Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kétségek..

Torolt_felhasznalo_743867
Torolt_felhasznalo_743867
Létrehozva: 2013. július 3. 17:04

Sziasztok!

 

Sokat agyaltam azon, hogy mit tegyek, meg is beszéltem pár emberrel, akinek a véleménye fontos nekem, de sajnos még most is kétségeim vannak. Rengeteg. A story a következő. A férjem munkahelyet váltott, ahol szinte azonnal egy barátnőre is szert tett. A \'lány\' jóval fiatalabb, de sem a korkülönbség, sem a férfi házassága, családja nem volt előtte ok arra, hogy ne \'udvaroljon\' a férjemnek. Persze, tudom.. könnyű katát táncba vinni, ha maga is akarja, mégis az zakatol a fejemben, hogy ez azért mégsem korrekt. Miért kezd ki valaki egy nős férfival?? Engem fiatalabban igen is zavart, ha a pasinak barátnője, felesége volt.. az nekem tabu volt. Komolyan mondom!! Tetszett egy srác, amikor mással láttam, egyszerűen onnantól nem érdekelt tovább. Ez a \'lány\' a férjem által felvetett kifogásokat csípőből hárította.. és a férjem ment. hazudott, találkozgattak, miközben én dolgoztam, háztartást vezettem, vasaltam rá, főztem rá.. Ő ment a \'lányhoz\'..

Sejtettem. Éreztem minden sejtemmel.. mert aki előtte naponta 10x felhívott, hirtelen napokig nem hívott. Nem mentünk sehová, nem ért rá, fáradt volt, meg hagyjam már békén.

Aztán egy nap benéztem a facebookjára, mert ott akartam választ kapni a kérdéseimre.. de csak sejtéseim voltak: ő lehet \'az\'? vagy \'Ő\'???

Másnap délután egy sms volt a telefonjában.. éppen akkor kapta, amikor a facebookjára beléptem. Számonkérő üzenet volt. És szerelmes. 

Azonnal a hívás gombot nyomtam. Beszéltem vele, aki mindent tagadott, de olyan cinikusan, szinte kinevett engem a \'barátnő\'.. a szánalmas, átvert feleség szerepébe léptem. De közöltem, kár a szóért.. stimmelnek az időpontok. Akkor már nem is tagadott, csak azt kérdezte, hol a férjem? Hallja e, amit beszélünk?? Mert hogy ők gondoltak ránk, és a két gyerekre, de nagy volt a vonzalom.. ez szerelem.. és sokat beszéltek arról, hogy egy fellángolás miatt nem kellene felrúgni a házasságunkat. 16 évet.. két kicsi gyerek életét. De nem bírták egymás nélkül..

A férjem is elmondta: már nem szeret. Nem vagyok Nő. Szégyell engem. A \'lány\' mellett újra fiatal. Újra boldog. Nincsenek problémák, csak gondtalan csevej, és csókok, ölelések, stb. Köztünk semmi nincs már, csak élünk egymás mellett, megszokásból.

És csak mondta, mondta.. én hallgattam, és sírtam. Szörnyen megalázottnak éreztem magam.. mintha nem kapnék levegőt.

Felöltözött, elment. A \'lányhoz\', mert meg kell beszélniük, a hogyan továbbot.. én ottmaradtam a kétségbeesésemmel, a nyomorommal, a megszakadó szívemmel.. egyetlen óra leforgása alatt felrúgták az életem, és én tehetetlenül nézem. Várom a döntést. Az ő döntésüket az én életemről. A gyerekeim életéről.

Mikor megjött, közölte, vége. Szakítanak, mert a közös dolgaink miatt nem lehet. A gyerekeink miatt nem lehet.

De ugyanúgy hívták egymást, találkoztak, az otthonomba elhozta a nőt, a gyerekeim szeme láttára, és csak annyit mondott nekik: " Ő a ....."

Majd elment vele együtt. Persze ez \'csak\' a munka miatt, amiben sokat segít a \'lány\'.. 

A nagyobbik gyerekem beteg lett.. a kisebbik nem akart enni.

Közöltem a férjemmel, hanyagolja pár napig, a gyerekek miatt.. megtette.. de mintha egy idegen lett volna köztünk. Valaki aki unatkozik velünk. Aki nincs is \'ott\'. Próbálkozott, de nem volt egy őszinte mosolya sem. Nem volt már önmaga. Csak valaki, aki ott van, mintha vigyázna ránk, de nem kötődik hozzánk.

Aztán eltelt a pár nap is.. és újra találkoztak, együtt a munkába menet, együtt vissza..

És a kétségeim??

