Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogamzásgátló előtt-után

o.kisorsi
Létrehozva: 2015. július 17. 19:08

Na csókolom!
Kinek milyen tapasztalata van fogamzásgátló tablettával kapcsolatban? Hogyan hat ki a szexuális életetekre? Mi változott?


Mielőtt elkezdtem szedni,bárhol, bármikor, bármire képes voltam.. lettem volna, de nem sok időm volt kihasználni, mert (mint utóbb rájöttem) a tabi full lehúzta a lelkesedésem. És a ló egyik oldaláról szépen átpottyantam a másikra. Ezt sajnos idővel a párom is tapasztalta és szóvá is tette, hogy hiányzik neki a régi énem. Persze előnye is volt: végre rendszeres lett, eltűntek a pattik, és sokkal kevésbé zsírosodott a hajam. Lassan elhagyom a tabit, remélem idővel visszatér az a bizonyos lelkesedés.


Vajon így lesz?

  1. 2015. november 3. 21:4316.

    A másik meg... rohadtul összekavarta a hormonjaimat ez a dolog. Ahogy elkezdtem szedni a bogyót, ugye nem volt se patti, se zsíros haj, viszont hiszti, érzékenység, sírósság lett. 3 hónapja nem szedem azt a szart és azon  kívül h újra zsírosodik a hajam, több pattanásom lett mint azelőtt és a hisztisség és érzékenység csak fokozódik. Kiakaszt. Nem tudom mit csináljak. Már a párom is furcsának tart, félek, nem lesz jó vége. Persze pont ma jött rám ez a szar, hogy 10milliószoros nap van. klassz...

  2. 2015. november 2. 20:5815.

    Köszi a hozzászólást :)
    A dokim, aki fölírta endokrinológus, a pco-t kizárta. A legutóbbi vérvételből megállapította, hogy volt peteérésem, de a progeszteron szintem alacsony, így progi kapszulát írt föl. Elkezdtem szedni(félidőtől, ahogy mondta, most meg 1 napja késik.. úgyhogy a következő ciklusban megint számolgathatom, hogy mikor mi lesz -.- 
    A libidóm még mindig nem jött vissza, és egyre rosszabb a helyzet. A babanemzés érdekében persze mindent megtettünk, de azon kívül azóta 1x történt valami. A férjem is el van szomorodva, nem érti a helyzetet, azt hiszi nem szeretem eléggé. Már ő is alig közeledik felém.. sőt.. és nem tudok mit tenni. Szóval eléggé el vagyok keseredve :( 

    előzmény:
    KorteDzsem (13)
    2015-09-25  18:34
  3. 2015. szeptember 26. 20:4014.

    Gratulálok,boldog babavárást kívánok!😊én is sok éve szedem,félek nagyon,h mi lesz utána,de örülök,amikor ilyen pozitív történetet olvasok.

    előzmény:
    KorteDzsem (13)
    2015-09-25  18:34
  4. 2015. szeptember 25. 18:3413.

    Nem feltétlenül mindenkinél van így, de azért leírom, hogy sok esetben (főleg a Diane-nál mert az endokrin hatású is, nem csak szimpla fogamzásgátló) akkor kellhetnek hónapok, illetve akkor jönnek így vissza a problémás dolgok (pattanások, rendszertelen mensi stb) ha amúgy is hormonális probléma lehet a háttérben.


     


    Én sok éven át szedtem a Diane-t (többször annyi mint amit írtok), és úgy hagytam abba, hogy először Dienille-re váltottam kb fél-egy évre (ehhez volt egy kis hajhullásom, de nem volt brutál, csak a megszokottnál valamivel több), aztán pedig (már nem is a nőgyógyászaton, hanem az endokrinológián) írtak fel Metformint + mozgás (heti 1-2-t ált. sikerült tartanom) + szénhidrátszámolósdi (ezt kevéssé tartottam, lényegében nem), és teljesen jól megvagyok minden szempontból ;) - plusz se pattanások, se hajhullás, se rendszertelen mensi (nagyon szépen beállt magától), és mostmár babát várunk :). Szóval szerintem érdemes utánanézni, hogy a véredben melyik hormonszint hogyan néz ki, nincs-e IR vagy PCO, mert onnantól kb ha nem szedsz megfelelő fogamzásgátlót vagy nem kezeled magát a problémát kb esélytelen a tünetekkel szembemenni.

    előzmény:
    o.kisorsi (9)
    2015-09-20  20:16
  5. 2015. szeptember 25. 14:5312.

