Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családon belüli erőszak

Torolt_felhasznalo_883356
Torolt_felhasznalo_883356
Létrehozva: 2004. július 23. 11:58
Pár napja tudom, hogy a gyerekkori barátnőmet és az édesanyját az apa már több mint 20 éve bántalmazza. Mindig egy jól kiegyensúlyozott boldog harmonikus család voltak, legalábbis a szememben (kicsi koromban irigyeltem is őket). A család vidéken lakik tőlem 350 km-re, soha senkinek nem szóltak a dologról. Javasoltam, hogy menjünk a rendőrségre vagy valahova, de félnek, mert a papa ráadásul iszik és vadászfegyvere is van. Vidéken a rendőrök sem úgy foglalkoznak a dologgal.
Mit csináljak? Mi van, ha én szólok valakinek (rendőrség, körzeti védőnő) és a papa beváltja a fenyegetést és lelövi őket. Nem akarom a homokba sem dugni a fejem, mert szégyelném magam, hogy nem segítek. A lány már 30 éves és soha nem volt barátja, mostmár tudom miért. Van egy fiútestvér is, de ő elköltözött és nem foglalkozik a dologgal.
Előre is köszönöm a válaszokat.
  1. Torolt_felhasznalo_747734
    Torolt_felhasznalo_747734
    2005. december 11. 17:49104.
    Nem értem... ha van vadászfegyver, van megoldás is: miért ne lehetne vele az apát lelőni?? (mondjuk arcközelből, alulról. Aztán valahogy úgy beállítani, hogy a fegyver véletlenül sült el, tisztítás közben. Ha a rendőrségi vizsgálat ehhez még a papa egetverő véralkoholszintjét is hozzáteszi (meg a család tanúvallomásást, hogy rendszeresen ivott), akkor a vidéki rendőrség nem fog sokat foglalkozni az üggyel (mint írtad ) Csak a ballisztika stimmeljen! (Elvégre: ha a Zámbójimmi halála elment öngyilkosságnak...) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (1)
    2004-07-23  11:58
  2. Torolt_felhasznalo_202299
    Torolt_felhasznalo_202299
    2005. december 6. 23:03103.
    December 8. (csütörtök)

    Az "Enyém vagy!" című spanyol film vetítése, a film után beszélgetés,
    melyet Herman Judit, a NaNE Egyesület munkatársa vezet majd.

    Hely: ELTE-BTK, MÚK 4/a., Gólyavár, a vetítés 17 óra után pár perccel kezdődik

    www.16akcionap.uw.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. március 9. 14:55102.
    "Információt szeretnék kérni, hogy mit takar ez a két kifejezés?
    Nagyjából vannak sejtéseim, de egy konkrét eset kapcsán kérdezném.

    A nyaki rtg. lelet nagyjából így szól:
    Csökkent nyaki lordosis, a C. IV. -V. csigolya között enyhén csökkent (na erre nem emlékszem pontosan, de a porc réteg neve van itt).
    Csont sérülés nem látható.

    Szóval ez mi? És mivel jár? Annak aki elszenvedte, ill. aki okozta.
    Maradhat-e pl. a mozgásban, mozgatásban való korlátozottság? (Jelenleg ugyanis ez fennáll. )

    Ha valaki tudna infot adni, nagyon örülnék. . . "

    Ezt egy másik honlapról másoltam ide. Tud valaki isegíteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. március 9. 12:08101.
    Szia angyali--!
    Újra itt vagyok. Megint ugyanott tartok (újabb látlelet).
    Ha jársz még erre, ha van egy kis időd, írj légyszi!

    tyúkanyó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_845560 (96)
     
  5. Torolt_felhasznalo_516129
    Torolt_felhasznalo_516129
    2005. január 12. 13:58100.
    Havas Henrik készülő riportkötetéhez keresünk interjúalanyokat. A téma a családon belüli erőszak. Az érdeklődők erre az e-mailre írjanak: havasriport@hotmail. com

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. szeptember 21. 09:4199.
    Szia Angyali!

