Keresés a fórumban

Egyedülálló nagymamák (
31
 embernek tetszett)
Több Szex & Más topik »
»

Szervusztok!

Egyedülálló nagymamákkal barátkoznék: gyerekekről, unokákról,

és a mindennapokról írnánk egymásnak. Várom a leveleteket: Eta

1. 2014-09-02 21:4976279.

ET!
    Az RTL-en van a Konyhafőnök. Ma először paprikás krumplit kellett főzni nokedlivel. Majd polipot

Kata

2014-09-02  20:25
    bodnar-jozsefne (76273)
    előzmény:
  2. 2014-09-02 21:2976278.

Jó éjszakát kívánok mindenkinek!

Itt a Szép álmokat és jó éjt-puszit küldő szolgálat.

Reméljük, termékünk elnyerte tetszését és a jövőben

sokszor gondol ránk elalvás előtt.

3. 2014-09-02 21:2676277.
    Egy munkanélküli jelentkezik a Miscorsofthoz takarítói állásra. A HRes
    behívja, elbeszélget vele, és teszteli: söpörje fel a padlót, és utána
    azt mondja:

- Ok, felveszlek, add meg az e-mail címedet, és elküldöm neked a
    megfelelő formanyomtatványokat, és a munka kezdés dátumát. A
    munkanélküli reménytelenül elmondja neki, hogy nincs számítógépe, és
    mail címe sem. A HRes azt válaszolja, hogy akkor sajnálja, de mivel
    nincs mail címe, virtuálisan nem is létezik, és ha nem létezik, nem tudja
    felvenni. A munkanélküli kijön, nem tudja mihez kezdjen összesen 10
    dollárral a zsebében. Elhatározza, hogy bemegy egy boltba, és vesz a
    maradék pénzén egy láda paradicsomot, 10 kilósat, és háztól házra jár,
    kínálja a paradicsomot, és két órán belül megduplázza a tőkéjét. Ismét
    vesz paradicsomot, ismét házaknál adja el, és így a végén 60 dollárja
    van. Ekkor realizálja, hogy pénzt ezen a módon is kereshet, és ettől
    kezdve minden nap kora reggeltől késő estig így keres pénzt,
    megtriplázva, négyszerezve minden nap a pénzét. Pár héttel később
    vesz egy szekeret, majd egy kamiont, majd egy kis flotta házhozszállító
    kamiont. 5 év elteltével a hajdani munkanélküli az USA legnagyobb
    élelmiszer kereskedelmi láncának tulajdonosa. Gondol ezért a családja
    jövőjére, és elhatározza, hogy életbiztosítást köt. Felhív egy biztosítási
    ügynököt, választ egyfajta biztosítást, és amikor a beszélgetés
    befejezodik, az ügynök megkérdezi, milyen e mail címre küldheti az
    ajánlatát. A férfi azt válaszolja, nincs mail címe. Furcsa, válaszolja a
    biztosítási ügynök, nincs e mail címe, és mégis mennyi mindent elért,
    vajon mire vitte volna, mit csinálna ma, ha lett volna e-mail címe.
    A férfi gondolkodik, majd azt válaszolja: takarító lennék a Microsoftnál.

1. tanulság: az Internet nem oldja meg az életed.
    2. tanulság: ha nincs mail címed, de sokat dolgozol, lehet belőled
    milliomos.
    3. tanulság: ha megkapod ezt a mailt, valószínűleg közelebb vagy a
    takarítóhoz, mint a milliárdoshoz...

Helló, választ nem kérek, elmentem paradicsomot árulni

4. 2014-09-02 21:2476276.

Szombat este

A férjem nagyon furcsa volt ma.
    Megbeszéltünk egy találkozót a Plaza kávézójában.
    Mivel én egész nap shoppingoltam a barátnőkkel,
    gondoltam hogy neheztel a pár perces késésem miatt,
    de végül is nem mondott semmit.

Csak nem alakult a beszélgetés, egész idő alatt csendben ült.
    Javasoltam, hogy húzódjunk a kávézó egy csendesebb sarkába, de ez sem segített.
    Mikor rákérdeztem, valami gondja van-e, azt mondta semmi különös.
    Mikor kérdeztem, én vagyok-e az oka a csöndnek, azt válaszolta nem, nem kell nyugtalankodnom.
    Hazafelé úton mondtam neki, hogy szeretem, kissé elmosolyodott, s vezetett tovább.
    Nem tudtam megérteni a viselkedését, s nem tudom miért nem válaszolt a szerelmi vallomásomra.
    Otthon is éreztem, hogy egész idő alatt messze jár, s nem is akar velem találkozni.
    Csak kornyadozott a TV előtt, s érezni lehetett, hogy messze jár az esze...
    Végülis felmentem lefeküdni. Kis idő múlva követett.

