Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogamzásgátló és félelmek

Hydeo021
Létrehozva: 2016. június 2. 07:49

Sziasztok! 





 





A véleményeteket szeretném kérni. 





10 éve menstruálok mindig is erős volt a vérzésem de október óta egyszerűen eltűnt. 1-2 napra jött meg egy kis barnázás. Elmentem dokihoz aki labort csináltatott + hüvely UH de mindenem tökéletes lett. Másik orvosom mikor elmondtam neki a dolgot rögtön PCOS-re gyanakodott. 





Nőgyógyásztól kaptam Yasminelle fogamzásgátlót hogy majd ez segít. 





Fél éve szedem, egyetlen tablettát se hagytam ki és eddig úgy nézett ki tényleg jó 5 napig egész jól vérezgettem. De most az utolsó mensim megint csak barnázás volt. 1 tampon se telt volna meg 5 nap alatt. Párommal együtt voltunk az utóbbi 3 hétben 5x kb. Ezen kívül mellérzékenység,  hányinger, fejfájás rettentő kívánósság, menstruációshoz hasonló görcs is megvan. Reménykedtem benne hogy ez a fogamzásgátlótól van és elmúlik a 7 napos szünet után de nem..





21 évesen nem állok még készen egy gyerekre. 





Valakinek hasonló tapasztalat ? 





Köszönöm a válaszokat!

  1. 2016. június 16. 10:019.

    Múlthét óta vérzek pedig még van 10 nap a mensiig. Az első 5 nap élénkpiros  mostmár csak pecsételgetés rózsaszínesen. Pont az ovulációs napomon kezdődött. Utánaolvastam de  a fogamzásgátló miatt elvileg nincs ovum akkor mitől vérzek? Kezdek tényleg megijedni hogy valami baj van. Az orvos még mindig nem mond semmit azon kívül hogy semmi bajom. Vegyek még terhességi tesztet? A hányinger elmúlt a görcsök nem.

  2. 2016. június 6. 08:568.

    Sajnos ezek tipikus mellekhatasok, foleg az elejen. Ha nem birod, hagyd abba inkabb. Sokan nem birjak.


    http://www.hazipatika.com/eletmod/fogamzasgatlas/cikkek/ a_fogamzasgatlok_10_leggyakoribb_mellekhatasa/20150306164706

    előzmény:
    Hydeo021 (7)
    2016-06-06  07:42
  3. 2016. június 6. 07:427.

    Nem is a mensi miatt ...inkább ez a rosszullét...egésznapos hányinger, fejfájás a melleimet a melltartó is idegesíti annyira érzékeny...


    Egy nagy érzékenységű tesztet vettem megint ami a korai terhességet is kimutatja de az is negatív lett tnap. 


    Az a baj hogy nincs más orvos...kis településen lakom. 

  4. 2016. június 5. 17:316.

    Ez a hormon... Ez ugye nem rendes mensi, csak kozti verzes, ne hasonlitsd a regihez. Van, akinek el is mulik a verzes, illetve nagyon gyengen jon csak meg tabi mellett. Nekem anno nagyon gyenge volt es max 1,5 napig tartott.


     

    előzmény:
    Hydeo021 (4)
    2016-06-05  10:04
  5. 2016. június 5. 15:345.

    Mi lenne ha elmennél másik orvoshoz?


     

    előzmény:
    Hydeo021 (1)
    2016-06-02  07:49
  6. 2016. június 5. 10:044.

    Vettem 2 tesztet mindkettő negatív de a tünetek még mindig megvannak. Dokinál is voltam de semmi bajom nincs szerinte. 

  7. 2016. június 4. 07:253.

    Vegyél egy tesztet, mert tutibb, mnit az amit mi itt kiokoskodunk, elég pontosak szoktak lenni.

    előzmény:
    Hydeo021 (1)
    2016-06-02  07:49
  8. 2016. június 2. 18:202.

    vegyél tesztet első körben, reggeli pisiből csináld. ha negatív, akkor nem vagy terhes, ha pozitív, van idő eldönteni, mit tegyetek. igen, a párod is. remélem, hogy negatív, mert ezt szeretnéd. lehet, hogy a tabletta nem jó, de volt már olyan, akinek nem j9ött meg a tabi mellett, ill kicsit jött meg, és nem volt terhes. dokival azért konzultálj.

    előzmény:
    Hydeo021 (1)
    2016-06-02  07:49

Címlap

top