Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elfelejtett tabletta

gida001
Létrehozva: 2008. május 26. 11:15

Sziasztok!

 

A véleményetekre lennék kiváncsi. 10 hónapja szedek fogamzásgátlót, 4 hónapja váltottam a Yadin-ra. A jelenlegi levélből a 3. héten elfelejtettem bevenni 1 szem tablettát. Vasárnap este vettem észre, hogy a szombatit nem vettem be. A tájékoztatóban olvastam, hogy vegyem be az elmaradt tabit is, majd ha ez elfogyott, szünet nélkül kezdjem el a következő levél bevételét. A probléma csak az, hogy szombat este és vasárnap reggel is együtt volta a párommal (védekezés nélkül, mert akkor még nem tudtam, hogy nem vettem be a gyógyszit).

Szerintetek mekkora esélye van, hogy terhes lettem? És ha az vagyok, ez majd csak a következő levél bevétele után fog kiderülni? A babának lehet baja, hogy közben szedem tovább a fogamzásgátlót??

Előre is köszönöm a válaszokat!!!!

  1. 2015. október 30. 17:0043.

    Sziasztok, 


    igaz elég régi a fórum, de én is hasonló helyzetbe kerültem a minap és megígértem, hogy ha megúszom a hülyeségem, ergo, hogy elfelejtettem bevenni 2 tablettát is, akkor írok ide egy pár sort, mert magamon tapasztaltam, hogy az ember kétségbeesésében a leggyakoribb tevékenysége a különböző fórumok olvasgatása. 


    Egy általános meglátás: elképesztő mennyi ócsároló komment érkezik arra, ha valaki ilyen figyelmetlen, mint én is voltam. Természetesen jogos, mert a tabletta szedése komoly és felelősségteljes dolog, de az is érthető, hogy vannak olyan helyzetek, amikor a tabletta bevétele egyszerűen kimegy a fejedből. Szomorúnak tartom, hogy ennek a felelőssége és a következményei is leginkább a nőkre rónak elképesztő lelki és fizikai terheket, ennek ellenére támogatás helyett inkább lecseszést kapunk sorstársainktól is. Erről ennyit. 


    Szóval a sztorim vége az, hogy egy hét idegeskedés és felesleges mennyiségű terhességi teszt elhasználása után ma pezsgőt bonthattam, mert megjött, ami azt bizonyítja, hogy szerencsére, illetve valakiknek sajnos, nem egyszerű annyira az a teherbe esés. Mikor észrevettem, hogy kettőnél több tabletta van a pakkban, mint amennyinek kéne, aznap bevettem egyet, másnap még egyet, majd összeszorítottam a fogaimat, és vártam. 


    Tanulság? Minden napra két emlékeztető is be van állítva a telefonomon, hogy vegyem be a tabit. És minden részvétem és tiszteletem azoknak a nőknek, akiknek szembe kell nézniük hülyeségük következményeivel.

    előzmény:
    gida001 (1)
    2008-05-26  11:15
  2. Torolt_felhasznalo_495667
    Torolt_felhasznalo_495667
    2008. május 27. 08:5442.

    Sziasztok!

    Most olvastam végig miket írtatok. Hát, én naon félek attól, h terhes leszek, sőt mindig azt hiszem, h az vok. én Lindynette20 szedek. És ezt úgy írta fel az orvos, h meg sem vizsgált, pedig énmondtam, h vizsgáljon meg. Mert anyum gyógyszer mellett lett terhes. És szeretnék olyan gyógyszert kapni, ami jó nekem. Szomorú vok, mert sajna nem világosítanak fel semmiről, nem végzik a munkájukat úgy, ahogy kéne. A húgom most 17 éves és túl van 1 abortuszon.........

    Sztem beszélj egy szakemberrel, már csak azért, h megnyugodj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. május 27. 08:3541.

    A nődokik sem egységesek :-D

     

    előzmény:
    gida001 (39)
    2008-05-27  07:32
  4. 2008. május 27. 08:3540.

    egyetértek!

     

    előzmény:
    Zay (38)
    2008-05-26  15:16
  5. 2008. május 27. 07:3239.

    Hát mégegyszer köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.

     

    A nőgyógyászokról csak annyit, hogy kettőt kérdeztem meg, mind a kettő mást mondott!!! Szóval okosabb nem lettem, de majd az idő eldönti.

     

    Szép hetet mindenkinek!

    előzmény:
    gida001 (1)
    2008-05-26  11:15
  6. Zay
    Zay
    2008. május 26. 15:1638.

