Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

60-on túl/70-en innen.

kapucino
Létrehozva: 2006. március 26. 23:30

Szervusztok!

Nyissunk egy olyan új topicot, ahol hatvan körüli asszonyok beszéljük meg napi örömeinket,  ügyes-bajos dolgainkat,mivel töltjük a megérdemelt nyugdíjas napjainkat.

  1. 2021. Április 4. 18:47127652.

    Boldog, egészséges húsvétot kívánunk szeretet


    évi


    előzmény:
    007eva (127651)
    2021-01-18  14:15
  2. 2021. január 18. 14:15127651.

    Szia Marika!
    Sajnálom, hogy nm lehet már tőlük karácsonyost olvasni, télen-nyáron egyaránt.
    Telnek a napok a hetek, de semmi változás az oltás terén. Várom férjemmel együtt,de van egy érzésem: ha tényleg kikérdeznek, nem fogják engedni. Állitólag már egy krónikus betegségnél is meggondolják magukat, most mondjam azt, hogy jó???  Senki sem tudhatja igazán hogy mi a jó, de az biztos, hogy inkább legyenek óvatosak, mint felelőtlenek. 
    Nálatok mi a helyzet??? Jól vagytok??? köszi a jókívánságokat, azt hiszem, én már kivántam.)
    Pusz! É.


    előzmény:
    krném (127650)
    2021-01-14  11:26
  3. 2021. január 14. 11:26127650.

    Szia!


    Már majdnem január közepe van, de azért még az év eleje!


    BOLDOG, EGÉSZSÉGBEN GAZDAG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!


    Most tévedtem ide, s örömmel láttam, hogy itt jártál.


    Marika


    ui.: A karácsonyost zárttá tették az fb-n, oda már nem követtem őket.


     

    előzmény:
    007eva (127649)
    2021-01-02  22:29
  4. 2021. január 2. 22:29127649.

    BUÉK!!! SZERETETTEL


    ÉVI 

    előzmény:
    margaret3711 (127647)
    2020-08-13  20:52
  5. 2020. szeptember 23. 16:46127648.

    Marika, ebben a -nyilván új- módiban elveszek. Nem tudom, mi benne a pláne.


    Sokmindent nem találok. Pl. a Karácsonytól karácsonyit top.ot.


    Most átmegyek búvárba! Pusz. 

    előzmény:
    margaret3711 (127647)
    2020-08-13  20:52
  6. 2020. augusztus 13. 20:52127647.

    előzmény:
    007eva (127646)
    2020-08-13  18:19
  7. 2020. augusztus 13. 18:19127646.

    Marika, ilyen nincs!


    Az előbb mér a ki varrógépet hirdették, most meg ruhákat! vagy képzelődök, vagy az ellenség keze betette a lábát!!!!!!


    előzmény:
    krném (127644)
    2020-05-03  19:08
  8. 2020. augusztus 13. 18:16127645.

    Sziasztok!


    Át sem vészeltük még a virust, s máris a küszöbön az ujabb? - ez rémes!
    ÉRDEKES!: NYitottam egy topikot, kérdeztem a kis varrogéppel kapcs., de nem sikerült a képet feltennem.


    ÉS most itt nyitok, s itt hirdeti a cég!  EZ HOGY LÉTEZIK????
    MARIKA!
    Mi jól vagyunk, voltunk Füreden nyaralni, jó időnk volt.
    Gondolom, kicsit sikerült Nektek is a kertet birtokba venni, mert az szuper elfoglaltság.


    Puszi

    előzmény:
    krném (127644)
    2020-05-03  19:08
  9. 2020. május 3. 19:08127644.

    Végre itt is esett az eső!Felfrissült minden, a "májusi eső aranyat ér". Tegnap még szép idő volt, ma pedig erősen fúj a szél, hűvös/hideg van.


    Itthon voltak a fiúk, nagyon jól telt a hétvége.



     

    előzmény:
    007eva (127643)
    2020-05-01  12:37
  10. 2020. május 1. 12:37127643.