Félek. Rettegek mi lesz velünk egyedül. Mert nem tudom eltartani a két gyerekemet egyedül, lakáshitel, rezsi, költségek, stb.. egyedül nem megy.

Azt mondja, itt van, bízzak benne.. de nem tudok.

Azt kérdezi szerintem el tudná hagyni a gyerekeit? de a válasz a tettekben van elrejtve.. a találkozásokban, a lopott órákban.

Ha csak a gyerekek miatt marad, akkor mindegy.. mert erre nem vagyok képes. Hogy lenyeljem, hogy itt van ugyan, de lesik a percet, az órát, hogy mikor együtt. Ez nem megy. De mit tehetnék? Ha elküldöm (el is menne!!) hogyan tartom el a két gyereket?

Már imádkozok is.. mert annyira kétségbe vagyok esve.

Vége a házasságomnak...???? 

 

  1. 2015. május 31. 01:18117.

    Nyitott egy masik topikot hasonlo cimmel,onnan is eltunt,ugy latszik ez a maniaja.

    előzmény:
    szőlő (114)
    2013-07-07  13:24
  2. 2015. május 29. 07:06116.

    Benéztem mi újság, nem nem írt senki.Mindenki jól van?


     

  3. 2014. február 13. 08:31115.
    hátha benéz,és ír még...
  4. 2013. július 7. 13:24114.

    hát ilyen is lehet....

     

    kár, hogy a topikindító törölte magát és nem tudjuk meg a sztori végét...

    előzmény:
    KN18 (113)
    2013-07-06  23:08
  5. 2013. július 6. 23:08113.

    De van olyan, hogy a jobb, szebb, kedveseb, kívánatosabb szertő, egy pillanat alatt válik gusztustalan, hazug, csaló szajhává. Mert van, hogy kiderül az igazság...........

     

    És még a feleség sem kell hozzá............

    előzmény:
    szőlő (112)
    2013-07-06  22:52
  6. 2013. július 6. 22:52112.

    "a szereted, akkor a konkurenciát le kellene győzni, jobbank, szebbnek, kedvesebbnek, kívánatosabbnak kellene lenni, ez az egy mód amivel ki lehet ütni a szeretőt."

     

    Én úgy értelmeztem, hogy a feleségnek kellene jobbanak, szebbnek, kívánatosabbnak, megértőbbnek stb. lennie...és akkor visszakaphatja a "szerelemtől megtépázott" uracskáját.

    előzmény:
    KN18 (111)
    2013-07-06  22:45
  7. 2013. július 6. 22:45111.

    Ebben az aspektusban nem a feleségekről volt szó!

     

    Szárnyasló 101 hsz-ben a csodás bűbály és kellem  szeretőket misztifikálta..

     

    Én erre írtam, hogy azért azok a csodás szeretők tudnak ám meglepetéseket okozni, vagy inkább legyünk őszinték!  A saját anyagi érdekeikért porig alázzák a "szeretett" férfit.

       

    előzmény:
    szőlő (110)
    2013-07-06  20:22
  8. 2013. július 6. 20:22110.

    Itt csak az a kérdés, hogy egy ilyen kivárás után, a feleség valóban győzelemként éli ezt meg? Férj összeomlott, mert a szeretőjét még 3-an dugják....hazakullog, vajon feleség úgy tekint rá, mint "főnyereményre"??

     

    Ez a baj a kivárós sztorikkal....már ha vkinek gyomra is van hozzá, hogy kedvesen és vidáman várja férjét melegvacsival, mikor hazajön a k@rásból, vagy mossa vasalja az ingét amiben a randira siet.....kedvesen, mosolygósan, szeretettel telve....hja, amelyik férfi valóban ezt gondolja, annak igen vastag a bőr a képén.

     

     

    előzmény:
    KN18 (103)
    2013-07-05  21:42
  9. 2013. július 6. 02:35109.

    Erről és Kassandra Storm hozzászólásairól jutott eszembe egy film, a címe: Nőstényördög.

     

    Ugyanez a szitu volt, ott a feleség tényleg "odasózta" a férj és a szerető nyakába a gyerekeket. Egyből nem érezték olyan jól magukat..

    (Az már egy más kérdés, hogy egy anya hogyan képes kibírni heteket, akár hónapokat önszántából a gyerekei nélkül. :( ) 

    előzmény:
    alyobi (39)
    2013-07-03  23:21
  10. 2013. július 6. 02:31108.

    Edekes hogy mikor majd szetszakadt a nadragja a feszulestol nem igazan akart egyutt maradni veled...most meg mar szetveti az ideg hogy nem maradt veled....

    A csaj gondolom erez ebbol valamit....es milyen volt szamara a talakozas...ahogy osszefutottatok?... zavart volt?....

    előzmény:
    Bigus (106)
    2013-07-05  22:19
  11. 2013. július 5. 22:23107.

    Szia!

     

    Ezt, hogy visszajönne konkrétan nem mondta karácsony óta... 

     

    A lányom mostanában nem nagyon mesél arról, hogy mit csinálnak ott (igaz, nem is kérdezem, meg gondolom érzi, hogy nem nagyon érdekel) Soha egyetlen rossz szót nem mondok neki se az apjára se a nőre, de érdeklődést nem tudok mutatni irántuk.

    előzmény:
    mooreica10 (104)
    2013-07-05  22:03
  12. 2013. július 5. 22:19106.

    Áh, nem is tulajdonítok ennek jelentőséget... alig-alig jut eszembe már ez az ember.... épp tegnap találkoztam össze velük egy boltban (férjemel és a csajjal), és semmit nem éreztem... Ennek nagyon örülök, pár hónappal ezelőtt még felzaklatott egy ilyen találkozás.

     

    Egyébként abból szűröm le, hogy nem igazán boldog, amit nekem mond... kb. másfél hónapja beszélgettünk utoljára ilyen dolgokról és akkor mondta, hogy szétveti az ideg, hogy nem maradtunk együtt...

     

    kérdeztem tőle, hogy megérte-e neki a "csere".... egyetlen szót sem szólt erre, csak nézett rám bánatos szemekkel... 

    előzmény:
    barna77 (100)
    2013-07-05  18:16
  13. 2013. július 5. 22:18105.
    Húzzon el, de fizessen! Ez ilyen egyszerű. Gyerekekkel tarthatja a kapcsolatot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743867 (1)
    2013-07-03  17:04
  14. 2013. július 5. 22:03104.

    Szia Bigus. Azota meg beszelt a ferjed arrol hogy esetleg visszamenne hozzad?...Vagy kezdjetek ujra?..

    Irtad egyszer regebb hogy a lanyod szokott meselni az ottani eletrol....abbol szerintem le tudod szurni hogy mennyire "boldogok"...

    előzmény:
    Bigus (99)
    2013-07-05  12:38
  15. 2013. július 5. 21:42103.

    Lehet nem, vagy rosszul olvastad ebben a történetben nem akarja a férjet sajátjának a lány, mivel van élettársa.

     

    Erről eszembe jutott egy itt olvasott történet:

    A nő a tindítóhoz hasonló helyzetbe került.

     

     

    45 éves férje fülig szerelmes lett egy 24 éves kolléganőbe, aki ezerrel készült az esküvőjére.  Lebuktak, és a csaj teljes pánikot kapott attól,hogy most nem  tud férhez menni .

     

    Az a feleség úgy döntött az időre bízza a megoldást, sem rivalizálni, sem harcolni nem akart. Meleg szeretettel "várta haza a férjét"

    Alig 6 hónap műlva a férj összemolott, mert megtudta, hogy nem csak  ketten vannak 

     Konkrétan 4 pasi dugta a csajt egy időben. A 60+-os főnöke, a 45 éves   családos  szeretője, a 25 éves vőlegénye és a régi évfolyamtárs az egyetemről.

     

    Pedig még az is lehet a csaj győzhetett volna.............

     

     

    előzmény:
    szárnyasló (101)
    2013-07-05  18:45
  16. 2013. július 5. 19:49102.
    Te férfiként el tudod képzelni, hogy beleszeretsz egy másik nőbe, tegyük fel, hogy úgy igazán szerelmes vagy és a feleséged egyszer csak tud olyat tenni még odahaza, amitől szebb, jobb és főleg kívánatosabb lesz, mint a friss szerelem? Nekem ez nehezen hihető. Talán tud annyira nagyvonalú, megértő lenni a megcsalt fél, hogy elnyeri a megbecsülést és tiszteletet, amit valószínűleg már kissé régebben elveszített hisz megcsalták, de, hogy ettől már kívánatosabbá válik? Véleményem szerint ez egy olyan egyenlőtlen küzdelem,- mindaddig míg a másik fél szerelmes - , hogy talán ott és akkor a kiváráson és az elengedésen túl nem is érdemes semmit sem tenni.
    előzmény:
    szárnyasló (101)
    2013-07-05  18:45
  17. 2013. július 5. 18:45101.

    Ha menni akar, el fog menni. Mennél többször gyötröd, szidod, (joggal) annál távolabb kerültök egymástól. Rossz a harcmodor, amit legtöbb nő a veszni látszó férfival kapcsolatban indít.

