Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MÁV Biztosító károsultjai

mkatalin
Létrehozva: 2009. június 19. 19:15

Keresek sorstársakat, akik a MÁV Biztosítónál voltak és a Biztosító nem fizette ki az általuk okozott kárt.

Lányom 2007-ben részese volt egy balesetnek, amiben 7 autós volt érintett.

Tavaly kaptunk felszólítást az Allianz-tól, hogy fizessük ki az általuk kifizetett összeget, kamatostól, mert a MÁV Biztosító nem fizet. Akkor fellebbeztünk most viszont már a Bíróságtól jött fizetési meghagyás. Gondolom, hogy nem a lányom az egyedüli kárvallotja az ügynek, tanácstalanok vagyunk.

  1. Torolt_felhasznalo_340096
    Torolt_felhasznalo_340096
    2010. január 7. 11:158.

    Üdv Mindenkinek!

    Hát a másik oldal sem kellemesebb. Nekem 2007-ben volt egy balesetem és dec 23-án kaptam levelet, hogy az a kárt a biztosító nem fizette ki és most nekem kéne. Ja és persze kamatokkal két évre vissza. Ez összegszerűsítve 1,5m + kamata. 

    Nem értem az egészet. Volt biztosítsom és most ott tartok, hogy két kicsi gyerekkel magamba azon kell aggódnom, hogy eladják az amúgy is hiteles házat a fejünk fölül. Nem telefonáltam vagy hülye voltam, csak egy útszakaszon azon a télen a gödrös út le volt fagyva és a 30-40 is gyorsnak bizonyult és megcsúsztam

    Azt gondolom ez sem igazságos. Megértem a másik felet is teljesen. 

    Most komoly perek jönnek majd biztosan. Valaki már mondta, hogy van egy Grád ...nevű ügyvéd aki ki akarja vinni Brüsszelbe az egész ügyet.

    Na, kitartás mindkét félnek.És bármilyen ötletet örömmel vennék.

    Elkeseredett anyuka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_341978
    Torolt_felhasznalo_341978
    2009. szeptember 10. 22:137.
    2009-05-21 18:49:44    
    Kárrendezés Ingyen:
    Cégünk vállalja magánszemélyek, illetve más cégek képviseletét a biztosítókkal szemben kárrendezés céljából az ország, és egész Európa területén. Ha Önnel is előfordult, hogy a biztosító nem, vagy nem eleget fizetett kártérítésként, mi képviseljük az ügyét biztosítási szakembereink, nemzetközi szakjogászaink által. Rendszerünk úgy van megoldva, hogy ez az ügyfélnek pénzébe nem kerül a védelme.





    Ne mondjon le indokolt kárigényéről!



    Biztosítás szakmai tapasztalatunk, ügyvédi gyakorlatunk, szaktudásunk és komoly referenciákkal rendelkező magasan képzett szakembereink révén a tapasztalatok szerint esetenként 40-70 %-al nagyobb összegű kártérítést sikerül realizálnunk, mint amennyit képviseletünk hiányában a károsult elfogadna kártérítéseként.

    Célunk a minél gyorsabb, és peren kívüli megegyezés!





    Szolgáltatásainkba az alábbi tevékenységek tartoznak:
    - kárigények összeállítása, kárrendezés gyorsítása
    - kárigény érvényre juttatása a biztosítóval szemben
    - kárigény felmérése, szakszerű bejelentése
    - biztosító társasággal, hatóságokkal és más személyekkel történő kapcsolatfelvétel, tárgyalás
    - szükséges okiratok beszerzése, szerkesztése;
    - szükség esetén jogi képviselet biztosítása


    Díjazásra csak olyan mértékben, és csak akkor tartunk igényt, amilyen mértékben a megbízónk kártérítési igénye rendeződött. Ügyfelünknek részünkre még előleget sem kell fizetnie.


    Kapcsolatfelvétel, bejelentés:
    Káresemény bekövetkezése esetén keresse munkatársunkat, aki mindenben segíti Önt:

    Lauday Fekete András

    Területi vezető képviselő

    70/455-82-55


    6721 Szeged, Tisza Lajos krt. 31. I. emelet Hitelkapu
    Tel/fax.: 62/433-431 e-mail: szeged@hamiltonkft.hu

    Sype: lauday.fekete.andras 

    ezt találtam talán segíthet!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    mkatalin (1)
    2009-06-19  19:15
  3. 2009. június 21. 21:066.

    Hello Oorrssii!

     

    Igazán nincs mit!

     

    Sajnálom, hogy nem rendeződik a dolgotok, sem a Tiétek, sem senki másé. És az még hagyján, hogy nem rendeződik, de, hogy ez mind-mind sok-sok pénzbe kerül még!

    Valóban dühítő...

    Mi a szerencsésebbek közé tartozunk, azt hiszem. Minket is tört már össze MÁV-os, egy szervíz sem vállalta a javítást, csak úgy, ha saját zsebből fizetjük a költségeket, és majd mi leboxoljuk a biztosítóval a többit, ha akarjuk. És " köszönte" a szervíz , hogy őket kihagyjuk a MÁV-os buliból.

    Hát mi kifizettük, közel fél millánk bánta, és ha nem is az egészet, de a kb. 3/4-ét sikerült bevasalnunk a biztosítón. Igaz, 10 hónapig leveleztem, telefonáltam, és persze fenyegetőztem velük... A végén fizettek, még kamatot is. Ré néhány hónapra bedőlt az egész... Na, akkor tettük össze nagyon a kezünket, és néztünk hálálkodva az ég felé.

     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772523 (3)
    2009-06-19  22:25
  4. 2009. június 20. 09:385.

    Szia! Már a topikindítás után olvastam a fórumot. Sajnálom, akik nem kapták meg a pénzüket a MÁV-tól.

    Dühítő és a MABISZ a múltkori felszólításnál is azt mondta, hogy

    "

    Sajnos a biztosítónak igaza van, Önnek valószínüleg fizetnie kell vagy önként vagy bírósági ítélet alapján.
    A két biztosító egymás között azért nem tudta a kárügyet rendezni, mert a MÁV ÁBE pénze részben vagy teljesen elfogyott, nincs miből fizetnie.

    Hogy mi köze Önnek ehhez?.. hát annyi, hogy Ön tag, azaz tulajdonos (volt) az egyesületben és ezért felelős az egyesület díjhiányos helyzetéért. ( azt már rosszindulat lenne megjegyezni részemről, hogy mindez azért következett be, mert a tagok nem fizettek be elégséges díjat )."

     

    Tehát, Neked igazad van, hogy fizettünk, eltűntették a pénzt, és most mi fizessük helyettük.

     

    Ez a baleset még bőven a Egyesület csődje előtt történt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772523 (4)
    2009-06-19  22:26
  5. Torolt_felhasznalo_772523
    Torolt_felhasznalo_772523
    2009. június 19. 22:264.
    fórumcím és dühítő, bocsi, csak gyorsan gépeltem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_772523
    Torolt_felhasznalo_772523
    2009. június 19. 22:253.

    Köszi Haszi!

     

    Bizony bizony, sajnos hasonló cipőben, csak a cipő másik oldalán... Nekünk okoztak kárt és bizony nem fizet a MÁV. Mi is tanácstalanok vagyunk. Azóta is sajnos.

     

    Priviben küldök neked még egy-két fótumcímet, amiket én is folyamatosan olvasgatok, de sok jó hírre ne számíts. Illetve sajna semmi jóra...

     

    Dűhítő és elszomorító helyzet...

    előzmény:
    mkatalin (1)
    2009-06-19  19:15
  7. 2009. június 19. 21:212.

    Szia!

     

    Javaslom, nézz be ide, esetleg vedd fel a kapcsolatot a topikindítóval!

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=227679

    előzmény:
    mkatalin (1)
    2009-06-19  19:15

Címlap

top