Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arcelemzés

Torolt_felhasznalo_376787
Torolt_felhasznalo_376787
Létrehozva: 2005. január 23. 12:13
Sziasztok!

Mostanában nagyon érdekel az arcelemzés,de csak egy könyvem van róla,az is elég régi.
Az érdekelne,hogy van-e itt valaki,aki ért hozzá,tudna jó szakkönyvet ajánlani,tehát nem csak cím szerint,hanem amelyiket tényleg érdemes beszerezni.

Elemeztettétek már az arcotokat?Ha igen,"bejött"?És hol végeztek ilyen vizsgálatot?Hisztek benne?
  1. 2014. november 9. 16:0036.

    Bp-en van ayurvédikus vagy HKO orvos referenciával, akihez el lehet menni konzultációra?


    hogy ránézzen a körmömre, arcra, vagy megállapítson számára egyértelmű, de számomra rejtett dolgokat

  2. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2005. január 24. 06:4135.
    Nos, én is igazat adok Neked: a koponyacsont egyáltalán nem árulja el, hogy alatta mi rejlik. Több zseni agyvelejét megvizsgálták, és meglepő felfedezést tettek: egyáltalán nem tér el a tömege az átlagostól, sőt, netán kevesebb! Viszont a barázdáltsága jóval nagyobb, vagyis a szürke-állomány aránya nagyobb!
    Újabb felfedezés, hogy az agyat is lehet "ízmosítani" :-) Ha meghatározott területen (olvasás, számolás, akár rejtvényfejtés) rendszeresen komolyabban igénybe vesszük, az annak megfelelő területen az idegsejtek sűrűsége megnő. Vagyis nem is olyan balga kifejezés az "agytorna" :-)))))))))) (persze, kivülről a koponya ezt sem tükrözi)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (31)
     
  3. 2005. január 23. 22:3834.
    A Frenológia szó jelentése : lélektan, mégpedig tudományos
    Jó magam is azt hittem, a szív a lélek helye, de nem, hanem az agy. . . !
    Számos tudós bebizonyította, köztük F. J. Gall, hogy a koponya alakjáról letudja olvasni az alatta lévő agyrészek fejlettségét, összefüggéseit. Vizsgálva az emberi képességeket és jelemvonásokat, különböző alkat tipusokba sorolva. A "koponyadudorra visszatérve, azokon a helyeken dudorodik ki legjobban a koponya, amelyben az illető meghatározott képességekben a legfejlettebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (31)
     
  4. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2005. január 23. 21:0533.
    oks :0)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849054 (32)
     
  5. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2005. január 23. 21:0432.
    Köszönöm :-)))))))
    megbocsájtva :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (30)
     
  6. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2005. január 23. 21:0331.
    onnan, hogy bebizonyosodott, hogy a koponya és arc jellegzetességei semmiféle kapcsolatban nincsenek az illető személyiségével.
    Egyrészt maguk a vizsgálatok is tudománytalanok voltak (pl. amikor a tolvajlás "koponyadudorait" keresték, nem vizsgálták, hogy azok az emberek, akiknek ilyen dudora van, tényleg mind tolvajok, vagy hajlamosak a lopásra, másrészt nem végezték el a vizsgálatot a tolvajokon, hogy nekik van-e ilyen dudoruk. . . egyszerűen néhány egyezés alapján tettek véglelges kijelentéseket. . . ez olyan, mintha azt mondanánk, minden vöröshajú nő boszorkány, csak mert voltak vörös hajú boszorkányok).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336954 (29)
     
  7. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2005. január 23. 21:0130.
    Bocsánat, félreértés történt!

    Az ayurvédikus gyógyászat működik, és a talpon, kézen, arcon is megvannak az egyes testrészeknek megfelelő területek (mint ahogy a szem íriszéből is rengeteg mindent ki lehet olvasni).

    Azt hittem, hogy a frenológiához kapcsolódó dologról beszéltek az arcelemzés név alatt (az az, amiről én beszéltem). . .

    Még egyszer bocs!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849054 (28)
     
  8. 2005. január 23. 20:2729.
    Mitől volna a frenológiai áltudomány. . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (27)
     
  9. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2005. január 23. 20:0828.
    Könnyen vagdalkozol a szavakkal :-(
    NEM a frenológiáról volt szó! Az indiaiak az ayurvéda során testtipusokat különböztettek meg. Az arcon ugyanúgy, mint a talpon, kézen, minden szervnek testtájnak megtalálható a megfelelője.
    A szem alatti táskák pl. veseműködési zavarokra utalnak. A szemgolyó és a szemfehérje közti rész utal az illető vérmérsékletére. A szemöldök íve, hossza szintén arra utal, ki mennyire elemző, összegzőtipus. A kopaszodás helye és mikéntje egy-egy test-funkció gyengeségére utal.
    A szem csillogása, vagy tompa fénye is beszédes: miért nem hiszed el, hogy a hozzáértőnek igenis mondanak valamit ezek a jegyek?
    Meggyőződtél róla?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (27)
     
  10. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2005. január 23. 19:4427.
    Természetes, hogy az élet alakítja az arcokat!
    Nem is erről beszéltem, hanem arról, hogy a genomunk, azaz genetikai örökségünk révén túl sok minden determinált a testünkben, így többek között a fej, vagy arcformánk, arcvonásaink, arányaink terén is.

    Vannak faji jellemzők (pl. a test és a fej aránya, vagy az, hogy a talpunk hossza megegyezik a csukló és a könyökhajlat közötti távolsággal), amelyek minden normális fejlődésű testnél azonosak.

    Sajnos az arcvonások, arányok alapján a legutóbb a második világháború előtt vizsgáltak tömegesen embereket. Talán tudjátok, hogy éppen a nácik voltak nagy hívei ezeknek a "tudományágaknak". . . és egész sor tanulmányt írtak pl. a zsidó emberek arcbeli jellemzőiről.

    Az is igaz, hogy a DNS-ünk csupán hajlamosít, illetve bizonyos kereteket állít föl, amelyek között "véletlenszerüen" fejlődnek ki mondjuk arcbeli arányaink, testméreteink, stb.

    De ettől még az arcelemzés, vagy a frenológia áltudomány. .
    előzmény:
    Napest (26)
     
  11. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 19:2426.

    Én ebben nem értek egyet a véleményeddel.
    Szerintem a genetika nem determinál mindent.

    Az exem egypetéjű iker, és évről évre nő a különbség az arcuk közt, a testük közt, ahogy idősödnek, ahogy a saját megélt élményeik alakítják a vonásaikat.
    Ha az arcunk csak genetikusan lenne programozva, és nem alakítaná a saját énünk, a saját megélt tapasztalataink, akkor egypetéjű ikreknek ugyanolyannak kellene maradniuk később is, hiszen genetikailag teljesen azonosak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_360741 (24)
     
  12. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 19:1825.
    Szia!
    Igen, abbahagytam, mert itthon volt az egyik szoba masszázs helyiségnek berendezve, és egyre többen jöttek férfiak, hogy ők bizony mást is akarnak.
    Akkoriban kezdték el a prostituáltak masszőrnek hirdetni magukat. Némelyik vendég annyira durva volt, hogy ő 5000-ért mit is kap,
    hogy aztán elegem lett és abbahagytam.
    Merthogy volt aki telefonon zaklatott, hogy pl ő tudja biztos forrásból, hogy én mást is vállalok, neki miért nem,
    holott én tényleg csak masszőr voltam.

    Sokat voltam egyedül itthon és féltem, hogy ha megint kikapok ilyen perverz vendéget, aki nem masszázst akar, nehogy bántson, mikor elküldöm.

    Egy ideig maradtak a törzsvendégeim, aztán terhesen végleg abbahagytam.

    De mostanában gondolkodom, hogy lehet, hogy azóta rendeződött a prosti ipar, talán már nem zaklatják a masszőröket.
    Ideális munka lenne,
    -szeretek emberekkel foglalkozni,
    -annál nincs is jobb, mikor a vendég elalszik a kezelés alatt,
    -sok vendégem volt,
    -gyakorlatilag annyit dolgoztam, amennyit akartam, nagy volt rá az igény, akár kora reggeltől késő estig is masszírozhattam volna,
    -és a baba amig bölcsiben, oviban van, én tudnék vendégeket vállalni.

    Csak hát, mi van, ha még mindig keveredik a piac?
    Lehetne menni szépségszalonba, csak ott meg leszedik rendesen a sápot, ahogy hallottam egy lánytól, aki velem együtt végzett, ráadásul szerintem csak jobb itt nyugalomban, úgy berendezett helyiségben, ahogy az nekem kényelmes. .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351551 (22)
     
  13. Torolt_felhasznalo_360741
    Torolt_felhasznalo_360741
    2005. január 23. 19:0624.
    Szia kedves Napest!

    sajnos le kell lombozzam a kedélyeket: pusztán az arc jellegzetességeiből, vagy éppen a koponya dudoraiból nem lehet biztos megállapításokat levonni.
    A frenológia (vagy koponyatan) a huszadik században áltudománnyá vált (holott előtte a tudományos világ nagy reményeket támasztott azzal szemben), hiszen kiderült: semmiféle biztos következtetést nem lehet levonni a koponya formájából.

    Szintúgy az arc, vagy a test jellegzetességeiből sem lehet általános érvényű pszichológiai következtetésekre jutni. Persze, ez nem vonatkozik a pszichoszomatikus betegségek tüneteire, de ebben az esetben testi elváltozásról van szó, nem természetes jellemzőkről (mint a szemek távolsága, az orr alakja, az egyes arányok az arcon, stb. ).

    Persze, a mimika más tészta -de ott, ugye, az arc (és a test) izomzata dolgozik. A testbeszéd, a kommunikáció nonverbális része tudományosan kutatott és nagyon komoly szakemberi is vannak.
    Mondhatni: nincs benne semmi "ezoterikus", bár vannak ezoterikus (=belső tanítás) részei. . . a speciálisan képzett nyomozók, titkosügyökök, kémelhárítók, de még a kiemeltebb menedzserek is kapnak képzést pl. a hazugság fölismerésére csupán testbeszéd alapján (a nők kb. 300 módon tudják "elárulni" hogy éppen hazudnak).

    Beszélhetünk még olyan -szintén a mimikából, illetve életvitelből származó- árulkodó jelekről, mint a ráncok, vagy a bőr minősége. . . de ezek sem tudnak annál specifikusabb választ adni, hogy az illető mondjuk sokat nevet, vagy erős dohányos. . .

    Egyszerűen azért áltudományos az arcelemzés, mert olyan dolgokból próbál következtetéseket levonni, amelyek genetikailag determináltak. . .
    előzmény:
    Napest (1)
     
  14. 2005. január 23. 17:5623.
    kedves Maki!
    Ha tudod a testi részét írd meg nekem légyszives, hogy a szemkörüli nagyon sötét, sötét alul is és felül is, körben, fiatal kora óta, mely szerv zavara, hogyan lehet segíteni rajta. A szem alatti duzzanat, mely egyre nagyobb, táskásabb, az mit jelent? Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849054 (18)
     
  15. Torolt_felhasznalo_351551
    Torolt_felhasznalo_351551
    2005. január 23. 16:1422.
    Szia kedves Napest:))

    Nagyon jó témát vetettél fel, engem is érdekel az arcelemzés, meg hát az ezo témában szinte minden, végül is ennek eredményeképp én is el kezdtem masszírozni:)))
    Írtad, hogy három évig masszíroztál, abbahagytad?
    Én most tanulok talpasszázst is, egyenlőre papírom nem lesz róla, de aki tanítja már 10 éve ezt csinálja, és most kezdte el átadni a tudását. Teljesen elvarázsol ez a fajta gyógyítás is.

    Milyen jó, hogy egyre többen vagyunk egy úton:)))))))))))

    Szeretettel:Sz. Barby
    előzmény:
    Napest (19)
     
  16. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 15:1221.
    A másik, hogy az a grafológiai tanfolyam, amiről meséltem, belement egy csomó pénz és vizsga előtt 2 héttel kiderült, hogy nincs vizsga.

    Sokan elkezdtek a pénzük után futni, én nem, mert elment a kedvem tőle.

    Szóval most az is számít, hogy hova jelentkezek, a végzettség szabályos legyen, nehogy úgy járjak, hogy bár az oktató neves, de a tanfolyam maga az szélhámosság.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (17)
     
  17. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 15:0920.
    na, ezt a szót még nem hallottam!!nagyon köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849054 (18)
     
  18. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 15:0919.
    Nem tudom.
    A grafológia, még vagy 10 éve végeztem egy grafológia tanfolyamot, mert a nagyanyám grafológizált hobbi szinten és beleszerettem. Most ismét fellángolt bennem ez a szerelem, és szeretném rendesen megtanulni.
    A nagybátyám meg kelet kutató volt, sajnos már régen meghalt, így családi ágon szívtam ezeket magamba, jóga, stb.

    Viszont annyi érdekes dolog van, pl 3 évig dolgoztam masszőrként és annyira klassz volt,
    viszont most csak egy képzésre van időm, ezért a dilemma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (17)
     
  19. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2005. január 23. 15:0218.
    http://ezoteria. lap. hu/
    Mégegyet találtam, itt az antropozófia, a keleti arcdiagnosztika téma bővebben.
    A kineziológiát valóban nem tudod netről megtanulni, de legalább lesz fogalmad róla, mivel is foglalkozik.
    előzmény:
    Napest (12)
     
  20. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. január 23. 15:0117.
    pl. www. belsogyermek. hu /kineziológia
    de a keresőn akár www. elixir. hu vagy www. harmonet. hu-n lehet találni róla anyagot.
    A kineziológia a XXI. sz. egyik legeredményesebb és gyors gyógyitó és preventiv módszer. Minden probléma gyökerét a tudatalattiban keresi mivel ott a "gyökér ok". és ezeket oldja fel szelid módszerrel gyógyszer és egyéb beavatkozás nélkül. Tehát a te energiáidat használod fel önmagad gyógyitásával.
    Miért nem inkább ezt tanulod??? Ezzel többet lehet segiteni az embereknek, mint a grafoval /bár ezt én is igen kedvelem, de inkább játéknak tartom-mint az életet/
    előzmény:
    Napest (12)
     
  21. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 15:0016.
    köszi:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849054 (14)
     
  22. Torolt_felhasznalo_376787
    Torolt_felhasznalo_376787
    2005. január 23. 14:5915.
    De, ott találtam azt a céget, akik arcelemző programot adnak haszonbérbe. De nekem ugye nem arra kell, nem ilyen drágán és főleg nem tőlük:)

    A kineziológia, azt tudom, hogy nem oktatják neten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (13)
     
  23. Torolt_felhasznalo_849054
    Torolt_felhasznalo_849054
    2005. január 23. 14:5914.
    http://termeszetgyogyasz. lap. hu/
    Próbáld meg itt: a kineziológia, az ajurvéda, és még egy csomó ízgalmas téma! Jó böngészést :-)
    előzmény:
    Napest (12)
     
  24. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. január 23. 14:5613.
    Nem hiszem, hogy ezt számitógépen oktatják, mert a kineziológia a tudatalattival létesit kapcsolatot izomteszteléssel. Ehhez azonban szükség van a kontaktusra. .
    Nem lehet ezt "keresőben" betenni, akár arcdiagnosztika néven a vizslán vagy strart. lap. hun? Próbálkoztál ezt ott megtalálni?
    előzmény:
    Napest (10)
     

Címlap

top