Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magány?

Catsy
Létrehozva: 2014. július 28. 21:01
14 év. Együtt. Jóban, rosszban, egymást támogatva. Sok mindent együtt megszerezve, nehézséget megoldva. Főiskola, lakás, autó, kemény küzdelem árán, de megteremtve... Presztizsem van, karrierem alakul.
2 gyönyörű gyermek, akik életem értelmei. 10 év gyes, mert a nagyobbikom "problémás"... 

És mégis?

8 éve kezdődött, de ma már ott tartunk, hogy fél éve nem csókolóztunk... 2 havonta szex... Alkohol nélkül már nem is megy... És unalmas.
Nem is veszekszünk már - bár nagyon elegem van, hogy mindent (tényleg mindent) nekem kell megoldanom... 
Nem panaszkodom, minden úgy van, ahogy én mondom. Főz, ha kérem, porszívóz, ha kérem, megölel, ha kérem.

Azt hiszem, már testi tüneteim vannak... Viszket a bőröm... Időnként furcsa fájdalmaim vannak... Lassan minden este innom kell (sör, bor), hogy lazuljak... Folyamatosan fogyózom, hiszen nem kellek senkinek (és nem vagyok híve a fészbuk: "ismerkedjünk gyorsan" üzeneteinek...), de néha falásrohamok törnek rám...

A gyerekekhez alig van türelmem, ami miatt folyamatos lelkiismeretfurdalás gyötör... Nem is engedhetem meg magamnak - a gyerekeimnek biztonságra, szeretetre van szüksége, nem arra, hogy anya "kivan". Minden mondatomat megkérdőjelezem, éjszakánként virrasztok, elemzek, gondolkodom... És minden az én hibám. Nem vagyok elég jó???? 

Tudom, hagyjam el stb... Biztos megcsal - de nem. Tudom, tudom... De a gyerekeknek kell az apjuk. Én is szeretem. Barátok vagyunk.

De én hol vagyok????
Akarok egy határozott férfit! Szexet, szenvedélyt, boldogságot... Persze, elmúlik... Akkor?????

  1. 2014. szeptember 13. 16:4136.
    Én annyit, de annyit kerestem már a neten olyan helyet, ahol ilyen... hogy is mondják, valami e-betűs szó... Empatikus! Hát persze. Szóval empatikus meg bölcs emberek vannak. És most megvan! Látom én, hogy nem kendőzitek a véleményeteket, de ez azért van, mert nem akarjátok hamis illúziókban ringatni a topicindítót, tudom jól. Biztosan vannak persze, akik azt gondolják, a puszta rosszindulat beszél belőletek, hogy a saját nyomorotok diktálja a szavaitokat, de ettől ti ne hagyjátok eltántorítani magatokat. Nektek van igazatok! Jobb, ha mindenki tudja, hol lakik az Úristen! Ha nektek szar, legyen másnak is, ez így igazságos.
    Szóval, mindent összevetve, menjetek oda, ahová gondolom.
    Szeretettel: Vadegér
  2. 2014. szeptember 4. 16:0135.
    Pont azon gondolkodtam, hogy vajon mekkora az esélye, hogy valaki csinál egy ilyen szépen összeszedett topikindítót, egy komoly promlémát megoszt a világgal, és aztán vissza se néz többet...

    Vagy az nyílt titok, hogy a szerkesztők próbálják az olvasottságot fenntartani?

    Vagy tényleg vannak ilyen emberek, mint a topik indító, hogy elindít egy ilyent, aztán elfelejti/tojik rá?
    előzmény:
    KN18 (34)
    2014-09-03  10:31
  3. 2014. szeptember 3. 10:3134.
    A válaszok nyilván nagyon érdeklik t indítót. 
  4. 2014. szeptember 1. 22:1733.
    Szerintem ülj le vele beszélgetni.

