Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cipősdoboz 2013

ÁgicaT
Létrehozva: 2013. november 30. 18:59

Sziasztok!

 

Ti készítetek cipősdoboz-ajándékot?

 

Én az idén készülök először ilyesmivel, és kíváncsi lennék, ti kinek készítetek, mit tesztek bele, milyen értékben? 

 

Levelet írtok hozzá? Van olyan ismerősöm, aki így "szerzett" levelező-társat a gyerekeinek.  

 

Olyan jó lenne egyébként látni az arcokat, amikor kinyitják   (én ezt élvezem legjobban minden ajándékozásban  )

 

 

Beszélgessünk, ötleteljünk, adjunk tippeket egymásnak! 

  1. 2013. december 22. 16:3621.

    sziasztok

    most látom, milyen sok-sok doboz gyűlt össze. örülök,h azért ilyen sokan gondolják úgy, h tényleg jó helyre, rászorulókhoz kerülnek az ajándékok!

    én 2006-ban készítettem először dobozokat, és azóta is minden évben.
    múlt szombatunk adtuk le az idei két dobozt, egy 13-16éves lánynak, és egy 5-6éves fiúnak.

    A kisfiúnak került bele társas, kisautó, matricás foglalkoztató, verdás füzet és tolltartó, gyurma, zsírkréta,színesceruza,autós kártya és édességek, csokik.
    A kamaszlánynak pedig tiniknek szóló könyv, tolltartó, füzet, tusfürdős szett, körömlakk, dezodorok és krémek, gyertya,karácsonyi dísz, édességek.

    előzmény:
    ÁgicaT (1)
    2013-11-30  18:59
  2. 2013. december 19. 10:5720.

    Sziasztok!

    Én tavaly készítettem először két dobozt. Jó érzés volt letenni a karácsonyfa alá, ahol gyűjtötték...Idén is készítettem kettőt. Én 10-14 éves fiúknak gyűjtögettem, mivel a fiam 14 éves, sok olyasmi felgyűlt, amire ő rá se néz, mások viszont biztos örülnének neki: színes ceruza készlet, üres füzetek, könyvek, toll, ceruza. Édességeket tettem még, valamint tavaly egy-egy farmernadrágot, idén sapkát, kesztyűt. Ezek mellett "divat játékokat": babfigurákat, apró gördeszkát, bakugánokat, amik kifogástalan állapotúak, a fiam már nem játszik velük. Hátha valakinek örömet okoz! Idén tettem bele két-két fogkefét és finom illatos szappant is. No meg fogkrémet. 

    előzmény:
    ÁgicaT (1)
    2013-11-30  18:59
  3. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. december 18. 18:1719.

    Tegnap leadtuk a cipősdobozokat, addig kb 16000 db gyűlt össze, de most olvasom, hogy már, majdenm 24000 db-nál tartanak, nagyon örülök neki.

    Ma még le lehet adni, aki szeretné. 

    előzmény:
    ÁgicaT (1)
    2013-11-30  18:59
  4. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. december 7. 08:0018.

    Igen, sajnos erről én is hallottam, hogy vannak olyanok is akik nem túl jó állapotú,törött dolgokat, koszos  szakadt ruhákat tesznek bele, de remélem, azért nem túl sokan.

    Mig kicsik voktak a gyerekeim, mindig volt karácsonyi vásár a sulijukban.Mi mindig készültünk kézműves dolgokkal, de akkor is voltak,olyanok, akik pl a kindertojásban lévő eltörött figurákat árulták, meg egyéb vacakokat.

     

    8euro, engem akkor sem ingatsz meg,hiszek az emberek jóságában és a szeretetben.Nem hiszem, hogy bármilyen állami foglakoztatotthoz eljut a csomag és lenyúlják. 

     

    előzmény:
    ÁgicaT (17)
    2013-12-07  07:47
  5. 2013. december 7. 07:4717.

    Azért mondtam, hogy meg kell nézni, melyik szervezetnek adja oda az ember.... 

     

     

    Egyébként én meg TUDOM, hogy sokan olyan kínosan ciki dolgokat raknak a cipősdobozokba, hogy jóérzésű ember el sem tudja képzelni, milyen elgondolás vezette az adományozót(?): szakadt, lejárt, törött, stb.

    Ezért van olyan, ahol felbontogatják a dobozt, hogy ezeket kiszűrjék, illetve a nagyon minimalista csomagokat kipótolják.

