Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Előző életek fényében

Torolt_felhasznalo_651221
Torolt_felhasznalo_651221
Létrehozva: 2004. március 30. 19:13
Sziasztok! mit gondoltok az előző életekről? van értelme tudni arról, mik voltunk?
  1. Torolt_felhasznalo_651221
    Torolt_felhasznalo_651221
    2005. november 30. 16:43228.
    köszönjük hogy megosztottad velünk )
    előzmény:
    borostyan (226)
    2005-11-25  10:00
  2. Torolt_felhasznalo_672896
    Torolt_felhasznalo_672896
    2005. november 25. 13:03227.
    Milyen promlémádat szüntette meg az, hogy visszavittek az előző éltedbe?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982388 (100)
    2004-04-14  03:19
  3. 2005. november 25. 10:00226.

    Hát én ennyire nem ástam bele magam soha a témába.

    A legtöbb élményt elolvastam én is. Érdekesek voltak amiket írtatok. Hasonlóval én is "rendelkezem".

    Többen írtáták hogy vonzza az Ó Egyiptomi kultúra.  Érdekes mód engem annyira nem érint meg, de más országok annál inkább. Számomra az Ó Görög kultúra egyenlő a szívdobbanással! Imádtam a suliban a régi görög meséket éa mondákat. Az ilyen témájú kötelezőket is hamar kivégeztem míg mások szenvedtek tőle. A szépművészeti múzeumban ha megnézek egy kiállítást feltétlenül betérek az állandó görög kiállításra is. Imádom a tárgyakat amik ott vannak!

    A másik: Magyarország. Kedvenc korom és helyem a XIX. század végi és XX. század eleji Magyarország. Annyira szeretem azokat a festményeket amik akkor készültek! A ruhákat a könyveket MINDENT! (Bár nem mindenkit: Jókai Mór könyveit például valamiért elutasítom, a mai napig nem tudom megmagyarázni miért).

    Harmadik érdekes eset: Biztosan sokan látták a Titanic című filmet. Engem annyira nem érintett meg a film, de nem tagadom hogy tetszett. Viszont utána sokat foglalkoztak a témával a National G-n és egyszer számítógépes techikával bemutatták hogyan süllyedt el a Titanic, és akkor féltem! De nagyon! Pedig semmi nem volt a képen csak egy rajzolt hajó és víz. De rettegtem a mélységtől, a hidegtől és attól hogy megfulladok! Ilyet kiskoromban éreztem utoljára amikor életemben egyszer a tengerben fürödtem. A parton ugyanúgy élveztem a lubickolást mint itthon, de amikor mélyebb vizekre mentünk egyszerűen képtelen voltam gonddtalanul úszkálni mindig a lábam alá néztem hogy mennyire mély alattam a víz (pedig már nagyon jól tudtam úszni a mélyvízben is).

    A másik félelmem akkor jön elő ha valakinél kést látok. Bárkinek a kezében látom rögtön az jut az eszembe: 1. Nekem esik és le fog szúrni, 2. Megcsúszik a keze és le fog szúrni, 3. Megbotlik és le fog szúrni. Pánikolni nem szoktam de ilyenkor mindig figyelem a kezüket és kicsit hátrébb húzódok. Ha az én kezemben van  a kés akkor semmi gondom sincs.

    Bocs ha hosszú voltam.  

    borostyan

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651221 (1)
    2004-03-30  19:13
  4. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. november 25. 07:50225.

    Jó reggelt, Sziasztok)! Természetesen mindenre érvényes a "szabadakarat" itt is, és ezért "gyüjtögetünk" össze ennyi problémát, mert mehetnénk a "jó" felé is, de időnként a "rossz" felé megyünk! Így inkább még több tanulnivalót szedünk össze, mint inkább ledolgoznánk valamit is!

    De erről lehetne még filozofálgatni, de munka van)!

    SZÉP NAPOT MINDENKINEK)!  ÜdV:  Attila

    előzmény:
    Edabosz (224)
    2005-11-24  15:31
  5. 2005. november 24. 15:31224.

    Sziasztok,

    mint mindig most is igazad van Kedves Attila  de akkor hol van az ember szabad döntési joga??

    Üdv: E. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (219)
    2005-05-17  22:08
  6. 2005. november 21. 13:31223.
    "Az új világ hozzátok kiált - születésért"
    Az ismét teljes egészében megjelenő, «Mallász Gitta: Az angyal vàlaszol » Könyvbemutatója alkalmàból szeretettel vàrjuk Önt és Baràtait:
    2005. december 13-án, kedden, 19 órára, a Magyar Ràdio -Budapest 1800, Bródy Sàndor u. 5-7- Màrvànytermébe.
    Bővebb ismertetés:http://www.angyaltan.tar.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_514929
    Torolt_felhasznalo_514929
    2005. június 16. 10:35222.
    A Nők Lapja Egészség Fórumban már írtam erről, de érdemesnek tartom, hogy itt is megemlítsem. Van egy nagyon jó módszer, aminek a segítségével nem kell átélni az előző életek traumáit. Lehet gyengéden is tisztítani az előző életekből származó akadályozó programokat. És teljes megértéssel, és megbocsájtással lehet továbblépni az adott élethelyzetben. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. május 18. 15:25221.
    Az én apám is alkoholista és mindig is terrorizálta a családot, mégis
    tanultam belőle valamit. Sokkal jobban szeretem a családomat, és
    ez segített leküzdenem az önzőségemet is.
    Minden rosszban van valami jó is, csak észre kell venni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575842 (220)
     
  9. Torolt_felhasznalo_575842
    Torolt_felhasznalo_575842
    2005. május 17. 22:33220.
    Ez akkor is igazságtalanság így. Miért kell bűnhődnünk egy olyan élet miatt, amire még csak nem is emlékszünk? (na jó, egyesek emlékszenek, meg akik direktben felidézik)
    Mert pl. lehet, hogy valaki ebben az életében egy jótét lélek, mégis csupa rossz éri (az előző élete miatt), és maga sem érti, miért.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (219)
     
  10. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 17. 22:08219.
    Szia:))!
    Igen azt fenn is tartom, hogy a lélek választ magának testet:))!!!
    Megpróbálom elmagyarázni a kérdésedre a választ, ha még látom a billentyüzetet:))!
    Minden mérlegnek ugye két serpenyője van, ha az egyikbe tettünk, kibillen a mérleg nyelve, na most akkor tenni kell a másikba is, magyarán meg kell élnünk azt, amit előző életünkbe tettünk, és igy fog vissza billenni a mérleg nyelve is!!! Ha tehát én az előző életembe egy gyilkos voltam, akkor megkóstolom a halál ezt a fajta formáját:))
    Ugye hallottad már, hogy "nincs Nap árnyék nélkül" és ugye inkább a "rosszból" tanulunk, mint a jóból! Mert sajnos elhisszük, hogy én hibátlan vagyok, és minden OK! De később rájövünk, hogy igenis van ebből is tanulni való!
    Egy lélek akkor nem születik ujjá, ha mindent "ledolgozott" már, a gyakorlatban én ezt nem is tudom elképzelni:))!
    De ha nincs tanulófolyamat, akkor miből tanuljunk???
    Ez csak egy vélemény:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575842 (218)
     
  11. Torolt_felhasznalo_575842
    Torolt_felhasznalo_575842
    2005. május 17. 21:51218.
    Szia!

    Irtad a "szellemek" topicban, hogy a lélek választ magának családot, ahova leszületik. Az még rendben van, hogy azoknak, akik nagyon rossz körülmények közé kerülnek (pl. alkoholista apa üti-veri a családot) ezt kell megtapasztalniuk és megoldaniuk. Na de miért jó ez a léleknek? Továbbá miért jó "tanulási" mód az egy léleknek, ha csupa csupa rossz dolgot kell megtapasztalnia az aktuális élete során? Nem igaz, hogy csak így tud tanulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (216)
     
  12. 2005. május 17. 17:56217.
    Aha. Na ennyire nem folytam bele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519131 (216)
     
  13. Torolt_felhasznalo_519131
    Torolt_felhasznalo_519131
    2005. május 17. 17:54216.
    Szia Zsazsa4o:))! Bocsi, de nem kell "lélektársnak" lenni egy emberrel, ahhoz, hogy régen nagyon megértettétek egymást, ilyenkor arról is szó lehet, hogy simán csak volt már valamilyen kapcsolatotok az életben! Ez lehet férj-feleség, vagy akár barátság csupán:))!
    A lélektársaknak 3o éven belöl kell leszületniük, ez egy lényeges dolog!
    SZÉP ESTÉT MINDENKINEK:))! Üdv: Attila
    előzmény:
    zsazsa40 (215)
     
  14. 2005. május 17. 16:43215.
    Mert az előző életükben már találkoztak, és akkor megéltek egy tökéletes kapcsolatot. ezért van, hogy az első perctől szinte úgy érzik, hoyg már ezer éve ismerik egymás, és olyan dolgokról tudnak beszélni, amiről mással nem igazán.
    A menekülés pedig azért van, mert a tökéletes csak egyszer lehet az a kapcsolat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651221 (214)
     
  15. Torolt_felhasznalo_651221
    Torolt_felhasznalo_651221
    2005. május 17. 14:24214.
    miért is? :))
    előzmény:
    zsazsa40 (213)
     
  16. 2005. május 17. 06:15213.
    Sziasztok! Érdekes dolgokat írtatok. Pont most olvastam egy cikket a lelkitársakról. Arról, hogy miért érezhetsz úgy, hogy ismered azt az ismeretlent, és miért vagy képes megnyilni előtte, és a legtöbb esetben miért is menekül valamelyik fél ebből a kapcsolatból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651221 (212)
     
  17. Torolt_felhasznalo_651221
    Torolt_felhasznalo_651221
    2005. május 16. 23:38212.
    szia :) írtam privit
    előzmény:
    Kimi* (210)
     
  18. 2005. május 16. 10:17211.
    Sziasztok!

    Végigolvastam a topicot, nagyon jó! Rengeteg új információra leltem általatok. Engem mindig is érdekelt ez a téma, de most az életem olyan időszakba került, hogy az motoszkál bennem, hogy előző életbeli segítséget kell kérnem jelenlegi problémáimra. Valahogy megtorpantam (minden téren). A múltkor találtam egy honlapot, ahol segítséget nyújthatnának (hozzáteszem nem konkrétan olyan céllal szörföztem a neten, hogy ilyesmit keressek, csak úgy "vitt" az egér, és egyszer csak ott voltam, minden tudatosság nélkül). A honlap olvasásakor rossz érzésem volt, így abbahagytam. Persze a kiváncsiság erősebb volt :-)), pár nap múlva visszamentem, de képtelen voltam azonosulni velük. Tudom, hogy ez nem volt véletlen, csak azt nem tudom, hogy vajon tőlük kell-e tartózkodnom, vagy a témára nem vagyok még elég érett? Az az érdekes, hogy a kérdés azóta időről-időre előjön.
    Agykontrollt végeztem, próbáltam alfában meg álmok segítségével megoldani a problémát, de nem jutottam "előre" az életemben, inkább hátra, mert a régi dolgok jöttek fel jövőként. Persze így még kuszább a dolog. A módszer, amit mÁgika írt nagyon tetszik, szeretnék róla bővebben tudni, talán akkor könnyebb lesz eldöntenem, hogy elég felkészült vagyok-e egy utazásra.
    MÁgika, írnál erről bővebben? Akár privit is. Köszönöm és mindenkinek szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. május 16. 10:16210.
    Sziasztok!

    Végigolvastam a topicot, nagyon jó! Rengeteg új információra leltem általatok. Engem mindig is érdekelt ez a téma, de most az életem olyan időszakba került, hogy az motoszkál bennem, hogy előző életbeli segítséget kell kérnem jelenlegi problémáimra. Valahogy megtorpantam (minden téren). A múltkor találtam egy honlapot, ahol segítséget nyújthatnának (hozzáteszem nem konkrétan olyan céllal szörföztem a neten, hogy ilyesmit keressek, csak úgy "vitt" az egér, és egyszer csak ott voltam, minden tudatosság nélkül). A honlap olvasásakor rossz érzésem volt, így abbahagytam. Persze a kiváncsiság erősebb volt :-)), pár nap múlva visszamentem, de képtelen voltam azonosulni velük. Tudom, hogy ez nem volt véletlen, csak azt nem tudom, hogy vajon tőlük kell-e tartózkodnom, vagy a témára nem vagyok még elég érett? Az az érdekes, hogy a kérdés azóta időről-időre előjön.
    Agykontrollt végeztem, próbáltam alfában meg álmok segítségével megoldani a problémát, de nem jutottam "előre" az életemben, inkább hátra, mert a régi dolgok jöttek fel jövőként. Persze így még kuszább a dolog. A módszer, amit mÁgika írt nagyon tetszik, szeretnék róla bővebben tudni, talán akkor könnyebb lesz eldöntenem, hogy elég felkészült vagyok-e egy utazásra.
    MÁgika, írnál erről bővebben? Akár privit is. Köszönöm és mindenkinek szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_482277
    Torolt_felhasznalo_482277
    2005. május 15. 22:48209.
    Szia!
    Csak úgy történtek az események velem. 16 évesen egy hasonló tulajdonságokkal rendelkező másodunokatesómmal elkezdtünk szellemet idézni társasággal, de volt egy-két ijesztő élményünk és abbahagytuk. Olvastam pár reinkarnációval kapcsolatos könyvet, ufósat de semmi különös. A volt párom drogfüggő lett szakításunk után valamivel, és hogy segítsek jártam vele pszihológushoz stb. és vele meg pár családtagjával elmentem reiki tanfolyamra is. Egy oklevelem van, de már a következőre nem mentem. Vízöntő-oroszlán vagyok, hihetetlen dolgok történnek velem, de egy idő után felülkerekedik a racionális énem és már magam sem vagyok benne biztos hogy ez megtörtént velem, próbálok kézzelfogható magyarázatot találni.
    Régebben volt olyan érzésem, hogy valakik fel akarják velem venni a kapcsolatot(árnyas időszak)de annyira ijesztőnek találtam, hogy mindig tudatosan eltereltem a figyelmem, vagy felkeltettem a párom.
    Tehát nem foglalkoztam vele, érdekelne a visszautazás is az előző életekbe de attól is tartok egy kicsit. Mi van ha olyan derül ki amit nem szeretnék tudni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651221 (206)
     
  21. 2005. május 15. 20:10208.
    Bocs, hogy kicsit visszakanyarodok az eredeti témához, de van két érdekes élményem. Egyszer egy képes albumot forgattam Brugge városáról és nagyon vonzónak, érdekesnek találtam. Soha életemben nem jártam ott, de még csak hasonló helyen sem, de az volt az érzésem hogy ismerem. Az egyik kép egy kozépkorban épült ispotályt mutatott egy kis csatorna partján, és az volt az érzésem, hogy én, mint idős férfi már voltam ott , hosszabb ideig ápoltak abban az épületben, még arra is "emlékeztem" hogy a kis csatorna vizének fénye hogyan tükröződött vissza a falon. Azért nem nagyon meséltem erről a környezetemben, nehogy bolondnak nézzenek. A középkor mindig is érdekelt egyébként. A másik: az egyik kisfiam olyan ovodáskorú volt, és a Tv-ben valami utifilm lehetett, egy helységnévtáblát mutattak, amikor beszaladt a kisfiam, tehát nem tudta, miről szól a film, és közölte, hogy az a tábla lengyelül van irva. Soha előtte nem látott lengyel szöveget, szó sem esett ilyesmirő, és kérdeztem tőle honnan tudja, próbáltam félrevezetni, hogy aszöveg inkább szerb vagy horvát , de határozottan állitotta, hogy a táblán lengyel szöveg van. Szóval ebben a dologban biztosan van valami, csak egyet nem értek, szeretném, ha valamelyikötök meg tudná magyarázni:ha ujra és ujra leszületünk, hogy megoldjunk egy életfeladatot, akkor miért nem tudjuk, vagyis miért felejtjük el , hogy mi a feladatunk?Biztosan vannak, akik rájönnek, de a többség szerintem nem, pláne, ha ez a kérdés nem foglalkoztatja őket. Honnan lehet megtudni, mi az ember életfeladata?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_651221
    Torolt_felhasznalo_651221
    2005. május 15. 12:54207.
    SZia, szerintem is azon az úton haladsz, ahol válaszokat kaphatsz :) írtam privit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_267463 (205)
     
  23. Torolt_felhasznalo_651221
    Torolt_felhasznalo_651221
    2005. május 15. 12:49206.
    szia! megdöbbentően hasonló dolgokról írsz, mint amiken én is keresztül mentem. Egy kérdésem lenne? Foglalkozol ilyesmikkel tudatosan is, vagy csak megtörténnek veled ezek a dolgok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482277 (203)
     
  24. Torolt_felhasznalo_267463
    Torolt_felhasznalo_267463
    2005. május 15. 11:49205.
    Üdvözlet,

    Én elég fiatal vagyok, 17 éves. Élem a magam kis életét, de közben bünhődök is. Esetem pánikbetegséggel kezdődött, de ma már senki nem tudja megmondani, hogy mi gyötőr. Mit tettem előző életembe amiért, most bünhődnöm kell?
    Tömegiszonnyal kezdődött, lassan két és fél éve. Iskolába nem tudtam járni, így magántanuló lettem a második félévre. A nyár alatt összeszedtem magam, s következő évre ismét elkezdtem a sulit. Minden rendben ment, egésszen évvégéig mikor újra gyötőrt, de az évet a suliba be tudtam fejezni. Egész nyáron éreztem a nyomást, megmagyarázni nem tudom, de egyre nehezebb lett, míg végűl szeptemberben eljött az a pillanat amikor kitőrt. Este volt, alváshoz készülődtem, gondolataim nem voltak, nyugott voltam. A szívem egyre gyorsabban vert, a víz kivert, belázasodtam, s iszonyatosan féltem, hogy meghalok. Remegtem, nem érzékeltem semmit, üvöltöttem a kíntól, de az nem fizikai volt. Szinte a szemem előtt volt a halál. Édesanyám nagyon megilyett, kihívta a körzetiorvost aki azonnal nyugtatót adott.
    Mikor elkezdődött az egész, két és féléve, új szálak fonódtak az életembe. Találkoztam egy személyel, aki az okkult tudománnyal foglalkozik, s azóta én is. Hiszem, hogy itt találok megoldást. Hiszem, s érzem, hogy nekem ez kell.
    Azóta, s még mindíg változatlan a helyzetem. Kérem, ha valaki tud tanácsot, ötlatet vagy hasonló élménye van, esetleg magyarázattal tud szólgálni, ossza meg velem, mert még nem látom a végét.
    Előre is köszönöm a segítséget
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top