Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeretheti még az expasit?

mirko092
Létrehozva: 2017. január 21. 11:55

Nem tudom, mennyire elfogadott itt férfiként kérdezni, talán nem szeditek le a fejem :) és talán a nők jobban is értik, mi járhat ilyenkor egy nő fejében...


Szóval nagyon friss a kapcsolatunk a barátnőmmel, egy hónapja vagyunk együtt. Előttem fél évvel szakítottak az exével, ők másfél évig együtt voltak. 


Két napja egy baráti társasággal voltunk, a barátnőmnek is tök jó kedve volt, amíg meg nem szólalt egy szám. (amiről később ő mondta, hogy az exe jut róla eszébe) Egyik másodpercről a másikra konkrétan összetört a barátnőm, levegőt alig kapott, elkezdett remegni, én embert így sírni még nem láttam, konkrétan majdnem megfulladt, annyira bőgött. Hosszú, hegyes a körme, ott volt vele egy barátnője, mondta később a csaj, hogy kb. húsáig mélyesztette a körmét a karjába, annyira remegett... Végignéztem az egészez de teljesen leblokkoltam, sose láttam még ilyet. Utána kb. egy órán keresztül ült tök egyedül, láttam rajta, hogy folyamatosan jár az agya, aztán már jobb kedve lett, de éreztem, hogy máshol jár fejben. 


Azóta nincs semmi baja, de ezt nem tudom kiverni a fejemből, belém égett, ahogy bőgött az a dal miatt. Nem tudom mit gondoljak, nem merek rákérdezni, félek, hogy ha egy daltól ilyen állapotba került, hogy reagálna, ha belekérdeznék. 


Mit tegyek? Egyáltalán van okom aggódni? 


23 éves egyébként


 

  1. 2017. január 29. 12:2216.

    Meg mindig a regi baratjat szereti, biztos lehetsz benne. es abban is hogy az elso alkalommal ki fognak bekulni. a ti kapcsolatotok meg nagyon rovid ne fuzz tul nagy remenyeket hozza.

  2. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. január 24. 11:1215.

    Most úgy mondd el ahogy volt, légyszi.

  3. 2017. január 24. 00:3114.

    Rad nezve es a vele valo kapcsolatodra nezve tragedia, hogy "nem mersz", "felsz". Megette a fene.

  4. 2017. január 23. 22:5413.

    Ott a WC ott lehet bombolni,de baratno karjat zsetkormozni,es mostani fiut megalazni,ez egy hiszterika.....


    Ez a tipus aki 20 eve ozvegy,es mindig gyaszruhat hord,hagy lassa mindenki mennyire szenved......

    előzmény:
    Sissi52 (10)
    2017-01-23  13:42
  5. 2017. január 23. 22:5112.

    Ott a WC ott lehet bombolni,de baratno karjat zsetkormozni,es mostani fiut megalazni,ez egy hiszterika.....

    előzmény:
    Sissi52 (10)
    2017-01-23  13:42
  6. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2017. január 23. 15:3811.

    Szerintem is durva hogy akkora hisztit csap mások elött. Körmöt váj meg sír. Én óvódás koromban viselkedtem így. Uralkodni magunkon nem szokás? Vagy elvonulni csendesen mindenkitöl? Arra meg nem is gondol hogy az új barátját is vérig sérti vele? 

    előzmény:
    Sissi52 (10)
    2017-01-23  13:42
  7. 2017. január 23. 13:4210.

    Ja, hat okos ember nem mond olyat, amirol o nem tud, az nincs is.


    Nyilvanos helyen hiszterias bombolest rendezni, hat nem tom. En kimentem volna.

    előzmény:
    kekelefant (9)
    2017-01-23  00:31
  8. 2017. január 23. 00:319.

    Bocsanat de van.....ha nem kell az ex[es mint Sissinel nem is  kellett]erzelmeket valt ki,de mondjuk tarsasagban azert nem kell hisztizni.....


    En voltam Andre Riux koncerten,es tobbnek csorgott a konnye,nekem is,a zene emlekek nelkul is elbuvol.

    előzmény:
    mountain09 (8)
    2017-01-23  00:05
  9. 2017. január 23. 00:058.

    Öszintén... még sajnos nem heverte ki az exbarátját. Hogy szereti-e még, azt nehéz 100%-osan megmondani, de szerintem vannak még érzései iránta. 


    Mindenféleképpen beszélnék vele, mert ha igen, akkor lehet, hogy késöbb neked még nagy fájdalmat fog ezzel okozni. 


    Lányok, sírógörcsöt kapni egy dal hallatán... egy szép emlék miatt... és nem jelent nektek már semmit az ex? Bocsánat, de ilyen nincsen.


     


     

  10. 2017. január 22. 14:497.

    Ez nem arról szól, hogy szereti-e még vagy sem, nincs ilyen "kapcsoló", hogy igen vagy nem.


    Egyszerűen arról van szó, hogy volt valaki akivel érzelmi közösségben voltak, kialakult egy közös világuk, amitől szakítás után elkezdtek elszakadni mindketten. Ez mindig fájdalmas dolog, és egy gyászfolyamatnak kell lezajlania addig, amíg a korábbi emlékek már tényleg csak emlékek lesznek.


    Amikor a korábbi kapcsolatra emlékeztető dal megszólalt, akkor neki az jutott eszébe, hogy mit veszített el, aminek nyilván volt jó oldala is, és egy jó dolgot elveszteni nyilván fájdalmas. Ha ilyen viharosan jött elő belőle a sírás, akkor az azt jelentheti, hogy ő maga elnyomja magában ezt a gyászfolyamatot, nem engedi meg magának, hogy "kisírja" magából, de egy ilyen külső hatásra viszont robbanásszerűen jöhet elő a tudatalattijából.


    Ez egy folyamat, ki tudja, hogy ő hol tart ebben. Lehet, hogy ez a nagy sírás egy nagy előrelépés volt neki, hogy érzelmileg eltávolodjon az exétől. De valószínűleg kell még neki valamennyi idő. Ez egyébként az ő privát dolga, ha te úgy érzed hogy tudsz vele az exéről és a volt kapcsolatukról beszélni féltékenység vagy harag nélkül, akkor beszélgess vele. Ha nem, akkor is jó ha ilyenkor átöleled, vagy egyéb módon érezteted vele, hogy fontos neked.


    Mindenesetre idővel túl fogja tenni magát ezen, ez biztos. :)

  11. 2017. január 22. 00:396.

    Sissi!Ez normalis!Nekem egy dobott fiu kuldte el  a dalt-nem lehet meg itt a bucsuzas-en hagytam ott es megis a mai napig omlenek a konnyeim a meghallom.....egyszeru reakcio....

    előzmény:
    Sissi52 (4)
    2017-01-21  20:37
  12. 2017. január 21. 20:485.

    Hát a jelek szerint nem heverte még ki. Hogy szerelmes-e még belé? Ki tudja. Azért szerintem nyugodtan hozd fel a témát nála. Inkább ő mondja meg, hogy hányas a kabát, mint hogy mi itt találgatunk.

  13. 2017. január 21. 20:374.

    Miert ennenk le a fejedet? Nem hulyeseggel jottel.


    Szerintem meg egesz nyugodtan beszelj errol vele. Ott mar oriasi nagy baj, problema van, ha egy par nem mer oszinte lenni egymassal. Ha nem lehet a masikkal akarmit, barmit megbeszelni. Ez az elso nagy tegla a falhoz, amit kiepitenek egymas kozott, hogy soha ne talaljak meg az egymashoz vezeto utat. Szerintem meg ne tapogatozz, hogy neki mikor van huzata ahhoz, hogy errol a dologrol beszeljetek. Ez a nagy zokogas csak ugy jott neki, neked meg most jon ez a nagy errol beszelhetnek. Tapintatosnak kell lenni, de tojashejon nem lehet jarkalni. Szolj neki, hogy meg szeretned beszelni ezt a dolgot, es ez nem varhat sokaig. Barmi van benned, azt meg kell beszelni, nem lehet es nem szabad tuskeket hordozni.


    Ha azt mondja, meg mindig faj a szive a masik utan, adj neki idot, vagy lepj ki a kapcsolatbol, most meg konnyebb, mint kesobb, amikor mar sokkal jobban fog fajni.


    Azert elmeselek egy sajat esetet, ami velem tortent meg. Egy volt baratom (boyfriend) felvett nekem egy szep dalt, hogy ezt nekem keszitette, hallgassam meg. A dal igy szolt: "Barmeddig elek, mindig remelem, hogy visszatersz, hogy visszatersz." Tudtam, hogy olyat tett velem, hogy soha nem fogok visszaterni ohozza, megis a dal hallattan omlottek a konnyeim.

  14. 2017. január 21. 12:413.

    Szerintem, ha otthon vagytok kettesben, egy nyugodt pillanatban kérdezz rá a dologra finoman. Ha nem akar róla beszélni, nyilván nem kell erőltetni, de ez is hozzátartozik a párkapcsolathoz, ha ilyeneket nem lehet szóba hozni, akkor megette a fene az egészet. 


    Egyébként nem biztos, hogy szerelemről van itt még szó, egyszerűen tárgyiasította a dolgot, adott szituban éppen a zenéhez kötötte az érzelmeit, erre húzta rá a fájdalmát. És ez rossz is meg jó is - mert így egyrészről könnyebb megszabadulni tőle fizikailag és képletesen is, de ugyanakkor meg saját magának árt vele, ahogy a példádban is látszik. Teljesen érthető, hogy zavar a dolog, de azért nem biztos, hogy rögtön a legrosszabb verzió az igaz. Én a helyedben rákérdeznék egy csöndesebb pillanatban, még az is lehet, hogy jót tesz neki - és nektek is - ha tudtok róla beszélgetni.


     


     

  15. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. január 21. 12:282.

    Szerinted?Magadtól mire jöttél rá?

Címlap

top