Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hűség - megcsalás

Szexicsaj
Létrehozva: 2012. december 7. 08:58

Szia!

 

Szerinted lehet együttélni valakivel egy életen át egyetlen félrelépés nélkül?

Beleférhet egy 15 éves kapcsolatba egy "görbe este"?

 

Tudjon erről az estéről a másik fél, vagy sem?

 

Itt van egy érdekes cikk:

 

Hogyan lehetsz hűséges, miközben mással is ágyba bújsz?

 

Mi a véleményed erről?

  1. 2016. június 12. 12:54210.

    Nekem ők segítettek lebuktatni a páromat. Becsüljétek meg őket.


    http://segitunk.uw.hu/index.html

  2. 2013. január 1. 13:26209.
    Hát ez tény, hogy kettőn áll a vásár...Nekem is volt olyan hogy kapcsolatban voltam(szerelmesen)és "rám mászott" egy nagyon helyes, népszerű pasi, (aki alapesetben még az esetem is volt), és a szituáció is adot volt, eszembe nem jutot volna megtenni. De a pasik sajnos (legalábbis a többség) ha egy jó nő mondjuk levetkőzik konkrétan előttük, akkor 99%ban megdugják.(szerintem)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864957 (193)
    2012-12-30  17:18
  3. 2012. december 31. 14:47208.

    Mi lebuktunk, nem volt ez még oly rég. Velünk együtt fény derült arra, hogy a 10 éves házasság alatt nem én voltam az egyetlen félrelépés. Úgy alakult, hogy a párom döntött úgy, hogy eljön otthonról és velem folytatja. Ennek ellenére a feleség a mai napig engem hibáztat, mert én csábítottam el a férjét és én nem engedem vissza. Tehát ő nem hajlandó tudomást venni semmiről és mindent megbocsájtana, csak legyen újra a férje.

    Én soha nem szóltam egy rossz szót a feleségről és most sem teszem. DE: ezt a mértékű önfeladást, megalázkodást  és azt, hogy semmit sem akar látni és tudomásul venni ezt nem értem. Értelmes nő, egyedül is rendezett anyagi háttérrel, közös gyerek nincs, 44 éves, még simán kezdhetne bármit. És még minidg nem LÁT.

    Szerintem nagyon sok feleség direkt nem is akar észrevenni semmit. Akkor sem ha az orra alá dörgölik és szívesen elhisz BÁRMILYEN hazgságot, csak együtt maradjanak.

    Nagyon sok mindenben egyetértek azzal, aki azt mondta, az egyéjszakásat nem szabad bevallani. De a  tartós viszonnyal, ne adj isten szerelemmel más a helyzet. Azt be kell, ott dönteni kell, ott megoldani kell, esetleg helyrehozni a házasságot vagy dolgozni a békés elváláson. És ott csak az őszinteségnek van helye, de minden fél részéről.

    Mert szerintem annál rosszabb nincs, mint hogy azt hiszem magamról, hogy felhőtlen boldogságban élek és közben kiderül, hogy álomvilágot raktam magam köré...és én játszottam a szerepem, miközben már senki más nincs ott- szörnyű lehet.....de ugye a vaknak sem lehet elmagyarázni milyen színű a kék ég.....

    Én válás után/ nem ezen okból váltam/ már nagyon figyelek magamra, a kapcsolatomra és tudom, hogy minidg figyelni kell és a másik valós igényeit kell figyelembe venni és nem azt, amit mi elképzelünk....

    Én az őszinte szembenézést javaslom, először magunkkal aztán a társunkkal. Igazi eredményre csak ez fog vezetni. 

     

     

    előzmény:
    *jinx* (207)
    2012-12-31  13:27
  4. 2012. december 31. 13:27207.

    Nem biztos lehet, hogy csak gyanú, megérzés áll fenn... de sokan ilyenkor is tagadnak és meg tudják győzni a másikat ilyenkor kell(ene) őszintén bevallani a tutit.

     

     

    BÚÉK!

    előzmény:
    Tölgyecske (206)
    2012-12-31  13:21
  5. 2012. december 31. 13:21206.

    Tényleg elég begyöpösödött vagyok, de én csak azzal találkoztam, hogy UTÁNA bevallani az már szinte értelmetlen.

    Minek egyáltalán bevallani valamit, ha már úgyis kiderült :)

     

    Neked is B.Ú.É.K.

    előzmény:
    *jinx* (203)
    2012-12-31  12:16
  6. 2012. december 31. 13:18205.

    Én nel látok semmiféle eltérést az űr meg a hiány között :)

    Titkolózni az én tapasztalataim szerint dupla kockázat.