    Mi van veled?
    Történt valami kedvező azóta?
    Sajnos nálunk a kedvező fordulat csak rövid ideig tartott.
    Most hétvégén kiborult a bili újra. Tiszta lila a karom, a nyakamon horzsolásnyomok, elszaggatott rajtam egy pólót. A lelkemről már inkább ne beszéljünk, mert az már régen romokban van. Már sajnálom, hogy nem vittem végig a nyár elején a gyermekelhelyezési keresetet, na és a vagyonmegosztást. Annyit mondjuk megért, hogy nyugodtabb a lelkem. Legalább megpróbáltam még egy esélyt adni.

    Írj magadról! Ha nem így, akkor priviben. Jó volna tudi egymásról, ötleteket cserélni, erőt meríteni.

    Szai!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_845560 (96)
     
  7. 2004. augusztus 23. 15:2698.
    Örülök, hogy ennyire elszánt lettél. Annyi ismerős dolgot írsz le, pedig azt hittem mindig, hgoy az én esetem egyedi. Egy frászt!

    Tudod, amikor én is ezen töprengtem, hgoy elég volt, vége, akkor az jutott eszembe, hogy még egy közös dalunk sem volt, akkor minek tovább. Pedig az milyen fontos!!! Tudod, mennyire meglepődött amikor ezt mondtam?

    De nekem most már jó! Nagyon jó! Lánykoromban voltam ennyire szabad és független. Hú de élvezem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_845560 (91)
     
  8. 2004. augusztus 23. 14:1597.
    Igen, azt hiszem, értem amiről beszélsz. Mi is ebben az irányban haladtunk. De szerencsére még idáig nem jutottunk.
    Nincs két egyforma ember, két egyforma élethelyzet, de reményeim szerint mi időben léptünk.

    Kívánom neked, hogy sikerüljön mielőbb talpraállnod.
    Biztos vagyok benne, hogy utána jobb lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_845560 (96)
     
  9. Torolt_felhasznalo_845560
    Torolt_felhasznalo_845560
    2004. augusztus 18. 01:1196.

    Hát eltelt pár nap.
    Azt mondod feladtam önmagam?
    Éreztem én mindig a bajt, de gyenge voltam, beletörődtem. Jó lenne tudni, hogy miért. 18 éve vagyunk együtt. Ő sosem kért engedélyt tőlem, hogy elmenjen-e itthonról. Bejelenti, hogy hova megy és legyek aranyos, kedves, megértő vele. Én miért nem mehetek el?Miért kell bejelentenem mikor, hova, kivel, meddig. Miért nem ihatok meg anyámnál egy pohár sört, ha jólesik?Hazajövök és megvacsoráztatom a gyerekeket, vagy akkor mentem át, ha ők már ágyban voltak. A cselédnek nem jár kimenő?Ő sosem vitt sehova, állandóan fáradt volt.
    Van nagy gyerekem, de van pici, 6 éves is.
    Most döbbentem rá a napokban, hogy semmit nem tud rólam. Én tudom milyen volt kicsinek, de inkább az anyjától. Ő meg msot kérdezi, hogy mióta érdekel engem a sport. Elfelejtette, hogy négyévenként együtt néztük az olimpiát?Sajnos tényleg nem tud sokmindent.
    Az elején nagyon megjátszotta magát, beetetett. Mindent szeretetett amit én, aztán pár év múlva kezdett kiderülni minden.
    5 éve áthelyezték, főnökből beosztott lett, csupa férfi helyett csupa nőt kapott, női főnököt. Itthon a fekvés, a számítógép, tv, vagy az elmenetel. Minden a nyakamba szakadt, a gyerekeknek hallgass a neve. Azt mondja azért vagyok főállású anya, hogy itthon vigyem a háztartást. Takarítsak, mossak, stb. egy jó szó nélkül.
    Van olyan, hogy a legnagyobból kitaposta a lelkét?Semmi nem érdekli, nem lehet vele bírni. Nem akar semmit, sem tanulni, sem dolgozni. Mi lesz vele?
    Pár éve találtam hobbit. Sikereim vannak, szerepeltem a tv-ben és hát nem akarom megírni mit, de olyan dolgot találtam ki és csináltam végig ami itt a városban még sosem volt és talán sosem lesz többé. Beleőrülhetett a féltékenységbe, az én sikereimbe?Merthogy nem volt büszke, az biztos. A gyerekeim voltak rám büszkék, az anyám, meg én saját magamra. Leszúrt amikor 3 példányt vettem az újságból amiben rólam írtak. Én őrá is büszke voltam, ha neki sikere volt. Ezt már elfelejtette.
    Úgy gondoltam, majd engedékeny lesz, udvarolni fog, hogy visszakapjon. Nem. Vissza AKAR kapni, a feleségét, de nem a NŐt. A nyugalmát, a kényelmét. Én pedig el nem tudom képzelni, hogy mellé feküdjek, csak úgy önszántamból. Néhány dolgot meg tudunk beszélni, de ha szóba kerül a jövő, akkor kiborulunk. Nem egy a véleményünk. Nem értek egyet a túlzott szigorral és a nemtörődömséggel. Elhanyagolt.
    előzmény:
    tyúkanyó2 (94)
     
