Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Családfa kutató megbízása

Hamburg
Létrehozva: 2009. június 12. 18:59
 "Hasznos szolgálatot tesz a hazának ki családja múltját feltárja,
hiszen egy-egy család múltja, a haza történelmének egy-egy lapja."

 

Bízott meg valaki mostanában családfakutató céget? Mik a tapasztalaitok? Mennyi idöt vesz igénybe és mennyibe kerül?

 

Köszönöm, aki megosztja a tapasztalatát.

  1. Torolt_felhasznalo_592867
    Torolt_felhasznalo_592867
    2015. szeptember 19. 18:3217.

    Amennyire én tudom, a magyar családfáknál az szokott a nehézség lenni, hogy bizonyos anyakönyveket német nyelven vezettek pl. régebben, más betűtípust is használtak esetleg, és így még nehezebb kisilabizálni az adatokat.

    előzmény:
    Hamburg (1)
    2009-06-12  18:59
  2. 2012. február 10. 16:1516.

    Sziasztok!

     

    Mostanában engem is érdekel a családfám.Lehet,hogy belevágok.

    érdeklődnék,hogy ha bemegyek bizonyos levéltárakba,ott fizetnem kell az adatokért vagy nyugodtan kiírkálhatom a talált dolgokat?

     

    Légyszi ha valaki tud valamit ez ügyben vagy van már tapasztalata az írjon.Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2009. június 23. 11:1315.

    Sziasztok!

     

    Én is csinálom a családfámat - nagyon izgalmas, már a 18. század végén járok - de az oldalágiakat is kutatom.

    Ha vissza tudsz menni 1890-ig, onnantól kezdve "könnyű" dolgod van - Magyarországon több városban lehet ingyen kutatni, megrendelni mikrofilmeket - csak időt kell rá szánni, de nagyon izgamas tényleg, én biztos nem bíznék meg vele senkit, hadd maradjon meg nekem az öröm része.  A férjem is most kezdte el és úgy örül egy-egy névnek, mint egy kisgyerek.

     

    címet, segítséget én is tudok adni. és ingyenes!

    előzmény:
    Hamburg (1)
    2009-06-12  18:59
  4. Torolt_felhasznalo_367730
    Torolt_felhasznalo_367730
    2009. június 23. 11:0514.

    Javítás:: 

     

    A mai Magyarország területén található települések anyakönyvei  -- 1895-ig (csak az egyházi  ) megtalálhatóak mikrofilmen a Magyar Országos Levéltárban .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_367730 (13)
    2009-06-23  09:04
  5. Torolt_felhasznalo_367730
    Torolt_felhasznalo_367730
    2009. június 23. 09:0413.

    Sziasztok!

    Igen keveset járok errefelé, de egy kis segítséget ajánlok a családfakutatáshoz.

    A mai Magyarország területén található települések anyakönyvei (egyházi  és állami ) megtalálhatóak mikrofilmen a Magyar Országos Levéltárban .

    A levéltár honlapján megtalálható adatbázisban tudtok keresni. Megtudhatjátok az adott településnek mely anyakönyvei vannak meg mikrofilmen!

    Jó munkát!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 14. 12:5812.
    Szia! A megyeszékhelyek levéltárában őrzik a régi anyakönyveket. Saját magad is utána tudsz nézni dolgoknak, mert ha bemész és megmondod, hogy családfa kutatás miatt be szeretnél tekinteni a régi anyakönyvekbe, amelyekben a családtagjaid születési és házasságkötési feljegyzései találhatók, megteheted, hogy ott töltesz pár órát és összeírod az adatokat.Én 13 vagy 14 évvel ezelőtt, tizenéves koromban sétáltam így be és a következőképpen jártam el: kikerestem a szüleim születési anyakönyvét, ez ugye még teljesen egyszerű. A születéskor az anyakönyvben rögzítve volt, hogy a szülők éppen hány évesek voltak akkor, oda volt írva a nevük mellé zárójelben egy kor adat. Ez alapján visszaszámoltam annyi évet az aznapi dátumhoz képest és kikértem az akkori anyakönyvet. Abban ugyanígy fel voltak tüntetve ezek az adatok, és így tudtam visszafelé haladni, az 1800-as évek közepéig. Akkoriban még sajnos vagy nem írták oda a kort, vagy azok az anyakönyvek már nem a megyei levéltárban voltak, már nem emlékszem. Mindenesetre azt hallottam régebben, hogy ha van már egy ilyen adatgyűjteményed, akkor a budapesti Széchenyi Könyvtárban lehet kérni családfakutatást ez alapján, ezt ugyan már régen hallottam és még nem jártam utána, de lehet, hogy így van. Sok szerencsét a munkához, szerintem nagyon izgalmas!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. június 12. 23:3611.

    Nem túl sok hozzászólás született, pedig engem is érdekelt volna, merre lehet kutakodni.De leírok számomra érdekes esetett, amely velem történt. Gyermekkoromban nagymamám sokat mesélt nagyapámról, aki a 2 világháborúban hadifogolyként tűnt el. Annyira emlékeztem felnőttként, hogy 1944-ben hadifogságba eset és két levél érkezett ezekután tőle, aztán semmi. Ez azt jelenti hogy nyolc évig kerestették vörökereszttel és egyéb szervezetekkel. 1953-ban halottá nyilvánították. Majd a 90-e évek végén az Oroszok átadták Magyarországnak nyilvántartásait. 2001-ben belenéztem (interneten) a hadtörténeti muzeum adatbázisában, ahol a nevem furcsasága miatt, nagyon nehezen ( rossz fordítás magyarról- oroszra, majd oroszról magyarra) de megtaláltam, hogy nagyapám mikor és hol halt meg,egyéb nincs fent és többet nem tudok, hogy esetleg van-e valami ami az ővé volt, ugyanis nem tudtam bejutni a muzeum ezen részébe. Tehát Nagyapám 1945-ben meghalt. Nagymamám erről nem tudott, mert senki nem értesítte és utána sem adtak semmilyen információt róla. Nagymamám és apukám ugy halt meg hogy nem tudhattak erről. A nagybátyámnak elmondtam és hatalmas döbbenet volt részéről: hiszen akkoriban ő már elég nagy volt és az anyukájával együtt mentek őt keresni illetve kerestetni. Csak annyit mondott: akkor hiába kerestük, már halott volt. El kellne egyszer mennem oda ahol születtet és a templomban a régi anyakönyvekből ellehetne indulni. De sajnos Heves megye és Veszprém megye között nagy a távolság

    előzmény:
    Hamburg (1)
    2009-06-12  18:59
  8. 2009. június 12. 21:2210.
    Akár itt is találhatsz érdekeset.
    előzmény:
    Hamburg (1)
    2009-06-12  18:59
  9. 2009. június 12. 20:469.
    Ja, annyit tudok még ajánlani Neked, hogy ha nem akarod, hogy széthulljon a családod a semmibe, a gyerekeidnek írd fel, kik voltak a nagyszülei, dédszülei, és amennyit csak lehet, mesélj róluk, még ha nem is ismerted őket. Nálunk így alakult ki a családszeretet. Öcsém is meg én is alig vártuk már, hogy felnőjünk, és sok gyerekünk legyen. Sajnos, csak 2 : 1 lett az eredmény, az ő javára. Férjem már a dédszülei nevét sem tudja, pedig az egyik dédimamájával 5 éves koráig együttélt. (Még a keresztneve sem rémlik neki.) De nem is akart gyereket soha az életben. A szülei meg adták alá a lovat. (Igaz, anyósom házasságon kívül született gyermek, és ez akkoriban azzal járt, hogy soha sem tudhatta meg, ki volt a biológiai apja. Akkoriban ez volt a szokás.)
    előzmény:
    Hamburg (1)
    2009-06-12  18:59
  10. 2009. június 12. 20:358.

    Szia! Örülök, hogy érdekel a családfád, bizonyára családszerető ember lehetsz. Nekem a dédszüleiimig van meg a névlista. A hetvenes években édesapám jóbarátja volt a falunk papja, így aztán megengedte, hogy a régi anyakönyvekben kutakodjunk. Érdekes volt látni, hogy mikor keresztelték meg a nagymamámat, és mikor házasodott meg. Apu annyit tudott még a családunkról, hogy valamikor kisnemesek voltunk, és az egyik szomszéd falu katonatisztjének fia nősült be a mi falunkba és a családunkba. 

    Tovűábbi jó kutakodást! 

    előzmény:
    Hamburg (1)
    2009-06-12  18:59
  11. 2009. június 12. 19:487.
    A nem nemesi családokat talán még könnyebb nyomon követni, ugyanis anno a nemeseknek nem kellett mindig adót fizetni, a pór népnek pedig igen, tehát az adólajstromokban szerepelnek.
    előzmény:
    Gugusz (2)
    2009-06-12  19:13
  12. 2009. június 12. 19:396.
    Nagyon köszi
    előzmény:
    Gugusz (3)
    2009-06-12  19:18
  13. 2009. június 12. 19:325.
    Egyik unokatesóm évekkel ezelőtt saját maga kezdett el nyomozni, és ha jól emlékszem az 1700-as évek végéig visszasétált. Pedig nem nemesi család vagyunk...
    előzmény:
    Hamburg (1)
    2009-06-12  18:59
  14. 2009. június 12. 19:194.
    Bocsi: Fél Kettő
    előzmény:
    Gugusz (2)
    2009-06-12  19:13
  15. 2009. június 12. 19:183.
    előzmény:
    Hamburg (1)
    2009-06-12  18:59
  16. 2009. június 12. 19:132.

    Szia!

     

    Valamelyik nap volt az RTL Klubon a Félkettő c. műsor ( nem tudom, hogy neten fent van-e) abban volt róla szó.Árat az emberke úgy mondta, hogy pár tízezertől pár százezerig. De attól is függ mennyire jut. Időben pár hónapot mondott. Kb. ha jól emlékszem a 18. századig tud visszamenni, nemes családoknál tovább is. Még azt mondta hogy a dédszülők neve legyen meg.

    előzmény:
    Hamburg (1)
    2009-06-12  18:59

Címlap

top