Nagy csodálkozásomra válaszolt a szeretetemre, a simogatásokra, szeretkeztünk, de végig éreztem, hogy távol van.
    Elhatároztam, hogy rákérdezek, s akkor vettem észre, hogy már alszik.
    Álombasírtam magam. Nem tudom, mit csináljak.
    Most már egészen biztos, hogy van valakije.
    Az egész életem egy katasztrófa....

5. 2014-09-02 21:2176275.

Férfi térden állva:
    - Gizike, magáé a szívem!
    - Béla, nekem szerető kell, nem donor!

Mi a különbség a vidám, és a felszarvazott férj között?
    - A vidám még nem tud róla.

Férj a feleségéhez:
    - Ma is járt itt az anyósom?
    - Igen drágám, miből gondoltad?
    - Le van köpve a fényképem!

A férj és a feleség veszekszik. Végül a feleség azt mondja:
    - Te győztél. Ma a tiéd az utolsó szó. Kérj bocsánatot!

A kis mókus képen vágja a nyuszit egy tál palacsintával.
    Kérdezi a nyúl:
    - Ez szándékos volt?
    - Nem lekváros.

6. 2014-09-02 21:1976274.

Vetélkedő...........

Vetélkedőt rendeztek a világ királynéinak. Ki a legerősebb köztük?
    Hárman jutottak a döntőbe. Mindegyiknek adtak egy diót, hogy törje össze.

Az első a foga közé vette és összeroppantotta.
    Rávésték a koronájára: A legerősebb fogú királyné.

A második a markába fogta, és reccs, máris összetörte.
    Ezt vésték a koronájára: A legerősebb kezű királyné.

A harmadik a combja közé rakta és egy pillanat alatt összeroppantotta.
    Tanakodtak a bírák. Mit írjanak a koronájára?
    Végül ezt a feliratot kapta: Isten óvja a királyt!

7. 2014-09-02 20:2576273.
    Kata!
    Én nem tudtam megnézni. Milyen a műsor? Milyen ételeket készítenek?
    Már megkérdezem, hogy melyik adón megy?
    ET.
    2014-09-02  19:46
    bodnar-jozsefne (76271)
    előzmény:
  8. 2014-09-02 20:0476272.
    Néztem a főző műsort az RTL-en. A Konyhafőnököt. Ez nem a szokványos főzőműsor. Verseny. A győztes pénzt fog nyerni. Minden alkalommal kiesik egy versenyző.
    Kata
    2014-09-02  19:46
    bodnar-jozsefne (76271)
    előzmény:
  9. 2014-09-02 19:4676271.
    Szervusztok Kislányok!
    Legyen szép estétek.
    Most tudtam csak jönni mert itt volt a szomszédasszony, és elbeszélgettük az időt.
    Reggel megyek Dédi napra. Beszéltem Mónikával, és már nagyon vár a kis Madaram.
    Holnap kőlevest készítünk még a múlt héten megbeszéltük. Reggel mindent megvettem hozzá.
    Eta
    2014-09-02  19:09
    riamam (76270)
    előzmény:
  10. 2014-09-02 19:0976270.
    Katám!
    Én is most jól érzem magam de azért kell kezeltetni magunkat akármikor előjöhet. Mindig megmagyarázod, hogy nem kell menned pedig ez is egy elfoglaltság, lehet hülyeség amit írtam, tudod mennyi sokan járnak. Időd van bőven belefér hát nem??? Én még majd ezután megyek az infuziós kurára bejárok de csak 5. amennyit kérek többet nem nehogy attól legyek rosszul megint.
    Ezt az infúziós kúrát azok is kérik akiknek semmi gondjuk mert tisztítja az ereket. Ezt nem én mondtam hanem orvos. Nekem meg a zárójelentésre fel is írták szükség esetén félévente is kaphatok.
    Tudod nekem ősz táján szokott a sok kerti munka betenni. Jajj de ne jöjjön borzasztó a szédülés, jobb nem is beszélni róla. Mondtam utóbbi időben egyáltalán nem zúgott a fülem most megint előjött de még tűrhetően és hiába szedek rá gyógyszert. Most megint sok munka volt a kertben hajolgatás amit nem szabad volna.
    Marika

2014-09-02  17:37
    ermitak (76268)
    előzmény:
  11. 2014-09-02 19:0276269.