    Az örök titok körülbelül olyan, mint az örök szerelem. Folyamatosan dolgozni kell érte, és még akkor is hatalmas szerencse kell mindkét esetben ahhoz, hogy sikerüljön :)

    Abban pedig, hogy a megcsalt fél minek fogja fel szerintem az intelligenciának nincsen főszerepe.

    Amennyiben igaz, hogy "Intelligens ember nem csinál ügyet a másik félrelépéséből" akkor az is igaz kell legyen, hogy "Intelligens ember nem csalja meg a párját".

    Nos? Van-e egyáltalán értelme bármelyiknek?

    Szerintem csak a két egyenrangú és egyenjogú szabad ember döntésein múlik minden. Ha a közös élet jó nekik, akkor együtt maradnak. Ha pedig nem akkor így vagy úgy, de befejeződik.

     

    Világmegváltás helyett legyen inkább B.Ú.É.K

     

    előzmény:
    Poppett (201)
    2012-12-31  10:26
  7. 2012. december 31. 12:22204.

     

    előzmény:
    *jinx* (203)
    2012-12-31  12:16
  8. 2012. december 31. 12:16203.

    Igen, ha már félrelép az egyik fél akkor azt tegye diszkréten.

     

    Az őszinteség ott jelenik meg, hogy ha gyanú van vagy kiderül a megcsalás akkor ne nézze hülyének a másikat hanem álljon elé és valljon színt.

    előzmény:
    Poppett (198)
    2012-12-31  09:44
  9. 2012. december 31. 10:28202.
    De ezt nem vitatkozásból írtam. Nem akarlak meggyőzni, hogy az őszinteség szar. Szeretek őszinte lenni, sokszor jobb. Sokszor pedig igen kemény dolog megtartani magamban dolgokat, amivel a másikat csak bántanám.
    előzmény:
    Tölgyecske (199)
    2012-12-31  10:08
  10. 2012. december 31. 10:26201.

    Szerintem ez akkor igaz, ha olyan megcsalásról van szó, ami megelőzhető lett volna. Mármint, hogy maga a párkapcsolatban lévő bármilyen űr miatt fordult elő. Mint valaki előttem írta, sokszor ez nem így van, hanem egy adott pillanatban történt rossz döntés miatt.

     

    Ha egyfajta hiányt pótol a megcsalás, akkor az nem emiatt fog éket verni a kapcsolatba. Ha meg minden más rendben van, nem kell változtatni semmin, akkor meg nem avatnám be a másik felet. Mert bántom vele. És nem akarnám tudni sem a férjemről. Ha megbocsájt a másik fél akkor meg még önigazolás is. Szerintem ritka inteligensnek kell lenni ahhoz , hogy egy ilyet annak fogjunk fel, ami. Hibának. Mindkét fél részéről. Ha meg nemcsak egy hiba, akkor ott már nem a megcsalás és a titkolózás miatt volt az ék.

     

     

    előzmény:
    Tölgyecske (199)
    2012-12-31  10:08
  11. 2012. december 31. 10:11200.

    Nagyjából így van. Igen, a legtöbb esetben jobban szereti.

    Ez nekem továbbra sem alap itélkezésre.  

    előzmény:
    LOVECHILD (196)
    2012-12-31  09:16
  12. 2012. december 31. 10:08199.

    Én viszont saját tapasztalataim alapján MAGÁNEMBERKÉNT mindenképpen az őszinteség pártján vagyok.

    Nagyon tetszetős érv, hogy a másikat kelle kímélni az elhallgatással, de legtöbb esetben azért a nyilvánvaló következményektől való félelem az elhallgatás fő oka.

     

    - A közhiedelemmel ellentétben csak nagyon ritkán nem derül ki.

    - Véletlen kiderülés esetén legtöbbször még rosszabbul esik a másiknak a titkolózás jelentette teljes emberi semmibevétel, mint maga a megcsalás ténye. Ez már majdnem biztosan egy rendbehozhatatlan helyzetet eredményez. Mindenképpen megmard az a formális logikai egyenlőtlenség, hogy megcsaló a másikat kész tények elé állította. 

    - A folyamatos titkolózás óhatatlanul éket ver a két fél közé, szinte garantált az elhidegülés.

     

    És szerintem a legfontosabb dolog, hogy egy párkapcsolat két EGYENRANGÚ és SZABAD ember kapcsolataként működik jól. Bármelyiknek joga kell legyen a kapcsolatot érintő kérdésekről tudni és dönteni. A megcsalt fél teljesen szabad és egyéni döntése a megbocsátás vagy akár szakítás is. Ezt a megcsalónak ugyanúgy el kell fogadnia, mint a másiknak a megcsalás kész tényét.

