Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol tartasz most? 2014.

fórumozok
Létrehozva: 2014. december 21. 21:19


Már tényleg hagyomány...


Az elmúlt pár évben (2006., 2007., 2008., 2009., 2010., 2011., 2012., 2013.) mindig nyitottam december 24-én egy ilyen témájú topikot, idén se legyen ez másként ...


December 24. Karácsony, szenteste


már hetek óra készülődünk: karácsonyos topikban sütirecepteket cserélünk, ajándéköltleteket kapunk, csomagolunk, zenéket hallgatunk, játszunk az advententen (megjegyzem: egyszer sem nyertem még - idén sem nyertem!), gyűjtjük a jobbnál jobb vacsoraötleteket, süteményrecepteket, tippeket kapunk díszek készítésére, vásárlására, azért magunkat is csinosítgatjuk stb. ...


... teljes a készülődés az esétre, illetve erre pár napra.


 


De most épp hol tartasz a nagy készülődéssel?


Mit csinálsz most? Azon kívül, hogy a nagy serénykedés mellett itt lógsz az nlc-n.  


Minden kész van? Mi van még vissza?


Mi az amire nem jut már időd?


Írod már a listát, hogy jövőre mit kellene másként (jobban) csinálni?



  1. 2014. december 26. 22:4819.

    ... az emésztésnél

  2. 2014. december 24. 07:4218.

    A "térhajlítás" bútortologatással, az "időhajlítás" pedig nem alvással és fáradtsággal valósítható meg

  3. 2014. december 24. 07:4117.

    Fogynak a feledatok a listámról, csak nem megfelelő ütemben

  4. 2014. december 23. 12:4416.

    Már van begyúrva tészta, minden megvéve, most állok neki a sütésnek. Főzni meg holnap, minden friss lesz ebédre vacsira:) látványkonyházunk, közben nagyokat dumálunk majd.


    Hja, és sütés közben dolgozom... csakhogy jó legyen  (másnak is)


    Boldog Karácsonyt mindenkinek!

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2014-12-21  21:19
  5. 2014. december 23. 08:3015.

    Erre en is kivancsi vagyok. Megtanitod nekem is?


    Ma meg dolgozom, a fiuk hozzak a fat, befaragjak, felallitjak.


    Hazafele menet meg bevasarolok kajat, sütnivalot. Ha nem ünnepre sütök, hat akkor a ket ünnep között.


     

    előzmény:
    fórumozok (13)
    2014-12-23  06:55
  6. 2014. december 23. 08:2414.

    Fórumozok: és azt hogy is csináltad pontosan? Ellesném a technikádat!

    előzmény:
    fórumozok (13)
    2014-12-23  06:55
  7. 2014. december 23. 06:5513.

    Tegnap "meghajlítottam" a teret (nappaliban kialakítottam a fenyő helyét) és az időt (késő estére készültem el két listás feladatommal).


  8. 2014. december 23. 05:3212.

    Sokat haladtunk tegnap előre. REggel a kicsivel bevásároltunk, még beesett egy-két apróság, meg persze ő is feltétlenül szeretne egy cicás nadrágot, azért este visszamentem, amíg ők játszottak a játszóházban.


    Délelőtt kimentünk a piacra. A lányok kaptak egy sajtos-tejfölös lángost, az lekötötte a figyelmüket és az energiájukat, mire megették végeztünk is a vásárlással, minden husi, zöldség itthon van.


    Ma van egy hosszú utam, remélem biztonságban és viszonylag gyorsan megjárjuk, de egy ebédre biztosan megállunk az egyik nagyon kedves barátommal.


    A majonézes krumplit és a kukoricát ma még mindenképpen megcsinálom, hogy összeérjenek az ízek holnapig.


    Ha még lesz energiám feldíszítjük a fát este, mielőtt ma elindulok megpróbálom nem elfelejteni lebontani róla a hálót, hogy szépen leereszkedjenek az ágai estére.


    Fórumozok: nagyon bölcs döntésed volt a topik megtisztogatása!

  9. 2014. december 22. 20:2211.

    Mi utra keszen, ajandekok a borondben, messzire utazunk, anyosomekhoz. (Imadom az oreglanyt, nem lesz belole anyostopik.:-D )


    Lassan keszulunk is lefekudni, mert koran reggel repulunk el.


    En sok eves olvasas utan eppen karacsonykor regisztraltam, hogy nehanyotoknak megkoszonjem azt a sok otletet, amit itt egy karacsonyos topikban talaltam. Az enelcen is sok a vita, a szemelyeskedes, de nagyon sok szimpatikus emberre talaltam.


    Legyen szep unnepetek!

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2014-12-21  21:19
  10. 2014. december 22. 18:1110.

    Tehát.. én hol tartok.  Holnap még meló- a fene vigye el.


    De végül is ajándékok megvannak már. mézeskalácsot tegnap a lányaimmal megsütöttükA lányok ma befejezték a takaritást.. már csak a nappali volt hátra. Kaját is megvettük.. Holnap a fát megveszi a párom....szerintem mire hazaérek már fel is lesz diszitve. Hazaért a fiacskám is... remélem mire én itthon leszek addigra ő is.. vagy meglepinek értem jön. 24én mi már indulunk a szüleimhez, aztán a párom szülei.... EZT a rohanást én sem szeretem..De ők igy szeretnék és akkor igy legyen 25én itthon leszünk.. az a kedvenc napom, akkor hozzánk jön mindenki... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (6)
    2014-12-22  10:26
  11. 2014. december 22. 13:539.

  12. 2014. december 22. 12:388.

     


    Nem csak ezen a pár napon kell szeretni,ez sokan félre értik.Karácsonykor megünnepeljük a szeretetet,mint egy születésnapot. :) Szerintem azért is csodálatos ünnep a karácsony, mert szinte mindenhol ünneplik a világban. Akármerre jártam az országban,minden ünnepi díszben pompázik és világszerte is,sok helyen így van. Szinte az egész világ megáll egy kicsit pihenni, ünnepleni erre a pár napra.Szerintem ezért is különleges ünnep. Persze vannak, akiknek ilyenkor is dolgozni kell és helytállni valahol,minden tiszteletem az övéké.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (6)
    2014-12-22  10:26
  13. 2014. december 22. 10:377.

    Bevásárlás kész!!!


    Ajándékok és csomagolás kész!


     


    Most két nap lazítás: du. mozi a gyerkőcökkel, főterezés.....


    Holnap mézeskalácsot sütünk....

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2014-12-21  21:19
  14. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2014. december 22. 10:266.

    Miután 23-án még dolgozom, és 26-án már dolgozom, és tradicionálisan egy másik városban lakó rokonnál gyűlünk össze, ami nekünk oda-vissza több száz km utazást jelent, és 26-án magáról a vasútállomásról megyek egyenesen a munkahelyemre, a karácsonyban én leginkább azt szeretem, amikor vége van :)


    De a viccet félretéve: számomra egyáltalán nem kiemelkedő ünnep a karácsony. Semmi olyan pluszt nem ad az életembe, amit bármi máskor ne tudnék megteremteni: a szeretteimmel máskor is találkozom, finomakat sütni-főzni, szép zenéket hallgatni máskor is szoktunk, a harmóniára törekvés pedig nálam alap. Már a ráaggatott kifejezést is utálom: a szeretet ünnepe. Mért kell a szeretetnek külön ünnep? Az már nagy baj, ha a szeretetnek ünnepe van, és nem a mindennapok része. Mondjuk az igaz, hogy 2-3 napig felfokozottan szeretni könnyebb és egyszerűbb, mint egész évben egyenletesen odafigyelni a másikra.


    Számomra pl. egy születésnap vagy évforduló, ami személyhez köthető, ezerszer bensőségesebb ünnep, mint a személytelen karácsony, amikor mindenki szeret mindenkit.


    De azért már kitakarítottam szépen, és sütöttem is finomat, de nem azért, mert karácsony van, hanem mert szeretem a tisztaságot meg a sütiket :)

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2014-12-21  21:19
  15. 2014. december 21. 22:565.

    Holnap megyünk a lányokkal a piacra beszerző körútra - remélem nem lesz ilyen bolond szél, mint ma.


    Délután mozizunk és beugrunk még valami hiperbe még pár apróság hiányzik, elvileg készítek listát, így gyorsan fog menni. Addig is lemossák a kocsimat:)


    Ajándékok becsomagolva, de még kéne sütnöm egy adag csokis kekszet, mert a tesómnak ma nagyon ízlett, biztos örülne neki.


    A fát beszereztem, éppen ájultan fekszik a kertben, mert a vihar felborította:(


    Már csak a lányok ajándékáért kell elmennem 23-án, de, hogy főzni mikor fogok na az még rejtély:)

    előzmény:
    borcsamama (4)
    2014-12-21  22:41
  16. 2014. december 21. 22:414.

    Nagyjából készen vagyok, szépen, kényelmesen, mert már szeptemberben elkezdtem készíteni az ajándékokat. 


    Jó ideje szokás már nálunk, hogy csak a picik kapnak vásárolt ajándékot, amúgy mindenki készít a másiknak valami személyre szólót. 


    A menü megtervezve, hozzávalók beszerezve. 


    Mézes , aprósütik, stollen, beigli megsütve.  Az előbb fejeztem be a szaloncukrok csokizását, holnap már csak csomagolni kell őket. 


    Lakás rendben, dekorálás visszafogott de nagyon szép lett. 


    A barátság karácsonyfám már teljes pompájában, a nagy fát holnap díszítjük, közben szép karácsonyi dalokat hallgatunk.


    Sok-sok kedves ismerőst, barátot megajándékoztam. Sokkal jobb érzés, mint kapni, persze azt is szeretem nagyon, főleg ha szívhez szóló.  


    Mire nem jutott időm?   Nem tudtam annyi karácsonyi filmet megnézni amennyit szerettem volna, elmaradt jó néhány eltervezett dolog megvarrása, pl. a hóemberes függöny a konyhába. 


    Mit írtam fel a listára?  januárban elkezdek apró karácsonyi ajándékokat készíteni, varrni, mert jövőre is lesz karácsony. 

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2014-12-21  21:19
  17. 2014. december 21. 22:303.

    A témát tekintve sehol, mivel még csak 21-e van Siet a naptárad

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2014-12-21  21:19
  18. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. december 21. 22:242.

    Épp csomagolok.


    Amúgy nekem nem kell készülődni, a zuram egyetlen sütit kért, az sem egy nagy tudomány.


    Mindenre jutott időm. És még holnap meg holnapután el tudok intézni utolsósimításos kajavásárlást.


    Jövőre ugyanígy, ugyanis idén már októberben elkezdtem gondolkodni kinek/mit, novemberben az ajándékok nagyrészét beszereztem. Szóval mostanra minden megvan.


    Holnap délután pedig fát díszítünk a férjemmel, meglepjük a gyerkőcöt, mire hazajön a bölcsiből.

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2014-12-21  21:19

Címlap

top