Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szerelmes a párom

Torolt_felhasznalo_402405
Torolt_felhasznalo_402405
Létrehozva: 2015. március 15. 13:05

Nem is tudom hol kezdjem a történetemet. Megpróbálom leírni részletesen és érthetően ahogy tőlem telik remélem nem lesz unalmas. Álmomban nem gondoltam hogy ilyen topikban fogok egyszer véleményeket kérni de úgy érzem jól esik kiírni magamból a fájdalmat. Szerintem ezzel nem vagyok itt egyedül!


Éppen két évvel ezelőtt a párom megcsalt amit mint mások én is igen nehezen éltem meg!  És a legszomorúbb az volt benne hogy minden szépnek és jónak tűnt! Mondta hogy megbánta és sajnálja amit tett de velem szeretne maradni. Azzal győzködött hogy boldoggá tud engem tenni és hogy próbáljak meg benne ezek után is bízni!Én megbocsátottam neki mert nekem a család a legfotosabb és természetesen szeretem is! Vissza engedtem magamhoz és próbáltam még jobban figyelni rá! Házat vettünk és a lehetőségekhez képest sűrűn jártunk el otthonról! Bár ő ezt nem így látta. Megvolt mindenünk gyönyörű gyerek,ház,autó és nem utolsó sorban biztos anyagi háttér. A két év alatt egyszer se hoztam fel neki hogy mit tett mert nem szerettem volna megbántani mert látszott rajta hogy tényleg megbánta. Ő is sokat változott abban hogy elfelejtsem a történteket! Most pedig ott tartunk hogy közölte velem szerelmes valakibe és elöltözött! Egy hónapja beszélgetett valakivel a munkahelyén akit talán már régebbóta ismert. Sokat nem tudok mert nem érdekelt! Most mit tegyek? Nem akarok utána rohanni mert nem látom értelmét nem akarom és nem is vehetem fel a versenyt a szerelemmel! Csak azt nem tudom miért kellett neki elhitetnie velem a két év alatt hogy bízzak benne és hogy szeret meg stb.? És ezt megit váratlanul! 


 

  1. 2015. március 18. 02:1998.

    Ugy tunik, hamis emil cim.

    előzmény:
    Sissi52 (97)
    2015-03-18  02:18
  2. 2015. március 18. 02:1897.

    En ezt talaltam rola: Berebora Zoltan. Ha egyaltalan van ilyen nev.???


    E-mail: berebora@citromail.hu

    előzmény:
    FullMoon (95)
    2015-03-17  21:37
  3. 2015. március 17. 21:4996.

    Őszintén örömmel tölt el, hogy megvilágosodtál!

    előzmény:
    FullMoon (91)
    2015-03-17  20:46
  4. 2015. március 17. 21:3795.

    A felhasználói profil nem található... hát ezt a topikot sem "ő" Zoltán indította... :p

    előzmény:
    FullMoon (93)
    2015-03-17  20:49
  5. 2015. március 17. 20:5794.

    Ugy ertettem, hogy ahhh tök mindegy. ;)


    Kivanom, hogy elj a jogoddal a boldogsaghoz!

    előzmény:
    zoltán30 (90)
    2015-03-17  20:45
  6. 2015. március 17. 20:4993.

    Mármint ki az az "ő"...?

    előzmény:
    zoltán30 (90)
    2015-03-17  20:45
  7. 2015. március 17. 20:4792.

    bocs! tenyleg elkalandoztunk a topic temajatol.


    a jatszmat le kellett jatszani... lejatszottatok, vege. pont. johet az uj jatszma, uj szereplokkel, uj helyzetekkel! :)

    előzmény:
    zoltán30 (88)
    2015-03-17  20:15
  8. 2015. március 17. 20:4691.

    "Itt az a lényeg hogy én hogyan fogom fel a dolgok jelentését.  És én miképp értelmezem őket."


    Persze, hogy az, csak eltűntél, így ezt nem tudtuk, hogy te hogy fogod fel..