    Beszéld meg vele, hogy mi változott, ami miatt most ez a helyzet kialakulhatott.
    Mondd el neki mik azok a dolgok amik bántanak, amiken változtatni szeretnél és mik azok amit szeretnél.
    Magadat pedíg addíg ne okold semmiért, mert az sosem jó.
    A tüneteket is ez okozhatja.
    előzmény:
    Catsy (1)
    2014-07-28  21:01
  5. Torolt_felhasznalo_277981
    Torolt_felhasznalo_277981
    2014. szeptember 1. 15:2432.
    Édesanyukádra gondolsz? Mert én igen.
    előzmény:
    ügyintéz?.autó (26)
    2014-09-01  07:32
  6. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 1. 14:2630.
    vannak olyan hogy is mondjam... értelmiségi? intelligens? családok ahol az esti vacsorához megisznak egy pohár finom bort.
    de ezen nem fogunk összeveszni.különböző a szókincsünk is -ahogyan azt már többször is észrevettem-ez lehet az oka hogy nem értjük egymást.
    szerintem ne is erőlködjünk tovább.
    idézet:
    krisztina914 (29)
    2014-09-01 14:21:12
    hát akkor én ultra szar anya vagyok mert esténként iszom bort és képzeld még szükségleteim is vannak. 
    atyavilág milyen baromságot írtál
    bizonyára a gyerekeim boldogabbak lennének ha nem járnék fodrászhoz,nem fogyasztanék alkoholt és soha nem járnék el máshova csak a játszótérre


    igen
    az ilyenek nem az értelmiségi fogalmazásában született sorok
    előzmény:
    krisztina914 (29)
    2014-09-01  14:21
  7. 2014. szeptember 1. 14:2129.
    vannak olyan hogy is mondjam... értelmiségi? intelligens? családok ahol az esti vacsorához megisznak egy pohár finom bort.
    de ezen nem fogunk összeveszni.különböző a szókincsünk is -ahogyan azt már többször is észrevettem-ez lehet az oka hogy nem értjük egymást.
    szerintem ne is erőlködjünk tovább.
    előzmény:
    ügyintéz?.autó (28)
    2014-09-01  14:15
  8. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 1. 14:1528.
    mert esténként iszom bort


    az alkoholista nem is magát látja bolondnak
    ez is köztudott
    előzmény:
    krisztina914 (27)
    2014-09-01  13:56
  9. 2014. szeptember 1. 13:5627.
    én nem tudom,hogy hogy jössz te ahhoz h megkérdőjelezd a gyermekeim iránti szeretetemet és azt h a lehetőségeinkhez képet a férjemmel együtt mi mindent igyekszünk nekik  megadni,de bizonyára te istennek képzeled magad.
    ezzel nincs gond mert sok bolond szaladgál mostanában.viszont a jövőben igyekszem kerülni téged.kérlek tedd meg te is.
    köszönöm!
    üdv
    előzmény:
    ügyintéz?.autó (26)
    2014-09-01  07:32
  10. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. szeptember 1. 07:3226.
    hát akkor én ultra szar anya vagyok mert esténként iszom bort és képzeld még szükségleteim is vannak. 
    atyavilág milyen baromságot írtál
    bizonyára a gyerekeim boldogabbak lennének ha nem járnék fodrászhoz,nem fogyasztanék alkoholt és soha nem járnék el máshova csak a játszótérre
    idézet:
    krisztina914 (17)
    2014-08-03 14:04:10

    jobban járnának a gyerekek sokaságai, ha a drága anyjuk, nem lett volna termékeny
    ez köztudott tény, főleg manapság

    előzmény:
    krisztina914 (17)
    2014-08-03  14:04
  11. 2014. augusztus 5. 13:3625.
    A ti. az inditas napja ota be se lepett az nlcre.

    ugyhogy nem erdemes nekunk ragozni a semmit.
    előzmény:
    krisztina914 (24)
    2014-08-04  13:05
  12. 2014. augusztus 4. 13:0524.
    lehet h ezeket a hozzágondolt mondatokat le kellett volna írni elsőre
    mert a ti. érzi h ez így nem oké és ez egyfajta segélykiálltás..más kérdés h én sosem értettem hogy valaki miért egy fórumtól vár megoldást,tanácsot stb. nincsenek barátok? persze olyan is van akinek egy ilyen mondat kell hogy észhez térjen..akkor viszont segítettél neki
    előzmény:
    Amarynda (21)
    2014-08-04  09:56
  13. 2014. augusztus 4. 12:1123.
    Ma divat azt mondani hogy itelkezni. Itelkezni a birak szoktak az iteletuknek valamifele kovetkezmenye lesz az elitelt szamara.

    Ha valaki velemenyt mond (itt mindannyian azt tesszuk) annak a topic inditojara semmifele kovetkezmenyt nem hoz maga utan. se jot se rosszat.

    en a VELEMENYEMET mondtam el. azt hogy az alkoholizalo anya az en szememben rongy ember, jellemhibas. En szemely szerint (ismet az en VELEMENYEM) utalom az alkoholistakat es egyaltalan minden szenvedelybeteget, megvetem oket mindenfele szempontbol.

    Megpedig azert mert ahhoz hogy egy ember szenvedelybeteg legyen nem 3 nap szukseges hanem egy hosszabb idoszak. sem az elso sem a kovetkezo nehany poharnal senki fejehez nem tartanak pisztolyt,a drogosnal se hogy vegye be vagy szurja magaba a szert. MIndenki onmaga valasztja. amikor mar BETEG akkor azt mar az o elozo kizarolag rajta fuggo valasztasai eloztek meg.

    ezert undorodom toluk es vetem meg oket.a velemenyemet meg altalaban ugy szoktam megmondani ahogy gondolom . ui. szerintem ha a sz@rt selyempapirba csomagoljuk attol meg ugyanolyan budos marad es semmit nem valtoztat rajta.
  14. 2014. augusztus 4. 10:1922.
    Nekem úgy tűnik, mintha a munka, háztartás, gyerekek hármas szentségében mozognál állandóan.  Hol vagy Te ebben az egészben? A saját szórakozásod, kikapcsolódásod, ellazulásod? Képes vagy egyáltalán rá lelkiismeret furdalás nélkül? Vagy úgy általában? Tudsz egészségesen önző lenni? 


    Nem kell mindig 100 %-osan anyának és feleségnek lenni, olykor kell egy kicsit tombolni az egészséges határok között, NŐ-nek lenni, megengedni olyan dolgokat, amelyek igazán jólesnek. És itt nem szélsőséges dolgokra gondolok, hanem testet és lelket feltöltő programokra, akár egyedül, ha arra van kedved és tenni ezeket mindenféle bűntudat nélkül. 


    Próbálj lazulni, kilépni a megszokásból, nem baj, ha nincs minden tökéletesen megcsinálva otthon. Ahogy kilépsz az ajtón, felejtsd el és csak a jóra koncentrálj. Lehet az masszázs, jóga, úszás, barátnőzés, hegymászás, vagy bármi, ami kirángat ebből az önsajnálatból. Engedd meg magadnak ezeket a dolgokat, mert JÓK, mert FELTÖLTENEK, mert rájössz, hogy ÉLNI JÓ. 


    Persze nem egyszerű a változás, főleg ha maximalista vagy. De legalább próbáld ki!  Kis lépésekben. Szakadj el a mindennapoktól, olykor fél óra is elég, hidd el. 
    Ha te változol, a többiek is máshogy fognak állni hozzád. Elkezdeni pokolian nehéz, hiszen a konfortzónádból kell kilépni, de az első apró öröm, vagy boldogság nagy lökést fog adni. Ne merülj el az önsajnálatba. 