    Mivel tényleg sem szidás, sem sírás, sem lélekre hatás, sem semmilyen sikítás, sajnálás, düh, szemrehányás stb. nem segít, sőt szinte mindig ront, ha a férfi fontos, ha szereted, akkor a konkurenciát le kellene győzni, jobbank, szebbnek, kedvesebbnek, kívánatosabbnak kellene lenni, ez az egy mód amivel ki lehet ütni a szeretőt. Mert a szerető kellemes, és szeret. A visító, dühöngő vadhoz hasonló idegrohamos nő viszont taszító, ezért veszít. Nem a másik nőt kellene szidni, alázni, lehordani, mert az nem tartozik feleségnek számadással, ő egyet akar, a férjet. Sajátnak. A düh az ő harcát segíti. Bármilyen nehéz, jobbnak kéne lenni, mint ő, jobban ismerve a párt lehet jobban elbűvölni, mint a kezdő nyeretlen kétéves.  Így se biztos, de 3x esélyesebb győzelemre.

    De tudni kell: a párt félti a feleség, vagy a megélhetést elsősorban. Durva, de döntő a férj szemében.

    De visszafelé is ugyanez működik, amikor anyu akar menni.

    Miért nem tudnak dörzsöltebben, céltudatosabban harcolni egymásért összeszokott párok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743867 (1)
    2013-07-03  17:04
  18. 2013. július 5. 18:16100.

    Attól, hogy előtted nem mutatja magát boldognak az sok mindent takarhat. Lehet tapintat is, bizonytalanság is vagy a valóság. Lehet, hogy kevés boldog pillanata van, de az is előfordulhat, hogy több, mint veled volt, csak nem vagy jelen, így nem látod.

    Ne tulajdoníts ezeknek nagy jelentőséget, sosem tudhatjuk meg mi rejlik a másik lelkében igazán, főleg ha nem is akarja megosztani velünk. 

    előzmény:
    Bigus (99)
    2013-07-05  12:38
  19. 2013. július 5. 12:3899.

    Ugyanezt gondolom és látom...

     

    De ha legalább azt mondhatnám, hogy megérte, mert boldognak látom a férjem, de neeeeeem. 

     

    Te férjed élete hogy alakult azóta? 

    előzmény:
    szőlő (98)
    2013-07-05  12:00
  20. 2013. július 5. 12:0098.

    kottára ugyanígy.... tényleg elkeserítő.

     

     

    Még egy tipp: rendbejött a házassága:) férje rájött, hogy a család a mindene és imádja a feleségét...   de az élet nem csipkerózsika mese. Én sok topikot, cikket elolvastam anno, innen igen kis százalékban tudtak visszaofordulni. És akik vissza tudtak, azokat is bedarálta a "múlt" néhány év múlva....és végül ha nem akkor, de később elváltak.

     

    előzmény:
    Bigus (97)
    2013-07-05  11:38
  21. 2013. július 5. 11:3897.

    Szerintem nem volt kamu, ahhoz túl "élethű" volt. Tényleg önmagamat láttam a történetben... aki nem éli át, nem tudja így leírni ezeket az érzéseket.

     

    Elkeserítő, hogy mennyi ember esik ugyanabba a hibába és mennyi házasság végzi ugyanígy...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (96)
    2013-07-05  11:29
  22. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2013. július 5. 11:2996.

    Talán sokat árult el magáról, és rájöttek ki ő, talán csak kamu téma volt, vagy rossz volt szembesülni a  válaszokkal...

     

    Vagy majd új nickel szeretne visszajönni. :)

     

    Még esetleg tippek? 

    előzmény:
    Bigus (95)
    2013-07-05  11:22
  23. 2013. július 5. 11:2295.
    Törölte magát.. vajon miért????
    előzmény:
    szőlő (90)
    2013-07-05  10:41
  24. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2013. július 5. 10:5994.

    Ebből a történetből a pasi (sem) fog soha kijönni jól, akármit tesz...

     

    Ha marad, ha megy,  ő lesz az, aki rossz példát mutat a gyerekeinek.

     

    Sajnos ő is azt az utat választotta, hogy a házassági problémákat a legegyszerűbb módon akarja megoldani... De így lesz a legfájdalmasabb is szerintem.

    Miért nem képesek sokan kommunkációval megoldani  a dolgokat??? Miért félnek egy komoly beszélgetéstől? Esetleg mert kiderülne, hogy ők is nyakig sárosak abban, hogy a házasság pocsékká vált?

    előzmény:
    szőlő (93)
    2013-07-05  10:48

Címlap

top