Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szifilisz

Torolt_felhasznalo_387726
Torolt_felhasznalo_387726
Létrehozva: 2015. június 15. 22:01

Sziasztok!


A párommal 10 éve vagyunk együtt, a kapcsolatunk teljesen harmonikus, szerelmes, igazából tökéletes! 


Németországban élünk évek óta...


Kb. 2 hónapja vettem észre, hogy a párom hátán kiütések vannak.(Nem csúnyák, hanem sok kis kiütés a bőre alatt, nem viszketett neki.)


Kértünk is időpontot a bőrgyógyászhoz, el is mentünk, vett vért stb...


A vérvétel eredmény rá 1 hétre lett meg, ami mindkettőnket teljes mértékben felkavart...SZIFILISZ-2. stádium. Tudni illik ez egy nemi betegség, ami csakis szexuális úton kapható meg...És eléggé alattomos betegség, mert akár halálhoz is vezethet, szépen lassan tönkreteszi az idegrendszert, keringési rendszert... 


Mi mindketten tudjuk, hogy nem lépett félre, nincs rá oka, minden szuper köztünk...Nem értjük, hogy honnan, kitől kaphatta el...


Másnap természetesen én is mentem a háziorvoshoz vérvétel miatt, mert 100 szazalek, hogy elkaptam...hiszen csokolozunk, nemi eletet elunk...tablettát szedek, így a gumi nem védett volna meg...


De a teszt nekem negatív eredményt mutatott. Érthetetlen, mivel ez a stádium, és az első is rendkívül fertőző.


Nem mintha nagyon szifiliszes akarnék lenni, de akkor én hogyhogy nem kaptam el???


Visszatekertünk minden emlékünket, soha nem volt herpeszünk, csunya elvaltozas a nemi szervünk... vajon mikor kapta el?


Közben a családnak is elmondtuk, és kiderült, hogy a párom apjánál nemrég késői szifilszt diagnosztizáltak, neki a szemével már gondok vannak...leheséges, hogy örökölte? De anyukája tesztje is negatív...


A párom kollégája drogos, undorító srác, akiről tudni lehet, hogy több nővel kavart, általában köpködve beszél és hát csúnya herpeszes szok lenni a szája, meg még ki tudja, hogy milye... Ha pl közös pohárból ittak, elkaphatta nyál útján is? ( egy konyhán dolgoznak)


A kezelés nagy adag penicillin injekcioval történik, amit meg is kapott a párom egy hónapja. Most várjuk újra mindkettőnk vérvételének eredményét. Reméljük, hogy negatív lesz, és elfeledhetjük ezeket a szörnyű heteket, hónapokat, mert azért lelkileg, idegileg nagyon összetört minket... 


A háziorvosnak fogalma sincs erről a betegségről, gyorsan előkapta a lexikonját...pfff, mi meg ugye kiolvastuk az egész internetet. A bőrgyógyász szerint is csakis szexuális úton kapható el. (orális, anális, vaginális)


Kíváncsi vagyok bámilyen információra, véleményre, hogy kaphatta el, stb...


Köszönöm,


Üdv: Dóra


 

  1. 2015. június 30. 03:24127.

    Szervusz, most olvastam el, pár napig nem jöttem erre..


    Én válaszoltam, csak azt mondja, nem fogadsz üzenetet.


    Nyugodtan írhatod ide, nincs benne tabu...legalább mások is tanulnak belőle.


    A kérdés, ami még elég tisztázatlan, az STD szűréssel kapcsolatban:


    hogy az aerob, anareob, kék/lila festett és a maradék külön fizetendők közül (neisseria, garderella stb stb) ha ezt mindet megvizsgálják, akkor bármilyen baktérium kimutatható? Tehát nincs az az Isten, hogy bizonyos bacik megússzák, mert egyszerűen nem szűrnek rá?


    Vagyis a külön fizetendőeken kívül a többi baci átvizsgálható a "szokásos" kéken, vagy lilán festődő, aerob, anareob bacik közé? 



     

    előzmény:
    Lédienn (117)
    2015-06-28  16:45
  2. 2015. június 28. 22:29126.

    A szifilisz nemibetegseg.

  3. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. június 28. 22:27125.

    előzmény:
    Sissi52 (124)
    2015-06-28  22:25
  4. 2015. június 28. 22:25124.

