Keresés a fórumban

Gyűjtsük álmainkat! (
40
 embernek tetszett)
Több Ezo topik »
»

Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

1. 2016-08-24 12:1465218.

Ekkora vendégség Zsuzsa? Bizony sütemény nélkül is kellő logisztikát,odafigyelést, munkát igényel a háziaktól.

Ismerjük, ha a "fiúk" főznek,sütnek, bográcsoznak mennyi kisegítő tevékenységgel jár. Az apró kérések, kérdések zöme, "holisvan?" "hozzálmárlégyszives"... és oda figyelni az oldalbordák igényeire is...Utána meg a körlet rendbetétele... 

Én már lassan szétosztom, csak kettesével jöjjenek.Igaz, így meg elhúzódik... 

Fiadéknak további boldog életet kívánok! A nászajándékról jut eszembe. A "gyerekeknek" is épp olyan kedves az a tárgy, mint a szülőknek?

Néha az ellenkezőjét tapasztalom. A tárgyhoz kapcsolódó emlékek híján gyerekemék nem becsülik úgy, mint én. Most, a költözéskor a nagyszülőktől, szülőktől származó holmik oda ajándékozásakor éreztem így. Persze esetemben nem piaci, csak számomra emlék értékű tárgyakról van szó, használati, vagy dísztárgyként nem azok. 

2016-08-24  07:09
    szizsuzsóka (65210)
    előzmény:
  2. 2016-08-24 11:2365217.

Szervusztok! 

Valójában ma kezdődik számomra  a hét, eddig vendégeim voltak, hoztam-vittem, elláttam őket. Sajnos klinikáról-klinikára, de remélem csak megelőző kivizsgálások okán. Közben persze nagy séták a hozzátartozóval a városban- a várakozási időket kihasználva. Épp nyitva volt a Szerb templom, így városunk múltjának újabb szeletét sikerült megismernünk.

Leánykámék ezalatt a szünidő utolsó napjaira Zita "bulizó" barátait , testőreit, vendégelik, zajlanak a SZIN koncertjei. Szülőknek letelt a szabadság, felgyülemlett munka-hegyek vártak mindkettőjükre. Elkelt ott is egy kis hazai sütemény, s ez-az.

Szomszéd néni állapota változatlan, infúzión, oxigénen, de hazavágyik.

Nagy sóhaj....

Viszek a "KÖLTÉSZET.."-be egy Tóth Árpádot, ha kedvetek van .....

3. 2016-08-24 09:4165216.

Aranyos vagy Marika, hogy Te is aggódsz a gyermekeimért, de tőlük távolabb volt, azt mondta a lányom, ők nem éreztek semmit.

2016-08-24  08:22
    jara (65215)
    előzmény:
  4. 2016-08-24 08:2265215.

Szervusztok.

Szegény olasz települések...  

Magdika, remélem "mieink" jól vannak és nem az érintett térségben.

5. 2016-08-24 07:4765214.

Alig beszel arabul . Angolul tud meg magyarul .

De hat mit tehetek . Ha talal ismunkat - a diak kolcsonet nagyon lassan tudja majd visszafizetni .

Magyar fizetesbol . Itt meg ha szorgalmasan keresne munkat es sikerulne elhelyezkednie -akkor egy kormanykozeli cegnel  akkor 2- 4 ev alatt egyszeruen torolnek a tartozasat .

Es persze ,ha nem fizet ,akkor a ferjem fizetesenek a 20 % -at le fogjak vonni .

Ha itt dolgozna es gyujtogetne -akkor min 10 ev alatt annyi penzt felre tudna tenni -amibol mar vigan megelhetne otthon ugy ,hogy sose kellene dolgoznia tobbet .

JO -en megertem , hogy  ez nem a vilag legerdekesebb orszaga foleg fiataloknak  . Tul kicsi -es a szomszedba se lehet konnyen atugrani ...

2016-08-24  06:54
    szizsuzsóka (65207)
    előzmény:
  6. 2016-08-24 07:3765213.

en is nagyon szeretem es tisztelem 

Az orult majom -az egyik kedvenc konyvem ,amit magammal hoztam .

2016-08-24  07:01
    szizsuzsóka (65208)
    előzmény:
  7. 2016-08-24 07:3565212.

