Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szerelem Törökorszà

vargaancsa850818
Létrehozva: 2015. július 2. 08:09

Azért ezt a címet adtam a topikomnak mert most jöttem haza Törökországból és ott megismerkedtem egy sráccal. Török. Szerelem volt első látásra. Mindkettőnk részéről. Nekem van itthon egy kialakulóban lévő kapcsolatom de ez érzelmileg nulla. Volt már valaki ilyen helyzetben h nyaraláson megismerkedett egy ottanival és fen tudtak tartani a kapcsolatot. Kesőbb esetleg valahol közös eletet kezdtek. Azert irom a valaholt. Mert nekem nem akadaly akarhova is sodor az elet. Kivancsi lennek tapasztalatokra ha valakinel volt mar hasonlo helyzete. ?

  1. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2015. július 15. 12:1248.

    ladybird65: Kimondtad a kulcsszót: NEKED bárki megmutathat bármilyen templomot, bármilyen vallás gyakorlói járnak oda. Mert NEKED nem fontos a vallás, nem hatotta át a mindenapjaidat. Kívülről szemléled, értékeled az építészetét, képzőművészetét, irodalmát.


    Aki muzulmán kultúrában nőtt fel, még ha nem is gyakorolja szigorúan a vallási előírásokat, az érzékenyebb erre a témára. (Azt nem hiszem, hogy az említett fiú ne ismerne egyetlen muzulmán ünnepet sem - kábé, mintha egy magyar nem ismerné a Karácsony fogalmát, függetlenül attól, hogy vallásos v. sem) Emellett politikai ellentétek is lehetnek két ország között.


    A tolerancia számomra nem azt jelenti, hogy ha nekem bármit meg lehet mutatni, akkor a másiknak miért nem, hanem esetleg megpróbálom megérteni, mi az, amire ő érzékeny (mert adott esetben én is érzékeny lehete másra).


    De ettől függetlenül, szíved joga zsidókat dzsámikba vinni, muzulmánokat zsinagógákba, PETA-aktivistákat bőrgyárba (érdekes ipari létesítmény), vegetáriánusokat meg disznóölésre (értékes magyar hagyomány). És javasolhatod egy ciprusi görögnek, hogy Atillának nevezzék elsőszülött fiukat (mert olyan szép név)...


    Aztán persze lehet nagy szemekkel csodálkozni, hogy ha a vendégeid nem osztják a lelkesedésedet.

    előzmény:
    ladybird65 (46)
    2015-07-14  15:51
  2. 2015. július 15. 06:0947.

    hajjajjj-jaj

    előzmény:
    ladybird65 (46)
    2015-07-14  15:51
  3. 2015. július 14. 15:5146.

    Ej, megelőztél. Nem értek egyet az előző hozzászólóval, aki gratulálni tud a muzulmánnak Zsinagógát mutató lánynak. Nekem bárki bármit megmutathat, pedig gyakorló ateista vagyok. Ahogy írod: az ÉPÍTÉSZETI remekműveket imádom és boldogan csodálom a világ bármely országaiban. Csodálatos fényképeink vannak. Nem érdekel, hogy keresztény, zsidó, muzulmán, hindu vagy bármilyen vallás gyakorlóinak épült... Ha szép, az engem gyönyörködtet, élményt ad. Ahogy egy gyönyörű arborétum, az óceán, a tenger, egy nagy hegy, egy kanyon, egy szép tiszta vizű patakocska...  Miért nem tudjuk csak azt látni benne, ami, miért kell mindig továbbgondolni....

    előzmény:
    Lillaréka (32)
    2015-07-07  19:56
  4. 2015. július 9. 04:3645.

     Jajjj,  a  te  anyukad  milyen  jo- pofa  neni  lehet.....!!!!!!   :-)))

    előzmény:
    Lillaréka (41)
    2015-07-08  17:30
  5. 2015. július 8. 23:2744.

    Csak kiderul,hogy nagy liba vagy minden teren,van ezt mire alapoznod?Jartal arra fele?Mar egyszer megkertelek ,hogy ne usdd az orrod abba mihez fogalmad sincs?


    Majd ha visszajottel Israel,Palesztiniai utazasrol akkor velemenyezz.


    Ja mielott elkezdenel szitkozodni ahogy szoktad,dorongolni,ne faradj nyaralok.....

    előzmény:
    mickamacka (37)
    2015-07-08  04:01
  6. 2015. július 8. 23:1943.

    Ahhoz tobb esz es intelligencia kellene es kevesebb gyulolet meg butasag.

    előzmény:
    etilany (33)
    2015-07-07  21:06
  7. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2015. július 8. 20:0042.

    Lillaréka: Miért mindig -nekünk--- keresztényeknek- vagy vallástalanoknak  kell tapintatosnak lennünk??


    1. Mert a muszlimok érzékenyebbek erre a témára. A keresztények és a vallástalanok pedig nem annyira (bár itt is van eltérés). És plusz információ, h a déli népek temperamentumosak. (Szóval, a saját érdeked is ezt diktálja...)


    Tudod, van, aki mindent megehet. Van, aki beteg, aki nem szeret dolgokat, v. allergiás valamire.  Egy cukorbetegre nem feltétlenül kell rátukmálni a porcukorral meghintett almás pitét v. egy vegára a marhapörköltet, mondván én is megeszem a diabetikus dolgokat, én is eszem zöldséget, ha én toleráns vagyok, akkor ő miért nem az...


    2. Miért nem lehet egy bármilyen vallás templomát  megcsodálni, csupán az épitészet kedvéért??


    Az előzőekhez kapcsolódóan - Miért nem tudja megkóstolni az én almás pitémet, amikor a fél falu a csodájára jár?


    A tolerancia azt jelenti, hogy elfogadom, h ő másképp gondolkodik. Nálunk is vannak tabuk, mi is érzékenyek vagyunk egy pár dologra. És mi is elvárhatjuk, h tolerálják.


    3. és miért is jó az neked, ha azért nem tudsz  találkozni a barátnőddel, mert a  pasijaitok idióta vallási fanatikusok?


    Ki mondta, h nem találkoztam a barátnőmmel az (azóta régen ex-)pasijaink miatt? Mi simán találkoztunk kettesben, illetve olyan társaságban, ahol nem volt velünk a pasink. Viszont a pasiktól nem vártuk el, hogy egymás társaságát elviseljék.


    Fordítottan: a barátnőmtől nem várta el a pasija, h tartsa a ramadant, az én pasim nem vitt magával a zsinagógába, ehettem húsvéti sonkát (de nem vártam el tőle, h ő is egyen belőle)  és én állítottam a saját lakásomban karácsonyfát.


    Nem, nem voltak vallási fanatikusok a pasijaink, csak kulturális különbségek voltak, amit elfogadtunk azért, h működjön a kapcsolatunk. És jól megvoltunk, nem emiatt szakítottunk.

    előzmény:
    Lillaréka (32)
    2015-07-07  19:56
  8. 2015. július 8. 17:3041.

    Idehaza egy somogyi kis  faluban somogyvámoson élnek kommunában.
    Egyébként ez az igazi kommunizmus ahogy ők élnek.
    A férjem egyik volt osztálytársa is  közéjük állt, úgy 25 éve. Értetetlen számunkra, mert a srác zseni  volt... szó szerint.. fizika- matek zseni .Aztán megtért és az utcán mászkálva  kurjongatta 18-20 évesen, hogy krisna- krisna harekrisna..... :-D


    De jól a rég volt ismerettség.. mert ha megszólit  egy  krisnás, hogy vegyek tőle könyvet akkor   rögtön azt mondom, hogy jajjj ezt  már megvettük az MCStől.. (egyszer tényleg vett tőle a párom könyvet,  én meg tényleg ezt mondtam . és a srác rendkivül örült  hogy MCS-re hivatkoztunk. )


     


    Lehet egyébként még az összes fanatikus közül ők a legnormálisabbak, mert  nem túl erőszakosak  és mindig szerveznek pl ételosztást.


    A Jehova tanui viszont iszonyat pofátlanul nyomulnak. 
    Egyszer anyukám meghivta őket kapálni.. mondván közben elmondhatják amit akarnak... elmenekültek.

    előzmény:
    jutkabukta8 (40)
    2015-07-08  07:00
  9. 2015. július 8. 07:0040.

    Egyetertek veled.  De,  szeritem  ez  azert  van,  mert  valojaban  NINCS  miben  hinniuk.  Nincsen  jovojuk,   felnek  attol,  hogy  mi  lesz  holnap.--


    A Harekrishnasok  egy  idoben nagyon  divatban  voltak  itt  az  USA-ban  is.  De  aztan jott  egy  milliomos  (elfelejtettem  a  nevet......)  es   adott  nekik  sok  penzt,   epitett  szep  nagy  hazakat  nekik  mindenhol,  es  a  vegen a krishna  fiuk  megnosultek,  harekrishna  kislanyokkal  ---  gyerekeik  lettek--- es  amikor a   gyerekeik felnottek,  azok  aztan  kirohogtek a  ven  krishnasokat es  elkoltoztek.  Ma  mar  alig  van  egy  par  beloluk.------


     

    előzmény:
    Lillaréka (39)
    2015-07-08  06:46
  10. 2015. július 8. 06:4639.

    Jól összefoglaltad..


    Egyik vallási fanatizmusban szenvedő ember sem  épelméjű.


     


    és  mostanában túl sokan vannak.

    előzmény:
    mickamacka (37)
    2015-07-08  04:01
  11. 2015. július 8. 06:4538.

    Tudok róla, természetesen...


    Csak hogy a keresztes háborúk nem mostanában  voltak..
    Sőt.. a  II Vhnak is 60 éve vége már.


     


    Egyébként meg kivétel nélkül az  összes vallási fanatikust tökéletesen idiótának tartom.  
    Legyen az keresztény,  zsidó, muzulmán, vagy krisnás.....


     


     


     


    A lányomat megszólitották,  a krsinások a blahán.. mondván vallásosos -e... mondta - hogy nem..  másik kérdés...  eszik -e a tehenet...  mire a gyorseszü leányzó- aki kifejezetten nem szereti ha  bármiféle  téritő tériteni akarja azt válaszolta- hogyne.. imádom apám marhapörköltjét.  :-D (fel akarták négyelni)

    előzmény:
    jutkabukta8 (35)
    2015-07-08  02:00
  12. 2015. július 8. 04:0137.

    ez nem vallási alapú! Ne kenjünk mindent a "fanatizmusra".


    Nem fanatikusak a törökök.


    Ez náluk elvi dolog. Vannak elveik és van büszkeségük. Ez a kettő egyben az, amit az európai "fanatizmussal" kever. Nálunk kevés a büszkeség és még kevesebb az elv. 


    KÜLÖNBEN: légyszíves nézegessetek már videókat Izraelről és ortodox zsidókról! Még az európai újságírókat is addig lökdösik, míg le nem teszik a kamerát! A legfanatikusabb vallás a zsidó vallás!!!


    Nyílt dolog, hogy mennyire megvetik mind a muszlim, mind a keresztény világot! Meg minden rajtuk kívülálló világot. Ott próbálnál karácsonykor keresztet állítani, mint ők a Nyugatiban! Addig élnél!


    Palesztinában sem éppen emberségükről híresek... 


    Amúgy pedig sosem fogja egymást megérteni a 3 vallás, minden hiába 


     

    előzmény:
    Lillaréka (32)
    2015-07-07  19:56
  13. 2015. július 8. 02:0236.

    pLane.

    előzmény:
    jutkabukta8 (35)
    2015-07-08  02:00
  14. 2015. július 8. 02:0035.

    TEVEDSZ!  Sajnalom, ki kel, hogy  abranditsalak-          de,  a  keresztenyek mar  millio-es-millio  embert megoltek  a kereszteny  vallas  neveben.


    No,  de  nem  csodalkozom,  mert  nalatok  semmi ilyesmit  nem  tanitottak  a  vilagrol  es  az  igazi  tortenelembol pane   semmit,   mar  vagy  60  ev  ota.....


     


     


     

    előzmény:
    Lillaréka (32)
    2015-07-07  19:56
  15. 2015. július 7. 22:4734.

     Pontosan. A lány is éppen erre gondolt,már csak azért is,mert a srácot is nagyon érdekli az építészet,a műemlékek. 


    Azért sem gondolta,hogy bármi probléma lehetne,mert a fiú előzőleg szó nélkül és örömmel bárhol a világban bement bármelyik híres templomba is. Sőt,több alkalommal katolikus szentmisét is csöndben és tisztelettel megnézett,mert érdekelte,kíváncsi volt a szertartásra is. Mivel a lány katolikus,karácsonykor mindig a fiú is díszíti a fát,tisztelettel elfogadja és érti az ünnep lényegét és még az éjféli szentmisére is elment a lány családjával,ő kérte,ő akart(!) menni. A budapesti világhírű zsinagóga persze nem keresztény templom,viszont az épület csodálatos műemlék,mégis gond volt.


    Sem a fiú,sem a családja nem vallásos,nem is tudnak imádkozni,soha nem tartanak semmilyen muzulmán ünnepet sem.

    előzmény:
    etilany (33)
    2015-07-07  21:06
  16. 2015. július 7. 21:0633.

    Ez a kérdés már bennem is felmerült:). Az én anyukám pl vallásos katolikus, de ha kiránduláson dzsámit mutattak neki, megnézte, ha zsinagógát, azt is. Eszébe nem jutott volna nem bemenni, csak mert ő katolikus keresztény:). Nem értem, egy város nevezetességét miért nem lehet megmutatni, hiszen nem arról van szó, hogy elcipelsz pl. egy muszlimot egy keresztény vagy zsidó szertartásra, csupán arról, hogy megnéz egy nevezetes épületet, ami egy adott város büszkesége/szimbóluma.

    előzmény:
    Lillaréka (32)
    2015-07-07  19:56
  17. 2015. július 7. 19:5632.

    Miért mindig -nekünk--- keresztényeknek- vagy vallástalanoknak  kell tapintatosnak lennünk??


     


    Miért nem lehet egy bármilyen vallás templomát  megcsodálni, csupán az épitészet kedvéért??


    és miért is jó az neked, ha azért nem tudsz  találkozni a barátnőddel, mert a  pasijaitok idióta vallási fanatikusok?AZ a csoda, hogy valójában féltek tölük?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116774 (31)
    2015-07-07  19:42
  18. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2015. július 7. 19:4231.

    Lédienn: Aki egy muszlim országban felnőtt fiúnak pont a zsinagógát akarta megmutatni, annak csak gratulálni tudok.


    Én is jártam izraeli fiúval, és amikor Pécset, diákéveim városát megmutattam neki, valahogy eszembe sem jutott h a dzsámikat és a minaretteket mutogassam neki. Pedig a belvárosi templom Pécs jelképe, mégsem mentünk be. Sőt, a barátnőm szíriai pasijával sem szerveztünk közös programot. Némi tájékozottság és tapintat csodákra képes...

    előzmény:
    Lédienn (19)
    2015-07-02  15:15
  19. 2015. július 7. 16:1830.

    Köszönöm szépen válaszod. 


    A topik elment már ,más témához, mert egyáltalán nem arról irtok amiről szó van. Akik a témához kapcsolódóan írtak, nekik köszönöm. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116774 (29)
    2015-07-07  15:13
  20. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2015. július 7. 15:1329.

    vargaancsa850818: Most mégis mire számíthatsz? Most komolyan, mit várhatsz egy 'szerelem első látásra' nyári flörttől?


    Annyit, h vagy bejön, vagy nem. Mint bármilyen más helyzetből.


    Senki nem fogja megmondani a tutit. Többnyire tiszavirág-életűek ezek a flörtök.


    Érdekesség - egy barátnőm kb. 10 évvel idősebb, mint te. Vele ugyanez volt - nyaralás alatt összejött egy flört erejéig egy nála 6 évvel fiatalabb sráccal. A srác enyhén szólva nem volt szerzetes, de a szőke, kékszemű barátnőmért egyszerűen megőrült. Nem tudtak elszakadni egymástól, a srác ma a férje, két gyerekük van. A srác megtanult magyarul (előtte úgy konyhanyelven 4-5 másik nyelven elboldogult pincérként).


    A srác a jég hátán is megélő típus, szereti a gyerekeket, a barátnőmet. Érettségije sincs talán, de előbb talált állást itt, mint sok diplomás. Jól megvannak, bár a vallási, kulturális különbségek időről-időre megjelennek. Ehhez sok tolerancia kell, és nagyon kell szeretniük egymást, de ők boldogok.


    Állítólag ezerből egy történet végződik így - hát az övék (most, 10 év után) itt tart.


     


    Ékszerek - nem tudtam, h csak akkor komolyak az érzelmek, ha drága egy gyűrű. A mi jegygyűrűnk sem volt túl drága, de igazából én sem nagyon hordok ékszert, előtte sem volt rajtam egy fél lakás ára. Nos, 10 év után rá kellett jönnöm, h fabatkát sem ér a házasságom, és érzelemtelen...

    előzmény:
    vargaancsa850818 (1)
    2015-07-02  08:09
  21. 2015. július 5. 21:4428.

    Azt azért hozzátenném a zsinagóga és a török srác esetéhez, hogy tudni kell, a törökök kifejezetten utálják a zsidókat. Az arabok is és ezt szándékosan választottam külön, uis a törökök az araboktól szeretik magukat megkülönböztetni és nem is véletlen..


    Törökök: mondhatnám, hogy Palesztina miatt (ami igaz is!), de ez messzebbre nyúlik vissza. Viszont a palesztinok sorsa is csak olaj az érzelmekre.


    Isztambulban például -meg nem mondom a dátumot- egy szigetre pakolták ki őket, vagyis elűzték őket (nem ők voltak az egyetlenek, akik ezt megtették a történelem során, franciáknál pl külön település neve jelöli a hozzájuk való nem épp fényes viszonyukat) hosszú évtizedekkel ezelőtt, ahol aztán megtelepedtek és a mai napig ott élnek. 


    A törökök elvi szinten semmilyen formában nem kíváncsiak a zsidókkal kapcsolatos dolgokra -akkor sem, ha Európa legnagyobb zsinagógája a Dohány utcai- s mivel büszke nép, ehhez tartják is magukat és ez nem vallás függő. Hiba lenne belekeverni a vallást!


    Náluk ez a dolog történetesen vallástól független érzelem. 


    Egyébként 85%-ot adok a kapcsolat végének...ez viszont már cseppet vallással kapcsolatos... mivel náluk a családi hagyományok végigkísérik magánéletük legfontosabb döntéseit...akkor is, ha a Yale-en tanult a srác.

    előzmény:
    Lédienn (19)
    2015-07-02  15:15
  22. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. július 5. 10:3027.

    Mik a legújabb rémhírek?

    előzmény:
    vargaancsa850818 (1)
    2015-07-02  08:09
  23. 2015. július 3. 16:4426.

    Ezek egynyári többnyire "egyheti" kalandok a görög-török-olasz stb pasik részéről. Turistacsoportonként változik a szerelmük hölgye. HAHÓ a XXI. században élünk,tekintsd ezt te is egy kalandnak 

    előzmény:
    vargaancsa850818 (1)
    2015-07-02  08:09
  24. 2015. július 3. 13:0025.

    Nyugodtan próbáljátok meg együtt ezzel a törökkel,de azért vele kapcsolatban csodára továbbra se számíts.


    Törököknél még mindig olcsó pl. az arany és a drágakövek is jól megfizethetők. Eljegyzésre vagy csak úgy pl. kaphatsz valamilyen baromira mutatós drágaköves aranygyűrűt is,de többnyire az ott szokásos 14 karátos aranyba (tombitaréz) foglalva. Jegygyűrűt is,amelyek szintén nagyon mutatósak és drágának,értékesnek látszanak inkább 14karátost vesznek,mert ott ez a szokás. Vásárláskor keményen alkudoznak az amúgy sem drága ékszerekre.


    Ezektől a mutatós és értékesnek látszó ajándékoktól a legtöbb fehér nő beájul,mert nagyon gáláns és drága ajándéknak tűnnek. Ráadásul kevés európai pasi halmozza el a nőket ilyen ajándékokkal. Tudom,senkinek nem ez a fontos egy pasitól.


    Az előzőekben említett ismerősömtől tudom azt is,hogy körülmetélt farkukkal folyamatosan és bármikor kefélnek,mint a nyulak. Ilyen mennyiségre,sorozatra kevés fehér pasi képes,mint általában a déliek.Tudom,ez sem annyira fontos egy nőnek. 


    Házasságkötés után a nőket kicsit a tulajdonuknak tekintik,de nem olyan mértékben,mint más muzulmánok. Viszont keményen elvárják a nőktől a férfiak feltétel nélküli tiszteletét!


    Ha gond van,igen nehéz tőlük megszabadulni. Ha van közös gyerek szinte lehetetlen elszakadni,elválni tőlük főleg ha fiú a közös gyerek.

    előzmény:
    vargaancsa850818 (23)
    2015-07-03  09:18

Címlap

top