Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő külföldön - papírok

ebenfekete
Létrehozva: 2011. november 10. 15:52

Sziasztok!

 

Bár van más ilyen topik is, de már nem túl frissek, ezért gondoltam, hogy nyitok egy újat. 

Nekünk Ausztriában lesz az esküvőnk januárban. Ha ti is külföldi esküvőt terveztek, akkor segítsünk egymásnak a papírmunka és egyebek megbeszélésében.

 

 

  1. 2016. augusztus 12. 16:4552.

    Sziasztok!!!!


     


    szeretnék a pŕrommal összehŕzasodni,én magyarok ö pedig osztrŕk ŕllampolgŕr.És én szeretném megtudni milyen hivatalos papirokra van suükségem! Ha valaki segiteni tud kérem irjon nekem!elöre is köszönöm.

  2. Torolt_felhasznalo_408634
    Torolt_felhasznalo_408634
    2013. január 20. 20:3951.

    Szia!

     

    Lätom, hogy Ausztriäban volt az esküvöd. Tudnäl abban segiteni, hogy hogy megy ez. En magyar vagyok de itt elek, es a baratom nekem is osztrak. Vagy ha van egy oldal ahol utana lehet nezni, hogy mi szükseges hozzä. Köszi, Kriszta 

    előzmény:
    sütanap (28)
    2011-11-14  20:01
  3. 2012. március 14. 21:1450.
    Sok boldogságot Nektek is! :)
    előzmény:
    Lyzianthus (49)
    2012-03-06  10:53
  4. 2012. március 6. 10:5349.
    Sziasztok! Nekünk is idén, Ausztriában lesz az esküvőnk, így csatlakoznék a topikhoz! :-) Olvasok vissza! Lyz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. január 27. 20:3148.

    Szia!

    Köszi, megnézem őket, bár valamiért nem nagyon akaródzik Görögországba menni :S

    De ki tudja még mi lesz belőle :D

  6. 2012. január 24. 14:5247.

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni!

    Svájcban szeretnénk összeházasodni majd a későbbiekben otthon(szeptember) kérdésem az lenne ,hogy milyen papírok kellenek itt a gemeinde-nak?

    Páromnak van tartózkodási engedélye nekem még nincsen.

    Ha valaki tudja,megköszöném válaszát!:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. január 19. 19:3446.

    Sajnos erről semmit sem tudok :(

    De hátha akad itt valaki, aki fog tudni segíteni.

    előzmény:
    kiscsigabiga (43)
    2012-01-16  21:17
  8. 2012. január 19. 19:0545.

    Szia!

    Köszi a választ!

    Először is sok boldogságot nektek :)

     

    Igen a tengerpart lenne a lényeg, ha már nem otthon lesz :)

    Ezt a két honlapot én is láttam. Ami a bajom velük, hogy a szállás ajánlataik egyrész nagyon korlátozottak, másrészt sokkal drágábbak, mint más utazási irodáknak. :(

     

    Ciprussal szemezek most, ez még megfizethetőnek tűnik :)

     

    Szép esküvőt nektek és persze mindenkinek aki erre jár :)

  9. 2012. január 19. 19:0244.
    Szia!
  10. 2012. január 16. 21:1743.

    Sziasztok!

     

    Olyanban van-e esetleg valakinek tapasztalata, hogy Magyarországon köt házasságot egy magyar és egy külföldi állampolgár? Én ugyanis szlovák állampolgár vagyok,de van bejelentett magyar lakcímem vagy 4 éve, a vőlegény pedig magyar állampolgár. Ilenkor milyen papírok kellenek részemről?

    + a másik problémám, hogy a nevemet ...né-ként szeretném használni, azonban Szlovákiában nem létezik ilyen név formátum,viszont az én személyim az továbbra is szlovák marad, amíg meg nem kapom majd a magyar állampolgárságot..

    Erről valakinek valami használható infója?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. január 14. 17:0642.

    Sziasztok!

