Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szex gumi nélkül?

korankelo.bagoly
Létrehozva: 2017. január 6. 18:23

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni :)


Nemrég jöttünk össze az új párommal, aki 24 éves és még szűz. Szóba került, hogy hogyan szeretnénk az első együttlétet, amire ő azt mondta, hogy gumi nélkül szeretné - mégis az első alkalom, szeretne teljesen érezni engem, viszont én ezt nem támogatom, mert félek a teherbeeséstől. Én 20 éves vagyok és 1 éve szedek fogamzásgátlót (21 napos, Cypromix).


A kérdésem az lenne, hogyha úgy időzítenénk az első együttlétet, hogy mielőtt megjönne 1-2 nappal, vagy 1-2 nappal azután, hogy elállt a vérzés, mennyire esélyes hogy gumi nélkül teherbe esnék? Igen, tudom hogy a fogamzásgátlónak mi a szerepe, de az se nyújt 100%-os védelmet, ezért nem szeretném "termékeny időszakban" kockáztatni a gumi nélküli szexet, meg hát ugye azért jön meg, mert abban az 1 hétben nem szedem, ergó nincs védelem... HELP :(

  1. 2017. január 11. 23:4519.

    De bizony te vagy aki 5 topikot is nyitott,mas neveken,azert mert hule vagy,ne hidd mindenki az.....izgatottan varom az uj topikot.....na mi lesz?

    előzmény:
    korankelo.bagoly (17)
    2017-01-11  21:49
  2. 2017. január 11. 22:1218.

    Köszönöm, szerintem minden kétségem elmúlt :)

    előzmény:
    Eperke2222 (14)
    2017-01-09  12:23
  3. 2017. január 11. 21:4917.

    Kedves, nem félek tőle, nekem a lelkiismeretem tiszta :) Nem tudom kire gondolhat, de örülök hogy maga szerint ennyi szabadidőm van hogy ráérek új címen új néven mindig fiókokat nyitogatni és topicokat indítani. Sőt, magát is irigylem, hogy ilyen összeesküvés elméleteket tud gyártani a szabadidejében! :) Inkább menjen és kezeltesse valahol az üldözési mániáját ;) Na pá

    előzmény:
    kekelefant (15)
    2017-01-09  22:45
  4. 2017. január 9. 23:4216.

    Ha 1 éve szedsz fogamzásgátlót, akkor már bőven védve vagy. Amúgy ha még biztosabbra szeretnél menni, esetleg Pharmatex?

  5. 2017. január 9. 22:4515.

    Nem felsz,hogy a fejedre szakad a plafon?Ez sokadik topikod,es mindig ugy kezded,csak most jelentkeztel,nem kell am mindenkit hulyenek nezni,na pa......

    előzmény:
    korankelo.bagoly (9)
    2017-01-09  00:53
  6. 2017. január 9. 12:2314.

    Ne félj, 99% hogy nem leszel terhes gyógyszer mellett, középidőben sem!! Ne tessék félni:))

    előzmény:
    korankelo.bagoly (12)
    2017-01-09  12:00
  7. 2017. január 9. 12:2113.

    Ja félreértettem, azt hittem a lány szűz. Akkor meg főleg. Fő a biztonság persze, de azért nem kell kiönteni a fürdővízzel a gyereket.

    előzmény:
    cabron (11)
    2017-01-09  11:36
  8. 2017. január 9. 12:0012.

    A fertőzéstől nem félek nála, itt arról van szó, hogy első alkalom lesz neki és szeretné ezért gumi nélkül csinálni. Persze, ha lesz gyerek nyilván akkor mindkettőtől meg leszek fosztva :)) De nem most szeretnék még babaprojektet, ezért aggódom ha nem használjuk a gumit, hogy ne csússzon be véletlenül. De kistit56-nak igaza van, a használati szerint valóban abban az 1 hétben is védett vagyok, úgyhogy szerintem a gondom/aggodalmam megoldódott és ekkor lesz meg a dolog. Nem merem azokra a hetekre bízni, ahol kilökődhet (akár plusz, mert ugye olyan is előfordulhat). Tudom, értem hogy a gyógyszer ezt kell, hogy megakadályozza, de mindig bennem van a félsz, hogy mi van ha mégsem hat vagy valami. :(


    Szóval köszönöm neked is a segítséget és a válaszokat! :)

    előzmény:
    Eperke2222 (10)
    2017-01-09  09:32
  9. 2017. január 9. 11:3611.

    Meg egyébként is, a srác szűz.

    előzmény:
    Eperke2222 (10)
    2017-01-09  09:32
  10. 2017. január 9. 09:3210.

