Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Joghoz értőkSegítséééé g!

Cserép
Létrehozva: 2003. november 20. 10:25
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha olvassa valaki, aki ért a joghoz.
Válás elején tartok, most folyik a férjemmel az egyezkedés. Nyáron nyert OTP autónyeremény betétkönyvvel egy autót. Ennek az árát vettük fel, közös számlára tettük. Jogilag hogy van ez? Közös szerzeménynek számít, és felezni kell válás esetén? Akkor is, ha a betétkönyv a házasságkötés előtti időből való?
Nagyon megköszönném, ha tudna valaki segíteni, igazán sok múlik rajta. Ettől függ ui, hogy fel tudok-e venni lakáshitelt. Kell az önrész:-(
  1. Torolt_felhasznalo_279393
    Torolt_felhasznalo_279393
    2006. augusztus 17. 15:13103.

    Sziasztok,

    a következőkben kérek segítséget.

    Mi lehet a következménye az alábbi bűncselekménynek , kit vonhatnak felelősségre?

    - okirathamisítás alapos gyanúja eljárásban a Z rendőrkapitányság  X személy ellen indít eljárást ( a személyt nem ismerem)

    hitelkérelemet nyújtott be 1bankhoz, a munkáltatói igazoláson feltüntetve az áll, hogy én vagyok a felelős a munk. igazolás kiállításának.( további részletet nem ismerem.) és én állítottam ki azt.

    a cégnél dolgozom, aki állítólag kiadta az igazolást, de nem állíthatok ki ilyet ( nem is állítottam ki). A céget megkereste a kapitányság, ahol igazolták a személyemet és azt, hogy alkalmazásban állok de nincs jogom munk. ig-t kiadni.

     A kapitányság kérte, igazolja a cég, hogy X személlyel és annak feleségével kapcsolatban állnak-e.  A cég iagzolta ,Nem áll kapcsolatban, nem dolgozott a cégnél. Kérés volt még hogy a sezmélyes adataimat adja meg.

    Én sem ismerem az illetőt. (hacsak nem ő ismeri az adataimat valahonnan).

    Mire számíthatok? Mire számíthat a gyanúsított és feleésge?

     

    ha vki tudja a választ írjon!!!

    köszi a segítséget

     

    ÜDV:

    ever25

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_279393
    Torolt_felhasznalo_279393
    2006. augusztus 17. 15:13102.

    Sziasztok,

    a következőkben kérek segítséget.

    Mi lehet a következménye az alábbi bűncselekménynek , kit vonhatnak felelősségre?

    - okirathamisítás alapos gyanúja eljárásban a Z rendőrkapitányság  X személy ellen indít eljárást ( a személyt nem ismerem)

    hitelkérelemet nyújtott be 1bankhoz, a munkáltatói igazoláson feltüntetve az áll, hogy én vagyok a felelős a munk. igazolás kiállításának.( további részletet nem ismerem.) és én állítottam ki azt.

    a cégnél dolgozom, aki állítólag kiadta az igazolást, de nem állíthatok ki ilyet ( nem is állítottam ki). A céget megkereste a kapitányság, ahol igazolták a személyemet és azt, hogy alkalmazásban állok de nincs jogom munk. ig-t kiadni.

     A kapitányság kérte, igazolja a cég, hogy X személlyel és annak feleségével kapcsolatban állnak-e.  A cég iagzolta ,Nem áll kapcsolatban, nem dolgozott a cégnél. Kérés volt még hogy a sezmélyes adataimat adja meg.

    Én sem ismerem az illetőt. (hacsak nem ő ismeri az adataimat valahonnan).

    Mire számíthatok? Mire számíthat a gyanúsított és feleésge?

     

    ha vki tudja a választ írjon!!!

    köszi a segítséget

     

    ÜDV:

    ever25

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 19. 13:20101.
    Bocsánat! Előbb járt a kezem, mint a szemem. Megkaptam a kérdésemre a választ lejjebb renduvartól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 19. 13:05100.
    Szia!
    Nekem is lenne egy kérdésem feléd. Úgy látom otthonosan mozogsz ebben a kérdésben.
    Az lenne a kérdésem, hogy van egy nagy értékű ingatlanunk a két gyermekünk nevén mint tulajdonos és 4 haszonélvezővel. Az lenne a kérdésem, hogy a fiam már együtt él a b. nőjével 1 éve (a lánynál) és ha összeházasodnak ha nem kötnek házassági szerződést, akkor x év után a bnőnek jár mindennek a fele? Sőt tovább megyek, ha nem házasodnak össze 10 évig akkor is?
    előzmény:
    smami (29)
     
  5. 2004. augusztus 19. 12:0599.
    Én most végeztem jogon. A Heinerné Barczó Tímea féle könyből tanultuk a családjogot. Lehet, hogy nevét nem jól tudom vagy írom, ezért bocs. Ebben a könyben igaz apró betűs részben, de feketén fehéren benne van, hogy a különböző nyeremények, kiemelve a lottónyeremények, így leírva, szó szerint, stb. nyeremények a házastársak közös tulajdonát képezik. Tehát feleződik. Sok sikert. A bíróság neked, fog igazat adni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. november 24. 14:2098.
    Én biztos vagyok abban, hogy jogosan követeled a nyeremény összegének a felét. A Házasságról, a családról és a gyámságról szóló 1952. évi IV. tv. (továbbiakban: Csjt. ) 27, § (1) bekezdése értelmében: A házastársak osztatlan közös tulajdona mindaz, amit a házassági életközösség ideje alatt akár együttesen, akár külön-külön szereztek, kivéve azt, ami valamelyik házastárs különvagyonához tartozik. KÖZÖS VAGYON A KÜLÖN VAGYONNAK AZ A HASZNA IS, AMELY A HÁZASSÁGI ÉLETKÖZÖSSÉG FENÁLLÁSA ALATT KELETTKEZETT, LEVONVA EBBŐL A VAGYONKEZELÉS ÉS A FENNTARTÁS KÖLTSÉGEIT…

    Mi a külön vagyon, azt is definiálja a törvény: A Csjt. 28. § (1) bekezdése szerint: A házastárs különvagyonához tartozik:
    a) a házasságkötéskor már megvolt vagyontárgy,
    b) a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,
    c) a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,
    d) a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.

    A házassági vagyonjogról kb. 27 oldalnyi az a kommentár a Complex jogtárban, ami csak a Csjt. 27 § (1) bekezdéséhez tartozik. A hétvégén egy kicsit átrágtam magam ezeken a kommentárokon. A bírói gyakorlat és az ott elemzett esetek alapján azt látom, hogy a magyar házassági vagyonjogban a főszabály a közös vagyon és a külön vagyon a kivétel. Ennek alapján a felek közös tulajdona a vagyonközösség idején e vagyonközösségből eredően tehát a törvény erejével jön létre, nem pedig a bíróság ítéletével, vagy az ingatlannyivántartásba történő bejegyzéssel. A fentiek alapján az látható, hogy ha a külön vagyonhoz tartozó autónyeremény-betétkönyvvel nyert összeg a házassági életközösség ideje alatt szerzett és keletkezett, így az közös vagyon. Ezt támasztja alá az is, hogy nem tartozik a nyeremény a fentiekben taxatíve felsorolt különvagyon kategóriákba…

    Nyuszedlinek és Gerdának írom! El lehet itt persze azon mélázni, hogy ez erkölcsös-e? Egy dolog biztos Cserép követelése JOGOS! Szerintem erkölcsös is! Könyvtárnyi könyvet írtak össze a jogbölcselők arról, hogy mi az erkölcsös és mi a jogos. Akinek erre van ingerenciája az nyugodtan mélyedjen vele a természetjogi bölcselők műveibe. Én most nem tenném. Tekintettel arra is, hogy itt 3000 karakter áll a rendelkezésemre szóközökkel, plusz az időm is véges… :-))))))))))))))

    Csak még egy megjegyzés: A házassági vagyonjogi szerződést meg természetszerűleg ajánlani fogja mindig minden ügyvéd, mivel az ilyen szerződés feletti bábáskodásért járó ügyvédi jogdíjjal jelentős bevételhez jutnak… Majd hülye lenne azt mondani neked bármelyik ügyvéd, hogy ne köss szerződést! Azonban más a jogérvényesülés folyamata. Magyarán ha van házassági vagyonjogi szerződésed, akkor is úgy lehetsz még szenvedőalanya egy csúnya vagyonjogi hercehurcának… Én nem látom biztosítékát annak, ha valaki házassági vagyonjogi szerződést köt, akkor az majd megvédi őt bármitől is e tekintetben. Termeszetesen ez csak egy vélemény!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. november 20. 15:0797.
    EZZZZAZZZZZZ!Koszonom. -))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618555 (95)
     
  8. 2003. november 20. 15:0196.
    A társadalom nélkülözhetetlen alappilérei!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618555 (95)
     
  9. 2003. november 20. 14:5895.
    Mint a tarsadalom ertekes . . . . hmmmm. . . milyet is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_550280 (94)
     
  10. 2003. november 20. 14:5694.
    Ugyan már! Vannak emberek, akinek minden mondatukból süt az együttérzés, hozzáértés. Becsüljük meg őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618555 (93)
     
  11. 2003. november 20. 14:5293.
    Aha, lehet, vagy eppen targyalason asszisztal, ahol "egy penzehes, kizsakmanyolo, eszoszto szektas dog"ugyerol van szo.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_550280 (88)
     
  12. 2003. november 20. 14:5192.
    Kedves SubRosa!
    A mónika show-t sajnos, vagy hál'Istennek nem nézem. . . a kereskedelmi csatornák műsorainak színvonala nem érint meg, nooo. . .
    Létezik persze a puszta, kizárólagos jogi szemlélet. Néha pont az ilyen racionális bal-agyféltekére van szükség. Akinek ez a szakmája, erre esküdött fel, helyesen teszi. /Fél családom jogász/. De látni kellene a csupasz jogszabályok mögött a sorsokat, az embert is. Miszerint a válás pl. nem színtiszta matamatika. . . szerintem. . .
    Én másképp látom, másképp élem meg a világot. Nem jobban, nem rosszabbul, csak másképp. De így kerek a világ:)

    előzmény:
    SubRosa (76)
     
  13. 2003. november 20. 14:5091.
    Lányok!

    Köszönöm a hozzászólásokat, ötleteket. Jót is, rosszat is. Mindegyikből tanultam valamit.
    Leginkább azt, hogy mikor az embernek tanácsra, toleranciára van szüksége, akkor is pofonokat kap. Nem normálisan megmondva, hogy mi a helyzet, hanem jönnek a "beszólások".

    Aki a témához szólt hozzá, annak nagyon köszönöm. Nem derítettek jókedvre a kilátásaim, de legalább tudom, hogy mire számíthatok. Még egyszer köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. november 20. 14:5090.
    :-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_550280 (88)
     
  15. 2003. november 20. 14:4889.
    Jajjjj nekunk!!!!, jobbb, ha elmegyunk. . . .
    előzmény:
    veravera (87)
     
  16. 2003. november 20. 14:4788.
    Kedvességéből és empátiájából ítélve valszeg ingyenes jogi tanácsod ad rászorulók részére.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618555 (86)
     
  17. 2003. november 20. 14:4687.
    :-)) Majd biztos visszajön és lesz 1-2 szava. . . :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618555 (86)
     
  18. 2003. november 20. 14:4586.
    Temperamentumabol itelve, valami masra tett eskut.
    előzmény:
    veravera (85)
     
  19. 2003. november 20. 14:4285.
    Fogalmam nincs, melyik ágát műveli ennek a szakmának, ezt tőle kell megkérdezni. Aszerint tette az esküt is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618555 (83)
     
  20. 2003. november 20. 14:4084.
    U. i:Tobbek kozott. . . -)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618555 (83)
     
  21. 2003. november 20. 14:3983.
    Haaaat nem erre tett valamifele eskut . . . . anno. . . ?-)))))))
    előzmény:
    veravera (81)
     
  22. Torolt_felhasznalo_948471
    Torolt_felhasznalo_948471
    2003. november 20. 14:3682.
    Ez nem álom, ez a valóság! :-)))) Mégpedig a jog szerinti felfogása a házasságnak. Mégegyszer: közös minden, amíg tart az életközösség. Én ezt írtam.
    Te nem értesz egyet azzal, hogy a házasságban szerzett dolgok közösek, és amit előtte szereztél, az a tiéd?

    Vagy nem erre gondoltál a tündérmesével? Váltam már, igaz, nem házasságból. Mindent feleztünk, igaz, mindig jobban kerestem. Ki kellett volna számolnom, mi jár nekem a papírforma szerint? hmmmm. . Összedőlt a világ, hogy nem tettem? Amit vesztettem, több volt, mint pénz, egy illúziót vesztettem el, a fél életemet. . . Amit tanultam, az is több volt, mint pénz, mert az nem életem lényege, hogy a pénzem gyűjtögessem.
    Ezekről mit gondolsz?
    előzmény:
    SubRosa (76)
     
  23. 2003. november 20. 14:3481.
    Igen? Az lenne csak gyönyörű. :-()Minden egyes bűncselekménynél mélységesen felháborodva közvetíthetné a társadalom rosszalló értékítéletét. A Btk-t meg ki nem sz. rja le, nem igaz? A lényeg, hogy átéljük teljes lélekkel a jogi problémát :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618555 (80)
     
  24. 2003. november 20. 14:3180.
    Hat persze, de szerintem o ugyesznek keszul.
    előzmény:
    veravera (78)
     

Címlap

top