Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mennyit egyen a cica?

Tündemanó
Létrehozva: 2007. november 10. 16:22
Sziasztok!

Mint ahogy már korábban is kiderül(hetet)t, van egy cicám. Kandúr, lassan nyolc hónapos. A kérdésem az lenne, hogy mennyit kell ennie egy nap? Elég jó húsban van, de (szerintem) nem kövér, egyelőre "szabadon" etetjük, azaz nagyjából akkor kap, amikor kér (=a tálkája mellett nyávog). Viszont így naponta elfogy egy 400g-os konzerv macskakaja, valamint egy kevés száraztáp (azt nem szoktuk mérni-számolni).
A héten mondta az egyik szomszédunk, hogy nála is szokott kérni enni (ott kenyeret-tejet kap). Elég sokat futkozik a szabadban, egerészik (múltkor hazahozott egyet), mi is játszunk vele, szóval a mozgás szerintem megvan.

Szóval a kérdés: Ti hogyan-mivel-mennyivel etetitek a cicátokat?

(ui.: a "tejes" aggodalmakat valamint a drága v. extra tápokat kérem mellőzni. )
  1. 2016. január 13. 16:4070.

    Szia!


    Az én cicám 8 és fél hónapos és hogy mennyit eszik... :D Sokat :D Azt a rendszert vezettem be, hogy kap reggel, amikor kelek (5 órakor) 100g nedves tápot, ha megette, márpedig mindig megeszi, indulás előtt teszek ki egy kis száraz tápot (kb. 50g). Erre azért van szükség, mert későn szoktam hazaérni és hogy addig se koplaljon. Fél 5-5 fele érek haza, akkor kap megint 100g nedves tápot és este lefekvés előtt száraz táppal etetem, abból bő 100g-t. Napi 400g-ot eszik kb. A whiskas száraztápot eszi a legjobban és nedves tápból az auchan saját márkás termékét, az aldiban lehet kapni a "Shah" nevezetűt és az abszolút kedvence a Gourmet Cat. Ezt a purina gyártja 80g-os kiszerelésben. Kicsit drága, 150 forint ha akciós pl. auchanban vagy a rossmannban, akció nélkül 200 :D


     


    remélem segíthettem ;-)

  2. 2007. november 13. 18:2269.

    Igen, biztosan kinyalják a feneküket, igazából nem nézem, hogy épp mikor milyét nyalja. A kis fejére, arcára, hátára adok puszit, meg amikor a fejecskéjét odanyomja az arcomhoz akkor a kis pofijára is adok puszit... Imádom őket. Azért írtam egyes számban, mert csak a fiú cicám igényli ezeket a szeretet puszikat, a másik cicám csak a hátára fejebúbjára kap puszit. Ne tudom megállni, amikor elöttem sétál gyakran felkapom, megpuszilom aztán mehet a dolgára. nem hinném, hogy bajom lesz tőlük. Nem tudok és akarok erre gondolni. A  páromat is megpuszilom mindenhol. Annyi mindent benyelünk az életünk során... Nem fertőtlenítem agyon az életem. :-) A vegyszerek károsabbak mint az élő, egészséges kisállatok. A feneküket nem puszilgatom :-)

    előzmény:
    Magonc (52)
    2007-11-11  11:55
  3. 2007. november 13. 15:2068.

    nyugodtan ignorálj, szíved joga.

    sajnos, nem tudok mindig itt lenni órákat levelezni, pedig jó lenne.

    Tehát, amit kérdezel: szerintem egy csomó kaját felpumpálnak, guarliszttel, egyebekkel sűrítenek, még a csontot is porrá darálják és beledolgozzák, sőt, ma már a sima vizet is szilárddá tudják kemikáliázni ...

    az én kutyim is pöttyös lett a tápjától.

    Rádióban hallottam állatrovost, aki azt mondta, hogy nem beszélhet a tápok ellen, amik betegséget okoznak, mert nem lenne munkájuk az állatorvosoknak.

    macska: szerintem nyalja a fenekét, meg a szőrét is.

    Ettől eltekintve én is imádom a macskákat-bár az most nincs és a kutyákat is.

    kielégítő voltam?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. november 12. 22:2367.
    (Pedig más hsz-aid alapján olyan kedvesnek tűnsz. )
    előzmény:
    Magonc (64)
    2007-11-12  16:30
  5. 2007. november 12. 22:2166.
    No, én is erre gondoltam, hogy azért tűnhet kövérnek, mert eleve perzsa-házi keverék, és növeszti a téli bundát (elég sokat van kint), meg mert raktároz. Legszívesebben én is meghíznék télire, csak alkatilag nem megy igazán.
    előzmény:
    tatulány (63)
    2007-11-11  22:38
  6. 2007. november 12. 22:1965.
    Figyelj, kérlek. Ha csak kötözködsz, de meggyőző érveket vitára vagy megbeszélésre felhozni nem tudsz/nem akarsz, akkor kérlek, ne vedd roszznéven, ha innentől ignorállak (a többiekre rábízom, hogy hogyan tesznek).
    Engem tényleg érdekel, hogy miért gondolod úgy, ahogy, de ezek az egymondatos hozzászólások, amikkel itt eddig megtiszteltél minket, számomra nem merítik ki a kölcsönös kommunikáció ideális formáját.
    Bocsánat, ha nyers voltam, csak már kicsit fáradt vagyok a mézesmázaskodáshoz.
    előzmény:
    Magonc (64)
    2007-11-12  16:30
  7. 2007. november 12. 16:3064.
    ugyanazt nyalja a szőrén szanaszét. nem ?
    előzmény:
    christinesk (56)
    2007-11-11  12:17
  8. 2007. november 11. 22:3863.

    Tündemanó: nem olvastam vissza az eddigi hsz-at, nekem is kandúrcicám van és ugyanennyi a napi adagja, van, hogy kevesebb, nincs elhízva. Nyáron olyan volt mint a bőregér, igaz kevesebbet evett. Itt a hideg és készül a télre azért hizlalja magát.

    Nagyon édes a cicced 

    előzmény:
    Tündemanó (62)
    2007-11-11  22:24
  9. 2007. november 11. 22:2462.
    Nem tudom, hogy működnek a bolhanyakörvek, én a kinti macskára biztos nem tennék, félteném, hogy fennakad az első akácfán. De ha bentiek, akkor biztos jó. A Frontline-t és a Stronghold-ot szokták dicsérni.
    előzmény:
    fénytelen (51)
    2007-11-11  11:05
  10. 2007. november 11. 21:4661.
    Nem, 40 dkg kajából 4dkg a csirkehús (mivel csirkés a konzerv), 32 dkg a "víz", a maradék 4 dkg pedig a többi száraztartalom.

    előzmény:
    Magonc (43)
    2007-11-10  18:21
  11. 2007. november 11. 21:3060.
    Szép jó estét!
    Bocsánat, hogy nem jöttem tegnap, de kiakadt a router a házban, és nem tudtam megjavítani, csak ma este.
    De most itt vagyok, és visszaolvasom, hogy miket írtatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. november 11. 12:4059.
    A kérdésedre nem tudok most konkrét számszerű választ adni, de gyönyörű cicus.
    előzmény:
    Tündemanó (1)
    2007-11-10  16:22
  13. 2007. november 11. 12:3558.
    sziasztok!
    Akana száraztápot rakok ki nekik reggel.Ha nem eszi meg,akkor nappal visszakapja.Éjszakára ugyanannyit.
    A Maszat többet eszik (ivartalanított kan), mint a Szirom (nőstény).
    Azért is kell elraknom, mert a Jázmin kutya, megenné.
    Az Akana -nak 40% a fehérje tartalma.Elfogadható az ára.
    Hetente kapnak marhahusos konzervet is. Ketten 2x-re eszik meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. november 11. 12:1957.

    nekem is két cicám van, egy felnőtt cica, meg egy 4 hónapos kiscica. Ők naponta megeszenk egy konverzet, meg ételmaradékot is kapnak. Az 1 kilós szárazeledel 2 hétre elég...

    milyen jó bolhanyakörvek vannak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. november 11. 12:1756.
    Miért, van itt valaki, aki nyelvest vált macskával?
    előzmény:
    Magonc (52)
    2007-11-11  11:55
  16. 2007. november 11. 12:1655.
    Persze! Imádom puszilgatni őket Ők is adnak nekem puszit, azaz tockost (mi így hívjuk), a homlokukat hozzányomják az arcomhoz, illetve az államra vagy az ajkaimra. Az egyik macskám ezt néha olyan erővel csinálja, hogy már azt kell hinnem, hogy fáj neki. De csinálja rendületlenül!
    előzmény:
    fénytelen (51)
    2007-11-11  11:05
  17. 2007. november 11. 12:0754.
    És igen,adok puszit a cicámnak  A buksijára szoktam,meg összedörgöljük a nózinkat.Ezt hívom cicapuszinak. 
    előzmény:
    fénytelen (51)
    2007-11-11  11:05
  18. 2007. november 11. 12:0653.
    Váltanak fogat a cicák de nem hiszem,hogy emiatt találtál volna vércseppeket. MIndenesetre nem árt egy dokit is megkérdezni mitől lehet,inkább minthogy valami baj legyen amiről nem tudsz idejében. 
    előzmény:
    fénytelen (51)
    2007-11-11  11:05
  19. 2007. november 11. 11:5552.
    de azért a feneküket nyalják, nem ?  
    előzmény:
    fénytelen (51)
    2007-11-11  11:05
  20. 2007. november 11. 11:0551.

    Sziasztok! Jó a téma engem is érdekel... Nekem két 4 hónapos kiscicám van, testvérek. Egyforma súlyuk volt, két hónapos koruk óta az enyémek. Most a kandúrka valamivel több mint fél kilóval nehezebb a másiknál. Reggel kapnak egy fél doboz konzervet  ( Kb 200gr) délután/ estefelé ahogy hazaérek megkapják a másik felét, közben akármit eszem kunyerálnak belőle ( inkább Mirka a kisfiú ilyen ) lefekvés elött pedig adok nekik még konzervet nem egészen fél dobozzal. Reggelre rendszerint elfogy. A száraz kaja mindig rendelkezésükre áll, de nem nagyon fogy. Akkor eszik meg ha ügyeletes lévén 24 órát töltök a munkahelyen, így nincs aki adjon konzervet. Meg akkor ropogtatnak, ha délután hazaérek és látszólag nem hallom meg a nyávogást... nem adom azonnal a konzervet. Ők úgy tesznek mintha örökké éheznének. Úgy esnek a kajának, mintha az életük múlna rajta. Igazából nem válogatnak, de nem nagyon kapnak mást mint a cica kaja. A mi kajánkból ha a tálkájába teszem nem nagyon érdekli, ők az én tányéromból kívánják meg. Az meg nekem nem tetszik.

    Nem vág a témába, de fontos! Gyógynövényes nyakörvük van a bolhák ellen. Azért néha még vakaróznak. Ha másra nem is jó, szaladgáló illatosítóm lett ezáltal. :-) De ér ez valamit? Másik ami a lényegesebb: a kádban és a mosdóban szeretnek ugrándozni. Kb 1 hónapja, de még most is apró icipici vércseppeket találtam ott. Nyilván van máshol is, csak én a fürdőszoba fehérén láttam meg. Mik ezek a vércseppek? Kaptam egy tippet, hogy fogat váltanak. Mindenesetre hihetőbb mint az én gondolmányom, miszerint a bolhák kiestek a cicusokból a gyógynövény miatt. Szerintetek?

    Ti meg szoktátok puszilni a cicátokat? Az enyémek benntiek, nem esznek undi egereket meg egyebeket :-)

    előzmény:
    Tündemanó (1)
    2007-11-10  16:22
  21. Torolt_felhasznalo_828260
    Torolt_felhasznalo_828260
    2007. november 11. 10:0750.
    Bárcsak ez enyém ilyen jó húsban lenne!!! szerintem a tied eleget eszik, majd dagibb lesz!! ki van golyózva, már ha fiú ? mert attól is kerekedik majd
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. november 11. 07:5149.
    Amit még elfelejtettem: hosszú távon megéri a cica egészsége miatt inkább prémium tápokat adni neki. (Szárazban pl. a Royal Canin ilyen). Ezek drágábbak, mint a Whiskas vagy a Darling és társai, de szerintem megéri, mert sokkal jobb minőségű. Elég sokféle változata van, az enyéim szőroldósat kapnak, mert a macskafüvet megetetni velük reménytelen, csak játszanak vele.
    előzmény:
    christinesk (48)
    2007-11-11  07:40
  23. 2007. november 11. 07:4048.
    Szép a minitigrised, gratu!
    Etetéssel kapcsolatban, az én macskáim 1 éves korukig naponta 3-4x kaptak rendes kaját (konzerv, csirkenyesedék főzve, stb.) és mellé még ha akartak, ettek szárazkaját, az mindig oda van készítve. Ezt szép lassan építettük le napi 2x-i rendes kajáltatásra, reggel és este, napközben pedig ropiznak. Persze időnként kijár nekik némi nasi, főleg ha csirkét készítek elő, mert szétszedik a konyhát izgalmukban
    előzmény:
    Tündemanó (1)
    2007-11-10  16:22
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. november 10. 20:0147.
    el is felejtettem. A képeken szó szerint pózolt a cicus. Mikor fényképeztem, mindig máshogy feküdt...majd úgy maradt egy picit míg fényképeztem és utánna jött a többi póz. Ilyet sem láttam még
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top