    Sok sikert és kezdd el még ma, ne holnap.....:) 
    előzmény:
    Catsy (1)
    2014-07-28  21:01
  15. 2014. augusztus 4. 09:5621.
    Sajnos igen
    es az elhidegulesuk mar sok eve kezdodott, a sex csak itallal megy a gyerekekhez nincs turelme es az hogy INNI KELL ez mar nagyon rossz jel.

    ez a lenyeg amit irtal hogy iszol egy poharral de ha nem innal sem ereznel  valami rettenetes hianyerzetet.

    par eve lattam egy amerikai filmet. egy jol szitualt no aki belefasult a mindennapokba eleinte csak neha aztan rendszeresen kezdett inni. a hazassaga rament kirugtak az allasabol. egy delutan a csucsforgalomban a harom kis gyerekevel akiket akkor hozott haza az ovibol, iskolabol teljes sebesseggel belehajtott a keresztezodesben levo piros lampaba.  mind a 3 gyerek szornyethalt az utkozesnel o pedig nehany toressel eletben maradt. Ha igazsag lenne a foldon akkor neki is pusztulnia kellett volna.
    aztan hajlektalan lett ahogy a nagykonyvben meg van irva. a film egy valodi tortenetre epult. szoval az en szamomra egy alkoholizalo anya nem ember.

    ezt nem arra mondtam hogy te estenkent megiszol 1 pohar italt, hanem arra ahol most a t.i all.  a KELL -re amikor mar dolgok nem mukodnek alkohol nelkul.

    milyen sex az ahol a ferjem annyit jelent a szamomra hogy mar csak befolyasolt allapotban vagyok kepes elviselni? es milyen ember az aki ennyire semmibe veszi a tarsat?

    valoszinuleg kemeny a mondat amit eloszorre irtam de en ezeket is hozzagondoltam.
    előzmény:
    krisztina914 (20)
    2014-08-03  14:19
  16. 2014. augusztus 3. 14:1920.
    fel sem tűnt ez a mondat...
    valószínűleg jobban ki vagy hegyezve ezekre a dolgokra  
    előzmény:
    Amarynda (18)
    2014-08-03  14:09
  17. 2014. augusztus 3. 14:1419.
    valamennyire ismerem a múltadat,pár éve itt vagyok az nlc-n
    és valamennyire meg is értem hogy az alkohol kicsapja a biztosítékot nálad
    de a dolgok sosem feketék vagy fehérek..
    én is iszom esténként egy egy pohár bort.ha nem akkor nem halok bele de inkább iszom mint nem és kizárólag egy pohárral
    5.éve vagyok itthon a gyerekekkel törekszem arra hogy változatos és elsősorban boldog életük legyen. nem látok abban semmi problémát ha valaki esténként iszik természetesen módjával
    ha a sex csak azzal megy na az már probléma!
    de én egy nő írását olvastam aki kicsit belefásult a dolgokba és ellaposodott a házassága is ez nem ritka. a tanács ,a jó ötlet az segít de ha valaki elkeseredett és még neki is esünk az nem annyira
  18. 2014. augusztus 3. 14:0918.
    Nem figyelted mit irt a ti.

    "lassan minden este INNOM KELL.."

    az en ferjem is megeszik este vacsora utan egy pohar vorosbort evek ota. ha tarsasagban vagyunk ott is.

    de ha nem iszik ez nala semmifele hianyerzetet nem kelt es nem KELL innia.

    ez a kulonbseg az alkoholista meg a tarsasagi ivo kozott, ahova gondolom te is tartozol.