  10. Torolt_felhasznalo_671582
    Torolt_felhasznalo_671582
    2004. augusztus 15. 18:1195.
    Angyalka, a mosolyodra nem csak a gyerekeidnek van szüksége. . . Hol vagy TE?? túl fiatal vagy ahhoz, h feladd. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_845560 (93)
     
  11. 2004. augusztus 15. 15:2294.
    Szia Angyali!

    Nem tudom, hány éve tart ez az egész. Azt kell mondanom, nagyon sokan esnek ebbe a csávába szerintem. A nők hajlamosak teljesen feladni önmagukat a kapcsolat, a család érdekében. Mondván, hogy ez időleges. A gyerekek kicsit nőnek, aztán minden megy a régi mederben. De nem megy!
    Velem hasonló esett meg. Csak a terror nem így, hanem fizikailag jelent meg. Nem is tartott évekig, "csak"néhány hónapig. Lehet, hogy sokan bolondnak fogtok tartani, de én még mindig abban a kapcsolatban élek. Jelenleg párterápiára járunk a Rókusba.
    Reményeim szerint időben változtattunk az addigi életünkön. Rengeteget beszélgetünk azóta, ami addig nem volt jellemző. Na és közösen próbáljuk megoldani a gondjainkat, párom mostmár nem hagy magamra a problémákkal. (Beteg gyerek, szünidei felügyelet, oviból hazavitel stb. stb. )
    Nem várok csodát, de hiszem, hogy értelmes emberek képesek változtani magukon ( természetesen bizonyos korlátok között).
    Ha nálatok ez már túl késő volna, akkor mindenképpen válj el. Hidd el, érsz annyit mint bárki más! Nem vagy köteles egy lelkileg sérült ember kénye-kedve szerint ugrálni. Jogod van ÉLNI az életedet. Csakúgy, mint a gyerekeidnek. Ők pedig az írásaid alapján már elég nagyok ahhoz, hogy a bíróságon meghallgathatók legyenek. Pszichológus bevonását is kérheted, ha nem akarod a bíróságra citálni őket. Majd a szakértő elmondja, milyen terror nyomait látja a gyermekek lelkében. Azt pedig már nem tudja befolyásolni a férjed!
    Az alkoholista embernek pedig a szervezetéből ki lehet mutatni, hogy valóban az. Ezt hogy fogja megoldani a férjed? Hidd el, elég erős és értelmes vagy ahhoz, hogy talpraállj. Ne hagyd magad! A gyermekeid érdekében sem!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_845560 (93)
     
  12. Torolt_felhasznalo_845560
    Torolt_felhasznalo_845560
    2004. augusztus 15. 14:1393.
    Köszi. Aranyos vagy, már így is elég nyomorult vagyok, de igyekszem tartani magam. Úgy érzem kapok itt Tőletek elég bátorítást és hitet, így kitartó leszek. Sokat fogok sírni, de utána megkönnyebbülök. Egyszer majd mosolyogni szeretnék, sokat, hiszen erre van szüksége a gyermekeimnek. Nyugodt, boldog anyára!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671582 (90)
     
  13. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2004. augusztus 15. 14:1292.
    Szia!
    ne törődj a károgókkal. Nekik ez okoz örömet.

    A rendőrség nem fog segíteni. Tudom. Én egész gyerekkoromat egy horrorban töltöttem, miközben mi voltunk a mintacsalád.

    Felnőttként, mikor megszületett a kisfiam, borultam ki és mondtam el a kedves családomnak a véleményemet az évekig tartott nemi erőszakokról, a cinkos és beteges hallgatásról, a lelki terrorról, mindenről.