    Ezt mindenképp ajánlom megnézni. Bár nekem a másik kettő ház nagyon tetszik valóságban is. Férjem még beállványozva látta csak, de most elhült.


    Szép Május 1-jét kivánok. Hajnaltól reggelig szakadt az eső. Már a fák lombjaitól nem lehet látni a szomszéd házakat sem. Csodaszép a tavasz, karanténból nézve is.


    évi

    előzmény:
    krném (127641)
    2020-04-18  15:44
  11. 2020. Április 28. 09:53127642.

     Szia Marika!, s akik még ismernek, s erre járnak, azokat is köszöntöm!
    Van pad, illetve ülő alkalmatosság, U alakban kiépitve kőből, kb 15-10-15 méteres, ugyhogy bőven van hely.
    Fát ültettek anno az épitkezésnél, már igencsak nagypapa-koruak, szép, nagy nőtt méretűek.
    Sajnálom, hogy nem lehet bekeriteni, a virágokat a bokrok ill. rózsafák helyettesitik, szép volt az aranyeső is,
    ezeket nem tudják a kutyák sem tönkretenni. Fenyőfák nagyon szépek.
    A virágigényeket az erkélyen éljük ki, idén is lesz 1-1 kaspó felakasztva, meg muskátlis ládák. Megint kell venni,
    mert tavaly kidobtam a régieket.
    Budaörsön látott szép bordó muskátlikat a férjem, ládákat meg lehet venni Farkasréten a temető előtt. Föld is
    kell, ugyhogy meggondoljuk, mikor kelünk vándorútra.
    Ha vége lesz a "maradj otthon!" -nak, amiben nagyon reménykedem, hogy előbb, mint a muskátli szezonnak,
    megyünk venni.
    Febr.28-án, mikor hazaértünk Olaszo-ból, senki nem gondolta volna, hogy ez még nyár derekán is tartani fog, s
    ennyi ember megkapja ezt a virust.
    Hétfőtől megváltozik a kijárási szabály: 65-ön felüliek eddig 9-12-ig mehettek az üzletekbe, de szűkiteni akarják
    ezt az intervallumot. Meglátjuk.
    Jó az a kis háztájitok, primőröket itt majdhogynem szarvasgomba áron fogják árulni. Bár azt még nem kóstoltam,
    s nem is fogom. Az olyan lenne, mint ha aranyporral innék franciapezsgőt reggelire.
    Marika, egészséget kivánok, s ha van kedved irj.
    Puszi. evi


     


     

    előzmény:
    krném (127641)
    2020-04-18  15:44
  12. 2020. Április 18. 15:44127641.

    Szia!


    Azért a ház körüli kertbe le tudtok menni, esetleg vannak ott padok egy kis üldögélésre? Nagyon rossz lehet a bezártság ebben a "karanténos" időszakban. 


    Egész délelőtt a kertben voltam. Úgy elszaladt az idő, észre sem vettem, fél kettőkor jöttem be. Azon csodálkoztam, hogy a déli harangszót sem hallottam, de jó érzés, hogy amit szerettem volna, azt meg is csináltam. Ebédeltem, s most pihenek egy kicsit, majd folytatás következik. Néhány gyógy- és fűszernövényt szeretnék átültetni, majd az esti locsolás következik. Nagyon hiányzik az eső.


    Az őszi fokhagyma gyönyörű, s a hagymából is lehet már enni. A sárgarépám már vagy 2 hete kibújt, de a petrezselyem mostanig váratott magára. Szépen növöget a saláta, retek, cékla. Kipalántáztam a zellert, korai karalábét, s próbaként néhány korai paradicsomot is. Remélem, már nem lesz fagy. Az első vetésű borsó is szépen nő, de a múlt héten is vetettünk még, s a dughagyma is most került a földbe. A gyümölcsfák (alma, körte, cseresznye, meggy) is teljes pompában, csak a szilva hullatta már le a szirmait. A késői tulipánok most nyílnak, de sárgulnak még a nárciszok is. Nagyon szép most minden.


