Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elhagytam a feleségem, de

zenda
Létrehozva: 2009. március 23. 14:17

Sziasztok!

 

Talán picit meglepő módon elsősorban férfiak hozzászólásait várom ide.

Olyanokét, akik elhagyták párjukat, családjukat egy másik nőért (esetleg fiatalabbért), de nem jött össze, megbánták, (talán vissza is tértek).

Tanulságként, vagy támaszként kívánom nyitni mindazok számára, akik egyébként nem csapodár természetűek, de 'megzavarja' őket egy - feltétlen szerelmét bizonyítani bármikor kész - Cicamica.

 Gondolom nem kevesen vannak, akik megszenvedték egy hasonló helyzet kínjait, hátha segítség lenne mindazoknak, akik pro vagy kontra szerepői egy ilyen történetnek.

Természetesen a hölgyek szemszögéből is szívesen láttatnám a helyzetet. Kérem, hogy ide most azok ne írjanak, akiknek megváltás volt a kapcsolat felbontása.

 

 

 

  1. 2017. március 26. 16:06318.

    En fiatal koromban is kerultem a nos ferfiakat. Masok karan, vagy szomorusaga aran nem tudtam volna igazan "jol erezni" magam. En ertem, hogy a legtobb esetben a nos ferfi a foludas es a legtobbjuk nem csak elcsabul, hanem aktivan keres, de akkor sem asszisztalok es nem leszek cinkos, vagyis nem fogom tamogatni sehogyan se ezt a fajta viselkedest. 

    előzmény:
    Lilka72 (195)
    2009-03-24  12:39
  2. 2017. március 26. 08:19317.

    Két buta frusztrált tyúkkal ne törődj, őket ez élteti!


    Na szóval, én is elhagytam a családomat, igaz nem egy másik nőért. Elegem lett a gyanúsítgatásaiból, -belefáradtam a védekezésbe- az utánam nyomozásbólA taktikázásból, h lebuktasson. Semmi alapja nem volt, nem adtam rá okot. Örökké manipulált, mindig vádolt. Nem bántam meg. Végre nyugodt az életem. Elhízott a szülés után, s nem volt önbizalma. Bár én ezzel soha nem bántottam, mert nem ez a lényeg. Már a végén teljesen kiábrándított magából, ránézni sem volt kedvem. Ki akar élni egy sárkánnyal? Egy életünk van, meg kell lépni, ha már más lehetőség nincs.

  3. 2017. március 26. 05:42316.

    Szörnyű.


    Persze az anyagiak vonatkozásában nem lehet itélni. Sajnos, úgy látszik tényleg elvette az eszét a másik. Sovány vigasz, de valószínüleg visszakapja azt a jelenlegi párjától, amit neked okozott.


    Én úgy tudom, hogy a házastársak válása esetén  általában a vagyont fele-fele arányban osztják, ez persze jogi téma.


    A volt férjedről érzelmileg nincs mit mondani.


     

    előzmény:
    FB#1533251956719656 (310)
    2017-03-22  09:38
  4. 2017. március 26. 00:30315.

    Pedig valamikor  jo volt itt,ha ossze is akasztottuk neha,azert igen ertelmes beszelgetesek,egeszseges vitak voltak,sajna elmult...

    előzmény:
    Sissi52 (314)
    2017-03-25  16:23
  5. 2017. március 25. 16:23314.

    Hat ja, van ket nagybarom, meg jonehany toluk kisebb nagybarom.


    Van par tema, amihez hozzaszolok, vagy csak atolvasom a legujabb bokkeneteket. Ha semmi ertelme, hozza sem szolok, csak mosolygok az erolkodesen, hogy ki akar masoktol okosabbnak latszani a sajat hulyesegevel, vagy masok utalasaval. A cikkek erdekesebbek. Most van egy jo tema, az egy gyerek meg sok gyerek ellentet.


    Uj topikot inditani egyszeru, de szerintem nem eri meg, hogy az ember masokal lehulyeztesse magat. Persze, mindig akad rendes forumozo is, aki a mocsadekokat helyrerakja. De nekem erre sincs semmi szuksegem, anelkul olyan jol megvagyok, hogy mubalheba keveredjem.

    előzmény:
    kekelefant (313)
    2017-03-23  00:04
  6. 2017. március 23. 00:04313.

    En nem vagyok olyan jo a topik nyitasban,de ez biztos jo lenne,amig a 2 barom meg nem jelenik.....

    előzmény:
    Sissi52 (309)
    2017-03-20  12:13
  7. 2017. március 22. 23:48312.

     


    Egy férfinak nehéz lehet megértenie min megy keresztül egy nő, amikor ilyen hormonváltozáson esik át. A nő hisztis, mert nem talál megértésre, a férfi csendben van, mert kerüli a konfliktust -de közben bizonyosan hiányzik aa felesége, vissza akarja kapni a nőt, akit szeret - aki eközben 100%-osan anya.. és elfeljt nőnek lenni. A férfi gyenge.. elkeseredik és máshol keresi a pillanatnyi boldogságot. Ugyanez történik, amikor például a nő többet keres. A férfi nem érzi elég férfinak magát.. kell a "titkárnő", aki felnéz rá. Pillanatnyi, mégis belemegy, vállalva a kockázatot.


    És bsszus, én hiszek abban, hogy az a nő, aki nem tudja érvénysíteni az akaratát egy férfival szemben, vagy rosszul csinál valamit, vagy a férfit kell lecserélni.


    Ha pedig őszintén beleállunk a konfliktus közepébe még az elején (mielőtt turkálni kezdenél a faszid telefonjában), válallva hogy igazad van, hogy "hanyagol".. hogy másfelé tekintget.. es be is vallja.. akkor legalább még büszkén -mielőtt megcsalt volna tovább tudsz lépni. De lehet hogy magához tér és visszakanyarodik a helyes útra. Mert a megcsalás előtt már tudjuk (mindig tudjuk - az a nő aki mást mond, hazudik:) hogy meg fog történni, mert érezzük. Lehet választani: Elé állsz és megbeszélitek, vagy hisztizel mint egy ribi és eltűröd a megcsalásokat.


    Ezen kívül: mindegy milyen okos, szép és házias vagy. Lesznek kiscicák, legyenek is, kit érdekel? Legalább tudod milyen kívánatos a férjed.


    Plusz gyakori hogy a feleségek a tűsarkút papucsra, a szoknyát pedig mackóra cserélik. Ezt ne. :)


    Ez magánvélemény, nincs kőbe vésve, de egészen határozottan biztos vagyok, hogy ez így működik.


     

  8. 2017. március 22. 10:55311.

    Nem tudom, en sosem jartam igy. Engem nem lehetett volna a szuleim nyakara kuldeni, nem is mentem volna. Mi ez, India vagy valami arab vagy afrikai orszag? De ha mar ott vagy, hasznald ki az idot es tanulj, nyelveket meg valami szakmat kozben, aztan keress valami jo munkat.


    Volt itt regebben egy kis no. Ot is elhagyta egy kisgyerekkel a ferje. Mi tartottuk benne a lelket, segitettuk lelkileg. Aztan kifaggattuk, mihez ert. Jo vegzettsege, nyelvtudasa volt. Es egyszer ezt meglatta egy Becsben elo vallalkozo, meg is hivta magahoz dolgozni. A no kikoltozott, lakast javasoltunk neki egy idos neninel. Talalt is. A neni megszerette oket, a kisfiat unokajakent szerette es vigyazott ra. A no ferje meg majd megpukkadt mergeben, mert a volt feleseg megsem olyan szerencsetlen, aminek o nevezte.

    előzmény:
    FB#1533251956719656 (310)
    2017-03-22  09:38
  9. 2017. március 22. 09:38310.

    Sziasztok!


    25 éves vagyok és egy 7 hónapos kislány anyukája.


    2011ben jöttünk össze a férjemmel, szinte rögtön össze is költöztünk. 


    2015ben összeházasodtunk, tavaly pedig terhes lettem. Sajnos veszélyeztetett. 4 hónapig véreztem, úgy volt elvetélek. Majd a végén 1.5 hónapot kórházban töltöttem koraszülés miatt. Végül beindították a szülést mert 1 hét alatt 10 kg víz jött fel rám, ami veszélyes volt ránk. Végül ígyis sűrgősségi császár lett, mert a kislány szíve lelassult.


    Mi történt a másik oldal? 


    Összeszedte a drága kolleganőjét.  Még én szenvedtem a terhességgel és a kislányunkért. Máshol kereste a boldogságot ! hisz otthon voltam a babával. Lefoglalt. Bár ha a férjemmel akartam törődni ő nem engedte. Sokszor szegeztem hozzá a kérdést hogy van e valakije ? Nyílván tagadta. Aztán mikor a baba 4 hónapos volt. Lebukott. Megtaláltam az emaileket. Már a terhesség idejétől csalt. Eljöttem, hátha harcol értünk erre 1 hét után beadta a válókeresetet. Még el sem váltunk. De már a ...... van minden nap!


    A házból kizárt minket. Nem akar adni semmit. Mert mindent ő vett. Hazadobott minket a szüleimnek és tartsanak el ők!


    Komolyan, így eltudja venni az eszüket egy másik? Mivan azzal akit elvettek? Aki gyereket szült nekik? Hát mi semmi tiszteletet nem érdemlünk?

  10. 2017. március 20. 12:13309.

    Nyissal, mert ugysincs itt mar szinte semmi erdekes. Nekem is van egy sztorim. Ill. ketto.

    előzmény:
    kekelefant (308)
    2017-03-20  01:22
  11. 2017. március 20. 01:22308.

    Sissi,a legjobb baratnokrol egy kulon topikot kellenne nyitni!lattam a mar a feleseg legjobb bratnojet szallodabol kijonni a ferjjel...meg meg sok szep mas tortenetet.....Van ez ferfiban is a legjobb barattal...

    előzmény:
    Sissi52 (307)
    2017-03-19  19:54
  12. 2017. március 19. 19:54307.

    Nem annyira biztos meg az sem, hogy idosodo penzes pasikrol es alig erettsegizett csajokrol lenne szo. Mi van, ha egy 40-hez kozelallo, vagy meg annyi se kisgyerekes csaladapa es egy 30-hoz kozelallo noci teszi ossze a babruhat?


    Persze, mentettunk meg mi mar itt egy kis not, L-t, mar volt egy kislanya, szep haza, de a ferje lelepett a no legjobb baratnojevel egy masfelszobas panelba. A baratno raadasul csontkollekcio volt, az o eskuvojuk elott mar 6 honapig a leendo ferj szeretoje volt, es ott allt a menyasszony baratnoje hata mogott koszoruslanykent. Eskuvo napjan is 'dugtak', mint utobb az is kiderult. Meg moziba se kell mennunk, produkal az elet storikat. A ferj aztan elkoltozott a baratnohoz. Szerencsere L. rendbejott. Kesobb ratalaltam itt, van pasija, de sosem megy ferjhez, talan ossze sem koltozik.

    előzmény:
    castaneasativa46 (304)
    2017-03-18  21:27
  13. 2017. március 19. 19:43306.

    Sok mas dolog is a pakliban van. A nagy langolas csak par honapig tart. Aztan apu rajon, hogy azert az o felesege sem csunya meg, es milyen sok mas szep no is van. Aztan a mindennapi gondok, a hetkoznapi rohanas. Biztosan eszebe jutnak a volt feleseggel atelt szep idok, a gyerekei. Aztan balhe lehet, mert o a gyerekeivel akarja tolteni az idejet, mig a fiatal maca szorakozni akar...


    Volt egy idosebb baratnom. Ot a ferje rengetegszer elhagyta mas nokert. O mindig visszafogadta a ferjet, mert az mindig visszajott. Persze, megkerdeztem, miert. De nem ezt akarom elmondani, hanem azt, hogy a ferje mindig kritizalta a masik not, de hogy az en felesem ezt igy csinalta, azt meg nem ugy csinalta. Nem viccelek, egyszer egy masik no be is allitott a baratnomhoz, hogy mutassa meg neki, o hogyan foz, mert a ferj azt emlegeti.


    Masik baratnom mondta, hogy egy ferfinak mindig az elso felesege marad az igazi. Barmi tortenjek is. Mikor en USA-ba eljottem, es a lanyom ezt megmondta az apjanak, az elsapadt es elajult a hir hallatara, pedig nagyon reg mar semmi kozunk nem volt egymashoz. Es mindez a masik no szeme lattara. Szoval nyelnek ok, nem felek en attol, hogy nem. Van ott, ami rohasztja az egeszet. Plane ha az uj asszonyka is megeri a penzet.

    előzmény:
    castaneasativa46 (303)
    2017-03-18  21:22
  14. 2017. március 18. 22:57305.

    Kar,mert az egyi legjobb topik volt,aztan jottek a buldozerek,en sem vagyok mat sokat itt,mert nincs miert.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (301)
    2017-03-18  11:19
  15. 2017. március 18. 21:27304.

    A cicamica vonzalma mindenképpen hízelgő a férfi számára, a kérdés csak az, hogy ez a Cicamica szemszögéből mennyire őszinte. Ha csak a befutott férfi pénze kell neki - ne gondolja senki, hogy idősődő sármos urak és fiatal cicamicák esetében ez általában másként van - az nem szerelem.


    Elvileg vonzalom is kialakulhat kettőjük között, ekkor bizony komoly mérlegelést igényel az esetleges váltás. Tíz az egyhez az esély arra, hogy az új kapcsolat nem  fog jól működni.

  16. 2017. március 18. 21:22303.

    Természetesen messzemenően igazad van, ha a férfi szívesen lecserélné a feleségét egy fiatalabbra, már valószínüleg nem szereti. Sajnos ilyen azért van, de őurasága nem gondol arra, - miként már írtam - hogy ő attól nem lett fiatalabb, és az új asszonykája erre minden bizonnyal emlékeztetni is fogja.

    előzmény:
    Sissi52 (300)
    2017-03-16  12:03
  17. 2017. március 18. 21:08302.

    Te miért csak a férjeket szidod?


    Arra nem gondolsz, hogy az a nő, aki zéró emberismerettel egy hóhányóhoz megy hozzá, és az a nő aki nőként, feleségként nem funkcionál, az egy kalap szart sem ér?


    Miért kellene vele maradnia annak a férfinek, akit más nő szívesen fogad, akivel jól érzi magát? És miért is baj, ha az új nő fiatalabb?


    Az összes hozzászólásod, nem csak az itteni hanem az összes, tele van keserűséggel, gyűlölettel a világ és főként a férfiak iránt. Ha én férfi lennék, nem csak hogy elhagytalak volna, de egyáltalán, el sem vettelek volna feleségül. Egy mihaszna szószátyár nő vagy.


     

    előzmény:
    Sissi52 (300)
    2017-03-16  12:03
  18. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. március 18. 11:19301.

    A topikom, velem együtt háttérbe szorult. Kissé elment a kedvem a fórumozástól, keveset vagyok itt, és ennek ez a törvényszerű következménye.


    A realitás és a szándék (vagyis amit szerettem volna) elkerülte egymást. Nem tudtam igazán mély, tartalmas beszélgetéseket kialakítani, és az őszinteség, valamint a bizalom (ami nélkül szerintem a lényeget veszítjük el) járhatatlan út ezen a portálon.


    Azért teljesen nem szakadtam el innen. Sok mindent megtanultam (megfigyeltem), és fel tudom mérni, minek van értelme, illetve minek nincs. Ennek megfelelően "folytatom". :-)

    előzmény:
    kekelefant (298)
    2017-03-15  23:18
  19. 2017. március 16. 12:03300.

    Aki arra gondol, hogy le kellene cserelni a feleseget egy fiatalabbra, vagy egyaltalan valaki masra, az nem szereti a feleseget. Sajat magat sem, mert ennyi idos korara sem tudja, hova tegye sajat magat. Mert aztan tancolna osszevissza, csakhogy az elet nem ilyen mulatohely, ahol felkeri akarmelyik not, oszt' viszi tancba, majd egy masikat, majd egy masikat. Vagy igen? Feleseget meg, mint egy gatyat, felveszi, leteszi? Igy ridogaljon egyetlen elhagyott asszony is. Csakhogy a gyerekek isszak meg a levet. Akik majd kovetik apa vagy anya peldajat. Apa konnyelmu, anya erzelmi rabszolga????


    Azon kockazni, hogy az asszony vagy a csinibaba, mar megette a fene az egeszet.

    előzmény:
    castaneasativa46 (299)
    2017-03-16  06:32
  20. 2017. március 16. 06:32299.

    Abból kell kiindulni, hogy senki sem akar az együttélés kimondásakor rosszat, sem a párjának, sem magának.


    Persze ugyanakkor mindenki jól is akar járni, ami csak úgy lehetséges, hogy mind a ketten a számukra könnyebb munkát választják - ez a férfi és a nő eltérő lelki és testi adottsága révén lehetséges. A kölcsönösség figyelembe vételével ugyanakkor egy kényes egyensúlyt is kell tartani, ráadásul a körülmények változását, a testi vonzalmat, illetve ennek kábító hatását is figyelembe kell venni.


    Ez persze egy sok változós játszma, melynek kimenetele bizonytalan. A férfiak az esetek többségében szívesen lecserélnék idősödő párjukat egy fiatalabbra - arra persze nem mindig gondolnak, hogy ők nem lettek fiatalabbak.


    Ha valaki az élete jobbra fordulását tudatosan a párja rovására intézi, már megcsalást követ el, melynek, a következményei mind a két felet sújtják. Erre kell gondolni, valamint arra is, a váltás mindig kockázattal jár, rosszabb helyzetbe is kerülhetünk a meglevőnél.

  21. 2017. március 15. 23:18298.

    Mi  lett a topikoddal?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (296)
    2017-03-10  20:31
  22. 2017. március 15. 22:25297.

    De mit de? A kecske is jollakjon, akaposzta is megmaradjon? Minden, ami belefer, csakis kizarolag a teremtes koronajanak???

  23. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. március 10. 20:31296.

    Ez nagyjából az a válasz volt, mint ami tökéletesen szinkronban van a probléma felvetőjének helyesírásával.

    előzmény:
    Amarynda (292)
    2017-03-08  08:58
  24. 2017. március 10. 00:20295.

    előzmény:
    Sissi52 (294)
    2017-03-08  23:21

Címlap

top