Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lánykérés - Hogyan s mikén

Torolt_felhasznalo_674178
Torolt_felhasznalo_674178
Létrehozva: 2006. november 10. 16:12

Sziasztok!

Azért nyitottam, ezt a topikot, hogy hátha ti tudtok segíteni!

 

Szeretném a következő hetekben megkérni a párom kezét és remélem, hogy igent mond 

De egy csomó dolog felmerült bennem, és nem tudok, hol utána nézni, remélem tudtok segíteni:

1. A gyűrű: hogyan tudom, hogy milyen a jövendőbelim újmérete. Nem az az ékszer hordos típús így gyűrűje sincs amit mintának betudnám mutatni. De magamtól meg nem tudom, hogy és miként kell és mit lemérni.

2. A gyűrű2: Milyen gyűrűt illik venni, és hányat. Már ugyértem, ilyenkor magamnak is veszek egyet, vagy az csak az esküvőn esedékes.

3. Melyik kéz: Melyik kézre kell felhúzni a gyűrűt, ha egy kis szerencsével igent mond.

4. Mikor: Szeretném, olyan filmes módon féltérdre ereszkedve - egy megható monológ segítségével- egy éteremben megkérni. De azt még nem tudom, hogy hogyan csináljam, hogy ne nézzenek hülyének, ne essen hasra bennem a pincér stb...,

5. Bármi egyéb jótanácsot szívesen fogadok.

Remélem tudtok segíteni, mert fontos volna. Azt szeretném, hogy minden tökéletesen sikerüljön, mert remélem ez lesz az egyetlen lány kérésem

Köszi a segítséget mindenkinek

Üdv

Bladerunner

 

  1. 2015. február 10. 20:1459.

    Valamint bal kézen hordják a jegygyűrűt a reformátusok, mivel az esküvőnek nem része a gyűrű húzás. Persze ezt már sokan nem tartják, de akkor is így van.

    előzmény:
    Lédienn (58)
    2015-02-10  15:54
  2. 2015. február 10. 15:5458.

    Óriási tévedésben vagy!


    Magyarországon eljegyzéskor régen is pénztől függetlenül mindig karikagyűrű volt az eljegyzési gyűrű,amit eljegyzés napjától a bal kéz gyűrűsujján viselt az esküvőig a menyasszony és a vőlegény is.


    Esküvő után pedig a jegygyűrűt=karikagyűrűt a bal kézről a jobb kéz gyűrűsujján viselik  Magyarországon!


    Tehát bal kézen viselt jeggyűrű jelzi hazánkban,hogy már foglalt,elkötelezett az illető. Férfinél hogy vőlegény,nőnél hogy már menyasszony.


    De lehet köves gyűrű is eljegyzési gyűrűként,amit szintén a bal kéz gyűrűsujján visel az eljegyzett menyasszony. Esküvő után ez szokott lenni a jegygyűrű mellet az un. kísérőgyűrű. 


    De un. köves kísérőgyűrűt tradícionálisan esküvő után szokott kapni itthon a feleség és a jegygyűrű mellett viselik  "Kísérőgyűrűként".


    Tehát itthon bal kézen karikagyűrű azt jelenti,hogy eljegyzett  az illető. A jobb kézen lévő karikagyűrű mindig házasságot jelent Magyarországon! Ez a hivatalos,elfogadott szokás itthon. Ez a tradícionális szokás amelytől azért lehetnek egyéni eltérések. 


    Külföldön viszont eljegyzéskor csak a nő kap köves eljegyzési gyűrűt,amiről te írtál és azt jobb kézen viselik!


    Esküvő után van csak karikagyűrű,amit férj és feleség mindig a bal kéz gyűrűsujján visel külföldön!

    előzmény:
    ordogfioka (57)
    2015-02-10  14:35
  3. 2015. február 10. 14:3557.

    Tudom, ez rég nem aktuális már, de engedjetek meg egy megjegyzést. Véletlenül bukkantam erre a kérdésre, és megkapta a szemem Venice válasza. Az 1-es, 3-as, 4-es, 5-ős válaszokkal egyetértek. A 2-es válasz kissé gázos. a jegygyűrű, más néven eljegyzési gyűrű, az mindig köves gyűrű, amihez nem passzol a kísérőgyűrű. Ez a gyűrű pénztárcától függően ezüst vagy arany. Használják a sárga aranyt is, de aki megadja a módját, az fehér aranyat, vagy ezüstöt vesz. A kő, gyémánt vagy zafír. Itt jön a pénztárca szerepe. Ha ez engedi, egy ízléses fehér arany gyűrű gyémánttal, úgy 500 ezer Ft körül már tökéletes. Valamikor egyes tájakon a pénzhiány miatt divat volt a karikagyűrűvel eljegyezni. Én voltam ilyen eljegyzésen. Ekkor a karikagyűrűt a jobb kézre húzták, még a balra ment egy olcsó kísérő gyűrű. Az esküvő előtt lekerült a karikagyűrű, a helyére ment a kísérő, majd a karika gyűrűt az esküvőn újra fel kellett húzni, immár a bal kézre. Ez inkább a csóró vidékeken volt divat. Amúgy a gyémántberakásos fehérarany a divat.