    Ok, gondoltam hogy nem konkrétan engem "vádolsz" ezzel

     

    Abban teljesen egyet értünk hogy sok a félinformáció. Nem ismerjük egymást és mindenki csak a saját (vagy hallott) eseteket tudja bemutatni és azt ahogyan ő tett, vagy tenne adott szituációban.

     

    Ahogy írtad "elvileg" nincs peteérés gyógyszer szedése alatt, viszont tudjuk hogy ez nem mindenkinél igaz. Ezért mondtam a ciklus közepét. Ami abban az esetben valóban mit sem ér ha nincs peteérés, mert akkor ezek csak amolyan "látszat" ciklusok.

     

    Én annak a híve vagyok, hogy előbb ismerje meg mindenki a testét, mármint figyeljen meg néhány ciklust, akár hőmérőzéssel is és csak ezek ismeretében tud "válaszolni" ezekre a helyzetekre. És valóban "furi" hogy Nekünk nőknek (úgy nagy általánosságban és persze nem mindenki, mint ahogy én sem!!!) nem számít annyita a saját testünk mőködése, hogy azt feltérképezzük. Elképesztő mi mindenre fény derül ha szánunk magunkra néhány hónapon keresztül 1 percet

    előzmény:
    KZsuzsu (35)
    2008-05-26  13:46
  7. 2008. május 26. 13:5537.
    megint kihagytam vmit, szóval a ciklus közepén lehetne, de  amikor gyógyszert szedsz, nincs peteérés, tehát ebből a szempontból mindegy, hogy mikor felejted el bevenni, hiszen ilyenkor nem a ciklus közepe a rizikós.
    előzmény:
    KZsuzsu (35)
    2008-05-26  13:46
  8. 2008. május 26. 13:4836.
    ja, én azt is tanítottam, hogy lehet menstruáció alatt is peteérés :-D és még sok minden mást is :))))))))
    előzmény:
    Zay (30)
    2008-05-26  12:37
  9. 2008. május 26. 13:4635.

    Tényleg nem Neked, csak megdöbbent, hogy rendszeresen futok bele topikokban (nem csak ebben) azzal, hogy vki annyira nem tudja azt sem, mire szedi ezt a gyógyszert, meg úgy alapjában véve a ciklussal sincsenek tisztában. Nálad az volt fura, hogy a normális is benne volt, meg a ciklus közepe. Ok, a ciklus közepén van ELVILEg a peteérés, de ez sem igaz, csak 28 napos ciklusnál(ott sem mindig), s a legtöbb nő arról se tud, hogy lehet szám feletti peteérése.

    A biosznál pedig arra céloztam, amit egyébként a topiknyitónak írtam is, hogy azt is tanítjuk, hogy hogyan fejlődik az anyaméhben a magzat, s hogy jó darabig nincs is közvetlen kapcs. az embrió és az anya közt, vagyis nincs rögtön méhlepény és köldökzsinór. ;)

    Szóval bocsi, tényleg nem konkrétan Neked írtam, de tényleg olyan fura, hogy a nők meg sem próbálják (tisztelet a kivételnek) megismerni a testük "működését" és sokszor olyan félinformációkkal bódítják egymást. :( 

    előzmény:
    Zay (30)
    2008-05-26  12:37
  10. 2008. május 26. 13:3934.

    Sziasztok!

     

    Hát ha már bevetted a kimaradt tablettát is, akkor szerintem ne hagyd abba, inkább szünet nélkül folytasd a következő levéllel, ahogy a tájékoztató írja.

     

     

    Én meg úgy jártam, hogy azt hittem én is elfelejtettem egyet és pótlásként a következő nap bevettem az elfelejtettnek hitt tablettát és a soron következőt is. Viszont csak most hogy a vége felé közeledek látom, hogy nem is felejtettem el, csak rossz sorrendben vettem be (nem figyeltem a napokat). Így most az egyik nap feleslegesen vettem be 2 szemet. Szerintetek ilyenkor mi a teendő??? Ugyanis a tájékoztató erre nem nagyon tér ki....

    előzmény:
    gida001 (1)
    2008-05-26  11:15
  11. 2008. május 26. 13:0333.
    a 2.és a 3.google találat is ezt dobta ki.amúgy nem tartok itthon erről könyveket ,sajnálomén eddig egyszer felejtettem bevenni,de abban az volt a ciki,hogy másmilyen színűek , és pont másik szín kellett volna,de már csak akkor jöttem rá,mikor lenyeltem az utolsót az egyik színből.az enyém nem írja,hgoy ne tartsun kszünetet.én szépen 12órára rá bevettem a kövi tabit.nem lett semmi bajom.abba nem halt még bele senki,hogy felhívta a dokit.
    előzmény:
    Papagena79 (18)
    2008-05-26  11:40
  12. Torolt_felhasznalo_990182
    Torolt_felhasznalo_990182
    2008. május 26. 12:5432.

