torolt_felhasznalo_413850
    2005. január 31. 00:0540.
    Nem ő csalta a volt feleségét, hanem a volt asszony őt. Már el voltak válva amikor én megjelentem, csak ezt akkor senki sem tudta rajtuk kivül. A gyerekek sem. Sok marhaságot csinált az ex, de a férjem tisztelte, hogy a gyermekei anyja és addig vele is maradt ameddig nem csinált egy olyan oltári baromságot, hogy a gyermekek is veszélybe kerültek (felvett valami uzsorásoktól pénzt, mert elment az akkori hapsijával nyaralni és ő állta a cehhet, persze nem fizette vissza, mire az uzsorások jelentkeztek és megfenyegették, hogy elrabolják a gyerekeket. Meg is tették volna, a helyi alvilág ismert fazonjai. ) Na akkor már egy éve együtt voltunk, én azzal a tudattal hogy ő nős, ő meg tiszta lelkiismerettel, mert már régen nem volt az. Ezért nem jó ebben az esetben a kutyából szalonna. . . Sokáig nem válaszoltam, kórházban voltam, de már nincs sok hátra:)))) Mellesleg tudomásom szerint, ő nem csalta meg ameddig ki nem tudódott a harmadik pasija is az ex-nek. akkor telt be nála is a pohár.
    előzmény:
    macskoszka (26)
     
  18. 2004. október 15. 12:4539.
    Ilyen előzményekkel várható volt, hogy előbb-utóbb kihűl a kapcsolatuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243895 (35)
     
  19. 2004. október 15. 12:4438.
    Örülök, hogy sikerült megtalálnod a boldogságot!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_213648 (23)
     
  20. Torolt_felhasznalo_243895
    Torolt_felhasznalo_243895
    2004. október 15. 12:4237.
    Ezzel egyetértek.
    előzmény:
    Vivibaby (36)
     
  21. 2004. október 15. 12:3936.
    Ha valakinek valóban lelkiismeret furdalása van, zavarja a lelki nyugalmát a kettős élet, az próbál valami megoldást találni és nem évekig ingázik a szerető és a feleség között. Szerintem. Elvégre ki szereti, ha nincs rendben a lelki békéje???
    Hozzáteszem, hogy itt nem a Te esetedre gondolok, nyilván. Nálatok megtette ezt a lépést a párod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243895 (34)
     
  22. Torolt_felhasznalo_243895
    Torolt_felhasznalo_243895
    2004. október 15. 12:3635.
    Csak még annyit tennék kozzá hogy a párom 20, az exe pedig 21 éves volt amikor összeházasodtak, jórészt azért, mert a szülők nem engedték őket együtt aludni amíg össze nem házasodnak!!!! Szerintetek ilyen motivációval és ennyi idősen vajon mennyire tudatos egy ilyen döntés??Vajon el lehet-e ítélni bármelyik felet ha évek múlva rádöbbennek arra hogy megváltoztak, mindketten mást akarnak az élettől és bizony elmúlt az a fiatalkori lángolás, ami összekötötte őket??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243895 (34)
     
  23. Torolt_felhasznalo_243895
    Torolt_felhasznalo_243895
    2004. október 15. 12:3134.
    Miből gondolod hogy nyugodt lélekkel csalja a feleségét egy férfi???Az én páromnak állandóan lelkiismeretfurdalása volt, valóban csakis a gyerek miatt nem lépett korábban, de végül pont azért kezdett mellettem új életet, mert gyűlölte becsapni azt a nőt, aki - bár már rég elmúlt köztük a szerelem, sőt a testi kapcsolat is - mégis csak a gyermeke anyja, akit tisztel. Hozzáteszem, hogy a házasságuk alatt azért a feleség sem élt éppen apáca életet. . . . , szóval nem mindig a férj az egyedüli hibás fél egy válás során. Most boldog, mert megtalálta bennem a párját minden téren és nincs szüksége arra hogy "másfelé" menjen, mert mi megkapjuk egymástól mindazt, amit egy jó házasságban megkap két ember egymástól. Tisztán, bűn nélkül tud élni, emiatt sokkal kiegyensúlyozottabb és így legalább a feleségének is megadta az esélyt hogy megtalálja az igazit és ő is boldog lehessen, ami szerencsére így is történt.
    előzmény:
    Vivibaby (30)
     
  24. Torolt_felhasznalo_243895
    Torolt_felhasznalo_243895
    2004. október 15. 12:2433.
    Sziasztok!
    Csatlakozom Magician mellé és "rontom" az általános statisztikát. 4 éve ismertem meg a párom, nős volt, van egy kisfia. 2 éve mondták ki hivatalosan a válását, amit nem a feleség hanem a párom kezdeményezett, mert engem megismerve rájött hogy van még esélye a boldogságra és a lelkiismeretfurdalás nélküli családi életre. Azóta az exe is megismerte a nagy Ő-jét, mi azóta is együtt élünk, most építkezünk és remélem hogy nemsokára feleség is lesz belőlem. :-)) Nem mondom hogy nem nehéz együttélni a párom "régi" életével, elfogadni a fiát stb. , de szeretjük egymást és boldogok vagyunk együtt. Ennek ellenére azért senkit sem biztatok arra hogy nős pasival kezdjen ki, nálam sem szerelemként indult, egyszerűen úgy alakult, hogy néhány hónap alatt rá kellett döbbennünk hogy mi egymásnak vagyunk teremtve. De azt gondolom hogy ez valóban ritka eset. . . . . Szép és gyötrelmes egyszerre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top