    Szóval nem unatkozom, a megfelelő mozgás is biztosított.


    Marika


     

    előzmény:
    007eva (127640)
    2020-04-15  20:05
  13. 2020. Április 15. 20:05127640.

    Szia!
    Itt is eltelt, kettesben. skyp-on ment a locsolkodás, fertőtlenitőt kapott a férjem a kezébe. Aztán törölgethettem a képernyőt, az illat helyett szag volt, de nem ment át az éteren keresztül.
    Most mindegy volt, mikor vacsorázunk, lazán vettük a programokat.  Minden sonka elfogyott 3 nap alatt, almáspite is, (én mindig azt sütnék).
    Jönnek a benti programok. Ma kis kertrendezéshez jöttek emberek, tudod, ha ültetünk virágokat, huss! vagy kipiisilik a kutyák, vagy letépik az erre járók. 16 nylonzsák meg is telt, meg a rőzsefélék összekötözve.
    Örülj a kertednek, megnyugtató és jó pihenés, szórakozás. Az előző lakásunknál volt kerités, ott kiéltük magunkat.
    A szines virágkavalkád a többi társasháznál v. családinál van.
    Színes a hegyoldalunk.
    Kellemes kikapcsolódást kivánok. É.

    előzmény:
    krném (127639)
    2020-04-13  15:06
  14. 2020. Április 13. 15:06127639.

    Évikém!


    Lassan vége az ünnepnek, ami szép csendben zajlott/zajlik.


    A gyerekek, unokák virtuálisan locsolkodtak, verset mondtak. Most ez van.


    Tegnap gyönyörű idő volt, ezért hatalmas sétát tettünk a határban. Láttunk őzeket is, s a megújuló természet is csodálatos. Mára terveztük, hogy lemegyünk a tóhoz, de elromlott az idő, így maradunk itthon.


    A kertben naponta tartunk szemlét, kapálunk, locsolunk, amit még kell veteményezünk, ültetünk. A későbbi tulipánok most kezdenek nyílni, nagy a színkavalkád. A hortenziákon viszont eléggé nagy a fagykár, remélem, azért kiheverik.


    További szép ünnepet! 


    Marika

    előzmény:
    007eva (127635)
    2020-04-12  11:30
  15. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. Április 12. 13:29127638.

    Lehetőleg egyelálló személyt keres.. 


     


    Lehetőleg egyedülálló személyt keres..

    előzmény:
    Csend Ike (127637)
    2020-04-12  13:27
  16. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2020. Április 12. 13:27127637.

    Úgy látszik megkezdődött a megélhetési  nyugdíjaskeresés.


    Nyugdíjacska, vagyonka......


    Lehetőleg egyelálló személyt keres..... Ah, vajh miért???

    előzmény:
    Rózsa Virág (127636)
    2020-04-12  12:46
  17. 2020. Április 12. 12:46127636.

    A SZERETET MINDENKINEK JÁR!


    Találjuk meg egymást!


    Tatabányán élünk


    PÓTANYÁT,PÓTNAGYSZÜLŐKET KERESEK-KERESÜNK


    A tévedések elkerülése végett leszögezném, hogy ebben semmiféle anyagi érdek nincsen.


    Egyszerűen csak a szabadidő közös eltöltésére keresem az adott hölgyet,pótnagyit,pótpapit legjobb lenne egy házaspár aki szeret csavarogni,kávézni,jókat beszélgetni és hangosan nevetni aki szomjazza a gyerekzsivajt aki szeretne az Életünk része lenni!
    Nem babysittert,házvezetőnőt még csak nem is takarítónőt keresek!!!


    A dolog maximálisan komoly,nem valami rossz vicc!!!


    Én bízom benne,hogy a felhívásom eljut oda ahová kell!!!


    Egy olyan embert aki akár egyedül álló szívesen tartozna egy normális rendezett családhoz.