    "A nagy változásom alatt átértékelődött más is bennem mégpedig a családja! A szerelem és a fiatalságom alatt nem érdekeltek az "életfelfogásuk" amivel rossz hatással voltak az EXEMRE! (sokan ezen is kiakadtak hogy azt írtam párom) Így ez miatt veszekedtünk sokat."


    no igen... az ember nem egy emberrel köt kapcsolatot, hanem annak teljes családjával.. már amennyiben a társadnak a családja fontos, akkor mindenképp. De valahol még akkor is, ha megtagadta őket és nem tartja velük a kapcsolatot - hatással vannak a mindennapjaira, jellemére, személyiségére. Az nem működik, hogy drága kisszívem, téged imádlak, de anyád hülyeségeket beszél... Nem állíthatod az embert, akit szeretsz választási helyzetbe a családja és közéd, mert fog választani, de nem téged, ahogy ez meg is történt. Ennyi ebből a tanulság. (És nem olyan választási helyzetre gondolok hogy vagy nem beszélsz többet a h.lye anyáddal vagy költözhetsz, de egyszerűen egy egyet nem értés a társam szülőjével, miközben ő abban a környezetben, azokkal az ideákkal, gondolatokkal, elvekkel, látásmóddal nőtt fel, elég veszélyes..).


    Ezt a hibát én is elkövettem és még úgy is óriási károkat okozott a házasságunkban, hogy az én párom szembeszállt a saját szüleivel az én oldalamon. Nem szabad. Felőrli azt, akit szeretsz. Nem hiába van a mondás, szeresd az anyját, vedd el a lányát...


    Tehát kb. 5 éves volt a gyereketek amikor többször szétváltatok és újra összeköltöztetek...?


    Már akkor el kellett volna engednem és megküzdeni a tudattal hogy elveszítettem mikor közölte velem szerelemre vágyik. Nem tehetek róla én elég ragaszkodó típus vagyok.


    Nem ragaszkodó típus vagy, hanem társfüggő, amit kezelni kell. (nem kell hozzá pszichomókus, magad is tudod kezelni). Tényleg. Ettől még nem a Te hibád ez az egész, mert gondolom nem tartottál a fejéhez pisztolyt, hogy fogadjon vissza, ha már tudta hogy nem szeret és azzal is tisztában volt hogy szerelemre vágyik, mi a fészkesnek hagyta hogy pedálozz ezerrel...?


     Most már elég erőt érzek magamban hogy elengedjem a szívemből! MERT JOGA VAN A BOLDOG ÉLETHEZ!!! És remélem nekem is.


    hát ehhez kellett ez az 5 év, ennyi volt az ára. Ne sajnáld. Neked is jogod van a boldog élethez és ha tanulsz ebből az esetből, akkor boldog is leszel.

    előzmény:
    zoltán30 (88)
    2015-03-17  20:15
  9. 2015. március 17. 20:4590.

    Mert akkor ő ezt érezte!

    előzmény:
    Utóélet (89)
    2015-03-17  20:27
  10. 2015. március 17. 20:2789.

    Dehat a topicinditod es ez, ket teljesen különbözo törtenet!

    előzmény:
    zoltán30 (88)
    2015-03-17  20:15
  11. 2015. március 17. 20:1588.

    Először is köszönöm mindenkinek a hozzászólást! Bár ahogy elnézem mindenről szó volt csak "rólunk" nem.Hogy kinek mit jelentenek bizonyos szavak kifejezések az szerintem itt most nem sokat nyom a latba! Itt az a lényeg hogy én hogyan fogom fel a dolgok jelentését.  És én miképp értelmezem őket.