Jajj ! nekem kozvetlen tapasztalatom van roluk !

egy lakotarsnom  meg egy masik baratnom betert hozzajuk a  nyolcvanas evekben ...a hideg kiraz , ha rajuk gondolok

egesz terhessegem alatt ott loholtak a nyakamban es azzal remisztgettek ,ha nem terek be hozzajuk ,akkor a gyerek beteg lesz ...

meg volt ,aki a babat is eljott tesztelni , hogy lat -e hall -e 

a fopap erintesere el kell ajulni -es o mondja meg , hogy ki kivel hazasodhat

2016-08-24  00:45
    klára13 (65205)
    előzmény:
  8. 2016-08-24 07:2765211.

kelet !

szoval, hogy valaki tobbet tudjon kishazankrol .ahhoz diplomasnak kell lenni . az  arab orvosok utazgatnak konferenciakra es o toluk hallottam ,hogy " Budapest ,Balaton , Gulash " jaj de jo -jaj de szep stb .

sajnos - a tobbseg egy kalap ala veszi az egesz kelet-europat  es a prostitucio es a maffia jut eszebe rola . "magyarorszag az orosz nep -ugye ?"  meg hat a hideghaboru idejen is ment a propganda a keleti blokk ellen .

de nagyon szeretik nyugat-europat -elsodleges utazasi celpontja a gazdag arab csaladoknak -meg a csehekhez is elmereszkednek gyogyulni  .

2016-08-24  00:21
    klára13 (65204)
    előzmény:
  9. 2016-08-24 07:0965210.

Holnap jönnek a vendégek! Magdikám igazad van, hogy esetleg elfogyna sütemény is. De nem sütök !Így is sok dolgom van .

Gyümölcsöket adok, almát , szilvát, sárgadinnyét, fekete szedret , és almakompótot.Kávét főzök, üdítőket veszek .

Ma 25 éves házasok Zoltánék, este a mise után átmegyünk köszönteni. Egy olyan tárgyat viszünk, amit mi kaptunk nászajándékba

2006-02-21  21:43
    klára13 (1)
    előzmény:
  10. 2016-08-24 07:0465209.

Bocsánat, ő November 25-én hal meg, egy nappal később. Akkor nagyon rossz időjárás volt, köd, sok halott.

2016-08-24  07:01
    szizsuzsóka (65208)
    előzmény:
  11. 2016-08-24 07:0165208.

Szent Györgyi Albert megmondta, hogy a rákkutatásban molekuláris szintre kell menni a kutatásban ., Másik nagy érdeme volt, hogy meglátta az immunrendszer szerepét, jelentőségét. Csecsemőmiriggyel foglalkozott. A chicagoi állatkertből szerezte be . Nagy ember volt , nem csak okos, de jó is . Büszke vagyok rá, hogy egy napon születtünk. Persze azért nem gondolom, hogy akkor én is olyan okos és jó vagyok, mint ő.

Gerard Philipbe azt hiszem mindannyian kissé szerelmesek voltunk kamasz korunkban . Fiatalon halt meg egy napon Édesapámmal. 1959 november 24-én

2016-08-23  19:00
    jara (65200)
    előzmény:
  12. 2016-08-24 06:5465207.

Jankám ! Hagyd hazajönni !Felnőtt. Itt sok rokona van , akik segíthetnek neki. Valószínű keresi a helyét a világban . Valószínűleg nem sokáig tart a lelkesedése, bár , ha beszél jól arabul, itt lenne lehetősége kamatoztatni. Informatikusra is szükség van, mert aki teheti kimegy  külföldre .

2016-08-23  21:58
    csinomjank (65202)
    előzmény:
  13. 2016-08-24 06:4165206.

Nekem folyton küldenek levelet. Visszaküldöm, hogy nem veszem át.

Légy óvatos !

2016-08-24  00:45
    klára13 (65205)
    előzmény:
  14. 2016-08-24 00:4565205.

Rákattintottam a Hit gyülekezetére. Énekelnek, ugrálnak, ringatóznak - hatalmas átszellemült, tömeg.
      Eddig rossz véleménnyel voltam róluk. De most azt látom, hogy az emberek itt békére leltek. Megpihennek. Lelkesek és örömteliek.
      Megyek aludni magam is. Ideje.Vége a víznapnak, hiba nélkül kitartottam. És meg tudtam csinálni, hogy nem szenvedtem. Örülök neki. Ebédre malackarajt  sütök egészben, gazdagon, zöldsaláta hozzá. Talán Bazsikámék is szívesen veszik, de nem biztos. Kiszámíthatatlanok, így evésügyben nem is számítok rájuk. Ők a majdnem nyers tésztát szeretik!
       Jaj, megjelent a "főpap". Elbődült, megijedtem. Na, menekülök.

Jó éjszakát!

2006-02-21  21:43
    klára13 (1)
    előzmény:
  15. 2016-08-24 00:2165204.

És vajon mi nyugat, vagy kelet vagyunk-e?

2016-08-23  21:33
    csinomjank (65201)
    előzmény:
  16. 2016-08-24 00:1265203.

Mennyire igazad van. De hogy észre sem vesszük? Azért ez-az ráébreszt bennünket. Engemet leginkább a divat hatása: tegnap még boldogan lengettük bokánk körül a pantallót, ma esküszünk az ellenkezőjére, és a másik már nem is tetszik. A napokban láttam egy régebbi filmben, és csak ámultam, hogy valaha szép volt - mint Gérard Philipe.
       Miket olvasol, Marika! Lenyűgöz.

2016-08-23  19:00
    jara (65200)
    előzmény:
  17. 2016-08-23 21:5865202.

