Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sors, Isten, ufo?

rockcica
Létrehozva: 2016. június 2. 10:54

Immár másodjára írom meg ezt a topikot, mert az elsőt valami miatt nem jelentette meg, (talán azért mert rohadt nagy igazságok vannak benne, és nem engedik,)de mindegy , még egy próbálkozás.


Sokat filozofálgatunk a Párommal, barátokkal, de még távolabbi ismerősökkel is szóba kerül a téma, vajon melyik az a három felsorolt közül, amelyik irányítja az életünket, és mi az oka annak, hogy óriási különbségek vannak emberi sorsok között, amik nem is olyan igazságosak..Most aki szkeptikus, az mondhatja azt hogy mindenki a saját élete kovácsa, de egyre jobban azt érzem hogy nem.Olyan, mintha valaki játszana az emberekkel, és jót röhögne a bosszúságokon, amiket okoz.


Az első feltevés, ugye, Isten,illetve istenek léte. Ha tényleg létezik,(léteznek) akkor miért engedi(k) hogy a világban éhezzenek, hogy gyerekek haljanak meg fiatalon, hogy egyes emberek, akik sosem ártottak senkinek egy egész életet "végigszívjanak" (És ugye főleg akkor ha az az ember jó lelkű, és vallásos.)Amikor olyan emberekről tudok, akik  kihasználnak másokat, nem tisztességes úton szerzik meg a pénzüket, de hetente templomba jár mutogatni magát, és ezzel le van tudva..Ez lenne akkor a lényege? Mindegy milyen ember vagy, legyél képmutató, és minden ok lesz?


Innen jön a második feltevés.: A sors, a karma..Azt mondják, mindenki azért él olyan életet amilyet, mert az előző életbeli dolgokat most kapja vissza..(még mondjuk ez jobban elfogadható, mint az hogy valaki játszik az emberrel)


Harmadik:Földönkívüliek(akik  lehetnek istenek is)  nincs rá bizonyíték, de sokan hisznek bennük.Lehet ők irányítanak minket, egyesével figyelve az embereket, és ahol tudnak keresztbe tesznek nekik?


Ki mit hisz? Létezhet egyáltalán valami fentebbi hatalom, vagy minden kitaláció?


 


 


 

  1. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2016. június 7. 22:3651.

    Persze, ha reggeltől estig dolgozol, utána jön a második műszak, nemigen van lehetőség - és energia - arra, hogy akár önkénteskedj, de ebben az esetben ritkán jön elő a magányosság. Most tudni kellene, hogy hogyan élsz, stb.


    Ez az istenhit is érdekel. "Bennem van" - írod. Az a kérdés, hogy másban miért nincs. Mit kell tennünk, hogy bennünk is legyen. Mivel jár - előnnyel, vagy hátránnyal - hogy van.  Hogyan igazgatja a világot, és miért. Miért tesz egyes dolgokat, másokat miért nem.



     

    előzmény:
    SilverEagle (50)
    2016-06-06  09:41
  2. 2016. június 6. 09:4150.

    Igazad van. Még meg kell találnom azokat a helyeket, ahova el tudok jutni munka mellett. Jelenleg reggeltől estig dolgozom, utána folytatom az otthoni teendőkkel, de megtalálom a módját, hogy valahol önkéntes legyek, vagy kertbarát, madarász, vagy egyéb klubokba mehessek.
    Mindenkinek arra van ideje, amire akarja- teszek róla, hogy legyen időm erre is. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (43)
    2016-06-06  03:35
  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 6. 09:0649.

    a tudatlanság velejárója


    nem tudja mitől van a villám


    hát kitalál hozzá egy baromságot

    előzmény:
    frjutti (47)
    2016-06-06  08:49
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 6. 09:0548.

    azért nem koldusok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (46)
    2016-06-06  08:07
  5. 2016. június 6. 08:4947.

    Istenek már a vallások előtt léteztek, az emberek ősidők óta hittek  istenek létezésében, sokmindent nekik tulajdonítottak, imádkoztak hozzájuk, szertartásokat végeztek, áldoztak nekik....stb. Tehát ez végigkíséri az egész emberiséget!  Amikor a (főleg) keresztény egyházak létrejöttek, azok butították el a népet azzal, hogy Istentől félni kell. Persze ez nyilván az ő hasznukra vált, az ő érdekük volt. Igen, én nyilván már ebbe születtem bele, de eldönthettem, hogy ezt választom-e, elfogadom-e, vagy kicsit más szemmel tekintek e témára!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (21)
    2016-06-02  18:01
  6. 2016. június 6. 08:0746.

    Van eszuk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (45)
    2016-06-06  07:58
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 6. 07:5845.

    vajon cica ki baszott be ennek


    Guaranteed Income for All?

     

    előzmény:
    rockcica (1)
    2016-06-02  10:54
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 6. 07:3944.
  9. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2016. június 6. 03:3543.

    Ilyenkor szoktak valamilyen társaskörbe jelentkezni, ami a személyiségüknek valamennyire megfelel. A korongozástól kezdve a papírhajtogatásig, közös zenehallgatásig, önkéntességig rengeteg lehetőség van, persze csak ott, ahol kulturális élet van. Ha nagyon nincs semmi, talán a közösségi oldalak segíthetnek ilyet találni!


    Egyébként a vallási közösségek is sokat jelenthetnek - a különböző szektákat kivéve.

    előzmény:
    SilverEagle (42)
    2016-06-04  21:40
  10. 2016. június 4. 21:4042.

    Nem vagyok igazán irigylésre méltó.
    Én is csinálnék programokat, ha lenne kikkel. Néha akad, de akkor se valakivel megyek, hanem egyedül. Nekem csak a munkahelyen van kihez szólni, de az nagyon más mint egy családtag, vagy barát/barátnő. No ilyen nincs egyik sem, így ahhoz szólok, akihez módomban áll. Ez teljesen igaz, hogy sokan tőlünk kérnek tanácsot, de ha segítünk- nem tanács a segítség, csak egy beszélgetés, amiből a másik megtalálja Önmaga a megoldást- magunkon is segítünk. Ez benne a jó. Tanácsot nagyon sok esetben nem szabad adni, mert nem ismerünk minden részletet, és lehet, hogy épp a rossz felé irányítunk valakit. Csak egy beszélgetés, egy kérdés-felelek rávezetheti a másikat arra, hogy hogyan tovább. Ez minket is erősít.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_412193 (40)
    2016-06-04  16:21
  11. 2016. június 4. 20:3341.

    😀👍

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (4)
    2016-06-02  12:12
  12. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2016. június 4. 16:2140.

    Irigyellek.


    Nekem mindig programokat kell csinálni, hogy kissé jobban érezzem magam. Előfordul, hogy nincs kihez szólni, és ezzel nem vagyok egyedül. Egyedüllét vagy magány témáju felvetések  bőven akadnak, ahol a résztvevők esetenként nem tudnak mit kezdeni magukkal.  Ha bajban vannak, nem Tőle, hanem olykor - jobb híján - tőlünk kérnek tanácsot.


    Ha ezt hittel el lehetne intézni, bizony jó lenne.  

    előzmény:
    SilverEagle (32)
    2016-06-03  11:21
  13. Torolt_felhasznalo_740520
    Torolt_felhasznalo_740520
    2016. június 4. 13:3939.

    Miért járok templomba? Ha Szent misén veszek részt, megnyugszik a lelkem és az 1 órányi áhitat jót tesz a közérzetemnek.Kimutatott tény, hogy az ima jót tesz a lelkileg sérült és idegileg kimerült embereknek.Ez tudományos kutatás eredménye.Ha egy beteg emberért többen imádkoznak, jobb esélye van, hogy gyógyulásnak induljon a szervezete.Ezt az orvosok is alátámasztják.Ez akkor is működik, ha az illető ateista és akkor is, ha az imádkozó is ateista. Hiszek Istenben, de nem hiszem, hogy minden ember életét ő irányítja.Túl sokan vagyunk ehhez jelenleg a földön.Nem hiszem, hogy mindenért ő volna a felelős.Inkább mi emberek használjuk a képességeinket rosszul.Ha mindent Isten irányítana, akkor mi emberek minek volnánk itt?Azért, hogy dróton rángatott figurák legyünk?


    Miért halnak meg fiatalon az emberek? Nem tudom, de ez mindíg így volt .Isten akaratának tekintették régen.Ma én inkább a genetikának tulajdonítom.De ha nem volna a genetika akkor mindenki teljesen egyforma lenne és a földi élet olyan unalmas volna mint a fáké.Az emberi faj sok színüsége a genetikai különbség eredménye.De ennek van olyan oldala is, hogy nem mindenki jön világra egyforma képességekkel.De nem is mindíg egyforma képességek kellenek a túléléshez.Régen a fizikai erő volt a legfontosabb, ma inkább az értelmi képesség a fontos.


    Ki hogy használja fel a saját képességét, ez is befolyásolja az életét.Tehetséges ember elkezd narkózni és maghal fiatalon.Ezért Isten lenne a felelős.


    Ha ez így volna nem mindíg gyermekek maradnánk.

  14. 2016. június 3. 23:1238.

    Szerintem véletlen az, hogy ki hova születik.


    Azt, hogy kiből mi lesz, kinek milyen párja lesz, kinek milyen élete lesz, az a környezete által alakított személyiségtől függ és a saját személyiségfejlődésétől. Ismerek embereket, akik a környezeti hatásokat meghazudtolva többre vitték, de szerintem azt azért, mert valami oknál fogva adott személy jobban figyelte saját környezetét, önmagát és következetes, tudatos fejlődésen ment keresztül.


    A Sors szerintem az, amit magunknak kitúrunk...az iskolákban eredményként, lehetőségeket kihasználva, figyelmességgel és lelkesedéssel élünk... aki telhetetlen, az másokon gázolva túrja ki, aki korrektebb, az kisebbet túr, a maga erejéből.Az inkorrekt embereknek ezért van több, nem azért, mert jó a Karmájuk, hanem mert mások köreibe törve túrja a magáét...ezért éheznek milliók, mert a világ össz vagyonának 99%-a 1%-nál van és az nem Isten, hanem Rothschild, meg a többi, akinél  a bankszámlád vezeted. A maradékból pedig nem jut mindenkinek.


    A Karma sztem a környezetünk, ami a személyiségünk fő vonalait determinálja... a Sors csak azoknak létezik, akik mentséget keresnek lustaságukra, már ami az éberséget, lehetőségek ignorálását illeti...aztán ráfogják arra, Isten nem szereti őket, rossz a Karmájuk. Nekem akkor volt "rossz a Karmám", amikor dög lusta voltam tenni magamért...aki otthon ül és nem tesz semmit, annak "rossz a Karmája".


    Én azért járok templomba, hogy a lelkiismeretemmel ott találkozzak és nehogy elfelejtsem, honnan jöttem, hova jutottam és mindig maradjak alázatos és tiszteletteljes  azokkal, akiknek az kijár. Ez nem jelenti, hogy nem vagyok mérges a világra, emberekre, ahogy haladunk egy nagyon rossz irányba, lustaságból, önzőségből, dühből, gyűlöletből és mert az sokkal egyszerűbb...hűség, korrektség, önzetlenség, mértékletesség nem fizetődik ki. 


    Nem hiszem, hogy ufók tudnának irányítani és azt sem, hogy van Isten...a hit arra való, hogy az emberi természetnek gátat és keretet szabjon, ami évszázadokon át működött is...a lelkiismeretre hatva, ami egyébként jó dolog.


    A rossz dolgok azért történnek, mert rossz az irány, nem azért, mert van gonosz, hanem mert az emberekben bizonyos okok miatt felgyülemlett düh és gyűlölet van, nincs lehetőségük irányítani, ezért más élőlényeken élik ki túlzott frusztrációjukat, amire semmi mentségük nincs. Ez csak a nyomorral, elnyomással egyre rosszabb lesz. Nem nagyon van okunk létezni, ha nem tudjuk magunkat kordában tartani.


    Alapvetően nem gondolom, hogy az emberi létnek felsőbbrendű eredetet, célt kellene tulajdonítani s ami azt illeti, a Föld boldogabb és egészségesebb lenne nélkülünk. Szóval ebben a relációban nézve aztán semmi Isteni, magasztos nincs bennünk, inkább felesleges, akár a gyom; élősködünk egymáson és a bolygón...ami velünk történik, jelentéktelen, csak nekünk fontos.


    Vannak, akik korán halnak meg, ami szörnyű, de sztem ez csak szerencsétlen véletlen, ahogy már bocsánat, de néhány hangyára rátaposunk, néhány pedig megmenekül... randomszerű...mi sem siratunk egy hangyát sem, pedig bennük is van életösztön, nyilván nekik is fontos életük...egyikőnk sem értékesebb, mint egy hangya, ugyanolyan joggal az élethez, mégsem gondoljuk jelentősnek őket. Mi sem vagyunk azok, igazság szerint.  


    Nem fogunk örökké élni és nem értem, vki miért akar... bizonyára mert úgy gondolja, nagyon értékes a világ számára...


     

    előzmény:
    rockcica (1)
    2016-06-02  10:54
  15. 2016. június 3. 15:2537.

    Miért, a fórumon a boldogtalan, problémákkal küszködő egyedeknek bérelt helyük van?


     


    Másokat kigúnyolni illetlenség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790530 (33)
    2016-06-03  11:33
  16. VIK
    VIK
    2016. június 3. 13:5536.

    A vallási vezetőkkel valahogy így vagyok én is, tisztelet a kivételnek, bár kérdés, hogy kit értünk vezető alatt. Egyébként engem nem zavarnak a vallások, csak nem gondolom, hogy attól lesz jobb ember valaki, ha templomba jár, vagy különféle ceremóniákon vesz részt. 


    A szektákat pedig kifejezetten utálom, és a tagjait befolyásolható, buta embereknek tartom. 

    előzmény:
    Nikita 666 (24)
    2016-06-02  22:25
  17. VIK
    VIK
    2016. június 3. 13:0035.

    Én hagylak... De nem azt írtam, hogy ez így van, hanem azt, hogy a vallásosak szerint... 


    Én pedig nem tudom, miért vannak/történnek rossz dolgok, de engem is felháborít, és gondolom, sokan vannak így ezzel, viszont ez nem zárja ki, hogy higgyék Istenben. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573614 (26)
    2016-06-02  22:36
  18. 2016. június 3. 12:0934.

    Ha neked vagyok utadban, attól még nem fogok elmenni.
    Én kulturáltan beszélgetek, leírom a véleményemet, és örülnék, ha velem szemben is így írnának, ahogy én másoknak.
    A Te küldözgetésedre nem fogok távozni- még ha ezt szeretnéd akkor sem.
    Te is leírtad a véleményedet, amiben sok igazat olvastam.
    Gratula hozzá.
    Legyen szép napod, és kellemes hétvégéd.
    Szia: Nessy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790530 (33)
    2016-06-03  11:33
  19. Torolt_felhasznalo_790530
    Torolt_felhasznalo_790530
    2016. június 3. 11:3333.

    Ha ilyen jól vagy, akkor akár le is léphetsz a fórumról, nem? Vagy a hang mondta, hogy gyere ide?

    előzmény:
    SilverEagle (32)
    2016-06-03  11:21
  20. 2016. június 3. 11:2132.

    Én sem Istennek képzelem magam, hanem bennem él, mert hiszek benne. Nem kell keresni, mert mindig velem van. Én is ember vagyok, mint bárki más, de mivel nekem se családom, se senkim, a Jóisten jelenti nekem ezt.Soha nem érzem magam egyedül. Ha bajom van, Tőle kérek tanácsot, Hozzá szólok- mert máshoz nincs lehetőségem szólni...Ő ismer a legjobban.
    Amit írtam, erre vonatkozik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (15)
    2016-06-02  15:06
  21. Torolt_felhasznalo_790530
    Torolt_felhasznalo_790530
    2016. június 3. 11:1031.

    Isten, vagy Lucifer - nem mindegy? Egyikkel sem szimpatizálok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (30)
    2016-06-03  10:52
  22. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 3. 10:5230.

    A helyszín nem véletlen. A Ság-hegy Kemenesalja és a Nyugat-Dunántúl egyik legszebb része.


    A legenda szerint Lucifer építtette,

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790530 (29)
    2016-06-03  10:37
  23. Torolt_felhasznalo_790530
    Torolt_felhasznalo_790530
    2016. június 3. 10:3729.

    Tudom, mire gondolsz! Az a kib@szott fűnyíró, amire nagyokos férfiak a gyárban nem tudtak egy normális méretű furatot rakni, és emiatt kell nekem egy másik férfi segítségét igénybe vennem, hogy össze lehessen rakni. (sajnos a szerszámok nem az én tulajdonomban vannak, bizony, a tőke nagy úr!)És emiatt ma nem tudok füvet nyírni - ami persze nem az én dolgom lenne, de na! Hát ki tartja össze a világot, ha nem én?!


    Emiatt ma sztrájkolok, és nem csinálok semmi értelmeset, első körben a gyárat szídtam, majd istent, közben meg a férfiakat. Mert megérdemlik.


    És most vár rám az édes semmittevés, rohadjon meg az univerzum!


    Amúgy szerintem lehet isten is, de ajánlom neki, hogy ne ő legyen, mert nem állok jót magamért, ha szembekerülünk!


    A legelfogadhatóbb inkább az, hogy az Élet már csak ilyen, amikor tudjuk, érezzük magunkat jól benne, amikor meg nem, akkor le van szarva. Dögöljön meg, meg ilyenek!

    előzmény:
    rockcica (1)
    2016-06-02  10:54
  24. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. június 3. 07:1428.

    látod csak érdemes


    luxuséletet lehet élni a mások pénzéből


    pope fracis


    neked ehhez óránként 7000 dolcsit kell fizetned


     

    előzmény:
    rockcica (1)
    2016-06-02  10:54

Címlap

top