    Nekem gyanus az egesz bagazs, az apa, a fia, a meny, az anyos. Valami nem tiszta, valami buzlik naluk.


     

    előzmény:
    Bibige (122)
    2015-06-28  20:38
  5. 2015. június 28. 22:23123.

    Az se igaz, hogy valakinek allandoan vannak herpesz holyagocskak a szaja szelen. A hepresz jon ,megy, azaz ujra meg ujra kiujulhat. Te ha nyilvan latod, hogy valakinek herpeszes a szaja, iszol a poharabol? Meg ha iszol is, herpeszes lehetsz te is, ha a kipukkant holyagocskakbol a folyadek a te nyalkahartyadon keresztul bejut a te testedbe, de szifiliszt soha nem kapsz herpeszestol. Mellesleg en senkinek a poharabol nem iszom.


     

    előzmény:
    Kalliopé (114)
    2015-06-25  00:22
  6. 2015. június 28. 20:38122.

    Herpesz vagy szifilisz abszolute nem mindegy.


    A kollegajarol meg nem tudtok semmit. Lattatok az orvosi diagnozisat? neked az, hogy suttognak valamit a ferjed kollegajanak a hata mogott, nagyobb garancia, mint az, hogy a ferjed nemibeteg?


    A szifilisz az nemibetegseg. Ha kollega meg mellesleg drogos lenne, nem dolgozhatna, mert azonnal kirugnak a munkahelyrol. En erre sem vagyok vevo.


    Szoval a ferjed ferfi kollegatol kapta a nemibetegseget? Aha.


    Meg az apja is.


    Dolgoztam en egy nyari szunteben etteremben, ott olyan tisztak voltak az emberek, ha elvettek egy poharat inni, elotte megmostak.


    Felteves, lehetseges, hogy a ferjed kert egy kortyot a nyilvanvalaoan??? valahai nemibeteg kollega poharabol. Ja. Innen jon a szifilisz.


    Hogy teged nem csalt meg, arra semmi garancia, sot inkabb a nagy gyanu van meg az ellenkezojere. Vagy es en mar ezt is mondtam,meg teelotted szerezte be. Meg az apja is. Csaladi hagyomany.


     

    idézet:
    Sissi52 (48)
    2015-06-16 23:06:22

    A hozzászólásodról az jutott eszembe, talán együtt létesítettek szexuális kapcsolatot egy szifiliszes nővel, apa és fia. A terhes nőket tényleg szűrik szifiliszre (tudja mindenki, aki már volt terhes), úgyhogy nem valószínű, hogy az anyaméhben ferőződött meg a fiú.

    előzmény:
    Sissi52 (48)
    2015-06-16  23:06
  7. 2015. június 28. 19:26121.

    ....én tudom, hogy nem csalt meg, és hogy soha nem is csalna meg. . ."


     


    Nem lehet, hogy elcserélték a leletét?


    (Azt nagyon furcsállom, hogy a papa is szifiliszes, és mama 20-30-40 év alatt nem kapta el. A fiuk is szifiliszes, és te sem kaptad el néhány év alatt. Kicsit szkeptikus vagyok, hogy ilyen egyáltalán megtörténhet.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (10)
    2015-06-16  09:39
  8. 2015. június 28. 19:19120.

    "És konyhán dolgoznak,a herpeszes- köpködős meg a szifiliszes."


     


    Ez nekem is gyanús. Dolgoztam már konyhán, és 3 kémcső véremet vették le. Sőt, még citológiai vizsgálatra is küldtek, ami ha nem lett volna P2-es, akkor köteles lettem volna kezeltetni, vagy megműttetni magamat. Ha nem, le is számoltattak volna. Úgy ki lettem vizsgálva, mintha legalábbis űrhajósnak vettek volna fel. Még a süketfülkébe is beültettek a hallásomat ellenőrizni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785782 (8)
    2015-06-16  09:18
  9. 2015. június 28. 18:58119.

    Én úgy tudom, hogy a nyolcvanas évek közepe óta még AIDS-re is szűrik a vért. Akkor gondolom, hogy más nemi betegségre is. Azért tart most hosszabb ideig az előzetes vizsgálat a vér levétele előtt, mint 40--50 évvel ezelőtt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (2)
    2015-06-15  22:09
  10. 2015. június 28. 18:55118.