Nalunk nagy erzelmi hullamvonatozas  van itthon . Egy hete ropkodtunk az oromtol ,a ferjem megigerte ,hogy elvisz minket nyaralni -csak a szomszedba -de akkor is nyaralas.

Masnap rajottunk ,hogy a tervunk nagyon nehez -neki kell vizum az emirsegekbe egyedul a csaladbol - es csak online lehet igenyelni / nem sikerult kitolteni se a lapot annyi hiba van az oldalban - igy ugy tunik nem megyunk sehova ...ez igen logikus - o az egyetlen arab allampolgar a csaladban -es o nem tud egyedul vizumot szerezni  egy masik arab orszagba !velunk magyarokkal galans az orszag -erkezeskor egy ingyenes pecsetet nyomnak az  utlevelbe  !

a nagylanyom  ezek utan viszont tobbszori duhroham utan hirtelen ugy dontott -hogy o haza megy karriert csinalni ... most azonnal , nem lehet lebeszelni rola -a rokonok is kertek ,hogy gondolja meg - mindenki menekul  -semmifele karriert nem lehet csinalni ...

de o hajthatatlan - ha az apja nem fizeti ki a jegyet ,akkor a nagybatyja otthon kifizeti nekl 

orulnek , ha a labara allna es dolgozna  -de szkeptikus vagyok ...

het eve volt ,hogy elkoltozott a szuper jol felszerelt kollegiumba/ahol semmifele tiltas nem volt   - ugy orultunk ,hogy vegre onallo eletet kezd - aztan a kezdeti lelkesedes utan 2 es fel evre konyorgott , hogy hazajohessen  - mert ugy hianyzik neki a csalad -mi mar megszoktuk , hogy negyen vagyunk es nem tud beilleszkedni sajat csaladjaba se - olyan lehetetlen szokasi ,attitudjei lettek 

egesz furcsa lett igy a nyar vege ...

18. 2016-08-23 21:3365201.

O hat mindenki mas  -az biztos ! Ki szereti magat leplezni -ki nem .

Sogorom 6 evig konyorgott a felesegenek ,hogy  vegye le a fatylat .

Mert valoban zavarban volt masok elott .

Egy masik rokon lany 2 het itt tartozkodas utan -ugy dontott ,hogy a farmer , bo bluz kendo osszeallitas neki jobban tetszik , mint a fekete lepel .

ugy beszelik , hogy a nagy putyin car es a bahsar asszad meg ki tudja ki meg szervezte meg sziria szetbombazasat !mar tobb mint 4 eve megy ez -es elfogyott sokakban a turelem a menkult taborokban ...

nyugat -europat nagyon tisztelik  - kelet  europat melysegesen lenezik 

a putyin meg azt is terjeszti magarol ,hogy o valojaban arab - hogy elfogadtassa magat a kozel -keleten  : a Putyin nev  Butin volt eredetileg ,ami az Abu -tin nev roviditese  = a fuge apja :)  -nem is tudom , hogy sirjak e vagy nevessek ... biztos Napoleon volt a pelda ,mikor bevonult egyiptomba  muszlimnak hazudta magat

2016-08-23  12:17
    klára13 (65193)
    előzmény:
  19. 2016-08-23 19:0065200.

Jó volt olvasni.

Zsuzsóka, a molekuláris diagnosztika, majd a célzott lokalizálás kialakításának módjáról olvastam. Ez tetszik. És igen, a visszaszorítás a cél, nem a megszüntetés. Laikusan, valahogy így értettem. Zsumika unokájának leendő szakmájában látom a módszert ennek kidolgozására.

Magdika, a vidámságot szeretem a családodban. Ezt a fajta nektarint kóstoltam fáról, 13-án. Nagyon finom. Végre ettem fáról gyümölcsöt 13-án!!! Hoztunk párat, két nap múlva elvesztette azt az aromát, ami a leszedéskor még meg volt. (A napfény ízét).

Klárám, megidézted a múltat Gerard Philippel. Húúú, de szerelmes voltam a filmjei láttán. Az orvos szerepében tetszett a legjobban. Igaz az is, hogy változott az ideál, csak azt nem gondoltam, hogy érintett vagyok benne. Most erre rámutattál, mert valami évfordulója volt és megjelent a Fb.-n és rácsodálkoztam, hogy ez a színész annyira hatással volt rám?  Hát így vagyunk manipulálva és észre sem vesszük.

20. 2016-08-23 14:4165199.

Igazi kincs ez a kert! Örülsz neki, ugye?

2016-08-23  14:19
    Kusza (65196)
    előzmény:
  21. 2016-08-23 14:3965198.

Mindenki halad a maga útján.
      Magdikám, látszik a képen, nagyon is, hogy egy fészekalja!