     

    De te csak hidd azt, hogy mindenki csak a lenyúlásra megy. 

    Tudod, mindenki magából indul ki  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938336 (16)
    2013-12-07  00:26
  6. Torolt_felhasznalo_938336
    Torolt_felhasznalo_938336
    2013. december 7. 00:2616.

    Te hiszel benne, hogy nincs lenyulas en meg tudom, hogy van!

     

    Higgy abban is, hogy en allitok valotlant es ujra szep kerek a vilagod!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (15)
    2013-12-06  20:06
  7. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2013. december 6. 20:0615.

    Mi évek óta készítünk, ilyen dobozokat.Mikulásgyárnak is viszünk ajándékokat.Sajnos nem csak vadonatúj dolgokat tudok beletenni, de csak,olyat teszek bele, aminek én is örülnék illa gyerekeim is , jó minőségű, tiszta ruhák, játékok...édesség.

    Mindig megköszönték /nem a köszönetért csináljuk/ én hiszek benne, hogy eljut a megfelelő gyerekekhez.Nem hiszem, hogy bárki lenyúlná. 

    Nem kell mindenben a rosszra gondolni. 

    előzmény:
    ÁgicaT (1)
    2013-11-30  18:59
  8. 2013. december 2. 16:3014.

    Csak egy ötlet, nem ellenkampány a cipősdoboznak.:-)

     

    Oviban,iskolában érdemes megkérdezni az óvónőt/tanárnőt, partner lenne e abban, hogy egy rossz anyagi körülmények között élő kisgyereknek/családnak átadjon egy csomagot.

     

    Így akár azt sem kell tudnod, kihez kerül,vagy azt sem, Te adod- a szegénység egy kényes dolog-. Vagy ha szeretnéd, tudasd!

     

    Ők képben vannak, kik a rászoruló kisgyerekek. És partnerek szoktak lenni ebben.:-)

    előzmény:
    Elle25 (10)
    2013-12-01  15:04
  9. 2013. december 1. 19:3713.
    Igen, kicsiknél nehezebb melléfogni. :) Ők még örülnek mindennek, viszont egy tini stílusát nem biztos, hogy eltalálod... Pl hiába menő egy zenekar, lehet hogy egy lázadó típus kapja a dobozodat, és a hideg rázza a "menő" zenekartól. Vagy egy lánynak telipakolod rózsaszín cuccokal, és utálja a rózsaszínt. :D Szóval ez tényleg necces...
    előzmény:
    ÁgicaT (8)
    2013-11-30  21:14
  10. 2013. december 1. 15:1212.

    Köszi az ötletet!

     

    Mi a családban 3-at készítünk összesen, mert a baráti körünkkel elhatároztuk, hogy mindenki készít egyet. Úgyhogy férjem, húgom és én mindenképpen összeállítunk 1-1 dobozt. 

    előzmény:
    misslissy (9)
    2013-12-01  09:37
  11. 2013. december 1. 15:0911.

    Lehet, hogy "rossz" helyre adtad le...

    Mondjuk azt nem értem, miért olyanok segítenek (mármint a szervezetek részéről), akik nulla lelkesedést mutatnak  

     

     

     

    Biztos nem kevés pénz, bár én kis lábon élek, úgyhogy a cipősdobozaim sem óriásiak  de azért férni fog bele ez+az. Jövő héten nekilátok, addig még ötletelek, gondolkodom, hogy mi legyen benne.

    előzmény:
    Elle25 (10)
    2013-12-01  15:04
  12. 2013. december 1. 15:0410.

    Én tavaly készítettem ilyet először és utoljára, 8 év körüli kislánynak.

     

    Csillámos tusfürdő, vastag színes harisnyanadrág (H&M), notesz, origamis könyv és origami papír, hajpánt, matricák, muffinos kitűző,plüss angyalka, kislánynak való ajakápoló, játékkártya, bohócos toll, csoki, cukorka került bele.

     

    Csak új dolgokat tettem a dobozba. Elég sokminden belefér. Viszont nekem ez elég személytelen, úgy érzem hogy sok energiát fektettem bele, sokat agyaltam, jártam az ajándékok után, és hát pénzben sem volt túl olcsó, viszont cserébe leadtam és még egy köszönömöt se kaptam, fogalmam nincs tényleg nélkülöző kisgyerekhez kerül-e vagy lenyúlja valaki esetleg...Többet nem csinálok ilyet. Inkább személyesen adnék legközelebb valakinek, aki tudom hogy rászorul.

     

    előzmény:
    ÁgicaT (1)
    2013-11-30  18:59
  13. 2013. december 1. 09:379.

    Sziasztok!

     

    Én minden évban készítek dobozot, ha úgy jön ki a lépés, kettőt is!

    Minden évben január elsejétől gyűjtöm az 5-10 forintosokat, az összegyűlt pénzből vásárolok a dobozba!

     

    Idén egy dobozt készítek, egy kiskamasz lánynak (12-14 éves)! Amire gondoltam, hogy rakok bele: napló, kesztyű, sapka-sál (ezeket magam kötöttem), édesség, körömlakk (átlátszó vagy nagyon világos színű); szájfény; bögre kis plüssel, filctoll, kis mécsestartó...jelenleg ezek vannak meg a fejemben, aztán még alakul:)!

     

     

     

    előzmény:
    ÁgicaT (1)
    2013-11-30  18:59
  14. 2013. november 30. 21:148.

    Én először arra gondoltam, hogy egy 14-16 éves lánynak készítek majd dobozt, aztán rájöttem, hogy baromira nem vagyok képben, hogy "mai fiatalok"  között mi a menő (zenekar, film, stílus, stb).

     

    Valahogy most mégis az az érzésem, hogy 3 év alatt nehezebb melléfogni  

    előzmény:
    Pannanna (3)
    2013-11-30  19:38
  15. 2013. november 30. 19:547.

    Én is pont ilyen megfontolásból nem csinálok ilyen "ismeretlenül ismeretlennek" akciót.

     

    A mostani felállásban megbízom abban, aki az egész segélyezést/ajándékozást vezeti, és tudom, hogy olyanokhoz jut el az adomány, akik rászorulnak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938336 (4)
    2013-11-30  19:47
  16. 2013. november 30. 19:536.

    Én idén először fogok ilyet "készíteni" a Dévai Alapítványon keresztül támogatunk egy gyermeket.

    Az irodájukba lehet leadni a csomagot Bp-en illetve úgy tudom,hogy vidéki átvételi pontok is szoktak lenni.

    És ami a legfontosabb tudom,hogy odaaér,az kapja,akinek szánom.Névtelenül is lehet leadni csomagot.

    előzmény:
    ÁgicaT (1)
    2013-11-30  18:59
  17. 2013. november 30. 19:505.

    Én sem készítek ilyet. Egy "nőegyleten" keresztül jótékonykodom. Nekik szoktam adni az adományokat (ömlesztve), ők osztják el és adják azoknak, akikről úgy gondolják, hogy rászorulnak.

     

    Régebben a Vöröskereszthez vittem az adományokat, de az itt (mármint ahol élek) most éppen nincs.

    előzmény:
    ÁgicaT (1)
    2013-11-30  18:59
  18. Torolt_felhasznalo_938336
    Torolt_felhasznalo_938336
    2013. november 30. 19:474.
    Miota biztosan tudom, hogy ciposdobozok kerültek allami foglalkoztattokhoz, akik ertetlenül hüledeztek, hogy mit kezdjenek velük, azota ki van zarva, hogy dobozolok.
    előzmény:
    ÁgicaT (1)
    2013-11-30  18:59
  19. 2013. november 30. 19:383.
    Szerintem nagyon jó ez a dolog, szívesebben adok ilyesmit, mint pénzt, aminek max töredéke kerül ahhoz, akinek szánják. Tavaly csináltam először dobozt. Volt benne rugdalozó, plüssnyuszi, dínó, meg nem is tudom már mi. :) Remélem idén több dobozt is össze tudunk hozni, már nézegettem a múltkor, hogy mit lehetne bele tenni. Az értékét nem tudom milyen volt, de nagyon remélem, hogy a nyuszi szerető gazdira talált. :) Tavaly adott volt a kor és a nem a rugdalózók miatt, mert az eleve volt itthon (de teljesen újak voltak). Idén jó lenne nagyobbaknak is csinálni, mert állítólag nekik kevés dobozt csinálnak, a legtöbben a kicsikre gondolnak inkább.
  20. 2013. november 30. 19:062.

    Nem készítek ilyet.

    Személyesen viszem el amit szeretnék odaadni.

     

    De jó ötletnek tartom.Talán el is jutnak oda, ahová szánják az adakozok.

    előzmény:
    ÁgicaT (1)
    2013-11-30  18:59

Címlap

top