    Igen megértem és igazad is van. Ha ennyire biztosra akarsz menni mert ez nyugtat meg, akkor nincs más hátra mint a kettő együtt vagy hónap legelején esetleg legvégén gumi nélkül, ha a cél hogy anélkül lehessen. De ha ennyire megbízható a srác, akkor mit kapnál el tőle? Jó tudom sose tudni meg az ördög nem alszik de azért... egyszer majd akarsz gyereket akkor is gumi nélkül lesz szex - ez ilyen.

    előzmény:
    korankelo.bagoly (9)
    2017-01-09  00:53
  11. 2017. január 9. 00:539.

    @Kekelefant: Kedves, nem tudom miről beszélsz, életemben először járok a fórum részén az oldalnak, pár napja regisztráltam hogy írhassak, de igazán megköszönném, ha mutatnál nekem még egy topicot, amit én nyitottam :) Fogalmam sincs kire gondolhatsz, de szépen kérlek ne hasonlítgass össze vele!


    @Kistit56: De igen, korábban elolvastam, és a megjegyzésedre újra előkerestem. Igazad van, leírják hogy abban a 7 napban is védett vagyok :) Köszönöm a türelmed és a válaszod! :)


    @Eperke2222: Ezért nem szeretek 1 fajta védekezést alkalmazni. Korábban a gumi+tabletta kombót alkalmaztam (és továbbra is szeretném), mert a gumi véd a terhességtől és a betegségektől is, de ha kiszakad is """""""csak""""""" betegséget kapok el, nem pedig teherbe esek. Tudom, hülye szó ez a "csak", de abortuszt semmiképp nem szeretnék soha átélni.


     

    előzmény:
    kekelefant (8)
    2017-01-09  00:33
  12. 2017. január 9. 00:338.

    Ez a lany nyakra fore nyitja a kamu topikokat!Legutobb a vilag masik vegen lako 14 evessel  esett nagy baratsagba.....azelott  mast,nem kell lovat adni alaja,mert sose hagyja abba.....

    előzmény:
    kistit56 (7)
    2017-01-08  13:56
  13. 2017. január 8. 13:567.

    Topikindítónak szánom, de valahogy nem megy neki válaszolni. Gratulálok a fejlesztőknek.


     


    Az antibébi tabletta szedésénénél nincs termékeny időszak. Lévén, hogy ezen fogamzásgátlásnak az a lényege, hogy a peteérést gátolja meg.


    És egy hónapi használat után az egy hetes szünetekben is van védelem.


    Te nem szoktad elolvasni a használati útmutatót?

    előzmény:
    Eperke2222 (5)
    2017-01-07  09:50
  14. MI
    MI
    2017. január 8. 08:056.

    Nem akármilyen előrelátás. 

  15. 2017. január 7. 09:505.

    tabletta mellett ha pontosan szeded nem leszel terhes Ennyi erovel a gumi is kiszakadhat nincs szaz százalékos vedelem csak az önmegtartóztatás gondolom az annyira nem opció....

  16. 2017. január 6. 22:454.

    @Babyface83: Igen, erre az első tabletta óta figyelek, hogy mindig ugyanakkor vegyem be. Köszi a választ! :)


    @Mostmáunom: Nem tudom mire fel ez a hangsúly, írtam hogy 20 éves vagyok, és a nemrég 2 hónapnak számít, nem 1-2 napnak :) De ennyi erővel én nekem is igazolnom kéne, hogy ő elhiggye, hogy én nem vagyok az? Igazából már 1 éve barátok vagyunk/ismerjük egymást, és ezalatt se volt barátnője, és előtte is mondta, hogy nem volt kapcsolata. Visszafogott, szelíd fiú, nem az a bulizós, qrvázós srác. :)


    előzmény:
    Babyface83 (2)
    2017-01-06  19:02
  17. 2017. január 6. 20:003.

    "Nemrég jöttünk össze az új párommal, aki 24 éves és még szűz." Bocs, de te meg 16 vagy?


    A NEMRÉGnek nem hiszünk el mindent a két szép szeméért, ha nem akar gumit, akkor szépen elballag egy szűrésre és igazolja, hogy nemibetegségekre + HIV-re negatív!!! Ne legyél halálosan naív, itt nem a terhesség a legnagyobb baj, ami érhet:-(

  18. 2017. január 6. 19:022.

    Fogamzásgátló mellett nincs olyan, hogy termékeny időszak, ha pedig valami hiba csúszik a gépezetbe, és mégis lesz peteérésed, akkor az a legnagyobb eséllyel a vérzéshez (tehát a tablettamentes napokhoz) közeli napokban történik meg.


    De szerintem túlgörcsölöd ezt az egészet. 100%-os módszer nincs, ha kombinálod a tablettát, a gumit, meg még az összes módszert, még úgy sem lesz 100%. A legbiztonságosabb védekezés a tabletta, feltéve ha rendesen szeded, minden nap ugyanakkor kb, és SOHA nem hagysz ki egy szemet sem.

Címlap

top