Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Álmomban repülök - mit jel

macskamami
Létrehozva: 2007. június 20. 14:25

Sziasztok!

Meg tudja mondani nekem valaki, hogy mit jelent, ha álmomban repülök?

Régebben rendszeresen, és mostanában megint 2x volt olyan álmom, hogy repülök.

Ember maradok, csak éppen ha elrugaszkodok a földtől és csapok a kezemmel, akkor felszállok.

NAGYON JÓ ÉRZÉS!!! Legszívesebben fel sem ébrednék!!!

Viszont néha előfordul, hogy le akarnak "szedni" a lent maradtak, vagy üldöznek.

Tisztára "Júlia nem akar a földön járni" dolog!

 

  1. 2015. Április 29. 18:4360.

    dettó ugyan ez van nálam is . ma is ezt álmodtam és le akartak szedni én meg rá zenditettem a Júlia nem akar a földön járnira. 

    előzmény:
    macskamami (1)
    2007-06-20  14:25
  2. 2014. augusztus 21. 20:4459.

    Sziasztok!


     


    Bár nem tartozik a leggyakoribb álmaim közé,de félévente egyszer biztosan azt álmodom,hogy repülök.Mikor reggel felébredek,akkor tisztán emlékszem,hogy milyen napszakban,hol és miért repültem.Általában este repülök,nekifutok és elrugaszkodom a földtől és elkezdek a karjaimmal csapkodni,mint a madarak a szárnyaikkal.Legtöbbször a város felett.Hihetetlenül gyorsan odaérek egyik helyről a másikra és nagyon jó érzés felülről nézni a várost,az embereket,az épületeket.Az egész repülés csodálatos.Imádom ezeket az álmaimat.


    Aztán van,hogy többször leszállok,aztán megint csak felakarok szállni,de hiába erőlködöm,mozgatom a karjaimat,már nem sikerül.Talán ilyenkor már nem alszom olyan mélyen és vége a csodának...


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  3. 2014. július 14. 13:1658.
    Én is álmodtam már ilyet, nagyon jó:)Felülről látom a viágot,isteni...amúgy sose ültem még repülőn...:)
  4. 2014. július 10. 21:4057.
    Sziasztok!




    Az álmok engem is mindig nagyon érdekelnek. megszoktam nézni őket álmoskönyvben.Vannak mindig visszatréő álmaim.




    Minden hónapban 1 éjjel álmodok csecsemővel, másnap meg szokott jönni ( ez 3 hónapja van igy)


    Egy másis visszatérő álmom, már nem ennyire barátságos.




    Általában sétálok hazfelé, vagy bárhol egyedül. megtámadnak, vagy kutya, vag idegen emberek ez nem is lényeg. A lényeg most jön : Mikor segitségért akarok kiabálni, nem jön ki hang a számon. Próbálok folyamatosan kiáltani,de semmi, csak a tátogás.  Erre még nem jöttem rá,h mit jelenthet. :S
    előzmény:
    macskamami (1)
    2007-06-20  14:25
  5. 2014. július 7. 10:5356.
    "...van, hogy egy képzeletem szülte szájat kémlelek a magasból."

    Mi lehet a száj jelentősége a számodra?
    Mire vársz választ tőle?
    előzmény:
    Gitár (54)
    2014-07-07  10:14
  6. 2014. július 7. 10:4955.
    Érdekes ez a repülés! Az a típus vagyok, aki olyan mélyen alszik, hogy szinte soha nem emlékszik az álmaira, néha, elvétve, sokszor értelmezhetetlen töredékek, inkább hangulatok maradnak meg, de a repülés, maga az érzés, ahogyan a szél elsüvít az arcom mellett, - mint a motoron, csak még intenzívebben, -  álmomban.
    előzmény:
    Gitár (54)
    2014-07-07  10:14
  7. 2014. július 7. 10:1454.
    Üdv!


    Nekem is rengeteg különös álmom volt már, és sokat meg is jegyeztem, amik tényleg rendkívüliek voltak. De van, a mai napig, hogy egy adott szituációban csak úgy beugrok egy régi álmom, amire nem is emlékeztem. Furcsa:) Érdemes utána néznetek, hogy a Biblia mit ír az álmokról, hiszen ami abban írva van, az úgy van. Volt, hogy egy sírhoz egyre közelebb hajolva lefüleltem, egy beszélgetést, ami számomra érthetetlen nyelven zajlott. De rengeteget szálltam is régebben az álmaimban, majd mindne este vagy minden második este. Nálam állandó az, hogy tudatomnál vagyok repülés közben szóval én irányítom hasonló képpen ahhoz, aki azt írta csapdosnia kell a kezeivel közben. Neki szaladok és amint csapok egy határozottat elhagyom a földet és a következő csapásnál mégfeljebb jutok, tökéletes ez az élmény. Volt, hogy egy téli időben mikor erős szél fújt, a rajtam lévő nagy kabát segítségével tudtam felemelkedni és szállni. Méghozzá úgy, hogy kiálltam egy úttest közepére és a kabátom alját levofogva, ahogy a szél fújt, úgy azzal ellentétes irányba fordulva felemelt és kicsit összevissza irányba haladtam, de utrcákat tettem meg a Nagyatádi városban, még a cimborámék udvarába is beszálltam:P De volt, hogy épp siettem álmomban, hogy elérjem a vonatomat, ami hamarosan indult, így futásba kezdtem és ahogy elrugaszkodtam a földtől, nagyokat ugrottam és közben figyeltek az utcán sétálló emberek. De hiába volt a nagy sietség, amit annyira éveztem, nem értem el a vonatomat, előttem ment el. Sok repcsis álmomban így menekülök meg, de van, hogy egy képzeletem szülte szájat kémlelek a magasból. Szép a lesz Mennyországban! ;) 
  8. 2007. szeptember 5. 10:2353.

    A repülés - ahogy minden más - sokféle dolgot jelenthet. Mindenki számára mást :-) Lehet a lekötetlen kreatív energiák megjelenése (nálam többnyire az), vagy a könnyű elrugaszkodás élménye, amikor képesek vagyunk felülről vizsgálni a dolgokat, vagy az a tudat, hogy nem húz a Föld, nem hat a gravitációrősebb, szabadabb vagyok ennél.

    A színes vagy fekete-fehér álmok sem azt jelentik, hogy az egyik embernek színes a képzelete, a másiknak nem. A fekete-fehér álmok is épp elég vizuális élményt jelenthetnek - inkább az álom témájához van köze.

    A mindig eliunduló, soha meg nem érkező álmok általában azt jelentik, hogy az ember nagyon dolgozik egy cél elérésén, és valahol frusztrálja, hogy mindig csak az indulást éli át - sosem éri el. De persze jelenthet mást is :-) Nincsenek általános álom-értelmezések, mindig és minden egyedi, sőt: nem csak személyre, hanem élethelyzetre szabott.

    előzmény:
    macskamami (1)
    2007-06-20  14:25
  9. 2007. szeptember 5. 10:0652.
    Én mióta élek,színesben álmodom.El se tudom képzelni milyen lehet fekete-fehérben álmodni. Magamat általában nem látom, olyan mint az életben, csak az előttem lévő dolgokat látom.
    A repüléssel is úgy vagyok, hogy késztetést érzek hogy kirepüljek az ablakon, mint Peter Petrelli. Sőt régen rendszeresen csináltam azt, hogy fogtam az esernyőmet, és ki akartam vele ugrani az ablakon. Hál istennek anyukám mindig résen volt.
    előzmény:
    macskamami (1)
    2007-06-20  14:25
  10. 2007. augusztus 21. 14:3151.

    sziasztok!

    érdekesek amiket írtok. ugy tudom az emberek jelentős része fekete-fehérben álmodik, és legtöbben el is felejtünk mindent mire felébredünk. én évek óta koncentrálok arra, hogy valahogy "figyeljem" az álmaimat... nem mondom hogy sokszor sikerül, de volt már rá példa. a szineket is figyelem, és mióta figyelem azóta már tuti volt szines álmom. de arra is gondoltam már, hogy lehetséges hogy pont ennek a figyelemnek az eredménye a szines álom.... mit gondoltok erről?? ha nem koncentrálsz rá, lehet simán fekete-fehér, de ha el akarod csipni a szineket akkor már rögtön szines álom lesz... -tehát én alakitom az álmaim "minőségét"?? 

    repülős álmom egy időben rendszeresen volt. ugy kezdődött, hogy rohanok egy lépcsőn lefelé, és az utolsó x db lépcső fölött már csak ugy átröppenek... annyira erős hatással volat rám ezek az álmok, hogy életben is érzem néha a késztetést, hogy ugorjak egyet az utolsó lépcsőkarról... tiszta ijesztő...

    ugrós álmaim voltak még... olyan ejtőernyős jellegű, amit bár sosem próbáltam még, de feltett szándékom hogy ami késik nem múlik.  

    mc.

     

     

    előzmény:
    Pumpa (50)
    2007-08-21  13:26
  11. 2007. augusztus 21. 13:2650.
    Én is szoktam repülni álmomban, lakótelepek fölött és ismerős helyeken. Nekem nincs szárnyam meg nem csapkodok,csak nekifutok és már repülök is. Mindig is vágytam és vágyok arra hogy ez sikerülni fog.
    Csak ki kellene használni az agyunk többi 90 vagy mennyi százalékát
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667492 (45)
    2007-07-05  22:12
  12. Torolt_felhasznalo_667492
    Torolt_felhasznalo_667492
    2007. július 6. 20:4749.

    Szia!

    Nagyon érdekeseket írsz.Hasonló képpen már én is jártam.Viszont azért kérdeztem, hogy tudatodnál voltál-e, mert mikor tőlem megkérdezte a Rita nevű ismerősöm, hogy színesben álmodom-e, a következő álmomban, mikor repültem, eszembe jutott, hogy jól megnézzem, milyen színeket látok, hogy majd elmesélhessem a Ritának. Aztán a következő álmomban eszembe jutott, hogy tudok repülni, és mikor felemelkedtem, arra figyeltem tudatosan, hogy mit érzek. Képzeld, végigbizsergett az egész testem, mikor emelkedni kezdtem.

    előzmény:
    macskamami (47)
    2007-07-06  00:08
  13. 2007. július 6. 06:4348.

    Szia!

    Az álmokban a közlekedési eszközök az előttünk álló lehetőségeket jelentik, ezek szerint van egy cél előtted vagy egy terv amit szeretnél megvalósítnai, de még vagy nem, értél a végére, vagy elmúlasztottad (hagytad elmenni a lehetőséget).

    előzmény:
    csőpike (46)
    2007-07-05  22:42
  14. 2007. július 6. 00:0847.

    Nem kell végig csapkodnom, csak elrugaszkodnom, és egyet csapnom a "szárnyammal", ami persze továbbra is kar 

    Én is színesben álmodom :-) Sőt, van, hogy álmombn regényt vagy verset vagy cikket olvasok. Ami azért nehéz, mert akkor még azt is ki kell találnod a fejedben, a betűket, mondatokat!!!

    Máskor meg komplett cd-ket (kedvenceimet) hallgatom meg éjjel, álmomban. Elejétől a végéig!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_667492 (45)
    2007-07-05  22:12
  15. 2007. július 5. 22:4246.
    Szia nekem is van egy mindig visszatérő álmom hogy felszállok egy repülőre de sosem érkezek meg vagyis nem szállok le.ez mit jellenthet vajon? 
    előzmény:
    macskamami (1)
    2007-06-20  14:25
  16. Torolt_felhasznalo_667492
    Torolt_felhasznalo_667492
    2007. július 5. 22:1245.

    Sziasztok!

    Nagyon jó, hogy indult egy ilyen topic, mert engem is régóta foglalkoztat ez a téma. Én is álmodtam már, hogy repülök, és nekem is nagyon jó, sőt, leírhatatlan érzés volt. Eleinte nem figyeltem a körülményeket, csak azt vettem észre, hogy CSAK sötétben repülök fák fölött és engem nem lát senki, míg én az utcán járókat mind látom. Aztán folyamatosan gondolkodtam erről az "álmomban repülök"-ről és elmeséltem egy két embernek. Az egyik megkérdezte, hogy színesben álmodom-e. Azt válaszoltam neki, hogy természetesen. Aztán kiderült számomra, hogy ez nem olyan természetes, mint ahogyan én rávágtam. Sokan fekete-fehérben álmodnak, van aki nem is álmodik, vagy ha mégis, soha nem emlékszik rá. Őket nagyon sajnálom! Unatkozhatnak éjszaka.

    Érdekes, azt írta valamelyikőtök, hogy mikor felemelkedik, csapnia kell a karjával. Nekem ez azért furcsa, mert én csak felemelem oldalra vízszintes helyzetbe a két karomat, és már emelkedem is felfelé. Nem kell csapkodnom. Viszont van, mikor csak függőleges helyzetben tudok repülni, van, hogy csak vízszintesen.

    Repült már úgy valaki közületek álmában, hogy közben tudatánál volt?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. július 5. 17:5344.

    Szia!

    A repülés gyermekkorban nem hiszem, hogy testen kívüli "utazást" jelentene, inkább a szabadság utáni vágy. Lehet, hogy sokat korlátoztak téged az őseid, annál is inkább mert kellemetlen érzet kapcsolódott a repüléshez. Felnőtt korban viszont, szintén csak akkor, ha jó érzet kapcsolódik hozzá, valami új kezdetét is jelentheti (mondjuk, ha új dologba szeretnél belevágni), de a legjobb az mikor ki lépsz a testedből, fantasztikus érzés, nem is nagyon akar a lélek visszaszállni.

    A másik dolog, az nekem is nagyon gyakori visszatérő álmom, én imádom. Ez két dolog lehet, nagyon szeretted a nagyszüleidet és vágysz velük a találkozásra, esetleg tudatni akarnak veled valamit, elvarratlan szálak maradtak utánuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_952364 (43)
    2007-07-05  10:53
  18. 2007. július 5. 10:5343.
    Sziasztok még gyerekkoromban anno már nagyobbacska voltam én is mindég tudtam repülni álmomban.de én nem változtattam alakot.S én is midég menekültem valaki elől.Ez mit jelent?S a tegnapi álmomban meg az évek óta meghalt naygyszüleim házában laktunk. ez is már többször visszatért.
    előzmény:
    macskamami (1)
    2007-06-20  14:25
  19. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2007. június 21. 09:2242.

    Ez így van !  

    előzmény:
    zsaki71 (41)
    2007-06-21  07:53
  20. 2007. június 21. 07:5341.

    Szia!

    Hát csak hobbi szinten, imádom az álmokat, nagyon jó útmutatók szerintem, ha figyelünk rájuk éé megértjük üzeneteit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (38)
    2007-06-20  20:33
  21. Torolt_felhasznalo_740520
    Torolt_felhasznalo_740520
    2007. június 21. 05:5640.
    Köszi az ötletet, de a kitörés nem olyan könnyü.De igazad lehet, sok olyan dolog van az életemben ami nem jó.Lehet hogy gyáva vagyok,pedig sok betegséggel küszködök, és ez is azt mutatja, hogy változtatni kéne. 
    előzmény:
    zsaki71 (35)
    2007-06-20  19:42
  22. Torolt_felhasznalo_477748
    Torolt_felhasznalo_477748
    2007. június 20. 23:0739.
    Én is sokszor repültem régebben álmomban, és olyan jó volt és annyira valóságos, hogy az is sokszor átvillant az agyamon álmomban, mikor elrugaszkodtam pl. egy háztetőről, hogy nehogy ne álom legyen, hanem valóság, mert akkor lezuhanok.
    előzmény:
    esprit486 (32)
    2007-06-20  17:54
  23. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2007. június 20. 20:3338.

    Szia !

    Belestem ide... Te foglalkozol álomfejtéssel ?

    előzmény:
    zsaki71 (37)
    2007-06-20  20:01
  24. 2007. június 20. 20:0137.

    Szia!

    Szerintem valami régen elásott titokkal, vagy egy agyon halogatott dologgal kell szembesülnöd, amit nem szívesen teszel meg. Nézz szembe saját démonaiddal minél előbb!

    Üdv 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_335785 (36)
    2007-06-20  19:56

Címlap

top