Indulok dolgozgatni. Mindig van valami, pedig nagyon várom, hogy gyöngyeimmel vacakolhassak, ma megékeztek a gyöngyfűző tűk is. Rengeteg tervem van. De persze először is át kell vészelnem a mai víznapot. Már levertem a vizesüvegemet a konyhában, biztosan nem volt véletlen, bár annak tűnik! Tudattalan bosszú!Kis almaecetet löttyintek bele, ez frissé és ízletessé teszi a csapvizet. Amely amúgy is kifogástalan jó ideje.

2016-08-23  14:13
    Kusza (65195)
    előzmény:
  22. 2016-08-23 14:2465197.

A szó, hogy bonviván, apró gondolkodásra késztet. Mielőtt használok egy nálam ritkán előkerülő fogalmat, mindig megnézem a Wikiben (mikor kértek, küldtem is nekik pénzt hálám jeléül), mert kellemetlen volna, ha rosszul értelmezném.
      Így voltam a bonvivánnal. Az enciklopédia elém tette Darvas Iván fényképét, mint az ötvenes, hatvanas évek népszerű bonvivánját. Róla eszembe jutott Gérard Philipe, emlékeztek rá! Érdemes eltűnődni a változásokon, amelyeknek tanúi vagyunk. Apró dolog e bonviván-ügy, de azért kifejező. Elképesztő, hogy mennyire megváltozott a férfiideál! Az   enyhén törékenynek tűnő férfiakat felváltották az életerős, kigyúrt férfiak, akiknek szintén van lelkük, de nemigen feltételeznénk róluk lelkizést. Ég és föld az akkori és a mai ideál.
       Rengeteg változást megértünk mai életkorunkig. Érdemes rajta eltűnődnünk. Vannak érthetetlen változások, nekem ilyenek a szexuális szabadosság, amely a szeretkezést szexelésre silányította, a szerelmet kémiára, de rengeteg előrevivő, jó változás is bekövetkezett.

2016-08-23  12:34
    klára13 (65194)
    előzmény:
  23. 2016-08-23 14:1965196.

Voltunk a telken, az egyik nektarin fán, már csak egy pár szem volt, a többi alatta volt leperegve. A másik árnyasabb helyen van, így több volt még a fán. A szeder 65 deka volt amit leszedtünk, még sok a rózsaszínű rajta. Körtét is szedtünk egy keveset.

Ennyi maradt meg, apró, de nagyon finom leveses.

klára13 (65194)
    előzmény:
  24. 2016-08-23 14:1365195.

Liliana jövőre kapja meg a diplomáját, ha az Isten is úgy akarja. Nagyon rendes fiú a Marco, végig ott volt, mikor mi is ott voltunk, szabadságon volt. Ági nem is használta az autóját, ő furikázta a családot. 

Ádámnak nincs barátnője, Benedek most békült ki a Sárájával, őt is így hívják.

klára13 (65194)
    előzmény:
  25. 2016-08-23 12:3465194.

Magdikám, nagyon örülök kellemes nyaralásodnak. Remek ötlet volt Gyuri fiaddal együtt utazni. Jó látni a sok élményről készült képeket.
      Lilianánál dúl még a szerelem? Most ő hányadéves?
      A kisfiúk felcseperedtek. Ádám és Benedek. Ők hogy állnak a szerelemmel? Ádámot nyilván körülveszik a "rajongók", ahogy ma szokás a zenészkörökben. Benedek viszont igazi bonviván, a szó bizonyos értelmében. Vagyis a külsőségek tekintetében, mert hát természetét nem ismerhetem.

2016-08-20  16:00
    Kusza (65173)
    előzmény:
  26. 2016-08-23 12:1765193.

Emlékszem, Janka. Tényleg csodálatos gyógyulás volt, meg is jegyeztem magamban, hátha szükség lesz rá. Bizonyos kor után könnyen előjön az epebaj. Egyik régi barátnőmet is, fiaim apját is operálták. Az én nyavalyám elmúlt a cholagol cseppektől, amelyekkel nem fukarkodtam.
       Bizony, jól jön a közvetlen információ az arab világról. Vice versa mi a helyzet? Ők gyűlölnek minket? Valamiféle szóbeszédet tudsz-e, hogy miért Európába indul a tömeg? Hiszen rengeteg olyan vallású és szokású ország van, ahol nem lógnának ki ennyire a sorból. Amikor olvasom, hogy tiltják a burkát, fáj szívem az érintett asszonyokért, mert arra gondolok, nekik ez talán olyan, mintha bennünket arra kényszerítenének, hogy derékig mezítelenül járjunk az utcán. Vagy tévedek? Örömmel leteszik?

2016-08-23  10:10
    csinomjank (65191)
    előzmény:
  27. 2016-08-23 12:0565192.

Azt gondolom, Zsuzsa, hogy éppen a helyes középútra találtál rá a gyógymódok között, és ennél jobb nem is történhetett volna. Mert ártalmas az, ha kialakul egy vakhit, és szemétbe szórunk minden mást.
       Milyen operációd volt? Említetted.
       Különösnek találom, hogy a homeopátiát ilyen mélységesen elkerülöd. A nyilvánvalót is igyekszel megmagyarázni, vagyis, hogy a létrejött eredmény másnak tulajdonítható. Ha egyebet nem, a placebohatást mindig elő lehet venni. Pedig hát ezt cáfolja a csecsemők gyógyulása, és az állatoké is. Na igen, itt viszont lehet mondani, hogy azok önmaguktól gyógyultak meg. Nem baj ám.
       Milyen népszerű volt Déry János! Ő a közönség akaratából lett sztár, nem úgy, mint a mai celebek, akiket a csatornájuk sztárol. Olymódon, hogy fülüknél farkuknál fogva belerángatják őket mindenféle műsorba, és ez felér egy agymosással. Egyszer csak híresnek véljük őket.

2016-08-23  06:14
    szizsuzsóka (65189)
    előzmény:
  28. 2016-08-23 10:1065191.

"sok van mi csodalatos "

engem nagyon erdekelnek ezek a szelid gyogymodok ,melyek elelemmel gyogyitanak 

foleg azert ,mert magam is megtapasztaltam .mikor szornyu epe gorcsombol  az almapep , a kortepep es a citromos oliva olaj ivasa gyogyitott meg

az orvos gyogyszereket irt fel -mikor ugy ereztem , hogy egy ko van a hasamban -csak rosszabb lett

aztan a neten talaltam  az informaciot , hogy sokaknak segitett -es nekem egy nap kura utan ,mintha elvagtak volna a fajdalmat

kozzetettem itt  - de nem volt nagy sikerem -lehulyeztek erte ,mert hogy koztudott , hogy az epebetegek rosszabbpdasat idezi elo a zsiradek ///

2016-08-23  06:14
    szizsuzsóka (65189)
    előzmény:
  29. 2016-08-23 06:1565190.

Jankám, ha teszed jól teszed, mert sok előítélet működik Európában .

2016-08-22  06:48
    csinomjank (65188)
    előzmény:
  30. 2016-08-23 06:1465189.

Igen Déry a Mexikóban levő Gerson klinikára ment . Ők diétával gyógyítanak, speciális módszerrel. Feketekávé beöntés, céklából, almából, sárgarépából készített folyadék, melyet gyümölcscentrifugával állítanak elő. Elve azon alapul, ( ha jól emlékezem ) , hogy éheztessük ki a ráksejteket, akkor nem szaporodnak. A zöldségekben levő flavonoidok,antioxidánsok ezt elősegítik. Beata Bischop magyar származású pszichológusnő volt ennek Európában  a papnője, aki ezzel gyógyult meg a mellrákjából. Könyvet is írt "szelíd gyógymódokról " Közben a Simonton féle relaxaciós imaginizációval is gyógyítottak. Onnan tudom, hogy miután megműtöttek elkezdtem ezekkel az alternatív gyógymódokkal foglalkozni, kiegészítendő a tényleges szakmai gyógyítást. Mert azért azt sohasem mertem volna elhagyni , mert nagyon sok szakmai kutatáson , tudáson alapulnak. Voltam 1 hetes egész napos tanfolyamon Szegeden , amit ilyesmivel foglalkozó orvosok tartottak, orvosoknak. Azért nem tudtam teljes mértékben elfogadni nézeteiket.- Volt ott egy Sarkadi Ádám nevű  Németországban lélő magyar orvos, akinek természetgyógyászati klinikáján ilyen módszerekkel gyógyítottak , állítólag jó eredménnyel. Az ott tanultakat megkíséreltem beépíteni munkámba, de sohasem tudtam vele helyettesíteni az egyetemen tanultakat .(lelkiismereti okból ) De befolyásolta munkámat, szemléletemet .

2016-08-21  10:46
    klára13 (65184)
    előzmény:
  31. 2016-08-22 06:4865188.

en nem vedem az arab vilagot -csak tenyeket kozlok 

32. 2016-08-22 05:2165187.

Nagyon örülök az arab nők sikerének. Aranyos vagy Janka, hogy úgy véded az arab világot.!Szíved és családod odaköt.

De mi nem akarjuk bántani őket. Sőt Európa fő baja , hogy a liberalizmust összecserélik a szabadossággal és az  anarchiával. Ennek következménye az impotens magatartás , melyet segítségnyújtás  közben kiszolgáltatottá teszi a házigazdát a segítségre szorulókkal illetve magukat annak mondókkal szemben .

2016-08-21  13:37
    csinomjank (65186)
    előzmény:
  33. 2016-08-21 13:3765186.

egy kis erdekesseg az arab vilagbol : negy arab no szerzett ermet rioban - 4 bronz erem -elegge kemeny sportokban 

vivas , sulyemeles ,birkozas , taek wan do 

csak ,mert gondolom ezek a hirek elkerulik a magyar mediat !

34. 2016-08-21 13:3465185.

