Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab. Jó vagy rossz?

bogesz88
Létrehozva: 2007. november 30. 16:16
Sziasztok!
Tulajdonképpen a véleményetekre lennék kíváncsi.

Megismertem egy algériai férfit, nagyon megkedveltük egymást, annyira hogy a találkozást fontolgatjuk. (ő jönne ide meglátgatni) Miközben kutattam a meghívólevélhez szükséges információkért, felfedeztem egy topicot, ahol egy kétségbeesett anya kér segítséget, hogy egy arab férfiról hogyan beszélje le a lányát. Teljesen ledöbbentett a sok negatív hozzászólás az arab férfiakról, hogy mindegyik csak hazudik, és k***ának néznek minden európai nőt. Nem tudom mit gondoljak most, eddig én ezt nem tapasztaltam amiket leírtak, sőt.

Szóval arra lennék kíváncsi hogy tényleg csak negatív tapasztalataitok vannak az arab férfiakról, vagy azért van olyan akinek bejött a dolog?
  1. 2017. február 12. 17:16143.

    Nagyon régi a topik és olvasom, hogy te vagy a topik indítója.


    Ezt a bejegyzést is több éve írtad.


    Jó döntés volt magyar társat választanod


    Sok boldogságot kívánok.


     

    előzmény:
    amber88 (141)
    2011-08-08  22:37
  2. 2017. február 12. 15:25142.


    Sziasztok!




    Egy kedves ismerősöm könyvet kezdett el írni az Európai nők és az arab fiú, férfiak, férjek és exek történeteiről.




    Te is tudnál mesélni?




    Szeretnéd a storyd egy könyvben látni? (Természetesen névtelenül is lehet, ha úgy szeretnéd.)A legjobb storyk benne lesznek a könyvben és akiknek a története belekerül, azok kapnak egy ajándék példányt a szerzőtől dedikálva.




    Legyen szép vagy éppen egy végetért kapcsolat, a rózsaszín buroktól, a hajmeresztő történetekig.




    Minket minden érdekel.




    A következő emil címre küldhetitek a soraitokat :




    arabstoryk@freemail.hu




    Ha valaki többet szeretne megtudni a könyvről, az a fent említett emil címen megteheti.




    A címet még találgatjuk, ha van ötleted, akkor azt is írd le.




    Köszönjük szépen, hogy segítitek a munka menetét!!!




    További szép napot!



  3. 2011. augusztus 8. 22:37141.

    Te jó ég, még él ez a topic el se hiszem. Nos én vagyok a topic indítója csak azóta új profilom van, már nem is emlékszem miért cseréltem le. 


    Azt azért ugye látjátok hogy ez egy 4 évvel ezelőtti kérdés  

    Akkoriban sok külföldivel beszélgettem hogy gyakoroljam ha nem is élő beszédben de írásban az angolt, így akadtam erre a világra, ami elkezdett érdekelni, mert annyira más mint a miénk, és kíváncsi voltam olyanokra akik érdemben hozzá tudnak szólni...de ez maradt is ennyiben. 

    Azóta már sok víz lefolyt a Dunán, és megnyugtatok mindekit hogy megtaláltam az én magyar társamat akivel boldog vagyok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. augusztus 8. 22:25140.

    pilizota,

     

    először is, próbálj meg szépen és választékosan - káromkodások nélkül beszélni.

     

    az iszlámról csak az beszélhet akinek van:

     

    - biztos tudása

    - és türelme is. 

     

    nem hiszem hogy pont neked kellene magadra venni azt a feladatot, hogy másoknak itt ebben a topikban az iszlámról beszélj, hiszen egy csomó olyan állítást összehordtál az elmúlt két napban, ami nem igaz.

     

    - a Qur'aan arabul van.

    ami nem arabul van, azt pedig Qur'aan fordításnak vagy Qur'aan értelmezésfordításnak nevezzük.

     

     

    - a keresztények és zsidók hitetlenek és egyáltalán nem egyistenhívők, hanem politeisták.

     

     

    - Allaah megengedi a muszlim férfiaknak hogy házasságot kössenek muszlim nőkkel és a könyv népébe tartozó nőkkel, de csak ha szűziesek.

    könyv népe: zsidók és keresztények.

