Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Villámolvasás

ADM
ADM
Létrehozva: 2004. Április 18. 18:16
Tapasztalatokat véleményeket és tapasztalatokat gyűjtenék. Írjatok.
  1. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2013. december 14. 07:4938.
    Sziasztok!

    Én 4 éve kezdtem el a villámolvasást, és csak azt tudom mondani, hogy hihetetlenül jó!!! Elolvastam az erről szóló könyvet és tanfolyam nélkül is simán megtanultam.
    Azóta mindent automatikusan így olvasok el, amiből gyorsan kell az info. Pl. könyvtárban több 100 könyv közül, a látóterem kiszélesítésével 5mp. alatt megtalálom a könyvet, amit keresek, telefonkönyvben a nevet. . stb. Vannak IQ, meg "zseni" tesztek neten, és mindig vmi átlagonfelüli eredmény jön ki, pedig semmi ilyesmiről nincs szó. Egyszerűen csak másképp "veszem az adást". :-) Így tanultam meg angolul, aztán fel is vettek az angol szakra, minden vizsgámra így tanultam, és 4, 0-es átlagom végig megmaradt. Az államvizsgámra 2 napot tanultam csak :-) a szakdogámat meg 5 nap alatt készítettem el. Mondjuk ideges is voltam, hogy mindent az utolsó pillanatra hagyok, de úgyis tudtam, a villámolvasás segít, és tényleg segített! Szenzációs. Persze kiegészítve egyéb agykontrollos technikákkal a legjobb: " 3ujj tech. olyan tételt húzok, amit tudok ", " mindent tudok, mindenre emléxem. . " stb. Sokszor kockáztattam is, mert 30 tételből csak 5-öt tudtam, vagy 50-ből 10-et, de mindig azt húztam, amit akartam. :-)) Szóval mindent bele! Higgyetek magatokban és a módszerben, mert akkor tuti működni fog!
    Sok sikert!
    idézet:
    girl27 (18)
    2004-09-07 16:44:55
    Oktatasra  igy felkeszult emberek kezebe kerulnek  gyerekek.... aztan aprohirdetesben probal bevonzani munkat , es azt hiszi , penz zsebbe es kesz...
    előzmény:
    girl27 (18)
    2004-09-07  16:44
  2. 2008. június 6. 18:1537.
    valami gáz történt a progival.. de dolgozom rajta
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172983 (36)
    2008-06-06  13:12
  3. Torolt_felhasznalo_172983
    Torolt_felhasznalo_172983
    2008. június 6. 13:1236.
    Hááát...el sem olvastam a szövegeket végig, csak a hasamra ütöttem a válaszoknál és 7 helyes válaszra azt mondta, hogy még az átlaghoz képest is nagyon gyenge a teljesítményem. -7 szó másodpercenként. ezek szerint vagy a teszt nem jó, vagy nagyon tudok nem olvasniVagy félreértek valamit...
    előzmény:
    amikor (33)
    2008-01-20  12:51
  4. Torolt_felhasznalo_546269
    Torolt_felhasznalo_546269
    2008. június 6. 09:1335.

    www.harmadikszem.hu regisztrálni kell de rengeteg letölthető ak-os anyag van  kb az 50.oldal körül, de érdemes végig nézni.Én ott láttam /be is jelöltem a villámolvasást/

    Üdv ddite

    előzmény:
    Delbar (30)
    2005-08-09  19:14
  5. Torolt_felhasznalo_291073
    Torolt_felhasznalo_291073
    2008. június 5. 12:0634.

    Sziasztok!

     

    Egy új oldal a Villámolvasásról:

    Villámolvasás 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. január 20. 12:5133.
    itt lemérhető az olvasási sebesség:

    www.meresek.extra.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_512910
    Torolt_felhasznalo_512910
    2005. november 23. 09:2532.
    Sziasztok!Bennem kiskorom óta megvan ez a képesség,de lila gőzöm nincs hogy miért,hogyan.Mondatokat olvasok az átlagos szótagok helyett.Ha nincs különösebb dolgom,500-800 oldal simán lemegy egy nap.Gyorsabban is tudok,de az már nem kényelmes.És nem is tudok meglenni olvasás nélkül,kb kéthetente járok könyvtárba,és 4-5 könyvet,de minimum 3-at veszek ki.Azt hiszem,ha nem olvasnék ennyit,túlpörögne az agyam,ez kikapcsol,csak oda koncentrálok.Mint egy meditáció! Annyit tudok mondani nektek,mint tapasztalat,hogy ez nem egészen olvasás!Nem olvasom el a mondatokat a szó szoros értelmében.Csak ránézek,és a fejemben van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. november 22. 19:4231.

    sziasztok!

    tegnap kezdtem el tanulmányozni a gyorsolvasás könyvemet, és nagyon tetszik a dolog, bár még gőzöm sincs, hogy mi sül ki belőle. azért pozitívan állok hozzá

    akkor most ellazult állapotban kell olvasni vagy nem kell?? haladjak végig a sorokon v csak lássak...?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. augusztus 9. 19:1430.
    Sziasztok!

    Nem tud vki véletlenül az netről letölthető könyvet a villámolvasásról?
    Kb. mint a MEK- en.
    Felkeltettétek az érdeklődésem.
    Barátnőm végigcsinált 1 tanfolyamot, a suliban nagyon jó, a munkahelyünkön is sikerült előrébb lépnie, mert minden kimenő levelet 1x ő olvasott át, majd később aláírási jogot is kapott, ami persze, h nagyobb poszt, több pénz.
    Kicsit irígy vagyok. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_236954
    Torolt_felhasznalo_236954
    2005. augusztus 7. 13:4929.

    Sziasztok!

    Én nem villámolvasásnak hívom ezt a tudást, hanem gyorstanulásnak. . Örülök, hogy nektek is működik a dolog. Szeritem érdemes lenne mélyebben foglalkozni ezzel a képességgel, és nemcsak akkor előhívni amikor bajban vagyunk vizsga előtt. . :)
    Szerintem mindenképpen egy, a tudomány által még nem felkutatott módosult agyműködést jelenthet. . Érdekes, és néha mulatságos elmesélni a barátoknak, hogy ilyet is tudunk. Nem de? Ha megértik, hogy főiskolás, egyetemista létedre képes vagy könyveket pár rövidke óra alatt felemészteni. . talán feltudod kelteni az érdeklődésük, és sikeresebben tudják majd bekebelezni az anyagot. .

    Egy váci főiskolás nyomán. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. augusztus 7. 01:2228.
    Sziasztok!
    Én valahogy így olvasok amióta olvasok, gimnazista voltam amikor anyukám figyelt fel rá. Én ezt sohasem tanultam, de működik, és a főiskolán oriási előnyöm van belőle.
    De tanulni már nem így tanulok, csak az információt gyűjtöm így ki a szövegből.
    Szépirodalmat is így olvastok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_655857
    Torolt_felhasznalo_655857
    2005. augusztus 7. 00:4027.
    Egyszer en is belefutottam hasonloba. . . Fosulin a vizsga napjan tudtam meg, hogy vizsgazok (haver jelentkezett a nevemben is) makrookonomiabol. Eloadasokra nem jartam, mert nem erdekelt a tema. Szoval volt kb 1. 5 oram arra, hogy odaerjek a vizsgara es meg is tanuljam kozben a tankonyvet. :) BKV-zas kozben 2szer atlapoztam azt a parszaz oldalt (kepletek, elmelet, abrak), majd csinaltam egy 4es irasbeli vizsgat. . .

    Estere olyan fejgorcsom volt, hogy nem lattam ki a fejembol es kb 2 nap alatt teljesen elfelejtettem az egeszet. Nem tudom mi lehetett amit csinaltam, mert villamolvasaskor megmarad az informacio hosszu tavon is. Van valakinek otlete?
    előzmény:
    girl27 (18)
     
  13. 2005. augusztus 6. 20:5526.
    Azt gondolom, ez egy képesség, amit neked a villámolvasás előhozott. Apósom minden tankönyv és tanfolyam nélkül is rendelkezik ezzel a képességgel.
    Viszont azért örülök, hogy angol szakos vagy és nem mondjuk orvos. Ha utóbbi lennél és mindig csak a tételek tizedét tudnád, hát hmm hogy is mondjam, kicsit félnék tőled ;-/
    előzmény:
    girl27 (18)
     
  14. 2005. augusztus 6. 14:4225.
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. augusztus 6. 10:1824.
    Alexandra könyvkiadó:

    Paul R. Scheele
    Villámolvasás

    Én most rendeltem meg, el is olvastam már, de kellene egy kis segítség mert még nem értek mindent benne.

    De hát nem segít senki :-(

    előzmény:
    kavicka (23)
     
  16. 2005. augusztus 5. 19:5523.
    Sziasztok!
    Szia Girl27, le tudnád írni a könyv címét, amiből a technikát elsajátítottad?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. augusztus 5. 19:3122.
    Igen, minden könyvem villámolvastam, és az előadás volt maga az aktiválás, jegyzetelni utálok, úgyhogy inkább otthon elolvastam egyszer mindent és az elég is volt. Próbáld ki.
    előzmény:
    katy27 (19)
     
  18. 2005. augusztus 5. 19:2921.
    hali,
    én 5 éve használom, és annyira bejött, hogy enélkül már nem is tudnék élni! :-) minden infót így szedek ki szövegekből, mindent ezzel a szemlélettel olvasok, tanulok, hasznosítok. Hihetetlen jó!!!! Bárki képes rá, a zseni bennünk rejlik!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. augusztus 5. 18:1620.
    Sziasztok!

    Érdekelne további fejlemény a tanultakkal kapcsolatban.

    Priviben segítene-e valaki a tanköny használatának elsajátításában?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. szeptember 7. 17:4319.
    Szia!
    A tankönyveidet villámolvastad? Utána aktiváltad is a szöveget? Az előadásokon simán jegyzeteltél, vagy elmetérképpel? Én azt vettem észre, hogy segít a villámolvasás, de igazából csak kiegészítésként használom, nem merem teljesen rábízni magam (talán ez lehet a baj, hogy a vágy, hit, elvárásból a hit nincs igazán rendben). Bocs, hogy ilyen sokat kérdezek, csak ebben a tanévben úgy tűnik, hogy sok dolgom lesz, és szeretném lerövidíteni a tanulásra szánt időt. Előre is köszi a választ!
    Katy
    előzmény:
    girl27 (18)
     
  21. 2004. szeptember 7. 16:4418.
    Sziasztok!

    Én 4 éve kezdtem el a villámolvasást, és csak azt tudom mondani, hogy hihetetlenül jó!!! Elolvastam az erről szóló könyvet és tanfolyam nélkül is simán megtanultam.
    Azóta mindent automatikusan így olvasok el, amiből gyorsan kell az info. Pl. könyvtárban több 100 könyv közül, a látóterem kiszélesítésével 5mp. alatt megtalálom a könyvet, amit keresek, telefonkönyvben a nevet. . stb. Vannak IQ, meg "zseni" tesztek neten, és mindig vmi átlagonfelüli eredmény jön ki, pedig semmi ilyesmiről nincs szó. Egyszerűen csak másképp "veszem az adást". :-) Így tanultam meg angolul, aztán fel is vettek az angol szakra, minden vizsgámra így tanultam, és 4, 0-es átlagom végig megmaradt. Az államvizsgámra 2 napot tanultam csak :-) a szakdogámat meg 5 nap alatt készítettem el. Mondjuk ideges is voltam, hogy mindent az utolsó pillanatra hagyok, de úgyis tudtam, a villámolvasás segít, és tényleg segített! Szenzációs. Persze kiegészítve egyéb agykontrollos technikákkal a legjobb: " 3ujj tech. olyan tételt húzok, amit tudok ", " mindent tudok, mindenre emléxem. . " stb. Sokszor kockáztattam is, mert 30 tételből csak 5-öt tudtam, vagy 50-ből 10-et, de mindig azt húztam, amit akartam. :-)) Szóval mindent bele! Higgyetek magatokban és a módszerben, mert akkor tuti működni fog!
    Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_227733
    Torolt_felhasznalo_227733
    2004. május 25. 16:0217.
    én egyszer próbáltam villámot olvasni, azóta is szikrázik a szemem. . . . :)))))))))

    Bocsi. . . nem hagyhattam ki. . . további jó fórumozást:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. május 25. 15:5316.
    Én még nem voltam tanfolyamon, de kaptam kölcsön házi tanfolyamcsomagot, és próbálkoztam. Az a tapasztalatom, hogy a fotóolvasott szöveg később ismerősnek tűnik. Tanfolyamra jártam, és előre fotóolvastam a következő anyagot. Amikor az előadás volt, már nem tűnt kínainak az anyag, persze azért vizsgázni nem mertem volna elmenni hagyományos tanulás nélkül. A fő gondom az aktiválással van, ott valahogy elakadok. Biztosan hatékonyabb elmenni egy tanfolyamra és ott megtanulni. Azt is hallottam, hogy a tanfolyamon csak a villámolvasási technikák módját lehet megismerni, de ha az ember utána nem gyakorolja addig, amíg rutinos lesz benne, semmit nem ér az egész. Mi a tapasztalatotok? Arra lennék kíváncsi, hogy aki tanfolyamon tanulta, használja-e és milyen eredménnyel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. Április 27. 09:4715.
    Gratulálok!
    Egy újabb siker sztori ami amellett szól, hogy menjek. Megkérdezhetem, hogy hanyas lett? És szerinted, de őszintén hanyas lett volna, ha nem ezt a technikát használod?
    előzmény:
    ADM (14)
     

Címlap

top