     

    előzmény:
    Poppett (198)
    2012-12-31  09:44
  13. 2012. december 31. 09:44198.
    Ja , és azt elfelejtettem, hogy ha már viszont megtörtént, akkor én semmiképpen nem vagyok az őszinteség pártján. Szerintem túlbecsülik ezt az őszinteség dolgot. A megcsaló fél, legyen annyira inteligens, és tegyen meg mindent annak érdekében, hogy a másik ne tudja meg,  de még csak ne is érezze meg. Szerintem ilyenkor a legfontosabb, hogy a másik fél semmilyen módon ne sérüljön. Az őszinteség itt a megcsaló félnek segít. Az ő lelkiismeretét könnyíti azzal, hogy hát én őszintén elmondtam, te meg dolgozd fel magadban, én letudtam ezzel.
    előzmény:
    LOVECHILD (196)
    2012-12-31  09:16
  14. 2012. december 31. 09:40197.

    Fogalmam sincs mit csinálnék.

     

    Nem tartom magam féltékeny típusnak, de szeretem kisajátítani a férjem figyelmét. Alapjáraton azt mondom, hogy a megcsalás nem megengedett, semmilyen szinten egy kapcsolatban. De nem akarnám elveszíteni a férjem. 10 éve ismerem a férjem, és 5,5 éve vagyunk házasok. Nincs gyerekünk, viszont már elég sok hegyen-völgyön átverekedtük magunkat. És imádom. minden porcikáját. Mindamellett ő tud a lehető legrövidebb idő alatt kihozni a sodromból. 

     

    Most úgy érzem, hogy nem tudna ő sem megcsalni. De fogalmam sincs mit hoz a jövő. Jelen helyzetben, a jelen szerelmemmel, ha most elmondaná, hogy megcsalt (1 hete, 1 éve, 5 éve) meg tudnám neki bocsájtani. Megpróbálnám kideríteni, hogy miért, mit jelentett neki. És megpróbálnám kitalálni, hogy bennünk van-e hiba, vagy neki mint személynek szüksége van a figyelemre. Az ilyen fajta figyelemre. Mert jelenleg tudom, hogy nincs.

     

    De más helyzetben nem tudom. Ha elhúzódó problémáink lennének, vagy a kapcsolatunkban mindig is hiányoltam volna valamit, vagy ... nem is igazán tudom. De hamár kezdetektől éreztem volna valami hiányt, akkor most nem ő lenne a férjem, vagy tudom, hogy nekem kell egy férfinél több, akkor nem lenne férjem.

  15. 2012. december 31. 09:16196.

    Az amit leírtál nekem azt jelenti, hogy a megcsaló sokkal-sokkal jobban szereti a másikat meg főleg  magát mint a párját, családját meg a gyerekeit. És ezt bizony eléggé kézzelfoghatóan ki is mutatja.

    Tudom én hogy van ilyen, láttam meg hallottam eleget. Csak az a furcsa, hogy sokszor még az ilyennek áll feljebb.

    Én nem foglalkoztam ilyennel, de örülök is neki. Nekem erre nem mentség a hormon meg ösztön meg semmi. Szerintem sokan másoknak sem.

    Valaki vagy tudja szeretni a párját meg családját vagy nem. Ha nem akkor vállalja az összes következményt.

    Nem vagyok semmiben jobb mint más de ha nekem sikerült akkor bárkinek sikerülhet. 

    előzmény:
    Tölgyecske (190)
    2012-12-30  16:16
  16. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2012. december 30. 17:38195.

    Ha a párodnak erre van szüksége, akkor csomagold szépen össze a bőröndjét, tedd az ajtó elé és búcsúzz el tőle szépen! Itt már nem egy egyéjszakás kalandról van szó. Főleg, hogy még bizonyítékod is van!!!

     

    Úgy hajítanám ki, hogy a lába nem érné a földet. Aztán gondolkodjon el. És én tuti, hogy a kis eltartott liba férjének is küldenék képet és egy kis levélkét. Aztán lehet, hogy egy fillér nélkül állhatna az utcán. 

    előzmény:
    cincimama (129)
    2012-12-18  21:20
  17. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2012. december 30. 17:30194.
    21 eve vagyok ferjnel. Voltak hullamhegyek, hullamvolgyek, de soha nem csaltam meg. Sok ferfi legyeskedett korulottem mindig, de csak flortoltem. Most is ez tortent, egy kollegammal, eleinte bokolt, majd elkezdtunk chatelni facebookon. Amilyen hulye vagyok a legutolso uzenetet nem toroltem ki, es ki se leptem blole, es a ferjem ratalalt ma reggel. Nem hisz nekem, fizikailag tenyleg eddig semmi nem tortent, de erzelmileg egyre jobban kotodok hozza. Most itt szenvedek, mint a kutya, hogy veget kell vetni mielott vmi elkezdodott volna. Pont holnap akartunk talalkozni, de igy nem merek, pedig alig vartam.
    idézet:
    Leatitia (120)
    2012-12-17 18:57:25
    Az érzelmi "megcsalás" sokkal fájdalmasabb szerintem mint a fizikai.
    előzmény:
    Leatitia (120)
    2012-12-17  18:57
  18. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2012. december 30. 17:18193.
    Ennél a "rámászott pofátlanul a pasimra" estre meg azt mondom, hogy rám mászhatna akárki, ha én nem akarok vele elmenni nem fogok. Tehát a pasi ugyanúgy hibás volt benne, mint a "barátnőd".
    előzmény:
    rockcica (76)
    2012-12-08  13:36
  19. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2012. december 30. 17:15192.
    A csajjal nem igazán találkozom azóta személyesen, mert más országba költöztünk. De azt tudom róla, hogy gyorsan újra férjhez ment és már megvan 2 gyerek, ha jól tudom jön a 3...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (191)
    2012-12-30  16:29
  20. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2012. december 30. 16:29191.
    És a csaj szerinted tanult belőle?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864957 (188)
    2012-12-30  15:10
  21. 2012. december 30. 16:16190.

    Nagyjából egy korosztály lehetünk :)

    "szeretetre és tiszteletre a párja meg a gyerekei felé"

     

    Tény, hogy a hűtlenség mögött elég sokszor - talán túlnyomó többségében - kiüresedett vagy megromlott kapcsolat áll, de hidd el, hogy elég sokszor meg tényleg csak egy rossz és átgondolatlan döntés.

    Ahogy korábban többen beírták, indokot mindenre lehet előre is meg utólag is kreálni meg találni. 

    A szeretetet meg általában az érzelmeket nem nagyon lehet tudatosan megmagyarázni és befolyásolni sem nagyon. Az ösztön- és érzelemvilág meg a tudatosság elég különös viszonyban áll egymással :)

    Mindenki hajlamos azt hinni, hogy például a szeretet érzése mindenki másnál ugyanaz mint nála.

    Nagyon sokszor hallottam, hogy "Ha igzán szeretne, nem csinálna ügyet egy ilyen semmiségből!"

    Mindenki ezt felejti el, hogy ez a másiknak nem ugyanazt jelenti, hanem például:

    "Ha igazán szeretne, azt is elviselné, hogy én már nem szeretem!"

    vagy:

    "Ha igazán szeretne akkor elviselné, hogy mint nő/férfi már nem elégít ki!" 

    Ugye milyen másképp hangzik? És ugye menyire végzetesen bántó?

    Ez sajnos majdnem mindig csak akkor "esik le" amikor már végleg késő. 

     

    Szóval a szeretet és tisztelet "megtagadása" a másiktól nem szükségszerűen tudatos az én tapasztalataim szerint. Tartózkodni szoktam ezért (is) az itélkezéstől. Nem álszentségből tényleg, csak nem érzem magam feljogosítva.

    Ki tudja például én mit tettem volna életem során, ha nem látok ennyi esetet a törvényszerű következményekkel együtt?

    előzmény:
    LOVECHILD (186)
    2012-12-30  12:18
  22. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2012. december 30. 15:15189.
    Anno az exemnek megbocsátottam, mondván botlás volt. Nem telt bele 2 hét újra megtette...szakítottunk...
    előzmény:
    rockcica (63)
    2012-12-08  08:38
  23. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2012. december 30. 15:10188.
    Ismertem egy párt. A lány brutál féltékeny volt évekig, pedig semmi oka nem volt rá. Aztán az évek alatt ez a srácban csak gyűlt és gyűlt, aztán egyszercsak megtette. És a lánynak elmondta, hogy márcsak azért is megtette, hogy most már tényleg legyen oka féltékenykedni majd azzal a lendülettel dobta is a lányt...azonnal kiszállt a kapcsolatból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (44)
    2012-12-07  14:48
  24. Torolt_felhasznalo_864957
    Torolt_felhasznalo_864957
    2012. december 30. 15:06187.

    Még mielőtt valaki belémkötne, nem ítélkezem. Mindenki saját maga dönti el miben hisz vagy miben nem. Mennyire fontos neki a hűség vagy sem.

     

    Írod, hogy szeretőd adja a férjed hiányosságait. Ha ez nem fizikai hiányosság, akkor próbáltál már pl. a férjeddel beszélni a "hiányosságairól" ahelyett, hogy szeretőt tartasz/a szeretődben keresed ezt? 

    előzmény:
    Saci-ka (28)
    2012-12-07  11:51

Címlap

top