    A rendőrségen is voltam, privátban felajánlották erős kezüket és kapcsolataikat, hivatalosan semmit se tudnak tenni, főleg nem utólag.
    Úgyhogy egyedül tiltottam el apámat és nagyanyámat a gyerekemtől, egyedül vívtam ki azt a lelki felszabadulást és szabadságot, amire 28 évig vártam,
    és egyedül harcolok azért, hogy minél többen megtudják, hogy ezek a szörnyetegek köztünk élnek.

    Ezt a csatát te nem vívhatod meg a barátnőd helyett. 30 éves, leléphet.

    Soha nem késő, ezt add át neki a nevemben. Tőlem ellopott a családom 28 évet , de egy napot se adok nekik többet. Sose késő lelépni, sose késő szembeszállni, csak okosan kell csinálni.
    És hálás vagyok a férjemnek, amiért megütött, mert akkor nyílt ki a szemem, hogy ezt kaptam 28 évig a családomtól és nem fogom eltűrni ugyanezt most meg a férjemtől még 30 évig és kidobtam. Mindet. Egyszerre szakítottam a férjemmel, az apámmal, a bátyámmal és mindenkivel, akin azt láttam, hogy nem változott meg.

    Lehet a barátnőd boldog és szabad, ugyanúgy, ahogy én, , de neki kell akarnia. Te csak annyit mondj neki, hogy itt leszel neki, ha szüksége lesz rád.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (20)
     
  14. Torolt_felhasznalo_845560
    Torolt_felhasznalo_845560
    2004. augusztus 15. 14:0691.
    Szia!Köszi a bátorítást. Nekem már ez is nagyon nagy segítség, hogy tartod bennem a lelket. Ezt ugye Te is tudod, nem kell bizonygatnom. Kicsit megijesztettél, hogy milyen eszköz van még a kezében.
    Már hazaért. Próbáltam beszélni vele. Nem akarja megérteni, hogy akkor is szenvedtem, mikor még hallgattam. Nem tegnapról mára szerettem ki belőle, hanem évek alatt ölte ki az érzelmeimet az önzésével. Nem tudok bízni abban, hogy megváltozik, hogy hosszú távon változik meg.
    Most az a legújabb, hogy magándetektívet fogad, vagy már fogadott is, hogy engem kövessen.
    Mi van még a pakliban?Miért akar kikészíteni?Néha kicsit megijedek, de aztán megrázom magam. Nem érdekel. Válok és harcolok. Nem adhatom fel!!!
    Szia
    előzmény:
    i.nora (89)
     
  15. Torolt_felhasznalo_671582
    Torolt_felhasznalo_671582
    2004. augusztus 15. 13:4090.
    Szegény angyal. . . :-(((((((((((((((( A váláshoz a lelki kegyetlenség elég ok lehet. Ne hagyd +nyomorítani magad, te ennél sokkal-sokkal többet érsz! Remélem, lesz eröd végigcsinálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_845560 (87)
     
  16. 2004. augusztus 15. 10:0789.
    Most sem tudok többet írni, mint írtam. Nem mondtam, hogy most van valakije. Most még nincs. Kár, hogy eddig nem dolgoztál. Ez egy fegyver a kezében. Meg sajnos sok minden is. Ismerem a szitút, tudom. Élnek még a szüleid? Ők tudják? Mert ha igen, akkor könnyebb helyzetben vagy. Ha nem, akkor sajnos még nehezebb, ha lépni akarsz. Ez az eszköz nem is a primitív emberek eszköze, nagyon is az értelmeseké. Nehéz megfogni, nehéz lépni velük szemben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_845560 (87)
     