En ugy emlekszem , hogy Dery Mexikoba ment gyogyulni -de mar tul keso volt . En utana olvastam regebben a mexikoi alternativ korhazaknak es jo hiruk van - nagyon sokan gyogyulnak ott az Allamokbol . Leginkabb a B17 -re ,a barackmagra alapul a terapia _____

A "hasoperacio" kezzel az a filippinok specialitasa volt .Errol nem olvastam sose  -csak a teveben lattam regen .

sajnos masra kell a penz  ...

2016-08-21  10:46
    klára13 (65184)
    előzmény:
  35. 2016-08-21 10:4665184.

Azt gondolom, az a bizonyos operáció bűvészmutatvány volt. Szegény Déry János is előteremtette hozzá a sok pénzt, odautazott, de hiába.
      Ezt olvasom a debreceni protonterápiás központ létesítéséről:

A beruházáshoz ugyanis nem kevés összeg, mintegy 30 milliárd forint kell. Ennyi pénze sem a befektetőnek, sem az egyetemnek, sem a városnak nincs. Ezért most az a következő feladat, hogy megszervezzék a világszínvonalú centrum létesítéséhez szükséges finanszírozást.

Sajnos,másra kell e pénz:

Vígh László kormánybiztos szerint 90-100 milliárd forintból épülhet fel az új Puskás Ferenc Stadion, amelynek munkálatai 2015-ben kezdődhetnek és három évvel később fejeződhetnek be....

2016-08-21  06:15
    szizsuzsóka (65182)
    előzmény:
  36. 2016-08-21 07:4965183.

Írjátok be keresőtökbe, hogy Informed . Ez egy egészségügyi honlap, nem csak orvosoknak. Érdekes cikk olvasható benne a rákterápia újabb irányzatól.

2016-08-21  01:22
    csinomjank (65180)
    előzmény:
  37. 2016-08-21 06:1565182.

Igazad van Klárám ! A sok sámán elveszi a bizalmat a tudományosan alapozott gyógyítástól is. Emlékezem arra a mutatványra, hogy kezével gyömöszölte a beteg hasát és kivett valami bélhez hasonló húsdarabot, heg nem maradt . Egyetlen racionális magyarázat lehetséges, ( ami nem szélhámosság ), hogy valami nagy bélférget masszírozott ki.

Megkaptam fiamtól a Dalai lámától az említett könyvet, az is sorra kerül . Most a" Megbocsátás" című könyvet olvasom Évek óta keresem, most a második kiadásból sikerült megszereznem. Utána (és mellette ) Pál Feri Természetes spiritualitása következik.  Ő jön szeptemberben ide , nagy örömömre .Bár szívesebben olvasom, mint hallgatom, mert a hallásom nem az erősségem

2016-08-20  21:47
    klára13 (65177)
    előzmény:
  38. 2016-08-21 06:0465181.

www.weborvos.hu/hirek/csak_penz_kell...protonterapiaval/1 84839/

Ez a cikk arról szól, hogy Debrecenben is létesítenének ilyen centrumot. Ott nagyon fejlett az izotópok előállítása. Budapesti centrumokba is naponta onnan hozzák fel a vizsgálatokhoz, kezelésekhez szükséges izotópot. Érdemes elolvasni, nem csak szakembereknek szól az információ.

A gyerek kezelését nem lehet megtagadni életveszély esetén(vagy súlyos károsodás gyanúja esetén ) Ha a szülők jelezték volna írásban, hogy milyen kezelésre vinnék a gyereket, kiengedték volna , illetve áthelyezték volna .

2016-08-21  01:22
    csinomjank (65180)
    előzmény:
  39. 2016-08-21 01:2265180.

a cseh intezmeny honlapja  -de mar a lengyeleknek is van !

ez olyan sugarterapia ,ami kepes csak a daganatot megcelozni ,minimalis mellekhatasa van ...

a brit kisfiurol az orvosok lemondtak ,a szuloknek azt mondtak ,hogy par honapig eletben tartjak kemoval , de tovabb nem tudjak ...

az apuka hiaba kerte a proton kezelest - a nemzeti brit eu . szervezet elutasitotta ,mondvan nem lenne tobb eselye a gyereknek ezzel

igy mikor elloptak a sajat gyerekuket , az orvosok jelentettek a rendoroknek ,hogy veszelyeztetik azaltal ,hogy megtagadtak a kemoterapiat 

az ember sajat magarol donthet -de a gyerekerol nem -azt kell csinalni ,amit az orvosok mondanak ,kulonben kiskoru veszelyeztetese cimen elvehetik a gyereket es a szulot lecsukjak ....szerintem a legtobb orszagban igy megy ez 

2016-08-20  22:09
    klára13 (65179)
    előzmény:
  40. 2016-08-20 22:0965179.

Ez a történet a gyermekrabló szülőkről nem áll meg. Miért ne vihették volna el gyermeküket legálisan? A kórházi betegek nem rabok, bárki elhagyhatja az intézményt saját felelősségére. S a gyermekről a szülő rendelkezik.

