Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ezmiez???

Sugarbaby
Létrehozva: 2015. augusztus 6. 21:10

Katt ide!


Ez az izébigyó lenne nagyanyáink "felkötője"? És még létezik és vki erre bízza magát /főleg azokra a fura kis kapcsokra/ az amúgy is nehéz napokon??? Az agy megáll és egy helyben toporog

  1. Torolt_felhasznalo_100788
    Torolt_felhasznalo_100788
    2015. augusztus 9. 22:2711.

    Szoval???


    MIT  AJanlanal??

    előzmény:
    Lédienn (10)
    2015-08-09  14:02
  2. 2015. augusztus 9. 14:0210.

    Ilyen felkötő - melyet menses alkalmával használtak nagyanyáink,úgy 50+ évvel ezelőtt - már évtizedek óta nem létezik kereskedelmi forgalomban Magyarországon! Kisgyerekként én még olyat láttam,amelyiknek a láb közötti része műanyag volt,ez a műanyag akadályozta meg az átázást,ugyanis ez tartotta a vattát és erre vették fel a bugyit.


    Később kb. a 60-70-es években volt az un. "egészségügyi bugyi" amit minden drogériában lehetett kapni. Ezt különböző méretben árulták és amelynek csak a lába közötti részen volt bevarrt műanyag betét a vattának és ez a bevarrt műanyag betét volt,ami tartotta a vattát és szintén az átázást akadályozta meg. Baromi kényelmetlen volt főleg nyáron,meg a kemény műanyag betét + a főleg szintetikus vatta járás közben jellegzetesen "zizegett,ropogott" a nőkön. Nagyon ciki volt! Ezt az eü.bugyit is a normál bugyi alatt hordták a nők azokon a napokon.


    Ezt váltotta fel a tampon,majd a betétek.


    Amúgy nem értem a fujjogást a felkötővel kapcsolatban. Pont olyan,éppen úgy néz ki,mint a mostani tangák! Engem a tanga mindig a régi felkötőkre emlékeztet még akkor is,ha un. vékony "string tanga". Nemcsak gusztustalan,de mint egyre több orvos is mondja,nagyon egészségtelen viselet. Pont a lényeget nem védi meg a külső fertőzésektől.


    A tangát eredetileg a bártáncosnők hordták.


    Alkalomra,pasit elcsábítani OK a tanga,de egész napra rendkívül egészségtelen és gusztustalan látvány is főleg nyáron,amikor átlátszó ruha,nadrág feszül a többnyire narancsbőrös,ringó,izzadt fenekekre. Az izzadtság persze átüt a szűk nadrágon,szoknyán,mert alatta csak semmi tanga csík van,mondjuk egy szexi kis bugyi helyett. Boah!


     

  3. Torolt_felhasznalo_100788
    Torolt_felhasznalo_100788
    2015. augusztus 9. 01:599.

    NEM  tudom  elhinni,  hogy  MO-n  nem  lennenek  tamponok..............................  

    előzmény:
    Sugarbaby (1)
    2015-08-06  21:10
  4. 2015. augusztus 8. 22:048.

    Pontosan erre értettem, hogy döbbenetes. Európa közepén, magunkat kulturált társadalomnak tartva ilyen problémákat söpörnek a szönyeg alá....

    előzmény:
    Szállófelhő (5)
    2015-08-07  22:31
  5. 2015. augusztus 8. 08:157.

    Bizony, létezik. Annak idején anyukám mesélte, hogy fiatalkorában menses alatt széles vászoncsíkokat használtak, amit aztán minden nap kimostak. 
    Utána jött az egészségügyi vatta, amit gumírozott bugyival használtak. Ilyen még nekem is volt, vagy ezt használtuk, vagy maradt az örök rettegés, hogy átázik a csomag az iskolában, vagy elcsúszik. Kidörgölte az ember combhajlatát, stb.. Amint megjelentek az első tamponok, már azt használtam. Volt akinek nem jött be, annak maradt az egészségügyi betét. Az elsők olyan vastagok voltak, hogy pelenkának is elment. A betéteket sosem tudtam megkedvelni, mert bármennyit is mosakodtam, cseréltem, éreztem a szagot. 
    Kb. ötven- ötvenöt éves korom körül elmúlt. Hála Istennek megszabadultam egy életen át tartó kényelmetlenségtől.
    El tudom képzelni mit él át az, akinek nem állnak a rendelkezésére a drogériák polcain levő termékek.

    előzmény:
    Sugarbaby (1)
    2015-08-06  21:10
  6. Torolt_felhasznalo_974317
    Torolt_felhasznalo_974317
    2015. augusztus 8. 07:416.

    Tragédia, hogy a legalapvetőbb problémák nincsenek megoldva a társadalomban - és ez nem szegénység kérdése, ennek semmi köze az éhezéshez: ez egy praktikus feladat lenne/lett volna, amit az egyszerű természeti népeknek is éppolyan fantáziával kellene/kellett volna megoldani, mint mondjuk a kosárfonást stb.


    A másik: mindig két találmányt dícsérek a történelem folyamán, ezeket nem lehet eléggé dícsérni, ezek a mosógép és a papírpelenka - tulajdonképpen ezutóbbit egy kalap alá vehetjük az intimbetéttel.


    Mondjuk az afrikai iskolákban már lehet, hogy ennek a problémának a megoldása a legkevesebb: múltkor volt egy film a TV-ben, a szerencsétlen gyerekek naponta több órát, valamelyik egy egész délelőttöt gyalogolt (igaz, ő aztán ott maradt egy hónapra asszem), hogy eljusson az iskoláig. Mindezt természetesen a vadvilágos szavannán keresztül... az egyik a leopárdtól féltette a bőrét közben, a másik az elefántokat próbálta úgy megkerülni, hogy ne érezzék meg a szagát... mindezért még kemény pénzeket is fizettek, hogy utána a suliban a porban henteregve sörösüvegek kupakjával tanulhassák a matematikát!

    előzmény:
    Szállófelhő (5)
    2015-08-07  22:31
  7. 2015. augusztus 7. 22:315.

    Hát erről is írhatna az nlc.


    Van egy korábbi munkatársam, aki most Afrikában misszionárius, ő kért nemrég adományt egy olyan projektre, ahol mosható betétkészletet adnak az afrikai kislányoknak (betétek, bugyik, szappan(!)). Merthogy muszáj, hogy minél tovább járjanak iskolába, akkor nem kezdenek el tizenéves koruk elején "férjhez menni" és szülni. 


    Akkor szembesültem először én is a problémával. Aztán utánakérdeztem és kiderült, hogy Mo-on is létezik ez a szükséglet. Szerencsére itt a gyártócégek adományoznak, persze azt a vásárlók fizetik meg végsősoron. Egy ideje mindig úgy járok Pesten, hogy van nálam felesleges betét, mert egyszer hajléktalan nő szólított meg és úgy örült, hogy kettőt is kapott tőlem... 


     

    előzmény:
    nidda (4)
    2015-08-06  22:35
  8. 2015. augusztus 6. 22:354.

     "A jelenség létezik, csak nem beszélünk róla. Welcome to the real world."

    Ez döbbenetes!

    előzmény:
    Szállófelhő (2)
    2015-08-06  21:46
  9. 2015. augusztus 6. 22:043.

    Ez az izé max. a bugyit váltja ki, nem a belevalót /a link egy cikkben volt, ahol a téma a kanadai "intim" áfacsökkentés/. Szóval áll a kérdés: ez még manapság is létezik? Pluszban, vagy bugyi helyett? Miééért?

    előzmény:
    Szállófelhő (2)
    2015-08-06  21:46
  10. 2015. augusztus 6. 21:462.

    Pedig ez egy remek megoldás ahhoz képest, hogy a világ egyes részein a nőknek a nehéz napokra legfeljebb falevél vagy rongyhulladék jut.


    Te pl. tudtad, hogy a leányok iskolából való lemorzsolódásának egyik oka nálunk is (!) a higiéniai termékek elérhetetlensége s hogy emiatt otthon maradnak minden hónapban egy hétig? A jelenség létezik, csak nem beszélünk róla. Welcome to the real world.

    előzmény:
    Sugarbaby (1)
    2015-08-06  21:10

Címlap

top