     

     

    - házasság előtt nincs szex és semmi más sem, még kézfogás sem.

     

    - a muszlimok nem randizás során ismerkednek, hiszen nem maradhat egy nem-rokon férfi és nő egyedül sosem.

     

    - Allaah elmondja nekünk hogyan kell egy muszlimának felöltöznie, és ezt a leírást a Qur'aan-ban is megtalálod.

     

    szoknyát és inget nem viselünk, maximum otthon a férjünk előtt, mivel a szoknya és ing kombináció nem helyettesíti a muszlim nők dzsilbábját.

    nem megfelelően van az a személy felöltözve, aki csak szoknyát és inget visel a nem-rokon férfiak előtt.

     

    szóval nem kellene olyasmikről beszélned, amit nem értesz és nem tudsz.

     

     

    rátérnék a mai kommentedre is:

     

    - az iszlámnak nincsenek ágazatai, asztagfiru'Allaah.

     

    az iszlám az iszlám. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. augusztus 8. 19:30139.

    s nem utolsó sorban különbség van az iszlám különböző ágai között is....

    szerintem a tálib a borzalmas, a szélsőség.

    Meg a szaúdi wahábbi is furcsa: pl a zene náluk bűn....

    Amit nem értek....És szerintem sokan mások nem értik, miért bűnös dolog a zene.

    előzmény:
    bogesz88 (1)
    2007-11-30  16:16
  6. 2011. augusztus 7. 17:53138.

    Járj nyitott szemmel!

    Muszlim emberek közt is van mindenféle. Normális is meg álszent kurvázós is.

     

    Nem árt, ha utánajársz a kultúrkörnek+olvasd el a Koránt....némi irányt ad a muszlim gondolkozásról. Amúgy a Koránnak gyönyörű a nyelvezete.

    Ha valamit nem tudsz, vagy nem világos, tőle is megkérdezheted.

     

    Nem árt, ha hiszel Istenben, az Egyetlen Istenben. Nem baj ha keresztény módon.

    Korán szerint muszlim férfi elvehet olyan nőt, aki az Egyistenben hisz:keresztényt, zsidót. De többistenhívőt pl hindut nem.

     

    Ne add magad oda, ne feküdj vele rögtön össze.

    Randin felejtsd el a tapit és a csókolózást.

    Az a házasság utánra való.

    Ha hamar megkap, tényleg kurvának néz.

    Öltözz visszafogottan: nem kell csador, de pl hosszú szoknya+blúz elfogadott általánosan.

    előzmény:
    bogesz88 (1)
    2007-11-30  16:16
  7. 2011. augusztus 7. 11:42137.

    Az elso gyerekem feher, europai apukaja soha semmit nem torodott a fiaval. Ne foglalkozz a remtortenetekkel, gondolj bele, ha elkezdenenk osszegyujteni a feher ferfiak mocskos huzasait.

    Talan azzal kellene tisztaban lenned, hogy mas kulturaban nevelkedett, mas ertekrendje van. Persze ennek is vannak jo oldalai, pl. az elso a csalad, a not ovja a szeltol is, stb. De vannak olyan beidegzodesei, amik neked idegenek lehetnek. Szoval a kultursokkal kell megbaratkozni. Viszont amig nem ismered jobban az illetot, felesleges elore parazni. Ha mar arab ferfivel ismerkedsz, eleve nincsenek kulonosebb fenntartasaid. Szoval sztem give it a go, de ha valami nem okes, lepj ki idoben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2011. augusztus 7. 11:19136.

    Arab - jó, vagy rossz? - kérdezed.