    Valóban a történetem elég tömör és nem fedi a teljes valóságot. A napokban sok minden átértékelődött bennem mondhatnám hogy új napra virradtam! A kapcsolatunk már hosszú évekkel ezelőtt megingott. Hogy miért? Nem vagyok én se tökéletes velem is volt sok gond nem is kevés annak idején a gyerek születése után! Fiatal voltam és fontosabbak voltak a barátok.De amikor láttam rajt hogy akár el is veszíthetem jobbnak láttam ha nagyon gyorsan megváltozom!  És meg is tettem amit nagyon értékelt! Tudom hogy most mindenki azt gondolja hogy akkor meg mi a fa... sajnáltatom magam teljesen megérdemeltem a sorsomat! De a dolgok nem ilyen egyszerűek! A nagy változásom alatt átértékelődött más is bennem mégpedig a családja! A szerelem és a fiatalságom alatt nem érdekeltek az "életfelfogásuk" amivel rossz hatással voltak az EXEMRE! (sokan ezen is kiakadtak hogy azt írtam párom) Így ez miatt veszekedtünk sokat. Egy veszekedésünk alkalmával (kb5éve)már azt vettem észre hogy azt mondja nem szeret és hogy ő többre vágyik! Kérdeztem mire? És ő azt felelte szerelemre! Jöttek a nehéz időszakok hol szétváltunk hol összejöttünk köszönhető annak hogy én visszakönyörögtem magam mert nem bírtam nélküle élni! Inkább hazugságban éltem vele mint hogy szembenézek azzal hogy nem bírom már neki megadni amire vágyik és ez a szerelem! Mindig is szeretett de neki ez kevés volt többet szeretett volna! És arra jöttem rá utólag hogy amiket tett azok kiáltások voltak. Már akkor el kellett volna engednem és megküzdeni a tudattal hogy elveszítettem mikor közölte velem szerelemre vágyik. Megspóroltam volna magamnak rengeteg fájdalmat és megalázást. Nem tehetek róla én elég ragaszkodó típus vagyok. Most már elég erőt érzek magamban hogy elengedjem a szívemből! MERT JOGA VAN A BOLDOG ÉLETHEZ!!! És remélem nekem is. Kérek mindenkit ha kérdése vagy hozzászólása van az kulturáltan tegye! 
  12. 2015. március 17. 20:0187.

    az elutnuk az eluntuk természetesen... :D

    előzmény:
    FullMoon (86)
    2015-03-17  19:55
  13. 2015. március 17. 19:5586.

    No hova lettél TI, ha jössz, rólad beszélünk, segítünk, ha tudunk, de elutnuk magunkat... :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_402405 (1)
    2015-03-15  13:05
  14. 2015. március 17. 18:4285.

    es nem gondolom hogy gyenge vagy, sot, ellenkezoleg, csodallak a nyugalmadert, a turelmedert, a kitartasodert, es tovabbra is nagyon drukkolok Neked, Nektek! :-) (meg Sinisternek, es Mezeskalacsnak is nagyon! :-)

    előzmény:
    FullMoon (83)
    2015-03-17  18:26
  15. 2015. március 17. 18:4084.

    ertem en, es pont erre gondoltam, hogy amin altalaban rohog egyet az ember lanya, -amennyiben keznel van a humorerzeke, az nem annyira szorakoztato, amikor (atmenetileg) elveszett a humorerzek, a tonnas suly, amit visel a vallan, elnyomta...

    előzmény:
    FullMoon (83)
    2015-03-17  18:26
  16. 2015. március 17. 18:2683.

    Én nem érzem magam gyengének, viszont van olyan területe az életnek, amin már ritkán vidulok, a humorérzékem egy része azt hiszem odaveszett...

    előzmény:
    saschamora (82)
    2015-03-17  17:05
  17. 2015. március 17. 17:0582.

    en is jokat szoktam vidulni a Mutyi Marcsan, de azok a nok, akik a pokol bugyraiban setalgatnak a kijaratot keresven, -gondolom- nem annyira. gyengenek konnyu odacsapni... meg mocskodek aljas dolog is...

    előzmény:
    cabron (81)
    2015-03-17  15:37
  18. 2015. március 17. 15:3781.

    Ó, nem kell ezt ilyen komolyan venni. A baromságot ignorálni kell, az értelmes dolgokkal meg érdemes foglalkozni, bárkitől is származik.


    Mellesleg én nagyon jól szoktam szórakozni Nikita vélt tökéletességén. :)

    előzmény:
    FullMoon (80)
    2015-03-17  15:28
  19. 2015. március 17. 15:2880.

    Virtuális térben, egy virtuális ember engem nem tud bántani.


    Azt hiszem stratégiát váltok, én már nem csak itthon nem akarok meggyőzni senkit semmiről, de itt sem..  Ha valakitől olvasok valami új, gondolkodásra érdemes dolgot, akkor azon elgondolkodok, de nem fogok vitába szállni vele, érvelni, magyarázni... főleg nem annak, aki állítólag azért van itt, hogy tanuljon a párkapcsolatokról és még tökéletesebb legyen a saját párkapcsolata, hogy más hibáit véletlen se kövesse el, ennek ellenére mindenkit csípőből kioszt, mert annyira tudja a tutit... Tudod, megdöglött a reményhal...