    előzmény:
    urino (50)
    2006-11-15  09:17
  4. Torolt_felhasznalo_178440
    Torolt_felhasznalo_178440
    2006. november 21. 23:5656.
    Gratulalok!!!!!!!!!!!!!!!!!    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  5. Torolt_felhasznalo_696580
    Torolt_felhasznalo_696580
    2006. november 20. 17:3855.
    Gratuuu!!!!
    és minden elismerésem!!!

    asszonyt várjuk a 2007-es esküvőben reménykedők topicba (már nem csak reménykedünk!!! )

    Üdv!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (52)
    2006-11-18  19:37
  6. 2006. november 20. 17:0254.

    Gratulálok!!!!!      

    Ügyes voltál! A tolómérő zseniális!   

    Sok sok boldogságot Nektek!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (52)
    2006-11-18  19:37
  7. Torolt_felhasznalo_117351
    Torolt_felhasznalo_117351
    2006. november 20. 13:1753.

    Tolómérő... ez nagyon tetszett   

    Gratulálok Nektek és sok boldogságot! 

                  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (52)
    2006-11-18  19:37
  8. Torolt_felhasznalo_674178
    Torolt_felhasznalo_674178
    2006. november 18. 19:3752.

    SIKERÜLT! IGENT MONDOTT!!!                       

    Sz óval nagyon köszönöm mindenkinek a segítségeket végül is a következőképpen nézett ki:

    1. A gyűrű, végül is rendes jegyűrűt választottam, és úgy néz ki eltaláltam az ízlését. Jó-jó igazatok van: illet is

    2. A gyűrű méretét én nem tudtam lemérni cérnával, azért egy más eszközhöz folyamodtam: tólómérő. Mint mondtam én kellek korán, és amíg Ő aludt kellően óvatosan csinálva roppant pontos értéket tudtam mérni. Kár, hogy a gyűrűs meggyőzőtt, hogy annál, biztos nagyobb, mert az túl kicsi-így nagyobbat vettem. Tanulság: mindig a szemednek higgy.

    3. Maga a lánykérés:

    3/a Puhítás : gyertya fényes vacsora, egy hangulatos étterem eldugodt sarkába. Végül is a korábbi tervekkel ellentétben nem a pincérrel hozattam ki gyűrűt és a rózsát, mert egyrészt tényleg nem tudom, mit szólt volna a nyilvánossághoz, illetve az hogy a pincér hozza ki a gyűrűt egy barátom szerint félre érthető: olyan mintha a pincér akarná megkérni 

    3/b A meglepetéses támadás : haza érve az ajtóból valami ürüggyel vissza-szaladtam a kocsihoz, amelyben a rózsa volt elrejtve, majd vissza és a szobába a döbbent asszony elé álltam, aki még a rózsán kezdet meghatódni, majd letérdeltem és röviden és tömören - no meg őszintén - beszélni kezdtem. Hát a hatás tökéletes volt.

    Mint utóbb mondta, látta rajtam, már párnapja, hogy "készülők valamire", de azt gondolta, hogy a vacsora körül történhet valami, - bár erre ez eszébe sem jutott .

    Szóval mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget! Nélkületek nem is tudom, hová lettem volna. De remélem sok utánam jövő lánykérőnek is segít majd ez a topic.

    Üdv

    Bladerunner

    előzmény:
    i.nora (51)
    2006-11-15  09:31
  9. 2006. november 15. 09:3151.

    Miért szégyenedben?

    Ez jó móka de csak akkor ha a lány már régóta vágyik rá és ezt tudja a fiú.

    Ha nem így van, akkor rizikós lépés, mert én biztos elszaladtam volna azonnal.

    Egyet tudok csak ajánlani. Mielőtt ilyen lépésre szánja magát a fiú, előbb kérdezze meg úgy mókásan hogy hozzám jönnél feleségül ha megkérnélek? Vagy eltudnád képzelni velem az életed egy házasságban is?

    Ezeket a szavakat ki kell mondani, mert nem elég azt kérdezni, hogy szereti e, vagy jól érzik e magukat együtt, stb.

    Amig ezt nem tudja, addig nem kell tenni semmit, mert nem is biztos hog ya lány azt akarja, az is lehet, hogy csak jólesik a fiúval eljárkálni mindenhova, jól érzik magukat együtt, de ha a nem ismerik egymás hosszabb távú elképzelését, akkor inkább előbb azt kellene megtudni. 

    előzmény:
    urino (50)
    2006-11-15  09:17
  10. 2006. november 15. 09:1750.
    Nézz körbe akár itt az nlc-n, hányan mondják, hogy hülyeség a házasság. Lehet, hogy csak azért mert senki sem kérte meg a kezüket?  Lehet. Én azt tudom, hogy biztos a föld alá süllyedtem volna szégyenemben,ha egy étterem idegen közönsége előtt kérik meg a kezemet. Elképzelni sem tudom, mi lett volna a válaszom. De hogy nem örültem volna neki, az biztos. De nem rólam van szó, ilyen "veszély" már nem fenyeget.  Abban igazad van, ő ismeri a párját, ő tudja, hogyan reaálna.
    előzmény:
    dri (44)
    2006-11-14  17:46
  11. 2006. november 15. 05:2549.

    Remélem beszéltetek róla már! Mert mi van  ha nem is akar feleségül menni hozád?

    Nekem úgy kérték meg a kezem, hogy elfelejtettek szólni csak anyuéktól, hát a meglepetés sikerült, mert bár szerettem nagyon de férjnek, - ha egyáltalán volt elképzelésem - nem őt képzeltem el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  12. Torolt_felhasznalo_178440
    Torolt_felhasznalo_178440
    2006. november 15. 00:5748.
    Ja es legyszi ird meg utanna,hogy mi volt! kivancsian varjuk!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  13. Torolt_felhasznalo_178440
    Torolt_felhasznalo_178440
    2006. november 15. 00:5347.

    Barmit csinalsz pontosan fejezd ki magad.Az en baratom nagyon szerencsetlenul adta elo magat.Megkerdezte csak ugy felvalrol,hogy akarok -e gyurut  a szulinapomra. .

    .En meg valaszoltam,dehogy akarok en gyurut. . . Mint  par honappal utolag kiderult o megkerte a kezem,en meg allitolag nemet mondtam. .. . . . .  

    Pont ezt ne csinald,erthetoen fejezd ki magad( hozzam  jonnel felesegul?) A mi masodik probalkozasunk:Hazajon egy hoszabb uzleti utrol,nyitom az ajtot melegitoben,leultet az agy szelere.elotte sarokba hajitva az akta taskajat,kabatja meg mindig rajta es igy megfogja a kezem es (latszik,hogy a repulon ezt mar gyakorolgatta) elhadarja,hogy felesegul akar venni.Rszemrol total sok,kopni-nyelni nem tudtam.De olyan edi volt  Olyan zavarodott es izgatott.   Ugyhogy igent mondtam.Masnap mentunk el gyurut nezni.Emlekszem setaltunk az utcan es en meg mindig nem hittem el,hogy most megveszuk az eljegyzesi gyurom!. . . . .

    De igy pont olyat tudtam valasztani,ami tetszik nekem,szivesen hordom es anyagilag is megtudjuk magunkak engedni(kis gyemant ko van benne)!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  14. 2006. november 14. 23:5046.
    Szia!

    BArcsak az en kezemet is mar....

    Ha en lennek, igy szeretnem:

    koves kiserogyuruvel, bar a parom izlese altalaban nem tetszik, ugyhogy a realitasok talajan allva mondjuk egy rozsaval, v csokorral, gyertyafenynel, nyaralason, stb, ahol csak ketten lehetunk. Karacsonykor...

    Nekem sem tetszik nagyon az ettermes buli, de mindenki mas.

    Az anyukat bevonni sztem nem jo otlet, utalom azokat a mindenttudo pillantasokat, hatam mogott osszemosolygasokat, stb amikor mar a fel varos tudja, csak en nem. Aztan masnap pedig mindenki mosolyogva tudatna velem, h mi mar tudtuk es stb stb stb

    Szerintem ha valahogy pl almaban cernaval lemered az ujjat, ez sztem is jo otlet, vagy talalomra veszel olyat, amit be lehet vetetni v nagyitani utana (meg kell kerdezni az ekszeresztol) az jo.
    Ha a baratnod tenyleg nem hord gyuruket, talan azert van, mert meg nem talalta meg a megfelelot, amit szivesen hordana. Nem tudom, ezt is meg lehet gondolni.

    Na sok sikert, es jelentkezz, mi lett, drukkolunk!!!

    Manna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  15. 2006. november 14. 22:5445.

    Hú, nekem nagyon aktuális ez a téma, 3 hete kérte meg a párom a kezemet, egy gyönyörű köves gyűrűvel. 

    (A karikagyűrűt majd együtt fogjuk kiválasztani.) A szülinapomon történt, otthon, egy csokor rózsával körítve. Nagy meglepi volt, nem számítottam rá.  Aztán átmentünk a szüleimhez ebédre, ahol a szüleimtől is hivatalosan megkérte a kezem. A gyűrű kicsit nagy volt rám (pedig ez volt a 3-ik amit kaptam tőle és a másik kettő teljesen passzolt, biztos nagy zavarában elrontotta a méretet), de egy nap alatt bevettek belőle egy számot.

    Sok sikert a nagy naphoz!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  16. dri
    dri
    2006. november 14. 17:4644.

    Hát igen, aki nem szerelmes az ezt a választ adja... De nagy balek az  a pasi, aki megkéri egy ilyen kezét...

    Ne haragudj, de én olyant még nem hallottam, hogy valaki nemet mondjon. (Csak regényekben, filmekben...) Olyant igen, hogy meg sem kérdezték...

    előzmény:
    urino (40)
    2006-11-14  13:41
  17. Torolt_felhasznalo_241038
    Torolt_felhasznalo_241038
    2006. november 14. 14:2743.
  18. 2006. november 14. 14:0442.

    1. nincs anyuka aki beavatható lenne és valami ürüggyel felhúzatna vele valami gyűrűt a sajátjából, vagy lehet Ő tudja?

    Ha nem hord gyűrűt, ennek mi az oka? Nem szereti a gyűrűket, vagy mondjuk csak az aranyat szereti, de nem telik rá? stb. Ha nem szereti a gyűrűt, akkor valami egyszerű és nagyszerűt.

    2. karikagyűrűt és kísérőgyűrűt, természetesen Neked is kell karikagyűrű

    3. bal kézre kell húzni, az esküvőn kerül át a jobbra

    4. ezt az éttermest gondold át. Te ismered a párodat, mennyire visszahúzódó, vagy szeret a központban lenni, ez mind befolyásolhatja...

    sok sikert..

    ui.: én jobban szerettem jelen lenni a gyűrű vásárlásnál, de az bizti, hogy így romantikusabb.. csak kérdés romantikus-e a párod? szóval minden jó tanács megfogadása előtt azon gondolkodj el milyen Ő és minek örülne, ennyire már biztos ismered

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12
  19. 2006. november 14. 13:4441.
    Valami ilyesmi jutott nekem is az eszembe, csak finomabban akartam megfogalmazni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_203243 (22)
    2006-11-10  17:03
  20. 2006. november 14. 13:4140.
    Olyat még nem hallottál, hogy valaki arra a kérdésre, hogy "feleséül jössz-e hozzám?" azt a választ adta, hogy "Isten ments!" Na, most ezt egy étterem közönsége előtt térdenállva végighallgatni... hogy is mondjam, elég kellemetlen lehet.
    előzmény:
    dri (33)
    2006-11-10  20:07
  21. 2006. november 13. 12:2439.

    Szia!

    Nagyon tuti lesz ahogy eltervezted, én azokhoz csatlakozom, akik a kísérő gyűrűt pártolják 

    Az én párom egy csodálatosan szép köves gyűrűvel kérte meg a kezem, a karikagyűrűt együtt választottuk ki, nekem így volt tökéletes 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (37)
    2006-11-13  08:37
  22. 2006. november 13. 11:4138.
    Szerintem a pincérnek (akivel megbeszéled előre a dolgokat ill. aki az adott napon Veletek foglalkozik) nem feltétlen kell külön borravalót adni, elég, ha a normáls számla fizetésekor adsz neki valamennyit. Esetleg picivel többet, mint egy "sima" vacsora esetében, hogy jelezd, hogy köszönöd az együttműködést!

    Éttermet sajna nem tudok ajánlani, de ha találsz megfelelőt, esetleg vidd el oda a Párod a nagy alkalom előtt "csak úgy", spontán, hogy megnézhesd, milyen a hely, Neki is tetszik-e...stb.

    Gyűrű: ha nem hord gyűrűt, akkor mindenképp valami visszafogottabb, egyszerűbb típust válassz szerintem, ami nem túl hivalkodó, figyelemfelkeltő. Néha a kevesebb több... Ja, és még annyit, hogy én a karikagyűrű mellett nem hordanám a kísérőgyűrűt. Tehát ez utóbbit csak addig, míg nincs karika. De úgy tudom, ezt a kettőt együtt, egymás mellett is szokták hordani. Ilyenkor nem árt, ha a kettő passzol egymáshoz színben, stílusban... De lehet, hogy ez tök hülyeség, és csak nekem jutott eszembe.

    Drukkolunk (azt hiszem, írhatom többes számban)!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (37)
    2006-11-13  08:37
  23. Torolt_felhasznalo_674178
    Torolt_felhasznalo_674178
    2006. november 13. 08:3737.

    Hali Minenkinek!

    Hát uhu  ! Nem is számítottam ennyi válaszra, úgyhogy nagyon köszi mindenkinek.

    Zsong a fejem a sok tanácstól

    Egyébként már több mint 3 éve vagyunk eggyütt, és együtt lakunk a szüleinél - jobb híján. A lánykérésre azért most határoztam el magam mert bár már jó 2 és fél éve tudom, hogy Ő az igazi, anyagi helyzetünk csak most kezd stabilizálódni. (Én 24 ő 22 éves, Ő egyéve fejezte be a felső fokú szakképesítését levelezőn, én féléve a főiskolámat szintén levelezőn, és azota van stablinak mondható állásunk - sansz arra, hogy végre külön költözzünk.) - Szerintem Ő is így vélekedik, és azt is tudom, hogy szeretne nem sokára gyerekeket, - de ahhoz ugye lakás és stabil egzisztencia is kell.

     

    A rózsa egy hihetetlenül jó ötlet! Olvasva a hozzászolásokat, valami olyasmi körvonalazódik bennem, hogy megvacsorázunk, kijön a pincér akivel ezt előre megbeszélem, megkérdezheti, hogy hozhat-e valamit és azt mondom, hogy a ház specialitását kérem, erre ő kihozná a gyűrűt és egy szál rózsát a tálcán, ezután térdelés, és remélem nyakba borulás . Ezzel a forgató könyvvel a következő kérdések merülnének fel bennem:

    1. Kell-e pincérnek kis zsetont adni?

    2. Tudtok egy csendes helyet budapesten ahol ezt hangulatosan meglehet csinálni? Az az igazság, hogy van pár hely ahol családi ebéd-vacsora szokott lenni, de nem tudom, hogy az ideális lenne-e, ráadásul péntek este vinném vacsorázni, ami azért lehet, hogy forgalmasabb.

    Egyébként ha nem lenne ilyen vacak idő akkor valószínűleg én is valamilyen szabadtéri helyen kérném meg a kezét, de félek, hogy akkor is térdig érő ellenszél, és hófuvás, meg eső lesz, és úgy nem az igazi...

    A gyűrű méretre a cérnás megoldás mindenképpen kipróbálom, hála istennek én járok korábban dolgozni és egy órával mindig hamarabb fennt vagyok. Egyébként nagyjából a kisújjam mérete az Ő gyűrűs ujja, de ez még nem annyira pontos.

    De a gyűrűt illetően még mindig elvagyok bizonytalanodva: Néztem ilyen kisérő gyűrűket, eléggé semilyenek legalábbis a karika gyűrűk mellett, bár a fagyűrűt jó ötlet azt lehet, hogy megnézem.

     

    Köszönöm a segítséget, és várom a válaszokat az éttermet illetően.

    És köszi mindenkinek, hogy szorítotok, de gratulálni majd csak ha igent mond

    Üdv

    Bladerunner

    előzmény:
    doo-doo (36)
    2006-11-10  20:31
  24. 2006. november 10. 20:3136.
    Szia!
    Én - sokakkal ellentétben - támogatom a romantikus, Általad elképzelt módon történő lánykérést! Nyilván Te ismered a Párod, tudod, tetszene-e Neki, jól érezné-e magát egy ilyen helyzetben, stb. Ha tehát úgy gondolod, hogy erre vágyna, és ez az egész Tőled sem áll távol, csináld így, akárki akármit is mond!
    A konkrét kérdéseidre már kaptál választ, én csak annyit fűznék hozzá (5. pont), én azt hiszem nem, hogy pezsgőbe, desszertbe tenni praktikus ötlet a gyűrűt, én szerintem a letérdeléses dologhoz a dobozos megoldás illik, na meg a pezsgő, ha szeretitek. Szerintem elég fura, ha gyakorlatilag a pincér hozza ki a Párod gyűrűjét, amivel aztán Te kéred meg a lány kezét... Szerintem talán ezt is gondold végig!

    Különben büszke lehet a Párod, hogy így előkészülsz a dolog miatt! Egy kalappal a nagy naphoz és sok boldogságot Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674178 (1)
    2006-11-10  16:12

Címlap

top