Marika!
    Nézted tegnap a Konyhafőnököt? Most megy újra a TV-ben. Azt nézem.
    Kata

2014-09-02  17:37
    ermitak (76268)
    előzmény:
  12. 2014-09-02 17:3776268.

Marika!

A helyedben én nem vennék még egy TV-t. igaz ezt te tudod, hogy van-e szükséged rá.
    Nem tudom mikor kérek időpontot, semmi kedvem még kezelésre járni. Most jól is érzem magam. Majd a jövőhéten lerendezem.
    Kata

2014-09-02  16:30
    riamam (76267)
    előzmény:
  13. 2014-09-02 16:3076267.
    Kata!
    Tudod az unokám buzdított mindig rá, hogy vegyek már egy nagy tv-t de hát sajnálom érte a pénzt mikor van itt annyi igaz azon teljesen más sokkal szebb a kép. Mondjuk enyémek minősége is jó de azért nem lehet ahhoz hasonlítani.
    Marika
    2014-09-02  15:01
    ermitak (76265)
    előzmény:
  14. 2014-09-02 16:2876266.
    Katám!
    Kérjél Te is masszírozásra beutalót a reumán, igaz attól függ neked hol is a bibi miket beszélek össze vissza ugye.
    Nekem nagyon jól esik a masszírozás látod még többet alszok mint azelőtt.
    Kicsit kimentem a kertbe a rossz paradicsomokat kiszedni tövestől szárait kuka, de hát rossz mind pedig annyira szép volt gondoltam későig majd eszegetünk róla az uncsikkal, no ezt most nem jött be.
    Ebbe is jól elfáradtam most fől kis krumpli majd az lesz a vacsim.
    Marika
    2014-09-02  15:01
    ermitak (76265)
    előzmény:
  15. 2014-09-02 15:0176265.

Marika!
    Az esti elalvásod nem a TV minőségétől, nagyságától következik be. Ha újat veszel, akkor is elfogsz aludni.
    Még így nem jártam, elmentem az orvoshoz, most szabadultam. A mi dr-nőnk szabin van. Kiírta az asszisztensnő a gyógyszereket, és elvitte aláíratni. Jó sokat kellett várni.
    Kértem beutalót  laborba, Reumatológiára. Most nem a fürdőbe kértem, megpróbálom máshol a kezeléseket. Több szem, többet lát.

Bizony így van ez, én sem fordítok már sok gondot a főzésre magam miatt.

Kata

2014-09-02  13:44
    riamam (76264)
    előzmény:
  16. 2014-09-02 13:4476264.
    Katám!
    Holnap is korán megyek, igaz később jöttem ma mint tegnap. Lusta vagyok szinte semmit sem csináltam néztem a Család Barát műsort most ebédeltem husi leves főtt hús elég is volt meg nem volt kedvem akármit is csinálni a húshoz. No mit szólsz hozzá mennyire ellustultam pedig még csak 2 nap nincs gyerekem
    Megyek ki a kertbe de annyira párás a levegő,hogy jobb bent. A paradicsom most már nagyon tönkrement kiszedem,összevagdosom a szárát és majd kuka.
    Mit tesz ez a kezelés állandóan álmos vagyok
    Meg akartam a Jóban Rosszban-t nézni hát már lekéstem, no majd este igaz mire odaérek elalszom. Pedig erősen törtem a fejem rajta,hogy télre megajándékozom magam egy szép nagy lapos tv-vel, de hát van itt 3 db. kisebb, nagyobb mindegyiken elalszom.
    Marika
    2014-09-02  10:46
    ermitak (76263)
    előzmény:
  17. 2014-09-02 10:4676263.

Marika!
    Rendben, elnézem most neked a hiányosságot a kezelések miatt. Nekem is kellene most már beutalót kérni a laborba, majd a reumatológiára. Meg is teszem ma, ha íratom ki a gyógyszert.
    Kata

2014-09-02  09:54
    riamam (76261)
    előzmény:
  18. 2014-09-02 09:5676262.
    Kata!
    Sajnos, hogy sok nyugdíjas rá van utalva ilyenekre, én örűlök ha nem kell kórházba menni, de ezt nem mi dötjűk el, ha beteg valaki akkor kénytelen orvoshoz, kórházhoz fordulni.
    Jobban is tetted hogy le vetetted az anyajegyet, így nem lesz vele többé semmi baj.
    Nekem is van a homlokomon egy nagy szemölcs, nincs vele semmi gond, de mindig mondja az orvos hogy nem akarom-e levetetni, mondtam nem fáj, nincs vele semmi gond akkor csak maradjon.
    Kati
    2014-09-02  09:40
    ermitak (76260)
    előzmény:
  19. 2014-09-02 09:5476261.
    Sziasztok Nagyikák!
    Bocs a reggeli hiánya miatt fél 7 volt ahogy feltámadtam gyorsan zuhany mert ilyenkor kezelés előtt is zuhanyozok és öltözés nem ettem, sőt a gyógyszereimet sem szedtem be. A masszírozásra nem kellett sokat várni de az UH-os kezelésre ott már többet. Igaz az is az időpontom előtt volt csak hát a másik kezelésen azt mondták mehetek korábban is.
    Még most reggeliztem,gyógyszereztem.
    Mennyi ideig fenn voltatok este én hamar elalszom. Nincs hideg de irtó borús az ég most is olyan álmosság van rajtam.
    Nem főzök van tegnapról du.főztem husilevest még nem is ettem belőle az elég v. 3 nap. Lehet egy kis szószt v. sóskát v. akármit a főtt hús mellé csinálok.
    Igen nagyon szép a kórház belül folytatódik teljes rendbetétel és átalakítás kívül nagyon ráfér. Legalább több embernek lett munkája ezáltal,hogy a rehab központ is itt lett.
    Majd meglátjuk ér-e vmit a kezelés még csak 2. kaptam.
    Legyen szép a napotok,Marika
    2014-09-02  09:40
    ermitak (76260)
    előzmény:
  20. 2014-09-02 09:4076260.

Katika!

Olyan jót derültem egyszer mikor az anyajegyemet távolították el a halántékomról, Azt hittem ambulánsan fogják végezni. Nem, befektettek kórterembe, jött a betegszállító ágyon vitt be a műtőbe, mint egy halálos beteget. Majd mikor túl voltam rajta, visszavitt. Volt a vizit, én mondtam az orvosnak, hogy  én nem maradok bent, hazamegyek, ha szükséges bejárok, ha annyira kíváncsiak rám. Mondja az orvos, hogy sokan örülnek annak, ha bent maradhatnak. Sok nyugdíjas még kéri is, különösen fűtési szezonban. Jól érzik magukat bent. Kiszolgálják kaját kapnak, nem kell fűteni. Na én nem vagyok ilyen. Ezt azért is csinálták így, mert felvettek fekvőbetegnek, és ezért megkapta a kórház a TB-től a hozzájárulást. Hazajöttem, de vizitre vissza kellett járnom. Ez egy 3mm-es anyajegy volt, nem is mentem volna el, csak ez állandóan leesett, majd újra hegesedett, leesett és ez így ment időtlen- időkig. El kellett távolítani.

Kata

2014-09-02  09:02
    kutymuty60 (76258)
    előzmény:
  21. 2014-09-02 09:0676259.
    Kata!
    Szépítkezzél, hátha találkozol életed párjával és akkor nem lesz olyan bunkó mint a múltkor. Én is pedíkűrözök már régebben kellett volna, de mindig halogatom ma itt a pont és ma megcsinálom.
    Káposztás tésztát főzök, meg egy kis cs.ragulevest, hamar meg van.
    Szép napot neked.
    Kati
    2014-09-02  08:34
    ermitak (76257)
    előzmény:
  22. 2014-09-02 09:0276258.
    Kata!
    Igazad van, nagyon szépek a kórházak, gyöngyösi kórház is modern szép, hatvani is, egyre korszerűbbek, csak épp a betegekkel nem igen törődnek, sokszor hely hiányára , vér, vagy orvos hiánya miatt, olyan idő vallómot mondanak addig a beteg vagy meg  gyógyul ami a jobbik eset, vagy meghal.
    Kati
    2014-09-01  23:51
    ermitak (76255)
    előzmény:
  23. 2014-09-02 08:3476257.

Sziasztok Kislányok!
    Katika!
    Fent voltam már régebben, csak úgy el vagyok már kényeztetve, hogy vártam a frissítőt., amit felszoktatok szolgálni. Köszönöm! Nincs valami nagy kánikula, de nekem elég 16 fok van mindössze, de süt a nap. Megyek ma gyógyszert felíratni 2 órától. A délelőttöm a szépítkezéssel fog eltelni, hátha ismét találkozom a lovagommal. Hagy lássa már, hogy nem vagyok nyúzott.

Kata

2014-09-02  08:17
    kutymuty60 (76256)
    előzmény:
  24. 2014-09-02 08:1776256.
    Jó reggelt Kislányok!
    Nem hiszitek el most ébredtem fel ilyen még nem volt, igaz borús az idő, remélem nem lesz eső mert már elég lenne a szüretelőknek sem jó az eső.
    Szép napot kívánok mindenkinek,
    Kati
    2014-09-01  23:51
    ermitak (76255)
    előzmény:
  25. 2014-09-01 23:5176255.

Marika!

Nálunk is, és a TV-ben láttam, hogy sok helyen nagyon sokat fordítottak a kórházakra.
    Szeged, Kecskemét, Debrecen.
    A férjem 12 éve halt meg, már akkor 1-2 szobás kórtermek voltak, kis konyhai résszel, ahol lehetett kávét főzni, melegíteni valamit, amit a látogatók vittek, hűtő volt, TV.
    Mint egy apartmanban. Nem kellett közös tusolóba kísérni a férjemet. annyira kényelmes és szép, hogy az egész K régióból idekérik a betegek magukat. Akkor is voltak betegek Miskolcról, Galyatetőről is Lillafüredről.  Ezt onnan tudom mikor a kezelő előtt várakoztunk, mondták a betegek. Nagyon helyes is, hogy erre is költenek már. Ti is nagyon fejlődtök, és milyen jó érzés ugye?

Kata 

2014-09-01  22:57
    ermitak (76254)
    előzmény:
  26. 2014-09-01 22:5776254.

Marika!

Mikor a nagynénémnél laktam, nekünk is volt olyan évünk, hogy lerothadt az egész szőlő. Akkor született ez a kis szösszenetem:

S Z Ü R E T

Ősszel csodálatos pompába öltözik a természet. Mintha csak hivalkodni akarna a szépségével.
    Aranysárgára, rozsdabarnára, rikító vörösre festi a fákat, bokrokat, leveleket. Az ősz a szüret ideje. A szüret a hozzá kapcsolódó szokásokkal, ünnepekkel már a borivás gondtalanságának előszele.
    Ilyenkor a seregélyrajok, kövér darazsak röpködnek idegesen, érzik, hogy többé nem lakmározhatnak a szőlőfürtökből. Az Én szőlőfürtjeim még a madaraknak, rovaroknak sem kellett. Így megmaradt a dús termés. Volt bőven, csak úgy lógtak a tőkén, alig bírta termését. Egyedül szüreteltem, így a gulyás, sült húsok illata, a szüret utáni mulatozás elmaradt. Nem puttonyba, hanem nylonzsákba szedtem a szőlőt Teltek a zsákok szép számmal sorba.
    Egészen szeptemberig büszke voltam rá, de ahogy vártam, hogy beérjen, úgy romlott meg. Gyűltek a zsákok, majd egy napon a szemétszállítók elvitték.
    Nálam ilyen nem mindennapi szüret volt.

Kata

2014-09-01  20:28
    riamam (76240)
    előzmény:
  27. 2014-09-01 22:5476253.

ET!

Igen, mi is a Dzsungel könyvéből vettük a Balu nevet. Az Akela volt a farkas.

Nekünk volt egy farkaskutyánk még gyerekkoromban, őt hívtuk Akelának.

