Keresés a fórumban

Asztrológiai jegyek és karmák (
49
 embernek tetszett)
Több Ezo topik »
»

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

1. 2016-04-27 17:4715021.

Szia,

Ha küldesz nekem egy e-mail címet, átküldöm Neked szívesen!

2016-04-25  21:11
    Noir3 (15020)
    előzmény:
  2. 2016-04-25 21:1115020.

Kedves asztro sulisok!

Nemrég találtam rá erre a fantasztikus fórumra. Szeretnem megpróbálni a saját képletemen es csaladtagoken, hogy van-e ehhez kepessegem. Lehetséges lenne az asztrosuli tömörített formáját megkapni? 

Magamrol roviden, 42 éves vagyok, spiritualis pszichoterapiat tanulok külföldön (a lelek alkemiaja) es egy karma asztrológussal feltártuk egy előző életemet es a lelek es személyiség útját ebben az életemben. Szívesen megosztom veletek a születési kepletemet es eddigi eletutamat...hátha meg többet megtudhatnek a lelkem vállalasarol...tőletek...

Írtam Mamokanak priviben, de látom május közepéig távol van...

Tudna valaki segíteni az asztrosuli anyaggal kapcsolatban?

Szeretettel, Noir

2016-04-10  08:18
    TündérPanna (15017)
    előzmény:
  3. 2016-04-14 08:0715019.

Szerintem ez alapján próbáld meg sorba rakni, így kiderül, ha még valami hiányzik, azt majd megfejtjük még! Az aszteroidákról majd Mamóka ír még, zt majd a végén beilleszted:

1/ Hemiszféra egyensúly: horizont alatti és feletti, Aszc. és Deszc. felén álló bolygók.

2/  Elemek és minőségek - hiányok megállapítása a képletben.

3/  Születéskori holdfázis: a lélek feladata az inkarnációs cikluson belül.

4/  Az Aszcendens és a körülötte álló bolygók: a Maszk, különleges Aszcendensek: a kardinálisok. 

5/ A Hold kozmikus helyzete, a lélek jelölője.

A Nap kozmikus helyzete: az inkarnáció legfőbb célja

6/ A születés uralkodója, kozmikus helyzete: az érdeklődés középpontja: a megélhető siker.

7/ Signatúre: a felettes én, a mentalitás jellege.

8/  Szaturnusz és Plútó, mint fékek.

9/  A legmagasabb égitest: a képlet húzóbolygója.

10/  A Holdcsomópontok, a karma tengely

11/ Retrográd személyes bolygók (ha vannak), karmikusan sérült, befelé ható tényezők.

12/ Deszcendens és uralkodója; Vénusz és Júnó összehasonlítása, a párkapcsolati elvárások.

13/ A Deszcendens közeli és VII. házas bolygók: amit csak a társon keresztül lehet megélni.

14/ Szexualitás: a 8. Ház; szex fényszögek: Mars-Vénusz, Vénusz-Plútó, Mars-Plútó, romantika fényszögek: Vénusz-Neptunusz, stb.

15/ Különleges fényszögek (pld. szeptil, guindecile, stb)

16/ Karmikus fényszögkonfigurációk (Yod, T és Keresztkvadrtátok, stb.)

17/ Közbezárt jegyek - felfüggesztett karma

Chiron!

18/ Fontosabb pontokon lévő állócsillagok

19/ A Szaturnusz kozmikus helyzete: a tudatos szorongások jellege és életterülete.

20/ Az MC és uralkodó bolygója; IC közeli bolygók, rejtett karmikus gyökerek, a család, stb.

21/ A szülők: a Nap a Hold, a Ceres és az MC-IC kozmikus helyzete.

22/ A 12. ház: a megélt karmikus múlt tárháza; tudás, amely ebben az inkarnációban felhasználható

23/ A házak részletesebb értelmezése: a házcsúcsokon álló jegy és ura;  a házban álló bolygók.  

2016-04-11  16:14
    Lilith.lány (15018)
    előzmény:
  4. 2016-04-11 16:1415018.

Magamban már összeraktam, de megfogalmazni, megfelelően tálalni már nem biztos, hogy tudnám.

2016-04-10  08:18
    TündérPanna (15017)
    előzmény:
  5. 2016-04-10 08:1815017.

Sziasztok!

Csináljunk új közös fejtést, amíg Mamóka távol van, vagy megvárjuk? Lilith Lány össze tudod rakni a fejtésedet vagy segítsünk?

6. 2016-04-08 19:3015016.

Köszönöm Mamóka. Persze hogy írok még. Jó ha így megírod mit hagytam ki. Pedig néztem is és gondolataim is voltak a Neptunusz Hold szembenállásról, de megzavartak és el  felejtettem leírni. De pótolom.

Hold Neptunusz szembenállás. Ilyen fényszögnél jellemző, hogy a vágyak, álmok  rabjává válik a szülött. Emiatt sosem fogja magát igazán otthon érezni  a világban. Még olyan érzései is támadhatnak, hogy nem a megfelelő szülőknél nőtt fel. És ugyan nem elutasító vele a környezete, ennek ellenére ő mégis érezheti azt, hogy valami hiányzik, nincs védettség.

Ennél a fényszögnél érezhető leginkább az, hogy az anya irányából hiányoznak a gondoskodó energiák.

Ugyanis az anya esetleg fizikális jelen van és megadja mindazt a gyermeknek amire a fizikai léthez szüksége van, de az érzelmi test ápolás elmarad. Ennek oka lehet, hogy az anya lelke mélyén egy elhunyt személyhez kötődik, vagy csalódott a szerelemben, az életben. Így az érzelmi kifelé áradás elmarad a gyermek irányába. A Hold Neptunusz fényszögnél pedig a gyermek aki nagyon kötődik az anyához képes teljesen átérezni az anya szomorúságát. Egy nagy űr keletkezik lelkében, mintha anyja szomorúsága a sajátja volna. Így marad az otthontalan, semmivel be nem tölthető hiány érzése. Fizikai szinten hiába kap meg mindent, az űr ott marad. Hiszen olyan az egész mintha csak eljátszaná a szerepet, de az érzések mögötte elmaradnak. Szerintem az ilyen fényszöggel született ember azt kell észrevegye, hogy nem meri megélni érzéseit, csak a tanult szerepet játssza. Fontos tehát az érzelmek felvállalása és megélése.

2016-04-06  19:36
    mamóka67 (15011)
    előzmény:
  7. 2016-04-07 18:5915015.

Jók a gondolataid, egyet nem szabad elfelejteni, hogy az oppozíciók mindig kivetítések, felét megéljük, a másikat kivetítjük.

Ha van még valami, amit nem érintettünk, akkor még keressétek meg, aztán össze kellene hangolni, hogy egy sorselemzéssé váljon.  Majd még írok az aszteroidákhoz, de hétfőtől május közepéig nem leszek, de ti nyugodtan használjátok a topikot!

2016-04-07  08:06
    TündérPanna (15012)
    előzmény:
  8. 2016-04-07 18:5515014.

A házak mindig egymás után egyenló nagyságban (30˛°)következnek egymás után. A jegyek nem, az mindig a születési dátumtól függ. Tehát vagy a jegyet fejted-hatással a házzal- vagy magát a házat a benne álló bolygókkal, és azt adod a jegyhez, és a kettőből fog kijönni maga a fejtés.

Örülnék, ha valóban elkezdenéd az itt található asztro-sulit, (nem azért mert én írtam:), mert ott sorban megtalálod a jegyeket, házakat és bolygókat, a fényszögekkel együtt-magyarázattal. Ha az interneten barangolsz ebben a témában, akkor nem személyre szóló fejtést kapsz, csak általánosságokat, és bármit fejtesz hozzá kell csatolni az adott körülményeket is.

Akkor ugyanaz a jegy és a ház ura, ha a jegy a saját házában áll. Pl. 1 Ház Kos, Mars.

Az asztro suli a 2868-as hsz-nál kezdődik (kb).

Kezdetben azt javaslom, hogy ne foglalkozz a ház urával, sem a jegyével, hogy merre jár, fejtsd csupán magát a bolygót a jegyben, és a fényszögeket.  Én szívesen segítek neked, ha beírod a topikba.