     

    Más. Más, mint egy európai férfi. Többen írták itt, hogy ha mégoly európai módon viselkedik is (munkahelyen például), otthon, a saját közegében előjönnek más, az általunk megszokottól nagyon eltérő viselkedésminták. Ha képes vagy az ő hagyományaik, szokásaik, értékrendjük szerint élni, akkor még OK. is lehet a dolog, de ha nem, akkor előbb-utóbb balhé lesz. Legkésőbb a közös gyerek születésekor, mert - különösen, ha fiú - annak muszlimnak kell lennie, muszlimként kell nevelkednie. Az anya vallása nem számít. Ha képes vagy feladni a vallásod, elfelejteni az ünnepeinket, a szokásainkat, lemondani az európai életformáról, ami jóval nagyobb szabadságot biztosít a nőknek, akkor hajrá. Szerény véleményem szerint egyetlen kapcsolat sem ér meg ekkora önfeladást.

    előzmény:
    bogesz88 (1)
    2007-11-30  16:16
  9. 2011. augusztus 6. 23:00135.

    szia. emlekezel; a lanyom nelkul soha? nos attul az irotul most olvasok egy masik konyvet:  LOVE FOR THE CHILD. hat oregem olyan storikat olvasok, hogy az agyam elcsapom. es mind ameriken, egyetemet vegzett ladyk rul szol. oriasi nagy szerelem  es bizony par ev mulva a kedves ferj lelepet a gyerekkel, vagy gyerekekkel. mond hianyzik ez neked ?

    mellekessen azer is utalom oket, mer volt egy kifizetett hazam meg szembe egy masik es 8eve el kellet adni mindkettut, mer egy arab koltozot oda 9 kolyokkel. hat ne tudd meg. ezek minden evbe csinalnak gyereket.  mond te nem tALASZ FEHER EMBERT MAGADNAK??  NEM HISZEM EL..  . ha ezek utan kell meg az arabod   BEST LUCK,.  csak vigyazzal: ne gyere ide sirni...

    előzmény:
    bogesz88 (1)
    2007-11-30  16:16
  10. Torolt_felhasznalo_432577
    Torolt_felhasznalo_432577
    2011. augusztus 6. 22:39134.

    Nagyon jókat írsz, tökéletesen egyetértek veled.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (133)
    2011-08-06  12:35
  11. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. augusztus 6. 12:35133.

    Én sem bántásból írtam azt amit akkor, és azt, amit most fogok.

     

    Nem véletlenül hagytam a normális araboknak 2 százalékot, és nem véletlenül hagytam a szemét magyaroknak dettó 2 százalékot (ezért kell a NANE). Az átlagember többnyire nem találkozik egyik náció kettő százalék emberanyagával sem olyan körülmények közt, ami alapos megismerést tesz lehetővé. Szerencsére!

    Mert köztünk legyen szólva, én semmiféle arabbal nem szeretnék „vegyülni”, hogy a Te szóhasználatodat idézzem.

     

    A buta, hiszékeny, naiv, illetve a pénz csillogásától megszédült lányok persze, hogy negatív tapasztalatokat gyűjtenek be.

    Senki sem mondta azt, hogy ők vétlenek a kellemetlen tapasztalatok begyűjtésében. Ám sok mindennek el lehet elmondani őket, DE a saját butaságukból elkövetett hibáik ellenére ők ÁLDOZATOK!

     

    Nagyon nem szeretek általánosítani, mert mint minden általánosítás, tévútra vezetheti a mind gondolkodó elmét, mind azokat, akik odafigyelnek rá.

    Mi ugyebár általánosítunk az arabokra, tudom, ők ugyanígy általánosítanak az európaiakra.

    Ez azonban mégis egy teljesen természetes dolog.

    Génjeinkbe van írva jó mélyen az ösztön, hogy összetartunk a magunk fajtával és távol tartjuk magunkat az idegenektől. Ez egy nagyon jól felfogott evolúciós túlélési stratégia része volt, és az ma is. A különböző „kasztok” igyekeznek összetartani, hiszen együttműködésük gyümölcse a túlélés. Kialakította magának a saját kultúráját, értékrendjét, életmódját, művészetét, és még sorolhatnám mi mindent…

    Tehát érthető az, hogy ami az araboknál (és a muzulmánoknál) természetes és elfogadott viselkedésminta, az nekünk Európaiaknak barbárság, kegyetlenség, és ez magától értetődőn visszafelé is így van. Ez az emberek milyenségének megítélésére is igaz. Magától értetődőn.

    Ezen kulturális különbség miatt tartjuk azt, hogy az araboknak csak caca kettő százaléka normális az Európai kultúra értékrendje szerint.

    előzmény:
    Sabirah (131)
    2011-08-06  01:33
  12. Torolt_felhasznalo_432577
    Torolt_felhasznalo_432577
    2011. augusztus 6. 02:07132.

    Oké, mi ebből a tanulság: az a magyar nő, akit csak úgy önmagában nem különösebben érdekel sem a muzulmán vallás, sem az ehhez kapcsolódó kultúra, gondolkodásmód, szokásrend, illetve az azokat követő népcsoportok etc., az ne kezdjen arabbal.

    előzmény:
    Sabirah (131)
    2011-08-06  01:33
  13. 2011. augusztus 6. 01:33131.

    érdekes, a nane egyesület egy mo-i alapítvány, és mintha magyar megvert nőkkel foglalkoznának.

    vagy azokat is az arabok verik össze?

    nem lenne szabad ennyire általánosítani!

     

    nem védek senkit, de azt se felejtsük el, hogy egy átlagos nem-muszlim nyugati lány nem a mecsetben ismeri meg a férjét, hanem bárban vagy strandon, esetleg hotel animátor a srác.

    itt a fórumon is csak erről lehet olvasni.

    'megismertem egy arabot, csetelünk, mondta hogy szeret és el akar venni, de előbb ide akar jönni.'

     

    vagy:

     

    'már öt éve járunk...'

     

     

    a legtöbb nem-muszlim ezeket a sztereotípiákat azért veszi igaznak vagy széles körben elterjedtnek, mert ezek a pasik mozognak a ti köreitekben.

     

    és ezt most nem bántásnak szántam.

     

    arab és arab között is nagy a különbség.

    vannak szaúdiak, vannak olyanok akik pedig maghrebi arabok (észak-afrikából).

    vannak olyanok akik sivatagban éltek és élnek is a mai napig, és vannak olyanok, akik nagyvárosokban.

     

    tényleg az a helyzet, hogy ezek a nem-muszlim lányok belefutnak a pofonba sokszor (képletesen értve), mert egzotikus a srác és nem látnak és nem is hallanak, és sok esetben a muszlim lányok intésére sem figyelnek oda.

     

    nem véletlen az sem, hogy ezek az animátorok vagy csetes fiúk a nem-muszlim (és sajnos igen könnyen táncba vihető) lányoknál próbálkoznak és nem mondjuk nálam. 

     

     

    azért mert sok nem-muszlim lány ezekkel a fiúkkal keveredik, attól még nem ezek a fiúk képviselik az összes arabot, sőt.

     

    ahogyan én is csak remélni merem, hogy nem hiszik azt sokan, hogy minden magyar nő gábor zsazsa vagy kiszel tünde...

     

    az a baj, hogy ti nem látjátok a rendes arab férfiakat, mert ők nem vegyülnek veletek.

    megint leírom: ez nem bántás, ez tény.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (128)
    2011-08-06  00:28
  14. 2011. augusztus 6. 01:03130.
    I G A Z A D   VAN!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (128)
    2011-08-06  00:28
  15. 2011. augusztus 6. 01:02129.

    arabnak  arabust

       magyarnak  magyart

    amcsinak  amcsit

     

     

    "Messzirol  jott  ember  sokat  mesel"!!!

     

     

     

    stb.  stb.   Talan  akkor  majd  kevesebbet  veszekednek.......     ???    :-)))

    előzmény:
    bogesz88 (1)
    2007-11-30  16:16
  16. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. augusztus 6. 00:28128.

    Egy európai férfit összehasonlítani egy arabbal több, mint butaság. Ég és föld a kettő közti különbség.

    A legbarbárabb európai férfi is jobban megbecsüli a nőket, mint egy arab.

    A legvacakabb európai is szavatartóbb, mint egy arab.

    És még lehetne sorolni a különbségeket oldalakon keresztül.

    Sajnálom, de van. Tudom, általánosítás, mert talán köztük is van normális, talán százból kettő, ám az európaiaknál százból kettő a nem normális.

     

    előzmény:
    Sabirah (124)
    2011-08-05  21:30
  17. 2011. augusztus 5. 23:47127.