  17. Torolt_felhasznalo_845560
    Torolt_felhasznalo_845560
    2004. augusztus 15. 09:0388.
    Tudod írtam, hogy elhatároztam magam. Most szünet van a bíróságon. Mit mondjak az ügyvédnek? Az első mondatot tudom. :))Jó napot kívánok! Aztán hogyan tovább? Nem fog hazazavarni, hogy hülye vagyok, béküljek ki?
    Próbáltam beszélni a férjemmel, hogy ez nem jó, elegem van. Azt mondta a barátnőm teledumálta a fejemet, ez nem én vagyok. Mindenki aljas. De a nőci nem dumált. Mesélt, hogy milyen férje van, hogyan élnek és mutatta. A férje főzte nekünk a kávét, leugrott a boltba, viszi a kicsit oviba, moziba. Megmondta menjünk a feleségével moziba, ők meg ellesznek a férjemmel addig, meg a gyerekekkel. Láttad volna a férjemet. Villámokat szórt a szeme. Azt mondta nem akar nagyon barátkozni velük, ez játék volt, hülyeség, stb. . . Mondja vég nélkül mi a rossz bennük. Mindenkinek a rossz tulajdonságára hívja fel a figyelmemet.
    Tudod, még ha valami műveletlen emberek lennénk. De hát ez van. Szerintem pont az intelligencia ami miatt mi hallgatunk. Egy egyszerű ember előbb kipakolja a trutyit, az nem gondolkodik.
    Én néha azon, hogy mi az ami rossz. Végülis a szigor és hogy a családommal sem akarja, hogy találkozzam, meg a nemtörődömsége. Éltünk már, mint 2 idegen egymás mellett. Hazajött, tv, számítógép, vagy elugrott valahova a dolgára. 1000éve egy moziban sem voltunk. Évente egyszer egy étterem, amit elvárt, hogy megköszönjek. Tavaly még elmentem vele és kiborult, mert azt mondtam, most köszönje meg ő nekem, hogy elmentem vele, egy ilyen csinos, fiatal nővel mutatkozhatott.
    Na, megyek ebédet főzni.
    Azt hiszem legjobban egy nagy adag bátorításra van még szükségem. Meg hogy itt merek beszélni.
    Köszönöm!
    előzmény:
    i.nora (85)
     
  18. Torolt_felhasznalo_845560
    Torolt_felhasznalo_845560
    2004. augusztus 15. 08:4687.
    Szia!Köszi!Azért félek ám, főleg, hogy egy fedél alatt vele a válás alatt. Mit fog művelni és hogyan tudok megszabadulni tőle. Mi van, ha nem költözik ki a lakásból, ha megakadályozza, hogy eladjuk?Nehogy a közös lakás legyen az akadály. Azt sem tudom elköltözhetek-e arra az időre, na meg az is, hogy hova. Meddig fog tartani?Jó lenne egy szép napon arra ébredni, hogy vége a rémálomnak. El kell hinnem, hogy meg tudok állni a lábamon.
    Milyen lehet ő a munkahelyén?Miben fárad el?Miért etet meg valami maszlaggal?Miért hittem neki és miért nem mertem előbb véget vetni?Hogyan tudta észrevétlenül rám kényszeríteni az akaratát?Persze mindenre lehet választ találni, de én már előre akarok nézni. Tudom, nem a múlton kell rágódni. Kilábalni, de a gyerekeket féltem jobban. Ha neki ítélik ő uralkodni fog rajtuk, az én szivem pedig beleszakad. Az eszem azt mondja, nem kaphatja meg őket, de most nagyon ráhajtott erre az alkohol dologra. Bizonyítania kellene?Vagy elég, ha mondja?Elhiszik neki?Tudod a családomban van alkoholista és szerintem ezért piszkál vele. Azt is érzem, hogy az idegeimre próbál meg hatni, ki akar készíteni. Az anyja neki hisz, ami érthető is. Messze lakik, évek óta nem volt nálunk. Azt sem értem miért nem kezd el nekem udvarolni, ha nem akar elveszíteni?Bár már mindegy. Megint az erőszakával akar. Megfélemlít, hogy vele maradjak. A gyerekeket mindig velem látják, nem mondhatja, hogy nem foglalkozom velük.
    Az, hogy szeretője lenne, nem hiszem. Bár ki tudja. Sok nő elájul a pozíciótól. Lehet, hogy inkább az a baja, hogy nincs neki. A barátnőm szerint nézzek tükörbe. Így meggyötörve, lefogyva is egy jó kis csaj vagyok. 45kiló vagyok. Ő meg több, mint egy mázsa. Az egyéb visszatetsző dolgokat nem írom.
    Gyenge lenne?Mire gondolsz?Velem szemben nem gyenge?
    Azt tudom, egy hatalmas kényelemben élt mellettem. Kiszolgáltam, kényeztettem, ki is harcolta magának. Nem veszekedtünk, mert egyszerűen kisétált az ajtón. Én ezt nem tehettem, mert itt voltak a gyerekek. Eszköznek használja őket, nekem pedig a gyenge pontjaim. Próbálok hallgatni, ha nem ér célt, ha nem borulok ki, akkor előbb-utóbb elhallgat. Most az a legújabb, hogy azt mondta kihajigálja azokat a cuccaimat amik neki útban vannak. Az elutazása előtt figyelmes lett valamennyire. Tudom, a szobája úszik a "szarban", szerintem azt akarja, hogy kitakarítsam. A barátnőm úgy lett, hogy ők is nagy család, megismerkedtünk a játszótéren és el kezdtünk családostól ismerkedni, mert így meghívtak férjestől, gyerekestől engem. Belelátott az életünkbe. Nem hergelt fel, nem is tudom hogyan világosított fel miben élek. Talán az ő ellenpéldájával. Azért elég feltűnő volt, hogy felhívott a játszótéren, vagy lejött értünk és hazacipelt, hogy 6 óra, vacsoraidő. Ha nem jövök haza, akkor kizár. Itthon meg elmondta a csajt mindennek, hogy nem hozzám való, stb. ne barátkozzak vele. Neki meg a sráccal nem volt közös témája. A barátnőm szerint neki van magával valami baja, amit bennem jónak talál és ez borítja ki. Így áll bosszút. Egyszerűen nem akar elveszíteni, de pont így veszített el.
    előzmény:
    i.nora (85)
     