    Nekem erről az jut eszembe például, hogy elvileg az egy hét szünet alatt is hat a tabletta - egy nap alatt pedig nem sok változás történhet a felépült védelmet illetően.

     

    Ha igaz, amit az előbb írtak, talán a rendes szünetet jobb lenne megtartani, mintsem folytatni a következőt. - Főleg akkor, ha úgy értelmezem a 3. hetet, ahogy kell, tehát már mindjárt jönne a szünet. -- 1-2 hétig, vagy mondjuk egy hónapig + óvszer, vagy valami. 

    előzmény:
    gida001 (1)
    2008-05-26  11:15
  13. Zay
    Zay
    2008. május 26. 12:4631.

    Mivel nem vagy biztos magadban, szintem is a tájékoztató szerint haladj.

    Bár én azért megfontolnám hogy 3 hétig "pecsételő vagy áttöréses vérzés léphet fel a szedés közben" (tájékoztatóból másolva), vagy abbahagyod most és megtartod a "7 napos vagy rövidebb tabletta-mentes" (szintén tájékoztató) szünetet és jövőhéten elkezded szedni ismét a következő levéllel.

     

    Persze ez is csak egy ötlet. Nekem semmi bajom és terhes sem lettem..

    előzmény:
    gida001 (28)
    2008-05-26  12:11
  14. Zay
    Zay
    2008. május 26. 12:3730.

    A "normálisat" arra érttem, hogy nem túl "erős" és a tabletta rendeltetés szerűen el tudja "nyomni" a peteérést...

     

    Tudom, nem kifejezetten nekem céloztad, de elmondanám neked hogy ha valaki, hát én tisztában vagyok a testemmel. Tudom mikor lenne peteérésen (napra pontosan). 10 éve szedek gyógyszert, sokmindennel találkoztam már, saját tapasztalatból is. Amikor babát szerettünk volna, mindent átnéztam a ciklusról. Nem mondom hogy ezért, de biztosan sokat jelentett hogy ennyire tisztában vagyok a testemmel, de elsőre "összejött" a kisfiam.

     

    Azért abban gondolom egyetértünk, hogy mindenki más és más így a hormonjaink sem egyformán dolgoznak. Mindenkinél ugyanaz a folyamat, de mégis más. Van aki tabletta mellett (rendes szedés esetén) esik teherbe. Akkor azt mivel magyarázod? Azzal hogy nincs tisztában a testével???

     

    Nem tudom mire értetted, illetve mit akartál a gimis biosz órákkal? Az "áltag" úgy néz ki hogy kb. ciklus közepén van peteérés, majd pár napig megtermékenyíthető (illetve előtte pár napos várakozásban lehetnek a spermiumok), majd ennyi. És jön a kiürülés és felkészülés a köv. hónapra. Ezt tanítják. De azt pl. nem hogy vannak nők akiknak menstruáció alatt van peteérésük! Úgyhogy jobb ha elfelejtjük a biológia órát...

    előzmény:
    KZsuzsu (26)
    2008-05-26  12:03
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. május 26. 12:2229.
    Ha ez vigasztal én rendszeresen elfelejtettem bevenni a yadine-t.És csak egy gyermekem van,Ő is másfél évnyi várakozás után....
    előzmény:
    gida001 (1)
    2008-05-26  11:15
  16. 2008. május 26. 12:1128.

    ezzel én is egyetértek! Ha egyszer a tájékoztató azt írja, hogy ne tartsak szünetet, akkor biztos nem fogok.

    A dokimat próbálom elérni, eddig még nem sikerült. Bár nem hiszem, hogy telefonon keresztül sokat tudna mondani.

    Azért írtam ide, hátha van valakinek ilyen tapasztalata...

    Egyébként köszönöm a válaszokat!

    előzmény:
    KZsuzsu (25)
    2008-05-26  12:00
  17. 2008. május 26. 12:0927.

    még 4 tablettám van hátra...

    előzmény:
    kiskicsicsiga (16)
    2008-05-26  11:33
  18. 2008. május 26. 12:0326.

    tabletta mellett ki beszél normális működésről? Pont azért szeded, hogy ne normálisan működjön, vagyis ne legyen peteérésed!!!!

    Lányok, legyetek már kicsit tisztában a saját testetek működésével, bocsánat, nem bántó akarok lenni, de nem értem, hol voltatok biológia órán, ill. nem tanított a tanár???? Főleg aki gimiben is tanult bioszt, milyen szépen több oldalasan taglalják a hormonszintek változását és az ehhez kapcsolódó folyamatokat.....

    előzmény:
    Zay (24)
    2008-05-26  11:58
  19. 2008. május 26. 12:0025.

    Ment privi!

     

    Egyébként nem értem, miért mondja mindenki, hogy a betegtájékoztató ellenében ne szedd tovább. Sztem így lesznek sokan terhesek tabletta mellett. Minden gyógyszert (tablettát) úgy kell szedni, ahogy a betegtájékoztatóban le van írva, nem véletlen írják ;)

    Az én fog. gátlómnál is úgy volt, hogy ha 1-et nem vettél be, és x szemnél kevesebb van már csak benne, akkor kezd meg a másik levelet, vagyis ne tarts szünetet. Biztos a hormonszint fenttartása miatt, s nem poénból. Mert nem mindegy, hogy a kimaradt tabi után még beszedsz 15-öt vagy már csak 3-at.

    előzmény:
    gida001 (1)
    2008-05-26  11:15
  20. Zay
    Zay
    2008. május 26. 11:5824.

    Ja még azt akartam írni, hogy:

     

    Egy kimaradástól szerintem nem leszel terhes, pláne ha az ennyire a ciklus végén van.

     

    Persze ez az én véleményem és fogalmam sincs milyenek a te hormonjaid. Ha "normálisan" működnek akkor ettől nem leszel terhes

    előzmény:
    Zay (23)
    2008-05-26  11:54
  21. Zay
    Zay
    2008. május 26. 11:5423.

    Szia!

     

    Én is ezt szedem és már jártam így ahogy te. Amit én tettem:

    1. bevettem a következő gyógyszert (ugye a hónap végén így egy a levélba maradt)

    2. Megvártam a 7 napot és aztán szedtem a következőt, mintha misem történt volna.

     

    Amikor nem vártam meg a 7 napot (egyéb okból) akkor kissé megborult a dolog nálam és a 2.hónp közepétől már nagyon xarul voltam. Mindig olyan volt mintha megjönne, majd minden nap barnáztam...

     

    Szóval az én tanácsom, tapasztali úton!!!

     

    Hagyj szünetet, mintha nem felejtetted volna el a gyógyszert. Ez azért is jó, mert ha ezalatt nem jön meg akkor lehet hogy terhes vagy, viszont az embriót nem terheled tovább a gyógyszerrel!!!!

     

    Szerintem felesleges dokidat felhívni (persze hívhatod), mert úgysem tud most mást mondani, mint ami a tájékoztatóban van. Ő nem tudja terhes vagy-e vagy sem. És azt a tényt nem változtatod meg azzal ha felhívod. 3. héten vagy, nemsoká úgyis kiderül...

     

    Szép napot! (ne izgulj!)

    előzmény:
    gida001 (1)
    2008-05-26  11:15
  22. Torolt_felhasznalo_344856
    Torolt_felhasznalo_344856
    2008. május 26. 11:5322.

    kórházas, nem magán nőgyógyinál tapasztalataim szerint kb ugyanannyit kell várni akkor bejelentkezel akár nem, ha nincs nagy gondom, csak gyógyszer kell vagy ilyesmi, akkor én nem megyek magánhoz, régen mindig bejelentkeztem, aztá láttam, hogy tök felesleges (persze nyilván mindenhol máshogy van).

     

    Mindemellett szerintem telefonon felhívja, az is elég.. és gyanítom ugyanazt fogja mondani, ami a gyógyszer tájékoztatóján van, azaz, hogy nem lehet terhes... persze ettől még lehet, hogy lehet... 

    előzmény:
    Bububébi (19)
    2008-05-26  11:44
  23. 2008. május 26. 11:4921.
    egy darabért parázol? szerinted az napra véd? szerintem ezen ne aggódj, nem lesz semmi baj...
    előzmény:
    gida001 (1)
    2008-05-26  11:15
  24. 2008. május 26. 11:4720.

    Így van, vagy esetleg be kell menni a kórházba, biztos van mindegyik nőgyógyászati osztályon ambulancia.

    előzmény:
    Bububébi (19)
    2008-05-26  11:44

Címlap

top