Keresés a fórumban

Asztrológiai jegyek és karmák (
49
 embernek tetszett)
Több Ezo topik »
»

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

1. 2015-07-06 13:1314729.

Szerintem sokat tanulhattok egymástól, még ha lehetnek is surlódások, szóval érdemes lenne belemenned! Már persze, ha úgy alakulnak a dolgok... Nem kell félni a Skorpióktól - én is féltem tőlük, aztán a lányom Skorpió lett és imádom! :)

A Holdak kvadrátja mondjuk nem pont jó dolog, és az oppozíciók miatt lehet, hogy néha értetlenül fogtok egymásra nézni, de szerintem minden élesben derül ki, szóval ismerkedjetek, aztán meglátjuk, mi lesz belőle!

Azt is érdemes nézni, hogy az ő bolygói neked melyik házaidba esnek - pl. a Vénusza az Aszcendensed körül igazán kellemes lehet, nem véletlenül akadt meg rajta a szemed!

2015-07-06  12:26
    Zafire (14728)
    előzmény:

-----------------------------------------------------------
    Vanitatum vanitas
  2. 2015-07-06 12:2614728.

Kedves fórumozók!

Érdekelne a vélemémyetek az ellentétekröl! 

Soha nem tetszettek az idösebb férfiak, de most van egy fiú aki felkeltette a figyelmemet az évtizedes korkülönbség ellenére.

Az aszcendensét sajnos nem tudom (az enyém myilas), de a föbb bolygoink mind szemben állnak! Az én napom bika az övé skorpió, merkurom  ikrek övé nyilas(1 fokon belül), vénuszom szintén ikrek az övé szintén nyilas, a marsom vizöntö az övé oroszlán, felszálló holdcsomóm halak neki szűz.  Van egy hold bak-mérleg kvadrát, a többi planéta viszonylag rendben(jupiter bika-szűz, szaturnusz bak-szűz, lilith szűz-szűz, pallas vizöntő-vizöntő) Lehet hogy menekülnöm kellene előle? Nem merülne fel bennem ez a kérdés ha nem egy skorpiorol lenne szó. Korábban már irtátok nekem hogy müvész lesz a párom, és ö történetesen az.

Válaszaitokért elöre is hálás köszönet!

Csodálatos napot mindenkinek!!

3. 2015-06-30 17:1814727.

Kedves Mamóka,

nagyon szépen köszönöm és természetesen türelemmel kivárom a sorom:)

Üdv: Zsuzsi

2015-06-30  16:55
    mamóka67 (14726)
    előzmény:
  4. 2015-06-30 16:5514726.

Kedves fórumozó Barátaim!

Mindenkinek tett ígéretemet - neked is huazsu - maradéktalanul teljesíteni fogok, csupán a türelmeteket kérem, júl. 20-a után ismét fejtem a kéréseiteket, de addig nem tudok ezzel foglalkozni.

Megértéseteket köszönöm! Mamóka

2015-06-29  16:05
    huazsu (14725)
    előzmény:
  5. 2015-06-29 16:0514725.

Kedves Mamóka67,

nagy csodálattal olvasom a topicodat és szeretném én is a segítségedet kérni abban, hogy mi olvasható ki a képletemből (magánélet, munka és bármi egyéb): 1976. ápr. 04. 10:33 Debrecen

Nagyon szépen köszönöm: Zsuzsi

6. 2015-06-28 14:1314724.

Szia cicavirág1119!

Örülök, hogy ránk találtál, mert a problémádra választ leginkább nálunk kaphatsz. Megértem az elkeseredésedet, de főleg a kilátástalanság érzését ennyi csalódás után.

Megnézem, hogy mi várható, és azt is, hogy milyen karma köt össze benneteket. Kérem a türelmedet, mert rengeteg a munkám.

Ha elkészülök (nem lesz teljes fejtés, arra számítanod kell), majd értesítelek priviben!

2015-06-28  09:45
    cicavirag1119@freemail.hu (14723)
    előzmény:
  7. 2015-06-28 09:4514723.

Kedves Mamóka!

Még csak most csatlakoztam ehhez a topikhoz, de máris kéréssel/kérdéssel fordulok hozzád.

2010-ben új szerelem érkezett az életembe, minek hatására végre kiutat láttam az addigi rossz házasságomból. Őszintén megmondom, nem gondolkodtam sokáig - és és bár úgy láttam, hogy valamivel nehezebb körülmények közé fogok kerülni -, ugródeszkának használtam ezt az új kapcsolatot, hogy végre kiszabaduljak abból a régóta érzelemmentes életből, amit a férjem mellett kellett naponta megtapasztalnom.

Nem bántam meg, hogy léptem, sőt azóta el is váltunk már.

Viszont az új kapcsolatom messze nem váltotta be a hozzáfűzött reményeimet. Valószínűleg tényleg arra volt csak jó, hogy az addigi helyzetemből kiszabaduljak.

Eltérő családi értékrendet képviselünk mindketten, és igen nehéz egymáshoz közelítenünk ezen a téren. Értem ezalatt a pénzügyeket (bár nem vagyunk közös kasszán), a lakás tisztaságát, a szabadidő eltöltését stb.

A kérdésem az lenne, hogy látsz-e valamilyen esélyt arra, hogy valaha is a klasszikus értelemben együtt tudjunk élni? Mert most mindkettőnknek van külön lakása (egyre több időt töltök a sajátomban a nézeteltérések miatt), egy-egy gyermekünk (nagykorúak már), akik velünk élnek.

Arra is kíváncsi lennék, hogy vajon milyen karmát kellene ebben az életünkben egymás felé lerónunk?

Adataink:

Férfi: 1971. 02. 28.    16 óra 29 perc  Gyula

Én:   1969. 11. 19.     9 óra 07 perc    Budapest

Válaszodat előre is köszönöm!

Üdv.: Szissy

8. 2015-06-26 17:1414722.

nagyon örültem a válaszodnak csypyke!

Sokan kérik a fejtést, aztán a negatívumokat nem fogadják el, és ezért marad minden a régiben. Pont itt a bizonyíték nálad: nehéz rátérni arra az útra, melyet számunkra előírtak az égiek, de megéri!

Sok örömöt és kitartást kívánok: Mamóka

2015-06-25  20:04
    csypyke (14719)
    előzmény:
  9. 2015-06-26 17:1114721.

Ha már más is fejtette a kommunikációt, mint meghatározó részét a horoszkópodnak, akkor csupán arra gondolhatok, hogy nem teljesen pontos a születési dátumod.

A személyes bolygók és az Aszcendens bizonyos esetekben olyan gyorsan haladnak, hogy sok esetben már 10 perc eltérés is valaki másnak a képletét tárja elém.

Jó úton jársz, ha ismerkedsz az ezoteriával, sok örömöd lesz benne! Puszi.                                   

2015-06-26  13:15
    titus28 (14720)
    előzmény:
  10. 2015-06-26 13:1514720.

Köszönöm szépen! Majdnem telitalálat. :) Ezt a beszédkészséges dolgot sajnos nem tudom hasznosítani, mert nem megy, bármennyire is állítja az összes horoszkóp. Sose ment, sose szerettem. Kínlódás az egész. Ennek mi lehet az oka? Majd utánanézek jobban. Az mennyire lehet fontos, hogy az aszcendensem a jegy legvégén van, majdnem a másikban? A régi karmikus múlt különösen érdekes. Pár hónapja nagyon foglalkoztat az okkultizmus, ennek is biztosan utánajárok. Talán emiatt sem érzem, hogy kötődnék ehhez a világhoz. Sokkal érdekesebb számomra, hogy máshol mi van. Az űrkutatás, sci-fi, fantasy mind nagyon érdekel. :)

2015-06-25  10:42
    mamóka67 (14718)
    előzmény:
  11. 2015-06-25 20:0414719.

Kedves Mamóka,

Nagyon köszönöm a gyors választ. Elsőre nehéz belátni, de valóban sokszor én vagyok saját magam gátja, ezt belátom. Ezen igyekszem változtatni, de nem mindig sikerül, de köszönöm a biztatást és a tanácsokat, igyekszem megfogadni. :)

2015-06-25  08:47
    mamóka67 (14717)
    előzmény:
  12. 2015-06-25 10:4214718.

titus28 a karrierje, a céljai és az egészsége iránt érdeklődött.

Ikrek Nap, Vízöntő Hold és Rák Aszcendens a képlet jellemzői. Személyes bolygóidból leginkább a földies jegyekben álló planéták vannak kevesebben. Tehát a földjegy jellemzői azok, amiket tanulni jöttél a Földre.
    Inkább az önmagadra állított, saját magadat meghatározó személyiség vagy, a külvilág kevéssé befolyásoló számodra.

Befelé forduló, zárkózott típus és finom, megérző és álmodozó személyiség vagy.  A legszeszélyesebb alkat - igazi hangulatember.

Mindenre lassan, de sokszor túlságosan is érzékenyen reagálsz Szelíd, gondoskodó, odaadó és romantikus a  természeted. Kerülöd a konfliktusokat és óvatosan, de azért célratörően haladsz előre, bár mindig foglalkoztat a múlt.

Alkalmazkodó, empatikus és segítőkész vagy - elsősorban akkor, ha nem vagy ellenérdekelt ebben. Otthon- és családcentrikus, fontos számodra az érzelmi biztonság. Érzelgős vagy, és hajlamos az önsajnálatra, sértődékenységre.

Legtöbbször nehezedre esik megnyílni, de ha megbántanak, még inkább bezárkózol. Mivel születésedkor az Aszcendens uralkodó bolygója nem a felkelő jegyben volt, a személyiségedet másodlagosan ez a jegy is meghatározza. (Vízöntőben álló Hold) átszínezi.Széles érdeklődésű, extravagáns ember vagy. Vonz a tradíció és a modern egyaránt, és minden, ami formabontó, különleges.

Világod középpontjában a társ áll. Nagy jelentőséget tulajdonítasz annak, amit társad, párod elképzel vagy tesz, viselkedésedet a külvilágban társad vagy legközelebbi barátaid nagyban befolyásolják. Bevonod döntéseidbe és gondolataidba partneredet, ezzel nagyfokú harmóniát vihetsz a kapcsolataidba - ha úgy döntesz, hogy egyáltalán elkötelezed magadat. Mivel világodnak középpontjában a partner vagy a közeli barátok állnak, hajlamos lehetsz teljesen függővé válni tőle/tőlük, hiszen a társas kapcsolatoknál számodra nincs meghatározóbb.

Kapcsolataidban nem az érzelmek a legfontosabbak számodra, hanem a hasonló meggyőződés, az elvek. Barátaidat közelebb érezheted magadhoz, mint családtagjaidat. Szeretsz kitűnni, különlegességedet hangsúlyozni, a sorból kilógni, szenzációvágy jellemez Ugyanakkor érzékeny vagy, fejlett a szociális érzéked, humánus, aki szereti a társaságot; bár sokszor érzed magadat kívülállónak, ugyanakkor mégis szükséged van emberi kapcsolatokra az érzelmi stabilitáshoz.

A Júno aszteroida az értelmes, külvilág által vállalt kapcsolatokat jelképezi, és a mindennapi életben jelölt társat jelenti. Nálad nagyon jó helyen van, az 5. házban a szerelem, a gyerekek és a kreatívitás házában. Mellette áll a Szaturnusz, mely ebben az esetben nem a szigorát mutatja, , hanem a témában jó energiákat hoz létre. A harmonikus kapcsolataidat megerősíti, tartósítja a férjhez meneteledre irányuló törekvéseidet. (Ha már megtörtént, múltidőben értendő).

Egy Nap-Szaturnusz szembenállás pedig nehezíti az apa és a társ közötti kapcsolatot, gyakori ütközést idézhet elő.

A Chiron kis karma bolygó közvetlenül a Merkúr mellett állt születésedkor a képletedben.  Ez tanulással és önkifejezéssel kapcsolatos sebeket jelent, melyeket a múltadból (előző életedből) hoztál, talán most tudat alatt működik nálad. Megoldásra vár, de remélhetőleg a társcentrikusságod ezt segít átlépni.

Mutatja a Merkúrod, hogy előző életedben nem kaptál megfelelő oktatást,, annak ellenére, hogy jó képességeid voltak.  Ez az együttállás nálad magas fokú intelligenciát jelöl, tehát a tehetségedhez mérten, bármilyen szakmában, vagy úton indulsz, sikerrel jársz. Ha pályát választasz, különösen a jó beszédkészségedet használd ki.

A Kos MC-vel  az életcélod az önfenntartás, az önmegvalósítás, új területek meghódítása, a konfliktusok elfogadása.

A 7. házban lévő Holdaddal Futószalagon érkeznek életedbe az élmények. Hangulataidat, érzeti önátélésedet a partnered, és általában a külvilág határozza meg; emocionális függésre hajló természeted miatt egyedül nem tudsz kiteljesedni. Csak akkor érzed magadat biztonságban, ha van párod. Társkapcsolataid érzelmileg igen felfűtöttek. Sokat foglalkozol partnereddel, de hajlamos vagy rátelepedni, mert tőle várod a lelki impulzusokat. Sokszor teljesen alárendeled magát. Alkalmazkodó és gondoskodó vagy, mindez pedig nyomasztólag hathat a célszemélyre. Kapcsolataidban inkább te vagy a passzív, a befogadó, aki könnyen követi partnere érzelmi mozgását, átveszi és átéli minden rezdülését.

A Rák Vénuszod miatt lágy és mély érzelemvilágú, érzékeny, kedves, elragadó és odaadó természet vagy A légy a levesben amiatt van, hogy ez a Vénusz a horoszkópod 12. házában volt születésedkor, így érzelmeidet elfojtod, és gátlásaid miatt nem tudjod kimutatni, ezért lehetséges, hogy szerelmednek tárgya semmit sem tud érzéseidről. Viszonyaidat eltitkolhatod, titkos, vagy plátói szerelmi viszonyokat tarthatsz fenn, és könnyen kiszolgáltatott helyzetbe kerülhetsz érzelmileg. Erős az empátiád, a önfeláldozó- és segítőkészséged. Spirituális érdeklődést és képességeket is jelezhet ez a bolygó állás..

Kérdeztél az egészségeddel kapcsolatban, jó érzéked van a testi -lelki problémáid megérzéséhez, és az itt álló Neptinusz azt mutatja, hogy érzékeny lehetsz a betegségekre, olyanokra, melyek aztán nem tisztázottak. Mivel hajlamos vagy a munkahelyi és egyéb konfliktusokat a testedben levezeti, többször is megtámadhatnak heves, tisztázatlan, akut megbetegedések. A Mars karma fényszögeit tekintve, lehet olyan krónikus betegséged, melyet az előző életedből hoztál.

Azzal az elvárással jöttél, hogy a kapcsolatokat és egyensúlyt megteremtsd, és arra törekedj, hogy mindenkinek jó legyen a környezetedben, és szeressenek. Legyen szép, harmonikus és stílusos az otthon, melybe érkezel.  Aki ezzel az IC-vel (Mérleg) jön, az a karma szerint a „béke gyerek”, mert ha a szülők között esetleg probléma adódott, az érkezésével az megszűnik. Ám az is előfordul, hogy ez a lélek őrlődik a két szülője között, mert ez a karmája, és ezzel teljesíti tanulási feladatát.

Régi karmikus múltad itt látszik, ez nem az első inkarnációd, csupán csak nagyon ritkán inkarnálódtál, inkább hosszú időkig lélekvezető voltál „pszichopompos”, akinek közvetítő szerepe volt, a lelkeket vezette egyik világból a másikba.

Az élet végedet is tisztán látni itt: szép, hosszú élet, békés, kényelmes otthonban, jó anyagi körülmények között, tudatod birtokában, szeretteid körében.

Tudnod kell, hogy ez nem teljes sorselemzés, csupán egy kis kiragadott, de összefüggő részlet, melyet erősen átszínezhet a teljes képletfejtés.

13. 2015-06-25 08:4714717.

Csipike a jövőbeni érzelmi életének alakulásáról szeretne megtudni valami biztatót. Reménykedjünk.

Halak Nappal és Ikrek Holddal jöttél, egyik víz, a másik levegő, egyéniségedben ez dominál, és a levegő minduntalan borzolja a vizet, és cselekvésre készteti. Többnyire rajtad múlik, hogy a találkozásaidnak lesz -e pozitív végkifejlete. Sajnos a probléma onnan adódik, hogy esélyt sem adsz az olyan kapcsolatnak, ahol első látásra már nem leszel szerelmes. Idővel rá kell jönnöd, hogy az igazi, szívbéli kapcsolatoknál nem a külső számít!

Pedig törekedned kellene arra, hogy hogy megtaláld a lélektestvéredet, mert a horoszkópodban a Ceresz aszteroida közvetlenül a sorsodat beteljesítő MC pontja mellett áll. A Ceres az anyaság megtestesítője, a feltétel nélküli szeretet jele, az MC pedig a kiteljesedés, a karrier és a cél területe.

A horoszkópod sok életeseményt jelez. Számodra a külvilág nagyon meghatározó, inkább másoktól függő vagy, mint a belső érzelmeidtől. Az idegen hatásokat jobban beengeded az életedbe, hatásukra szívesebben döntesz, mint a saját megérzéseidre.

Gyengédség, álmodozás, jó befogadó készség és fantázia dús vonások jellemeznek. Ez mind azt mutatja, hogy bátran felvállalhatnád a párkapcsolatot egy hozzád hasonló, becsületes emberrel.

Az Oroszlán Aszcendens miatt kifelé forduló, nyitott típus vagy Magabiztos, büszke és méltóságteljes személyiség. Ha megjelensz valahol, mindenki észrevesz - tartásod van. Viselkedésed erőt sugárzó és nagyvonalú, sőt még rá is teszel egy lapáttal, és próbálsz még erősebbnek, fenségesebbnek mutatkozni, mint amilyen valójában vagy. Optimista, nyílt, lelkesedő, vállalkozókedvű és játékos a természeted. Szereted a társaságot, amelynek ura  vagy, és amelyet beragyogsz melegségeddel.  Elvárod, hogy mindenki elismerje nagyszerűségedet és dominanciádat. Az ellenvéleményt és a kritikát nemigen tűröd. Ha a leírtakból egy kis önkritikát gyakorolsz, akkor megtaládod az ellenszerét a hiábavaló keresgélésnek. Ne másokban keresd a hibát, bármennyire meg vagy győződve a magad igazáról, először mindig magadban kell számot vetni azzal, hogy te hol rontottad el.

Ikrek Holdaddal Érzelmeid illékonyak, mozgékonyak, hajlamos vagy intellektuális térre és értelmi síkra terelni őket.

Sűrű és sokirányú változások jellemzik hangulatodat, reakcióid gyorsak és könnyedek. Aktuális állapotaidat gyakran közlöd is környezeteddel. Élénk és csapongó a  képzeleted.

Ismérved az intellektuális lelkesedés. (ez is ismétlődik a horoszkópodban). Találékony, kíváncsi, szeszélyes és nyughatatlan vagy Nem kezdeményezel vitát, inkább  közvetlen és elbájoló vagy. Problémáidat értelmeddel, valamint remek alkalmazkodó- és kapcsolódó-készségeddel igyekszel megoldani.

Ha támadás ér, kitérsz az útból, és kommunikatív képességeiddel kísérled meg az ellentét feloldását. Bár nyílt vagy, és nagyon könnyen kapcsolódsz az emberekhez, ezt felületesen teszed, ezért nem mindig érzékeled mások érzelmi igényeit.

Igazán mélyen ritkán vagy  képes kötődni bárkihez, vagy bármihez. Ez a másik oka annak, ha esetleg magányos vagy.. Nem szeretsz egy helyben maradni, nagy a mozgásigényed, eleven, nyüzsgő, valószínűleg utazáskedvelő, barátkozó vagy, aki szeret beszélgetni.

A kötődés képtelenségeden fogsz tudni változtatni, mert a saját család alapításod nagyon fontos számodra, és az - ha még nem valósítottad meg eddig - hogy gyermeket hozz a világra.

A Regulus állócsillagról jöttél, ahol a sikert és a szerencsét beléd kódolták, azzal a feltétellel, ha soha senki iránt nem táplálsz bosszúvágyat. Itt az ég áldását kaptad a földi életedre. A sorsod a kezedben van, nem szabad mástól várnod az üdvösséget, magadnak kell kezedbe venned.

Elsősorban a saját lábadra kell állnod olyan szempontból, hogy nem fogadod el mások beleszólását az életedbe.

14. 2015-06-25 07:5914716.

Amikor ennyire rosszul kapcsolódik egymáshoz a Napotok, akkor már nehezített a kapcsolat. Az az igazság, hogy minden társas együttélést meg lehet valósítani, de nem biztos, hogy érdemes, mert rengeteg kompromisszummal és főleg megalkuvással jár életed során.

2015-06-24  22:12
    Gica18 (14715)
    előzmény:
  15. 2015-06-24 22:1214715.

Köszönöm! :) Az biztos, hogy nagyon sokat tanultunk egymástól, de sajnos úgy tűnik, teljesen külön utakon járunk, illetve fogunk járni.

2015-06-24  18:25
    mamóka67 (14713)
    előzmény:
  16. 2015-06-24 18:2814714.

Bocs! Nem vettem észre, hogy menet közben betű nagyságot váltottam!

2015-06-24  18:25
    mamóka67 (14713)
    előzmény:
  17. 2015-06-24 18:2514713.

Gica 18 párkapcsolatával kapcsolatban tett fel kérdéseket.Miután ránéztem a két horoszkópra, már első pillantásra láttam, hogy nem tökéletes ez a kapcsolat, de nézzük a fejtést egy-két aspektusból:

Nap - Hold Quadrat
    A férfit a Nap reprezentálja, a nőit pedig a Hold, és tulajdonképpen egy párnak tekintendők. Ez igen feszült kapcsolódást jelent; mint férfi és nő állntok diszharmonikus viszonyban egymással 

A férfi természetesen sugároz egy olyanfajta erőt, energiát, ami a számodra folyamatos frusztrációt jelent. Nőiségedet, emócióidat és hangulataidat nem érti, nem tudja támogatni, érzéketlen azokkal szemben, és ő sem kapja meg a megfelelő érzékenységet, figyelmet, törődést és ösztönzést erőinek kibontakoztatásához és kifejezéséhez.

Hajlamos uralkodni is a Hold (azaz te) felett. Leblokkoljátok, szinte megfojtjátok egymást, és mivel nem kapjátok meg, amire szükségetek lenne, elég nagy biztonsággal kijelenthető, hogy kiegyensúlyozott kapcsolatot nem lesztek képesek fenntartani

.De a fennálló feszültség hatására mély vonzalmat és szerelmet élhettek meg, és harcaitok is összetartó erővel hathatnak rátok - legalábbis kapcsolatotok elején. Később azonban akár odáig fajulhat kölcsönös elégedetlenségetek, hogy elviselhetetlenekké váltok egymás számára.

Várható csatározásaitok felemészthetik energiáitokat - mivel ez a kvadrát nagyon erős és karmikus negatív fényszög.

Ami még inkább erősíti az általam fent leírtakat, a Napotok pontosan szemben áll egymással. És ez bizony nem jó. Remélem jó a születési dátumotok!

Alapvető céljaitok, tudatiságaitok szemben állnak, ezért nehezen vagytok képesek egy irányba fejlődni. Bár kapcsolatotok nem az ideális helyzetet mutatja, egyértelműen negatívnak sem tekinthető: leginkább egy egyensúlykereső ellentét jellemzi azt, és egyben a másikban való - kétségtelenül nem feszültségmentes - kiegészülést jelenti.

Éppen ezért felfokozott izgalom, vonzalom, nagy serkentő- és ösztönzőerő lehet jelen viszonyotokban, annak ellenére, hogy neked másmilyen a férfiideálod Gondolkodtál már ezen?.   Tudatosan megélve a konstellációt nem feltétlenül jelez konfliktust, hanem - a másik fél személyes autonómiájának tiszteletben tartása mellett - egymás energiáinak intenzív és hatékony felhasználását - és sok tanulást.

Barátságban szerencsésebb helyzet, mint házasfelek között, mert utóbbi esetben azért túlságosan nagy lehet a széthúzó erő - mégis gyakran szerepel házastársak szinasztriájában (párkapcsolati elemzésében) ez az állás.

A Nap-Plútó trigon intenzív és kissé szélsőséges kapcsolatot jelez. Partnered egészen magával ragadhat, igen erős, mély vonzalom és ragaszkodás alakulhat ki közöttetek. Viszonyotok nagyfokú stimuláló, vitalizáló és támogató hatást tesz rád. Tudatosságoda t elmélyíti, gyökeres átalakulás felé ösztökéli, és testi energiáidban is megerősít. Hozhat olyan eseményeket is, amelyek segítőleg hatnak belső átalakulásodra.

Merkúr - Jupiter Oppozíció - szintén szembenállás.
    Partnered nagy ívű, és talán túlzottan optimista elképzelésekre, merész ötletek és tervek megfogalmazására inspirál téged. Mintegy ráderőlteti látókörének szélesítését, gondolatiságának kiterjesztését.Ez részben megihlet, másrészt egy állandó mentális feszültséget jelent az életedben, és túlkapásokra hajlamosíthat.

Az ő figyelme viszont a racionális szempontok, a részletek jelentőségére terelődhet a te nyomásodra. Valószínűleg sokat beszélgettek, és sokszor hosszasan vitáztok  Eszmecseréitek fárasztóan hatnak mindkettőtökre, esetleg az őszinteség is hiányzik belőlük.

Nagyon sokat lehetne írni erről a párkapcsolatról, de én most a  Szaturnusz-Hold szextil, (áldásos fényszöget emelném ki még.

Visszafogó hatást gyakorol az érzelmeidre, és a hangulati életedre,, de az igazságérzetedet fokozza. Erős ragaszkodás alakulhat ki benne irántad. Ez az állás nem a romantikus vonzalmat segíti elő, de javíthatja a kapcsolatotok nyugalmát, szilárdságát és tartósságát azzal, hogy elősegíti a mindennapos problémák (Szaturnusz) felelős megközelítését. Itta Szaturnusz segíti a kapcsolatotokat, az egymás iránti felelősség felerősítésével.

Ahhoz, hogy teljes képet kapjunk a párkapcsolatotokról, és a karmikus múltatokról egymással, egészében kellene fejteni a két képlet egymáshoz való viszonyát, mert így csupán egy töredék marad, melyet egyéb konstellációk még átszínezhetnek.

18. 2015-06-24 17:2314712.

Szia titus28!

Készítek neked is egy kisebb fejtést, főleg azokra a kérdésekre, amiket feltettél. Priviben értesítelek, ha elkészül, kérem a türelmedet!

2015-06-20  23:49
    titus28 (14711)
    előzmény:
  19. 2015-06-20 23:4914711.

Kedves mamóka!

Megértem, ezért felsőbb segítséget kértem. Eszerint a pontos idő délelőtt 8:54.

2015-06-20  12:20
    mamóka67 (14709)
    előzmény:
  20. 2015-06-20 13:1114710.

viktoriaa1993 kérésére az alábbiakat tudom válaszolni:

A bolygók túlsúlyban vannak a tavaszi és nyári jelekben. Ezért extraverziós tendenciájúak, vagyis hatásaik az emberben kifelé, a teremtett világ megragadására irányulnak. A tavaszi jelek erősen, aktívan, a nyáriak éretten inkább stabilan nyitottak a külvilág felé hatásaikban. A legerősebb a teremtett világ megragadására irányuló készség a Kosban és azután állandóan gyengül a Szűzig. Ebben a képletben tavaszi jelekben állnak inkább a bolygók.

Befelé forduló, de bármikor kinyílni képes, kissé megfoghatatlan személyiség vagy. Bár alapvetően zárkózott vagy, mégis társaságkedvelő, és kedvességed, (túl)érzékenységed, alkalmazkodóképességed miatt nem mindig tűnsz ilyennek. Igazi álmodozó, elsősorban megérzéseid és élénk képzeletvilágod vezetnek az életben. Empatikus, odaadó és hajlékony, romantikus természet vagy. Gyakran túlzottan is befolyásolható, határozatlan és nehezen kezeled a külvilág behatásait. Számodra természetes, hogy szinte a feloldódásig azonosulsz a dolgokkal és az emberekkel. A valóságot hajlamos vagy idealizálni, és önmagadat az áldozathozó, világmegváltó szerepében megélni.
    Mivel születésedkor az Aszcendens uralkodó bolygója nem a felkelőjegyben volt, a személyiségedet másodlagosan ez a jel is meghatározza, "átszínezi". Szerény, szemlélődő és gyakorlatias vagy. Az árnyalatokra és finomságokra igen érzékeny, mindent elemzel és rendszerezel. Önmagaddal szemben is kritikus. Aggodalmaskodó, néha akadékoskodó, de visszahúzódó, óvatos, és általában nem túlzottan közlékeny vagy. Legtöbbször precíz, és mindenben a tökéletességre törekszel..

Passzív és kifelé forduló egyéniség vagy. Mindaz erősen érint  ami a harmóniával, a szépséggel, és a stabilitással kapcsolatos. Nagyon érzelmes vagy. Konzervatív, biztonságra törekvő, nehézkes és lassú. Gondolkozásod, beszéded is megfontolt.Mindez a Bika Napodnak köszönhető.

Bár erős és gyakorlatias vagy,, nem szeretsz küzdeni, sem a dolgokba belemerülni.  Elhatározásaid szilárdak, messzemenően állhatatosak. Nem kockáztatsz, az állandóságot szereted, minden változást a téged támadó inzultusként élsz meg. Kapcsolataidban is hűséges, a végsőkig ragaszkodó, sőt birtokolni, kisajátítani vágyó, féltékeny típus vagy.

Birtoklási vágyad kiterjed minden más területre is. Csendes, türelmes vagy, nehéz kimozdítani nyugalmadból, nem konfrontálódsz, de ha mégis felbőszülsz, kő kövön nem marad. Nehezen higgadsz le, általában is lassan emészted meg a dolgokat vagy barátkozol meg azokkal. Egyébként egyáltalán nem vagy agresszív, de nem felejtesz.

Szereted az otthon melegét, a természetet, az életélvezeteket.

Sorsfeladatod ezzel a Holdcsomópont konstellációval (Felszálló a Bak jegyében), a családi kapcsolatokon keresztül megtanulni az érzelmek adását és elfogadását, valamint az önfeláldozást. Felelősséget kell vállalnod a családodért, az otthonodért és felvállalni a származásodat.

Fő elvednek kell lennie a gondoskodásnak. Előző életedben megtagadtad a származásodat, és nem vállaltál érzelmi kötődéseket Elfojtottad a lelki problémáidat.

Mások reakciói most is zavarba hoznak, az érzelmek kimutatását gyakran a gyengeség jelének véled. Önbizalmadat, erődet külső támasz helyett belső érzelmi biztonságodból kell nyerned.

Ebben az időszakban sok fontos találkozásra számíthatsz, melyek nagyban befolyásolják végzetedet, és amelyek közreműködnek a személyiséged formálásában. Olyan élményeid lehetnek bizonyos csoportokkal összefüggésben, amelyek mélyebb belátáshoz segítenek saját lelkeddel, illetve emberi sorsoddal kapcsolatban.

Az MC nálad a Nyilas jegyében van. A X. ház elején kezdődő tengely, és a horoszkóp legmagasabb pontja délen. Azokat a tulajdonságokat és hajlamokat mutatja, melyek az élet során egyre fontosabbak lesznek, melyeket ki kell bontakoztatni.

Nálad ez a tengely a magas ideálokat, a nemes lelkűséget, a magasabb képzettséget, az igazságosságot, az erős meggyőződések és a nemzetközi kapcsolatokat jelöli. Karma feladatod a szélesebb horizontok és a mélyebb megértés kibontakoztatása.

A Nyilas MC-vel mindenből talpra tudsz állni, és szuper lehetőségekkel halmoz el az élet.

Ősbizalmat is ad, mellyel maximálisan bízol a jövődben, és nem hiába.

Neked is tudnod kell, hogy ez nem teljes sorselemzés, ahol a bolygók és fényszögeik még átformálhatják a horoszkópodat, és megmutathatják a karmikus múltadat és az itteni feladataidat is bővebben.

21. 2015-06-20 12:2014709.

Szia titus28!

A személyes bolygók és az Aszcendens bizonyos esetekben olyan gyorsan haladnak, hogy 10 perc eltérés is egészen más horoszkópot ad ki, és az már nem te vagy. Ezért kell a percre pontos születési dátum. Én csak pontos adatok alapján dolgozom, és nagyon sajnálom, hogy nem tudok neked segíteni!

2015-06-16  17:43
    titus28 (14708)
    előzmény:
  22. 2015-06-16 17:4314708.

Sziasztok!

Ha még lehet, akkor szeretnék kérni egy elemzést, különös tekintettel a karrierre, életcélra és pár szóban az egészségre. A munkával, céllal kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok, remélem, hogy a horoszkópban van erre utalás. 1986.05.28. Budapest 10. kerület. Az óra-perc nincs meg pontosan, de délelőtt volt, úgy tudom 9 óra körül, úgyhogy legyen 9:00. Köszönöm szépen!

23. 2015-06-03 09:0914707.

Sziasztok!

Foglalkozott valaki az ikerlelkek asztrológiai megjelenésével?

Milyen jelek mutatkoznak a képletben ha két ember ikerlélek kapcsolattal születik?

Köszi Gabó

24. 2015-06-02 15:0214706.

Matyó Halak Napjeggyel és Kos Aszcendenssel jött, és egy érdekes részletet megmutatok a sorselemzéséből:

Karmánkat jelöli a Felszálló és Leszálló holdcsomópont, mely egy karma tengely, és a Szűz jegyéből a Halak jegyébe mutat a te képletedben. A két holdcsomópont egymással szemben helyezkedik el: 180°-ra.

Az ember bizonyos szituációkban felteszi magának a kérdést, hogy miért? Miért történik ez velem? Ezekre a kérdésekre a lelket megnyugtató választ a karma adja és jelenti.

Sokan vannak olyanok, akik nem találják a helyüket a világban, érzik, hogy valami nincs rendben velük, de nem tudják, hogy mi. Ilyenkor fennáll a veszély, hogy karmikus feladataink ellen cselekszenek, mert nem tudják, hogy milyen karmával születtek.

A Holdcsomópontok jelölik a múltunkat és a jövőnket. Amikor megszülettünk, a égbolton elfoglalt helyzetük jelezte a karmikus vétkeinket, beidegződéseinket, melyeket ebben az inkarnációnkban kellene jóvátennünk.

Megmutatják, hogy milyen jócselekedeteink voltak előző életeinkben, melyek miatt most szerencsésnek érezhetjük magunkat.

A Holdcsomópontoknak nincs köze a Holdfázisokhoz, akkor jönnek létre, amikor a Hold a Föld Napkörüli pályájának a metszéspontján halad át.

Többféle karmát cipelünk életünk során, ki többet, ki kevesebbet.

A te képletedben a Holdcsomópontok egy nagyon jó lélek életeit mutatják.

Túlzott megfelelni vágyás élt benned, ezért sokszor még hazugságra is képes voltál előző életedben. Vágytál a segítségre, de a segítőkezet mégis elutasítottad. Beteljesületlen vágyaid miatt lelki fájdalmaid voltak, ezeket magadba rejtetted, és a mostani hangulat ingadozásaid gyökere itt keresendő.

Segítőkész és áldozatvállaló voltál, a tökéletességre törekedtél. Rettenthetetlen önfegyelemmel, még az ellenségednek is megbocsátottál.

Most gyakran félsz és szorongsz oktalanul. És mint fönt már jeleztem ez az előző életedből jön, amikor sokszor voltál valami miatt veszélyben.

Most az a feladatod, hogy különbséget tegyél, ki az, akivel foglalkoznod kell, és mi az, ami csak hazugság, és elszívja az energiádat.

Foglalkoznod kell a test, a lélek, az egészség és betegség összefüggéseivel, mert ez a Szűz jegy egyik feladata. El kell sajátítanod a kritikus gondolkodást, őszintén ki kell mondanod, hogy mit érzel, és világosan meg kell fogalmaznod a céljaidat is. Meg kell szerezned a helyes ítélőképességet is.  Ha nyugodt, kiegyensúlyozott életre vágyódsz, nagyobb távolságot kell tartanod a világtól. Próbálj meg kissé gyakorlatiasabb lenni.

Sok tekintetben lehetsz elégedett magaddal, mivel igen éles eszű és ötletgazdag vagy, nem sokat tanulsz, és mégis tudsz, hoztál magaddal egy veleszületett intelligenciát, ráadásul meg is tudod valósítani az elképzeléseidet.

Ezzel látványos eredményeket érhetsz el, feltéve, ha találsz egy olyan helyet, ahol saját felelősségre dolgozhatsz. Pl. egy magán vállalkozást.

Csak ne legyél mindig türelmetlen, és ne akarj az igazság bajnokaként fellépni.

Ha ezt a tanácsot megfogadod, semmi nem állhat az utadba.

Minden megvan benned, ahhoz, hogy stílust teremts. Személyiségedből fakadóan irtózol a giccses, túldíszített harsány dolgoktól, Biztos ízléssel választod ki a ruháidat, melyek előnyös adottságaidat visszafogottan hangsúlyozzák, és még évek múltán is olyan divatosnak hatnak, mintha a legújabb kollekcióból válogattad volna.

Amibe belefogsz, az általában sikerül. Szívesen próbálsz ki új dolgokat, gátlás nélkül vágsz bele minden kalandba. Csak akkor csalódsz, ha túl nagyok az elvárásaid.

Összefüggéseiben nézni a horoszkópot, sokkal árnyaltabb képet ad, mint a kiragadott részlet.  De természetesen önmagában a leírtak is megállják itt a helyüket.

25. 2015-05-18 18:1914705.

Eperke!

Célokkal születünk, végig kell járnunk azt az utat, amit a felettes énünk (saját magunk) kitűz elénk, mint megvalósítandó folyamatot életünk során. Rendszerint ezen járunk is, de menet közben nagyon sok olyan hatás ér bennünket, amikor a benső énünk elfeledkezik erről, és eltér egy másik, talán vonzóbbnak tűnő útra. Ez természetesen nem tudatos, de idővel mindenki rájön, hogy ez nem az ő útja, mert egyre több problémája adódik, egyre nehezebbé válik az élete. Úgy szoktuk mondani, hogy "nem érzi jól magát a bőrében". Ekkor szokott az következni, hogy elkezdünk hibáztatni valamit, vagy valakit. Keresünk bűnbakot, amin, vagy akin le tudjuk vezetni a feszültségeinket, csupán arra nem gondolunk, hogy magunkba nézzünk, és ott keressük a hibát esetleg. Meg vagyunk győződve általában arról, hogy mi mindent a legjobban csinálunk, csak a világ esküdött össze ellenünk.

Akkor jön az asztrológia. Én tudom, hogy elsősorban hinni kell benne. Az élet engem igazol, mert abban az esetben, ha pontos a születési dátum, csodálatosan le lehet vezetni, hogy mit követtünk el, melyik volt a helytelen lépés az életünkben.

Útmutatók a Napjegyünk, a horoszkópunk X. Háza, az ott található MC pontja, és a Felszálló Holdcsomópontunk.

Karmára utalnak a 8. Ház, a Szaturnusz, a Chiron, de bizonyos konstellációk, fényszögek is a bolygók között.

Remélem, érthetően mondtam el, de teljes fejtést ne kívánj tőlem a topikban, mert ezt nem tehetem.

Nálad a X. Ház a Halakban van bolygók (energia) nélkül, a Nap, vagyis a "hős útja" elsősorban a Halakkal összefüggő tevékenységek megvalósítása, kapcsolódva a Napjegyedhez, a Mérleghez.

Ha elolvasod a két jegy jellemzőit, ill. tevékenységét, akkor látni fogod, ill. körvonalazódik, hogy mi a tanulási feladatod. Azért kell a teljes fejtés, mert ez még így önmagában sem elég. szükség van a fényszögekre, a karma tengelyek pozíciójára, és a fent felsorolt konstellációkra.

Azt pedig, hogy azon a sínen fut-e az életed, neked kell megállapítani a fejtés után.

2015-05-18  13:54
    Eperke2222 (14703)
    előzmény:
  26. 2015-05-18 14:1514704.

Szia missz!

Valóban, 6 ház üres a horoszkópodon, de ez nem azt jelenti, hogy meg sem éled őket, csak annyira sima, egyhangú, talán még problémamentes időszakok lesznek, mert nincs benne bolygó, ami gerjeszti az energiát Van 2 közbezárt jegyed is,  és házad, az Ikrek 11. Ház és a Nyilas 5. Ház. A közbezárt jegyek "felfüggesztett karmát" jelentenek, ha akarja a lélek megcsinálja, ha akarja nem, azt a területet nem éli meg "átugorja".

A Felszálló Holdcsomóponttal a képletedben együtt áll a Vénusz. Azt a feladatot rója rád, hogy adj esélyt, meg kell tanulnod szeretni önmagadat is. Kozma Szilárd vsz azért mondta, hogy serkentsd a visszajelzéseket,  mert rá kell döbbenned, hogy szerethető vagy, és elsősorban saját érzelmeidet kell megreformálnod magaddal szemben.Arra biztat, hogy legyél szép, legalábbis törekedj rá, legyél jó, és adj szeretetet, ill, mint említettem: adj esélyt olyanoknak is, akik első pillantásra úgy tűnnek, hogy nem az "eseteid". Köztük fogod megtalálni azt az embert, aki egy életre hűséges lesz hozzád, és elhalmoz a gondoskodásával. Az a dolgod karmikusan, ezt mutatja a Felszálló Holdcsomópont, hogy fogadd el a különböző embereket

Ez a konstelláció azt is mutatja, túl a karmikus jelentésén, hogy művészi adottságaid vannak, melyhez jó ízlés párosul, és harmonikusan kapcsolódik és segíti az életfeladataid megvalósítását.

Fel kell ismerned és ki kell fejlesztened a nőiségedet

A Júnóról már olvashattál az előző fejtéseimben, ő az a kisbolygó, mely megszemélyesíti a külvilág előtt vállalt kapcsolatainkat.  Nála még a Szaturnusszal való kapcsolódás is jó energiákat hoz létre az életedben.  Ha sikerül megvalósítani a harmonikus kapcsolatot, a Szaturnusz azt tartósítja, megerősíti

Nem tudom, h mire gondoltál, amikor azt írtad, h 37 éves korodban lesz pozitív.

Lassan érő és fejlődő típus vagy, ezt a Szaturnusz-Nap kapcsolódásodból látom. Komoly, érett és megbízható személyiség vagy, ezért szembe kell nézned a valósággal.  Teherbírásod nagy, ezért arra buzdítalak, hogy türelemmel, nyitott szívvel fordulj a világ felé. Ha jógázol, vagy meditálsz, el tudod kergetni a sötét gondolataidat, és a pozitív gondolkodás már fél győzelem. A zárt és üres házaiddal ne törődj, te a bolygók segítsége nélkül is meg tudod valósítani azokat, ami pedig nem megy azt soha ne erőltesd.

Telihold  Holdfázisban jöttél a világra, amikor a Hold a Nap mögött járt 150°-ra. Ettől kezdve a Hold megvilágított köre napról – napra kisebbedik.  Ez a szüretelés (szülés), beteljesülés és objektivítás és a megvilágosodás Holdfázisa. Nagyon tudatos lélekként láttad meg a napvilágot, kulcsszó itt a termékenység.

Mivel a Hold a Nap mögött áll, innen kezdve átveszi a Nap fényét, és már nem kiegészítő társ, hanem szembefordul vele.

Érdeklődésed középpontjában a cselekvés áll, igényt érzel arra, hogy felépíts olyan struktúrákat, melyek illeszkednek az ideáljaidhoz. Mindent el tudsz érni, mert nagy az akaraterőd.

Nagyon erős a hiteden keresztül megnyilvánuló fantáziavilágod, és rokonszenves, mindig vidám és kedves a természeted. Mély és különleges lelki finomság jellemez. Kapcsolataidban keresed az árnyalt kifejezéseket, szinte sugallatszerű kommunikációt folytatsz. Ez a nem mindennapi érzékenység nagyon sérülékeny. Mindezt a Neptunusz állása mutatja.

Álomvilágod gazdag, jól megérted az álmaid nyelvét Jó érzéked van a rejtett és kimondatlan dolgokhoz. Tudom, vannak álmaid, amik úgy tűnnek, h megvalósíthatatlanok, én nem így látom. Bár a Mérleg nem tartozik a legkitartóbb jegyek közé, én mégis arra kérlek, h legyél türelmes, és ne add fel a céljaidat. A 3. Házban lévő Napod arra inspirál, hogy kezdj el tanulni valami olyan új szakmát, ami örömmel tölthetne el, ez még a szépség iparban sem elképzelhetetlen.

Ha felismered a problémákat, és szembenézel velük, egy sor különleges képességet fejleszthetsz ki magadban, hiszen az inkarnációid során a negatív tapasztalataid a túlélő ösztöneidet erősítették.

Fontos, hogy laikusként, vagy csak csekélyke tudással ne próbáld fejteni a képletedet. Többet árthatsz magadnak, mint használsz.

Neked is tudnod kell, h ez nem teljes képletfejtés v. sorselemzés, csupán pár adalék ahhoz, hogy megpróbáljak pár kérdésedre választ adni.

2015-05-14  22:36
    missz gusztustalanság (14693)
    előzmény:
  27. 2015-05-18 13:5414703.

Kedves Mamóka! Nagyon köszönöm a gyors választ és a kimerítő elemzést. Mintha ismernél, jobban mint én saját magamat:))

foglalkozásomat tekintve amúgy közgazdász vagyok, egy építőipari cégnél dolgozom, de a munkaköröm alapja a jó kommunikáció, hogy-hogy nem...:)

Hogy a társam megtalálom a képlet alapján - biztos jóból dolgoztál, jó a dátum amit leírtam a kérdésemben - nagyon bíztató. Az is teljesen igaz, hgoy néha kizökkenek és teljesen elvesztem szinte az életkedvem és tombolok és magamon kívül kerülök, mikor azt érzem, egyszerűen nem mennek a dolgaim, hiába nyomom, tolom, akkor se sikerül. Ez sajnos tényleg így van és ezek az időszakok iszonyúan lehúznak, alig bírok visszamászni. Épp túlvagyok egy ilyenen úgy egy hete:)

A kérdésem az elemzésed elejével kapcsolatos: 'megnézem a képleted alapján, hogy egyáltalán azon a sínen fut-e a vonatod, amiért erre a Föld nevű bolygóra inkarnálódtál, és a céljaid megvalósításán dolgozol-e. Ez bizony kérdés, mert általában olyankor szűkül be az élet körülöttünk, amikor nem azt az utat járjuk, ami eleve elrendeltetett számunkra"

Azon a sínen fut???

2015-05-18  12:18
    mamóka67 (14700)
    előzmény:
  28. 2015-05-18 13:2814702.

Kedves Mamóka!

Régebben kérdeztem tőled itt a fórumon és magánban is, hogy mit mutatnak számomra a csillagok.

Most két nagyon fontos esemény előtt állok, vállalkozás indítása és gyermek vállalás.

Meg tudnád nézni a közeljövőben ezzel a két dologgal kapcsolatosan mit mutatnak nekem a csillagok.

Születtem: 1981. december 11.  09:40.  Mosonmagyaróvár

Hálás Köszönettel:Mihi3

2008-03-30  08:11
    mamóka67 (1)
    előzmény:
  29. 2015-05-18 13:2614701.

Kedves Mamóka!

Régebben kérdeztem tőled itt a fórumon és magánban is, hogy mit mutatnak számomra a csillagok.

Most két nagyon fontos esemény előtt állok, vállalkozás indítása és gyermek vállalás.

Meg tudnád nézni a közeljövőben ezzel a két dologgal kapcsolatosan mit mutatnak nekem a csillagok.

Születtem: 1981. december 11.  09:40.  Mosonmagyaróvár

Hálás Köszönettel:

Eszter

30. 2015-05-18 12:1814700.

Eperke222!

Rendhagyó módon most úgy próbálok a problémádra rávilágítani, hogy megnézem a képleted alapján, hogy egyáltalán azon a sínen fut-e a vonatod, amiért erre a Föld nevű bolygóra inkarnálódtál, és a céljaid megvalósításán dolgozol-e. Ez bizony kérdés, mert általában olyankor szűkül be az élet körülöttünk, amikor nem azt az utat járjuk, ami eleve elrendeltetett számunkra. Ám ezen a horoszkópunk ismeretében tudunk változtatni.

A Mérleg Napoddal, Ikrek Aszcendenseddel nagyon laza, alkalmazkodó, empatikus és erősen intellektuális szellemet hoztál magaddal, a Bika Holdaddal pedig mindezt le tudod hozni a földre, megszilárdítani, megtartani.

Bolygóid nagy része, mintegy 5 db, élén a Napoddal a horoszkópod 5. házában található, plusz a Felszálló Holdcsomópont is. Ez azt jelenti, hogy ez a terület nagyon fontos számodra, ez az Oroszlán háza, és a Nap az uralkodója. Két jegyet is magába foglal, a Mérleget és a Skorpiót. A Skorpió ura is itt van, a Plútó.

Az 5. Ház az ember alkotásainak a háza, sokan szeretnénk, ha itt lévő Nappal születtünk volna. Itt vannak a szerelmek, a gyerekek, a gyönyörök és a kreativitásunk.- Az én megnyilvánulásai, a játékok és a szerencsénk Itt van az életerő, mely jól vagy rosszul irányított. Itt vállaljuk az életünkben a kockázatokat, és itt jelennek meg a gyermekeinkkel kapcsolatos események is.

Mivel a legtöbb bolygót ez a ház tartalmazza, ezért biztosan állíthatom, hogy a céljaid valamelyik ide vágó témára összpontosultak, és most, hogy elveszettnek, megrekedtnek érzed magadat, erről az útról kezdesz letérni.

Érdeklődésedet minden felkelti, mint írtam is intellektuális ember vagy.Mindenütt ott szeretnél lenni, ahol valami érdekes történik. Kommunikációs készséged fantasztikus. Közvetlen modorod, kellemes stílusod miatt az emberek szívesen keresik a társaságodat. Még azt is megbocsátják, ha időnként elfeledkezel az ígéreteidről. Rendkívül könnyen teremtesz kapcsolatokat, gyakorlati érzéked alig, alig van, hogy mégis boldogulsz, azt a Bika Holdadnak köszönheted. Nagyszerű közvetítő vagy az emberek között (ezt kell a pályádon is kihasználnod!), ékesszólásoddal még a legkínosabb helyzeteket is fel tudod oldani. Szereted a művészeteket, az ízléses környezetet és a zavaró körülményeket igyekszel elkerülni. Valószínű, hogy ez a "konfort érzeted" sérült valamennyire, hogy elkezdtél "fuldokolni".

A Mérleg egy rejtett, de mindig égő láng. Visszafogott, és mégis mindig jelenlévő. Szükséged van az elismerésre, állandóan tartod a tükröt, mint Aphrodité, mivel maximálisan társas lény vagy, kell az emberek véleménye számodra minden vonatkozásban.  A megfelelni vágyásod ölthet olyan méreteket is, hogy megalkuvóvá tegyen. Ez a helyzet is olyan, melyben nem érezheted jól magadat.

A Júnó aszteroida, mely a minden napi életben választott társat jelöli, egymás mellett állt a Napoddal a születésed pillanatában. Ez egy nagyon jó kapcsolódás a jövődre nézve, mert a Nap jótékonyan támogatja az életerőt és áldásos fényt bocsát a kapcsolataidra.

A Plútó, mely szintén a Napod mellett állt, az átlagtól eltérő lelki hatalommal ruház fel téged melyeket mások javára vagy hivatott végezni. Ha kárára teszel, ez is visszaüthet , rombolhatja a lelki egyensúlyodat.

Az Uránuszod Marssal kapcsolódása azt jelzi, hogy szeretsz egyénien dönteni, ami nem biztos, hogy mindig a javadat szolgálja. Jelen esetben okozhat problémát egy rossz döntésed is. Ha meg tudod tartani az önuralmadat, ez a ballépés is kiküszöbölhető.

Nem írtad, hogy milyen munkát végzel, és hogy azzal elégedett vagy-e, de a Neptunuszod a 6. házban (munka háza), azt mutatja, hogy nagyon kedvező lenne politikával, művészetekkel, kultúrával, divattal, tőzsdével foglalkoznod, de kitűnő érzéked lehet a testi-lelki problémák és szükségletek megérzéséhez-kezeléséhez is.

A szerelem mindenképpen rád talál, mégpedig valóságos és hosszú távon, mert a Nap úgy világítja meg ezt a területet is, hogy egész életedben számíthatsz az áldásos fényére./5.ház/

Most pihenőn vannak az érzelmeid, ezt ki kell használnod, hogy befogadni és koncentrálni tudj majd akkor, ha szembe jön veled a boldogság, a lélek testvéred (duál párod) formájában. Próbálj meg kikapcsolódni, elvonatkoztatni a bajoktól, melyek mindenkinél időnként kidugják a fejüket, élj lazán, szórakozz, kényeztesd magadat, keresd meg azt a pár jó dolgot az életedben, ami még megmaradt neked, és maximálisan élvezd ki. Hidd el, a várt eredmény nem marad el, és eljön, amikor nem is gondolsz rá, és nem készülsz rá görcsösen.

A Holdad szemben áll a Felszálló Holdcsomópontoddal, ami azt jelenti, hogy úrrá lehet rajtad a benső határozatlanság, ingerlékenység, elégedetlenség, de még a boldogtalanság is, mert ez a konstelláció időnként bekavar. és ilyen érzéseket generál.

A Szaturnusz, a karma ura (és parancsolója) pedig az Oroszlán jegyében próbál neked akadályokat gördíteni, elbizonytalanítani a szerelmet és a megelégedettséget illetően. Ne hallgass rá, valamire meg akar tanítani, talán arra itt a 3. házban, hogy képezd kicsi magadat, tanulj, járj új utakon, tápláld a kapcsolataidat a rokonaiddal, nézz szét a világban, milyen dolgok keltenék fel az érdeklődésedet, melyeket hosszabb távon is meg tudnál valósítani.

M inden eladó ingatlan vár valakire, megvan a tulajdonosa. A tiédért is el fog jönni valaki, hamarosan, ne csüggedj!

Jár befogadó nyitott szívvel az emberek között. Ha látni rajtad, hogy nyitott vagy a szerelemre, akkor ezt észre fogják venni azok, akiket neked rendeltek az inkarnációnk során.

Remélem pontos dátummal dolgoztam, és nem valaki más sorselemzésébe "kontárkodtam" bele.

2015-05-15  14:47
    Eperke2222 (14696)
    előzmény:
  31. 2015-05-18 09:3414699.

A kérdés jó. Nem tudom. A kapcsolatból én léptem ki, mert bennem teljesen vége lett mindennek vele kapcsolatban, utána még volt jó pár hónap míg benne volt a mindennapjaimban, mert erőszakos volt és nagyon nem akart engedni. De megküzdöttem vele, elfogadta, békén hagy. El is költöztem a régi házból, még az se kössön minket össze. Ez a nyugis időszak van október óta. Egy darabig elvoltam ezzel a hú de jó hogy végre magam és békén hagy, aztán nagyon egyhangúvá kezdett válni, elkezdtem vágyni társra, legalább valami kis "üdítőre' a dolgos minennapokba. Hogy legyen aki hív, aki sms-t ír, aki miatt van értelme lábat borotválni:), szóval hogy valami pezsgés legyen legalább. Hogy igazi jó társ, hát lehet ez a baj, hogy álmodni se merek róla, hogy összejöhet.

2015-05-17  10:13
    Manta (14697)
    előzmény:
  32. 2015-05-17 17:1514698.

Koszonom szépen .

2015-05-14  13:14
    mamóka67 (14691)
    előzmény:
  33. 2015-05-17 10:1314697.

Amíg Mamóka megérkezik, csak azért, hogy együtt gondolkodjak veled: Nem lehet, hogy korai egy új párkapcsolatban gondolkoznod? Másfél év egyáltalán nem sok, főleg ha annyi dolgod volt közben, hogy nem jutott időd rendberakni magadat lelkileg... Úgy értem, hogy ha egy sokkal jobb párkapcsolatot szeretnél, mint az előző volt, akkor valamiben biztosan változtatnod kell neked is, és ez általában nem megy olyan gyorsan... (valószínűleg valami gondolkodásmódbeli dologról van szó, nem külsőségekről) Az asztrológia tényleg sokat segíthet ebben.

2015-05-15  14:47
    Eperke2222 (14696)
    előzmény:

Tündérpilla
  34. 2015-05-15 14:4714696.

Mamóka, tudnál nekem segíteni, valami támpontot, magyarázatot adni? Az elmúlt néhány évben annyira megrekedtek a dolgaim, hogy szinte szűkölök néha kínomban. Próbálom elengedni és nem foglalkozni vele, de hát vannak fontos dolgok, amiknek igenis muszáj a végére járni, de egyszerűen nem akar sikerülni - ingatlan eladás, illetve volt páromtól nagyon nehezen és drámák közt "szabadultam meg", azóta meg egyszerűen nem jön senki, már másfél éve még kísértés se...

Budapesten születtem 1976.10.09-én 20:30 körül (pontos percet sajnos nem tudok, anyukámat sajnos már nem tudom megkérdezni).

Köszönöm előre is, ha "rámnézel", hátha tudsz írni valami bíztatót...

Üdv:

Eper

mamóka67 (1)
    előzmény:
  35. 2015-05-15 13:2314695.

Kedves Mamoka!

Most probalok valaszolni bovebben.

A Szaturnuszomat a Rakban nagyon erzem, kezdettol nagy terhek vannak csaladi reszrol, amiket nekem kell(ene) megoldani. Az onbizalomhiany is stimmel es az is, hogy volt sokszor hogy belefogtam valamibe, de feladtam. 

A masokba vetett bizalom fejlesztessel csak az a bajom, hogy latod hova jutott, hogy a vegletekig biztam :( ? Ezek utan nem tudom...

Erdekes, hogy korabban sok ember volt, aki kozel allt hozzam es mind Oroszlan volt (most is tobb Oroszlan baratom van) annak ellenere, hogy elvileg a Bak jegy es az Oroszlan jegy alapjaban nem jon ki jol. Lehet ez a Merleg aszcendens miatt van?

Az nagyon rossz hir, hogy ujra fogok talalkozni a Bikaval :( bar en is erzem, hogy ez karmikus torlesztes volt es nincs vege - miatta.

A kilencedik hazban levo szaturnuszt nem vehetem mar ledolgozottnak ezek utan :D ? Vagy meg tartogathat csunya dolgokat (bar ennel rosszabbat nem nagyon tudok mar elkepzelni).

Erdekessegkeppen irom, hogy a gyerekem ugyanazzal a haz allassal szuletett, mint en - neki is merleg az elso es kos a hetedik haza. O merleg es merleg az aszcendense is. 

Koszonom szepen Mamoka a segitseged :) !!! A gyerkoc mellett probalok en is dolgozni es ha lesz eredmenye akkor megirom Nektek.

2015-05-14  13:03
    mamóka67 (14690)
    előzmény:
  36. 2015-05-15 08:4214694.

Szia missz!

Bocsáss meg, hogy nem írtam tovább a nevedet, de hozzászólásod alapján én nem így látom a karakteredet. Természetes, megírhatod priviben az adataidat, és akkor meg tudom nézni a horoszkópodat.

A Lilith vonatkozásában sem értek veled egyet, mert a karmikus fejtésben a Mérleg Lilith nem azt jelenti, mint amit te leírtál.

Nem sokkal jobb, mert a Lilith üzenete soha nem jó. Ő az a "jelenség", mely a lelkünk sötét oldalát jelképezi. Sokszor olyan tulajdonságainkat is felszínre hoz, melyekről álmodni sem mertünk volna, és mégis igaz.

A Mérleg Lilihnek a saját kényelme a legfontosabb, mindenki mást, csak eszköznek tekint ehhez. Úgy érzi, neki minden jár, és elvárja, hogy ezt meg is teremtsék számára.

Ha ez megvan, akkor nagyon kedves lesz, csak tőle ne követeljenek semmit. A párkapcsolat is addig jó számára, míg mindent megkap. Ha nem úgy alakul, ahogyan elvárja, odébbáll, de a Mérleg szokásától eltérően nem képes a kompromisszumra.

Természetesen ez az "alap" tézis. Ezt nagyon sokban áthangolják a horoszkópban futó fényszögek a bolygókhoz és karma tengelyekhez. Javíthatnak, de ronthatnak is ezen a meghatározáson.

Várom az adataidat, hogy úgy döntesz, nézzek bele a horoszkópodba.

2015-05-14  22:36
    missz gusztustalanság (14693)
    előzmény:
  37. 2015-05-14 22:3614693.

Megcsináltam a születési ábrámat. Én nem értek az asztrológiához, ám néhány napja, az ábra után elkezdtem olvasgatni. Amit találtam az hihetetlen volt, vagyis inkább megrázó. Lilith a 4. házban, a mérlegben, szerintem ennél rosszabb nem lehet. Szülői elutasítás, gyökértelenség, otthontalanság érzése, ingatlanügyletben átverés(ek!), minden megvan.

Mit kell tennem, hogy ellensúlyozzam ezt az állást? Ezt, az üres házakat? Mert így nem jó, de azt nem tudom, hogy mit kell tennem. Pl. kozmaszilard.hu oldalon találtam, hogy a másik nem pozitív visszajelzéseire gyúrjak. Az elmúlt években ez nem volt törekvés, de ha ez kell a boldogságomhoz csinálom, végül is van benne valami. Szóval ilyen gyakorlati tanácsokat is kérek szépen -ha lehet, mert én teljesen laikus vagyok, csak kombinálok ismeretek nélkül.
    Illetve mit jelent pontosan, hogy 37 éves (vagy 40 éves) korom után lesz pozitív? Elküldhetem privátban az adataimat, segítesz?

mamóka67 (1)
    előzmény:
  38. 2015-05-14 20:2714692.

Kedves Mamoka!

Nagyon szepen koszonom a fejtest es a segitseged! Most csak megkoszonni tudom gyorsan a fiam miatt, de vissza fogok jonni es irok bovebben  ! 

2015-05-14  13:03
    mamóka67 (14690)
    előzmény:
  39. 2015-05-14 13:1414691.

Ez a Vénusz-Szaturnusz kapcsolódás azért nehéz, mert karmát hordoz, és valamilyen sérelem miatt az előző életedben, erre az inkarnációdra hoztál egy szeretetlenség érzést, melyet talán csak tudat alatt ápolgatsz, tehát még nem is tudatosult benned, de a cselekedeteidnek egy részét ez működteti. 

Ezt csak egy módon lehet kiküszöbölni, ha megtanulod saját magadat szeretni, és akkor a környezeted is szeretni fog.

2015-05-11  21:55
    attacus (14689)
    előzmény:
  40. 2015-05-14 13:0314690.

Hóvirág 2015 kérésére készítek most egy kis áttekintést a horoszkópján, megnézem, ha megmutatja egyáltalán magát – mi okozza ezt a zűrzavart, ami körülötte már jó ideje van.

Bak Napjeggyel és Mérleg Aszcendenssel jöttél, a Holdad pedig Nyilasban, ezzel képviseli magát a képletedben a tűz, a levegő és a föld is, csupán a víz hiányzik, azt csupán a Szaturnusz képviseli a Rák jegyében. Már ez a Szaturnusz sincs jó helyen itt a család és az összetartozás jegyében, nagy feladatokat ró rád eleve, ennek megvalósításában.

Ez a víz hiány a képletedben azt mutatja, hogy az érzelmeket jöttél tanulni.

A Chiron sem a párkapcsolat javára dolgozik a VII. (társ) házban, ráadásul a Kos jegyében.

A Mérleg és a Kos, mint tudjuk, egymástól 180 fokra áll, ráadásul pont fordítva nálad, mert Kos kellene az első házban és Mérleg a hetesben. Így aztán kicsit másképpen látod a világot, mint a nagy átlag, aki nem ezzel a konstellációval született. Egy teljesen üres ház, az %. Melynek a feladata a szerelem, a gyerekek, és az élvezetek, és az „én” megnyilvánulásai, nem tartalmaz bolygót, ami aktivizálódva kissé megmozgatná ezt a területet. Itt lapul az életerő, mely vagy jól, vagy rosszul irányított általad.

Amikor türelmetlen vagy, akkor az, mások számára is a feszültség forrásává válik. Meg kell tanulnod ellazulni, és kontrollálni ezt a vonást. Ilyenkor hatékony lehet a jóga, és egyéb meditativ tevékenység.

A Holdcsomópontok hatására le kell győznöd a többnyire önbizalomhiányból fakadó bizonytalanságodat. Akkor fogsz kiteljesedni igazán, ha felülkerekedsz ezen.  A másokba vetett bizalom fejlesztése szintén fontos.

A befolyásolhatóságig kész vagy saját érdekeidnek a feladására. Az érzelem különféle formáiban összesűrűsödik gyötrő nyugtalansággal töltve a szubjektív és törékeny lelkedet, melyet - habár tudat alatt – szunnyadó parázsként éget egy fájdalmas és titkos szenvedély. Mert a kis szentimentális lelked tele van feszítő, visszafojtott energiával.

Az a fajta ember vagy, aki a nyugalom és egyensúly álarca alá rejti a nyugtalanságát, mely annál inkább kínoz, mivel alig találsz módot a kifejezésére. Ha ezt kifejezésre tudnád juttatni, - úgy érzed – megcsúfolnád a bizalom, a mérték, a harmónia délibábját, mely mindezidáig életben tartott, óvott és lelkesített.

Hajlamos vagy arra, hogy mindenbe belekapj, de semmiben sem mélyülsz el igazán. Pedig jelenlegi életfeladatodat csak akkor teljesítheted, ha erről leszoksz. Törekedj alapos ismeretekre, kerüld az üres fecsegést. Előző életedben gyakran kerültél mások befolyása alá, most ezt ne hagyd.

Mindkét párod elhamarkodott, rossz választás volt az életedben, nem csodálom, hogy szabadulni igyekszel tőlük. Óva intelek viszont, nehogy ismét hibázz, körültekintően válaszd ki a következő párodat.  Nehéz egyedül számodra, de inkább így, mint ismét egy ki tudja hol végződő kapcsolat.

Nem kecsegtet semmi jóval már a nagy korkülönbség sem, arról nem is beszélve, hogy azza, ha hazát cserélsz, egy olyan ismeretlen violágba csöppensz, egy „ismeretlen férfi” mellé, amitől ilyen formában sok jót nem várhatsz.  Ráadásul a 9. Házban a képleteden ott tanyázik a Szaturnusz, ami ki tudja, milyen megpróbáltatásokat tartogat számodra.

A partner, akiről kérdeztél csak a születési napjával rendelkezik, az óra perc nincs benne, így pedig érdemben nem tudok fejtést készíteni.

Te találtál egy Mars-Plútó együttállást kettőtök között, ami pontos idő nélkül nem mérvadó számomra. Ha úgy gondolod, hogy figyelembe veszed, akkor nem jelent feltétlen rosszat, azokat a láthatatlan erőket mutatja, melyek főként szexuálisan összfűznek benneteket. Mély szenvedélyt ígér, de azt is jelenti, hogy mindent-vagy semmit akar.

Az Oroszlán és a Bak párkapcsolatáról tudnék írni, de az általános.

Te, mint Bak jegyű nő, a férfiakban az érzékenységet és a jó felfogóképességet keresed, büszkeséged magas intellektusú társat i8génye

Én bízom a jó megfigyelőképességedben, ha odafigyelsz, fel kell tűnjön neked a férfiban bármilyen gyenge pont. Az ismerkedés zíntjéig megéri találkoznod vele, talán még egy látogatást is megér (hosszabb), de egyből feladni mindent nem szabad.

A birtokló, téged földönfutóvá tett Bika férjedtől menekülj, mert az érvei nem elfogadhatók. Ő most egy fiatalabbat keres, (vagy már meg is találta?), és ezért mindent kitalál, csakhoogy olyan átlátszó, mint a szita. Csak a legszükségesebb időt kell vele töltened, és válás után felejtsd el!

Érthető, hogy a följegyű Bak vonzódott a szintén földies Bikához, de ő ennek a jegynek a végleteit hozza.

Ez az ember, ha begurul, veszélyesen indulatos tud lenni, gátlástalanul bevételező és birtokló. Édesanyád csak kifogás a számára ahhoz, hiogy választ adjon bizonyos kérdéseidre. Ő mohó, és megváltoztathatatlanul makacs. Talán, ha többet látnék a horoszkópjából, találnék mentséget a számára, de annyi biztos, hogy valamilyen nagyon csúnya karmikus kötést hoztatok a múltatokból, amit –úgy tűnik – most sem fogtok tudni ledolgozni.

Érdekes, hogy mindkét párod nálad sokkal gyengébb, talán benned is van hiba, hogy soha nem a megfelelő embert választod.

Ennyit tudtam mondani első ránézésre  neked, remélem –ha nem is sokat – de tudtam valamennyire segíteni.

Ez te is tudod, hogy nem teljes fejtés.

41. 2015-05-11 21:5514689.

Kedves Mamóka :-),

nagyon szépen megkoszonom Neked a fáradságodat és a segítségedet.

Meglepo volt szembesulni onmagammal az általad leírtak kapcsán.

Ebben a foldi életben már megtapasztaltam a sikert, megjegyzem, nem kis erofeszítésembe kerult. Viszont nem a siker az, ami motivált ezen a téren. Egyfajta kreatív tevékenység, amelyet nagyon szeretek és ezt "hozta  a konyhára". Nem voltam/vagyok benne biztos, hogy érdemes-e még folytatnom ezt az utat. Viszont ahogy írod, felismertem, hogy ez nálam egy eros késztetés. Gyermekkorom óta hajt az alkotni vágyás.

A párkapcsolatomról annyit, igen, igazad van, megfelelek.

A fogadalommal nem tudok most mit kezdeni, bárhogy toprengek.

Úgy érzem, az érzelmeimet kimutatom, nem rejtem véka alá, amibol persze nehézségek is származnak. 

A kisiklásra hajlamos vagyok, igen. Valaki egyszer azt mondta, olyan vagy, mint egy idozített bomba. Azóta moderálom magam.

Igen, elítélem az eroszakot és félek tole. Mindenképpen szeretnék két lábbal a foldon élni, lehet, ez néha nem sikerul.

Nem értem azt a részt, miszerint a Szaturnusz-Vénusz kapcsolódása a legkeményebb karmikus fényszoggel, ami csalódást hozhat. Kérhetnék ehhez némi magyarázatot?

A meditálás terén van mit pótolnom.

Még egyszer nagyon szépen megkoszonom Neked, sokat segítettél  .

2015-05-11  12:56
    mamóka67 (14688)
    előzmény:
  42. 2015-05-11 12:5614688.

Kedves attacus!

Kértél egy kiegészítő fejtést, és lehetséges válaszokat a mostani problémádra, élethelyzetedre.

A Betelgeuuse állócsillagról jöttél, két inkarnációd között a lélek ott töltött el egy hosszú időt, főleg tanulással és pihenéssel. Ez az állócsillag az Orion alfa csillaga A Bellatrix ikre.  Olyan sikert jelez, melyet nem hátráltat semmi.  Az Orion a galaktikus rend és a törvény kiáradásának a helye, és tárolója. Itt van a siker és a szerencse központja. Itt megtapasztalhatja a lélek a sikert minden jó és rossz vonzatával.

Tudnod kell, hogy te ezt a siker érzést hordozod magadban, és csupán rajtad múlik, a te fellépéseden és döntéseiden, hogy mikor tudod megvalósítani ezt a földi életedben. Ez pedig vonatkozik a párkapcsolataid sikerére is.

A Veszta aszteroida abban segít, el tudd engedni azokat a tradicionális , elévült dolgokat, melyek pusztítják a lelkünket és már nem okoznak örömöt az életünkben. Ez a kis kavics, a sérült női archetípus képviselője a te horoszkópodon a Szaturnusz mellett állt a születésed pillanatában. Jelzi ez azt, hogy vagy az előző életedben, vagy a mostaniban tettél egy olyan fogadalmat egy konkrét személynek, melyet most csak nagyon nehezen tudsz átlépni. Mivel ez az állás az Oroszlán jegyében következett be, ezért feltételezhetjük, hogy vagy társsal, szerelemmel vagy gyermekkel, esetleg a karriereddel kapcsolatos fogadalom, mely megbéníthat abban, hogy sikeresen tovább lépj.

A Mars és a Vénusz a képletedben együtt áll. Itt látható, hogy erős szexuális vonzerővel rendelkezel, vonzó vagy és fogékony a partnered kívánságaira. Elvileg ez az egyik leglényegesebb a párkapcsolatokban, te pedig ennek maximálisan megfelelsz, (ha jó a születési dátumod, mert ezek a személyes bolygók igen gyorsak). Mivel ez a kapcsolódás a Bika jegyében történik (a Vénusz a Bika bolygója!), a hatása felerősödik. A Bika birtoklási vágya miatt, előfordulhat, hogy a partneredre úgy gondolsz, mint  a többi nagy becsben tartott holmidra.

Ezzel a Vénusszal és az Ikrek Napoddal meg kell tanulnod az érzelmeidet egyértelműbben kimutatni. A vonzódásod a jóléthez egyértelműen látszik.

Mindkét bolygó, a Vénusz és a Mars is szemben állt születésedkor az Uránusszal. Ezzel nagyon kell vigyáznod, mert hajlamosít a kisiklásra, mely komoly következménnyel járhat a párkapcsolatodban. Az Uránusz ebben az esetben kiszámíthatatlanná tesz téged, feszültséget hozhat a kapcsolataidban, ez pedig stresszes állapotokat okozhat, de még idegfeszültséget is.

Amit a tranzitban látok, a Szaturnusz-Vénusz kapcsolódását a legkeményebb karmikus fényszöggel, az csalódásokat hozhat, és akadályokat az előrehaladásodban, de mint minden Szaturnusz fényszög megtanít arra. hogy értékelni tudd az erőfeszítéseidet, melyek végül sikerrel járnak. Ezen az álláson sokat javít a Mars együttállása a Vénusszal.

A Neptunusz helyzete a horoszkópodban igen csak prominens, mert hajlamossá tesz a feledékenységre, és arra, hogy elmerülj a saját álomvilágodban. Felerősíti a hajlamodat az önáltatásra, és arra figyelmeztet, hogy mindig maradj két lábon a földön, ne ragadjon el a képzeleted.

A lelked mélyén sebezhető, sérülékeny és megbántott gyermek vagy, aki azonnal támadva érzi magát. A fenyegetés lehet testi jellegű, mint például egy betegség, vagy lelki, például más emberek rossz szándéka – vagy amit te rossznak tartasz. Erőteljes védekező mechanizmusokat alakítottál ki annak érdekében, hogy ne kelljen szembenézned ezekkel a félelmekkel.  Olyan képet alakítasz ki magadról, ami egyértelműen a többiek felett állónak mutat téged, vagy rengeteg munkát vállalsz magadra, vagy erőt és figyelmet követelő versenybe bocsátkozol az első helyért. 

Minden erőszakot elítélsz és traumatikusan élsz meg.

Életfeladatod mindenképpen a Mérleg és a VII. Ház adottságai: elsősorban a párkapcsolat és azon belül a család alakítása, megóvása, a tanítás, mely a környezetedre irányul. Feladatod, hogy figyelj oda mások szükségleteire, ösztönözd a környezetedben élő embereket. Fel kell ismerned, hogy melyek a legmélyebb késztetéseid, erre jó módszer a meditáció, melyre már az előző fejtésemben is utaltam.

Remélem, tudtam segíteni, ha nem úgy, ahogyan szeretted volna, akkor kérlek írd meg és igyekszem arra is válaszolni.

2011-10-28  15:51
    mamóka67 (10262)
    előzmény:
  43. 2015-05-01 20:0014687.

Szia Mamoka!

Koszonom szepen :) Kuldtem privit, remelem nem akadsz ki nagyon  Igyekszem kovetni Titeket - vannak meg tanulok, vagy mar mindenki profi :) ?

2015-05-01  18:12
    mamóka67 (14686)
    előzmény:
  44. 2015-05-01 18:1214686.

Szia Hóvirág2015!

Tökéletesen megértem az óvatosságodat, és minden kérdésedre szívesen válaszolok én is -kiegészítve Mantát, aki nagyon jókat válaszolt, - de légyszíves írd meg priviben azokat a születési dátumokat, amikben biztos vagy!

Én szokásomhoz híven nem szeretek kiragadott fényszögekkel dolgozni, kell látnom egyben az egész képletet, mert az a biztos.

2015-05-01  11:18
    Hovirag2015 (14685)
    előzmény:
  45. 2015-05-01 11:1814685.

Koszonom szepen kedves Manta :) !

Opsz, maris hibaztam akkor az uralkodo bolygoval kapcsolatban 

Igazad van a korkulonbseggel kapcsolatban, de az utobbi idoben nagyon megegettem magam es probalok ovatos lenni, mar amennyire lehet... Nagyon rossz korulmenyek koze kerultem a hazassagom miatt es nem szeretnem ugyanazt a hibat ujra elkovetni. Kulonben az elso komoly es hosszutavu kapcsolatom egy Oroszlan volt, aki joval idosebb volt tolem es megis egyutt maradtunk husz even keresztul. Utana ismertem meg a ferjem, aki viszont fiatalabb tolem es nagyon sok problemank volt ami oda vezetett, hogy most valunk. Ez az uriember erdeklodik irantam es komolynak tunik, a fentiek miatt nem zavar a korkulonbseg, de most szeretnek okosabb lenni es jobban valasztani. Tudom lutri es nagyreszt nem ezen mulik, de ha korabban jobban ismerem az asztrologiat, akkor lehet elgondolkodok mielott belemaszok a hazassagba. Egy reszt ezert is kezdtem el fogllakozni az asztrologiaval, hogy megertsem a kerdeseket mi miert tortent, tortenik velem. Kar, hogy nem tudom az aszcendenset ennek a ferfinek :( 

2015-05-01  09:39
    Manta (14684)
    előzmény:
  46. 2015-05-01 09:3914684.

Ugyanakkor ez így elég kevésnek tűnik első blikkre valami komolyabb kapcsolathoz, és mondjuk egy ekkora korkülönbségnél nem árt végiggondolni, hogy hogyan alakul a dolog a későbbiekben... pl. amikor te még aktív éveidet éled, ő már nyugdíjba megy, ilyesmik...

2015-05-01  08:57
    Manta (14683)
    előzmény:

Tündérpilla
  47. 2015-05-01 08:5714683.

Ha az Aszcendensed Mérleg, akkor az uralkodó bolygód a Vénusz.

Majd később látni fogod, hogy a házak elég fontosak, de tény, hogy egy-két dolgot lehet mondani azok nélkül is.

Amit írtál, azok közül: a Holdad trigonban az ő Napjával és az ő Jupitere az Aszcendenseden elég kellemes kapcsolódások! A Napja melengeti a benned élő gyermeket (Hold), és a jóindulata, bölcsessége (Jupiter) támogatja a személyiséged alakulását, amiben nálad nincs hiány, mert az Aszcendenseden álló Plútó gondoskodik a nagy átlényegülésekről, mélységek (és magasságok) megtapasztalásáról. Ugyanakkor a Te törtető Bak Napod már nem kapja meg ezt a jóindulatot, szóval ha pl. munkakapcsolatban vagytok, akkor korlátozni is tud (bár az egész képletet kell nézni természetesen).

2015-04-30  22:45
    Hovirag2015 (14682)
    előzmény:

Tündérpilla
  48. 2015-04-30 22:4514682.

Koszonom kedves Manta!

A no uralkodo bolygoja a Szaturnusz a ferfie Nap (No: bak napjegy, merleg aszcendens, de rajta csucsul a Pluto, Hold a Nyilasban. Ferfi Oroszlan napjegy, aszcendens ?, Hold a Bikaban). 

A ferfi aszcendenset nem tudom, ezert nem olyan pontos a horoszkop :/ de ugy gondolom a lassabban mozgo bolygok szogeinel ez nem szamit illetve azt is leeht tudni, hogy milyen jegyben allnak eppen, csak a hazak kerdesesek. Nem tudom igazam van-e, meg nagyon kezdo vagyok 

Ezek a fontosabb szogek, amit kerdeztel a no eseteben:

Holdja trigonban a ferfi Napjaval, de kvadratban a Venuszaval

Napja kvadratban a ferfi Jupiterevel es trigonban a Plutojaval

Marsa kvadratban a Neptunusszal, de trigonban a Plutojaval

Aszcendense egyuttall a ferfi Jupiterevel

Amiert en kerdeztem a kerdest az meg a kettos Szaturnusz Neptunusz kotodes, ami a szemembe tunt: A no Szaturnusza trigonban all a ferfi Neptunuszaval, a ferfi Neptunusza pedig egyuttalasban a no Szaturnuszaval. 

A ferfi idosebb 16 evvel.

2015-04-30  22:19
    Manta (14681)
    előzmény:
  49. 2015-04-30 22:1914681.

Valamelyiküknek uralkodó bolygója a Neptunusz vagy a Szaturnusz? (mi az Aszcendensük a személyeknek?)

Egyébként két ember kapcsolatát illetően (ha egyikük önálló képletében sincs kizáró tényezője a párkapcsolatnak) elsősorban a belső bolygók helyzetét kell megnézni (Nap, Hold, Vénusz, Mars), ezek hogy hatnak egymásra. A horoszkópok tengelyei (Aszcendensek, MC-IC, holdcsomópontok) is fontosak lehetnek.

Ha a két személy kb. egyidős, akkor természetes, hogy ez a két bolygó ugyanott van a képletükben, mivel ezek a nagybolygók generációs szinten fejtik ki hatásukat, így ez nem jelent különösebben semmit a két ember kapcsolatára nézve.

2015-04-30  11:35
    Hovirag2015 (14680)
    előzmény:

Tündérpilla