Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Álomfejtő segítségét várom!

Rockaway
Létrehozva: 2002. október 2. 15:50
Benne vagyok egy bizonyos szituacioban, amivel kapcsolatban nagyon rosszat almodtam. Ha jelentkezne vki, aki meg tudja fejteni az almok jelenteset, elmondanam, mirol is van szo pontosan. Elore is koszonom!
  1. 2014. Április 11. 15:302061.

    Szevasztok.

    Rendszeresen visszatero almomban  mindig keszulok valahova. Vagy utazni, vagy koltozni. Nagy szekrenyek, tele kulonbozo meretu ruhakkal, fehernemuvel, azok kozott valogatok. A vegen megsem talalom amegtoltott borondot, eszelos modjara keresem a csomagot. 

     

    Az alom tovabbi reszeben a regi munkahelyemen vagyok, senki ram sem nez, mindenki utal. Kiderul, hogy ugy tudjak, hogy a fonokommel viszonyom volt/van /amirol szo sem volt a valosagban/ es kitaszitott lettem. Elenken emlekszem ebredes utan, hogy kulonbozo szituacioban "nagydolgomat" vegzem...nyilvanosan is. Szornyu erzes.

    Valaki mindig elhagy almomban, vagy pedig attol felek, hogy el fog hagyni...Nagyon gyotro erzesekkel ebredek.

  2. 2014. Április 11. 15:072060.

    Sziasztok!

     

    Érzelmileg kicsit felkavaró időszakban vagyok és az éjjel azt álmodtam, hogy többen vagyunk egy medencénél, ahol van ugródeszka is. Annyi rémlik, hogy valaki előttem nem mert vagy nem tudott beleugrani a vízbe, vagy csak félt, már nem emlékszem.

    Lényeg, hogy én azt éreztem, hogy mint egy kisgyerek, meg akarom mutatni, hogy ezt meg lehet csinálni és beleugrottam a vízbe (nem tudom, hogy az ugródeszkáról-e vagy csak simán).

    Pontosan emlékszem, hogy 6m mély volt a víz. Összegömbölyödve ugrottam, de nem fogtam be az orrom (pedig a valóságban nekem muszáj, mert különben belemegy a víz) - meg akartam mutatni, milyen ügyes vagyok. :-) Egész a medence aljáig leértem, volt bennem egy kis szorongás, hogy "jaj, csak sikerüljön". Aztán onnan ellöktem magam és nyújtott testtel, a két karomat oldalra nyújtva, nagyon jó érzéssel jöttem fel. Sokáig tartott, mindig azt hittem, hogy most már mindjárt fent vagyok, de még mindig nem, de még mindig nem, de a fenébe is még mindig nem (és kicsit bennem volt, hogy nehogy megfulladjak), de tudtam, hogy fel fogok érni. Egyre könnyebb volt a testem és egyre közelebbi a világ, ahogy jöttem felfelé. És felértem. Katarzisra sajna nem emlékszem. Nem fogadott ováció ;-)

     

    Van ötletetek, hogy ez mit jelent? Van ennek köze az érzlmkhaz, vagy a nőiességhz, vagy mihez?

     

    Köszi szépen!

     

    N. 

     

  3. 2014. január 27. 16:262059.
    Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
    előzmény:
    klára13 (2058)
    2014-01-24  19:16
  4. 2014. január 24. 19:162058.

      Ha kedvesed melletted áll, akkor az egész világ melletted áll!

      A siker titka: nem feladni. És a hit, hogy a legveszedelmesebb hullámnál is nagyobb, erősebb és ügyesebb vagy. Lehetetlen legyőzni. 

      Erőt és kitartást kívánok! 

    előzmény:
    Anka80 (2057)
    2014-01-24  15:14
  5. 2014. január 24. 15:142057.
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
    Én is ilyesmiben bízok , hogy nem lehetett rossz álom , mert nem félelmetes volt.
    Sajnos nagyon összecsaptak mostánában a hullámok a fejem felett és egyes-egyedül , a kedvesem az aki mellettem áll 1000%-ban.
    Szép napot :)
    előzmény:
    klára13 (2054)
    2014-01-24  11:16
  6. 2014. január 24. 11:432056.
    Bár az előző hszemre nem válaszolt senki, megint írok! Ugyanis, ismét osztálytalálkozós álmom volt! A helyszín és a történet megint új. Most éppen négyen közösen lottóztunk, amin nyertünk négymillió forintot! Álmomban azon vitáztunk, adjun e a többieknek is a nyereményből, mert ugye úgy kevesebb pénz jutott volna, de nem tudom miért valami nagyon jó dolog nem törnénik meg!Mármint ha nem osztjuk szét a pénzt! Valaki???
    idézet:
    anyucicu (2041)
    2008-07-25 08:32:18

      Az ilyen álmoknál az időpont a lényeg. Nagyon fiatal korodba vitt vissza, amikor még irreális,éretlen álmaink is lehettek, mint a lottónyeremény, és álmod azt mutatta, ekkor is azon a gondolkodási szinten álltál. (Hat éve így volt.) Vajon gondolkodásodon azóta javítottál-e, előbbre jutottál-e?

       Hasonlóra utal akkori válaszolód tette is, hogy nickjét törölte, túlzott fontosságot tulajdonított a róla alkotott képnek, ami csitrikre jellemző,  felelősségvállalása szintén gyenge lábakon állt még, ezért elölről akarta kezdeni festegetését. Ami persze hasonló lesz a törölthöz, mert ő ő, aki csupán egy ismeretlen a sok között, beleértve engemet is.

       Persze lehet, hogy az elmúlt hat évben ő szintén fejlődött. Ám ez egyáltalán nem biztos. Sokan megrekednek fejlődésükben.

       Válasza egyértelmű helyzet volt: vak vezetett világtalant.

    előzmény:
    anyucicu (2041)
    2008-07-25  08:32
  7. 2014. január 24. 11:202055.
      Szerintem azt, hogy  gyermek ilyan információkhoz is jut a tévéből, ami korai neki. Beszélgetni kellene vele a halálról, ami nem kell, hogy rém legyen, a rosszról és a jóról. És nézzen kevesebb tévét, persze tudom, hogy úgyis keveset néz, és felügyelik, mit. Így van ez minden gyermek esetében. Persze.
    előzmény:
    kitty0728 (2052)
    2011-09-15  18:07
  8. 2014. január 24. 11:162054.

      Láttad-e mostanában legalább a meghalt krokodilos férfi sorozata folytatásának legalább reklámját? Én többször is az egyik ismeretterjesztő csatornán.

      A napi információk bekúszhatnak álmainkba. Hozzácsatlakozhat akár be sem vallott aggodalom, ami csak a tudattalan szintjén van, hogy "jaj az út lélektől lélekig", s így lehet ez kedvesünkkel kapcsolatban is, és máris kész a rémálom!

       Másik lehetőség, hogy biztató álom volt: minden nehézségen felülkerekedsz, felesleges aggódnod bármin is. Hiszen elkergetted a félelmetes lényeket, el tudtad kergetni őket, ura vagy életednek.Ezen mit sem változtat a mogorva férfi jelenléte, aki ráadásul segítségedre volt a maga módján. És a félelmetes állatok sem voltak rosszakaróid.

      Jó álom volt ez!

    előzmény:
    Anka80 (2053)
    2014-01-24  10:53
  9. 2014. január 24. 10:532053.
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni , egy nagyon furcsa állom megfejtésére!
    Már nagyon régóta nem emlékszek rá , hogy mit álmodok éjszaka , de ma reggel ...
    Az álmom a következő volt:
    Egy ismeretlen , hatalmas , körbekerített területen vagyok , ahol nagyon-nagy medencék vannak krokodilokkal. Az állatok (relatíve) békések , nem jöttek közel hozzám és én sem próbálkoztam a feléjük való közeledéssel , de volt egy ház , amihez oda kellett mennem , mert tudtam , hogy ott van a pátom bent , de ez csak a medencén keresztül sikerült , egy betonos úton.
    Egy vastag vas bot (vagy inkább valami ahhoz hasonló) volt a kezemben , amivel el tudtam kergetni az állatokat , akik a közelembe jöttek.
    Amint beértem a házba , egy része (talán egy szobányi) fa burkolatú volt , amin keresztül látni és érezni lehetett a krokodilokat , és majdhogynem kapcsolatot is lehetett teremteni velük. Nem félelem , inkább...Olyan nagyon furcsa érzés kerített hatalmába,
    Ahogy tovább mentem , egy irodában találkoztam egy őszhajú , idős férfival , aki kedvetlenül (majdhogynem gorombán) útbaigazított , hogy merre találom a szerelmemet.Amikor megtaláloltam mondott valamit , de nem tudom , hogy mit , mert  nem értettem.
    Aztán felébredtem.
    Próbáltam megfejteni , de nem találtam értelmes magyarázatot rá
    Kérlek Benneteket , hogy aki érti , segítsen megfejteni!
    Előre is nagyon köszönöm!

  10. 2011. szeptember 15. 18:072052.

    Sziasztok!

    Nagyon kellene a segítségetek!

    A nővérem kislánya, aki 11 éves lesz nagyon rosszat álmodott!

    Szegény nagyon sírt! Remélem tudtok segíteni megfejteni!

     A követketzőt álmodta:

     "Egy cicát simogat, aki átváltozott 2-3 év körüli kislánnyá

      és mondta neki, hogy nézd, megöltem anyukámat meg apukámat!"

    Légyszi írjatok, hogy ez mit jelenthet!

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2008. október 12. 23:182051.
    Bár az előző hszemre nem válaszolt senki, megint írok! Ugyanis, ismét osztálytalálkozós álmom volt! A helyszín és a történet megint új. Most éppen négyen közösen lottóztunk, amin nyertünk négymillió forintot! Álmomban azon vitáztunk, adjun e a többieknek is a nyereményből, mert ugye úgy kevesebb pénz jutott volna, de nem tudom miért valami nagyon jó dolog nem törnénik meg!Mármint ha nem osztjuk szét a pénzt! Valaki???
    idézet:
    anyucicu (2053)
    2008-07-25 08:32:18
    A pénz megjelenése az álomban kicsit a szeretet visszahúzódására utal, és az űrt, amit hagy maga után, nem szeretettel, inkább anyagiakkal igyekszel bepótolni.
    előzmény:
    anyucicu (2041)
    2008-07-25  08:32
  12. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2008. október 12. 23:152050.

    Érdekes álmom volt, remélem tud valaki segíteni megfejteni.

     

    Azt álmodtam h egy ismerősöm kisbabájával játszom, és ápolom és hirtelen megjelent mellettem az exem és nézte ahogy játszok a picivel, odanyujtottam neki h vegye át, és akkor félve nyult a kicsiért és nem tudott vele mit kezdeni, utánna visszavetem töle a picit látva h megijjedt töle és akkor az exem eltünt.

    Szerintetek mit jelenthet ez? 

    idézet:
    Melissah (2059)
    2008-10-08 07:51:33
    Kisbaba az új élet szimbóluma. Talán az ex nem tudott mit kezdeni a kapcsolatotokban bekövetkezett változásokkal. 
    előzmény:
    Melissah (2046)
    2008-10-08  07:51
  13. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2008. október 12. 23:122049.

    Sziasztok!

    Szeretném, ha segítenétek megfejteni az álmomat!

    Azt álmodtam, hogy a lábamon a bőröm alól rengeteg hangya mászik ki sok kis lyukon! Iszonyatos érzés volt. Anyunak mondtam, hogy dörzsölje, mert annyira viszket és kellemetlen.

    Mi a fenét jelenthet?  Nagyon kíváncsi vagyok!

    idézet:
    *Vica* (2054)
    2008-09-22 20:14:19

    Munkákat kellene elvégezned, tennivalóid vannak, amiket  jó lenne, minél előbb elvégezni, túllenni rajta, mert csak akadályoznának a továbbiakaban.

    előzmény:
    *Vica* (2042)
    2008-09-22  20:14
  14. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2008. október 12. 23:082048.
    Sziasztok! Én is kérdezni szeretnék! Van egy visszatérő álmom, amit nem tudok hová tenni! Rendszeresen azt álmodom, hogy osztálytalálkozón vagyok. A helyszín és a cselekmény mindig más. Volt már érettségi találkozónk kettő is, mindkét alkalommal nagyon jól éreztem magam. Jelenleg semmi olyan nincs az életemben ami iskolához, vizsgához vagy ilyesmihez kapcsolódna! Kb. két-három havonta álmodom az osztálytalálkozót. Köszi ha valaki válaszol, akár priviben is!
    idézet:
    anyucicu (2052)
    2008-07-23 10:09:32
    Iskolával, vizsgákkal kapcsolatos álmok a felelégvállalásra figyelmeztetnek.
    előzmény:
    anyucicu (2040)
    2008-07-23  10:09
  15. 2008. október 8. 08:482047.

    Szia!

    Talán felszeretnéd melegíteni a kapcsolatot az exel, legalábbis tudat alatt...?

    előzmény:
    Melissah (2046)
    2008-10-08  07:51
  16. 2008. október 8. 07:512046.

    Érdekes álmom volt, remélem tud valaki segíteni megfejteni.

     

    Azt álmodtam h egy ismerősöm kisbabájával játszom, és ápolom és hirtelen megjelent mellettem az exem és nézte ahogy játszok a picivel, odanyujtottam neki h vegye át, és akkor félve nyult a kicsiért és nem tudott vele mit kezdeni, utánna visszavetem töle a picit látva h megijjedt töle és akkor az exem eltünt.

    Szerintetek mit jelenthet ez? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_286423
    Torolt_felhasznalo_286423
    2008. szeptember 23. 21:502045.
    jót nem az biztos.
    előzmény:
    *Vica* (2042)
    2008-09-22  20:14
  18. 2008. szeptember 23. 19:052044.

    Szia!

    Nem baj, hogy válaszoltál! Különben anyuval semmi problémám nincs, nem szoktunk veszekedni.

    Egyébként nem együtt lakunk, igaz napi kapcsolatban vagyunk.

     

    előzmény:
    zsaki71 (2043)
    2008-09-23  09:17
  19. 2008. szeptember 23. 09:172043.

    Szia!

    Talán nem baj, ha én válaszolok. Szerintem az álmod egy általános elégedetlenségre utal a napi életedben. Mivel édesanyád is szerepelt venne talán úgy érzed nem kapsz tőle kellő figyelmet, esetleg jelentéktelen dolgokon veszekedtek. Meg kell tanulnod, hogy a kompromisszum az egyetlen járható út. Talán úgy érzed nem kapsz tőle függetlenséget.... 

    előzmény:
    *Vica* (2042)
    2008-09-22  20:14
  20. 2008. szeptember 22. 20:142042.

    Sziasztok!

    Szeretném, ha segítenétek megfejteni az álmomat!

    Azt álmodtam, hogy a lábamon a bőröm alól rengeteg hangya mászik ki sok kis lyukon! Iszonyatos érzés volt. Anyunak mondtam, hogy dörzsölje, mert annyira viszket és kellemetlen.

    Mi a fenét jelenthet?  Nagyon kíváncsi vagyok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. július 25. 08:322041.
    Bár az előző hszemre nem válaszolt senki, megint írok! Ugyanis, ismét osztálytalálkozós álmom volt! A helyszín és a történet megint új. Most éppen négyen közösen lottóztunk, amin nyertünk négymillió forintot! Álmomban azon vitáztunk, adjun e a többieknek is a nyereményből, mert ugye úgy kevesebb pénz jutott volna, de nem tudom miért valami nagyon jó dolog nem törnénik meg!Mármint ha nem osztjuk szét a pénzt! Valaki???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. július 23. 10:092040.
    Sziasztok! Én is kérdezni szeretnék! Van egy visszatérő álmom, amit nem tudok hová tenni! Rendszeresen azt álmodom, hogy osztálytalálkozón vagyok. A helyszín és a cselekmény mindig más. Volt már érettségi találkozónk kettő is, mindkét alkalommal nagyon jól éreztem magam. Jelenleg semmi olyan nincs az életemben ami iskolához, vizsgához vagy ilyesmihez kapcsolódna! Kb. két-három havonta álmodom az osztálytalálkozót. Köszi ha valaki válaszol, akár priviben is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. július 19. 07:522039.

    Sziasztok!

    Két álmom is volt az esre.az egyik,h ehészségesen megszületett a kisbabánk,a másik különálló álom pedig h meghalt a férjem,szörnyü volt.Meg tudná rni valaki h mit jelent??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. május 17. 06:562038.

     

    Minden segít, amiben hiszünk! Ásd el! Üdv.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_607185 (2037)
    2008-05-17  06:49

Címlap

top