Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szakítsak vele?

Melo94
Létrehozva: 2014. Április 2. 17:25
Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi! Fél éve vagyunk együtt a párommal, de ennyi idő alatt kibukott szinte minden probléma. Érzem, hogy szeret, gyakran mondja, mennyire szerelmes belém, velem tervezi a jövőjét. De ez csak az egyik oldala.

Nincs munkája és nem is nagyon keres. Néha elmegy dolgozni 1-2 napra diákmunkára, de közben panaszkodik, hogy nincs semmire se pénze, semmi nem jön neki össze.
Legtöbbször itthon ülünk, nem megyünk sehova vagy csak nagyon ritkán. Ha náluk vagyunk, leül a gép elé,játszik vagy csak fekszik az ágyon.
A másik meg az, hogy rettentő féltékeny. Nem viseli el,ha fiúk vannak a közelemben. Jóban vagyok az egyik barátjával, de meg akarja tiltani hogy beszéljek vele csak azért, mert kedvelem azt a fiút. Úgy érzem nem bízik bennem. Akárhányszor próbáltam beszélni vele erről, mindig csak azt hajtogatta, hogy bízik bennem, és kaphatok még egy esélyt tőle, hogy jóvá tegyem azt, hogy megkedveltem a barátját....Persze úgy, ha soha többet nem beszélek azzal a fiúval.

Nemrég megkérdezte, hogy fontos-e nekem és hogy szeretem-e. Igent mondtam, de néha úgy érzem, hogy ez így nem fog menni. Aztán a szívem meg ellentmond ennek. Mert tényleg, sokszor boldog vagyok vele,szeretem is, rengeteg jó tulajdonsága van. Viszont mindezek mellett állandóan előjön ez a féltékenykedős, kisajátítós oldala is, amitől az önbecsülésem kb. a föld alatt van.

Szakítsak vele, vagy csináljam azt a mit kér, és csak rá koncentráljak?

21/L
  1. 2014. Április 13. 16:0425.
    Ezt nevezik lelki terrornak. Nem, ha szerelmes vagy bele es elfogadod olyannak amilyen. Azert mert feltekeny nem biztos hogy szeret, lehet hogy csak nem akarja elvesziteni az aranytojast tojo tyukot munkanelkuli leven:) Ha neked sem lenne munkad ugyanugy szeretne es feltelkenykedne? A szavak csak szavak, elmodhatja 1000 is napota hogy szeret ha nem tesz erte semmit. A tetteknek higgy ne a szavaknak en azt mondom:)
    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  2. Torolt_felhasznalo_973362
    Torolt_felhasznalo_973362
    2014. Április 7. 13:3224.
    Olyan nettó 200 alatt szerintem nem is szabad férfival szóbaállni. Még egyedül is épp csak úgy szolídan elvan belőle az ember, de ha egy családról van szó, akkor édeskevés lesz ez is, feltéve ha szeretne enni is néha az ifjú pár. A tökét vakarászó pénztelen csóró alak pedig árufeltölteni se fog elmenni, csak ha már anyu és apu nagyon rágják otthon a fülét, hogy ideje lenne csinálni valamit. Mondanom se kell, ilyen emberrel nehéz közös jövőt tervezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_672736 (13)
    2014-04-02  22:19
  3. 2014. Április 6. 09:5923.

    Nagyon kegyetlen vagy.

    előzmény:
    Amarynda (21)
    2014-04-04  13:51
  4. 2014. Április 6. 09:4822.
    Teljesen egyetértek!
    előzmény:
    Amarynda (21)
    2014-04-04  13:51
  5. 2014. Április 4. 13:5121.

    Ugy vagnam ki a "parodat" mint a macskat szarni az eletembol ha a helyedben volnek.

     

    Mit akarsz egy hulye, leha munkakerulo feltekeny idiotatol???

     

    Jo vele a sex? Hidd el massal is jo lesz.

     

    ha tegnap kirugtad volna mar az is keso lenne.