Ha a Lilit lánynál a VII. Házat fejted, akkor a Pallasz Athénét az Oroszlánban és a Cerest a Szűzben kell fejtened + a ház

Ha a Napot akarod elemezni, akkor az Ikrekben a IV. Házban, ha pedig a Vénuszt akkor a Rákban  a 6. házban kell megvizsgálnod, + a fényszögeiket. Olvasd el a többiek fejtéseit is, azok jó példák erre.

2016-04-07  17:20
    Mcsaba (15013)
    előzmény:
  9. 2016-04-07 17:2015013.

Kedves Mamóka!

Azt vettem észre, hogy újból eltévedtem. Ugyanis a Nettről összeszedett példaelemzésekből értelmeztem azt, hogy a Radix esetén a jegy ura egyben a ház ura is. Vagyis a bizonyos ház csúcsa amilyen jegyben van.

Az Asztro-sulit teljes egészében még nem vettem át, de megkérdem, hogy ebben a formában jól értelmezem-e?

- Az I. házban tartózkodik a Vízöntő és a Halak. A ház ura a Mars.

- A 2. házban Halak, Kos, Bika. Ház ura Vénusz.

- 3. ház ura Merkúr, IV. ház ura Hold, 5. ház ura Nap, 6. ház ura Merkúr, Chiron, VII. ház ura Vénusz, 8. ház ura Plútó (Mars?), 9. ház ura Jupiter, X. ház ura Szaturnusz, 11. ház ura Uránusz (Szaturnusz?), 12. ház ura Neptun (Jupiter?).

És most már nem egészen vagyok tisztában azzal, hogy a Lilith.lány horoszkópjában amikor a VII. házat vizsgálom, akkor a Nap helyzetét, vagy a Vénusz helyzetét kell alapul venni?

2016-04-06  19:31
    mamóka67 (15010)
    előzmény:
  10. 2016-04-07 08:0615012.

Sziasztok!

Pénelopé fejtéséhez: A Rákban Álló Holdat és a leírt anya-gyermek viszonyt erősíti a Hold-Neptunusz szembenállás: ez is azt jelenti, hogy Lilith Lány nagyon ragaszkodik az anyukájához. Ez egy különös kötődés, karmikus. Nagyon rá tud hangolódni az anyukájára, pl: megérzi, hogy ha valami baja van, ha szomorú (ha nincs is ott mellette)  Ez az állás jelenti például azt is, hogy ha a szülött megkap/megkapott mindent gyermekkorában, itt a az anyagi, kézzelfogható dolgokra gondolok, az nem elég neki, az nem pótolja az érzelmeket, és egész életében hiányérzete lehet. Majd ezt a hiányérzetet szeretné valamivel betölteni, ezt vetítheti ki saját párjára vagy saját gyermekére. Ez a szembenállás vonatkozik Lilith Lány anyukájára is: lehet, hogy gyermekkorában elveszített valakit, akihez nagyon ragaszkodott, vagy csalódott a szerelemben.

A Hold Plútó Trigon az áldozatvállalást, áldozathozatalt jelenti. Hajlamos lehet a család "áldozatává" válni. Mivel ez egy Trigon és mivel Lilith Lány is megerősített minket, hogy úgy érzi nem vált áldozattá ezért ezt csak leírtam, mert ez is benne volt a pakliban. Amire viszont ez a trigon figyelmeztet: Fel kell Nőni, önállósodni kell. Erre szerintem minden esély meglesz mostanában, hiszen a Szaturnusz 1. visszatérése mostanság van, illetve ha jön egy kisbaba, akkor az emberben sok minden átértékelődik :)   

2016-04-06  19:10
    Penelopé (15009)
    előzmény:
  11. 2016-04-06 19:3615011.

Nagyon tetszik. Korrekt fejtés, és főleg azért, mert már vártam, hogy ki találja el ilyen jól az anya kérdést.

Nem akarlak gyötörni, de írnál pár sort a Neptunusz-Hold konstellációról is?

2016-04-06  19:10
    Penelopé (15009)
    előzmény:
  12. 2016-04-06 19:3115010.

Szia Csaba!

A 3. Ház az Ikreké, és ott a Merkúr az úr.  Jelen esetben a Bika tartózkodik benne és csak kis részben a Kos és az Ikrek.

Mundán értelemben a horoszkópot csak vagy nagy tömegmegmozdulásnál, vagy országra vonatkozó képletnél vizsgálunk, vagy társadalmak tranzitjainál, progresszióinál.

Az egyén életéről a születési képletet, a radixot fejtjük.

Azért kevert kicsit össze engem a fejtésed, mert a ház uráról beszélsz, holott az a jegy ura. Pl. azt mondod, hogy a 6. ház ura a Hold. Az igaz, hogy a 6. Házban áll a Rák, és annak az ura a Hold, de a 6. Ház a Szűzé, és ott a Merkúr, a Chiron uralkodik.

Nem tudom, hogy érthető vagyok-e. Ha így írod le, mint feljebb, az megtévesztő.

Érdekes megközelítés, amit a Hold-Plútó kapcsolódásról írsz, ugyan egy kissé átvitt értelemben, de értelmezhető a főnök- beosztott viszonyra. Én ezt konkrétabban látom, a 6. házról amit írtam, az inkább a munkára vonatkozik, mint a főnökre (szerintem),Lilith lánynak leginkább a munkájával van baja, mivel még nem találta meg a neki valót. De jó az is, amit te írtál, az is benne lehet a pakliban.

Ezért jó, ha közösen fejtünk, mert több szem, többet lát.

2016-04-05  18:15
    Mcsaba (15007)
    előzmény:
  13. 2016-04-06 19:1015009.

A Holdad a Rák jegyében áll. Egy mély érzésű, empatikus, jó beleérző képességű jellemet formál. Akár jósló álmaid is lehetnek. Ebben a Merkúr együttállása segít Az ismeretlen helyzetek elől menekülsz, mert ott nincs meg a biztonság érzése. Hajlamos vagy leragadni a kedvenc témáidnál, és kicsit egysíkúan gondolkodni. Boldogságodhoz fontos a közösség élmény. Pl. egy jól működő közösség.

Tanulási feladatod: önállóvá válni és felnőni. 

Ami egy kis árnyékot vet a Holdadra, az a Plútó. Igaz trigonban áll, ami segítő fényszög is, tehát tudsz tenni érte. Az anyához való viszonyt jelzi. A Rákban álló Holddal az anya-gyermek kapcsolat szorosabb, az érzelmek áramlása közvetlenebb és sűrűbb, mint más holdállásoknál. Az anya feloldódik az anyaszerepben, és ez ad értelmet az életének. A védettség lehet nyomasztó és korlátozó, de védelmező és melengető is. Ilyen esetben felnőttként ha a gyermek hátat fordít az anyjának, védelem nélkül magányosnak érzi magát. Ilyenkor másoknál kell megtalálnia azt az érzelmi biztonságot, melyre szüksége van. Ez abban az esetben nem szerencsés, ha erre a partneredet választod, ha tőle várod, hogy pótolja a szülőt. Érzelmi életedet ugyanis meghatározza valami mély veszteségtől való félelem. Ezt az űrt azonban senki nem képes betölteni. Hajlamos lehetsz arra is, hogy mások helyett szenvedj.

Az AC-vel quincunxban áll a Hold ami szintén segítő a beleérző képességedre és fantáziád gazdagságára utal. AZ MC vel pedig a nyílvánosság felé való törekvésedet jelzi.

2016-04-05  14:30
    mamóka67 (15006)
    előzmény:
  14. 2016-04-05 19:1115008.

Igen. Van kedvem. Megnézem.

2016-04-05  14:30
    mamóka67 (15006)
    előzmény:
  15. 2016-04-05 18:1515007.

Kedves Mamóka!

A Neptunra a Halak uraként hivatkoztam, mert a 2. ház csúcsa Halak 27°58'

Legalábbis a fejtés-példákban így láttam… (de lehet, hogy nem jól)

Vagy a mundán értelemben kell vizsgálni?  A Bika-Vénusz nem a 3. ház ura?

A hétköznapi rutin-területekről eszembe jutott valami:

Figyelembe véve, hogy a Hold a 6. ház uraként jó viszonyban áll a Plútóval, egy fajta könnyítésre gondolok a beosztott és főnök közti viszonyt illetően.

Vagyis a hatalmat képviselő személlyel való érzelmi és intellektuális egyensúly megtartása. És ennek a tudatosítása talán segítene feloldani azokat a (munkahelyi) szorongásokat amikről már írtál. Mert általában annak van leginkább oka a szorongásra, aki nehezen tudja megértetni magát a főnökével. (Viszont az Ikrek Nap és Skorpió Plútó közti másfélkvadrát nem tudom, hogy mennyire befolyásolja a főnökkel szemben való én-kifejeződést. De hát azért mégiscsak van egy gyenge Merkúr-Plútó trigon.)

2016-04-04  17:03
    mamóka67 (14994)
    előzmény:
  16. 2016-04-05 14:3015006.

Penelopé!

Fontos lenne a Hold kozmikus helyzete és fényszögeit is elemezni. Van hozzá kedved? Ha nincs, írd meg kérlek és akkor megkérem Tündér Pannát, hogy készítsen egy fejtést a Hold minden aspektusáról.

Köszönöm.

2016-03-28  17:05
    Penelopé (14981)
    előzmény:
  17. 2016-04-05 14:2715005.

Amikor magadról beszéltél, csak az utolsó kommentben említetted a pénzt, addig szó sem volt róla, tehát nem volt hangsúlyos sem az életedben, sem a horoszkópodban. Ám a Veszta ( tévedésből Pallaszt írtam, bocs.) olyan mértékben fókuszál erre a területre, hogy ha eddig nem is, de előbb-utóbb nagyon fontossá válik számodra az anyagi lehetőség (2. ház). Különösen most, hogy már tudjuk: szaporodik a család.

Erre vonatkozik a Jupiter -Vénusz kapcsolódás is, ezzel Csaba fejtésére reagáltam, és azt jeleztem, hogy a Vénusz mutat valamennyi pénzt. Mint tudjuk a Vénusz egyik jelentése a zsebünkben csörgő (meglévő) pénzt jelenti.

Ha nem elég érthető, olvasd el Csaba előző fejtését, mert én ebben a hozzászólásban azt elemeztem.

2016-04-04  19:30
    Lilith.lány (15001)
    előzmény:
  18. 2016-04-05 14:1915004.

Mondjunk egy pár szót a 12. Házról is, mivel a karmának egy jelentős háza a 8-as mellett.

Mint írtam is már, ez a ház a titkok őrzője. Ha az Aszcendenst tekintjük kiinduló pontnak, ill. az előző életünk befejezésének, akkor előre menve a 12. házat mögöttünk tudhatjuk, nincs rálátásunk, és a rejtett dolgok találhatók benne. Itt megtalálhatunk mindent, ami nagyobb nálunk.  Itt van a ránk kényszerített magány, a rejtett ellenségek, a fóbiáink és félelmeink. De itt van az önfeláldozásunk és az odaadásunk is. Ugyanakkor a hősiesség és a lemondás is. Ez a megélt karma háza, jelzi, hogyan tudjuk kezelni a félelmeinket.

És ebben a házban van a Mars a Bak jegyében. Már beszéltem róla Lilith lány horoszkópja kapcsán, de most nézzük, mit takar ennél a bolygónál a 12. Ház.

Akinél ebben a házban van a Mars, az nem szeret az első sorban küzdeni. Szívesebben harcol a színfalak mögött, mert igazán csak akkor érzi az erejét, ha egyedül van. Erre szüksége is van ahhoz, hogy ismételten erőre kapjon. Így aztán csak ritkán tudja megmutatni magát, az igazi valóját. Ennek a következménye az is, hogy legtöbbször elfojtja magában az agresszióját, a dühét, mely felhalmozódik, csak gyűlik, gyűlik, és egyszer csak kitör, mint a vulkán. Nagyon vékony jégen jár Lilith lány akkor, amikor így elnyomja magában az indulatait, mert ez rossz esetben depresszióhoz is vezethet. Márpedig a Mars nem viccel, mindig megtalálja az utat, hogy kitörjön.

Érdekes, hogy bizonyos témák mennyire visszaköszönnek más aspektusokból is, itt például a háttérben is tud érvényesülni egy esetben: ha az mindenkinek a javára válik, és karitatív vagy segítő szándékkal történik. És ismét oda kanyarodtunk, hogy a segítő munkakörök mennyire testhezállók Lilith lánynak. Mindenesetre addig keresgél a tudat alattijában, míg meg nem találja azt a célt, aminek teljes egészében elkötelezheti magát.,

Az erotikára konkrétan rá kellene kérdeznem, de most inkább leírom, hogy ennél a témánál mi is történik a 12. Házban lévő Marssal, általánosságban.  Ebben az esetben a szülött szívesen veszi a titkos kalandokat, nyitott a viszonyokra. A titok csak növeli a vágyát. De a Bak jegye miatt a hideg haragja megsemmisítő is lehet.

A Mars ebben a képletben 144°˛al kapcsolódik a Naphoz, tehát egy Bi-quintill fényszöget alkot vele. A Quintilek általában tehetséget jelölnek, ösztönös tehetséget, sorsszerű tehetséget. Nagyon erős energiát képvisel, itt a Mars hatását a Napra gyakorolja, hogy a hatványozott tehetséget kihozza az illetőből. Lilith lány kézügyessége lehet itt a tehetség megtestesítője, de bármely tehetség összegződése is lehet. Valaminek "életet" kell adnia a tehetsége révén. A Bi-quintill az állandó megújulást is jelképezi. Azt azért még elmondanám, hogy ez a tehetséget jelölő fényszög semmire nem kötelez, mert csak akkor nyilvánul meg, ha teszünk is érte valamit.

19. 2016-04-04 20:5515003.

Azt egyébként érzem, hogy a Mérleg és a Kos is bezárt jegy, nem tudom őket átélni, értelmezni, elrakni magamban, mintha kimaradtak volna egy körből. Ha asztrológia témájú könyvet, cikket, akármit olvasok és felsorolásra kerülnek a jegyek jellemzői, ezt a kettőt majdnem mindig átlapozom. Olyan "semleges" az energiájuk. Talán ez később változik.

Vagy lehet, hogy a Mérleg már annyira a természetemmé vált az előző élete(i)m miatt, hogy alap készség, fel sem tűnik, hogy van.

2016-04-04  17:39
    mamóka67 (14997)
    előzmény:
  20. 2016-04-04 20:2815002.

Nem beszéltünk még erről: van gyerekem, de még nem kézzelfogható és szemmel látható... Év végére várom, hogy megszülessen.

Akkor terveztük, amikor még megvolt a munkám. Most azért aggódok, hogy meg tudjak neki adni mindent, amire szüksége van. De azért is, hogy jó szülő leszek-e. Többek közt azok miatt, amiket írtál.

Jó a kézügyességem, szeretek rajzolni, kézimunkázni, főként hímezni. De leginkább ékszereket és dekorációs tárgyakat szeretek készíteni különféle anyagokból. Nem személyesen édesanyámtól jönnek ezek a készségek, hanem az ő oldaláról a családból. A rokonai, felmenői között van/volt egy-két művész, iparművész.

"Még a Hold-Neptunuszhoz annyit tennék hozzá, hogy sokszor élsz álomvilágban, mintha realítások nem is lennének. Ez is azt mutatja, hogy fel kellene nőnöd, amit remélem a Szaturnusz visszatérése teljesíteni fog. Azért menekülsz többszörösen az álom világodba, mert túlzott elvárásaid vannak az élettel szemben, és ez bizony csak ritkán sikerül. A kívánság listánkon mindig kicsivel kell kezdeni az óhajokat, hogy ne érjen nagy csalódás akkor, ha nem, vagy csak részben valósul meg. Ne hallgass a Neptunuszra, mert nem jó barát!"

Pont pár napja beszélgettünk a párommal erről. Ő azt mondta nekem, hogy nem érti, miért nem vagyok optimistább, amennyire ismer engem, aszerint nekem szárnyalni kéne, boldogan álmodozni. (Kettőnk közt ő a földhözragadtabb, a valóságban élő: a belőlem leginkább hiányzó föld elemet azt hiszem, az ő társaságával próbálom bevinni az életembe, mivel benne erősen hangsúlyos.) Én meg mondtam neki, hogy azért nem merek optimista lenni, mert akkor elszállok és elvesztem a lábam alól a talajt. Fönt meg nem érzem magam biztonságban, túl nagynak és veszélyesnek látok mindent.

2016-04-04  17:22
    mamóka67 (14995)
    előzmény:
  21. 2016-04-04 19:3015001.

Kedves Mamóka!

Ezeket a részeket annyira nem értem:

"Nem emlékszem, hogy Lilith lány a munkája kapcsán érintette-e az anyagiakat, de a Felszálló és az ide fókuszáló Pallasz Athéné erre előbb-utóbb késztetni fogja őt."

"A Jupiter-Vénusz kapcsolódást értem, de az a Halakban és a Rákban képződik, és csupán a Vénusz zsebében csörgő pénz miatt számíthat ebben az esetben."

2016-04-04  17:03
    mamóka67 (14994)
    előzmény:
  22. 2016-04-04 19:2915000.

Itt nagyon sok a félelmem, mint ahogy korábban írtam. Persze nagyon jó lenne egy békés, vidám, jó hangulatú, már-már családias légkört teremteni, csak éppen nem is merek ilyesmire vállalkozni. Alapvetően félek a körülöttem lévőktől, ha van rá alapom, ha nincs. Hogy majd utálni fognak, keresztbe tesznek nekem, emiatt pedig elveszítem a munkámat. Nem tudom, miért olyan nagyon fontos ez nekem. Az anyagi lecsúszástól félek, azt hiszem. Ezt csak úgy tudom megelőzni (hitem szerint), ha stabilan megtartom magam egy tevékenységben, amit szeretettel és kiválóan művelek, a többi velem dolgozó pedig megbecsül, de legalább békén hagy.

De vicces, hogy a legutolsó helyet leszámítva sosem a kollégák fúrása miatt kellett távoznom. Volt, ahol a munkámat szerettem. Máshol a kollégákkal voltam nagyon jóban. Egy helyen csúnyán kiégtem, ez egy ügyfélszolgálatos állás volt, ebben töltöttem a leghosszabb időt. Viszont az tény, hogy bár igyekeztem a legjobb tudásom szerint végezni a dolgaimat, a kezdeti kíváncsiság és lelkesedés után sosem éreztem úgy sehol sem, hogy az adott a munkakörben végleg meg tudnék állapodni. Tökéletesen igazad lehet abban, hogy emiatt van az, hogy sorra egy-két éven belül véget értek a munkaviszonyaim. Hiszen mit keresnék hosszú éveket egy olyan munkakörben, ami nem is nekem való? A legtöbb helyen szinte felszabadultam, amikor kiléptem az ajtón.

Igazából ha nem kéne a pénz miatt aggódnom, széles ívben tennék rá, mi lesz a sorsom a munkahelyemen vagy hogy mit gondolnak rólam a kollégáim. Kitanulnám a fémműves szakmát, elindítanék egy vállalkozást és ha sikeres lenne, ha nem, boldogan gyártanám az ékszereket és a díszes tárgyakat. Szabadidőmben pedig a családommal lennék és asztrológiai előadásokra és egyéb ezoterikus képzésekre járnék. De ez csak álmodozás, nem a valóság.

Az általad felsorolt és ajánlott feladatkörök között megjelent egy régi álmom is, az újságírás. A lelki tanácsadást is el tudnám képzelni, akár valami ezoterikus irányzat bevonásával, de anélkül is. Mondjuk a pszichológia képzést már túl nagy falatnak érzem, főleg anyagilag. 

2016-04-04  16:30
    mamóka67 (14991)
    előzmény:
  23. 2016-04-04 18:3214999.

Köszönöm szépen! :)

2016-04-04  14:11
    mamóka67 (14988)
    előzmény:
  24. 2016-04-04 18:1714998.

Hogyne gondolnék rá, sőt! több szerelmi kalandom ért véget nagyon furcsán. Jól írtad, kiszámíthatatlanul. Van pár olyan emlékem, amire ha visszanézek, mintha nem is én lettem volna benne. Mintha amit mondtam, nem is én mondtam volna, amit tettem, nem én tettem volna (józanul visszanézve). Pedig igen. Mint amikor valaki másnaposan végignézi az előző esti buliról készült felvételeket: "Te jó ég, ez a hülye én voltam?!"

Az az érdekes, hogy ez kb. 6-7 éves periódusban ismétlődik. Közte soha. Olyankor az történik, hogy belemegyek valamibe, illetve közel engedek magamhoz valakit, majd később emiatt némileg szorult, kényelmetlen helyzetbe kerülök. Először nagyon jó, aztán később olyan, mintha fokozatosan egy vesztes, megalázott helyzetbe kerülnék. Amikor ez túlfeszül, akkor teszek vagy mondok valamit, amire senki sem számít, még én sem. Így próbálok szabadulni. Sokan ilyenkor várnak, hátha segít valami, mások belenyugodnak vagy magasról tesznek az egészre, valaki meg elegánsan kimászik az egészből. Én meg ilyen idétlenül oldom meg a problémát. Megoldom, szó se róla. Viszont legutóbb egy barátot sikerült emiatt elveszítenem.

2016-04-04  14:09
    mamóka67 (14987)
    előzmény:
  25. 2016-04-04 17:3914997.

Csaba! Lilith lánynál nem  Rák-Bak a holdcsomópont tengely, hanem Mérleg-Kos. De a posztod másik fele jó: valóban, a Mérleg jegyét mint tudást hozta erre az inkarnációjára.

2016-04-04  15:55
    Mcsaba (14990)
    előzmény:
  26. 2016-04-04 17:3614996.

A karma asztrológia tanítása szerint az Északi Holdcsomópont a karmikus sorsfeladatainkat jelöli, míg a Déli az eddig összegyűjtött karmikus tudást és tapasztalatokat összegzi, amelyeket bázisként, hídfőállásként kell felhasználnunk.

Az Északi holdcsomópont az új perspektívákhoz és a jövőorientációhoz és a fejlődés útjaihoz kapcsolódik. Azokat az új okokat jelzi, amelyeket a mostani életünkben létesíthetünk, hogy azok majd a kívánt okozatokat idézzék elő.  A Déli holdcsomópont a múlthoz való kötődéshez, a berögződésekhez és a megoldatlan problémákhoz kapcsolódik szimbolikusan. A régi, „örökölt” vagy karmikusan kapott tehetségeket is jelenti, és mindent, amit a jelenlegi életünkbe magunkkal hoztunk. A régi, korábban létesült okokat jeleníti meg, amelyek a mostani életünkben már okozataikban mutatkoznak meg.

A te általad jelzett képletben az Északi a Rák jegyében, a Déli pedig a Bak jegyében volt a születés pillanatában.

A Bak, mint jegy büszke, akarnok és számító. Eleme a hosszú távú vállalkozás, a lassan kibontakozó, de igen nagy jelentőségű dolgok tervezése, melynek gyümölcsét, elismerését csak később arathatja le. Keménységével sokszor magának okoz nehézséget. Bolygója a Szaturnusz, és ez mindent megmagyaráz. Ennek a jegynek a témáját hoztad magaddal, (ha rólad szól a képlet)  és ezeken kell túllépned, mert hátráltatják a fejlődésedet. Nem kell mindent elvetni megfontolás nélkül, a karmikus tudást és a pozitív tapasztalatokat természetesen tovább kell vinned, amíg el nem éred a célt: az Északi Holdcsomópont jelölte tudást, amit a Rák jegyében jelölt ki számodra a felettes éned.

Az nem könnyű feladat, hogy az Északi és a Déli Holdcsomópontot tengelyként működtesd. Csak akkor leszel képes a sorsfeladatodat felvállalni, ha előbb tisztázod, hogy mit hoztál magaddal, mi az, amit érdemes megtartanod, és mi az, amit el kell engedned.

A Bak Déli csomópontoddal nagy igényed van a sikerélményre. A barátaid és a családod odaadó támogatását és dicséretét kell magadénak tudnod ahhoz, hogy alkotni tudj, és ez táplálja az önbizalmadat. Amit a Bak jegyből hoztál, a két lábbal a földön állást és önállóságot meg kell tartanod.

Most az Északi csomópontod azt diktálja a Rák jeggyel, hogy törekedtél arra, hogy otthont teremts, szülővé válj.

A szabály, ami a Fel és Leszálló Holdcsomópontokra vonatkozik, bezárt jegyeknél is ugyanaz, illetve ugyanolyan fontos, csupán a lélekre van bízva, hogy aszerint él-e, megvalósítja-e útja során! 

2016-04-04  15:48
    Mcsaba (14989)
    előzmény:
  27. 2016-04-04 17:2214995.

A Nap Uránusz kapcsolatot már kitárgyaltuk, te most a család szempontjából elemezted, helyesen.

Az Oroszlán és a Nap házában a Hold igyekszik megkönnyíteni Lilith lány életét, és két kézzel szórja a kedvtelést és a szórakozást rá.

Bár gyerekekről még nem esett szó, vagy csak elkerülte a figyelmemet, de én nem tudom Lilith lánynak vannak-e gyermekei? Ugyanis lélekben a gyermekek oldalán áll, általában szereti őket. Szeret játszani velük, bár amikor felgyűlik körülöttük a teendő, akkor már enyhén szólva is a terhére vannak. Mivel szeretné, ha az élet egy nagy játék lenne, ezért valahol ő maga is megmaradt lélekben gyermeknek. Nem okoz nehézséget számára az érzelmeinek a kimutatása, hisz többgyermekes családból jött, ahol az iránta érzett szeretetért is meg kellett harcolnia.

Ez a bolygó állás ebben a házban nagy fokú kreativitásról árulkodik, melyet úgy tűnik édesanyjától sajátított el Lilith lány. Ez valóban így van? Vannak dolgok (pl.kézügyesség), amiben maradandót tudsz alkotni?

A Holdad itt arra utal, hogy fel kellene végre nőnöd érzelmileg, hogy önálló, felelősségteljes hivatást űzhess.

Még a Hold-Neptunuszhoz annyit tennék hozzá, hogy sokszor élsz álomvilágban, mintha realítások nem is lennének. Ez is azt mutatja, hogy fel kellene nőnöd, amit remélem a Szaturnusz visszatérése teljesíteni fog. Azért menekülsz többszörösen az álom világodba, mert túlzott elvárásaid vannak az élettel szemben, és ez bizony csak ritkán sikerül. A kívánság listánkon mindig kicsivel kell kezdeni az óhajokat, hogy ne érjen nagy csalódás akkor, ha nem, vagy csak részben valósul meg. Ne hallgass a Neptunuszra, mert nem jó barát!

Tündér Panna, nagyon szépen haladsz az anyaggal (h attól vagy ilyen precíz), örülök a fejtéseidnek.

2016-04-03  09:57
    TündérPanna (14983)
    előzmény:
  28. 2016-04-04 17:0314994.

A kettes ház ugyan érinti a Halakat és a Bikát, de valójában a Kos van közbezárt jegyben. Érdekes állás, mert itt a Felszálló Holdcsomópont, ami a jelen karmikus jövő pozitív megnyilvánulása kellene, hogy legyen, és ugyanakkor bezárva a jegy. Erről ugye azt tanultuk, hogy csak akkor éljük meg, ha több bolygó található benne, ami inspirálja a klelket arra, hogy megvalósítsa a jegyet és a házat.

Ez lesz a lélek döntése, hogy egyáltalán ezzel a témával akar-e foglalkozni. Nem emlékszem, hogy Lilith lány a munkája kapcsán érintette-e az anyagiakat, de a Felszálló és az ide fókuszáló Pallasz Athéné erre előbb-utóbb késztetni fogja őt.

Lehet, hogy félre értettem, de a 2. ház ura a (Bika) Vénusz lehet, vagy jelen esetben a Kosnál a Mars.

A Jupiter-Vénusz kapcsolódást értem, de az a Halakban és a Rákban képződik, és csupán a Vénusz zsebében csörgő pénz miatt számíthat ebben az esetben. Az jó, amit a bezárt Kosról, Marsról és a Vénuszról írtál, de a Neptunuszt kérlek magyarázd meg.

Csak ismételni tudom, hogy szárnyal a fantáziád, ami nagyon jó, különösen a beleérzéseid, amik túlmutatnak egy sima fejtésem, de arra figyelj, hogy a fejtés alapját mindig a horoszkóp hiteles prezentálása adja!

2016-03-30  19:33
    Mcsaba (14982)
    előzmény:
  29. 2016-04-04 16:4614993.

Szia Penelopé!

Én annyiban korrigálnám az általad leírtakat, hogy nem mindig utasítja el az illető egyén a Deszcendens által jelölt jegyet. Sőt! Még érdekesnek is találja, annyira más mint ő. Párkapcsolat esetében első időkben nagyon is jól működik a páros (Vízöntő-Oroszlán), de aztán a szürke hétköznapokban elkezd a másik idegesítővé válni, mert nem tudja megérteni a Vízöntő a lényegében teljesen más Oroszlánt. Ilyen esetben csak a szeretet esetleg a kompromisszum készség szokta megmenteni a kapcsolatot.

Hiába, a Deszcendens még a fizikai testünktől is a legtávolabbi ponton helyezkedik el, és azt fejezi ki, hogy mit vársz a társadtól. Megmutatja a külső világodat ill. a másokkal való kapcsolataidat. Az Oroszlán egy "luxus" kapcsolat, ami a mindent felforgató Vízöntő Aszcendensnek érdekes lehet, de nem hosszú távon, mivel a Vízöntő a hideg értelmet  és a hűvös távolságtartást képviseli.

Egyébként helytálló és jó amit írsz, egy kicsit hiányolom a jellemzésnél a pozitívumokat, kicsit elhajoltál a negatív tulajdonságok elemzése felé.

2016-03-28  17:05
    Penelopé (14981)
    előzmény:
  30. 2016-04-04 16:3214992.

Dear remipoker1234!

Sajnos nem tudok angolul. Ha van a csoportban valaki, aki tudna veled kommunikálni, megköszönném.

2016-03-26  05:20
    remipoker1234 (14977)
    előzmény:
  31. 2016-04-04 16:3014991.

A félelmeid és bizonytalanságod, és főleg az érzékenységed a vizes jegyekben álló bolygóidnak köszönhetők.

Amikor a munkahelyeid kudarcairól beszélsz, az erősen megtámadott Vénuszodat látom a 6. házadban és a Rák jegyében.

Jó esetben ebben a házban a Vénusznak az lenne a dolga, hogy kellemessé varázsolja a munkád kapcsán a hétköznapjaidat, hogy szeresd teljesíteni a kötelességedet. Ezzel szemben félelmeket, elégedetlenséget élsz át és a kötelességedet csupán addig tartod számon, amíg kedvedet leled benne, utána elkezd a munkád iránt érzett lelkesedésed leszálló ágba menni. Szinte észre sem veszed, hogy ebben neked mennyi a részed, mert amint szavaidból kiveszem, nem magadban érzed, ill. keresed a hibát.

A te személyiségeddel játszva tudnál nagyon jó munkahelyi légkört teremteni, szeretetre méltó vagy, és a kollegák is meg tudnának szeretni.

De mindehhez itt a feltételes mód. (Nem tudom már, hogy írtam-e, hogy most van a Szaturnusz (első) visszatérésed, mely a munkahelyi változást, és rendszerint a teljes megújulást elősegíti)

De most térjünk vissza a munkádhoz. Az szeszki-kvadrát ami a Vénusz és a Szaturnusz között van, már mutatja, hogy egy régóta cipelt karmát a munkáddal kapcsolatban már félig meddig megoldottál, tehát van remény, hogy sikerüljön egy jó munkakör megtalálásával megelégedésedre beilleszkedni. A kvadrátból még a jele is kifelé mutat, tehát fel a fejjel, megtalálod azt az utat, ami olyan munkához vezet, amit szeretni fogsz. Ez a fényszög számodra a 6. házban, a munka területén hozhat megoldást.

Számodra a legelőnyösebb munkahelyek a kommunikációval kapcsolatos kereskedői (pl. könyvkereskedő), levelező, tolmács és újságíró munkakörök lennének a legjobbak. Nem áll messze tőled az a terület sem, ahol külfölddel, utazással és külkereskedelemmel kapcsolatos feladatokat oldhatnál meg. Szívem szerint lelki tanácsadást vagy lelki segélyt nyújtó foglalkozásra buzdítanálak. Korodat tekintve, egyiket sem lenne problémás elsajátítani, amihez csak kedvet érzel!

2016-03-25  22:12
    Lilith.lány (14976)
    előzmény:
  32. 2016-04-04 15:5514990.

Most veszem észre, hogy a Lilith.lány horoszkópjában is hasonló az állás!!!

Tehát a Mérleg karakterhez fűződő analógiákkal kapcsolatosan már szerzett tapasztalatokat ?

33. 2016-04-04 15:4814989.

Kedves Mamóka!

Egy olyan horoszkóppal találkoztam, amelyben a Rák és a Bak bezárt jegyek. És a Holdcsomópontok a Bakból a Rák felé mutatnak.

Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben a  Sárkányfarok jelzi-e a előző életekben megtapasztalt, megélt Bak által képviselt analógiákat ?

És ez miként egyeztetődik a bezárt jegyekre vonatokozóan a "meg nem élt életterületekre" ?

34. 2016-04-04 14:1114988.

Erről az előzőben írtam, a meglátásod és elemzésed az Uránusz esetében kiváló!

2016-03-25  19:50
    Lilith.lány (14974)
    előzmény:
  35. 2016-04-04 14:0914987.

Azon ne csodálkozz, hogy néha előtör belőled a komolyság. Két bolygód járkál föld jegyben, az egyik a Mars, a másik pedig a  Neptunusz.

Ezekből a jelentősebb - mert személyes bolygó is - a Mars. Aszcendens közeli, ami a Vízöntő tulajdonságaidat felerősíti, nem is kicsit, erre pedig még rádupláz a Nap Uránusz szembenállás. Az Uránusz a születési uralkodód, és az ő cselekvése nagyban befolyásolja a karakteredet.

A Mars Vénusz szembenállás sok esetben meghatározza a szerelemhez (szexhez) való hozzáállását, és ez is okozhatja a komolyság érzését Lilith lánynál. Ugyanakkor az Uránusz akadályozza a "hős útját", a Nap tevékenységét. Kiszámíthatatlanná teszi Lilith lány viselkedését időnként, és ez sajnos megmutatkozik a szerelmi életében is, holott talán erre ő maga még nem jött rá, vagy nem is gondol. Itt is előjöhet az önfejűség, mely sehová sem vezet.

Mivel most sorselemzést készítünk, ezzel együtt jár az önismeret is, ezért fontos lenne a feltett miértekre adott válaszokat elfogadni és felülbírálni Lilih lánynak.

2016-03-25  19:49
    Lilith.lány (14973)
    előzmény:
  36. 2016-04-04 13:5314986.

A Plútó helyzetéhez és a Holdhoz való kapcsolódásához szeretnék még hozzátenni.

Érdekes szempontokból közelíted meg Csaba a fejtéseidet. Próbáld meg egy kicsit élethűbben megfogalmazni a mondandódat, úgy a laikusok számára is érthetőbbé válik. Egyébként jók a meglátásaid, és igen egyediek.

Mivel a Skorpióban, a saját jegyében áll és retrográd a Plútó, elég hatékony még így is.  Felerősítheti Lilith lány akaratát, ami nem mindig pozitív módon nyilvánulhat meg. Ezért nagyon fontos lenne élete során megtanulnia, hogy hogyan szeliditse meg az ösztöneit, hogyan uralkodjon magán,  hogy cselekedeteivel nehogy ártson másoknak, vagy magának. Sajnos ez a bolygó állás is hatással volt gyermekkora keserves valóságára, a despota szülő képét is jelzi ez a Plútó.

A Hold Plútó trigont tekinthetjük úgy is, hogy érzelmileg feloldja, vagy legalábbis segítséget nyújt ahhoz, hogy a nehezebb szituációkból ki tudjon jönni Lilih lány. Elsősorban tabudöntögető ez a konstelláció, szeretné felfedni a titkokat, és itt kapcsolódik ahhoz, hogy művelje az ezotériát. A Hold hatására le tud szállni (meditációval) a saját érzelmei mélységeibe, és ezáltal megismeri a saját motivációit, hajtó erejét. Ez nagy segítség tud lenni, ha valóban elkezdené a meditációt, még akkor is, ha kezdetben csatlakozna egy csoporthoz, és vezetett meditációt folytatna. Érvényre tudná juttatni az előző életéből hozott lelki hatalmát.

2016-03-25  10:37
    Mcsaba (14972)
    előzmény:
  37. 2016-04-04 13:3414985.

A Szaturnusszal kapcsolatos kérdésedre válaszolva, azt tudom mondani, hogy a Szaturnusz, a karma ura minden utat és tevékenységet megnehezít, de mivel ezt általában tanító jelleggel teszi, ezért, ha nehezen is, de a cél elérhető ezzel a "segítséggel".

Az Aszcendens és az MC esetében nem a karriervágyat emelném ki, inkább azt, hogy ott a segítség ahhoz, hogy kitartással és fokozott önuralommal elérje a célját.

2016-03-24  16:54
    Mcsaba (14971)
    előzmény:
  38. 2016-04-03 14:5614984.

Szia!

Olyan erős értelemben vett különc nem vagyok, tehát nem vagyok egy eltávolodott vagy kitagadott családtag, viszont sok mindenben nem egyezik az életfelfogásom a családoméval. Ezt értsd úgy, hogy például a testvéreim alap világnézete nagyjából azonos a szüleimével, főleg apáméval (ő a hangadó ezen a téren), az enyém már nem annyira. Ez leginkább akkor szilárdult meg bennem, amikor elköltöztem tőlük. Egyébként ez nem okoz különösebb feszültséget, mert az életembe kérdés és kérés nélkül nemigen szólnak bele a többiek, nem is nagyon kritizálnak. Elvi vitákba meg ritkán szállok bele. Közölni vagy jelezni szoktam gyakran, hogy valamit másképp gondolok, de itt általában megáll a dolog, mert sosem kellett még komolyabban megvédenem az álláspontomat.

A gyereknevelés nagyobbik része tényleg anyámra hárult, bár fogalmam sincs, hogy melyikőjük választása volt ez a felállás, mert harmadik gyerekként már egy kész, bejáratott rendszerbe érkeztem. Érzelmi téren apám azért ott volt, de a fizikai szükségletek kielégítése és a nevelés mégis inkább anyámra maradt. Akkoriban (még most is azért) ez volt az általános felállás a családokban. 

A szüleim közül inkább apámra hasonlítok, még külsőre is, vele sokszor könnyebb beszélgetni, viszont vele volt mindig a több ellentétem és vitám is. Anyámban sok a blokk és a fájdalom, vele nehézkesebb egy mélyebb, lelkizős beszélgetésbe menni, viszont a hétköznapok egyszerűbbek vele. Érdekes módon úgy érzem, hogy most nagy szüksége van rám valamiért.

Az anyai elvárások annyira nem voltak hangsúlyosak, soha nem kért tőlem lehetetlent vagy azt, hogy más legyek, mint aki. Viszont volt olyan párkapcsolatom, ahol nem tudtak elfogadni olyannak, amilyen vagyok. Egy ideig bírtam, aztán besokalltam. Amiről te írsz, a pótolhatatlanság vágyott érzése, a kritika visszautasításként megélése, nem a párkapcsolataimban jön ki, hanem a munkámban! De ott nagyon erősen. Ott sosem vagyok elég jó magamnak és nagyon nagyon félek attól, hogy kudarcot vallok. Ha valamit hibázok és ezt más is észreveszi és szóvá teszi, legszívesebben elsüllyednék. Sőt, nem is elsüllyednék, hanem inkább kitörölném a létezésemet a tér-idő kontinuumból. Tudom, hogy nem feltétlenül akar bántani, aki ilyet mond, de magam előtt érzem vércikinek saját magamat, ha érted, mire gondolok.

2016-04-03  09:57
    TündérPanna (14983)
    előzmény:
  39. 2016-04-03 09:5714983.

Sziasztok!

Kb 1 hétig nem tudtam belépni a fórumra, mert nem engedett be a rendszer...

Folytatnám az elemzést a családi karmával: 

NAP-URÁNUSZ Szembenállás: Lilith lány horoszkópjában a Nap az apát jelképezi, főleg mivel a IV. házban áll! Az Uránusz-Nap szembenállás azt jelenti, hogy a szülött és az apa teljesen más személyiségűek, nehezen vagy egyáltalán nem tud azonosulni az apjával. Nagy a távolság közöttük. Jelentheti azt is, hogy a családon belül Ő a különc. De Neki feladata, hogy más legyen! Azzal tud fejlődni, ha Önmagát bátran felvállalja, és ne gyötörje lelkiismeret-furdalás azért, mert Ő a különc a családban. A család történetében többször ismétlődhetett hasonló eset, hogy valaki, aki kicsit más volt, mint a szűk környezete, ki lett rekesztve, nem ismerték el, és ezért inkább feladta egyéniségét és beleolvadt a környezetébe. Ezt a karmikus folyamatot kell itt megszakítani, vállalnia kell egyéniségét, érzésit, gondolatait és ebből nem engedni! Ami viszont fontos, hogy a családját el kell fogadnia olyannak, amilyen, a gyökereinket tisztelni kell, nem kell azonosulni, de el kell fogadni!

HOLD az 5. házban: Itt a Hold a Nap házában van, ez arra utal, hogy a családban, a gyereknevelésben az anyáé a vezető szerep.  Az ilyen anyuka, hajlamos úgy viselkedni, mintha csak ő lenne a gyermeknek, és az apa háttérbe szorul, igazi anyatigrisként viselkedik. Ez egy szoros gyermek-anya kapcsolat, nem mindig pozitív, de erős!

Mivel a Hold szemben áll a Neptunusszal, a szülött sokszor érezheti úgy, hogy sosem fog tudni megfelelni az anyai elvárásoknak. Később ezt átviheti saját kapcsolataiba is, fontos lesz, hogy, megfeleljen társának, szeretne pótolhatatlan lenni, a kritikát nagyon nehezen viseli, sőt hajlamos visszautasításként megélni! Ez sokat árthat az általunk már sokszor emlegetett önbizalmának! Lilith Lány! Szerintem a legfontosabb: Nem szabad mindent a lelkedre venni!!! Meg kellene próbálni a kritikákat nem támadásnak venni, elgondolkodni rajtuk. Sokszor, amikor megkritizál minket a környezetünk, azzal nem bántani akar, csak felhívni a figyelmünket olyan dolgokra, amiben esetleg változtatnunk kellene.

Erre megvárom mit mond Lilith Lány, és aztán folytatom...

40. 2016-03-30 19:3314982.

Az anyagi javakat jelölő területről próbálkoznék írni egy keveset:

- Jupiter a 2. Ház ura trigonban a 6. házban lévő Vénusszal.

Arra gondolok, hogy mivel a Jupiter szerencsét, bőséget hozhat, így különösebb nehézségek nélkül elérhető az anyagi gyarapodás. Mégpedig a saját erejéből fakadóan. Úgy, hogy a hétköznapi munkába való befektetés gyümölcsözik. Vagyis a munkahelyen végzett tevékenységnek köszönhetően.

- Azonban Neptun is a 2. Ház ura és így fennáll az is, hogy kicsúsznak a gyűjtött értékek a keze közül. Az élet napos oldalát járva, a különféle szórakozások, kedvtelések közepette vigyáznia kell, hogy a barátok ne használják ki a jóhiszeműségét vagy tájékozatlanságát.

- Aztán mivel a kettős ház bezárja a Kos jegyét, talán arra utal, hogy nem nagyon szerzett olyan tapasztalatokat, hogy képes legyen foggal-körömmel, úgy igazából felvenni a harcot a gyűjtött értékek megvédéséért. És a Mars támadja is a Vénuszt. (Erőszakkal veszik ki a kezéből?)

Megkérlek, javítsatok ki, ha rosszul látom a dolgokat.

41. 2016-03-28 17:0514981.

Sziasztok!

Kicsit lemaradtam a fejtésben, de sajnos hét közben nem sok időm van. Úgy látom a Deszcendensről még nem esett szó….

Deszcendensed Oroszlán jegyében áll. A Deszcendens alapvetően egy "árnyékpont" is ("a másik felem") a Milyen nem akarok lenni, amivel a leginkább nem tudok azonosulni. Ez az a részed amit a leginkább elutasítasz magadban.

Nálad itt az Oroszlán jegyében a diktatórikus, tekintélyelvű, nárcisztikus, egoista, kérkedő tulajdonságok kerülnek elutasításra.

Partneredre hajlamos vagy ezt kivetíteni.

Olyan párkapcsolatot látok amelyben egy gondolkodó, filozófikus alkatú férfi a párod, (Nyilas Junó) akire fel tudsz nézni. Gyöngéd tudsz vele lenni és kedves. (Rák Vénusz) Azonban egyfajta "szülőpótlékot" keresel benne és nehéz megkülönböztetni érzéseidben a szeretet a ragaszkodástól. Könnyen kerülsz az érzelmi függőség rabjává. Hogy magadhoz közel tartsd hajlamos vagy arra, hogy túlzott dominanciát gyakorolj.(DC Oroszlán)

Megnyilvánulhat ez olyan ösztönös párválasztásban,  hogy olyan partnert választasz aki eleve gyengébb, aki mellett nem „fenyeget” az, hogy ki keljen nyílni és kapcsolódni hozzá a női minőségeknek hangot adva. Hajlam az önimádatra is, a magasztalásra. Esetleg olyan partnerre aki dicsőít, és mindemellett átengedi az irányítást.  Igazából nem engedsz teret a társnak, hogy részt vállaljon a családi szerepben. Ebből adódóan arra lehetsz figyelmes, hogy a párod sokat dolgozik, utazik tehát távol marad a családtól, esetleg a Nyilas Junó miatt befelé forduló filozófus alkatú lesz.  A vízöntő aszcendensed itt is megmutatkozik, hiszen mint nő ,anya és feleség a férfi szerepeket is hajlamos vagy  gyakorolni a párkapcsolatban.

Az Ikrekben álló Napod tovább erősíti azt a jellemvonást, amellyel nem tudsz felnőttként elköteleződni és az érzelmeket felvállalva teljességet megélni a kapcsolatban.  Egyfajta távolságtartás figyelhető meg az érzelmeidben, miközben mint egy gyermek ragaszkodásoddal  érzelmi függőségbe kerülsz. Nem tudom érthető e mit akartam érzékeltetni.

Szép Napot Mindenkinek !

2016-03-26  10:03
    mamóka67 (14978)
    előzmény:
  42. 2016-03-26 11:4514980.

Kellemes Ünnepeket kívánok Mindnyájatoknak!!!

Örömet, Egészséget és ELÉGEDETTSÉGET !

Szeretettel, Csaba.

43. 2016-03-26 10:0714979.

Szia Csaba! Fogok válaszolni a jogos kérdéseidre, csak most egy kis türelmedet és bocsánatodat kérem!

2016-03-24  16:54
    Mcsaba (14971)
    előzmény:
  44. 2016-03-26 10:0314978.

Nagyon boldog és áldásos Húsvétot kívánok mindenkinek, és a lányoknak sok locsolót.

Ünnepek után folytatjuk. (Bár aki akar, nyugodtan írjon)

45. 2016-03-26 05:2014977.

Then the retrograde planets could be read to some kind of hindering effects. And in your case, it is also those of R Pluto mean that the spiritual abilities only in the prime of your age are beginning to move beyond the surface.

taruhan bola  |  capsa online 

46. 2016-03-25 22:1214976.

A családtagokkal szemben mindig kénytelen voltam kiállni magamért, ha a helyzet úgy adta. És gyakran úgy adta, mert vagy az apámra jött rá a hoppáré, hogy mindenben neki van igaza és aki nem úgy ugrál ahogy ő fütyül, az idióta, vagy a testvéreim (kettő van, idősebbek) próbáltak lenyomni, mint ahogy a kistesókat szokás. Sokszor még a félrerakott kajámért is meg kellett küzdenem. De valódi tét nem volt, mint ahogy a tanárokkal sem. A családomban bíztam, hogy szeretjük egymást vagy ha nem, akkor is tudom magam függetleníteni tőlük, hiszen ők pont úgy kénytelenek elviselni engem, mint én őket. Ha meg tarthatatlan lenne a helyzet, akkor elég lenne megvárni a nagykorúságot és el lehetne költözni, a napi kapcsolattartás sem kötelező. A tanárokkal sem voltak fenntartásaim, ha érvényesíteni akartam az érdekeimet (általános és középsuli, egyetem más lenne), mert egyrészt tanköteles koromig ők is kénytelenek voltak elviselni, másrészt jó tanuló voltam és akkor még bíztam a képességeimben és hogy támogatás nélkül is vihetem valamire.Tehát nem kellett igazából velük együttműködni, vagyis nem éreztem ilyen kényszert.

Hatóságokkal nem sok dolgom volt, a munkahelyen viszont rengeteg félelmem van, ezt az előző hozzászólásomban kifejtettem.

2016-03-25  10:37
    Mcsaba (14972)
    előzmény:
  47. 2016-03-25 21:0114975.

Pont amikor idáig jutottam az olvasásban, merült fel bennem, miután nagyjából kezdett összeállni a fejemben a kép saját magamról, hogy eddig egész életemben passzív voltam. Mindig csak megtörténtek velem a dolgok, ritkán volt olyan szituáció, amikor én irányítottam volna az eseményeket. Többnyire inkább csak reagáltam. Azt hiszem, ennek az alacsony önértékelés mellett az is lehet az oka, hogy az átlagosnál erősebben hatnak rám a környezet ingerei, így éppen elég energiafelhasználást jelent ezeket feldolgozni, visszacsatolni. A saját akaratom érvényesítésére meg már egyszerűen alig marad valami. 

Sokáig erősen élt bennem az a vágy, hogy megfeleljek másoknak. Hogy tiszteljenek és kedveljenek az emberek. Mert csak így érezhettem magam biztonságban, hogy senki nem fog bántani. Mostanában kezdtem elengedni ezt az elképzelést. Inkább kevesebb emberrel érintkezem és megbánás nélkül mondok nemet, ha valamiben nem áll módomban segíteni, akkor is, ha a másik megpróbál lelkiismeret furdalást ébreszteni bennem. Ez még csak kísérletező fázis, mert egyelőre nem érzem magam túl összeszedettnek. Most még gyakrabban kerülöm az embereket és a kényes szituációkat, mint amikor beleállok egy ilyenbe. Tudom, hogy nem ez a jó irány, átmeneti megoldásnak viszont jelenleg megfelel. Azaz mégsem egészen. A magánéletemben okés, mert senkire nem vagyok rászorulva igazán. A munkában viszont kiszolgáltatottnak érzem magam, ha másokkal kell együtt dolgoznom. Ott még nagyon erős a megfelelési vágy. Félek nemet mondani, mert ha belém kötnek, nincs semmi, amibe belekapaszkodhatnék. Szükségem van a fizető állásra, nem merem kockáztatni a főnökök és kollégák jóindulatát. És érdekes módon pont hogy sosem tudok megtartani sokáig egy állást. Hiába vagyok tanulékony és szorgalmas, ha emellett alulképzett vagyok és ki nem állhatok másokkal dolgozni.

Szeretnék valamiben szakértő lenni, olyan, akit a tudásáért tisztelnek és nem fogják sűrűn támadni, mert szükség van a hozzáértésére. A tanulás lenne a megoldás, de nem tudom, milyen irányban. Nem tudom, hogy mivel foglalkoznék szívesen. Több lehetőséget is elszalasztottam annak idején, mert sajnos hallgattam olyanokra is, akik lebeszéltek az ötleteimről. Tudom, hogy ezt nem lett volna szabad. Amit írtok, ugyanezt támasztja alá.

Az egyedüllétet jól viseltem mindig, szerettem "szingli" lenni, mondjuk igaz, hogy nem sokszor és nem sokáig voltam az. Sajnos kevés időt találtam magamra és a karrierépítésre. 

2016-03-24  14:10
    mamóka67 (14970)
    előzmény:
  48. 2016-03-25 19:5014974.

Van még egy nagyon fontos fényszög a képletemben, ez a Nap-Uránusz szembenállás. Fő jellemzője ennek az állásnak a hirtelen és meggondolatlan ötletek nézőpont váltások (jellemzően rosszkor, rossz helyen) és a türelmetlenség. Sajnos előfordul, hogy amikor betelik valamivel a poharam, leszáll a vörös köd és minden ésszerű meggondolást mellőzve kitörök. Olyankor képes vagyok olyat tenni vagy mondani, amit később megbánok. Ez általában akkor áll elő, amikor tehetetlennek és cselekvőképtelennek érzem magam. Például ha valaki le akar nyomni, és a helyzet megengedi, hogy ezt megtehesse, mert valamilyen oknál fogva függök a jóindulatától. Hosszú távon mondjuk sose vált a káromra, ha kiléptem egy rossz helyzetből, de tudom, hogy egy kicsit is megfontoltabb cselekvés mellett kevesebb veszteséggel szálltam volna ki bármelyik szituációból. 

2008-03-30  08:11
    mamóka67 (1)
    előzmény:
  49. 2016-03-25 19:4914973.

Végre újra lett élesztve a gépem, így tudok írni a fórumba. 

A Nap fényszögeinek elemzését kaptam feladatul. Az Aszcendens és a Nap közötti másfélkvadrát az egyik. Ez a fényszög, amennyire tudom, energiájában a kvadráthoz hasonló, de annál valamivel gyengébb erőkifejtésű. A Nap, ami az önbizalmat, az önmeghatározást jelenti, konfliktusba kerül azzal a résszel, amit a világgal akarunk láttatni. Ezt úgy tudom elképzelni (de ha hülyeséget írok, javítsatok ki, kérlek), hogy akinek ilyen állása van, azt nem pont olyannak látja a környezete, mint amilyennek meghatározza saját magát. Lehet, hogy akaratlanul is rejtegeti a valódi személyét, mert nehezen tudja összeegyeztetni a Nap és az Aszcendens energiáit. 

Ebben a horoszkópban azonos elemű jegyekben található a Nap (Ikrek) és az Aszcendens (Vízöntő), tehát sok hasonló vonás található a kifelé mutatott és a belső személyiség között. Ezek a levegő elemhez tartozó vonások a frissesség, légiesség, változatosság, kapcsolatteremtés, rugalmasság, újítási vágy, kötetlenség, racionalitás, mozgékonyság. Az Ikrek minősége változó, ez még rugalmasabbá, mozgékonyabbá, valamint alkalmazkodóképessé, szétszórttá és befolyásolhatóvá teszi ezt a levegős jegyet. Ezzel szemben a Vízöntő szilárd minőség, tehát minden újítási vágya és kíváncsisága mellett van benne egy adag kitartás, megőrzési vágy, önfejűség és merevség. Emellett a kezdeményezés sem annyira erős oldala mint a többi levegő jegynek.

Ez a másfélkvadrát úgy vettem észre, hogy halványan érzékelhetően jelenik meg az életemben. Néha van bennem vívódás a kíváncsiság, nyitottság és a konokság, kihívásoktól való félelem között. Szívem szerint lazán, derűsen állnék mindenhez, semmiben nem foglalnék állást, a visszacsatolások viszont inkább azt mutatják, hogy láthatóan túl komolyan veszem magam.

2008-03-30  08:11
    mamóka67 (1)
    előzmény: