Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyedülálló nagymamák

bodnar-jozsefne
Létrehozva: 2007. március 16. 15:37

 

 Szervusztok!

Egyedülálló nagymamákkal barátkoznék: gyerekekről, unokákról,

és a mindennapokról írnánk egymásnak. Várom a leveleteket: Eta

  1. 2020. szeptember 25. 17:0185598.

    előzmény:
    aksira (85597)
    2020-09-25  16:44
  2. 2020. szeptember 25. 16:4485597.

    Úgy látom,hogy nem.

    előzmény:
    aksira (85596)
    2020-08-15  17:42
  3. 2020. augusztus 15. 17:4285596.

    Él még ez a topik?

  4. 2017. március 1. 10:5485595.

    Etukám, nagyon örülök Neked és a szép versnek!


    Néha benéztem én is, s vártam, hátha betoppan valaki! Örömmel olvasnék arról, mi újság nálatok? Nagyobb és kisebb unokáid hol tartanak az életben?


    Idősebbik unokám a diplomát és a jogosítványt megszerezte, s pár napja odaköltözött a párjához, akivel májusban összeházasodnak. Beíratkozott egy nyelvtanfolyamra, hogy megtanulja második hazája nyelvét is. Fél év múlva munkát is szeretne vállalni.


    Ifjabbikom első éves mérnök hallgató.


    Magam élem a nyugalmas életkort....


    Remélem lesz a régi társak közül, aki ismét jelentkezik! 




    Köszöntünk Március! 




    RADNÓTI MIKLÓS
    MÁRCIUS

    Lúdbőrzik nézd a tócsa, vad,
    vidám, kamaszfiús
    szellőkkel jár a fák alatt
    s zajong a március. 
    A fázós rügy nem bújt ki még,
    hálót se sző a pók, 
    de futnak már a kiscsibék,
    sárgás aranygolyók.




     

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (85593)
    2017-02-23  13:11
  5. 2017. március 1. 10:0685594.

    Nagyon szép vers.. jó volt olvasni..

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (85593)
    2017-02-23  13:11
  6. 2017. február 23. 13:1185593.

    Ha már betévedtem régi kedvenc forúmomra akkor teszek fel egy verset.Legyen szép napja aki erre jár.


     


    Aranyosi Ervin: Az élet szép...


    Minden nap újra ébredünk,
    s a nagy világba révedünk,
    újabb utunkra indulunk,
    dúdolva szép, bevált dalunk.

    Minden nap újra kezdjük el,
    ilyen az élet, menni kell!
    Előre nézni, s tudni azt,
    a múlt sosem jelent vigaszt.

    Ne nézz hát vissza, nem szabad,
    nehezen vonszolod magad,
    a tegnap súlya válladon,
    minden lépésnél hátranyom.

    A mában élj és láss csodát,
    élvezd virágok illatát,
    a nap az égről rád nevet,
    melengeti a lelkedet.

    Végy észre apró örömöt,
    hétköznapodba költözött
    vidító szép varázslatot,
    egy kedves embert, állatot,

    virágokat, patakot, fát,
    a szerelmet, ha rád talált,
    s mindent mi jól esik neked,
    élvezd a teljes életet.

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (85592)
    2017-02-23  13:06
  7. 2017. február 23. 13:0685592.

    Köszönjük, de nem vásárolunk semmit!

  8. 2017. február 18. 20:0285591.

    Szervusztok!


    Nem tudtam nagyon sokáig bejönni megint, de most sikerült. Mindenkit szeretettel üdvözlök.

  9. 2016. augusztus 21. 09:2685590.

    Szervusztok!


    Valóban sok éven át megosztottuk szép napokat, bánatunkat, jó vissza gondolni, remélem szeretettel gondoltok Ti is vissza.


    Kívánok jó egészséget, szeretett teljes éveket minden Nagymamának.


    Kati

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (85588)
    2016-08-20  12:57
  10. 2016. augusztus 20. 16:0485589.

    Magam nevében köszönöm Etuka! 


    Én is kívánok Neked és azoknak, akik elolvassák szeretetben eltöltendő további éveket, egészséget, és családjaik boldogulását!


    Zsumi

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (85588)
    2016-08-20  12:57
  11. 2016. augusztus 20. 12:5785588.

    Szervusztok!!


    Köszöntök minden Nagymamát akik az elmúlt 10 évben velünk tudtak lenni a fórumon, és köszönöm a nagyon sok szép írásokat, és kedves szavakat ahogyan egymással elbeszélgettünk.


    Mindenkinek köszönöm, hogy ez a kis csapat összetartott  akkor is, amikor nem voltunk még sokan a kezdéskor, meg akkor is, amikor már volt okunk büszkének lenni arra, hogy melyen sok örömünk , és bánatunk volt amit megoszthattunk egymással mi itt együtt.

    A legjobbakat mindenkinek. Tényleg. És ne veszítsük szem elől egymást, mert talán majd egyszer még valamikor... valahol...

    Vigyázzatok magatokra!


    További szép napokat, éveket kívánok mindenkinek .


    Eta

  12. 2016. augusztus 3. 12:2885587.

    Katikám, örülök, hogy szakítottál időt, hogy bepillants. 


    Testvérednek mielőbbi gyógyulást kívánok.


    Nekünk is kórházban van egy nagyon közeli ismerősünk, akit naponta látogat a kislányom, segít ebédeltetni, mert bizony nagyon kevés a nővér. Ezt a szomszéd nénit még az én anyukáméktól "örökölték", több, mint 50 éve ismerem. Nincs senkije, de amikor kicsik voltak az unokáim, gyakran vigyázott rájuk addig, amíg kislányom leszaladt a boltba- esőben és télen, ha épp nem vitte magával őket. Most fordult már a helyzet.


    Dorkámnak is most lesz szülinapja, de távol ünneplik. Majd néhány napra meglátogatják a szülei és Zitu. Ha hazajön, megkapja utólag tőlem a tortát. 


    Én is kívánok kellemes napokat, erőt, egészséget a továbbiakhoz! Zsuzsi

    előzmény:
    kutymuty60 (85586)
    2016-08-03  07:32
  13. 2016. augusztus 3. 07:3285586.

    Szervusz Zsumika!


    Valóban nagyon pörög körülöttem minden, most minden hónapban szülinap, név nap van a családban, na persze nagyinak szorgoskodni kell, hisz a torta készítés az a mami dolga.


    Sajnos a tesóm nagyon beteg, sokat kell  a kórházban menni, hisz nem mindegy a betegnek hogy szerettei ott vannak mindig ha szükség van rá.


    Sajnos sok időm nincs, mint látom  a többi lánynak sem, na persze mindenki teszi a dolgát.


    Kívánok neked jó egészséget, sok szép időtöltést a családoddal.


    Kati

    előzmény:
    Zsumi45 (85585)
    2016-07-29  09:01
  14. 2016. július 29. 09:0185585.

    Szervusztok! 


    Vagytok-e rajtam kívül, akik ritkán írtunk, de be-benéztünk, s ha valami érdekes történt, jelentkeztünk?


    A NLCafé topikoknak előbb-utóbb ez a sorsa, hiszen legtöbben ott vagyunk a fészen, s átvette az információ csere szerepét.


    Korunknál fogva úgy sem történik velünk sok újdonság, legfeljebb ritkán egy utazás, sajnos betegség, vagy egy-egy családi esemény.


    Már az unokákról is kevesebbet tudunk, hiszen felnőnek élik a saját életüket. Tisztelet a kivételnek, hiszen Katikának még kicsik az unokái, róluk is örömmel hallhattunk, ha benéztünk. A Dédik pedig elfoglaltak, hiszen rájuk még sok feladat hárul-épp ezért ritkábban jutnak ide levelezni. Tőlük is várunk néha-néha "helyzet jelentést.


    Javaslatom: A kis szünet ellenére gyertek bátran, ki- milyen gyakran tud!


    Barátainkkal az életben sem találkozunk minden nap, de fontosabb eseményekről mégis tudósítjuk egymást. Ha különleges receptet próbáltunk ki, elmondjuk! Ha szép helyeken jártunk, írjunk róla! 


    Ha valaki tanácsot kérne, próbálkozzon, hátha valaki tud saját tapasztalatból segíteni?


    Biztatom a korábban ide tartozókat is, akik már régen nem adtak jelt itt magukról, de interneteznek, ha kedvük tartja, jöjjenek!


    Baráti szeretettel : Zsumi


     

  15. 2016. július 24. 09:0585584.

    Jó reggelt!


    Nagyon szép az idő felénk, bár mint olvasom , hogy sok felé nagy esőzések voltak, itt olyan hőség volt, be kellett kapcsolnom a klímát.


    Etuka!


    Sajnálom, hogy nem tudsz belépni, ne izgasd magad , majd ha haza jönnek Mónikáék akkor megcsinálják.


    Igaz ha haza mész akkor mát tudsz írni is.


    Vigyázz magadra, pihenj sokat.


    Legyen áldott vasárnapod.


    Kati


     

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (85582)
    2016-07-23  11:43
  16. 2016. július 23. 17:2985583.

    Etuka!


    Lényeg, hogy mindent elintéztél, mos már csak pihenj.


    Nálam itt volt a barátnőm, jókat dumcsiztunk, nem mentünk sehová, hisz nagyon nagy volt a meleg, bekapcsoltam a légkondit és hűsőltűnk.


    További szép estét neked.


    Kati

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (85582)
    2016-07-23  11:43
  17. 2016. július 23. 11:4385582.

    Katikám!


    Ne haragudj,hogy csak most tudok írni,de nagyon nehezen tudtam belépni a gyerekek szgépével.   Tegnap nagy vonalakban sikerült elintézni a dolgaimat.Hazafelé már Mónikáékhoz jöttünk.Benirvel játszottunk amig a szülei pakoltak.Köszönöm a finom kávét, és este majd találkzunka facaboon.


    Puszílak Eta

    előzmény:
    kutymuty60 (85580)
    2016-07-23  07:27
  18. 2016. július 23. 07:2885581.

    Lemaradt


    Később jövök!

    előzmény:
    kutymuty60 (85580)
    2016-07-23  07:27
  19. 2016. július 23. 07:2785580.

    Jó reggelt!


    Ismét egy szép reggel.


    Jó korán keltem, mindent szeretek korán elvégezni, hisz délután végig ide süt a napocska, nagyon felmelegszik a lakás.


    Etuka!


    Remélem mindent eltudtál tegnap intézni, gyerekek is elindultak nyaralni, így magányos lettél.


    Most ki szaladok uborkáért,aztán mosok egy pár darabot.


    Meg ejtem a hétvégi Welneszt, haj ápolás, manikűr, pedikűr.


    Majd később .


    Puszi Kati

  20. 2016. július 22. 07:0785579.

    Jó reggelt Kívánok!


    Felénk esett az eső, szerencsére már el állt, de kellemes az idő.


    Etuka!


    Örülök, hogy finomat főztél, remélem jó az étvágyad, igaz ebben a melegben igen változó az enyém is.


    Ma is kell főznöm, közben betoppant a fiam így elfogyott minden, aminek igen örülök, na persze azt még nem tudom mi legyen, majd kitalálom, azt hiszem ki megyek a piacra gyümölcsért.


    Nagyon szép napot kívánok mindenkinek.


    Kati

  21. 2016. július 21. 19:4085578.

    Szervusz Zsumika!


    Nagyon régen láttalak már, és most örülök, hogy benéztél hozzánk.


    Én is fáradt vagyok igaz korán kelek mert megyek Benire vigyázni  most a kislányom vigyáz rá.


    Ma nem is akartam aludni bekapcsoltam a TV-t, de arra riadtam fel, hogy bizony szundikáltam egy kicsit.


    Én is sokat megyek mert már nehéz feljönni a II. emeletre főleg, ha még vásárolok is.


    Zsumikám!


    Jól vagyok csak a kor ami nyomja a vállam, ilyenkor eszembe jut Édesanyám, hogy ő is milyen jókat aludt ebéd után a fotelben.


    Nagyon hamar elment az idő a te unokáidból is szép nagy leányok lettek pedig milyen kicsik voltak amikor megismertük egymást.


    Bence is 2010 -ben született, ősztől már iskolába megy.


    Gergő unokáméknál is van dédunokám Alizka aki szeptemberben lesz 2 éves .


    Dorkának gratulálok  az eljegyzéshez, és te is hamar Dédike leszel.


    Majd írd meg, hogy Zitukának elég volt-e a pontszám, és sikerült-e a felvétel.


    Milyen egyetemre jelentkezett?


    Marika kirándulni van, de hogy Katával mi van nem tudom. Remélem jól van , és nem beteg, lehet, hogy a szgépe szórakozik mert mostanában volt vele problémája.


    Legyen szép estéd.


    Puszillak: Eta

    előzmény:
    Zsumi45 (85575)
    2016-07-21  14:28
  22. 2016. július 21. 19:2185577.

    Katika!


    Reggel posta, és vásárlás. Kezdem érezni, hogy már nehezebben tudok a lépcsőn feljönni.


    Vettem halat, és azt készítettem el rizzsel no meg főztem gyümölcslevest.


    Holnap nem kell főnöm .


    Nagyon jó idő van hála az égnek.


    Délután még lementem tejért mert azt elfejtettem venni.


    Legyen szép estéd.


    Eta

    előzmény:
    kutymuty60 (85573)
    2016-07-21  09:56
  23. 2016. július 21. 16:4385576.

    Szervusz Zsumika!


    Nagyon örülök, hogy benéztél.


    Nagyon finom lehet ez a cukkini, azt hiszem kifogom próbálni, nagyon szeretem a zöldségeket, köszönöm a receptet.


    Igen már régen együtt vagyunk, közben felnőnek a gyerekek, a lányok is már felnőttek lettek.


    Jó egészséget kívánok.


    Kati


     


     


    Katáról nem tudok semmit.

    előzmény:
    Zsumi45 (85574)
    2016-07-21  14:21
  24. 2016. július 21. 14:2885575.

    Szervusz Etuka!


    Heti 2 alkalommal (reggelente)  gyógytornára jártam, most telt le a 15. óra. Ilyenkor utána fél órát úszom és 5-5 percet napozok (háton-hason). 


    Ezeken a napokon délután nekem is le kell kicsit feküdnöm, mert rámjön az álmosság.


    Úgy tapasztaltam, hogy jót tesz ez a mozgás, kicsit könnyebben tudok járni. Tudod, nekem gond van a csípőmmel és a gerincemmel. 


    Remélem Te jól vagy! Milyen gyorsan telnek az évek! Amikor ide jöttem levelezni, még nem is volt Bencike, de az én unokáim is kicsik voltak. 


    Dorkám menyasszony lett, de Zitum is egyetemista lesz- ha igaz! Úgy számolja elég pontja van, de biztosat majd jövő héten tudnak. Akkor hirdetnek ponthatárokat.


     Szeretettel ölellek! Zsumi


     

    előzmény:
    bodnar-jozsefne (85571)
    2016-07-20  20:52

Címlap

top