Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rosszul csináltam valamit?

Torolt_felhasznalo_722632
Torolt_felhasznalo_722632
Létrehozva: 2015. március 29. 12:13

Kedves hölgyek!





Szeretnélek benneteket megkérni hogy válaszoljatok nekem női szemmel a következőkérdéseimre, szeretném tudni hogy el e rontottam a világ legnagyszerűbb dolgát vagy nem. Az igaz szerelmet.





Ha benne vagytok egy új kapcsolatban 3 hónapja és estére vesztek vacsorát, hogy egyetek a lánynál, külön fizettek a pénztárnál a saját ennivalótokat ez rossz dolog, hogy nem egybe van fizetve és ezért szomorúak lesztek, rosszul esik?





Egész héten ti fizettetek a vásárlásnál, de amint megmondod mennyit fizettél a héten a fiú kifizeti neked hogy elosszátok a költségeket, és amikor megmutatod mennyivel nőtt a pl. a víz számla és a fiú azt is kifizet és nem kérdez semmit, mit gondoltok.





Azért kérdezem ezeket mert a barátnőm aki szakított velem, nagyon rosszul esett neki hogy mi külön állunk a pénztárnál, és hiába fizetem utólag ki az már nem jó mert hiába tettem meg ezt a gesztus sírt miatta a szerelmem. :(  





Köszönöm a válaszokat





De sajnos ezért elveszítettem a szerelmet...:((((

  1. 2015. Április 13. 11:49143.

    Majd lesheted, mikor talal rad ujra a szerelem. Persze, addig meg boven van idod felnoni. Amikor majd nem az lesz a fontos, hogy ki mit fizet, hanem a masik ember, ja es kolcsonosen, egymasnak. Magyarul: ha valaha majd komolyra fordul a dolgod egy lannyal, uljetek le es beszeljetek meg, hogy kepzelitek egyutt, hogy mindkettotoknek jo legyen. Ja, es ezzel az egy kommunikacioval nincs vege, annak a sirig kell eltartania, kulonben megint lesheted.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722632 (1)
    2015-03-29  12:13
  2. 2015. Április 8. 10:16142.

    Igen, valamit rosszul csinálsz, konkrétan, túl sokat használod a "fizetni" igét.


    A szex és más fórumban ez nyivánvalóan nem jó ómen. Persze nyiván vannak szerencsétlenek, akiknek fizetniük kell a szerelemért, de azt gondolom, hogy ez nem épp optimális helyzet.


    Te szerencsés vagy, van egy lány aki szeret, örülj neki, és ne koncentrálj már ennyire arra a *********, *****pénzre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722632 (1)
    2015-03-29  12:13
  3. 2015. Április 7. 12:53141.

    igy van, az a lenyeg hogy akar ferfi akar no de boldog legyen abban az eletben amit el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (138)
    2015-04-02  13:24
  4. 2015. Április 7. 12:50140.

    en is igy gondolom.

    előzmény:
    KN18 (139)
    2015-04-05  21:28
  5. 2015. Április 5. 21:28139.

    Az igazi férfiaknak és azoknak a fiúknak, akiknek volt gyerekszobájuk ma is vér ciki, ha a nő fizet.

    előzmény:
    Amarynda (137)
    2015-04-02  13:14
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. Április 2. 13:24138.

    tudom, hogy akkor az ment


    nekem nem kellett a csajokat hódítani, elég volt zenélni és már levakarni is nehéz volt őket


    az itteni haverom felesége olyan nő aki tejben vajban fürdet engem is nem csak azurát, mindig is a baromi jó asszony volt, imád háztartásirobot lenni


    őt úgy is kezeljük, kap ajándék, virág, vacsi, színház, nyaralás,,,,, mert ő ezekre érdemes


    minden zsák megtalálja a foltját, vagy ha nem akkor úgy járt az életben


    senki se adja fel magát, ez a lényeg


     

    előzmény:
    Amarynda (137)
    2015-04-02  13:14
  7. 2015. Április 2. 13:14137.