    Szóval mostantól ha valamiről van valami véleményem, azt leírom, de meg már nem magyarázom és nem is érvelek mellette. Itt a tavasz, itt az ideje a tavaszi nagytakarításnak, kert rendbetételének, saját magam formába hozásának, munkát keresek, gyereket nevelek, és igyekszek offline színesítíeni a továbbiakban az életem, és minél kevesebb időt pazarolni más baromságaira. Nem mondom, hogy - újra - itthagyom a fórumot, mert a téma még megmozgat meg néha tényleg olvasok újat ami helyrebillent bennem ezt-azt, de fog a nénikém térdkalácsa reagálni az ilyen kommentekre...


    Köszönöm,igyexem ember maradni. Én örülök, hogy úgy látom ez Neked is sikerült!

    előzmény:
    sinister28 (75)
    2015-03-17  12:22
  20. 2015. március 17. 15:1779.

    Dehogy szívtam... egyszerűen arra a részére reagáltam a hsz-nak, amelyre érdemesnek tartottam. Régi már a billentyűzetem, feleslegesen nem koptatom.

    előzmény:
    saschamora (77)
    2015-03-17  12:44
  21. 2015. március 17. 13:5578.

    A 73. hozzászólásban miféle bántást véltél felfedezni?


    Leírtam hogy az érzelmileg sorvadt szál már nem éleszthető újra.


    Vagy szerinted igen?


    Úgy tűnik, valami villanás vagyok a szemedben. Nem, és nem tanulsz, állandóan ugyanazt a hibát követed el.

    előzmény:
    sinister28 (75)
    2015-03-17  12:22
  22. 2015. március 17. 12:4477.

    na, remelem nem szivtad mellre Marok Marcsa ujabb "savanyu a szolo" tipusu bolcseletet!:-D


     

    előzmény:
    FullMoon (74)
    2015-03-17  11:39
  23. 2015. március 17. 12:2876.

    Ugy pontosan es kb mindenki azert jon ide es tolti itt a draga idejet, mert erdekli a problema, mert segiteni akar, mert a sajat peladajabol vagy egyeb tapasztalataibol ra probal vilagitani Zoltannak, hogy MIERT, mert o ezt kerdezte. En ugy kb ezert vagyok itt, hogy mas miert, azt en honnan tudjam. Csupan sejtem, egyesek miert vannak itt. Egyesek szorakoznak, hulyeskednek,kielik mocskos fantaziajukat, masok sajat magukkal dicsekednek, ami vagy van, vagy nincs. Olyanok is vannak, akik a problema szemelyes ateloi, szenvedoi. Szerintem Zoltan eppen ezekbol tanul, probalja megerteni, osszerakni a kepet sajat maga szamara. Hogy mire szamithat, mire nem szamithat. Es hogy majd a jovoben megis hogyan tovabb, hogy jobb legyen, mert mostmar itt ez a lenyeg.


    Nekem a a velemenyem, egyedul jottunk erre a vilagra, egyedul is tavozunk es mindentol fuggetlenul egyedul kell megallnunk a labunkon, legyen korulottunk barki, mert barmifele baj barmikor beuthet. Ha beut, ne omoljon romokka az egesz eletunk. Legalabbis legyen mibol ujraepitkeznunk. Ha ehhez kapunk segitseget, az nagyon jo, hiszen nem az eoserdoben elunk, emberek vannak mindig korulottunk, jo emberek is.


    Hogy a Zoltan exe mit gondolt, mit miert csinalt, ot magat kellene megkerdezni, de o nem szokott nyilatkozni, meg Zoltannak sem. Mar meg vesztett fejsze, meg ertelme sincs ovele foglalkozni.

    előzmény:
    Nikita 666 (73)
    2015-03-17  08:56
  24. 2015. március 17. 12:2275.

    Érdekes dolog ez, nem? Bár a Te életed ment át egy traumán, mégsem Te jössz ide bántani mást, hanem az, akit ilyen gyalázat sose érhetne, mert mindenkinél mindent jobban tud.


    Engem csak az vigasztal, hogy Te azért EMBER tudtál maradni, a csapás nem tett megkeseredetté. 

    előzmény:
    FullMoon (74)
    2015-03-17  11:39

Címlap

top