Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szerelem, szeretet, újra.

Kisvörös47
Létrehozva: 2016. Április 25. 10:30
Sziasztok!

Régi-új motoros vagyok itt, aki ismert, megismer most is.

Téma: szeretet, szerelem.
Valszeg elcsépelt, de még most, 48 évesen is vannak kételyeim, ill., inkább kérdéseim.

Remélem, kedves és kulturált csevely alakul ki.

Nektek mit jelent a szeretet, és mit a szerelem? Összemosható?
Egyre több barátom csalódik, keres párt, de nem talál, lehet, h magasak az igények? Sokat várunk, főleg 30-40-50 felett?
Nekem a szeretet a legfontosabb dolog, de másképp szeretem a fiam
  1. 2016. május 8. 23:2494.

    Na latod ,pont olyant kuldtem,cukormentes,de isteni......van mentholos is,de a kokuszos egeszsegesebb!!

    előzmény:
    Nikita 666 (93)
    2016-05-08  09:00
  2. 2016. május 8. 09:0093.

    Belga csokit pár napja vettem anyósomnak. Én a kókuszosat szeretem.

    előzmény:
    kekelefant (92)
    2016-05-08  01:03
  3. 2016. május 8. 01:0392.

    Niki ,ne legy feltekeny,kuldok neked is,belga csoki van benne...

    előzmény:
    Nikita 666 (88)
    2016-05-06  16:34
  4. 2016. május 6. 22:4991.

    Nyisd ki akkor megtudod!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (89)
    2016-05-06  17:03
  5. 2016. május 6. 17:3790.

    Olyasmire még én sem vetemednék.


    Inkább örülj neki, díjazta a hozzászólásodat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (89)
    2016-05-06  17:03
  6. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. május 6. 17:0389.

    Lehet, hogy bomba van benne.

    előzmény:
    Nikita 666 (88)
    2016-05-06  16:34
  7. 2016. május 6. 16:3488.

    Csókolom a kis kacsóját, be tetszettünk udvarolni IOP-nak? Két dimenziós díszdoboz. Támogatom, ennyi kijár.

    előzmény:
    kekelefant (87)
    2016-05-05  22:34
  8. 2016. május 5. 22:3487.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (82)
    2016-05-05  12:35
  9. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. május 5. 15:1986.

    Belebotlok? Hát így is lehet fogalmazni :) Mindegy, hagyjuk.

    előzmény:
    Nikita 666 (85)
    2016-05-05  15:13
  10. 2016. május 5. 15:1385.

    Most hogy így mondod, remélem hogy az ükunokád is aranyszegélyű toaelttpapírral fog tisztálkodni.


    De ugye nem baj?


    És ha egyszer belebotlasz egy olyan hozzászólásomba, ahol megemlítem hogy boldogok vagyunk, ott mielőtt lesújtó véleményt alkotnál rólam, olvasd el az előző kommenteket is. Légy oly szíves. Ha minden ok és előzmény nélkül találsz ömlengő állapotban, elátkozhatsz hetedíziglen. Elhiszem hogy szívesen olvasnátok tőlem hogy meg lettem csalva, el lettem hagyva. Néhányszor megpróbáltam, volt aki elhitte és boldogan károgott. Ilyen az emberi természet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (84)
    2016-05-05  14:52
  11. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. május 5. 14:5284.

    Te Nikita, ha annyi millióm lenne, ahányszor már olvastam tőled, hogy mennyire tökéletes a kapcsolatod a pároddal, és milyen boldogok vagytok, akkor még az unokám is aranyszegélyű vécépapírral törölni ki a fenekét... :)

    előzmény:
    Nikita 666 (83)
    2016-05-05  14:42
  12. 2016. május 5. 14:4283.

    Ácsi. Valótlant írtál.


    Itt a fórumon nincs senki aki ömlengene, áradozna.