    Azt hiszem amikor meg en voltam huszoneves a ferfiaknal fel se merult hogy a lany fizessen sot egyenesen ciki volt ha fiu nem volt kepes arra hogy az ilyen aprosagokat hogy mozijegy , idonkent vacsora vagy egy cukraszda , kisebb ajandek ne fedezze.


    ma mas vilag van de en azt hiszem azert sok lany ma se akar mindenaron meg ebben is teljesen emancipalt lenni.


    a masik dolog hogy ma is sok ferfi nagyon birja a "gyonge es gyamolitando" noket, es a vilagon mindent megtesznek ertuk.


    sokszor akkor is oket valasztjak a magasabb vegzettsegu okosabb nok helyett ha sokkal tobbet kell dolgozniuk rajuk mert ezek mellett a nok mellett erezhetik magukat a FERFINAK.


    es tulajdonkeppen ez nem halatlan szerep. en meg soha eletemben nem kellett hogy tegyuk fel kereket csereljek a kocsimon stb.


    mar nem vagyok ugye fiatal tehat nem is a bajos mosolyomert csinaltak megis elofordult hogy a parkolobol nem birtam kiallni es amikor ott szerencsetlenkedtem 3 fiatal srac is odajott , hogy segithetunk kiallni? es kialltak a kocsival mosolyogva en meg megkoszontem nekik a kis ugyetlen. latszott rajtuk hogy nagyon tetszett  nekik a szerep. nekem meg hogy kialltak mert meg most is ott allneken nagyon gyamolitando tudok lenni ha akarok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (136)
    2015-04-02  12:53
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. Április 2. 12:53136.

    eszemben se volt soha kérni a felét a számlának


    de eszemben sincs a szegény lányokat magasabb életszínvonalon tartani, azért mert velem van kedve esténként szexelgetni


    max egyéb kikapcsolódási programokat csinálnak velem, DE egyiknek se leszek a pasija ettől még soha és nem szándékozom 1 mellett a garast letenni, amolyan barátok extrával


    normális emanci akinek ilyen viszony kell az nagyjából annyiszor hívja meg kajálni a pasit, mint a pasi őt


    íny egyik se a másik pénzéből jár jól és teljesen korrekt


    kellett az emanciság, akkor megkapják


    ha közösen megyünk nyaralni többen, akkor megszervezem, foglalom, mindenki a ráesőrészről ad egy csekket


    ez is rendesen működik 25 éve


    eszembe sincs filléresedni, de eszemben sincs fejőstehénnek lenni, még akkor se ha a 175millió dollárt jövőhéten megnyerem


    aki járkálni akar, éttermezni..stb az tanuljon jó szakmát, keressen rá pénz


    ne a segge tartásával akarja elérni, ha nem kurvaszamát választ


    házasok esetében más a szitu


     


     


     

    előzmény:
    Amarynda (135)
    2015-04-02  11:43
  9. 2015. Április 2. 11:43135.

    erdekes hogy pont a te eletfelfogasod olyan hogy nehezen tudnam elkepzelni amint elvarod a fele ettermi szamlat vagy a mozijegyet a no fizesse (marmint a sajat reszet).


    az hogy egy no egy bizonyos szintig elvarja hogy a ferfi fizessen regen ez sose volt problema.


    most itt nem tobb hetes luxus nyaralasokrol meg LV taskarol beszelek.


    hanem arrol hogy egy udvarlasi szakaszban (tudom ez regimodi) miert nem varhato el hogy a cukraszdaban vagy az etteremben vagy a moziban magatol ertetodoen a ferfi allja a szamlat?


    ha nincs ennyi "befektetni valo penze" egy kapcsolatban akkor legyen a baratnoje a tenyere. itt ezt ugy mondjak Mrs Palm(er) and her 5 daughters


     

  10. 2015. Április 2. 11:37134.

    Pont errol beszeltem en is. a parkapcsolat nem egyiranyu utca.


    mindket felnek adni es kapni kell.


    teged biztosan nem hasznaltak ki a ferfiak, mert tisztaban vagy az ertekeiddel. es ez igy jo, ha minel tobb no igy tenne annal kevesebb eldobott megalazott no lenne manapsag.

    előzmény:
    Cappy80 (127)
    2015-03-31  16:10
  11. 2015. Április 2. 11:33133.

    En nem pont igy gondolom (bar lehet hogy igy jott ki).


