Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hazassagi szerzodes

*nikike*
Létrehozva: 2003. október 23. 20:52
Ujbol inditom a topikot, mert sajnos a cime egzotikus ugyan, de olvashatatlan lett...ne haragudjatok.
Szoval azt kerem toletek, hogy osszatok meg velem tapasztalataitokat arra vonatkozolag, hogy mi tortenik a hazassag megszunese utan azon vagyontargyakkal, amelyek a hazassagkotest megelozoen sajat tulajdonomban voltak. Igen kenyes kerdes, mert jelenleg nekem van ebbe a korbe tartozo tobb tulajdonom is. Meg eskuvo elott allunk, de ugy gondolom jobb ennek elore utananezni...
Koszonom elore is a hozzaszolasokat.
  1. Torolt_felhasznalo_625249
    Torolt_felhasznalo_625249
    2005. január 16. 19:5927.
    Nem tegnap indult egy ugyan ilyen topik? Miert is kellett ujat inditani? Nem igazan ertem. Ott mar mindent elmondtak amit errol tudni lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. január 16. 19:5326.
    tehát akkor ha nincs is szerződés, azért ha a házasság előtt van egy lakásom, akkor azt semmilyen módon nem vehetik el tőlem, ugye? és mi a van a különböző vagyontárgyakról? mondjuk az ember csinál róluk egy kis albumot vagy tudomisén és akkor a későbbiekben is tudja igazolni, hogy az az övé volt?

    köszi:

    Jerry
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (20)
     
  3. 2003. október 24. 21:2325.
    Nem ártana házassági szerződést kötni ebben az esetben, biztos, ami biztos. Vagy egy egyszerű megállapodásban rögzíteni, hogy a a lakásodért kapott x forint a különvagyonod, és a közösen vásárolt házba feccölted. Ha a párod is ugyanannyit beletesz a közös lakásba (pl. neki is van egy eladható saját lakása kb. ugyanolyan értékben), akkor nincs értelme, mert akkor úgyis fele-fele lenne így is, úgy is.
    előzmény:
    *nikike* (23)
     
  4. 2003. október 24. 21:2124.
    Semmi. Ugyanúgy osztoznak fele-fele, de a gyerekekhez kapcsolódó tárgyak természetesen annál a szülőnél maradnak, akinél a gyerekek is, és az egyéb vagyontárgyak elosztásánál is figyelembe veszik, hogy melyik szülőnél vannak a gyerekek. Pl. ha egy mosógép van, akkor azt a gyerekeket nevelő szülő kapja meg, mint ahogy a hűtőt is. . . stb, azaz a mindennapi élethez elengedhetetlenül szükséges tárgyakat.
    előzmény:
    zsakbamacs (22)
     
  5. 2003. október 24. 16:5123.
    Ne haragudjatok, nem voltam kepes rakapcsolodni a rendszerre. . . koszonom a sok hozzaszolast, pannibaba, te jogasznak tunsz es emlitest is tettel arrol, hogy mi van akkor, hogy ha a sajat lakasomat eladom es az erteket beleteszem egy altalunk kozosen veendo lakasba. Ezt hogy tudom esetleg valas eseten kivenni? Es tartok tole (cad, koszonom), hogy a svajci torvenyek mashogy hatarozzak meg ezt a dolgot. Azaz a kulonvagyon fogalmat es jovojet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_178593
    Torolt_felhasznalo_178593
    2003. október 24. 14:1722.
    És mi van ha a váláskor a gyerek(ek) az egyik szülőnél maradnak? Mi történik a (szerződés alapján) másik szülő vagyontárgyaival.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. október 24. 14:0021.
    Szia. . .
    Egy mondást akarok csak írni:
    Csak azt lehet gyűlölni, akit igazán szeretsz. . . .
    Én is gyűlöltem az apámat, de halála elött jó volt vele a kapcsolattom. . .
    Miután meghalt, csak akkor jöttem rá, hogy akármilyen volt, szükségem van rá, és szeretem. . .
    De akkor már késő volt. . .
    előzmény:
    svabin (16)
     
  8. 2003. október 24. 13:5620.
    Azért mert a magyar családjogi törvényben egyértelműen le van szögezve, hogy mi minősül a fél különvagyonának, ami házassági szerződés léte vagy nemléte esetén is ugyanúgy különvagyonnak minősül, és nem kerül be a közös vagyonba. Persze nem árt, ha van róla valami bizonyíték, , pl. házasságkötés előtti szerződés, tulajdoni lap (ingatlannál), számla, szerződés (ingónál). A különvagyonhoz a másiknak semmi köze, akár van házassági szerződés, akár nincs. Ha van házassági szerződés, akkor csak rögzítik benne, hogy ez meg ez a feleség/férj különvagyona, mert a házasság előtt szerezte.
    előzmény:
    Kitty.. (19)
     
  9. 2003. október 24. 13:2119.
    Miért nincs ennek a kérdésnek értelme?
    Cad mégis tudott nekem választ adni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503989 (5)
     
  10. 2003. október 24. 13:2118.
    Köszi szépen a választ. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_251575 (6)
     
  11. 2003. október 24. 12:1417.
    Lehet, hogy számodra elképzelhetetlen, mások azonban nagyon is tudják, hogy mit akarnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212607 (14)
     
  12. 2003. október 24. 12:0116.
    Igen, ezt mondom en is, UNDORITO !
    Gondolj bele, ez az ember engem 2 eves korom ota nevelt, egeszen 16-ig, apanak szolitottam es az ugynevezett közös vagyon miatt ma mar csak az utalat van köztünk, legalabb is az en reszemröl. Csak ez az egy ember van akit utalok, de nem nem is tudtam, hgoy igy lehet gyülölni ! (Persze ehhez egy hosszabb story is tartozik. ) De mint ahogy azt valaki az elöbb irta, nem is gondolna az ember, hogy kiböl lesz a cserebogar es kiböl bujik ki szo szerint az ördög !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212607 (14)
     
  13. 2003. október 24. 11:5915.
    Én a házassági szerződés híve vagyok. Amerikában ez már természetes, csak nálunk hiszik azt a házasulandók, hogy ezzel elromolhat a szerelmük, egyfajta bizalmatlanságot vélnek benne. Mi van azonban, ha évek múlva múlnak el a forró érzelmek, a viszony elhidegül, és akkor még jön a vagyonmegosztás, a még jobban felfokozott bizalmatlansággal, a kígyó-békát egymásra kiabálással, az ezt nem te, én hoztam a házasságba, vagy én kerestem többet. . . Döntsön a Bíróság? Nem tud, a procedúra évekig is húzódik. Ha szereti két ember egymást, felelősséget éreznek egymás iránt, akkor ebbe az "efféle" felelősség vállalása is beletartozik. Egy régi közmondás szerint: "Jobb félni, mint megijedni!" Milyen igaz !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_212607
    Torolt_felhasznalo_212607
    2003. október 24. 11:4314.
    Lehet, de nekem meg sem fordult a fejemben, hogy valaki ezt megkérdőjelezi, meghazudtolja, hogy a másik a saját anyjától, apjától, családjától örökölte az ingatlant. Ennél undorítóbbat el sem tudok képzelni.
    előzmény:
    svabin (13)
     
  15. 2003. október 24. 11:2013.
    Szia Zellery,
    hat ebben nagyon tevedsz ! Az en edesanyam es volt nevelöapam bar 93-ban elvaltak, meg a mai napig megy a birosagi per (Szfvaron), hogy kinek mije volt, mit örökölt, azt miböl vette, stb. Mert joanyam hiaba tudja papirokkal alatamasztani, hogy ennyit örökölt, meg anyit kapott ajandekba, ha volt ferj azt mondja, hogy ez nem igy volt, vagy azt modnja, hogy a papirok hamisak, mert az ö valtozata szerint nem is volt örökseg, akkor nekünk (pedig felperesek vagyunk!) rohanni kell es tanukat kell szerezni, stb. Mar 9. eve !!!! Es itt csak egy panellakasrol, egy garazsrol es nemi penzröl van szo ! Nem palotarol es luxusautokrol !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212607 (10)
     
  16. 2003. október 24. 10:3512.
    Szia Bababetu! Az egy dolog, hogy mit mond a ferj, es hogy mit itel meg a birosag.
    előzmény:
    bababetű (11)
     
  17. 2003. október 24. 10:2511.
    Házassági szerződés, az az alap.

    Egy megromlott kapcsolat esetén a másikból, aki addig kezesbárány volt, előtörhet az ördög.
    Pl. egyik ismerősömnél, aki tizenévig "példamutató" családapa volt, kiderült a feleség számára, hogy szeretője van. A férj nem tagadta, és közölte, hogy válni nem akar, a szeretőre igényt tart, az asszony törödjön bele. Ha pedig ez nem tetszik, mehet ahova akar, a lakások (!), a pénz, a gyerekek minden marad !
    A házasságot úgy kezdték kb 20 éve, hogy a nejnek volt egy saját lakása, a férfinak semmije. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_212607
    Torolt_felhasznalo_212607
    2003. október 24. 08:1610.
    Mondjuk ezt nem egészen értem, mert ha tudja bizonyítani, hogy csak az övé volt az ingatlan házasságkötés előtt, akkor nincs mit követelni. Pl. ha az egyik örökölte még a házasságkötés előtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_251575 (9)
     
  19. cad
    cad
    2003. október 24. 08:159.
    Es hanyan irtak mar a különbözö forumokon hogy kenytelenek kimondottan megalazo, rossz hazassagban elni mert ugyan elötte volt sajat lakasa de a kedves ferje beköltözött es mivel nincs szerzödes igy a fele az öve lett es nem hajlando kiköltözni.
    előzmény:
    eindor (8)
     
  20. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2003. október 24. 08:118.
    Cad-nak teljesen igaza van, sok ismerősünk egyszerübben, nagyobb veszekedések nélkül rendezte volna le a válását.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_251575 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2003. október 24. 08:117.
    Cad-nak teljesen igaza van, sok ismerősünk egyszerübben, nagyobb veszekedések nélkül rendezte volna le a válását.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_251575 (6)
     
  22. cad
    cad
    2003. október 24. 08:066.
    Ha nincs hazassagi szerzödes, akkor minden felezödik valas eseten. Ingosagok, ingatlan, minden. Svajcban ha az egyik felnek van valamilye a hazassag elött nagyon fontos hogy csinaljanak szerzödest. Szep es jo dolog a szerelem es a szerzödesre ennek ellenere szükseg van, ugyanis a kettönek semmi köze egymashoz.
    előzmény:
    Kitty.. (4)
     
  23. 2003. október 23. 22:375.
    Ennek a kérdésnek nincs értelme. Közösen vásárolt ingó = közös vagyon, megosztás alá kerül.
    előzmény:
    Kitty.. (4)
     
  24. 2003. október 23. 21:414.
    Sziasztok. . .
    Nálunk nincs házassági szerződés, de lenne egy kérdésem csupán kiváncsiságból. . .
    Ha valaki köt házassági szerződést, és a házasság alatt valamilyen ingót közösen vásárolnak, akkor válás esetén, az kinél marad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top