Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyozzunk!!

Torolt_felhasznalo_302972
Torolt_felhasznalo_302972
Létrehozva: 2014. október 21. 12:06

Helló Mindenki!


(már tegnap próbálkoztam más címmel, úgyhogy ma már remélem hozzászól valaki)


Lehet, hogy még kicsit korai, de én idén nem szeretnék kapkodni. Kötetlen, beszélgetős topik akar ez lenni, ahol megoszthatjuk egymással, ki milyen aprósággal, meglepetéssel készül szeretteinek.Ha lehet személyes ajándékokról írjuk vagy olyan hasznos dolgokról, ami az ajándékozottat tükrözi és nagyon örült neki. Szóval ha nem gond a 'tusfürdős', 'zoknicsomagos' ajándékok itt most ne kerüljenek terítékre.

  1. 2014. november 15. 13:4918.

    Nálunk a nagyszülőknek a 22hónapos kisfiam kéz-talp lenyomatából csinálunk valamit. Dédszülők pedig mivel messze laknak így saját készítésű dédunoka talp-láb festékes képeslapot kapnak. Szerintem ez örök emlék lehet nekik. Likőrt csak itthonra készítek, bár anyunak gondolkodtam én is valami fűszeren, mert ő legalább használná! :D

  2. 2014. október 28. 13:4817.

    Én a gyerekek "bölcsis vackait" dobozban gyűjtögettem (meg az ovisakat és iskolásakat is, sőt jónéhány otthoni rajzukat is), amiket alaposan lezárva a padláson őrizgetek, mint valami kincset.


    Hidd el nem most van értéke, hanem majd húsz év múlva, amikor kirepülnek, illetve majd amikor az unokáiddal nézegetitek, hogy "nézd anya/apa ilyen szépet csinált, amikor bölcsis volt".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (11)
    2014-10-21  14:54
  3. 2014. október 28. 13:2216.

    Hasonlóan gondolkodom én is, a nevemben is szóltál! Nem szeretem azokat a tárgyakat, amiket csak a vitrinben lehet nézegetni és használni meg nem lehet, csak "van" ....úgy is mondhatnám, hogy nem vagyok a tárgyak rabja, akkor látom a létezésük értelmét, ha valamire használhatók is! Ennél fogva a polcon díszelgő dísztárgyakkal sem vagyok jóban! Egy dekopázsolt tányér, vagy pohár...háát, nem tudom mennyire bírja a napi mosogatást!? Szóval amit látok, hogy sokan miket készítenek sk. karácsonyi ajándékba, az nekem csak amolyan eggyel több nézegetnivaló "kacat" a polcon....Ez az egyik oka, hogy én sem szeretek senkinek egy "185.-dik" használhatatlan dísztárgyat adni, amit betesz a többi hasonló közé. A másik pedig az, hogy én sem rendelkezem valami nagy kézügyességgel, varrni, kötni nem tudok, a barkácsoláshoz is ügyetlen vagyok, egyedül gasztroajándékokat szoktam készíteni, pl. likőröket, nem megszokott lekvárokat, mézben eltett magvakat, fűszerolajat. De sütit is pl.csak oylannak adok, akiről tudom, hogy ő maga nem süt, de ilyen eléggé kevés van. Nálunk a rokonságban mindenki sokféle sütit szokott, úgyhogy kicsit röhejes lenne, ha még én is odaállítanék egy plusz süticsomaggal....Én inkább lélekben készülök, ugyan most még nem, nm szeretek a dolgok elébe menni, korainak tartom, de az Advent az teljes egészében már a várakozásról szól nálam, akkor készítem a felsorolt dolgokat is, bőven elég rá annyi idő, hogy "karácsonylázban" égjek ! 


     

    előzmény:
    Ha-hópihe (12)
    2014-10-21  15:22
  4. 2014. október 22. 12:0215.

    Ha közeledik a megvalósítás ideje, ki lehet puhatolni.

    előzmény:
    mesekeksz (5)
    2014-10-21  13:58
  5. 2014. október 22. 08:2714.

    ÉN sem tudok......


    :)


    No ezt jól megbeszéltük:)

    előzmény:
    Ha-hópihe (12)
    2014-10-21  15:22
  6. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 21. 15:5113.

    Hihii...mintha en irtam volna.

    előzmény:
    Ha-hópihe (12)
    2014-10-21  15:22
  7. 2014. október 21. 15:2212.

    Igazából szerintem nem is az a lényeg, hogy minden vicket-vackot őrizgessünk, mert annak nem sok teteje van. Inkább válasz ki egy dobozt, és abba tedd bele azokat a dolgokat, amikről úgy érzed, hogy fontos, mérföldkő, azt a nagy szeretetet mintázza, ami köztetek van. A többit meg nyugodtan szelektáld! 


    A polcokon lévő ilyen-olyan apróságokat én sem szeretem, bár lehet, hogy azért, mert utálom portalanítani :-D A férjem viszont imádja őket... Jó párosítás, mi? :-D


    Az sk. ajándékok közül szeretem a "sütiporokat" recepttel, a finom likőröket, bonbonokat, érdekes lekvárt, fényképválogatást...stb. A többihez sajnos két darab bal kéz társul, így sem kötni-horgolni-varrni-dekupázsolni-rajzolni-festeni...stb. nem tudok :-D

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (11)
    2014-10-21  14:54
  8. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 21. 14:5411.

    Sk ajándékot én is szeretek készíteni, de csak ha vagy nagyon emlékfíílinges vagy használható.


    Viszont a polcon porosodó csecsebecséket valahogy annyira nem tartom semmire -tudom, a hiba az én készülékemben van - de még a kisfiam bölcsis vackait sem tudom őrizgetni, pedig tudom, hogy jólenne, de annyira nem tudok kötődni semmiféle emléktárgyhoz.

    előzmény:
    mesekeksz (9)
    2014-10-21  14:44
  9. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 21. 14:5210.

    Nálunk anyu a könyvfelelős ('200 évig' volt könyvtáros, neki ez alap, hogy kúútúrát ad.). Én nem rajongok a könyvekért, sajnos génhibás lettem.


     


     

    előzmény:
    Ha-hópihe (8)
    2014-10-21  14:39
  10. 2014. október 21. 14:449.

    Könyv az nálunk is mindig van!


    A gyerekekkel pedig idénre virágcserepeket fogunk dekorálni a nagyszülőknek.


     

    előzmény:
    Ha-hópihe (8)
    2014-10-21  14:39
  11. 2014. október 21. 14:398.

    Ami nálunk fix pont, hogy mindenki kap minimum 1 könyvet. Ezeket már elkezdtem kinézegetni, aztán ha fixáltam, akkor megrendelem. A férjemnek folytatom továbbra is a National Geographic előfizetést, mert imádja, így legalább egész évben rám gondol :-D. A legkisebb leányzónak, aki mostanság ír, rajzol, színez, tutira lesz valami rajzolós-színezős dolog, majd ez ügyben még körüljárom a dolgokat. A nagy gyerkőcöknek (főiskolások) már úgy megy, hogy az ünnepek előtt kapnak egy keretet, amiből vásárolhatnak maguknak, de ezt becsomagolva kérjük vissza a fa alá :-D, ezen kívül valami kis apróság lesz már csak nekik. De mivel mindhárman quasi "külön háztartást" vezetnek, most már ők tudják jobban, hogy mit szeretnének, mire van szükségük. Tehát neki valami kicsinység jön. Ezt még nem tudom. A szülők.... háááát nekik ilyenkor általában valami kényeztető meglepit találunk ki (anyukámnak bátyámmal közösen). Valami olyat, amit úgysem vennének meg maguknak. Ezen még agyalogni kell. 


    Szóval vezérfonal van, most már ilyen valódi és virtuális bolyongás jön, hogy ráakadjak mindenkinek az "igazijára". 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (7)
    2014-10-21  14:25
  12. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 21. 14:257.


     


    Én szeretek valami személyeset adni, általában tesómmal dugjuk össze a fejünket és az ősök közös valamit kapnak tőlünk.


    Idén még nincs sok ötletem, csak tesómnak rendeltem egy meskás kulcsszekrényt (most költözött el) és hosszúnyakú csatosüvegbe fogok neki házi olivaolajat készíteni.


    Anyunak is egy csatosüveget vettem, abba pedig muffin-alapanyagokat teszek, szépen egymásra rétegezve. Kicsit kidekorálom az üveget, ami kap egy nyakbabaszt, arra a süti receptjét nyomtatom.


    Férjemnek még csak 1 biciklilánc-karkötőt "lőttem" de neki szülinapja is lesz Karácsony előtt, szóval neki még kell valami.

    előzmény:
    Ha-hópihe (6)
    2014-10-21  14:10
  13. 2014. október 21. 14:106.

    Én is fel szoktam jegyezgetni a felsóhajtásokat, aztán az ünnepek előtt próbálom kideríteni, hogy az illető beszerezte-e már az adott dolgot :-) Ha még nem, akkor körbeküldöm a családom körében, hogy "stipistopi, ez az én ajándékom". Néha ugyanis ugyanarra gondolunk többen és volt már ajándékhalmozódás :-D


     

    előzmény:
    mesekeksz (5)
    2014-10-21  13:58
  14. 2014. október 21. 13:585.

    Igen ez jó ötlet, de mi van ha közbe megveszik maguknak??

    előzmény:
    meliblum (4)
    2014-10-21  13:10
  15. 2014. október 21. 13:104.

    Én egy füzetet rendszeresítek minden évben, és ha hallom bármely családtagomtól, h szeretnék egy ilyen-olyan valamit azt felírom. Az ünnep közeledtével nem vagyok meglőve, nincs kapkodás és tényleg mindenki azt kapja, amire vágyott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (3)
    2014-10-21  13:03
  16. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2014. október 21. 13:033.

    Öööö...hát szorri, ha ezzel valakit is megbotránkoztatok. De én idén -tényleg- nem akarok kapkodni. Nem vagyok az az ajándékozást túlhúzó valaki, de szeretem ha minden 'tökéletes' és megtalálom a ajándékozottnak azt ami igazán illik hozzá. És ehhez nem elég december 20-án észbekapnom.

    előzmény:
    mesekeksz (2)
    2014-10-21  12:48
  17. 2014. október 21. 12:482.

    szia, hát először kicsit kiverted nálam a biztosítékot egy karácsonyi topikkal, kicsit korainak tartom. :) DE aztán belegondoltam, hogy már csak két fizetés lesz addig, hát akkor tényleg itt az idő picit ötletelni,előre készülni....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (1)
    2014-10-21  12:06

Címlap

top