    Budos zokni mosas majd akkor van ha feleseg lettem.


    Ha baratno vagyok es o el akar vinni Hawaire akkor mehetunk de cask ugy ha o fizet. en nem kerem hogy vigyen el, de ha o hiv akkor a szamla is az ove.


    Amig a baratnoje vagyok (felteteles mod ugye) addig ha meglepem egy finom altalam keszitett vacsoraval, sutivel, jo DVD vel vagy konyvvel akkor az az en kedveskedesem es nyilvan en is fizetem.


    de amig baratno vagyok nincs se zoknimosas se kitakaritas se portorles. az majd a "beiktatas" utan kovetkezik amikor mar hazasok vagyunk. nalam elesen kulonvalik a feleseg , a ferj, a barat es a baratno szereposztasa.


    Azt gondolom sok ferfi azert odzkodik annyira a hazassagkotestol mert  "minek hazasodjak mikor mar minden pont ugy van mintha hazasok lennenk".


    es ezt en meg is ertem.


    jo ha egy no tudja az ertekeit es azt nem osztogatja potyara.


    most itt nem a szexre gondoltam tortenetesen.

    előzmény:
    cabron (126)
    2015-03-31  14:48
  12. 2015. Április 2. 11:24132.

    Hat gyerekek azert nem mindegy hogy a turkaloban vasarolt kabatot huzzuk magunkra vagy a Chanel idei modelljet.


    aztan van a ketto kozotti minosegi kategoria


    es mindegyiknel mas az arfekves .


    hat akkor miert ne lenne mas a kivanalom ott ahol "na jo ha mas nincs ez is megteszi" vagy "a lelegzetem elallt olyan gyonyoru" kozott. hat ott is van arkulonbozet.


    az egyiket el lehet vinni egy cukraszdaba egy fagyira a masikat egy luxusetterembe egy vacsorara. a hasonlosag annyi hogy a FERFI kerdezes nelkul mindenhol allja a szamlat.


    amelyik csak himnemu az megfelezi a szamlat es visszakeri az aprot is.

    előzmény:
    cabron (123)
    2015-03-31  13:47
  13. 2015. Április 1. 00:39131.

    Szerintem is.

  14. 2015. Április 1. 00:24130.

    Szerencsére az én párom van annyira felnőtt, hogy mosni is tud, enni is tud magától, élő határidőnaplóra sincs szüksége, és én is vagyok annyira felnőtt, hogy ki tudom fizetni a kocsim mosását, vagy a vacsorámat.


    Szóval, az én szememben nem attől lesz férfi a kisfiú, hogy fizet, hanem attól, hogy önálló. Ja, meg attól, hogy közösen csináljuk a házimunkát is, mert én sem szeretem meg ő sem. :))


    Persze semmi gond, értem, hogy nektek máshogy jó, csak ennek semmi közé a FÉRFI vagy FELNŐTT vagy NŐ szavakhoz, főleg nem nagybetűvel. :)


    A topicindítóéknál sem ez a gond, hanem az, hogy teljesen máshogy látják a dolgokat. Meg, hogy a csajszi nagy valószínűséggel játszmázik.


     

    előzmény:
    Cappy80 (127)
    2015-03-31  16:10
  15. 2015. március 31. 17:33129.

    Az én világomban az önzetlenség és a lovagiasság nem zárja ki egymást!

    előzmény:
    cabron (128)
    2015-03-31  17:03
  16. 2015. március 31. 17:03128.

    "Ha valaki a párod és szereted, nőként megpróbálod elkényeztetni minden téren (nemcsak az ágyban, de főzöl rá, mosol, takarítasz, élő határidőnapló vagy és biztosítod a nyugodt békés hátteret, az otthont).



    Legalábbis én ezt teszem."


     


    Én is, viszont én nem várok el cserébe semmit. Ha van egy párom, aki szeret, akkor férfiként megpróbál elkényeztetni minden téren. Ennek szerintem semmi köze a pénzhez. De ez az én véleményem, és persze nem vagyunk egyformák.


    Sosem értettem, hogy mitől lovagias valaki, ha pénz rak "belém"...


    Felnőtt emberként, ha összeköltözöm valakivel, akkor az a minimum, hogy megbeszéljük ennek feltételeit. Tudod, úgy romantikátlanul, és nem futunk semmiféle plusz köröket holmi lovagiasság és egyéb baromságokra hivatkozva.


    A pénz az pénz, a szerelem pedig szerelem.


    Ha kaptam a férjemtől valamilyen alkalomra csokit, a kedvencemet, akkor azt nem azért kaptam, mert ő hú, de lovagias, hanem azért, mert örömet akart okozni. Én még sosem kaptam picsogógörcsöt akkor sem, ha épp elfelejtette pl. a házassági évfordulónkat. :) (Nekem sem mindig jut eszembe)


    Szóval, én úgy önzetlenül adok, és nem várok el semmit. Hálistennek a férjem is önzetlenül ad.

    előzmény:
    Cappy80 (127)
    2015-03-31  16:10
  17. 2015. március 31. 16:10127.

    Ha valaki a párod és szereted, nőként megpróbálod elkényeztetni minden téren (nemcsak az ágyban, de főzöl rá, mosol, takarítasz, élő határidőnapló vagy és biztosítod a nyugodt békés hátteret, az otthont).


    Legalábbis én ezt teszem(ebből indulok ki) és mellette 8-10 órában dolgozom (mielőtt megkapom, hogy eltartanak). Mindezek fényében elvárom (illetve elvártam, mert már házas vagyok), hogy a pasi lovagias gesztusokat tegyen (pl. meghívjon moziba vagy ha nálam lakik egy hétig bevásároljon és MAGÁTÓL jusson eszébe előzékenyben lenni - anyagi téren is). Ezek gesztusok, lovagias viselkedés, de kicsit úgy érzem mintha vaknak próbálnám elmagyarázni milyen a napsütés (személyiségfejlődésben megrekedt kisfiúknak milyen FÉRFINAK lenni) ...

    előzmény:
    cabron (126)
    2015-03-31  14:48
  18. 2015. március 31. 14:48126.

    De persze ezek a nők kiáltanak a legjobban egyenjogúságért.


    Nehogy már az én dolgom a büdös zokniját kimosni, amíg ő sörrel pöffeszkedik a tv előtt, de az a minimum,hogy nyáron elvisz 2 hétre Hawaiira. :)))

    előzmény:
    cabron (125)
    2015-03-31  14:37
  19. 2015. március 31. 14:37125.

    Nekem semmi bajom azzal, ha egy pasi úgy gondolja, hogy meghívja a szerelmét moziba, kajálni, bármi, azzal már inkább, amit e topikban is látok, miszerint ez már konkrétan elvárás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (124)
    2015-03-31  13:58
  20. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. március 31. 13:58124.

    abból is van sok, szeretnek fejőstehenek lenni


     

    előzmény:
    cabron (123)
    2015-03-31  13:47
  21. 2015. március 31. 13:47123.

    Így igaz.


    Aztán képződnek az idióta pasik, akik ki is nyitják, ha puncit akarnak.

  22. 2015. március 31. 00:39122.

    Ja, nagyon szereted ezt a lanyt, de azert a 2 forint 50 fillert adja meg a visszajarobol, nehogy ennyi penzzel o jobban jarjon!


    Volt egy neni, akadt egy gazdag pasija. Na, irigyeltek is a nenit a jomodu pasi miatt, milyen jo sorsa lett. Ill mi, baratai orultunk a szerencsejenek. Aztan a neni hamarosan hazakoltozott. Kerdezgettek, miert? Hat a pasi olyan fukar volt, hogy kimerte a kanal zsirt, amit a kaja ala kellett tenni, a spajzot meg kulcsra zarta!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722632 (1)
    2015-03-29  12:13
  23. 2015. március 31. 00:33121.

    Csak egy uveg piaval, viraggal, csokoladeval parfummel, miegymassal tolod oda a kepdet, mert maskulonben egy barom vagy. Es akkor mar nem megfizetted, hanem kedvessegert kedvesseg cserebe. Nehogy valaki hulye maradjon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (114)
    2015-03-30  13:58
  24. 2015. március 31. 00:23120.

    Te, aki minden not megdugnal, miert utalod oket annyira?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (112)
    2015-03-30  12:33

Címlap

top