Kata

2014-09-01  22:18
    bodnar-jozsefne (76251)
    előzmény:
  28. 2014-09-01 22:2176252.
    Kata!
    Köszönöm a receptet el is mentettem. Ez nagyon finom lehet, ha megsütöm majd nyilatkozom.
    Eta
    2014-09-01  21:37
    ermitak (76246)
    előzmény:
  29. 2014-09-01 22:1876251.
    Kata!
    Gondoltam, de rákérdeztem kíváncsiságból.
    Nálunk Gergőnek is van állatos neve  AKELA. Igaz amikor kicsi volt sokszor hívtam én is Gerlicémnek, de ma már csak Gergőkém. Most volt picike , és ebben a hónapban már Apuka lesz.
    Olyan hamar elmennek az évek, nekem olyan mintha most született volna.
    ET.
    2014-09-01  21:07
    ermitak (76245)
    előzmény:
  30. 2014-09-01 22:1476250.
    Kata!
    Így igaz. Bence is játszik a szobájában, de mindent hall. Nem tudom, hogy csinálják mert koncentrálnak a játékra, és közben azt is figyelik, hogy mit beszélünk.
    Van mikor Mónika mondja Dédi ezt ne most mond el erre Bence kiszól mit ne mondjon el a Dédi?
    ET.
    2014-09-01  21:06
    ermitak (76244)
    előzmény:
  31. 2014-09-01 22:1076249.
    Kata!
    Én is azt szeretem, ha holnap nem esik akkor kimegyek a piacra mert ott biztosan tudok venni.
    ET.
    2014-09-01  20:59
    ermitak (76243)
    előzmény:
  32. 2014-09-01 22:0976248.
    Kata!
    Köszönöm, a megértésedet, de egy kicsit furcsa volt amikor elolvastam, hogy egy betű elírása miket tud produkálni.
    ET.
    2014-09-01  20:54
    ermitak (76242)
    előzmény:
  33. 2014-09-01 22:0776247.
    Marika!
    Bizony nagyon sajnálja az ember, hogy a sok szőlő tönkre megy mert rengeteg munka van vele, de hát az idén nagyon sok eső esett.
    Ma is egész nap esett nálunk is. Már nyomasztó ez a sok eső, és szürkeség .
    A kezelések biztosan jót fognak tenni a nyakadnak,
    Én is hallottam, hogy milyen szépen felujították a Hatvani kórházat.
    Mondta az egyik ismerősöm, hogy már mi is oda tartozunk, és nem a Tarcsaiba. A szomszéd ember elesett, és combnyaktörése lett, és Hatvanba vitték kórházba.
    Eta
    riamam (76240)
    előzmény:
  34. 2014-09-01 21:3776246.

ET!

Beszéltem már a fiammal, és mondtam neki, ha elviszi, mondja meg a srácnak, hogy életbevágóan sürgős.

A következőképpen készítem a tésztáját a csigának:

500 dkg túró
    500   "   liszt
    0,5 dl    tej
    10 ek    olaj
    csipet    só
    1 cs.     sütőpor
    20  dkg porcukor
    2 cs      vaniliacukor

Töltelék:
    olaj a tészta lekenéséhez
    cukros kakaó, vaniliacukor

A túrót, vanilia-cukrot, porcukrot robotgéppel elkeverem. Pár perc múlva állandó keverés mellett hozzáadom a tejet, az olajat. Hozzászitálom a sütőporos lisztet, összegyúrom, ha kevés a tej annyit adok hozzá, hogy jól nyújtható legyen.
    Vékonyra kinyújtom, lekenem olajjal, cukrozott kakaóval ízlés szerinti mennyiséggel leszórom. Két egyforma részre vágom.   Feltekerem, és kb 2 cm-es darabokból sütőpapírral bélelt tepsibe csigákat formálok. Ebből a félből 14-16 db-ot készítek.  Majd a másik felével ugyanígy járok el.
    Én a sütőpapírt is megszoktam kenni vajjal. Sütéshez 180 fokon 15-20 perc alatt kész. 

Jó étvágyat hozzá.

Kata

bodnar-jozsefne (76239)
    előzmény:
  35. 2014-09-01 21:0776245.

Igen! Balázskám Fürtöském a Balu.

Kata

2014-09-01  20:14
    bodnar-jozsefne (76238)
    előzmény:
  36. 2014-09-01 21:0676244.

ET!
    Nagyon felvilágosultak már az ovis gyerekek is. Mindent tudnak már. Aranyos kis sztori. Úgy is van játszanak, úgy gondoljuk, hogy nem hallanak semmit, de a kis fülük ott van, és mindent tudnak. Nem lehet előttük beszélni.

Kata

2014-09-01  20:12
    bodnar-jozsefne (76237)
    előzmény:
  37. 2014-09-01 20:5976243.

ET!
    Én is azt a kis apró szemű saszla szőlőt szeretem. Nagyon finomat vettem tegnap előtt. Abból is olyat szoktam válogatni, ami olyan sárgás. Az már finom érett.

Kata

2014-09-01  19:59
    bodnar-jozsefne (76236)
    előzmény:
  38. 2014-09-01 20:5476242.

ET!
    Eltudunk mi mindent olvasni,és értelmezni. Én is sokszor írok el dolgokat. Vagy éppen kimaradnak betűk. nem ütöm le jól, és megyek tovább.

Kata

2014-09-01  19:53
    bodnar-jozsefne (76235)
    előzmény:
  39. 2014-09-01 20:5176241.

Marika!

Jó idő volt, meg is száradt minden. A Petra ágyneműi voltak, az is olyan, amit nem kell vasalni. Törölközők, kéztörlők, csak összehajtogattam.  Még lesz egy adag ruhám a tarkák. Itthoni cuccaim, azokat sem szoktam vasalni. térdnadrágok, selyem blúzok.

Lehet nem holnap mosok, mert rendbe kell tenni a hajamat is, ma pedikűröztem. Megyek gyógyszert íratni, nem akarom, hogy megint megkapjam, hogy nyúzott vagyok. Jól kell kinéznem.

Kata

2014-09-01  19:31
    riamam (76233)
    előzmény:
  40. 2014-09-01 20:2876240.
    Etuka!
    Bizony tönkrement a szőlő, szétrepedeztek a szemek, leszürkült a fürt, szabályosan lerothadt. Pláne a korai jó illatos szőlő mind tönkrement, azért annyi van,hogy nekem bőven elég még az unokáknak is jut. Egy fürt szőlőből kb. fele marad a többi szétrepedezett meg sem nőtt nem is emlékszem mikor volt ennyire csúnya a szőlő. Van még paprika, őszirózsa, paradicsom szval lesz még mit kitakarítani, de ezek még használhatók hát amit az esőzés meghagy.
    A nyakamra kapok masszírozást és ultrahangos kezelést 10-et ma kaptam a kórház új részében van szuper, szép minden, sok kezelőfülke és berendezés.
    Egymás után van a két kezelés nem egy helyen de irtó gyorsan végeztem, holnap megyek 7-re talán mondta a hölgy előbb is mehetek nem tudom hányra, lehet 7-re járhatnak fogalmam sincs.
    Marika
    2014-09-01  19:59
    bodnar-jozsefne (76236)
    előzmény:
  41. 2014-09-01 20:2876239.
    Kata!
    Rendetlenkedik a szgéped?
    Nagyon fogsz hiányozni, ha nem leszel. Reméljük, hogy hamar készen lesz , a gyerekek sem felejtkeznek el róla, hogy neked szükséged van rá.
    A kakaós csigát nálunk Mónika szerette nagyon, de már nem igen szoktam sütni.
    Bence is a csokitortára van rákattanva. Már vagy két éve szüli, és névnapjára mindig azt kell neki sütni.
    Milyen sütihez hasolitható a te csigád tésztája mivel túróval gyurod össze. Én is valamikor keltett készítettem.
    ET.
    2014-09-01  13:20
    ermitak (76224)
    előzmény:
  42. 2014-09-01 20:1476238.
    Kata!
    Te most a fürtöskédről beszélsz ? Ki az a Balu?????????????
    ET.
    2014-09-01  08:40
    ermitak (76219)
    előzmény:
  43. 2014-09-01 20:1276237.
    Katika!
    Van olyan, hogy én rám is rám jön az álmosság, és akár a fotelben ülök , akár a kanapén olyan jókat tudok aludni.
    Bizony nagyon izgalmas napok elé nézünk mert jönnek a BABÁK sorban sőt nálad kettő is születik.
    A dédunokád is már nagy lehet kár, hogy olyan messze laknak mert London nem a szomszéd településen van.
    A picike babával meg az idén nem igen fognak hazajönni
    A mi babánk szeptember 22-én születik , de jöhet előbb is..
    Amikor Gergő unokám született akkor Mónika nálunk volt , és telefonált a vejem, hogy mennek a kórházba a kislányommal. Gondolkodtam, hogy hogyan mondjam el Mónikának.
    Aztán vettem egy mély levegőt , és elkezdtem neki mondani, hogy Apa bevitte Anyát a kórházba mert kopogtatott a kistestvér, hogy meg akar születni.
    Erre megszólalt az én Mónikám Mama elment a magzatvíz a Klapka utcába . Gondolom hallotta amikor a szülei erről beszéltek , és megjegyezte igaz akkor már 5 éves volt, és sejtett valamit a születésről.
    Legyen szép estéd.
    Eta
    2014-09-01  07:05
    kutymuty60 (76218)
    előzmény:
  44. 2014-09-01 19:5976236.
    Marika!
    Nálunk éjjel is esett az eső, és egész nap is.
    Nem volt hideg sőt olyan fülledt volt a levegő, és meleg.
    Mire kapod a kezeléseket?
    Gondolom, hogy elfáradtál a sok sűrű program után.
    Akkor nem lesz most sok szőlőd. Ma voltam a boltban , de csak az a nagy szemű szőlő volt,  az is finom , de inkább banánt vettem.
    Eta
    2014-09-01  06:14
    riamam (76214)
    előzmény:
  45. 2014-09-01 19:5376235.

Bocsi az elírásért , de C betűt akartam írni. Nem vagyok figyelmes mert nem néztem meg a helyesírás jelzőt!
    2014-09-01  19:51
    bodnar-jozsefne (76234)
    előzmény:
  46. 2014-09-01 19:5176234.
    Szervusztok Kislányok!
    Kívánok szép estét!
    Már előbb akartam jönni, de volt egy kis létszámú lakógyűlés, és most jöttem be.
    Nálunk nagyon esős idő volt egész nap esett az eső.
    Délután szundikáltam is egy pisikét persze TV nézés közben.
    Eta
    2014-09-01  19:31
    riamam (76233)
    előzmény:
  47. 2014-09-01 19:3176233.
    Katám!
    Én sem sokat vasalok, törülközőket én sem szoktam. De örülök is addig válogatom míg alig marad, ágyneműt sem vasalok lecseréltem kreppre.
    Nem tervezem meg soha mikor mit csinálok amihez éppen kedvem van, nekem is míg dolgoztam minden másképp volt.
    Most meg a kertbe se lehet menni időm van bőven, látod azért ősszel télen járok kezelésekre akkorra le is strapálom magam a kerttel vmelyik nap ástam is a margarétának szval kell is a pihi. A fülem nem csöngött már most ismét sztem sok volt a hajolgatás.
    Du.főztem husi levest holnapra meg van az ebéd hazajövök és szieszta pláne ha ilyen sötétség lesz mint ma. Valóban hideg az nincs még az a szerencse.
    Marika
    2014-09-01  18:58
    ermitak (76231)
    előzmény:
  48. 2014-09-01 19:2676232.
    Katikám!
    Finom is a linzerkarika csak igen babrálós az biztos, nekem van az az egész picike forma is ha azzal csinálom bizony kifáradok, pedig annyira kis guszta sütike. Jobb szeretem a nagyobb formával készíteni az igaz ha áll sokkal porhanyósabb.
    Nem jó vagyis szép volt az idő ma olyan álmos idő el is aludtam du. éjszaka biztos nem megy majd annyira az alvás. Jobb ha most kivételesen későn fekszem le.Az RTL-en lehet ez új műsor, főzőcskés de lagalább vmi új
    Szép estét Mindenkinek!
    Marika
    2014-09-01  18:16
    kutymuty60 (76230)
    előzmény:
  49. 2014-09-01 18:5876231.

Katika!

Nálunk is sláger a linzer karika is, meg a diós kosárka, de ezek olyan babrásak. Én sem tudom melyik nap jön a fiam, de a kakaós csiga is eláll.

Most jöttem be, felmostam a közös folyosót. Nem nagyon szokta senki csak én. Erre egy külön felmosót tartok az erkélyen. Mindegy, nem fog ki rajtam. Saját megnyugtatásomra mosom fel, így érzem jól magam. Még az erkély van hátra. habár már ott is csak fel kell mosni.Ez már holnapra vár. Én a vasalással ügy vagyok, hogy mikor hajtogatom: ezt sem kell vasalni, azt sem, s végül van úgy, hogy nem marad semmi. Most is túlnyomó többség törölköző. Ezeket csak behajtogatom.

Kata

2014-09-01  18:16
    kutymuty60 (76230)
    előzmény: