Kedves Fórumozók!

A következő napokban némi ráncfelvarráson esik át az NLCafé, célunk a mostaninál könnyebben kezelhető felhasználói felület. Megeshet, hogy egyes funkciók átmenetileg nem érhetőek el, türelmeteket kérjük! A fórumon böngészni, hozzászólni, topicot nyitni természetesen továbbra is tudtok. Jó böngészést!

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

16336 hozzászólás
  1. 2017. november 15. 07:2516336.

http://maivilag.com/2017/11/itt-a-horoszkop-2018-ra-lassuk -milyen-evunk-lesz/

Itt a 2018-as horoszkóp előrejelzés. Mit gondoltok, mennyire lehet ezeknek hinni?

2. 2017. november 12. 20:1816335.

Szia Arany!

Szívesen leírom a dátumot, de inkább e-mail-ban küldeném el. 

3. 2017. november 12. 16:2316334.

Kedves Blue! A tranzitok önmagukban még nem garantálják, hogy sikeres lesz az illető, mivel nem varázsbabok.
    Abban segíthetnek, hogy jó időpontban lépjen, vagy jól időzítsen kapcsolatokat, esetleg rásegítenek a tehetségre.
    Azonban minden esetben kell hozzá az illető is - lehetőleg már tiszta karmával.
    A kérdés szerinti művészeti vonalra, vagy irodalmi témára a Jupiter, Merkúr, Vénusz, Szaturnusz segíthet rá.
    Esetleg ötleteivel az Uránusz.

Sokat segítenél, ha megadnád a kérdéses személy adatait, hogy lehessen neki akár progressziót, akár tehetséget, képességet keresni. 

Enélkül úgy érzem, hogy használhatatlan a tanácsadás. 

előzmény:
    Blue249 (16333)
    2017-11-09  14:21
  4. 2017. november 9. 14:2116333.

Valaki tudja esetleg, hogy milyen tranzit szükséges ahhoz, hogyha valami nagyobb vonulmenű dologba vág bele az ember és szeretné, hogy sikeres legyen? Esetleg művészeti és irodalmi pályán?

5. 2017. november 9. 05:1816332.

Kedves Penelopé!

Köszönöm szépen a válaszod, kedves vagy!

előzmény:
    Penelopé (16331)
    2017-11-08  19:18
  6. 2017. november 8. 19:1816331.

Kedves Arabskorp.

Egy kis kitartás. A Szaturnusz éppen az MC-n azaz a jövő, cél meghatározó pontján áll. Itt ad feladatot, és néha egy kis korlátot. Csak hogy tudjuk ha visszatekintünk erre az időszakra, hogy ezt az akadályt is át tudtuk ugrani. :) Lassú mozgású bolygó ezért idő amig lassan elhagyja ezt a pontot, de már folyamatosan távolodni fog .

A Mars pedig a VII házadban jár éppen. Azaz a külvilágból jövő támadások ilyenkor aktivabbak.  De olyan december 20 körül házat vált a radixodban.

Szóval kitartás..

Minden jót Neked !!

előzmény:
    arabskorp. (16330)
    2017-11-05  07:37
  7. 2017. november 5. 07:3716330.

Köszönöm szépen Mamóka! Nagyon sokat segitettél. Valahol éreztem ezt, csak kellett a megerősités, hogy helyes az irány. Köszönöm!

előzmény:
    mamóka67 (16329)
    2017-11-05  00:45
  8. 2017. november 5. 00:4516329.

Nem teheted meg, hogy lemondj az álmaidról, mert akkor soha nem leszel boldog. Neked ez az utad, tanulj és vizsgázz! A Szaturnusz  időnként próbára tesz, hogy megtanítson az utadon járni, és harcolni azért, amit el szeretnél érni.

Az élet rengeteg igazságtalanságot tartogat számunkra. Nem mehetsz bele ebbe a csapdába. Próbáld meg elfeledni a sérelmedet, és kitartó szorgalommal, igenis végig vinni az álmodat. A segítő szándék, mely benned van, mindig elnyeri a jutalmát, de neked is kell tenned érte, sokszor összeszorított fogakkal! 

előzmény:
    arabskorp. (16328)
    2017-11-04  21:31
  9. 2017. november 4. 21:3116328.

Drága Mamóka!

Hát nagyon nem egyszerű a képletem... Nagyon köszönöm, amiket irtál. Igen, volt már fejtésem jó pár évvel ezelőtt. Mivel most átalakitás alatt van a fórum, nem tudok belépni a leveleimbe, nem tudom megnézni a számát. A mostani leirás sokat segit nekem, újabb dolgokat magyaráz meg (ezekről eddig nem volt szó). Igen a Plutó... Három komoly kapcsolatom volt... A férjem, aki nagyon fiatalon meghalt, azután fiam Apukája, aki játékgépezett, majd az utóbbi kapcsolatom - ahol a párom kőkeményen nárcisztikus.... és sikerült teljesen padlóra küldenie..... Onnan próbálok "visszakapaszkodni"... Elkezdtem az eü-i iskolát, a hospice a szivem csücske, ebben szeretnék elhelyezkedni.... Eddig minden simán ment, csak ötöseim voltak... Aztán jött az anatómia és vele egy újabb pofon.... Annyira méltatlanul, igazságtalanul járt el velem a tanárnő.. Itt inogtam meg... Hogy akkor ez az utam vagy ez csak egy "felkérdezés" a sorstól, hogy tényleg ezt akarom és végigviszem? Nem értettem, miért kapom ezt.... Kettévált az út és nem tudtam eldönteni, hogy mit tegyek... Kiálljak magamért és ezeket a "visszaéléseket" elmondjam vagy vizsgázzak mindenből? 

előzmény:
    mamóka67 (16327)
    2017-11-04  18:30
  10. 2017. november 4. 18:3016327.

Szia arabskorp!

Megnéztem én is a VII. Házadat és egy-két karma jelölő bolygót is. Ebből a házból a Plútót emelem ki, mely jelzi itt, hogy ha életed során buktál bármiben, azt mindig mások okozták. Valahogy akikkel találkoztál, azokkal a kapcsolat általában katasztrófával végződött. Mindig a legnehezebb eseteket sikerült kiválasztanod.  A normális, kedves férfiak csak ritkán keltették fel az érdeklődésedet. Nem tudom, hogy most párkapcsolatban élsz- e, de fiatalabb éveidben elég sok megaláztatás ért.  És ezt a Plútónak köszönheted, mely rosszkor volt rossz helyen. Ő okozta azt is, hogy bármit hagytál, csak szeressenek! Ugyanakkor csak úgy tudtad elfogadni őket, ha levették az álarcaikat, és őszintén megmutatták a valódi énjüket is. 

A Szaturnusz üzenete az 5-ös Házban igazából nem a gyerekekre vonatkozik. Alapvetően a Szaturnusz mindig büntet, ha valaki nem akarja követni a szabályait, persze a büntetésen keresztül tanítani akar, de elég kemény tanítási módszerei vannak. Ennek a büntetésnek/tanításnak az eszköze lehet például az, hogy valamilyen okból kifolyólag az ember nem tud/nem akar gyereket vállalni. De ez csak eszköz, és nem maga az ok! 
    A Szaturnusz az 5-ös Házban felelősségvállalásra tanít. Arra, hogy az oké, hogy az ember törtet, és szeretne felfelé jutni, de vállalja a felelősséget azért, amit tesz, pláne azért, ha a saját értékrendjével ellentétes dolgot tesz. 
    A másik vonal az, hogy az 5-ös Ház azt mondja: "Ezt akarom tenni". A Szaturnusz ezzel szemben azt, hogy "Ezt kell tenned." E között a két dolog közötti ellentét igen sok feszültséget okoz az életedben, és ezt úgy lehet csak feloldani, ha megtanulod, hogy azt akard tenni, amit tenned kell, nem pedig azt, amire vágyódsz! Hogy megtanuld viselni azt a terhet (a tetteid következményeit), amit az élet rád rak, hogy beismerd: igen, ezt én tettem (nem más a hibás, hanem én), ennek vállalom a következményeit, és felelősséget vállalok érte. Ez viszont hosszú évek, évtizedek munkája, a Szaturnusz által eléd tett próbákat sosem lehet hipp-hopp letudni. 

A Leszálló Holdcsomópont a 2. házban jelzi, hogy előző életedben erősen vonzódtál a titokzatos, misztikus, a 8. házzal kapcsolatos dolgokhoz. (az ilyen karmával megáldott emberek félnek leginkább gyermekkorukban a haláltól, ők hoznak előző életükből a legtöbb szexuális visszaélésre való hajlamot). Feladatod ebben az életben egy új értékrendszer kialakítása, belső energiáid pozitív felhasználása
    A Pholus a Halakban és a XII. Házban sokszor jelez olyan eseményeket vagy képességeket, amelyek az öröklődési folyamatban egy négy generációval korábbi őshöz kötődnek. Ő a felelős a távozás, eltávolítás a családi otthonból, és idegen környezetbe kerülésért. Kényszerű elválás szeretteidtől vagy a családtagoktól. Képesség vagy képtelenség arra, hogy a nagy, sorsfordító változásokat megélj. A sors tudatos felvállalása a feladatod az életben, tedd a dolgodat és ne lázadj. A horoszkópod rengeteg jó dologra is felhívja a figyelmedet, koncentrálj arra, és a kudarcokat az életedben a karmád számlájára írd. Most, hogy pár dolgot én is elmondtam rólad, próbáld úgy befolyásolni a sorsodat, hogy mindig a napos oldalon járj.
    Úgy emlékszem, hogy fejtettelek már, vagy csak írtam pár sort a karmádról. Ha igen, akkor jelezd a hsz. számát!

előzmény:
    arabskorp. (16322)
    2017-11-02  18:01
  11. 2017. november 4. 17:4116326.

Kedves TündérPanna!

Nagyon köszönöm a segitségedet! Elemezgetem még a leirtakat, az eljövendő időszak pedig tetszik. Köszönöm!

előzmény:
    TündérPanna (16325)
    2017-11-04  16:47
  12. 2017. november 4. 16:4716325.

Kedves Arabskorp,

A szolár évedről, ami 2017- okt 30-tól 2018. okt 30-ig tart: 

Ebben az évben fókuszba kerül a gyermek téma, a saját vállalkozás, a saját kreativitásod kibontakoztatása, az ötleteid megvalósítása.

Nem tudom, hogy van-e gyermeked, de több utalás is van a szolár képletedben, hogy gyermekáldásra igen nagy az esély!

Fontos lesz ebben az időszakban a tanulás és a kommunikáció. Sok minden fog múlni ebben az időszakban azon, hogy kinek mit mondasz, hogy fogalmazol, illetve az is hogy kinek mit "fecsegsz" ki, főleg családi körben.

Ebben az évben nagyobb figyelmet fog kapni az egészséged, az egészséges életmódra való törekvés.

Késztetésed lesz megrefomálni a dolgaidat ebben az évben, új nézőpontokat alakíthatsz ki, megváltozhat kicsit az eddigi gondolkodásod, nagyobb szerepet fognak kapni az elveid, hajlamossabb leszel a töprengésre.

Nagyobb szerepet kaphat ebben az évben a család, a gyökerek.

Illetve ebben az időszakban ráléphetsz egy olyan önismereti útra, ami a későbbiekben nagyon meg tudja majd könnyíteni az életedet. Sok mindent fogsz meg tudni saját magadról.

Sok sikert hozzá! 

előzmény:
    arabskorp. (16324)
    2017-11-04  05:03
  13. 2017. november 4. 05:0316324.

Kedves TündérPanna!

Köszönöm szépen. Esetleg a szolárról is tudnál irni pár dolgot?

előzmény:
    TündérPanna (16323)
    2017-11-03  21:12
  14. 2017. november 3. 21:1216323.

Kedves Arabskorp,

Tény, hogy igen hangsúlyos a VII. ház a képletedben. 

Elsősorban itt áll a Napod, tény, hogy nagyon a ház végén, de még itt, ez arra utal, hogy a VII. ház által jelzett életteületen szeretnél ragyogni, a VII. ház pedig a külvilág, a párkapcsolat, a házasság, de a felvállalt ellenségek és a peres ügyek háza is. Nagyon fontos számodra a környezet, fontos, hogy mit gondolnak rólad, és hogy Te hova tudod elhelyezni magad a társadalmoban.

Úgy gondolom kifejezetten fontos Neked, hogy legyen párkapcsolatod, illetve az, hogy felvállaljanak, feleségül vegyenek.

Jó a diplomáciai készséged, viszont igen kritikus vagy a környezeteddel szemben, Te viszont nehezen tűröd a kritikát és ez okozhat nézeteltéréseket életed során. Illetve az is, hogy magasak az elvárásaid másokkal szemben. 

Tanulnivalód mindenképpen a külvilággal való kapcsolat kialakítása, megtalálni a hangot másokkal. 

előzmény:
    arabskorp. (16322)
    2017-11-02  18:01
  15. 2017. november 2. 18:0116322.

Kedves TündérPanna!

Köszönöm, amiket irtál. Minden igaz belőle. Abban kérhetem még a segitségedet, hogy irj pár dolgot a 7-es házamról. Mit jelent itt ez a sok bolygó? Egyszer valaki tett utalást arra, hogy nem könnyű a helyzetem a külvilággal. Annyi biztos, hogy bárhová kerülök, ott valahogy történik vagy megváltozik valami. Köszönöm Neked!

előzmény:
    TündérPanna (16321)
    2017-11-02  09:00
  16. 2017. november 2. 09:0016321.

Kedves arabskorp,

Az, hogy ez a mostani eset pontosan miért történt Veled, sajnos nem lehet születési vagy szolár képletből megmondani :(

Analógiákat lehet látni a képletedben, amiket rá lehet húzni például erre az esetre is:

- Nagyon nagyon magas az igazságérzeted és különleges képességed van, hogy mindent hátrahagyva csak és kizárólag az igazságra fókuszálj, ez nem csak a saját életedre/ügyeidre igaz, hanem másokkal kapcsolatban is, ha másokat ér sérelem mellettük is teljes mellszélességgel kiállsz, hogy védd az igazukat. Ha ez nem sikerül, vagy falakba ütközöl, akkor ez mélyen érzelmileg visel meg Téged.

- Az is látszik a születési képletedben, hogy sok leckét kapsz életed során olyan helyzetekben, amikor önállóan a saját ötleteidet szeretnéd megvalósítani, amikor saját erőből akarsz valamit létrehozni

- Van utalás a képletedben arra is, hogy életed során nem most találkozol először nyílt ellenséggel, akikkel általában azért szállsz szembe, mert úgy érzed a saját céljaid elérése érdekében ez elkerülhetetlen

- Amikor sarokba vagy szorítva hajlamos vagy sértődésre, duzzogásra, lefagyásra, bezárkózásra, tanulnod kell átadni magadat az érzelmeknek, éld meg és tapasztald meg az érzelmek teljes skáláját, nem tudom milyen az érdeklődésed, de sokat segítene Neked, ha nem a fizikai síkon keresnéd az örömöket/javakat, hanem magasabb szellemi/spirituális szinteken

Ránézek majd a szolár évedre is!

Szép Napot!

előzmény:
    arabskorp. (16320)
    2017-10-31  17:27
  17. 2017. október 31. 17:2716320.

Kedves TündérPanna!

Köszönöm szépen Neked is a hozzászólást. Az iskolát persze be szeretném fejezni, lehetőleg ott, ahová most járok - bár gondolkoztam, hogy átmegyek egy pesti iskolába. Igazából engem leginkább az érdekel, hogy miért kaptam ezt a helyzetet - ez az, amit nem tudok megfejteni. Esetleg nem tudnál belenézni a jelenlegi képletembe. Pont most változik az éves horoszkópom is, mivel ma van a születésnapom. Köszönöm szépen!

előzmény:
    TündérPanna (16319)
    2017-10-31  10:01
  18. 2017. október 31. 10:0116319.

Kedves arabskorp,

Maximálisan értem és átérzem a problémádat, ez egy irgalmatlanul igazságtalan helyzet.... 

Több módja van kezelni ezt a helyzetet, viszont előtte mindenképpen magadban kell tisztáznod, hogy mi a cél, mi a fontos(abb)!

Az, hogy megszerezd ezt a papírt mindenáron? Kell ez a végzettség ha törik, ha szakad? Csak ez az egy iskola/tanfolyam van erre? Vagy tudsz máshol tanulni? Vagy az a legfontosabb, hogy ebben a helyzetben igazságot tegyél, és Te szeretnél ebből győztesen kikerülni? A későbbiekben minek lesz nagyobb haszna számodra, ha meglesz a végzettséged, vagy az, hogy lemondasz erről az oklevélről de igazságot teszel, esetleg lejáratod (hozzáteszem jogosan) az ilyen pedagógust, esetleg tanfelügyelet elé viszed az ügyet, és mondjuk elbocsájtják Őt legvégső esetben?

Mi a cél? (nincs jó vagy rossz válasz!)

Kitartást Neked! 

előzmény:
    arabskorp. (16318)
    2017-10-30  20:39
  19. 2017. október 30. 20:3916318.

Kedves Arany!

Köszönöm, szépeket irtál. Tudom, igazad van.... (persze a másik oldalon ott az igazságérzetem és a végtelen megbántottságom és a kérdőjelek..). Igen, hajlok arra is, hogy elmenjek vizsgázni... Csupán még mindig nem értem, mi a feladatom ezzel a helyzettel és miért kaptam.... Ha esetleg van egy kis időd, irsz pár dolgot arról, hogy "többre vagyok hivatva"...? Nagyon jó jönne most nekem.. Köszönöm szépen!

előzmény:
    Arany (16317)
    2017-10-30  20:23
  20. 2017. október 30. 20:2316317.

Kedves arabskorp.!

Mintha magamat hallanám. De mindannyiunknak van remény - én ezért szolgálok. 

Kérlek, beszélj Mamókával a megadott email címén, vagy itt a többiekkel és kérj tőlük egy elemzést, valószínűleg sok mindent megértesz belőle. 

A tanulmányi esetedre én továbbra is azt javallom, hogy menj el vizsgázni, és ne törődj a világ egy jelentéktelen porszemével, ami épp a te szemedbe hullott. Ennél többre vagy hivatva a képleted alapján és ezt kár lenne futó problémával akadályozni. 

Tisztelettel: Arany

előzmény:
    arabskorp. (16316)
    2017-10-30  17:39
  21. 2017. október 30. 17:3916316.

Kedves Arany!

Tudod az a helyzet, hogy 42 éve vagyok alázatos és nálam "egótlanabb" nem sok ember van. Egész életemben mások voltak a fontosak, magammal nem nagyon törődtem. Alázattal tűrtem a nárcisztikus szülőmet, páromat, alázattal ápoltam beteg páromat, aki meghalt. Az október nagyon sűrű és nehéz volt nekem. Derült égből villámcsapásként ért a tanárnő eme húzása. És teljességgel érthetetlen. Tudod még ha 1-2 dologról lenne szó... De ő rengeteg dolgot megsértett és messzire ment... Ezt nem teheti meg... Az hogy totál érzéketlenül állt ahhoz, hogy Aput műtétték, majd a felépülése elhúzódott és majdnem az intenzivre került - egy dolog. De az, hogy nekem 5 jeggyel vizsgáznom kell, miközben másokat 3 és 4-gyel lezárt... Aztán átirta rosszabbra a már megirt dolgozatomat.... stb. stb. Azért ezek igy együtt elég kemények. Olvastam egyébként, hogy most sok területen "borulnak" a dolgok.... Mint pl. a szex. zaklatás.... Most jelentkeznek az áldozatok... Szóval azt gondolom, hogy van egy határ amikor valakinek szembe kell fordulni az ilyen viselkedéssel és igenis ki kell állni.... 

előzmény:
    Arany (16314)
    2017-10-30  05:10
  22. 2017. október 30. 17:2816315.

Kedves Mamóka!

Nem maradt ki semmi... Hát én sem értem... Valamiért valószinűleg kaptam ezt a sorstól, csak nem tudom megfejteni, hogy miért. Pontos dátumot nem tudok. 1-2 hete tart ez a dolog. Beszéltem vele, teljesen felesleges volt... 1-2 levélváltásunk után gondoltam, személyesen megpróbálom mielőtt az igazgatóval beszélnék, de nem jártam sikerrel. 

Köszönöm!

előzmény:
    mamóka67 (16313)
    2017-10-30  04:59
  23. 2017. október 30. 05:1016314.

Kedves arabskorp.!

Annyit kérdeznék, hogy képes vagy levizsgázni a kérdéses tárgyból? Mert ha igen, akkor tedd meg. 

Onnan a többi már múlt és haladhatsz tovább. 

Elszámolni a jövőnkkel kell, nem az egonkkal. Az egészségügy amúgy is kemény pálya, soha nem rólunk szól, hanem a betegről - a "másikról" - és ehhez mérten bírálják el a tanárok is.  Ez egy vizsga, hogy képes vagy-e az alázatra. 

előzmény:
    arabskorp. (16312)
    2017-10-29  14:54
  24. 2017. október 30. 04:5916313.

Kedves arabskorp!

Remélem nem maradt ki a leveledből semmi lényeges. Ugyanis nem értem, ha már egyszer megírtad 70%-ra, akkor miért kell ismételned. Én kérnék a helyedben egy időpontot tőle, és tisztáznám vele. 

Ennek ellenére, meg fogom nézni a horoszkópodat, bár dátum szerint nem írtad, hogy ez mikor történt.

1 2 3 4 5

Legnépszerűbb cikkek