2016-08-20  19:44
    csinomjank (65175)
    előzmény:
  41. 2016-08-20 22:0665178.

Köszönöm, Janka, megismerkedtem vele.

csinomjank (65175)
    előzmény:
  42. 2016-08-20 21:4765177.

Most hallok először a szomszéd országban hírré tett gyógyításról. Hol olvashatok róla? S vajon más ez, mint azok a távol-keleti valamiféle sebészek? Akik kés nélkül operáltak, afféle sámánmutatványként. És mint a kínaiak őssejt gyógyításai.

Nagyon érdekes "A jóság hatalma", vagyis "A dalai láma látomása az emberiségről." Más könyv ez, mint az eddigiek, beszámol a módszerekről, a megvalósult elképzelésekről ahol már a megértés, a jóság vezető szerepre tett szert. Nagyon különlegesek az erőfeszítések és a sikerek a legelesettebbekért,  a nyomorultakért. 
        "Jelen könyvhöz tartozik egy internetes platform, ahol szívesen látjuk az érdeklődőket: Joinaforce4good.org."
        Itt néhányan tudtok angolul, biztos vagyok benne, hogy nagyon értékes dolgokkal fogtok megismerkedni, ha odalátogattok.

csinomjank (65175)
    előzmény:
  43. 2016-08-20 21:3065176.

Zsuzsa, drága, dehogyis fogalmaztál félreérthetően. Azt mondtad, hogy a közelebb lakó fiaddal szorosabb kapcsolatotok van, mint a távol élővel. Érthető és természetes, hogy így van, és hidd el, senki sem értelmezte úgy e szavaidat, hogy valamiféle családi tűzfészek a tiétek. Ismerünk jól, mint családanyát, orvost és na mint a szorgalom eleven szobrát. Semmiféle félreértésről nem lehet szó.
      Én pedig felhasználtam az alkalmat, hogy ismét szóljak a jó tízéves bánatomról, mert a kibeszélés enyhít, vagyis gyógyít minden sebet. És hát én ezt megengedhetem magamnak, mert rég túlléptem azon, hogy mások rólam alkotott véleményén töprengjek vagy aggódjak. Nem kívánom tökéletesnek feltüntetni magamat és életemet, meggyőződésem, hogy jóindulatúan elolvassuk egymás sorait, és nem rágódunk rajtuk, nem tupírozzuk.
        Na meg felnézek a csillagokra és újból és újból látom, hogy milyen kis pont vagyok, ahhoz is, hogy foglalkozzanak velem. Szert tettem életem  végére bizonyos szabadságra. Hiszen emlékszel: hetvenévesen  fejemre csapom piros kalapomat. Vagy nyolcvanévesen kell? Nem egészen emlékszem  a remek kis aforizmára.

2016-08-20  18:09
    szizsuzsóka (65174)
    előzmény:
  44. 2016-08-20 19:4465175.

Nalunk holnap lesz a tragikus evfordulo , hogy unokahugom eltavozott... vagy masfel evig sirtam mindig ,ha egyedul maradtam ... volt ,hogy elmentem egyet setalni a varosba es omlottek a konnyeim ,ahogy kicsit magamra maradtam a gondolataimmal es az erzeseimmel .

Meg jo ,hogy volt rajtam  egy hatalmas napszemuveg .

De most csak az jut eszembe , hogy milyen jol erezte magat a bolognai osztondijas honapokban es mar betegen -de nem tudva rola szlovenia tajain milyen kalandjai voltak  , turazas vadvizi evezes stb .

Most csak azon remenykedem , hogy  az orvosi marijuanat bevezetik mihamarabb mindenhol - valamint azt az uj terapiat - amit most a cseheknel  letezik ....

Unokahugom halala utan egy hettel tortent : egy brit hazaspar "kilopta" a gyermeket a korhazbol .Mert ott lemondtak rola -de a szulok biztak az uj "proton kezeles" -ben .

Europa szerte korozest adtak ki ellenuk . Spanyolorszagi nyaralojukba menekultek  - szerencsere gyorsan osszegyult az adomany a draga kezeleshez -es a spanyol hatosagok sem akadekoskdtak ...es indulhattak a csehekhez  - ma teljesen tumor mentes a kisfiu . 30 kezeles utan  - de a szulok sokaig nem mertek visszaterni hazajukba  - mert otthon meg mindig kiskoru veszelyeztetese miatt korozes alatt alltak . Mert nem hagytak a gyerekuket meghalni .

45. 2016-08-20 18:0965174.

Azt hiszem félreérthetően fogalmaztam. Nagyon jó a kapcsolatom a fiaimmal és családjukkal.Csak én olyan alkatú vagyok, aki tudomásul veszi, hogy mindenkinek megvan a saját élete.Nem szeretek senkibe kapaszkodni. Az ő családi életük számomra tabu, nem kérdezek semmit , csak amit önmaguk elmondanak.