     

     

    de azt gondolom ezt te is pontosan tudod , ezert kar volt topicot inditani.

    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  6. 2014. Április 4. 09:0020.
    Nem látom itt topikindító kedves hozzászólásainkra való reakcióit. Nem örül a válaszoknak talán?
    előzmény:
    no_signal (19)
    2014-04-03  18:15
  7. 2014. Április 3. 18:1519.

    Ez mindent visz: "kaphatok még egy esélyt tőle, hogy jóvá tegyem azt, hogy megkedveltem a barátját".

     Nálam ez a MIVAN??!! kategória.

    De mondhatom úgy is, hogy te sem vagy normális ha egy ilyennel maradsz. Egy normális ember ugyanis örülni szokott annak ha a barátnője kedveli a barátait...

    Egyébként meg nyilvánvaló hogy neked se stimmel ez igy hisz különben nem merült volna föl benned a kérdés.

    A rengeteg jó tulajdonságból pedig egyet se sikerült felsorolnod. Ez is jelent azért valamit.

    Szóval szerintem fuss amig még lehet.Vissza se nézz.

    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  8. 2014. Április 3. 16:5418.
    Igazsag szerint joval kozelebb allsz korban a lanyomhoz mint hozzam es deee irigykedem annyira a szemtelenul fiatal korodra..siman elcserelnem veled azt a 16+ evet...Bar visszaolvasnad ezt 16 ev mulva csak jot derulnel rajta. .. A pasinak pedig lapat hidd el ez a legszebb kor arra hogy ezer masikat es sokkal jobbat talalj!!
    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  9. 2014. Április 3. 12:5717.

    9 év és egy gyerek után küldtem el egy kb ilyet, csak ő nem volt ilyen féltékeny, dolgozott is, ellenben sose volt egy fillére se (valahogy) és mivel az ingyé van, ált. üljünk otthon és nézzünk tv-t.

     

    Ne akard tudni a folytatást! Keress egy normálisat, aki a kedvedet keresi!

    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  10. 2014. Április 3. 09:3216.

    Ez találó!!!

     

    Van egy 14 éves kamasz fiam, aki rossz pillanatiban olyan, mint a jellemzésed!! Bár a topik indító által leírt egyednél belé már most több céltudatosság szorult - ámbár a hormonjai még tombolnak... 

     

    Szóval kedves Melo... ha egy kissrácra van szükséged a duzzogásával együtt akkor csak maradj....

     

     

    előzmény:
    Bagoly (9)
    2014-04-02  19:18
  11. 2014. Április 3. 05:1815.
    Szakicccssaaaa'. Ez a pasi meg hogy teged szeret? Legalabb sajat magat szeretne.
    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  12. 2014. Április 2. 23:5414.

    Parod???

    O tervez. A sajat jovojet. A semmire. Meg jo, hogy a tiedet nem tervezi ugyanarra. Aha.

    A munkara tojik.

    Neki semi sem jon ossze, semmire sem telik. Luzer. Sajat erobol.

    Panaszkodik. Szivesen hallgatod?

    Egyutt sehova nem mentek, akkor menj a baratnoiddel, o meg uljon meg fekudjon az agyon, biztosan faradt szegenyke. Hagyjad, hadd jatsszon egyedul.

    Ezek utan beszelgess egesz batran akar fiuval akar lannyal es nezd meg mire megya nagy szerelmeddel. Vagy megpukkad, vagy lekopik. Meg hogy o megbocsajt neked, mert egy emery lennyel szoba mersz allni.? Nem normalis. Tedd azt,amit te akarsz, viselkedj ugy, ahogy jonak, ill helyesnek, megfelelonek latod, aztan ha nem tetszikaz urasagnak,akkor fel is ut, le is ut.

    Ha meg nem, vegyel egy kalitkat es bujj bele es minden oraban huhogj egyet. . Halkan, meg ne zavard a jatszadozasban.  Ha mas emberi leny lepne a szobaba, lehajtott fovel somfordalj.

     

     

     

    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  13. Torolt_felhasznalo_672736
    Torolt_felhasznalo_672736
    2014. Április 2. 22:1913.

    Engem nem igazán a féltékenykedése zavarna hanem inkább az hogy szegény srác kurvára unalmas. Hová lehet menni egy pénztelen csóró alakkal aki csak a gépen játszik meg döglik az ágyon és a tökét vakarássza? Milyen programokat lehet az ilyennel szervezni? Sajnos ugyanis minden pénzbe kerül! Egyszer anno voltam hasonló helyzetben valakivel, neki az volt a "fun" hogy náluk ülünk és filmeket nézünk. Dobtam is kb 3 film után mert az unalomtól már kezdtem lekaparni a falat.  

     

    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  14. 2014. Április 2. 20:0012.

    Hány éves ez a nagyranőtt hülyegyerek?

     

    1. Magadnak tedd fel a kérdést, ne nekünk: Szükséged van egy infantilis kamaszfiúcskára, vagy inkább veled azonos szintű partnerre vágysz.

     

    2. Egyébként már maga a kérdésed is válasz a kételyeidre.

     

    3. Soha ne legyél senki csicskája, lábtörlője, kúszómászó kutyája! Ha valaki szeret, úgy szeret, ahogy vagy, olyannak amilyen, semmilyen elvárással. Ha féltékeny és azt akarja, hogy jobban szeresd, akkor legyen férfi, és bizonyítsa be, hogy érdemes a szeretetedre. Keressen munkát, ne csak magáért, hanem érted is és ha veled tervezi a jövőjét, akkor azért meg pláne. Még ő bocsájt meg neked?? Ez el van tévedve, de nagyon.

    Felnőtt ember vagy, azzal állsz szóba, akivel akarsz, szabad akaratodból.

    Aki eleve ilyen érzelmi meg mindenféle zsarolással áll elő, az hosszútávon sem lesz működőképes partner. Ez a véleményem.

     

    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  15. 2014. Április 2. 19:5611.

    Hasonló érzésem támadt nekem is... :)))

     

     

    előzmény:
    Csendike (2)
    2014-04-02  17:48
  16. 2014. Április 2. 19:5410.
    előzmény:
    Bagoly (9)
    2014-04-02  19:18
  17. 2014. Április 2. 19:189.
    Ilyet meg kerdezni is! Persze, hogy csak vele torodj, ra koncentralj! Ha meglatogatod, mindig vigyel neki valami kis ajandekot - bizonyosan jol jon, hiszen nem dolgozik, nincs penze! Aztan keszitsel neki valami ennivalot. Szedd ossze a szennyeset es mosd ki. Kozben biztositsd arrol, hogy szemlesutve jarsz, nehogy elkapd mas himnemu pillantasat. Ha otthon ultok es o a gep elott jatsszik, rajongva figyeld - ha nyer, tapsolj neki. Azt menj haza es gondold el, na, ma megint eltekozoltal az eletedbol nehany orat, amit soha nem kapsz vissza . Ezek utan mit gondolsz: szakitsal vele?
    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  18. 2014. Április 2. 19:148.

    "Nemrég megkérdezte, hogy fontos-e nekem és hogy szeretem-e. Igent mondtam"

     

    ... de nemet gondoltál... Ha annyit se ér, hogy őszintén beszélj vele, akkor mi értelme topikot nyitni az ügyről? 

    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  19. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2014. Április 2. 18:147.

    Én is a szakítás mellett voksolok, mert csak a kémiai vonzódás jeleit érzékelem. Az, hogy "szeret" mit jelent?  Hogy jó vele lenni? Ez szintiszta kémia, ami nem baj, de az már igen, hogy csak  ez van.

     

    Veled tervezi a jövőjét, most meg nincs munkája, és panaszkodik, hogy semmi nem jön össze?