    Talán együtt volt óvszer nélkül egy prostituálttal, amit nem vallott be neked?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (1)
    2015-06-15  22:01
  11. 2015. június 28. 16:45117.

    Hahó!


    Küldtem neked választ priviben! Nem kaptad meg? 

    előzmény:
    mickamacka (107)
    2015-06-22  00:34
  12. 2015. június 27. 02:15116.

    Tudom hogy nehez,de felets el

    előzmény:
    mickamacka (115)
    2015-06-25  03:28
  13. 2015. június 25. 03:28115.

    húú, hát hallod, férjed nincs könnyű helyzetben, hacsak nem annyira csökkent értelmi képességű, mint te!


    A humort valahol születéskor a kórházban felejtetted... sajnálom, ha gyenge lelkedet (és agyadat) sikerült megbotránkoztatnom! 


    Kérlek, gondold át, hányszor szaporodsz, ha szereted nemzeted! 

    előzmény:
    kekelefant (110)
    2015-06-22  22:56
  14. 2015. június 25. 00:22114.

    Nagyon meglepődnék, ha egy ilyen ember poharából, mit ez a kolléga, bárki inna, pláne, ha látja, hogy mindig herpeszes...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (43)
    2015-06-16  16:39
  15. 2015. június 25. 00:20113.

    Igen, azt gondolom én is, hogy az a pár százalékocska kivétel, aki "nem szexuális úton kapta el", azok tagadják a végsőkig, és sosem vallanák be, hogy bizony félreléptek. 


     

    előzmény:
    Lédienn (40)
    2015-06-16  15:27
  16. 2015. június 24. 23:30112.

    Hello bumerang,de is mindig vissza pattancs....de minek?

  17. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2015. június 24. 17:14111.

    Ha kéken világít az óvszer, a partnerének szifilisze van!

    Három 13-14 éves brit tinédzser egészen forradalmi újítással állt elő a szexuális úton terjedő betegségek megelőzése terén: kifejlesztettek egy olyan óvszert, amely különböző kórokozók hatására különböző színekben fluoreszkál.

    "Valami olyasmit akartunk készíteni (a középiskolai tudományos versenyre), amivel minden eddiginél könnyebben, durva orvosi beavatkozás nélkül lehet detektálni a szexuális úton terjedő betegségeket" - mondta az óvszerről az egyik feltalálója, a 14 éves Daanyaal Ali.

    A gyilkos szóviccel S.T. EYE (az STI angolul a szexuélis úton terjedő fertőzést jelenti) névre keresztelt óvszer zölden világít ha chlamydia, sárgán, ha herpesz, kéken, ha szifilisz és lilán, ha HPV fertőzése van a viselőjének.

    A fiúk 1000 fontot és egy Buckingham palotába tett látogatást nyertek a találmányukkal, írja a Buzzfeed.


    (Itt találtam: forrás)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (1)
    2015-06-15  22:01
  18. 2015. június 22. 22:56110.

    Nagyon gyengen mukodik az agyad,Fanti elmagyarazza megegyszer;


    az iskolaban volt felvilagositas,es a doktorno ,aki az eloadast tartotta,mondta,hogy nemi bajt csak egymodon lehet elkapni,ugyhogy akinek baratja, fiuja azt monta ,hogy WC-kapta el az hazudott,ugyan el lehet kapni,de kenyelmetlen ,mert keves a hely.Na felfogtad mar?Mert mi 18 evesen egybol megertettuk,a doktorno nem akart durva kifejezeseket hasznalni


    Nagyon tompa eszu vagy,es  diszno is,hogy te hol szoktal,nahat dicsekedsz ,vagy panaszkodol?


    Reszemrol befejezve,idegesitenek a buta emberek ,mint te.

    előzmény:
    mickamacka (106)
    2015-06-22  00:19
  19. 2015. június 22. 03:11109.

    most jutott eszembe, hogy ha belegondolunk, ez az özönszerű illegális bevándorlás is igen aggályos lehet egészségbiztosnági szempontból....


    Mikor szűrik az illegális bevándorlók betegségeit, egészségi állapotát? Mennyi idő telik el, miután belépnek Európa, vagy az országunk területére? 


    ... ahogy csak eljutott az afrikai járvány is nem rég Európába, úgy a bevándorlás során is hozhatják a betegségeket... ezek pedig szegény népek, háborús övezetek...


    Nincs igazam? 