  19. 2004. augusztus 15. 07:1086.
    Válasz a 43-ra. Miért? Van egy ismerősöm, 70 éven felül vannak és így élnek 50 valahány éve. Mert ha jól elpüfölték egymást, a pasi elkezd hízelegni, a nő megfogadtatja vele, hogy úgye soha többet, az megfogadja, egy hétig jól vannak, aztán kezdődik minden előlről. Már hülyére röhögöm magam amikor épp az ezredik esetet mesélik el. Szeritnem már emgszokták, hiányozna is nekik. Na persze mindig panaszkodnak, a szünetekben meg most is úgy turbékolnak, hogy az embernek felfordué a gyomra tőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_251922 (43)
     
  20. 2004. augusztus 15. 06:2785.
    Szegénykém!

    Menekeülj tőle valahogyan! Ennek a szarházinak van szeretője, egy gyenge senki, aki így álcázza a gyengeséségét, hogy lelkileg terrorizál mindenkit. Ő egy beteg ember aki soha nem változik meg, az a tipus, aki még később azt is elvárná, hogy a fogadd el a szeretőjét is. Megkapod a gyerkeket, ne félj, egy szerencsétlen senki lesz, ha elválsz Tőle, csak legyen hozzá erőd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_845560 (84)
     
  21. Torolt_felhasznalo_845560
    Torolt_felhasznalo_845560
    2004. augusztus 15. 02:1984.
    Sziasztok!Elég késő van, örülök, hogy idetaláltam, nincs erőm végigolvasni a topikot. Engem nem ver a férjem. Ha verne, talán könnyebben lépnék. Az én esetem nem erőszak?Katonás fegyelmet követel, szigorú és mindenki rossz. A bűntudatomra hajt, a lelkiismeretemre. Azt mondja nem kellenek barátok, legyünk mi egymásnak. Ne ítéljetek el, de régóta tűrök, nyelek, sírok. Több gyerekünk van. Itthon nem csinál semmit, mert elfárad a munkahelyén. Sokat számítógépezik. Tőlem sem követel semmit, csak üljek itthon a gyerekekkel. Ők viszont barátkozni szeretnének, császkálni, de a 18 évestől is megköveteli a nagyon jó bizonyítványt, amire nem képes, különben nyáron is tanulnia kell(ene). Én falazok, de ez így nem jó. Túl nagy az elvárás, de önmagával szemben nem. Nem akarja, hogy dolgozni menjek, de így ki vagyok szolgáltatva. Nincs szavam. Ő kezeli a pénzt, mert ő dolgozik meg érte, de én járok boltba, postára, mindennel el kell számolnom. Ráadásul ha fél óránál tovább vagyok, felhív a mobilon, vagy itthon kérdőre von hol jártam. Lejárat a gyerekek előtt. Azt mondja titokban a szeretőmmel sétáltam egyet, vagy beugrottam a kocsmába. Be kell jelentenem, ha elmegyek pl. anyuhoz, okot mondani és megmondani meddig maradok. Ha kések, akkor haragszik és én engesztelem ki. Nem sorolom. Hogy tehette ezt velem, hogy jutottunk idáig?Amelyik gyerek a pártomat fogja, azt szidja, vagy nekem dumál valamit a gyerek háta mögött. Meg is osztja őket, kiutáltatja amelyik rossz. Ciki leírnom, de 3 éve nincs szex és fél éve beköltöztem a gyerekszobába. Sajnos nagyon ápolatlan is. Most az anyjánál van 2 napig, de a drága mama felhívott és a férjemnek adott igazat. Ott is azt mondta szeretőm van, iszok és elhanyagolom a családot. Most össze akarja hívni a tágabb családot, hogy megbeszéljék mi legyen velem, a lakással, a gyerekekkel. Ők fognak dönteni a sorsomról?Olyan érzésem van néha, mintha megőrültem volna. Soha nem panaszkodtam és nem tudják egyszeriben mi bajom lett. Én még tűrnék tovább, de a gyerekek?Velük sem foglalkozik, csak itthon legyenek és tanuljanak. Meglátta, hogy csetelek titokban, azt mondja felesleges, mert hazudoznak nekem és én is hazudok. A barátnőmmel szoktam dumcsizni telefon és találka helyett esténként. A jövőm kilátástalan. Ha dolgoznék megmondta értem akar jönni, hogy időben itthon legyek, ne tévelyedjek el szeretőkkel. Rögeszmés féltékeny. Már van szeptembertől egy félállásom, a barátnőm szerezte, de hivatalos!+anyasági még pár évig. Szeretnék elválni, de mit mondjak az ügyvédnek?Mi a válóok?Megkapom a gyerekeket?Mi lesz a lakással?Azt mondta kisemmiz, mert tönkreteszem az életét, a karrierjét, ugyanis elég ismert a városban. Boldog szeretnék lenni a gyerekeimmel. Lehetünk ennyire önzőek?Ez nem házasság, hanem börtön. Nincs szabad akaratom, életem, szabadságom, társaságom.
    Tudtok segíteni?Alig múltam 40. Bele kell ebbe törődnöm?Hisz nekem valaki?Van kiút?Már attól is félek mit kapok, ha holnap hazajön. Nem panaszkodtam, a gyerekekért jöttek el és láttak valamit. Én már kiszerettem belőle, érzelmeket, törődést régóta nem kapunk.
    Előre is köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_802376
    Torolt_felhasznalo_802376
    2004. július 23. 15:5083.
    Szerintem egy csomóan segítenének, igazán. Egyáltalán nem nagy kunszt megkérdezni ismerőst (ha van olyan), hogy tud-e állást vagy lakhatást, stb. Egy kérdés, igazán ingyen van. De valakinek nagy segítség. Nyugodtan szólj, ha jelen vagyunk azon a helyen, vagy valamelyik jó ismerősöm tud valami munkahelyet, lakhatást, megadom az elérhetőséget, ahol tudtok érdeklődni. Meg kell hogy mutassuk az ilyen büdös görényeknek, hogy elmúlt a hatalmuk. A Magdolna nővérek c. film pont erről szólt, hogy amint összefogtak, sikerült a megaláztatásból kitörni. Sok lúd disznót győz. Közhely, de igenis igaz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883356 (81)
     
  23. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 15:4782.
    Örülök, hogy vannak emberek akik nem mennek el fejelfordítva a másik mellett.
    Sokat kaptam az élettől (nem pénzt, szeretet és hogy egészséges vagyok) úgy érzem, hogy itt az ideje, hogy segítsek másoknak is akik nem ilyen szerencsések.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802376 (80)
     
  24. Torolt_felhasznalo_883356
    Torolt_felhasznalo_883356
    2004. július 23. 15:4581.
    Köszönöm, jövő héten találkozom vele és először megpróbáljuk a NANE-t és a többi módot, addig talán ő is érezni fogja, hogy van kiút, szép lassan figyelve, hogy mennyire készült fel a következő lépésre.
    Amint rászánja magát mindenképpen keresni foglak, ha nem más lelki segítségért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_802376 (80)
     

Címlap

top