    A szitu a következő. Adott egy topic, ahol valaki benyögi hogy nem létezik igaz szerelem. Vagy én, vagy pedig néhány másik nick leírja hogy de bizony létezik. Erre minimum négyen nekiugranak az illetőnek hogy ne írjon ostobaságot, ők jobban tudják, nincs ész kész. Illető nick leírja hogy de bizony van, és le is írja hogy mi az, ami jellemzi. Ezt akkor már vagy hatan cáfolják. A topic nyúlik mint a rétestészta, és ha valaki ránéz, nem azt kezdi el nézni hogy a litánia miből alakult ki, hanem azt látja, hogy már megint itt van egy büdös kurva aki áradozik. Noha erről szó sincs. És hidd el, nekünk néhányunknak ez jóval unalmasabb mint nektek. Kész középkor. Alá kell támasztanunk valamit, amit nem hisztek el, mert még nem tapasztaltátok. Adagionak is hiába magyaráztam, nem értette miről beszélek mindaddig, amíg egy linket be nem nyomtam.


    Tehát, valószínűleg rosszindulattal feltételezed hogy én a saját boldogságomat bizonygattam, ilyesmiről szó sem volt soha. Egyszerűen csak azt próbáltam bemutatni, amiről azt mondtátok hogy nem létezik.


    Enfarkába harap a kígyó? Most te erősítsd meg azt, hogy nem vagy velem szemben rosszindulatú, mert igen nehéz az ellenkezőjét hinnem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (82)
    2016-05-05  12:35
  13. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. május 5. 12:3582.

    Az az igazság, hogy az ember boldogságát nem érdemes állandóan ráerőltetni másokra (akkor sem, ha valóban boldog, és nem csak elhitetni szeretné másokkal, hogy az). Egyrészt, mert senki szerelmi kapcsolata nem érdekel más, vadidegen embereket (na jó, legfeljebb a celebeké). Egyszerűen nem érdekli őket, mért is érdekelné? Egyszer talán udvariasságból végighallgatják, de a második alkalomtól kezdve semmi mást nem váltasz ki belőlük, mint azt az érzést, hogy unják. Egy másik nézőpontból pedig: van az a mondás, hogy "aki magyarázkodik, ritkán van igaza". Az igazi boldogságnak egyszerűen nincs szüksége rá, hogy önnön létét bizonygassa. Minél többször állít valaki magáról valamit, a többség egyre kevésbé fogja azt hinni, hogy valóban így is van, és nem csak önmagát győzködi az illető. Ez egy enfarkába harapó kígyó...

    előzmény:
    Nikita 666 (77)
    2016-05-04  20:26
  14. 2016. május 5. 11:1481.

    Megkönnyebbültem hogy megértettél, jó hogy nem adtam fel.


    Persze hogy értettelek, már a legelejétől. Csak azt volt nehéz elmagyaráznom, hogy nálunk mi működik. Az általatok említett szerelem nem kevesebb, csak más.


    Rendben, fejezzük be.


    A film tervben van, de minden nap közbejön valami. A sci fi-t egyébként imádom, a katasztrófafilmeket is. Viszont a katasztrófát mindig egyedül nézem, a párom azt mondta hogy annyi rosszat látott már, hogy neki nem hiányzik. Az első pár évünk azzal telt, hogy bevágódtunk a TV elé, és hol az egyikőnk, hol a másikunk kedvencét néztük meg. Ami tetszett nagyon és nem is hallottam még róla, az a Kis buddha. Láttad?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (79)
    2016-05-04  20:53
  15. 2016. május 5. 11:0580.

    Áh, nem baj.


    Engem ugyanúgy irritál, amikor mások elkezdenek rinyálni a rossz házasságukról, pocsék életükről, kibírhatatlan anyósukról, szemtelen gyerekeikről, beteg nemi szerveikről, irigy sógornőikről, elvetemült exekről, megvadult munkaadóikról.


    Mindenre van megoldás.


    De ne írd hogy mindenkit untat, mert az hogy téged és pár emberkét untat, nem jelenti feltétlenül azt, hogy mindenkit. Vannak akik úgy élnek mint mi, és vannak akik változtatni szeretnének, mert előttük lebeg egy másféle szerelem képe. Ők érdeklődve olvasnak, habár nem tudsz róla. Tudod, nem kötelező itt mindenkit elolvasni, ha ismered a nicket és irritál, meg lehet tenni hogy elegánsan átléptek felette. Csak ennyiből állna az, hogy ne legyen állandó balhé a fórumon.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (78)
    2016-05-04  20:29
  16. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. május 4. 20:5379.

    Elolvastam, mégiscsak megértettelek, és szerintem te is megértettél. A jó vitában eljön ez a pillanat, és ilyenkor azt abba kell hagyni. A megértés szerintem sokkal fontosabb cél, mint a meggyőzés, a saját vélemény elfogadtatása. Ennél már csak egy fontosabb dolog van: az, amivel kezdtem. Az kellő időben való befejezés. :-)


    (A Csillagok között nagyon érdekes film. Érdemes megnézni. Nem az a szokványos sci-fi.)

    előzmény:
    Nikita 666 (77)
    2016-05-04  20:26
  17. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. május 4. 20:2978.

    Nem a sztori irritalo, az atlag szerelmi ize, erdektelen masok szamara. Az irritalo, hogy ezredszer is kenytelenek vagyunk ertesulni rola, ami brutalisan untat MINDENKIT rajtatok kivul. Engem nagyon, ughogy bocs, csak atfutottam, nem erdekel.

    előzmény:
    Nikita 666 (77)
    2016-05-04  20:26
  18. 2016. május 4. 20:2677.

    Várj, most találtam valamit amiről én beszéltem. Megnéztem Adagio linkjét, egyáltalán nem cáfolom. De az nem az, amit én mondtam, amiről én meséltem.


    (közben hazajött a párom, sietek, itt nevettet.)


    Ha azt nevezzük szerelemnek amiről Adagio linkje szól, akkor ez mi? Nálunk ez van, már a legelejétől. Sem rózsaszín köd, sem hormontúltengés, semmi ami a szerelemre jellemző, és mégis...


    Megvan viszont az az érzés (a legelejétől), hogy mi ISMERJÜK egymást. De honnan??? Nem tudom, ez nekem magas, a társamnak is.


    Nem tudom emlékszel-e valószínűleg igen mert beszédtéma volt a fórumon, hogy engem nem érdekel hogy a társam hűséges-e, mert nem számít, nem kérdéses. És ez már több mint bizalom, ez már a biztos tudás, és ez zajlik benne is.


    A lelki fejlődésről is írtam, de nem tudtam, és most sem tudom magam megfelelően kifejezni. mi ketten nem egy egészet teszünk ki, hanem egy teljesen új világot, új dimenziót nyitottunk meg magunknak. Ezt nem lehet szavakba önteni, hasonlót még egyikőnk sem érzett.


    Az orgazmus. Ez az, amit itt a nők nem hisznek el, érintés nélkül, csak egymás szemébe való nézéssel is létrejön. A két lélek találkozik, és csak arra tudok gondolni, hogy mivel a szem a lélek tükre, azon keresztül jut el valami mindkettőnkhöz, ami orgazmust képes okozni.


    Amiket írtam, nem a mások bosszantására íródott, ahogyan Adagio feltételezte. Csak megpróbáltam átadni azt, amit mi élünk át. nekünk is maga a csoda, hát még egy kívülállónak. Megértem hogy irritáló sokaknak, de nem tehetek róla. Nevet kellene adni neki, de oly kevesen élik át, és oly hihetetlen, hogy valami okból kifolyólag ezt is szerelem szóval illetik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (76)
    2016-05-04  20:04
  19. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. május 4. 20:0476.

    A husegnek az a biologiai ertelme, hogy egyutt nevelje fel a par az utodot. Minden egyeb tekintetben a huseg valasztas kerdese, meg szemelyisegtipuse. Ertelme racionalisan nezve nem sok van, tenyleg.

    előzmény:
    Nikita 666 (73)
    2016-05-04  15:49
  20. 2016. május 4. 19:3275.

    Najóvan, megnézem. Nehogy azt mondd hogy még erre sem vagyok képes. Most úgyis szalma vagyok még vagy fél órát. Napokig nyüstöltem az embert hogy töltse le a Csillagok között című filmet, tegnap szólt hogy megvan, de pár napot várjak hogy együtt tudjuk megnézni, 3 órás. Jó, várok. Hogy én miért vagyok ilyen türelmes a férfiakkal szemben? Itt unatkozom, mentem volna inkább vele.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (74)
    2016-05-04  19:21
  21. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2016. május 4. 19:2174.

    Azt hiszem már csak szavakon lovaglunk, aminek semmi értelme.


    Azt az eladást azért csak nézzed meg! Hidd el, megéri! :-)

    előzmény:
    Nikita 666 (72)
    2016-05-04  15:46
  22. 2016. május 4. 15:4973.

    Jól látod, nem véletlen az a két év. Ennyi idő alatt egy emberpár egymásra talál, és elviekben a gyereknek is meg kell(ene) születnie. Két évre elegendő hormonlöketet kapunk ahhoz, hogy utódokat hozzunk létre. Elképesztő. Így belegondolva semmi értelme a hűségnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (70)
    2016-05-03  23:36
  23. 2016. május 4. 15:4672.

    Tudom hogy fölényes vagyok, nekem nem baj az.


    A te tapasztalatod nem fedi a másét. Lehet több évtizedes tapasztalatod, másnak pedig több évtized alatt másféle tapasztalata van.


    Ismerem a hormonok működését. Azok a tünetek amiket saját magadon észleltél, valósak, ismerem, de nem egyeznek azzal, amelyről én beszéltem. A valós szerelemben az ember nem kerül eufórikus állapotba. A tudata nem szűkül be. Egy valamit nem vettél figyelembe ha figyelmesen olvastál, hogy a valós szerelem nincs tekintettel időre és helyre. Olyasvalakit is szerethetsz szerelemmel és viszont, aki nincs melletted, nem látod. Így a hormonok hatása kizárva. Nálam, és a többi szerelmes embernél itt dől meg a tudósok elmélete, a hormonok nem ingadoznak, nincs rózsaszín köd.


    De sejtem hogy miért beszélünk el egymás mellett, amiről te és a tudósok beszélnek, az inkább a testi szerelem, vonzódás, amiről a valódi szerelmesek, az pedig a lelki. Hogy melyik az igazi? Nos a testi elmúlik, a lelki örök.


    A testi szerelem tulajdonképpen egy jó értelemben vett betegség, amikor (úgy ahogy te is és mások is érzékelik), felborul a szervezet egyensúlya. Igen, ha ez elmúlik, az általatok nevezett szerelem átmehet szeretetbe. De kérdezem, ilyen érzést csak egyetlen ember iránt lehet érezni? Nem. Bárki vonzó ember iránt, aki szimpatikus, lehet hasonlóan érezni, épp ezért ismétlődhet meg egymás után. Bárkivel lehet az általatok említett szerelmet érezni, ami szép csendesen átmegy nagyfokú szeretetbe. Ezek a kapcsolatok nem folytatódhatnak úgy ahogyan én leírtam, mert az a fajta kötődés, lelki szál hiányzik, amelyen keresztül szavak nélkül is tudod hogy milyen a másik, noha akkor ismerted meg.


    Az igazi szerelmet viszont csak egyszer vagy kétszer éli meg valaki, ha szerencséje van. De az emberek többsége soha.


    A barátsággal kapcsolatban nem tudom igazad van-e, hogy nem lehet a szerelemmel egy napon sem említeni. Volt egy igaz barátnőm, olyan kapcsolat működött kettőnk között, mint a társammal. Lelki. Meghalt, nagyon régen. Azóta egyetlen igaz barátnőm sincs, de nincs hiányérzetem, a társam pótolja azt. barátom, barátnőm, társam egy személyben. tehát, ha egy kapcsolat jól működik, a baráti kapcsolatot is át tudja venni. De erről is írtam már.


    Egyébként nem is kérdőjeleztelek volna meg, ha az elején nem írod, hogy vannak olyan témák amelyekről a nejeddel nem tudsz beszélni, mert nem érdekli. Számomra ez elképzelhetetlen. Amit a társam gondol, ami kijön a fejéből, azt érdeklődve hallgatom. persze nem kötelező mindkét félnek mindenről beszélni, de mondom, nekem ez furcsa. Viszont azt is tudom hogy igen sok házaspár így működik. te például, amit itt írunk, megbeszéled az asszonnyal? Én a társammal igen, ami érdekesebb. Nem NLC-zik, de képben van arról, hogy milyen téma foglalkoztat minket.


    Ha a barátságról szeretnél beszélni, legyen. A szerelem meghatározásában úgysem tudunk közös nevezőre jutni, én tudom te miről beszélsz, te is tudod miről beszélek én, de a kettő mégsem keresztezi egymást. És mondom, itt nem velünk van a gond, hanem az elnevezéssel.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (63)
    2016-05-03  20:56
  24. Torolt_felhasznalo_569017
    Torolt_felhasznalo_569017
    2016. május 3. 23:4171.

    ....adott....


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (70)
    2016-05-03  23:36

Címlap

top