     

    Rettentően féltékeny, és legszívesebben kalitkába zárna, Kérdezi, hogy fontos-e nekem, hogy szeretem, de a rengeteg jó tulajdonságaiból egyet sem ismertettél.

     

    Sokkal tudatosabban kellene élnie, tudatosabban kellene tervezni az életet, nem csak az érzelmekre építeni...a kisajátítós, féltékenykedős oldala erre rátesz egy lapáttal.

     

    Nem, sajnos egyet kell értenem az előttem szólókkal, itt még - hogy finoman fogalmazzak - a fiú "személyiségfejlődése kivánni valót hagy maga után" 

     

    Uff, beszéltem. 

    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  20. 2014. Április 2. 18:066.

    Ha jó nőnek tartod magad,akkor felejtsed el sürgősen.

    Egy párkapcsolatban nincs helye a féltékenységnek,ki akar sajátítani. 

    Szerelmes ember olyasmit sem mond,hogy ezt és ezt a hibát jóvá teheted ha...

    Ez már feltételhez kötött "szerelem".

    Mi lenne,ha csak egyetlen egyszer azt válaszolnád neki,hogy ő kap még egy esélyt,változzon? Egy felnőtt férfi ne panaszkodjon,hanem tegyen az ellen,ami zavarja. 

    Ne hallgass kizárólag a szívedre,hiszen az eszeddel te is tudod,ez így nem jó neked. Márpedig ha valami nem működik  rendesen egy párkapcsolatban,ott a szív szeretete nem elég. Barátként igen,de társként már nem.

    Ha kizárólag rá koncentrálsz,akkor hol vagy te,hol vannak a te vágyaid? Amibe az is beletartozik,hogy nyugodtan beszélgethess egy számodra kedves emberrel. A beszélgetés nem jelent megcsalást. De ezt egy kishitű férfinek nem lehet elmagyarázni.

    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  21. 2014. Április 2. 18:045.
    Menekülj ebből a kapcsolatból minél hamarabb. Az ilyen ember nem változik, 10 év is ugyanez lesz, csak még meg is ver, ha betegesen féltékeny.
    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  22. 2014. Április 2. 17:594.

    menekülj. a féltékenykedése sok(k), és túl fiatal vagy ahhoz, hogy így maradjon. én 18 évesen menekültem ki egy aranykalitkából, sose lett ugyanolyan jó dolgom, de nem is féltékenykedett rám senki utána annyit.

     megfojtott a féltékenykedése. nem volt mg mobil, de beléptem az ajtón, már szólt a vezetékes, nem laktunk sose együtt, de minden lépésemet ellenőrizni akarta. meguntam, kidobtam egy év után. ne várj ennyit, élj, most vagy fiatal.

    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  23. 2014. Április 2. 17:533.
    ??az ő önbecsülésével lehet komoly gond,nem a tiéddel.Nem vagyok pszichomókus de szerintem önbizalomhiányos,akár kicsit depressziós is(nem keres munkát,nem sikerül semmi stb).A játék is azért van,mert abban érhet el sikereket. Mindig ilyen volt ez alatt a fél év alatt,vagy menetközben csúszott ebbe bele?Nincs olyan amivel motiválhatnád,hogy kezdjen magával valamit?Nyilván a beszélgetés-papolás nem ér semmit de azért érdemes lenne átrágni vele a dolgokat.Munkát keresni nem könnyű még annak sem akinek olyan végzettsége van és gyakorlata ami kelendő.Ha viszont lustaságból nem keres az más téma.Úgy elég rossz ez a képlet:se munka,se bizalom az irányodba..nem lesz így hosszú kapcsolat.
    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25
  24. 2014. Április 2. 17:482.

    Miért is kellene vele szakítanod?

     

    Nagyon úgy fest a dolog, hogy óvónénire még sok évig szüksége lesz.

     

     

    ( Új regi, zölddió "fíling" )

    előzmény:
    Melo94 (1)
    2014-04-02  17:25

Címlap

top