Fiatalabb menyem bennszülött budai, a fővárosi mentalitás minden tulajdonságával . Nekem ez a mentalitás idegen , felületes . De attól függetlenül jó anya , jó feleség , mi is jól megvagyunk. Csak ha egy diót lát a földön , arrébb rúgja, nem veszi fel.....De főz naponta , szépen ellátja gyerekeit .

Idősebb fiamék itt laktak nálunk 7 évig. Az volt a 7 szűk esztendő. Be sem fejeztük a házunkat, kezdtünk az ő otthonukra spórolni. Két nagy unokám itt volt nálunk kicsi gyerek, a városiak is sok nyarat töltöttek itt, ilyenkor az itteni két kicsi is átköltözött , hetekig itt voltak Nagyon szeretik egymást  az unokatestvérek.Menyem is nagyon ragaszkodik, hozzám , csak az orvosokat nem szereti( kórházban dolgozik )

.

2016-08-20  15:58
    klára13 (65172)
    előzmény:
  46. 2016-08-20 16:0065173.

Köszönöm Klára!

A virágokat a szomszédasszony szokta locsolni ilyenkor, ha hosszabb időre eljövök.

Mutatok még képet a veronai kirándulásunkról.

2016-08-19  23:54
    klára13 (65167)
    előzmény:
  47. 2016-08-20 15:5865172.

Idősebb fiammal hasonlóképpen vagyok, Zsuzsa. Megfejelve az ügy egy velejéig gonosz exfeleséggel, aki korábban is, manapság is fia érdekei elé helyezi saját érdekeit, annak rovására is. Csak gondolj bele, hogy közelünkben, a kertvárosban volt házuk, ahol unokám cicákkal, kutyával élt és gyakran jöhetett unokatestvéreihez, aztán eladta a házat és beköltöztek Budapest legrosszabb levegőjű területére, a szénatérre, emeleti lakásba. Mert ő élénk társasági életet szeret élni romkocsmákban, éttermekben. Minden cselekedete önző. Elrontotta fiam viszonyát velem, esküvőjükről is kitiltatott vele, és bár rendeződött a helyzet, igazán felhőtlenné nem válhatott. Ami nagyon elromlik, az egészen meg nem javulhat. Az élet más, mint amilyennek naivan elképzeljük. Ezt a házat úgy építettük, hogy három családnak alkalmas legyen. De persze a hölgyemény saját házat akart, ki is szorította fiamból. Pszichológus, Daubner Bélánál tanult hipnózist, azzal dicsekedett, hogy legjobb barátnőjének viszonya volt a tanárral, amit erősen kétlek, csak egyik aljassága volt ezt híresztelni. Szóval, az ő árnya ránk telepedett, kísért.

2016-08-20  07:22
    szizsuzsóka (65168)
    előzmény:
  48. 2016-08-20 15:4165171.

Ó, Zsumikám! Veled pityergek, olvasván soraidat. Ő már mindig több lesz, értékesebb, mint kortársai. Nővéremnél tapasztaltam, milyen csodálatos tulajdonságokat alakított ki benne a betegség, amelyet ő is legyőzött. Több évtizeddel később agyvérzés okozta gyors és fájdalommentes halálát. Kár, hogy idő előtt, élhetett volna még néhány évtizedet.
        Elkíséri unokádat valaki várakozásaiban? Ilona nagyon szépen beszélt ezekről az órákról, sok volt belőlük, amelyek valójában egészségügyünk helyzetéről tartanak tükröt elénk, miközben a betegek teljes megértéssel és abszolút empátiával fordulnak egymás felé. Persze egy gyógyult kislánynak lehetséges, ez éppen kellemetlen. Nem sajnálatra vágyik.

2016-08-20  12:16
    Zsumi45 (65170)
    előzmény:
  49. 2016-08-20 12:1665170.

Klárám, reméljük, hogy kimondhatjuk- túl van, de állandó ellenőrzés , gyógyszer szedés mellett. Nem tudható, mikor kezdődött a baj, most 3 hónap kezelés után újabb részletes vizsgálat lesz a jövő héten.

Maga ez a tudat, s hogy hetente ott várakozik a súlyos betegek között, bizony nyomasztóan hat rá. Őmiatta csak 5 napot voltak távol. Azon vagyunk mindannyian, hogy ne érezzen megkülönböztetést, de óhatatlanul próbáljuk óvni, védeni. Lelkében persze ott a riadt kisgyermek is. Még nem sikerült felocsúdni egyikünknek sem.

Kicsit fáradékonyabb, de most fesztiválozik. Kinek van szíve megtiltani? Én lebeszélném, de nem tehetem. "Nem az én kompetenciám." Szülei szerint tudja, neki mire kell vigyáznia...( de csak itt sírhatok)

2016-08-19  23:51
    klára13 (65166)
    előzmény: