Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Agykontroll vs. Élet

Bambino3
Létrehozva: 2014. október 7. 10:01

Ebben a témában kicsit kavarognak a gondolataim és az érzéseim. Szeretném tisztázni őket vagy a ti tanácsotok alapján vagy csak úgy, hogy kiírom a magamból. Autodidakta módon tanultam az agykontrollt, sokat alkalmaztam és van saját technikám is. Hiszek abban, hogy nincsenek véletlenek, kérni szoktam jeleket és figyelek is rájuk. Néha elképesztő miket tudtam az agykontrollal vagy az univerzumtól rendeléssel elérni. A mondandóm nagyon nagyon tömören a következő: mi van, ha úgy érzem, hogy az az út amin járok (munka, anyagiak tekintetében) nem az én utam. Legalábbis így érzem. Mégis valahogy az az érzésem, hogy az élet minden más törekvésemet keresztülhúzza, letöri amit tenni próbálok annak érdekében, hogy váltsak, hogy másfelé menjek a mostani helyzetből. Olyan érzésem van sokszor, hogy nekem nem ezt az életet kellene élnem. A férjem, a gyerekeim oké, ők azok akiknek lenniük kell. De a munkám és az anyagi hátterem nem. Mintha régebben teljesen más életet éltem volna és fura érzések törnek rám néha. Ezekre mostanában jöttem rá, eddig nem foglalkoztam vele és mostanában jönnek ilyen érdekes érzések.  Nem képek, nem látomások, érzések. Hogy VAN anyagi háttér, hogy azt csinálom amit szeretek, hogy boldog vagyok a munkámmal. Mintha egy másik dimenzióban élnék ebben az érzésben. Főleg vezetés közben amikor el tudok lazulni, akkor jönnek: házat látok belülről néha, de főleg érzések stb... .... 12 éve dolgozom egy cégnél, 12 éve ugyanazt csinálom és nem szeretem (előtte is ezt csináltam). Ez egy mechanikus, sablonos munka, teljesen megöl, ez nem én vagyok. Sokszor vagyok az utóbbi időben beteg, ami egy jel is lehet. Elkezdtem egy másik utat, ami biztos, hogy az én utam lenne, mivel iszonyú jó vagyok benne (több helyről megerősítették, jók a visszajelzések stb) és kezdetben jól is alakultak a dolgok, támogatta az élet is. Mégis valahogy az utóbbi időben az élet leszabályoz, nem enged továbblépni, képes egy 35 éve piacon lévő céget megszüntetni azután nem sokkal, hogy én megszereztem a kizárólagosságot és ehhez hasonlók. Megengedi megszerezni, megenged egy csomó mindent, aztán mikor gyorsan sikeres lehetne általam, elveszi, megszünteti. Tehát ilyen mélységig megy a dolog. Akkor az nem az én utam? Akkor miért van tehetségem hozzá (kereskedelem, kreatív dolgok). Hiába kérek jeleket, vagy nem kapok vagy nem egyértelműek. Miért nem jó a mostani munkám, miért vagyok beteg itt, ha másfelé nem enged az élet? Teljesen más területet el sem tudok képzelni tehát nincs harmadik verzió. Nem akadályokat gördít, amit át kell ugrani, hanem ellehetetlenít. És most jutottam el odáig, hogy leteszem az álmom és élem azt az életem, amit eddig.


 

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 8. 11:5724.

    előzmény:
    antironia (23)
    2014-10-07  20:59
  2. 2014. október 7. 20:5923.

    az utóbbi idők legröhejesebb híre volt (számunkra duplán röhej ), hogy az agykontrollos guru Domján is a sarlatán Vargha "doktorhoz" járt...


    http://magyarnarancs.hu/belpol/sarlatan-bajor-imre-vargha -zoltan-91725


     


    lsd. szürke táblázat ....


     





    Dr. Domján László -
    Budapest
    jelenleg is kezelés alatt áll



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (18)
    2014-10-07  13:54
  3. 2014. október 7. 15:1322.

    Nekem az a fura, hogy azt írod, hogy elképesztő, hogy miket tudtál az agykontrollal elérni/rendelni. Nem írtad, hogy persze ezek mik, de azt gondolom, hogy az embernek az a kívánsága, hogy legyen pénze élelemre, megélhetésre vagy egy olyan munkára amit legalábbis nem utál, azok Európában nem elképesztő kategória már ha az agykontroll valóban működik, mert akkor azoknak könnyedén meg kellene valósulnia mondjuk ahhoz képest, hogy az ember azt kontrollozná vagy rendelné, hogy a Holdra jusson el. Ha ezeket nem tudtad elérni (egyáltalán kívántál/rendeltél nagyobb anyagi bevételt?) nem gondolkodtál el azon, hogy amit addig is elértél, ami jött az életedbe az nem az agykontroll műve? Mert úgy érzem a cím alapján, hogy még mindig ragaszkodsz az agykontrollhoz.

    előzmény:
    Bambino3 (21)
    2014-10-07  14:29
  4. 2014. október 7. 14:2921.

    Hát a pénz miatt csinálom, mert nincs jobb most és van két gyerek.


    milyen fiúkat?:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (18)
    2014-10-07  13:54
  5. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. október 7. 14:0720.

    Ha rajtam mulna mindenkivel tanitatnek problemakezelo modszereket vagy legalabb felet annak amit egy mernok kepzesben oktatnak .

    előzmény:
    *Diorella* (19)
    2014-10-07  13:57
  6. 2014. október 7. 13:5719.

    Azt nem mondom, hogy a "dolog helyükre kerülése" mindig pozitív és számunkra jó, viszont az is egy eredmény. Abból az eredményből meg megint tovább lehet gondolkodni, hogy merre tovább, érdemes-e pl. az adott dologra megpróbálni még több időt fordítani, más útvonalról megközelíteni vagy inkább teljesen más felé kellene nyitni és beletörődni, hogy az adott problémának, -hogy jelenleg vagy véglegesen-  nincs több megoldása számunkra.

    előzmény:
    terdszelikatica (17)
    2014-10-07  13:45
  7. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. október 7. 13:5418.

    Magamt ismerve biztos, hogy nem csinalnek 12 evig olyat amit nem szeretek.


    Ha megis csinalnek olyat az csak azert lenne, mert nincs mas ut az ismeretek megszerzesere amivel nekem tetszot csinalhatnek ezaltal.


    Fiukat kerdezted mar ?



    Agykontroll

     


    előzmény:
    Bambino3 (1)
    2014-10-07  10:01
  8. 2014. október 7. 13:4517.

    Aztán gondolj arra, hogy valami mindig történik, a dolgok végül bármerre mész előbb-utóbb a helyükre kerülnek


    ha meg nem akkor tevedtunk ?


    SWOT otlet nem rossz 

    előzmény:
    *Diorella* (16)
    2014-10-07  13:31
  9. 2014. október 7. 13:3116.

    Agykontroll... szerinted ha valóban működik, akkor most miért nem működik, amikor el akarsz érni valamit? Persze lehet, hogy nem is igazán akarod, ahogy agykontrollosok magyarázzák a sikertelenséget, vagy még nincs itt az ideje (de ha meg időhöz van kötve, akkor mi köze az agykontrollhoz,? hisz aminek el kell jönnie, az úgyis eljön) Van ilyen fórum is, csak bele kell olvasni, ott kínlódnak az emberek évekig és nem érik el, amit akarnak.


    Szóval én inkább azt mondom, hogy kérdezd meg magadtól, hogy mi a legrosszabb és a legjobb, ha változtatsz? Milyen előnyök és hátrányok vannak? Aztán gondolj arra, hogy valami mindig történik, a dolgok végül bármerre mész előbb-utóbb a helyükre kerülnek. Persze, hogy ez mennyi idő... azt csak Isten/univerzum -kinek hogy tetszik- tudja.

    előzmény:
    Bambino3 (1)
    2014-10-07  10:01
  10. 2014. október 7. 13:2615.

    Kerdes : ugye nem hiszed hogy agykontroll sorsfordito lehet ? Hany idegen nyelven beszelsz ? Milyen kepzeseken es atkepzeseken vettel reszt, hogy elok kozott legyel a teruleteden? Mennyire ismered a kulso es belso korulmenyeket melyek a teruleteden mukodhetnek ? Mire mennyire vagy lehetsz hatassal ? Kudarcok letortnek-e vagy atgondoloa utan uj nekirugaszkodasra sarkallnak ?


    Mennyire vagy tobblabol allo szakmailag ? Kiprobaltad magad mas teruleten is ?


    Mikor vetted eszre, hogy vallalkozasod lesazallo agba kerult ? Miert nem valtottal amikor hanyatlani kezdett ?

    előzmény:
    Bambino3 (1)
    2014-10-07  10:01
  11. 2014. október 7. 13:2114.

    Nekem egy kollegank szava jut eszembe. Barzongista panaszai Milyen nagy lehetnek ha... lenne tehetsegem lenne szorgalmam, tanulnek, kepeznem magam gozerovel , felkeszulnek az esetleges valtasokra, akkor is ha utam neha kudarccal tarkitott. A kudarcok megedzenenek es megnagyobb szakmai felkeszultseget generalnanak bennem,  de nem ... okolom a sorsot , a korulmenyeket es kormanyt es mindenkit csak magamat nem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (10)
    2014-10-07  11:15
  12. 2014. október 7. 11:4113.

    Topikindító, az, hogy tehetséges vagy valamiben, nem feltétlenül jelenti azt, hogy olyan hivatásban is kell elhelyezkedned. Azt az utat válazd, amiben boldognak és nyugodtnak érzed magad, és ebben ne akadályozzon meg, se élet, sors, isten... 

  13. 2014. október 7. 11:3612.

    Én is ezt mondom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (10)
    2014-10-07  11:15
  14. 2014. október 7. 11:3211.

    Nem vagyunk egyformák.


    Van aki egy szakmát tanul, és abban dolgozik egész életében, sőt sokan, egy munkahelyen, és elégedettek.


    Mások sorra tanulnak több szakmát, és keresik az újabb kihívásokat.


    Mások vagyunk, kinek a tanulás , kinek az újabb önmegvalósítás, kinek mi adatott feladatul ezen életében.


    Neked lehet nem abban kiteljesedni, amiben már jónak érzed magadat, hanem valami újat tanulni, amiben ma még nem lennél jó.

    előzmény:
    Bambino3 (6)
    2014-10-07  10:44
  15. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2014. október 7. 11:1510.

    A leírásod alapján úgy gondolom, hogy zűrzavaros gondolatid vannak.


    Mindenre lehet hivatkozni, és még annál is többre.


    De, ha  valamiféle "rendet" akarsz magad körül,legelőször magaddal kellene tisztázni mi az ami miatt nyugtalan vagy, ami miatt  reménytelennek találod az egészet.


    És például az átgondolás során ténylegesen  megvizsgálni/meghatározni azt, hogy TE mit szeretnél.


    Ennél nincs fontosabb- szerintem.


    Akármilyen saját technikát sajátítottál el, nem működik, mondjuk az agykontrollal nem is csodálkozom rajta.


     


    Miért jó ez neked ha nem jó?!

    előzmény:
    Bambino3 (1)
    2014-10-07  10:01
  16. 2014. október 7. 11:069.

    Úgy legyen, köszönöm:)

    előzmény:
    mizuki (8)
    2014-10-07  10:55
  17. 2014. október 7. 10:558.

    Az én barátnőm azt szokta mondani, ha tudja, hogy mit akar, elkezdi megvalósítani és jönnek az akadályok, hogy ez azt jelenti, hogy száz százalék, hogy jó úton jár mert az, hogy akadályokat gördítenek elé ezt jelenti. És ez őt csak megerősíti és előbb-utóbb sikerül legyőznie őket.


     


    Nyilván ehhez nagy adag belső hit kell, kitartás, erő és támogatottság.


     


    Én úgy gondolom, hogy jó úton jársz, legyél türelmes és semmiképp ne add fel!!

    előzmény:
    Bambino3 (6)
    2014-10-07  10:44
  18. 2014. október 7. 10:537.

    Mindezeket személyiségfejlődésed során kaptad. 

    előzmény:
    Bambino3 (6)
    2014-10-07  10:44
  19. 2014. október 7. 10:446.

    Szorgalmas munka és pénz és időbefektetés meg van másfél éve folyamatosan. Néha már túl sok is. És mégis valahogy nem tudom arra terelni az életem, pedig úgy érzem, hogy az a másik út az én utam, imádnám, boldog lennék vele.... és mégis. Nagyon sokszor összesen 16-18 órát dolgozom és éjfél előtt nem fekszem le, ha majd elalszom akkor is kényszerítem  magam, hogy igenis megcsináljam igenis dolgozzam rajta. Csak az a kérdés, hogy ha meg nem a másik út az én utam akkor minek van hozzá tehetségem, miért kaptam alapokat hozzá, miért engedett az élet elindulni rajta? Kitartásom és a pénzem is így másfél  év után fogy.

    előzmény:
    Zsánna (5)
    2014-10-07  10:35
  20. 2014. október 7. 10:355.

    Bocsi, de ez az agykontroll szerintem egy nagy paraszt vakítás.


    Még nem találkoztam tehetséges emberrel, aki hivatkozott volna rá.


    Talán neked sem ezen az irányon kellene vergődnöd, hanem a realisztikusabbon, ahol aztán eredmények is produkálódnak, ha befektetsz.


    ( szorgalmas munkára gondolok a befektetésnél)


     

    előzmény:
    Bambino3 (3)
    2014-10-07  10:20
  21. 2014. október 7. 10:334.

    Bocsáss meg, lehet, hogy nekem nem egészen világos... Akkor magadba még nem néztél?? Talán ideje lenne nem csak külső dolgoktól várni a megoldást. Azt, hogy mi van a szívedben, és miért gátolod meg a saját fejlődésed,  magadnak kell kiderítened.

    előzmény:
    Bambino3 (3)
    2014-10-07  10:20
  22. 2014. október 7. 10:203.

    Leírtam, hogy milyen módszereket szoktam alkalmazni (agykontroll, rendelés) de én mindent megteszek, sokszor erőmön és időmön felül, hogy azt az életet tudjam élni, amit szeretnék és falakba ütközöm. voltam kineziológusnál is, hogy ha esetleg van blokk ezzel kapcsolatban, oldja fel. Megtörtént. Tehát én egyelőre azt mondom, hogy mindent, de mindent megtettem a siker érdekében. Nem csak ülök és várom sült galambot meg ábrándozom. Van munkám, két gyerekem és mellette a másik utat próbálom építeni, amihez kb 48 óra kellene ha nem több. Fáradt vagyok sokszor de kitartok. Csak kérdés, hogy van-e értelme vagy mit kellene tennem, hogy sikerüljön vagy hagyjam elmenni?

    előzmény:
    Kerdejel (2)
    2014-10-07  10:13
  23. 2014. október 7. 10:132.

    Azon nem gondolkoztál még, hogy nem csak az univerzumtól kéne várnod a jelet, hanem saját magadba nézni?

Címlap

top