    Mi tengerparti esküvőn gondolkodunk, de akkora a kínálat, hogy el vagyok veszve :)

    Van valakinek ilyen téren tapasztalata?

    Jó lenne egy megfizethető, de mégis különleges helyszín, és persze olyan ország, hogy hitelesíttetni lehessen utólag a papírokat...

    Üdv mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. december 5. 18:5641.

    Köszi az infót.

    És azt nem tudod, hogy van-e valamilyen időkorlát?

    előzmény:
    HataMari (40)
    2011-12-05  12:35
  13. 2011. december 5. 12:3540.
    Ahol az adott nyelvet beszelik,aůmilyenen a hazassagi papirok irodtak,ott nem kell honosittatni-Magyarorszagon azert kell honosittatni,mert a magyar nyelv csakis Magyarorszagon hivatalos nyelv!
    előzmény:
    ebenfekete (39)
    2011-12-01  21:37
  14. 2011. december 1. 21:3739.

    Szia Keeek!

     

    Én csak azt tudom mondani, amilyen papírok nekünk kellenek.

     

    Illetve a honosításról annyit, hogy ha külföldön kötsz házasságot, akkor azt itthon honosíttatni kell (mindig?). Ami ha jól értem, azt jelenti, hogy hiába mentél férjhez/nősültél meg, amíg nem honosíttatod, itthon nem számítotok házasnak. Ezt én így tudom, de bevallom, ennek annyira nem néztem még utána.

    És - bár értem, hogy mondjuk a diplomát is honosíttatni kell - azt kissé furcsának találom, hogy két magyar mondjuk Londonban találkozik, két év után kinn összeházasodnak, majd 20 év múlva hazajönnek élni és nyilván eszükbe sem jut, hogy ők tulajdonképp nem házasok. Ez mondjuk öröklésnél gondolom, izgalmas helyzeteket eredményez.

    Vagy egyáltalán jól értem, hogy hiába kötsz házasságot külföldön, ha nem honosíttatod, akkor itthon nem számítasz házasnak? Tulképp a házasság csak abban az országban érvényes, ahol kötik? Vagy hogy van ez? Tud valaki erről bővebbet?

    Ha egy kicsit belegondol az ember, akkor ez igen érdekes és roppant bonyolult helyzeteket eredményezhet....

     

     

    előzmény:
    keeek (38)
    2011-11-26  17:35
  15. 2011. november 26. 17:3538.

    sziasztok!

     

    engem is érdekelne ez a téma, egyrészről, hogy milyen papírok kellenenének nekem Németországban, illetve milyenek a páromnak (német) Magyarországon.

    És az is, hogy ezek a hivatalos, lefordított, hitelesitett papirok mennyi ideig ervenyesek, mert h egyszerubb legyen minden, harmadik orszagban elunk..

    Hogy vegul melyik orszagot valasztjuk majd, az attol is fugg, hogy melyik lenne egyszerubb (es olcsobb). 

     

    (Egyhazi valtozathoz ert valaki? hogy oda mi kell pluszban)

     

    Illetve mit jelent ez a honosittatas?? Ezekszerint ahhoz, hogy egy orszagban hazasnak szamitsunk honosittatni kell??? akkor minden orszagban ujra es ujra ezt el kell jatszani? Ezen ne nagyon le vagyok dobbenve, homalyositsatok fel legyszives!

     

    Koszonom szepen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. november 21. 11:0737.

    Szia Semiramis!

     

    Tudsz akkor egy linket küldeni, kérlek, ami leírja, hogy mit jelent az azonnali hitelesítés?

     

    Köszi!

    előzmény:
    semiramis (22)
    2011-11-14  18:37
  17. 2011. november 18. 22:4036.

    Köszi!

    A häzassägrol a papir szerintem januär végéig meg fog érkezni, aztän majd kiderül, hogy kell-e még egyszer häzasodnunk. :-)

    előzmény:
    ebenfekete (35)
    2011-11-18  09:24
  18. 2011. november 18. 09:2435.

    Ó, hát ehhez képest a miénk pofonegyszerű eset. :)

    Akkor ügyesen a sok papírmunkával és ügyintézéssel! És sok boldogságot kívánok Nektek!! :)

    előzmény:
    cicalany976 (34)
    2011-11-17  21:15
  19. 2011. november 17. 21:1534.

    Szia!

     Sväjcban élünk, én magyar leendö olasz. Mi az USA-ban akartunk häzasodni. Vagyis fogunk is, de egyelöre ugy néz ki, hogy nem hivatalosan. :-)

    Kicsit bonyolult. Mert ott ahol häzasodunk nem kell mäs, mint fejenként 1 érvényes utlevél, plusz engedély a helyi hivataltol. Mo elfogadja igy az amerikai esküvöt, viszont Olaszorszäg csak apostille stamppel. Ahhoz kell ugye nekik a születési anyakönyvi kivonat és az, hogy egyedülällo vagy(häzasodhatsz). Az otthoni hivatalban nem tudtak érdemit mondani, hogy csak magyar-magyar häzassägät ismerik el igy, vagy magyar-külföldi, de nem amerikait is. Mert ök kötötték az ebet a karohoz, mintha mi Mo-on akarnänk häzasodni. A csavar csak most jön, mert mivel mi nem ott élünk, igy Sväjc mär nem is fogadnä el az övékét, mert nekik kell kiadni azt a papirt, hogy häzasodhatunk. :-)

    Az itteni hivatal ezeket kéri hozzä:

    -anyakönyvi kivonat

    - egyedülällosägi tanusitväny ezek nem lehetnek 6honapnäl régebbiek

    - birosägi itélet/ halott anyakönyvi kivonat az elözö häzassägrol (ha volt)

    - érvénye tartozkodäsi/letelepedési engedély

    -érvényes utlevél/személyi és lakhelyet igazolo dokomentum

    Mindez nem kell nekik, ha mär egyszer le lett adva vmelyik

    hivatalhoz. Persze hiteles forditäs, de 4nyelven fogadjäk el. Ki kell tölteni egy formanyomtatvänyt, amin rajta van, hogy hol szeretnénk häzasodni, és van egy ilyen rubrika, hogy külföldön.

    Ezekutän mär mehetnénk 2utlevéllel häzasodni. :-)

    Mivel nälunk nincs minden dokumentum meg az ittenieknek, mert ugye az egyedülällosägi tanusitvänyt az Mo-rol ill Olaszorszägbol (vagy konzulätus) kell hozni, igy riziko lesz. Ha mégsem szeretnék elfogadni, akkor lesz külön nekik itt helyben is egy igen-igen. :-)

    előzmény:
    ebenfekete (1)
    2011-11-10  15:52
  20. 2011. november 17. 21:0533.
    hmmm...
    előzmény:
    ebenfekete (1)
    2011-11-10  15:52
  21. 2011. november 15. 21:4932.

    Szia! Ezt nagyon hasznos tudni, akkor úgy látszik, helyes az infó, hogy nem kell magyaroknak apostille. Ez nagyon jó hír! :)

    Neked mikor volt az esküvőd? Kint éltek vagy itthon? (Azt hiszem, ez is befolyásoló tényező lehet.)

    előzmény:
    sütanap (28)
    2011-11-14  20:01
  22. 2011. november 15. 21:4731.

    Esetleg tudsz linket küldeni, ahol le van írva, hogy az "azonnali" hitelesítés pontosan mit takar? Sokat segítenél vele.

    Köszi!

    előzmény:
    semiramis (22)
    2011-11-14  18:37
  23. 2011. november 15. 21:4530.

    Ahogy látom, az Offi oldala is ír az apostille-ról:

    "Apostille

    A külföldön felhasználásra kerülő közokiratok diplomáciai vagy konzuli hitelesítésének (felülhitelesítésének) mellőzéséről Hágában az 1961. év október 5. napján kelt egyezmény (a továbbiakban: Apostille-egyezmény) szerinti tanúsítvánnyal (apostille) a Külügyminisztérium Konzuli és Igazságügyi Együttműködési Főosztálya (KÜM KIEF) az alábbi szervek pecsétjének (bélyegzőlenyomatának), valamint a részükről erre feljogosított személyek aláírásának a hitelességét igazolja:

    a Kormány, a Külügyminisztérium és minden minisztérium, az Igazságügyi Minisztérium kivételével, valamennyi országos hatáskörű szerv, a Legfőbb Ügyészség, a fővárosi, a megyei és a megyei városi önkormányzatok, a SZOT és annak főigazgatóságai, a Magyar Kereskedelmi Kamara jogutódjaként a gazdasági kamarákról szóló 1999. évi CXXI. törvény szerinti területi gazdasági kamarák és országos gazdasági kamarák, egyéb közokirat kiállítására, illetőleg államigazgatási ügyek intézésére feljogosított szervek (pl. a helyi önkormányzatok), az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda (OFFI), a fent említett szervek által kiállított okiratok fordítása tekintetében."

    http://www.offi.hu/index.php/hu/uegyfeltaj ekoztato/apostillle

     

    Szóval, mégiscsak a Külügy ad felülhitelesítést a fordításra is, ahogy értem. De mielőtt Semiramis leharapja a fejem, nem jelentem ki, hogy az Offi nem adhat ki apostille-t, csak azt mondom, hogy a fenti szöveg szerintem nem azt jelenti.

     

    Egyébként meg nem tudom, ki hogy van vele, de az Offi-ra nagyon haragszom. Hogy kérhetnek el egy vagyont mindenért? És most főleg felpaprikázódtam azon, hogy a honlapjuk szerint: "A hiteles fordítás az eredeti irattal tartalmi és formai szempontból egyező, lektorált szakfordítás."

    Most nem azért, de az általuk adott fordítás formai szempontból köszönőviszonyban sincs az eredetikkel. Ez hogy lehetséges? (Ah, költői a kérdés...)

    előzmény:
    ebenfekete (29)
    2011-11-15  21:38
  24. 2011. november 15. 21:3829.

    Szerintem(!!) azért van ez a kavar a felülhitelesítésről/apostille-ról, mert más-más országban felhasználandó dokumentumokra és egy országban felhasználandó különböző dokumentumokra is adott esetben más szabály vonatkozik. Már amennyire én ezt a szöveget a Külügy honlapjáról értelmezni tudom:

    http://www.kulugyminiszterium.hu/kum/hu/bal/Konzu li _informaciok/Konzuli_szolgalat/apostille.htm

     pl. "Azon államok vonatkozásában, amelyek részesei a külföldön felhasználásra kerülő közokiratok diplomáciai vagy konzuli hitelesítésének (felülhitelesítésének) mellőzéséről Hágában 1961. október 5-én aláírt Egyezménynek (a továbbiakban: Apostille Egyezmény www.hcch.net/index_en.php?act=conventions.status&cid=41), az okiratokat az erre hatáskörrel rendelkező magyar hatóság Apostille tanúsítvánnyal látja el. Ezekben az esetekben az okirat az Egyezményben részes bármely államban minden további felülhitelesítés nélkül felhasználható.

    Azon államok, amelyek nem csatlakoztak az Apostille Egyezményhez, továbbra is az okiratoknak a magyar Külügyminisztérium általi (klasszikus) felülhitelesítését követelik meg. Az így felülhitelesített okiratokat a felhasználás szerinti ország Magyarországon akkreditált külképviseletének diplomáciai felülhitelesítésével is el kell látni ahhoz, hogy külföldön felhasználhatóak legyenek."

     

    És így tovább hosszasan.

     

    Pont azért nyitottam ezt a fórumot, mert ahány helyről próbáljuk beszerezni az információt, annyi változatot hallunk, kapunk. Ezért gondoltam, hogy esetleg segíthetünk egymásnak.

    előzmény:
    sütanap (28)
    2011-11-14  20:01

Címlap

top