Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol tartasz most? 2013.

fórumozok
Létrehozva: 2013. december 23. 13:36

Már tényleg hagyomány...

 

 

 

Az elmúlt pár évben (2006., 2007., 2008., 2009., 2010., 2011., 2012.) mindig nyitottam december 24-én egy ilyen témájú topikot, idén egy nappal előbb, de most se legyen ez másként ...

 

December 24. Karácsony, szenteste

már hetek óra készülődünk: karácsonyos topikban sütirecepteket cserélünk, ajándéköltleteket kapunk, csomagolunk, zenéket hallgatunk, játszunk az advententen (megjegyzem: egyszer sem nyertem még), gyűjtjük a jobbnál jobb vacsoraötleteket, süteményrecepteket, tippeket kapunk díszek készítésére, vásárlására, azért magunkat is csinosítgatjuk stb. ...

... teljes a készülődés az esétre, illetve erre pár napra.

 

De most épp hol tartasz a nagy készülődéssel?

Mit csinálsz most? Azon kívül, hogy a nagy serénykedés mellett itt lógsz az nlc-n.  

Minden kész van? Mi van még vissza?

Mi az amire nem jut már időd?

Írod már a listát, hogy jövőre mit kellene másként (jobban) csinálni?

  1. Torolt_felhasznalo_486256
    Torolt_felhasznalo_486256
    2013. december 24. 00:5426.
    Ja, aztot még leírom minálunk hogy van. Nálunk van nagy takarítás. Mármint elég nagy házban élünk, bár a függönyöket csak én szedtem le és én húzok új ágyneműt de ez részletkérdés. A dédim csinált igazi "hagyományos" nagytakrítást, neki még a porcelánokat is mind le kellett töröljem. :D Megcsodáltuk azt a Máriaszobrot, ami 1671-ben készült... A karácsonyfát már múlt héten fel lett díszítve. Nappaliban nagy asztal be lett téve és már állnak rajta az evőeszközök + a folyosón a szekrényeken tálcán a sütemények... Hűtűben kaják...  Ajándékok a helyükön... Én a szobámba az egyik csücsköt feldíszítettem színes égősorral... A babás-plüssállatos polcomat újrarendeztem, nagy fehér plüssnyuszkókat kitisztítottam... A Furbyt koszosan hagytam... xDD Nah, ennyi.
  2. 2013. december 24. 00:3625.

    Én nagyjából mindennel készen vagyok. Ajándékot csak a gyerekek kapnak.

     

    Nem csinálok nagytakarítást. Ide értem a függöny leszedést, az ablaktisztítást.

    Nálunk nincs karácsonyi menű. Azt eszünk, amit éppen megkívánunk.

    A fenyőfa (mű) már felállítva, de csak 24.-én kerülnek rá a díszek+ a szaloncuki.

    Délelőtt feldíszítem a fát, porszívózok, közben felteszem a levest főni és elkészítem a csirkecombokat + a mákos-diós gubát. Főzés után vasalok és felmosok.

    Nálunk ez lesz a kaja 24.-én. A menyemék jönnek + a 2 unokámmal vacsorára.

    25.-én a nagyobbik fiamék jönnek ebédre. A fiam tojásos nokedlit kért. Persze lesz más is. Csirkepörkölt vagy rántott csirke lesz.

    26.-án anyukám jön a kisebbik fiammal. Rántott gomba/karfiol/csirkemell lesz ebédre.

     

    Én sosem sütök semmit, mert nem szeretek sütni és nem eszem süteményeket.

     

    Mivel gyerek koromban nagyon szegényesen éltünk, nálunk sosem volt felhajtás a karácsonyi készülődésből.

    Családi összejövetel pedig helyszűke miatt sosem jött össze.

     

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  3. 2013. december 23. 22:5024.

    Szia!

     

    Elég jól állok.

    Ajándékok becsomagolva, sütnivalók megsütve. Holnap csak a frissensültek és a halászlé vár rám, meg a fa díszítése, miközben lekötik a csemetét valamivel.

    Takarításon már a múlt hét végén átestem, jó, én sem tisztítottam ablakot de sebaj. Aaaaaaannyira nem is koszos.....

