Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elvesztett barátnők

viktoria22
Létrehozva: 2004. szeptember 24. 09:10
Szia Mindenki!
Arra vagyok kiváncsi, hogy szerintetek miért jellemző a kialakuló párkapcsolat miatt sokan leépítik a barátnőiket/barátaikat? Én nem tudom elképzelni, hogy lehet az életünket egy emberre alapozni. Egyik "barátnőm" egész nyáron felém sem nézett, nem mintha most hallanék róla. Pedig régen hetente találkoztunk, és naponta beszéltünk telefonon. Indítsak küzdelmet azért, hogy rám is szánjon egy órát a pasija mellett? Nekem ehhez nincs gyomrom. Vagy van rám igénye, vagy nem... Mit gondoltok?
  1. 2014. május 23. 00:1545.
    Ez tenyleg jo tema. El ne higgyetek, hogy csak fiatalokkal esik meg. Egy baratnom kb 5-6 evig volt mar baratnom, es foleg az utolso evekben nagyon jo baratnok lettuk, de mindvegig azok voltunk. Szinte elvalaszthatatlanok. Es o, mikor felszedett egy pasit, engem egyik naprol a masikra, inkabb egyik percrol a masikra a szo szoros ertlemben kivagott. Mondvacsinalt urugyet takolt, elore keszult erre, mint mondtak a tobbi baratnok. Erre kossetek gorcsot, mert en nem tudok. Nekem jo sokaig fajt, nem ertettem, nehezen tudtam megemeszteni, de neki ugy latszik, semmit nem jelentett az egesz. Ha rolam van szo, mindig halalosan merges, amit visszahallottam. Megis mi baja lehet?
    előzmény:
    viktoria22 (1)
    2004-09-24  09:10
  2. 2014. május 22. 23:4944.

    "Miért kellett dönteni? Nem kell feltétlenül a pároddal együtt találkoznotok!" 

     

     

    Hát, persze, az ember ideje meg végtelen. Az életünk csak a pasinkkal meg a barátnőinkkel való találkozásról szól. Tanulás, munka, család, háztartás = ezek mind nemlétező fogalmak.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (7)
    2004-09-24  09:30
  3. 2014. május 22. 23:3843.
    Hát, ha neki így jó, maradjon a barátjával magának. Nehéz lesz majd visszaszereznie az emiatt elveszített barátnők, rokonok társaságát, ha ne adj" Isten szakítanának, vagy egyszerűen elkezdenének neki hiányozni. Elhiszem, hogy vacakul érzed magad, hogy egy ilyen szoros barátságot elveszítettél, de nagyon könnyen találhatsz még ilyen fiatalon akár több barátnőt is.  
    előzmény:
    viktoria22 (1)
    2004-09-24  09:10
  4. Torolt_felhasznalo_348060
    Torolt_felhasznalo_348060
    2005. Április 10. 16:0942.
    Én nem elméletben szólnék a témához (aminek egyébként nagyon megörültem), hanem gyakorlatban, mert keresem egy régi barátnőmet.
    Kelemen Györgyi (férjhez ment). Kisújszállásról Keszthelyre. Ha valaki ismeri, szóljatok neki légyszi, hogy keresem.
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. Április 10. 16:0341.
    Velem is hasonló dolog történt. Együtt jártunk általános iskolába és nagyon jó barátnök lettünk, elválaszthatatlanok. Rajongtam érte. Aztán jött a középsuli és szétváltak útjaink. Nyáron nem nagyon talákoztunk, viszont msn-en minden nap beszéltünk órákig. Aztán neki egyre több bnöje lett az új sulijába is. Egyszer azt mondta az évfolyamtársára, hogy megtalálta a másik felét. És ez nekem nagyon rosszul esett, mert engem sokkal régebbröl ismer, mint öt, mégis ö lett a legjobb barátnöje, mindig együtt vannak, mi meg csak havonta egyszer találkozunk, szinte már olyan mintha csettalira mennék. Egy hete pedig összevesztünk, elküldött a francba azért mert nem értettünk egyet valamiben. Egy hete már nem is beszélünk egymással. Látszik hogy marhára hiányzok neki, pedig most nem én volam a hibás. :(((((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_740331
    Torolt_felhasznalo_740331
    2004. szeptember 24. 22:0640.
    Szia! Ez tipikus női szokás szerintem. Amikor még új egy kapcsolat, akkor mindenki éjjel-nappal együtt akar lenni a kedvessel, és persze ott a meló, suli, család, kinek mi. . . aztán ahogy telik az idő, már egyre "cikibb" az elhanyagolt barátnővel újra felvenni a kapcsolatot, sőt nehezebb is. Nekem van olyan barátnőm, akiről nyolc év barátság után azt sem tudom, él-e hal-e, úgy utazott el Hollandiába dolgozni, hogy egy szót sem szólt róla, pedig előtte egy héttel beszéltünk telefonon, akkor még azt mondta, hogy találkozzunk valamikor. Sms-re, e-mailre nem reagál. . . nem tudom pontosan, hogyan történt, de kb. abban az időben jött össze egy sráccal, dúlt a love és erős a gyanúm, hogy együtt mentek ki külföldre, de mondom fogalmam nincs, mert nem avatott be! Nekem éppen ezért most csak fiúbarátaim vannak, rájuk mindig lehet számítani ők nem ráznak le egy csaj miatt. Van egy barátnőm is, de inkább levelezünk ugyanis 250 km-re lakunk egymástól, kb 2 havonta tudunk beszélni. De úgy kezelem, ahogy ő engem: ha van valami baj, van kinek elmondani. A fiúknál amúgy ez nem így van, mert náluk nem számít cikinek jelentkezni a jóbarátnál, ha mondjuk nem láttad már 1 hónapja. Szerintem a lányok sokmindent elég mereven kezelnek és könnyebben megsértődnek, de ezt csak általánosságban mondom. Nekem is volt olyan barátnőm, akit én hanyagoltam el de nem fiú, hanem suli miatt, egy ideig még beszéltünk telefonon, aztán már azt sem. . . és nem hívtam, pedig volt, hogy eszembe jutott, de nem tudtam, hogyan reagálna, azt hittem haragszik rám. És aztán végül ő hívott fel, hogy talizzunk, kb. 2 év után :))
    előzmény:
    viktoria22 (39)
     
  7. 2004. szeptember 24. 17:1839.
    Továbbra is kiváncsi vagyok arra, ki hogy kezeli a párkapcsolatát és a baráti kapcsolatait. . .
    Írjatok. . .
    Avagy miért kell a barátnőket eldobni az első "beeső" srác miatt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253864 (38)
     
  8. Torolt_felhasznalo_253864
    Torolt_felhasznalo_253864
    2004. szeptember 24. 10:4038.
    Persze, hiszen szereted, de nem tehetsz semmit. Idővel talán rájön mit (illetve kit) veszített és lehet, hogy keresni fog. Lehet, hogy nem fog, mert túl sok idő telik el és nem mer majd keresni.
    előzmény:
    viktoria22 (37)
     
  9. 2004. szeptember 24. 10:3537.
    Nagyon sajnálni fogom őt. De az én hibámból nem tanulhat. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253864 (36)
     
  10. Torolt_felhasznalo_253864
    Torolt_felhasznalo_253864
    2004. szeptember 24. 10:3436.
    Igen, saját bőrén sokat tanul az ember. Lehet, hogy Zsuzsinak is ez kell.
    előzmény:
    viktoria22 (35)
     
  11. 2004. szeptember 24. 10:2835.
    Nagy igazság, hogy kevés az igazi barát, haver bármennyi lehet. . .
    Én nem fogom őt keresni. . . A volt osztályfőnökömmel nagyon jó barátnők vagyunk. Vele megbeszéltem ezt a problémát, ami kisebb lelkiválságot idézett elő. Ő eljátszotta azt, hogy leépítette a barátnőit, aztán egy szakítás után teljesen egyedül maradt. Nem volt, aki rányissa az ajtót. Ő már nem fogjam ezt csinálni velem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253864 (34)
     
  12. Torolt_felhasznalo_253864
    Torolt_felhasznalo_253864
    2004. szeptember 24. 10:2434.
    Lehet, hogy a kapcsolata által kinőtt Téged. Más lett neki fontos, de nekem ez az jelenti, hogy soha nem is voltál igazán fontos. Nekem is voltak "futó" barátaim, de kettő igazi van, akikkel úgy tűnik, sosem nőjük ki egymást.
    előzmény:
    viktoria22 (33)
     
  13. 2004. szeptember 24. 10:2233.
    Kinőttük egymást. . . Hirtelen jöttek össze a barátjával. Egyik héten még imádott velem csacsogni telefonban és nagyokat sétáltunk. Rá egy hétre, már nem hiányoztam. . . Mondjuk, ez is róla árulkodik. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253864 (32)
     
  14. Torolt_felhasznalo_253864
    Torolt_felhasznalo_253864
    2004. szeptember 24. 10:1732.
    Erre valaki nekem azt modta: kinőttük egymást. És valahogy találónak tartom. Annyit változunk, és nem egy irányba. Egy idő után új értékek lesznek fontosak nekünk, és nem biztos, hogy a barátok ezt tudják követni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (30)
     
  15. 2004. szeptember 24. 10:1731.
    Nekem már most rossz a szájízem, ha arra gondolok, hogy esetleg találkoznom kell majd vele. Ugyanis a múltkoriban összefutottunk. Én is, ő is a párunkkal voltunk. Kétszínű vigyorgás volt az egész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545227 (30)
     
  16. Torolt_felhasznalo_545227
    Torolt_felhasznalo_545227
    2004. szeptember 24. 10:1430.
    Szerintem ezt a "visszafogadás dolgot" nem lehet eldönteni. Találkozz vele és ha nyögvenyelős lesz, akkor annyi, ha meg jól fogjátok érezni magatokat, akkor éljen.
    Nekem az a véleményem, hogy mindenki megy az életében a maga útján és emberkék csatlakoznak hozzánk - ki hosszabb, ki rövidebb időre. Meg kell tanulni elfogadni ezt, tenni úgysem lehet ellene. Persze a kapcsolatért érdemes időt és energiát áldozni, de van egy pont, ahol érzed, hogy ez már nem jó így. Akkor szépen keresztet kell vetni a barátságra és más felé fordulni. Jó szájízzel. Ez a dolgok rendje.
    előzmény:
    viktoria22 (20)
     
  17. 2004. szeptember 24. 10:1329.
    Egy emberre építi az életét. Én is nagyon buta voltam az elöző kapcsolatomban. Fel akartam hívni a figyelmét az általam már elkövetett hibára, de csak dacosan legyintett. Ez az első párkapcsolata. És nem hiszem, hogy az utolsó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253864 (28)
     
  18. Torolt_felhasznalo_253864
    Torolt_felhasznalo_253864
    2004. szeptember 24. 10:0928.
    Ez tényleg gáz. . . Én sosem kerestem egyensúlyt, ha kellett volna, én is nagyot csalódtam volna (első sorban magamban).
    előzmény:
    viktoria22 (27)
     
  19. 2004. szeptember 24. 10:0527.
    Ahogy így visszanézek, én a szingli időszakára kellettem lelki tanácsadónak. . . Egy levélben még azt is írta, hogy igyekszik megtalálni az egyensúlyt a barátai és a párja között. Az már régen rossz, ha ennyire keresni kell. Azóta sem találja. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253864 (24)
     
  20. 2004. szeptember 24. 10:0426.
    Én is így érzem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253864 (24)
     
  21. 2004. szeptember 24. 10:0425.
    El fog múlni:)
    Ha pedig tényleg vannak más barátaid is akkor előbb-utóbb elhalványul majd Zsuzsi szerepe is. . .
    előzmény:
    viktoria22 (23)
     
  22. Torolt_felhasznalo_253864
    Torolt_felhasznalo_253864
    2004. szeptember 24. 10:0324.
    Általában utólag vagyunk okosak. :(
    Az ilyet én sem tudom könnyen megérteni, hogy egy Köszi-re sem futja neki. . . Ezzel is azt bizonyítja, hogy nem sokat veszítettél.
    Ha tényleg nem számíthattál rá, nem volt igazi barát.
    előzmény:
    macskoszka (22)
     
  23. 2004. szeptember 24. 10:0123.
    Nálam is azért húzos ez a szitu, mert emberileg nagyon szeretem Zsuzsit és tud hiányozni. Még.
    előzmény:
    macskoszka (22)
     
  24. 2004. szeptember 24. 09:5922.
    Nem féltékeny volt csak hp:)
    Nagyon sokszor sírtam a páromnak a csalódásom miatt. .
    Próbáltam beszélni a lánnyal (közel 1 éve) és akkor is merev arccal és elutasítóan beszélt. Akkor mondtam neki, h köszi a beszélgetést és most már tisztán látok.
    Pár hétig rossz volt, de már túlvagyok rajta.
    Már nem beszélünk és nagyon ritkán talizunk (van 1-2 közös bnő).
    Pl. nyáron volt a szülinapja és gondoltam azért egy sms-t csak írok erre az alkalomra. . . azt hiszitek, h visszaírt egy köszit?Ááá, semmit.
    Fájt, mert szerettem, de most már örülök, h így alakult, tisztán látok. Asszem egy picit túlmisztifikáltam őt már a barátságunk alatt is. . . . és valójában soha nem számíthattam rá igazán. . De ezt mind utólag lett tök evidens.
    előzmény:
    viktoria22 (18)
     

Címlap

top