    ui. innentol jon hogy majd inni fog delutan is meg amig a gyerek az iskolaban van, aztan reszegen megy erte, kesobb majd ossze is hanyja meg csinalja magat a gyereke szeme lattara. amikortol az ital mar KELL akkortol mar rabja az illeto.
    előzmény:
    krisztina914 (17)
    2014-08-03  14:04
  19. 2014. augusztus 3. 14:0417.
    hát akkor én ultra szar anya vagyok mert esténként iszom bort és képzeld még szükségleteim is vannak. 
    atyavilág milyen baromságot írtál
    bizonyára a gyerekeim boldogabbak lennének ha nem járnék fodrászhoz,nem fogyasztanék alkoholt és soha nem járnék el máshova csak a játszótérre
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268437 (14)
    2014-07-29  07:42
  20. 2014. július 31. 12:2516.
    Kaptál rendesen a hozzászólóktól! Ők aztán tudják mi a tuti!


    Egy kis nyugalom és gondold végig hogy mit szeretnél, van-e lehetőséged elérni, megtudod-e valósítani és rendezi tudjátok-e a pároddal. Egy őszinte beszélgetés segíthet, ez alapnak kell hogy legyen. És nehogy azt hidd hogy az a jó ha egy szar kapcsolatban nőnek fel a gyerekeid.


    Vagy egy párkjapcsolatokkal foglalkozó szakember?


    Mindenesetre a piálás nem fog segíteni, hosszútávon csak árthat. A boldogtalanságon az alkohol nem segít, ne tedd! 


    Lehet hogy az önbecsülésed veszítetted el, mint nő? Így akarsz tovább élni? Akarod menteni a dolgot? Ezt Neked kell átgondolnod és eldöntened! Ha egyedül nem megy, akkor keress egy kivülállót (tapasztalt, szakértőt) és ne a barátnőiddel beszélfd meg, mert elfogultak és lehet hogy nem is reálisan látját a helyzeted.


    Ne add fel! Sok síkert! És ha nem megy, akkor lépni kell! 


      
    előzmény:
    Catsy (1)
    2014-07-28  21:01
  21. 2014. július 29. 09:2315.
    nagyon elegem van, hogy mindent (tényleg mindent) nekem kell megoldanom... 
    ugyan miert erzel kenyszert ra , hogy mindig mindent neked kell/lene megoldanod ?
    Mikor es miert hagytad, hogy ez igy legyen ?
    előzmény:
    Catsy (1)
    2014-07-28  21:01
  22. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 29. 07:4214.
    Miért éppen a gyerekek az életed értelmei? Semmi más nincs?
     A szex, még ha két havi is, hogyan lehet unalmas?

    Amíg mindent megszereztetek, kiégtetek. Megérte? Rengeteg nő él így. Ez már szinte normális dolog.

    Az alkoholtól gyorsan le fogsz épülni, testileg és szellemileg is.

    Az a helyzet, te cseszted el. És ne azon filózz hogy a gyerekeidnek kell az apjuk, nem biztos hogy válás esetén te kapnád meg őket. ha rád veri hogy alkoholista idegroncs vagy, akkor semmi esélyed.

    Kaphatsz más férfiaktól szexualitást, szenvedélyt, de boldogságot soha. Azt neked kell megteremteni önmagadnak. De így csak lecsúszol.
    idézet:
    Alinee2 (10)
    2014-07-28 22:13:19
    Miért éppen a gyerekek az életed értelmei?

    ezek csak mindig hangzatos kijelentések és a szög mindig kibújik a zsákból

    "De én hol vagyok????
    Akarok egy határozott férfit! Szexet, szenvedélyt, boldogságot..."

    akinek a gyerekei az élete az azzal van elfoglalva, azokat terelgeti és törekszik nekik minél jobb, tartalmas életet megadni

    nem piál és a szükségleteivel van elfoglalva
    előzmény:
    Alinee2 (10)
    2014-07-28  22:13
  23. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 29. 07:3413.
    feltehetően ilyen az az élet, amit családinak neveznek

    és nem meglepő. ha 2 ember egymásra un

    a piálás meg a gyerekek ellen dolgozik
    előzmény:
    Catsy (1)
    2014-07-28  21:01

Címlap

top