     

    Nagyon boldog Karácsonyt kívánok!

    (jövőre beszállhatnál az "angyalkázásba", cserébe a sok sok zenéért nagyon szép ajándékot kapnál, tudom!)

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  4. 2013. december 23. 22:0723.
    Lista nincs! Ami kimarad, kimarad, idén mézeskalácsot nem sütöttem, hát így alakult.. Ajádékokat már rég megrendeltem netről, be vannak csomagolva, kaja, sütik kész, de nem sok mivel nem nagyon leszünk itthon. Holnap egy porszívózás, és fadíszités.
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  5. 2013. december 23. 19:3622.
    Örülök a topiknak idén is. :-)

    Az ez évi Karácsonunk az 5 hónapos kis herceg társaságában telik, ěgy a mi ünnepünk már meg van. Teljes figyelmet igényel a picikém, úgyhogy amikor aludt akkor csináltam,ill. csinálok mindent. A ház mindig tisztán van tartva, ezért nem kell ilyenkor bedilizni...Na karnis mosás idén elmarad azért. :-D
    Tavaly várandósan is majd megszakadtam, de most inkább kevesebb ételt készětek magam és élvezem a kis családom inkább. ♥
    Ja és a sütemény is a Daubnerből lesz :-D nem vagyoj stuperanyu nem sütök éjszaka...majd jövőre, ha több időm lesz...lesz? :-D

    Kedves fórumozók! Boldog Karácsonyt kěvánok Nektek!
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  6. Torolt_felhasznalo_991115
    Torolt_felhasznalo_991115
    2013. december 23. 19:3121.

    Minden megy szépen a maga útján. Semmit nem csinálnék másképp, évek óta tartom a "rendet"; hó elejétől készülnek a tartós sütik, az ünnepre szánt kaja begyűjtése, szelektálása, előkészítése.

    Már csak megfőzni-sütni kell majd őket.

    Mióta a gyerekek vannak, így csináljuk, hisz nem hagyható munka, háztartás, gyerek mellett az utolsó pillanatra, utálok kapkodni...akkor tuti elrontok valamit vagy elfelejtek.

     

    A kicsi pl. dec.21-én született - eredetileg 25.-re voltam kiírva, akkor is jól jött ez a rendszer...minden a fagyasztóban csücsült, így csak tepsibe-fazékba kellett tenni és sütni-főzni őket. Így a párom anyámmal együtt simán megcsinálta az egészet

     

    Nálunk ez bevált, nem változtatunk

     

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  7. 2013. december 23. 18:1720.

    Elment a kislányom  csomagolópapirért.
    egyébként kész minden. ami nincs az nem is érdekel.

     

    Boldog karácsonyt mindenkinek

     

     

     

    én az idén már nem inditottam  - Kirepedt- topikot-
    mert nem sütöttem bejglit.
    Nem volt időm, megszakadni nem akartam. Nemrég értem haza.
    Rendeltem másfél kiló aprósütit,  hatlapos- pudingkocka- ilyesmik vannak rajta.  Nem szeretjük az édeset.

     

    Megszakadni nem érdemes. 

     

    áll a fa, csodaszép.  pihenünk. 

     

     

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  8. 2013. december 23. 17:4419.

    Ajándékok becsomagolva, ételek bevásárolva, a lakás.... az romokban, én mégis itt fetrengek. De már ittam egy teát, meg betáraztam jó kis karácsonyi swinget a lejátszóba, és mindjárt indul a menet. Számításaim szerint mire Robbie Williams és Paul Anka befejezik a szórakoztatásomat, a lakás ragyogmajd.

     

    Este mégy elkészítek egy gyors trüffeltortát és egy gyümölcssalátát, utóbbihoz a gyümölcsöket egy film közben pucolom majd.

     

    Holnapra marad a fadíszítés, idén a férjem reszortja, mert tavaly mindenféle érzelmi indokkal a világ legrondább fáját díszítettem. Igazából csak néhány kitömött állat hiányzott róla a teljes káoszhoz.

     

    Este csak gyors pisztrángsütés (kösz a segítséget lányok!), és lazítás. 

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  9. 2013. december 23. 17:2518.
    Az eddigi hozzászólásokat olvasva meg vagyok nyugodva, hogy nem csak én nem estem bele a nagy karácsonyi készülődés őrületbe. Nekem a ma délelőttig csak az ajándékok voltak meg de azokat már a delikvensek meg is kapták majd szépen becsomagoljuk a fa alá. A menűsor a szokásos, majonézes krumpli - készen van - mindenféle rántott cuccal, - csirkemell, comb, gomba, padlizsán, hal, sajt- ez marad másnapra is. 26-án karácsony ide, karácsony oda bolognai spagettire szavazott a család. Takaritás a szokásos porszívózás. Desszertnek puding, gesztenyepüré. Hál'istennek utáljuk a beiglit! Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!
  10. 2013. december 23. 15:3417.

    Majdnem minden kčsz. Teregetnem kell mčg.

    Elhozzuk a kicsit az edzčsről čs elmegyünk naplementčt nčzni.

     

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  11. 2013. december 23. 15:2916.

    Listám nincs, soha nem is volt.

     

    Ajándékok becsomagolva, nemrég jöttem haza barátnőmtől az előkarácsonyról.

    Halászlét és krumplisalátát holnapra megcsináltam.

     

    Fa a talpban befaragva, díszítés holnap délelőtt lesz.

    Nagy családi összejövetel 25.-én lesz. A kaják félig előkészítve.

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  12. 2013. december 23. 14:2015.

    pont otttartok ahol kell:D Én nem izgulok az egészen. Sőt pl előre se sütök, mert akkor a fa alá nemmarad semmi :D :D  Így most gyúrok tésztákat, este sütöm majd az első adagot, még elmegyünk egy kör boltba, persze lehet semmit se veszünk, már apróságokkal úgyis készültünk.

     

    zene van, fa van, díszítés holnap. idegbaj meg nem kell senkinek. éljen a nyugi:D enni van mit, meleg van és tetőis van :)

     

    szal barátokkal beszélgetés,s tb. na itt tartok. de minden éven itt tartok :D

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  13. Torolt_felhasznalo_486256
    Torolt_felhasznalo_486256
    2013. december 23. 14:1714.
    Sehol xD
  14. 2013. december 23. 14:1313.

    Erről jut eszembe, 26-án szülőkhöz megyünk, így az aznapi kaja kipipálva.

    Anyukámtól ilyenkor mindig kapok töltött káposztát, így még 27-én is elvagyunk. :)

    előzmény:
    Sushi (9)
    2013-12-23  14:05
  15. 2013. december 23. 14:1012.

    Por letörölgetve, felporszívózva, felmosva.....készen vagyok :D

     

    jahh, hogy nincs ablakpucolva? Kit érdekel, nem volt rá időm, dolgoztam.

    Az ajándékok bezserzése és csomagolása folyamatos volt, tehát az is készen van. A hal az erkélyen arra vár, hogy fazékba kerüljön, még sütők egy kis bejglit estefelé és KARÁCSONY :)

     

    És mivel január 6-ig szabin leszek, így majd lesz időm széen, lassan, pihentetően megcsinálni a téli nagytakarítást

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  16. 2013. december 23. 14:0811.
    Sehol :D párom most utazott az anyukájához, segítettem neki pakolni, nehogy itthon hagyja az ajándékot. Még hátravan az ajándékvásár szüleimnek, bátyámnak, aztán ennyi, sütni-főzni nagyon nem fogok... itthon egyedül vagyok, szerdán utazom a családhoz. Holnap dolgozom, sütök valamit és beviszem a többieknek, na meg ebédet főzök magamnak és ennyi a készülődés. 

    A főbérlőnk kórházba került, a fiával kell majd ma találkoznom, rendezni az anyagiakat, aztán megyek a könyveimért és ajándékért. Tudom mi kell és hol veszem meg, csak nehéz elindulni :) hideg van és nagy a tömeg kinn. Mosni, takarítani fogok még, ha lesz rá időm, de ezt akkor is megtenném ha nem lenne karácsony.
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  17. 2013. december 23. 14:0710.

    Kitakarítva, nagyjából, mindenestre rend van.

     

    Fa áll, bár még nincs földíszítve. Halászlét kaptunk, már itthon van. Többire nincs még ötletem, mert amit terveztem, nem kaptam hozzá alapanyagot. (Velővel töltött húst, nem volt velő.)

     

    A kutya megfürdetve, ajándékok nagy része becsomagolva, nem tudom mikor fogom a többit, a lányom itt van körülöttem.

     

    Szerintem minden egész jól ment.

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  18. 2013. december 23. 14:059.

    Ja holnapra a gyerekem jelezte, hogy fözni szeretne, ö csinalja a hust. Ram marad a köret, akkor marad talan hus is masnapra, es makos guba lesz - ezt eldöntöttem.

     

    25-en ebedre megyünk anyosomekhoz (at az udvaron) a sogorom baratnöje kesziti az ebedet - kacsa, knedli parolt kaposzta, tiramisu.

     

    26- kerdes?

     

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  19. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2013. december 23. 14:018.
    Amíg kicsit megpuhul a margarin, leültem ide lógni. Sütök ma kétféle sajtos bizbaszt, holnap még egy édes süteményt, tegnap sütöttem bejglit, szerintem elég lesz. Nyugi van itt, semmivel nem vagyok elkésve, férjem a középsővel elment fát venni.
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  20. 2013. december 23. 13:577.

    Azt már tudom, hogy holnap mit eszünk, de hogy 25-én? Lövésem nincs.

    Majd kinyitom a fagyasztókat és ötletet merítek. :)

    előzmény:
    Sushi (4)
    2013-12-23  13:51
  21. 2013. december 23. 13:556.
    Meg úgy általában a hagyományos karácsonyi nagytakarítás maradt el.
    előzmény:
    cabron (5)
    2013-12-23  13:54
  22. 2013. december 23. 13:545.

    Az ajándékok már régen megvannak, ami meglesz az meglesz, ami meg elmarad az elmarad.

    Étel lesz, nyugalom lesz (mi erre gyúrunk), másra nincs szükség.

     

    Idén elmaradt az ablakpucolás. Hát nagyívben leszarom. :)

     

    Listám nincs, úgysem tudom kiszámítani, hogy hogyan alakulnak jövőre a dolgok, meg amúgy sem túráztatom magam halálra, csak mert karácsony van.

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  23. 2013. december 23. 13:514.

    Hat en nem tartok sehol.

    Nem tudtam soha ezt a fajta szervezettseget felhajtani, mindig utolso perces tipus voltam.

     

    Raadasul, iden (talan olvastad a karacsonyosban) ugy "keszülök" a karacsonyra, hogy november vegen temettek anyukamat. Ez meg inkabb kivagott a rendböl. 

     

    Ma meg teljes napot dolgozom (na jo tan fel negykor sikerül hazaindulnom).

    Aztan vasarlas, holnap fözes - nem tudom mit.

     

    Ajandekok reg megvannak at is vannak adva, majd visszarakom a fa ala.

     

    Talan mire hazaerek, a fiuk felallitottak a karacsonyfat. Talan diszitettek is. 

     

     

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  24. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2013. december 23. 13:473.

    Tőlem szokatlan módon az utolsóként, pár napja beszerzett néhány ajándékot csomagolom, addig a nagfiam eltereli a kicsi figyelmét. :)

     

    Nem kapkodok, nemrég értem haza edzésről, délután kicsit sütögetek, készülgetek, de nyugisan.

     

    Mindenre jutott időm és listám sem lesz. Pedig idén nem volt olyan gördülékeny a készülődés, beszerzés, mint korábban, de sínen vagyok. :) 

     

    Áldott ünnepeket mindenkinek! 

    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36
  25. 2013. december 23. 13:442.
    Látod, én meg évek óta ott tartok, hogy nem az a fontos, hogy "hol tartok".
    Éhen nem halunk. Ajándék megvan. Más nem kell, csak hogy együtt leszünk. Adja a Jóisten, hogy még sokáig!

    Békés, boldog karácsonyt!
    előzmény:
    fórumozok (1)
    2013-12-23  13:36

Címlap

top