    Jót nem tudok mondani. Van pár arab ügyfele a cégünknek és hiába vagyok én a vezető, sz.rba se vesznek, pedig én döntök. Kb. mintha a kutya szájából kirángatott rongy lennék. És ezek Amerikában / Angliában tanult emberek, tehát láthattak mást is a saját világukon kívül, pár évig a modern haladó szellemiség jegyében tanultak, éltek, de lepörgött róluk.  

    Aztán férjnek se jobbak, van ismerősöm, ő úgy szabadította ki szó szerint a lányát, hozzáment egy arabhoz. Ott a legtöbb helyen a feleség neve "kuss vagy odab.szok".  Neki nem volt semmilyen joga, nemegyszer kapott pár pofont, rúgást. És félek nem egyedi eset. Szóval gyanítom amíg randi van, nagyon aranyos lehet? de aztán én nem kezdenék velük. Ha minden áron keletről akarsz férjet, inkább orosz legyen.

    előzmény:
    bogesz88 (1)
    2007-11-30  16:16
  18. Torolt_felhasznalo_687176
    Torolt_felhasznalo_687176
    2011. augusztus 5. 21:39126.

    áboldog= álboldog

    elnézést sok volt a melléütés ezen kívül is 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_687176 (125)
    2011-08-05  21:38
  19. Torolt_felhasznalo_687176
    Torolt_felhasznalo_687176
    2011. augusztus 5. 21:38125.

    Én is fentartással vagyok az arab férfiakkal szemben! Nem hinném, hogy szívszerelemből ismerkednek európai nőkkel! Szerintema háromnegyee kamu!

    Olyan nőkre szállnak rá elnézést akik itt nem nagyon kelendőek ilyen olyan okokból, kihasználják a szeretetéhségüket és végül szerelmet hazudva  megkapják a letelepedést! Ha valakinek ez arizikó megér pár boldog vagy áboldog évet hát ismerkedjen velük! 

    Én csak jót kívánok és sok szerencsét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. augusztus 5. 21:30124.
    ugyanezt a leírást ugyanezzel a lendülettel magyar pasikról is simán le lehetne írni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (123)
    2011-08-05  19:12
  21. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. augusztus 5. 19:12123.

    Szerintem neked mindegy, hogy ki mit mond majd az arab férfiakról, ha egyszer már eldöntötted, hogy kell neked.

    Én jót még nem hallottam az arabokról… Az, hogy most mit tapasztalsz, abszolút nem mérvadó. Képmutatásból és álszenteskedésből diplomája lehetne mindegyiknek. Aztán ha már övé a nő, na, akkor kimutatja a foga fehérjét.

    Szétszaggatnám, ha majdan a leányom közelébe jönne egy ilyen fazon…

    előzmény:
    bogesz88 (1)
    2007-11-30  16:16
  22. 2011. augusztus 5. 17:51122.
    szerintem az arab férjek sokkal figyelmesebbek!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_263930
    Torolt_felhasznalo_263930
    2007. december 1. 19:36121.
    Bogesz 88 egyébként van egy Arab férjek fórum,ott is kérdezhetsz,nagyon sokan vannak,akiknek már több tapasztalata (akár poizítív akár negatív) van arab pasikkal kapcsolatban!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_263930
    Torolt_felhasznalo_263930
    2007. december 1. 19:33120.

    Akkor azt hiszem sikerült a 10%ból kifognom valakit!!!!Igaz az én párom török,nem arab. 

    Lehet,hogy neked rossz tapasztalatod volt,de hidd el,azért több mint 10%,aki megbízható. Nekem magyar pasikkal volt igen rossz tapasztalatom mégse mondom hogy mind olyan és nagyon kevés a kivétel. Párszor sikerült belenyúlnom a rosszba. De a barátnöimnél is sajnos végignéztem,ahogy a magyar pasija megcsalta,elment k*hoz, közben meg a kereszt lógott a nyakában...Persze nem kell rögtön megbízni senkiben,akár arab,akár török,akár magyar.Ki kell ismerni,ha megbízhatatlan az ugyis kiderül.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_227069 (118)
    2007-12-01  13:08

Címlap

top