Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egy nehéz döntés után

restart
Létrehozva: 2015. január 27. 07:56

A megcsalás igen gyakran előfordul a mai kapcsolatokban, az okok különbözőek.. van ahol tartósan van jelen, van ahol egyszeri botlás, mégis felborul miatta minden.



Engem az a változat érdekelne - lehetőleg olyanoktól, akiknek van személyes tapasztalata - amikor tartós szeretői viszony után, amiben érzelmek is voltak nem csak szex, mégis megpróbálták valamilyen okból a házasfelek újra. Sikerült-e, ha igen, hogyan túltenni magukat a történteken...? Mi van, ha mindent megteszel, hogy bizonyíts, a partner még hónapok után is bizalmatlan, gyanakvó...?

  1. 2015. június 18. 13:29668.

    Na ebben a hsz-edben mar egesz jol leirtad, hol is a baj amikor eppen parkapcsolatban elsz: Neked a parkapcsolat=alkalmazkodas es elvarasoknak valo megfeleles - azaz megszunsz onmagad lenni, valaki mast probalsz eljatszani, aki nem Te vagy, akire szerinted a masiknak szuksege lenne.


    Legkozelebb ha kesz vagy mar ujra ismerkedni, probald ki, hogy csakis onmagadat adod, ne pedig azt keresd, hogy az illetonek kire is lenne szuksege. Probald ki, hogy kepes-e Teged elfogadni olyannak, amilyen vagy.


    Persze, hogy sokszor rosszul erezted magadat elozo 2 parkapcsolatodban, ahol nem lehettel igazabol onmagad, ahol emiatt nem is Te voltal elfogadva ideig-oraig a masik fel altal, hanem egy altalad alakitott no. Es persze, hogy nem ment hosszu tavon az egesz kapcsolat, hiszen a tarsad is eszrevette, hogy valami nem kerek, hogy valami nem teljes, hogy valami fals feloled. Ne felj onmagad lenni, de addig semmikeppen ne keress mast, mig regi sebeid be nem gyogyultak!!!

    előzmény:
    vacskamati_ (662)
    2015-06-10  20:20
  2. 2015. június 17. 20:22667.

    Ezt jó olvasni!

    előzmény:
    Jordán Petra (666)
    2015-06-16  21:10
  3. 2015. június 16. 21:10666.

    Ismeretségi körömben nem egy ilyen kapcsolatról tudok, hogy sikerült. Sajnos részleteket nem tudok, mert én  pont jóval a történtek után ismertem meg őket, így érthető, hogy az ember nem kérdez rá, csak hát innen-onnan hall ezt-azt. Gondolom, nagyon sok melót, energiát igényel a bizalom újra felépítése. Erős emberek kellenek hozzá és gondolom rengeteg más tényező: közös emlékek, érzések, esetleg közös gyerekek...

  4. 2015. június 11. 06:30665.

    Igen,van benne valami, a bevonzás tényleg működik,rosszat, jót is lehet... karma is lehet....ezoterikus oldalról megközelítve..


    Vagy csak egyszerűen rossz párt választott?:(


    Magyarázat nincs mindig mindenre....


    Két ilyen eset után nekem se lenne kedvem a pasikhoz...arról nem is beszélve, hogy az ember gyanakvóvá, bizalmatlanná válik,és ezt a következő partnerre vetíti ki..

    előzmény:
    sinister28 (663)
    2015-06-10  22:45
  5. 2015. június 11. 00:15664.

    Ha belegondolok, amikor párkapcsolatban éltem, sokszor akkor is rosszul éreztem magam sokszor.


    Itt lehet valahol a válasz a MIÉRT-re.. mindkét esetben vezető beosztású, sikeres emberrel éltél, akik megszokták, hogy amit csinálnak, azzal a környezetük elégedett. Melletted nem ezt élték meg, mert ha átjött sokszor hogy rosszulérzed magad, akkor azt a saját kudarcukként élték meg, amit ilyen sajátos (de teljesen hétköznapi) módon oldottak fel...


     

    előzmény:
    vacskamati_ (662)
    2015-06-10  20:20
  6. 2015. június 10. 22:45663.

    És vannak helyzetek, amikor nem kell válasz, mert az idő megadja.


    Lehet az első helyzet után annyira féltél, hogy megismétlődik, hogy bevonzottad. 


    Az a MIÉRT, amire nincs válasz, rombolóbb egy háborúnál...

    előzmény:
    vacskamati_ (662)
    2015-06-10  20:20
  7. 2015. június 10. 20:20662.

    Ha belegondolok, amikor párkapcsolatban éltem, sokszor akkor is rosszul éreztem magam sokszor. De azt gondolom, hogy lehetetlen úgy élni, hogy mindig minden szuper legyen.


    Pl. amióta egyedül vagyok a gyerekekkel, sokkal jobban érzem magam, hogy nem kell alkalmazkodnom, elvárásoknak megfelelnem. Tehát az egyedülléttel nincs különösebb bajom, mondhatni élvezem is.


    Ami gondot okoz, és ezzel lehet, hogy el kell mennem pszichóhoz, a következő: miért jártam úgy már másodszor, hogy a partnerem beleszeretett egy másik nőbe, viszonya volt vele, és ezt elmondta nekem, hogy nekem kelljen dönteni!! Miért kerültem ilyen helyzetbe kétszer?? Valami oka kell legyen, hogy már másodszor járok így? Ha erre megtalálom a választ, akkor teljesen le tudom zárni a múltamat.

    előzmény:
    saschamora (660)
    2015-06-10  10:55
  8. 2015. június 10. 20:16661.

    igen, még van egy közös ingatlanügyünk, emiatt néha beszélünk, meg emailek mennek


     


    de nagyon vágyom arra, hogy egyáltalán ne kelljen vele kapcsolatban lennem

    előzmény:
    FullMoon (658)
    2015-06-09  20:49
  9. 2015. június 10. 10:55660.

    "én soha többet nem akarok senkivel kapcsolatba kerülni"


    na, ez egy kapaszkodo. egy dontes, ami alapul szolgalhat a felallashoz, ezen elv szerint rendezni, tervezni a kozeli a jovot. munka, joves-menes, baratok, akarmi, a lenyeg, hogy nelkulozzon mindenfele megfelelesi kenyszert, gorcsos keresest (mert ugye, sokak szerint a no nem is no, ha nem all /log/ mellette egy fax'). aztan ha beleszaladsz egy erdemes egyenbe, akkor ujratervezel. de most elj igy: nem kell senki, csak magamra koncentralok. csak befele nezz, ugy ertem, onmagadba, es valogasd ki, hogy mire vagysz TE, es dobd ki, amit masok elvarnak/elvarnanak toled. ettol meg holnaptol nem lesz olyan huuudejo', de egy lapat kakit maris eltakaritottal az elotted allo szarhegybol. mindig egy-ket lapattal lehet csak... nincs szisztema, ami varazsutesre eltakaritana az egeszet...   

    előzmény:
    vacskamati_ (657)
    2015-06-09  19:17
  10. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2015. június 9. 21:08659.

    Most már június van.


    Ideje  elfejteni azt aki nem érdemli meg a sírás rívást.


    Jó, nem bízol meg senkiben egy darabig, ok.De addig is, már nem kellene ilyen keserűnek lenni.


     

    előzmény:
    vacskamati_ (657)
    2015-06-09  19:17
  11. 2015. június 9. 20:49658.

    Természetes, hogy így érzel, remélem jön majd valaki, aki feledteti a rosszat, vagy ha nem is feledteti, de lesz iránta bizalmad..


    Szerintem az a normális, ha valaki nem tartja a kapcsolatot az exeivel... ha tartja, az nincs lezárva. Nem hiszek benne, hogy volt szerelemmel lehet baráti a viszony (mondjuk eleve nem hiszek a férfi és nő közötti barátságban, de mondjuk a kölcsönös szimpátiában és minimális, de nem elegendő vonzalomban igen, amit barátságnak lehet értelmezni...)... Ha ezt nem merítette ki a viszony, akkor talán lehet barátság a felek közt később, de ez viszonylag hamar kiderül... tehát mondjuk egy 1-2 hónapos "kapcsolat"ból lehet barátság, miután kiderült ,hogy valami miatt mégsem klappolnak, de egyébként valamiért még közük van egymáshoz, közös munka, közös baráti kör, egyebek... De egy mély kapcsolat után szerintem kizárt a barátság, szintén maximum kényszerből működhet (közös vállalkozás, közös gyerekek :) stb.), akkor is sok-sok fájdalommal.


    Nektek milyen elintézni valótok van még? Beszéltek emiatt?

    előzmény:
    vacskamati_ (657)
    2015-06-09  19:17
  12. 2015. június 9. 19:17657.

    Pár napja láttam a youtube-on egy videót Laár ANdrással, békében elválni egymástól, vagy valami ilyesmi volt a cím. Nagyon szórakoztató volt, tetszett. Viszont azóta is azon gondolkozom, hogy vajon velem van a baj, hogy én nem tudok a régi szerelmeimmel kapcsolatban maradni. Szakítás után nem akarok soha többé találkozni velük. Valahogy eddig azt gondoltam, hogy ez a normális, de én már nem tudok semmit. Tulajdonképpen, ha nem lennének a gyerekeim, elég komoly bajban lennék, hogy egyáltalán minek is élek. MIndent megkérdőjelezek, semminek nem látom értelmét. Pedig kívülről úgy tűnik, hogy minden oké. Viszonylag jól nézek ki, jövök-megyek az autómmal, van munkahelyem, lakásom stb. De ez most olyan törés volt megint, hogy én soha többet nem akarok senkivel kapcsolatba kerülni.

    előzmény:
    vacskamati_ (656)
    2015-06-09  18:49
  13. 2015. június 9. 18:49656.

    Köszönöm, hogy megkérdezted.


    Néha egészen jól vagyok. Mindenképp jobb, hogy külön élünk már. Mostanában azonban nagyon fáradtnak érzem magam, nagyon szeretném, ha végleg rendeznénk az anyagi dolgainkat, és örökre lezárhatnánk ezt az egészet.

    előzmény:
    FullMoon (655)
    2015-06-05  22:04
  14. 2015. június 5. 22:04655.

    Hogy vagy vacskamati?

    előzmény:
    vacskamati_ (651)
    2015-06-02  19:55
  15. 2015. június 2. 21:25654.

    Szerintem a gyászidőszakon keresztül kell menni. Kicsit sajnálgasd magad, mert megérdemled. De ne vidd túlzásba. Nekem a pszichológus csak minimálisan segített. Bár mi együtt vagyunk a férjemmel, és sokkal jobb lett a házasságunk, mint régen volt.


    Van egy kolléganőm, akivel egy szobában ülünk, és vele veséztem ki nap, mint nap a problémámat. És egyszer eljutottam arra a szintre, hogy na jó most már elég az egészből, talpra kell állni. De mindenkinek más az az időszak, amire szüksége van. Fullmoon tanácsai nagyon jók! Próbálj meg magadnak valamit találni, ami kikapcsol, felszabadultnak és új embernek érzed magad!


    Kitartás!

    előzmény:
    vacskamati_ (651)
    2015-06-02  19:55
  16. 2015. június 2. 20:34653.

    Javaslom a Terápia című sorozatot, elvileg az HBO-n megy.


    Nekem sokat segített. hasonló szituáció is van benne...

    előzmény:
    vacskamati_ (651)
    2015-06-02  19:55
  17. 2015. június 2. 20:17652.

    A kinezológia, Hellinger jó, segít. Pszichológusból az segít, aki NEM mélylélektannal foglalkozik, mert az most nem segítség neked, évekig tart és nem hatékony, jobb az alkalmazott pszichológia, ami 8-10 ülésből áll, és meghatározott célja van (esetedben pl. feldolgozni a történteket). Priviben tudok adni kinezológus elérhetőséget. JÓ pszichodokit én még nem találtam...


    Segít még, ha elkezdesz saját magadra koncentrálni. Nem arra, hogy mit csináltál rosszul, mit csinált a másik rosszul, mi volt... hanem hogy mi van, illetve mi lesz... Szedd magad össze fizikailag, szellemileg, tanulj valamit ami leköti a szabad tekervényeidet és nem ezen kattogsz folyamatosan (sokáig fogsz, de nem mindegy hogy az ébrenléted 100%-ában ezen kattogsz vagy 'csak" 70-ben.. :p), kezdj el valamit sportolni ha még nem teszed, ha eddig is sportoltál, vágj valami újba. Járj emberek közé. Segít  az is ha kibeszéled magadból ismerősökkel... de az is, ha keresel új "társaságot", ahol nem tudják, hogy miért vagy egyedülálló, vagy hogy eddig nem voltál az, vagy hogy mióta vagy az... ha kérdezik, elütöd egy frappáns egy ideje válasszal és senkinek semmi köze a magánéletedhez te meg csak jól érzed magad. Én pl. egy jógatáborba menekültem és nagyon jó volt hogy senki sem tudta mi bajom, így senki sem akarta "megoldani", nem akartak jótanácsokkal ellátni és nem vetették a szememre hogy mit csináltam rosszul.


    Nekem ezek váltak be. Arra azért készülj, hogy lehet fog még kopogtatni a fickó... addigra nem árt tisztába kerülni magaddal, hogy szeretnél-e adni neki mégegy esélyt vagy no way...

    előzmény:
    vacskamati_ (651)
    2015-06-02  19:55
  18. 2015. június 2. 19:55651.

    Ami miatt ide írtam, annak az az oka, hogy esetleg tud-e valaki olyan tréninget, vagy pszichót, ami segíthet ilyenkor. Aki már kipróbált valamit, ami segített. Nagyon sok minden van itt a neten, jópár on-line tréninget vettem már+ voltam egy szer Hellingeren + jósnál is kétszer :)


    Ilyesmire gondoltam :)


    Tudom, hogy sokak szerint ezek butaságok. De engem szórakoztat, és úgy érzem, hogy mindenből tudok valamit, akár csak egy mondatot is kiszedni, ami segít abban, hogy éljek.

    előzmény:
    vacskamati_ (650)
    2015-06-02  19:52
  19. 2015. június 2. 19:52650.

    Tudom, hogy nem vagyok még kész egy új kapcsolatra. Vagyis inkább úgy érzem, hogy nekem még nagyon sokáig nem kell egy férfi sem egyáltalán. Évekre van szükségem, amíg ebből kijövök teljesen. EGyébként nem olyan rossz egyedül. Mert az első házasságom után 3 évig éltem egyedül a gyerekekkel, és annak is megvan a varázsa. Elég független típus vagyok, és nagyon szeretem, ha nem kell alkalmazkodnom senkihez.

    előzmény:
    FullMoon (647)
    2015-05-31  22:01
  20. 2015. június 2. 19:50649.

    A lányom 18 éves, jól viseli. A fiamat eléggé megviselte (13 éves). Azért elég gáz, mert mindkét gyerek a nevelőapjaként fogadta el őt, és már másodszor élik át, hogy "apuka lelép". Azt hiszem, az összeköltözős párkapcsolatokat ezzel befejeztem, mert nem akarok még több bajt okozni.

    előzmény:
    vacskamati_ (648)
    2015-06-02  19:47
  21. 2015. június 2. 19:47648.

    Január 19-én mondta az arcomba, hogy megcsal. Ekkor külön is költöztünk. Február 22-én költözött vissza. Rettenetesen nyögvenyelős volt, éreztem, hogy egyáltalán nem kellek neki, csak muszájból van velem, valamiféle kötelességtudatból. Ez iszonyú megalázó volt számomra. Őszintén beszélgetni egyáltalán nem volt hajlandó, csak azt ismételgette, hogy örüljek neki, hogy velem van, és nyugodjak meg (?!). Aztán április 22-én belenéztem a telefonjába, és láttam, hogy a csaj megkereste e-mailen, amire ő válaszolt (megmasszírozlak, bárhol, bármikor) ........miközben előttem eljátszotta, hogy beteg, és folyamatosan sóhajtozott.


    Mivel én egy iszonyú hülye őszinte ember vagyok (úgy gondolom, hogy éppen eleget hazudunk egyéb helyeken ahhoz, hogy legalább otthon ne kelljen), ezért elmondtam neki,  h elolvastam a leveleit. Erre teljesen érzelemmentesen válaszolt, szokás szerint. Ezek után közöltem vele, hogy szét akarom szedni az anyagi dolgainkat. Na, ekkor akadt ki. Most megint külön élünk.

    előzmény:
    FullMoon (647)
    2015-05-31  22:01
  22. 2015. május 31. 22:01647.

    Szia,


    Gyakorlatilag akkor egy hónapja van vége...? Még nem biztos, hogy lezárt az ügy, gondolom most fog(/vagy épp nem fog) borítani otthon a másik oldal... A 3 hónap együttélés alatt mire jutottatok, sikerült problémákat megbeszélni, hogy mi volt a baj?


    A konfliktuskerülő emberekkel én sem tudok mit kezdeni, nehéz esetek... A gyerkeid mekkorák, ők hogy viselik ezt a dolgot másodszorra...?


    Új kapcsolatban én még egyáltalán nem gondolkoznék a helyedben, először zárd le magadban ezt, építsd fel magad újra és utána lehet belekezdeni bárakármibe. Ne kapkodj.


     


    Kitartást!

    előzmény:
    vacskamati_ (644)
    2015-05-31  19:34
  23. 2015. május 31. 19:40646.

    Jó lenne olyan hozzászólásokat olvasni, hogy tudtatok ebből a szarból kijönni. Vannak most is pasik, akik próbálkoznak nálam, de egyelőre nem bírom magam rávenni, hogy megint belekeveredjek valamibe. Még a laza kapcsolat sem vonz. Miközben nagyon fontos lenne, hogy ne rágjam magam a régi dolgokon, mert szerintem már mindenkinek az agyára megyek. Azért írok ide is, mert folyton ezen marcangolom magam, és nem szeretném, ha megutálnának. A pszichológus segített valakinek? Bármire hajlandó lennék azért, hogy kimássazk ebből a lelki gödörből.


     

    előzmény:
    vacskamati_ (645)
    2015-05-31  19:37
  24. 2015. május 31. 19:37645.

    Nem vagyok teljesen elveszett, racionális aggyal úgy érzem, hogy ennek egyébként is vége kellett, hogy legyen, mert volt több olyan dolog, ami miatt nem lett volna jó, ha együtt maradunk. Mégis pl. most rettenetesen nyomorultul érzem magam.


     


    Pedig próbálom úgy felfogni, hogy ez egy új kezdet, de azt gondolom, hogy én már kétszer jártam így, és kizárt , hogy még egyszer megbízzam egy férfiben. Nem fogom tudni magam beleengedni egy kapcsolatba. Nem akarok csalódni többet.


     

    előzmény:
    vacskamati_ (644)
    2015-05-31  19:34

Címlap

top