    Szia!
    Hűű pontosan nem tudom megmondani, de 1 max 1,5 év.

    előzmény:
    Esther_ (11)
    2015-09-24  12:55
  6. 2015. szeptember 24. 12:5511.

    Szia!


    Mennyi ideig szedted a Diane-t? Én is azt szedem már sok éve, én a pattanásoktól félek a leginkább

    előzmény:
    o.kisorsi (10)
    2015-09-22  21:44
  7. 2015. szeptember 22. 21:4410.

    Nekem nem hullik a hajam, bár én Diane-t szedtem. Viszont zsírosodik újra és pattisodok is kicsit..  3 hónaap??  még csak 2 telt el..

    előzmény:
    anonyyma (8)
    2015-08-21  14:28
  8. 2015. szeptember 20. 20:169.

    Még csak kb 1,5 hónapja nem szedem a Diane-t, azután már 34 napra jött meg.. az ezt követő ciklusban állítólag már volt tüszőérésem, de a libidóm még mindig sehol.. 
    Tényleg hónapok kellenek? 
    Viszont visszajött a hajzsírosodás és 1-2 pattanás..

  9. 2015. augusztus 21. 14:288.

    Szia!


    Nagyon kíváncsi vagyok a tapasztaltaidra az elhagyással kapcsolatban.


    Én cypromixet szedek, ami ugyanaz mint a  rettegett diane 35,és abba szeretném hagyni,de baromira félek az abbahagyás utáni mellélhatásoktól,leginkább a hajhullás aggaszt.Már beszéltem egy hölggyel egy másik fórumon,akinek már alig van haja,a diane szedése után folyamatosan hullik évek óta.


    Nekem is nulla libidóm,ezzel kapcsolatban annyit tudok,hogy 3 hónap a tisztulás,és kb. utána kezd minden visszarendeződni a régi kerékvágásba.

    előzmény:
    o.kisorsi (7)
    2015-08-17  13:12
  10. 2015. augusztus 17. 13:127.

    Köszi a válaszokat. Kb egy hónapja hagytam abba, Diane-t szedtem. De mennyi idő amíg visszatér a régi énem?

  11. 2015. július 19. 11:386.

    Nekem a szervezetem nagyon hozzászokott a hormonokhoz így a menszeszem is nehezen állt vissza a normál kerékvágásba. Míg szedi az ember, addig jó, utána azonban nem egészen.

  12. 2015. július 18. 18:405.

    Szia! 


     


    Én 13 évig szedtem a Mercilon-t s az utóbbi 3 évben vettem észre h a libidóm csökkent, illetve fennált hüvelyszárazság is....


    Mivel mi szeretnénk babát kb. 1-2 éven belül, emiatt is szerettem volna abbahagyni a szedését - no meg a fennálló problémák miatt. Egy éve hogy abbahagytam, hála égnek a ciklusom rögtönn beállt, a libidóm is helyre billent, sőőőt!!! 

    előzmény:
    o.kisorsi (1)
    2015-07-17  19:08
  13. Torolt_felhasznalo_405233
    Torolt_felhasznalo_405233
    2015. július 18. 00:004.

    Mi a neve  az tabijaidnak?


    Ugyanis  csak  a  Premarin  es  Provera  azok,  amelyek  nem  valtoztatjak  meg  a  hormon  fejlesztesedet.


    Mit  szedtek  ti  ott  Magyarorszagon? 

    előzmény:
    o.kisorsi (1)
    2015-07-17  19:08
  14. 2015. július 17. 21:033.

    Én sok év szedés után pár hónapja hagytam abba. Mintha kicseréltek volna. Most úgy érzem éveket vesztegettem el.


     

    előzmény:
    o.kisorsi (1)
    2015-07-17  19:08
  15. 2015. július 17. 19:212.

    Ha abbahagyod a tabit, a férjed kösse fel a gatyát, mert olyankor brutálisan rád fog törni a vágy.

    előzmény:
    o.kisorsi (1)
    2015-07-17  19:08

Címlap

top