    Sztem elég aggasztó. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_973899 (103)
    2015-06-20  07:38
  20. 2015. június 22. 00:35108.

    jó kis téma ez a szifilisz 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387726 (1)
    2015-06-15  22:01
  21. 2015. június 22. 00:34107.

    oh, igen! Na ez az! 


    Ezeket tudom, h megcsinálják...ezek felárasak és nem a "hagyományos"  baktérium tenyésztés módszerével mutatják ki, mert vmi olyasmi van, h ezek másképpen festődnek, a felszíni rétegjük miatt, nem lilára és pipacsra, ahogy a többi...és vannak aerobok és anareobok, azok az általános bakt.teny-ben vannak, de ezek a felárasak spéci módszert igényelnek.


    A kérdés: ezeken kívül vannak-e baktériumok, amiket nem tesztelnek az STD etikettje szerint? 


    Vagy ezek mindent lefednek?


    Tehát, ha ezek közül semmi nem tenyészik ki, akkor tök egészséges vagyok?? 


     


    Lédiennnnn??? Hol vaaaagy? Ígérted, hogy ííírsz és nem ííírsz!!! 


     


     

    előzmény:
    Viola* (104)
    2015-06-20  12:00
  22. 2015. június 22. 00:19106.
    Különleges meglátásaid vannak ám, nem mondták még rokonok? 

    Milyen logika mentén jutottál el, hogy vécén szexelve hogyan lehet elkapni szifiliszt?  ...és még el is gondolkodsz, hogy vécén vajon mennyire kényelmes szexelni...


    Ezt tisztáznunk kell:


    a szexelés a lényeg, a vécén szexelés kényelme, a vécétől fertőzés esélye vagy a szexeléskori fertőzés esélye, vagy vécén szexeléskori dupla esély, az általános fertőződés esélyének vagy a kényelmes vécén üléskori fertőzés szempontjai a fontosak a nézőpontod alapján?


    Esetleg kihagytam valamit? 


    figyi, vegyük végig, hol kaphatod el kényelmesebben a szifiliszt, ha ennyire ragaszkodsz a vécékhez:


    reptéri vécén nagyon kényelmetlen (ott szűk a hely, még pisilni is)


    repülőn is elég kicsi a hely, örülsz, ha levegőt kapsz!


    nyilvános vécét nem tudom, mert sosem használtam, undorból


    éttermi vécé függ az étterem típusától, elvileg vannak elég jó kis rötyik!


    viszont! a westend city plázában van egy sarok vécé, ami igencsak tágas, ott könnyű bogarászni, szöszölni...


    munkahelyi rötyik: az utolsó munkahelyemen nagyon igényesek voltak a vécék, rendesen be lehetett pucsítani brunyára...gondolom más pucsítás is kényelmesebben sikerül.


    benzinkúti rötyik:  a német/osztrák kutaknál igencsak meglepő tisztaságra is lelhetsz, ott emiatt nehéz "kényelmesen" elkapni! de szexelni viszont a hely miatt kénylemesebb! Bár most nem tudom, h a szexelés a lényeg, vagy a fertőzés kockázata...


    Van még megválaszolatlan kérdés a vécé és kényelmes fertőzés témakörben? 


    Ha azt írod, hogy szexelés közben lehet elkapni és ugyan lehet vécén ülve is elkapni, de ahhoz nagyon rá kell ülni...akkor oké. Így viszont a két félmondatod egymással semmilyen mellérendelt, alárendelt, egymás mellé rendelt viszonyban SINCS!


    Egyébként nem szabadulok a gondolattól: hogyan jött neked ide a vécén szexelés?? ...és a vécén szexelés kényelmi szempontból? 


    Autóban is lehet ám, meg fűben... meg előszobában, meg hátsó udvarban, tudod-e?!


    Fa tetején? Mit szólsz? 


     

    előzmény:
    kekelefant (102)
    2015-06-20  01:56
  23. 2015. június 20. 12:06105.
  24. 2015. június 20. 12:00104.

    Úgy tudom, az STD kivizsgálás túlmutat a tenyésztésen, ez csak egyik eleme és nem is minden mutatható ki vele...


     


    Nézd meg az árlistákat:


    http://ujhazy.hu/sti-kivizsgalasok.html


     

    előzmény:
    mickamacka (51)
    2015-06-17  01:19

Címlap

top