    Még nem késő hogy találjak egy olyan embert aki ha nem is vér szerint de úgy szeret mit ha az övé lennénk.


    Találjuk meg egymást egészítsük ki egymás életét!


    Ha valaki ismer a saját vagy környezetében olyan 52 -65 év körüli hölgyet,pótnagyit,pótpapit akár házaspárt aki egyedül van mert a gyermekei elfordultak tőle,vagy talán nincsenek is neki,de vágyik arra, hogy valakit szerethessen és őt is viszont szeressék,ne habozzatok felhívni a figyelmét erre a posztra!!!


    lazamama5560@gmail.com

  18. 2020. Április 12. 11:30127635.

    Sziasztok, szia Marika,


    Nem tudtam kellemes, napos husvétot kivánni, de most működik megint.
    Sajna, a fagy nem igazán a kedvence a fák virágainak, de majd kibujnak ujabb virágok.
    Milla is,Veronik is sokszor eszembe jutnak, mert nem tudjuk, milyen ennyi idősen a lélek,
    ha elmegy a fél feled. Ha leszünk, ha hagy a virus, idén mi is 50 éves házasok leszünk.
    Ennyire nem érzem az idő mulását, de mindegyikünk igy lehet.
    a hátralévő husvétra még minden szépet, s jót kivánok.
    Pusz Évi

    előzmény:
    krném (127634)
    2020-04-05  17:47
  19. 2020. Április 5. 17:47127634.

    Évikém!


    Ma reggelre már nem volt fagy, talán már így is marad. A madarak hangoskodnak, a fenyőfára egy gerlepár rakott fészket. Sok a rigó és cinke is, de legtöbb a veréb, azt lesve, hogyan csipegessenek a tyúkok eleségéből. A diófánál pedig minden reggel megjelenik a mókus.


    A gyönyörű liliomfámon viszont néhány nappal ezelőtt minden virág megfagyott. A gyümölcsfák még nem borultak virágba, így reménykedünk, hogy ebben az évben termés is lesz. Viszont nagy a szárazság, jó lenne egy kis eső. Most még van a patakban víz, így megtöltöttük a tartályokat a locsoláshoz. Remélem, az idén nem szárad ki a patak.


    Ma ebéd után kimentünk a határba, üldögéltünk a folyóparton. Nagyon szép idő volt, gyűjtöttük a D-vitamint. Sokan bicajoztak is. 


    A városba nem járunk, eddig is hetente 1x mentünk, most a vírus miatt még ritkábban. Van itthon minden, van miből főzni. Most nem is kell annyi, hiszen csak ketten vagyunk itthon, csomagolni nem kell. Kenyeret pedig eddig is sütöttem. (Nekünk az 5x-hez még van 2 évünk. Reménykedünk.)


    Sajnálom, hogy Milla így bezárkózott, azért remélem jól van.


    Marika


     


     


     

    előzmény:
    007eva (127633)
    2020-04-02  09:04
  20. 2020. Április 2. 09:04127633.

    Szép napot Marika!


    Jó, hogy van kertetek, kellemes elfoglaltság, ha épp nem fáj semmi. Nálunk nem szabad keritést épiteni, mert a parkban 11 ház van, s nem is lehet, csak fű, meg fák vannak, bokrok. Virágok eltünnek, vagy kipisilik a kutyik. 
    Én max. az erkélyen tudok majd kertészkedni, de várok még, netán fagy jöhet még.
    Millának írtam kétszer is mailt, de nem válaszolt, legutobb ősszel irt, akkor is azt, hogy semmihez nincs kedve, szomszéd nőkkel kertészkedik. Nagyon sajnálom, nem tudja férje nemlétét feldolgozni. Szerintem nem is lehet, sok évet éltek együtt.
    Mi is idén az 5x-be léptünk, bizom benne, hogy megéljük.
    Ez a pocsék vírus nem tudni, mit hoz.
    Vigyázzunk magunkra, szerintem a gykeid is igy teszik. Akkor az ész és a rendelkezések szerint nem lesznek itthon húsvétkor sem.
    Mi is 2-en leszünk, ezt kivánja a helyzet.
    Puszillak évi

    előzmény:
    krném (127632)
    2020-03-29  17:28
  21. 2020. március 29. 17:28127632.

    Szia!


    Éppen bekapcsoltam a gépet, s megláttam a "frissek" között a topikcímet, gondoltam, benézek. Sokszor gondoltam Rád, vajon merre kirándulgatsz, mi lehet veled. Örülök, hogy jelentkeztél.


    Jól vagyunk, a fiúk is, bár most ez a vírusos helyzet kicsit változtatott a megszokottakhoz képest. A gyerekek sem jönnek haza, mind több száz km-re vannak, így csak ketten vagyunk itthon. Elfoglaljuk magunkat, kertészkedünk, olvasunk stb. végezzük a napi teendőket. A mai jó időt is kihasználva, ebéd után tettünk egy nagy sétát a határban. Estére ide ígérnek egy kis esőt, jó lenne, mert a föld nagyon száraz, hiányzik a csapadék.


    Milláról tudsz valamit? 


    Marika


     


     

    előzmény:
    007eva (127631)
    2020-03-28  17:57
  22. 2020. március 28. 17:57127631.

    A mindenséged,TeisMarika!!!!


    Mégis van valaki, aki idetéved? Rég láttalak, a fiuk már lediplomáztak ez alatt, ugye?


    Remélem jól vagytok, a szived sem rendetlenkedik, s csak fiatalosan teszed a dolgod.  Holnap megint nyitok, jobb ezen írni, mint a telefonomon. Jöhet akkor a szöveg! pusz évi

    előzmény:
    krném (127630)
    2020-03-28  17:29
  23. 2020. március 28. 17:29127630.

    Micsoda meglepetés!


    Azt hittem, ez a topik régen elveszett a süllyesztőben.


    Évike! Jó hogy jelentkeztél, hírt adtál magadról. 


    Marika

  24. 2020. március 28. 17:15127629.

    Szia Marika,
    Nehéz visszacsábítani bárkit is. Kifogytak a lányok, na nem a szoknyájukból, hanem innen.
    Nincs Veronik, akár mennyire is szeretik az égiek, de ott  nem tudják net-hez juttatni!
    ő mindig várta a leveleinket, ez volt neki a kapcsolat a "világgal". Várhatott volna még, de Lacija után igyekezett.
    Domival beszéltem, ő is dolgozik, kell a kp.


    Egy másik lány azt mondta,nemigen van nyiltban miről írni, hogy épp mit főztem, meg tojnak e a tyukok (nincs a környéken), nem érdemes. Ami meg érdekes lenne, azt nem kívánatos kiírni.

    Visszautalják a római utunk befizetését,  ha beindul majd! az utazási lehetőség, megkíséreljük ismét, bár már nem akartunk annyira messzire utazni.
    Itt főbb probléma -sőt, csak az!-  a vírus. Embertelen pusztítást végzett eddig is. Mi jön még ez után?
    Szájmaszkot ajánlatos hordani az orvosok szerinte, de a tisztiorvos szerint nem kell. Na, most ki is az okos????
    Férjem ma abban ment ki vásárolni, de mire visszaért, tisztára vizes lett. Az meg nem jó, csak a baciknak. Kimostam, vasaltam, de van másik is.
    Nincs tömeg az üzletekben, sőt! A nyugdíjasok reggel 9-től 12-ig kimehetnek vásárolni, akkor más nincs is az üzletekben. És tényleg. Buszokon 3-4 ember. Iskolaszüneti menetrend. Szóval kibírható.
    Marika, ha tudsz, irhatsz gmailomra. Agi megirja, ha kéred.
    Van nagy gépem, asztali, csak nem mennek fel a telómról  a képek.


    Puszillak, WH Évit is!


    Évi




    előzmény:
    margaret3711 (127628)
    2020-03-20  15:50
1 2 3 4 5

Címlap

top