Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legyen vége?

Csill
Létrehozva: 2015. június 29. 21:56

Sziasztok!


 


Szeretném a véleményeteket kérni, mert nagyon tanácstalan vagyok.


 


Barátommal 10 hónapja vagyunk együtt, én 33 vagyok, ő 30, nem élünk együtt.


 


Ő kedves, aranyos, jólelkű srác, csak sajnos pár dologban nem passzolunk. Egyrészt más dolgokat szeretünk csinálni a szabadidőnkben, én kirándulósabb vagyok, ő otthon ülősebb. Ez az elején nem derült ki.


 


Ő rettenetesen ragaszkodik a családjához, majdnem minden hétvégéjét velük/velük is szeretné tölteni.Mivel kb. 50 km-re élnek, ezért ez ott alvós teljes hétvégéket jelent.


És a szex..én többször kívánom, sokszor vissza is utasít, mert fáradt. Nagyon rosszul esik ez nőként.


Amúgy hűséges és odaadó..és hát ilyen embert nagyon nehéz találni, ezzel tisztában vagyok. Elképzeltem, hogy szakítok vele, de belefájdul a szívem..sajnálnám őt is és magamat is. De így is sajnálom magunkat.


 


Tudom, kell kompromisszumokat kötni, de meddig, miben?


Ti mit tennétek? Köszönöm a véleményeket előre is!

  1. 2015. július 24. 18:4874.

    Szia!


    Ne haragudj, tényleg nem értettem a kérdésedet. 


    Hát azt mondja, szerelmes is. De most nagyon bonyolult lett a helyzet, és gondolom, most majd kapok mindenféle választ itt is.


    Szóval adtam egy újabb esélyt a dolognak és azóta, igaz, csak 1 hete, máshogy mennek a dolgok...kirándulunk is, amit én szeretek, filmet is nézünk, amit ő szeret inkább. A szex is jó :)


    De most minden hétvégén haza jár majd a családjához, mert kiderült, hogy anyukájának agydaganata is van és max. fél évet jósolnak neki az orvosok. :( Minden idejében vele akar lenni emiatt, amikor csak teheti.


    Azt tudom, és ő is ezt kérte, sajnálatból nem leszek vele. 


    Ha olyan lesz minden, mint ebben az egy hétben volt, akkor szuper. Ha nem érzem, hogy szeret, fontos vagyok és szerelmes is belém, akkor kilépek és nem várok sokat a lépés előtt.

    előzmény:
    virág*** (62)
    2015-07-14  09:19
  2. 2015. július 19. 09:2973.

    ez nagyon igaz!!egyetértek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (52)
    2015-07-03  20:16
  3. Torolt_felhasznalo_643228
    Torolt_felhasznalo_643228
    2015. július 18. 07:3272.

    Mi abban a fantasztikus, amit szilvasgomboc írt? A világon a legtermészetesebb dolog, hogy aki nem akar gyereket, az ne csináljon gyereket. Fel nem foghatom, hogy aki icipicit értelmes és toleráns, miért akarná, hogy egy MÁSIK ember gyereket vállaljon. 

    előzmény:
    tévészerelő (71)
    2015-07-17  19:35
  4. 2015. július 17. 19:3571.

    Szilvásgombóc!


    Eszméletlen jó fej vagy. Én értem, mit mondasz, a többiek  meg hadd őrjöngjenek. Nekik nehéz, hiszen rabszolgák, hadd lázadozzanak :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (50)
    2015-07-03  12:20
  5. 2015. július 17. 19:2870.

    8 hónap nem volt elég arra, hogy eldöntse, össze akar-e költözni? Ez mindent elmond a kapcsolatról.


    És nem kell itt a nyomiknak azzal jönni, hogy "a nők csórók". Nem mindenki az.

    előzmény:
    Csill (1)
    2015-06-29  21:56
  6. 2015. július 16. 08:1669.

    Na igen! Tényleg, ilyenek is vannak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_643228 (68)
    2015-07-15  12:19
  7. Torolt_felhasznalo_643228
    Torolt_felhasznalo_643228
    2015. július 15. 12:1968.

    Szerintem vannak hármasok is: akik egymást utálva éldegélnek. 


    Hát ez van. 

    előzmény:
    virág*** (67)
    2015-07-15  12:08
  8. 2015. július 15. 12:0867.

    :) 


    Hjjja, szerintem az emberek zöme (szóval nem mindenki!!! -mielőtt még valaki itt nekem esne )) így él egy idő után a házasságában. (aztán egyesek elválnak, kettesek kialakítanak egy számukra elviselhető életet a társuk oldalán). Itt meg egyből így élnek...Kinek-kinek a vérmérsékletétől, nevelésétől, társadalmi helyzetétől stb. függően.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_643228 (66)
    2015-07-15  11:35
  9. Torolt_felhasznalo_643228
    Torolt_felhasznalo_643228
    2015. július 15. 11:3566.

    Egyetértek veled.


    Végülis NAGY kompromisszumokkal egy egész életet le lehet így élni. A topiknyitó a barátnőivel megy majd ide-oda, a barátja "haza" járkál (ki tudja, ha összeköltöznek, lehet, hogy nem is a közös lakás lesz az igazi otthon számára?), szex meg majd havonta egyszer lesz. 


    Talán találnak egy közös időtöltést, ami jó lesz (pölö origami vagy hímzés-horgolás). 


    És nagyon toleránsan látod a dolgot, ami igazán üdítő. 

    előzmény:
    virág*** (65)
    2015-07-15  09:12
  10. 2015. július 15. 09:1265.

    Ha a topiknyitót a biztonság teszi boldoggá, akkor megkapta az emberét. Van, akinek fontosabb, mint a jó szex. Kérdés, hogy neki mi a fontosabb. Ezt csak ő tudja! 


    Ha el tud menni a barátnőkkel a színházba és nem várja el a társától, hogy együtt menjenek, akkor ez se gond. Azzal se lenne semmi gond, ha a pasi időnként csak egyedül járna haza az anyukájához és nem várná el Topiknyitótól, hogy állandóan kísérgesse. 


    Ha a maradék együtt töltött idő minőségi tud lenni, ha azt az életet tudják élni a másik mellett, amire szükségük van, akkor ezek orvosolható dolgok. 


    Azt hiszem, hogy egy nő 33 éves korára már elég jól ismeri magát ahhoz, hogy ezt el tudja dönteni. Ha meg nem, akkor majd ezután fogja megismerni magát. :)


     


    "Miért játszotta el az elején, hogy imád színházba járni, aztán 2 hónap után kijelenti, hogy soha többé?" -mert még gyerek és mindenkinek meg akar felelni. Igyekezett. De aztán rájött, hogy nem jó neki a színházba járás.azért még elég időben szólt. Hisz még csak 10 hónapja vannak együtt. Nem 10 éve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_643228 (64)
    2015-07-14  16:46
  11. Torolt_felhasznalo_643228
    Torolt_felhasznalo_643228
    2015. július 14. 16:4664.

    Bizony, a topiknyitó nem értette meg a jogos kérdésed. 


    Emellett a férfi mellett le lehet élni egy életet. Kérdés, hogy mennyire boldogan.


    Nem biztos, hogy mindenkinek kell a szerelem és szenvedély. Nézzük a szeretetet: oké, megvan. Szex: problémás. Már most. Szabadidő: szintén problémás. Nem is kicsit! 


    Kineziológus??? Minek kineziológushoz menni? Ez most komoly? 


    Miért játszotta el az elején, hogy imád színházba járni, aztán 2 hónap után kijelenti, hogy soha többé? Hát akkor legyen olyan tökös, hogy kitalál valami mást helyette, amit együtt lehet csinálni.


     


     


     

    előzmény:
    virág*** (62)
    2015-07-14  09:19
  12. 2015. július 14. 16:0963.

    Semmiféle nyavalygás nem volt. Valaki tanácsot kért és kapott. Így működik ez a valós életben is. Talán TE is voltál így annak idején, csak akkor nem volt még virtuális világ, ezért sok minden nehezebb volt. Miért fáj az neked, hogy most könnyebb?


     

    előzmény:
    Szállófelhő (46)
    2015-07-02  21:59
  13. 2015. július 14. 09:1962.

    Nem a szeretetét kérdőjelezem meg, hanem a SZERELMÉT. Pont erről írtam: elég neked a szeretet vagy szerelem is kell?

    előzmény:
    Csill (61)
    2015-07-13  13:34
  14. 2015. július 13. 13:3461.

    Szia Virág!


    Pont abban lettem most biztos, hogy szeret és fontos vagyok neki mégis, mert most nagyon teper, bár látom rajta, hogy ő is fél az esetleges újabb kudarctól.


    Szóval nem egyszerű. Amíg azt hittem, nem sokat jelentek neki, egyszerűbb volt.

    előzmény:
    virág*** (60)
    2015-07-13  11:49
  15. 2015. július 13. 11:4960.

    Szia! Biztos, hogy nem vagy könnyű helyzetben! És megértem, hogy vacilálsz. Kívülről azonban másképp fest a dolog: én úgy látom leírtak alapján, hogy ez a gyermek (függetlenül a 30 évétől) nem szerelmes beléd. Lehet, hogy szeret és lehet, hogy ragaszkodik hozzád, de nem szerelmes. Azt is el tudom képzelni, hogy eddig még soha nem is volt és nagyon valószínű, hogy soha nem is lesz. Ilyen típusú. Kérdés, hogy ez neked elég-e? A soraidból ítélve nem. Rendes és valószínű, hogy soha nem is fog megcsalni, ott lesz mellette, ha kell, de te magányos leszel mellette, mert nem azt fogod kapni, amire szükséged van. Kérdés, hogy neked mi a fontosabb: a biztonság egy langyos, kompromisszumokkal teli kapcsolatban, vagy a szenvedély, pezsgés...

    előzmény:
    Csill (59)
    2015-07-13  10:51
  16. 2015. július 13. 10:5159.

    Szia Banánka!


    Megbonyolította a helyzetemet, hogy elkezdett kérlelni, hogy béküljünk ki, mert a jövőben majd jobban kimutatja, mennyire fontos vagyok neki. Nem tudtam/tudom, mit tegyek, mert vannak érzéseim iránta még. Elmegy kineziológushoz, hogy az anyukájával rendezze a fura viszonyát.


    De ráadásul azt akarja, hogy bizonyos időn belül hozzak döntést, ami nagyon nehéz. Először úgy gondoltam, hogy meg tudom hozni a döntést könnyen, de nem. :(


     


    Ti miért szakítottatok? Mennyi idő után?


     


     

    előzmény:
    Banánka (58)
    2015-07-10  20:21
  17. 2015. július 10. 20:2158.

    Szia! 


    Mi van veled azóta? Hogy teltek a szakítás utáni napok? Én is most szakítottam,nagyon rossz,de biztatom magam, Átrendeztem a szobát! :-)

    előzmény:
    Csill (1)
    2015-06-29  21:56
  18. 2015. július 5. 18:0857.

    Volt szomszednom, legjobb baratnom annak idejen kisunokaja sztorija.


    Bartanomnek volt olyan menye, aki hagyta, hogy a gyermekei maguktol nojenek fel, mint a gaz. Legyenek onallok sajat maguktol pici koruk ota. O inkabb kormot lakkozott, a gyermekei meg ott voltak korulotte. Sajat szememmel lattam. Azert jol kepen torolte a 2 evesnel kisebb kisfiat, amikor az a konnektorban piszkalt. Az aposa meg is mondta, hogy ez a no soha tobbe be ne tegye hozzajuk a labat. Ja, es no lelkesz volt!!!


    Az eset, amikor lejottek mas varosbol az akkori ket kisunoka a nagyihoz, a nagymama egy jatekmacit talalt a kisebbik, 5 eves!!!hatizsakjaban, mivel az anyjuk azt mondta, hogy mindenki sajat maganak pakol, azt, amit akar. Nagyi meg indult ruhanemut vasarolni a gyermeknek a kisnyugdijabol, tobb hetre.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (56)
    2015-07-04  10:50
  19. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2015. július 4. 10:5056.

    Ha valaki nem érti meg amit leírtál, az nyilván azért van mert amit írtál az vagy érthetetlen vagy se-süle-se-farka. 


    Egyébként kíváncsi vagyok hogy neked milyen teóriád van a gyereknevelésre? Ha te nem szolgálod ki a gyerekeidet akkor mit csinálsz velük? Nézed ahogy az 5 éves magának föz? Várod míg a 3 éves megválaszolja a feltett kérdéseit saját magának? Hagyod hogy a 2 éves magától menjen a játszótérre? Nem segítesz az iskolásnak  a házifeledatot megoldani? És még sorolhatnám. Ez mind szolgálat. Lehet szeretetböl teszed és mindez természetesen jön, de akkor is szolgálat. Még akkor is ha nagyon hamar önállóságra neveled a gyerekeket, amíg veled élnek szolgálatot teljesítesz nekik. Szerintem pont te vagy az értetlen.  Ha szeretünk valakit szolgálatokat teszünk neki. Az anyaság szolgálat.  Ha ezt nem érted akkor itt feladom. 

    előzmény:
    decentral (55)
    2015-07-04  00:37
  20. 2015. július 4. 00:3755.

    Pontosan kétszer mondtam el ugyanazt, másodjára alaposabban kifejtve. Szerintem semmit nem értettél meg belőle, elsőre ezt még jelezted is.


    Amiket leírtál ezek után, az számomra olyan szöveg, amire inkább nem reagálok. Ne haragudj... Élj boldogan a rabszolga-lélek teóriáddal. Szíved joga.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (54)
    2015-07-03  21:51
  21. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2015. július 3. 21:5154.

    Szóval ha már nincsenek érveid akkor inkább lelépsz? Nem hibáztatlak érte.


    Frappáns búcsúszöveg az utolsó mondatod, de nagyon sántít.

    előzmény:
    decentral (53)
    2015-07-03  21:28
  22. 2015. július 3. 21:2853.

    Bocsánat Csill, hogy eltértünk a topikodtól. Nagyon hiábavaló volt.


    szilvasgomboc, én mondtam, hogy nincs rá garancia... Minden jót!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (52)
    2015-07-03  20:16
  23. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2015. július 3. 20:1652.

     Énszerintem az anyaság szolgálatot jelent, ettöl függetlenül sokan akarják és élvezik is. Mindazok az élölények amiket te itt felsoroltál, azok az utódaiknak szolgálatot teljesítenek. Szolgálat nélkül nem tudsz utódokat nevelni. Ha valakiben nincs meg ez a mentalitás, annak valszeg nem lesz gyereke, vagy legalábbis jobb ha nem lesz neki. Ettöl ö nem rosszabb mint a többiek, söt, okosabb, mert idejekorán felismeri hogy az anyaság (vagy apaság) nem való neki, és az utódaival is kitolna ha fejest ugrana bele. Persze itt emberekröl beszélünk akiknek van ebben választási lehetöségük, és eldönthetik hogy akarnak-e utódokat vagy sem; míg az állatoknak nincs ebbe beleszólása, velük ez egyszerüen megtörténik ha akarják ha nem. Ezért nem értem miért példálózol itt állatfajokkal, az amöbától kezdve a majmokig. Az állatok primitív ösztönlények akik azért szaporodnak mert a párosodás már megtörtént (sajnos sok ember is ilyen).


     


    Az hogy te önzönek nevezel valakit aki nem akar gyereket mert belátja hogy neki nem való,  az meg  egyenesen sötét butaságra vall. Mondd ezt a szemükbe és lehet hogy beverik a fejed.


    Önzö az akinek valamiféle nagy problémája van az életben (anyagi, mentális, családi stb..) és jól tudja hogy ez a probléma a gyerekeire is hatni fog, de ennek ellenére mégis elvállalja öket. 


     


    Egyébként meg óriásit tévedsz ha azt hiszed hogy a nem tudom hány milliárd év alatt ezen a bolygón mindenkinek lett utódja. Igenis sokan megszakították a sort (ahogy te nevezed) és sajnos a legjobb génekkel rendelkezö emberek teszik ezt sokszor, míg gyakran a primitív hülyék ész nélkül szaporodnak és várnak cserébe egy aranyérmet vagy vállonveregetést csak azért mert osztódnak bele a vakvilágba. Szaporodni mindenki tud ha akar, de ne várjon cserébe dícséretet, és utódokat vállalni nem feltétlenül jelent önzetlenséget, mert mindenki tudja hogy rengeteg a kurva önzö szülö. Úgyhogy itt löttél, de nem talált. Pontlevonás. 


    Ha nem tetszik a gondolkodásmódom, akkor ne olvasd.

    előzmény:
    decentral (51)
    2015-07-03  19:31
  24. 2015. július 3. 19:3151.

    "Ezt most lefordítanád magyarra? mert nem értem…."


    megpróbálhatom, de semmi garancia arra, hogy jobban megérted. Mert tudod, aki  elintézi a gyermekvállalást azzal, hogy "(rab)szolga mentalitás", annak nem könnyű bármit is elmagyarázni.


    No, csak arra akartam rávilágítani, hogy ahhoz, hogy mi megszülethessünk (Te, én, a többiek) ahhoz be kellett következnie egy kisebb (vagy nem is kisebb) csodának. Gondolom, az világos, hogy aki egyszer élt a földön, annak volt anyja is. Ha nem hiszünk istenben, de hiszünk a tudósoknak, akkor tiszta sor, hogy a földön az élet kb. 4 milliárd éve kezdődött. Valahogyan... ez most számunkra mellékes. Lényeg az, hogy valaki által születtünk: az ember ered az ősembertől, az ősember a nemtudommilyen majomtól, a majom a nemtudomkitől és így tovább egészen a "papucsállatkáig" :) Ha most eltekintek az emlős előtti időktől és csak úgy számolok, hogy a generációváltás 20 év, akkor 4milliárd év alatt 200millió generáció váltotta egymást míg elért a "fejlődés" a Te megszületésedig. Gondold végig kétszázmilliószor egymás után MINDENKINEK sikerült megszületnie, felnőnie és minimum szülni egy utódot (és még fel is nevelni) kétszázmilliószor egymás után, anélkül, hogy megszakadt volna a sor. Pedig mennyi veszély leselkedik egy élőlényre? Betegségek, ragadozók, háború, stb. ha csak egyszer megszakad ez a sor, Te nem születsz meg. Ha csak egy a kétszázmillióból azt gondolja, amit Te, hogy gyereket szülni az "(rab)szolga mentalitás" és nehogymár én rabszolga lelkű legyek, szóval ha csak egy is így gondolkodott volna, akkor te meg sem születsz. Ahogyan Te, Bíborban Született Első Szilvasgomboc, ezzel a gondolkodásoddal majd ezt a kétszázmilliós láncot fogod megszakítani. Ezen azért gondolkozz el...


    No, mindegy, ha a fenti okfejtés nem is érthető, talán elég lenne annyit felfognod, hogy gyermeket szülni nem feltétlenül "(rab)szolga mentalitás" hanem önzetlenség, természetes vágy, szeretetből fakadó vállalási kedv, egyszerűen természetesség. És az a természetellenes, akiből ez az érzés hiányzik.


    Ezzel együtt természetesen mindenkinek szíve joga vállalni és nem vállalni gyereket. Csak ne ideologizálja meg a maga önzőségét, alkalmatlanságát mert ezzel legfeljebb önmagát áltatja.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (50)
    2015-07-03  12:20

Címlap

top