60-on túl/70-en innen.

kapucino
Létrehozva: 2006. március 26. 23:30

Szervusztok!

Nyissunk egy olyan új topicot, ahol hatvan körüli asszonyok beszéljük meg napi örömeinket,  ügyes-bajos dolgainkat,mivel töltjük a megérdemelt nyugdíjas napjainkat.

127179 hozzászólás
  1. krnem
    2017. május 29. 20:50127179.

Pihend ki a fáradalmakat!

Jó pihenést, nyugodt éjszakát kívánok!

előzmény:
    Dapazso (127178)
    2017-05-29  19:16
  2. Dapazso
    2017. május 29. 19:16127178.

Megjöttem kislányok,fáradt vagyok,holnap jövök ::

Mindenkinek jó éjszakát és friss reggelt!

3. krnem
    2017. május 24. 19:54127177.

Érezd jól magad! Várom a képeket, s a beszámolót!

előzmény:
    007eva (127176)
    2017-05-24  17:27
  4. 007eva
    2017. május 24. 17:27127176.

Sziasztok lányok!

Kellemes időtöltést, kirándulást, kertészkedést kívánok, ha megjöttem, jelentkezek. pusz Nektek!

5. krnem
    2017. május 23. 20:37127175.

De szép kirándulást terveztetek!Legyen szép időtök, érezzétek jól magatokat! Mennyi időre mentek?

előzmény:
    klivia48 (127173)
    2017-05-23  08:22
  6. 007eva
    2017. május 23. 11:09127174.

Hannababa nagyon szép! Középsős???? - nem olvastam még vissza!
    Olyanjó nektek! úúúgy "irigyellek" az unokák miatt! Ha felesleg van, jöhetnek!

előzmény:
    Dapazso (127170)
    2017-05-22  16:54
  7. klivia48
    2017. május 23. 08:22127173.

Nagyon szép tartalmas nyári napokat kívánok,kinek a kertben , kinek az erkélyen!

Gabika!Csatlakozom, világszép az a kicsi lány!

Sok sétát, kirándulást, tevékeny időtöltést.

Mi június végén a suli végeztével felkerekedünk húgaimmal, családjaikkal és irány  Torda ,Torockó és környéke.Egy buszos kirándulást szervezünk, együtt gyerekekkel , unokákkal.

előzmény:
    krnem (127172)
    2017-05-22  20:57
  8. krnem
    2017. május 22. 20:57127172.

Gabika!

Egész "utazó nagykövet" lettél!Az az ovis gyönyörű!Ovis ballagás lesz? Csupa finomságot fogsz készíteni.

Zsófikádék csodálatos helyen jártak, biztosan sokat fog mesélni.

Az ecetezésről már hallottam, de még nem próbáltam ki. Reggel locsoltam, nagyon száraz a föld, aztán délelőtt kapáltam. Ma már megkóstoltuk az első szamócákat, s néhány szem cseresznyét is. 

Érezd jól magad, biztosan örül majd az anyuka, hogy van egy kis segítsége.

Marika

előzmény:
    Dapazso (127170)
    2017-05-22  16:54
  9. krnem
    2017. május 22. 20:45127171.

Évikém!

Jó nagy túrát tettetek! Tudod, igaza van a "főnöködnek", nem andalogni kell, hanem tempósan menni. Az az igazi, legalábbis az orvosok szerint is. Ha valaki nem bír, mozgásnak jó a lassúbb is. Mi is, ha gyalogolni megyünk, akkor tempósan. Ma viszont voltunk akácvirágot szedni, így nem tempóztunk. Szedtem egy kosárral, már ázik a szörpnek való, meg lecsipkedtem a fehér szirmokat, az pedig már szétterítve szárad teának. Csipkevirág szirmot is szedtünk, az is szárad már. Mire ezekkel végeztem, hazaért a férjem, s hozott egy kosár bodzavirágot. Azzal egyszerűbb volt a dolgom, azt nem kellett "szirmozni". Ázik a szörpnek való, s szárad a többi teának. A bodzából még lesz folytatás.

Nagyon jó, hogy a férjed hangja is megjavult.Biztosan jó lesz a kirándulás, várom a beszámolót majd.

Finom ebédetek volt, ma mi is maradékot ettünk, sőt majd holnap is. Sokféle étel készült a hétvégén, mert csomagolni is kellett a fiacskámnak.

További szép estét, jó éjszakát!

Marika

előzmény:
    007eva (127169)
    2017-05-22  15:02
  10. Dapazso
    2017. május 22. 16:54127170.

Szép napot mindenkinek!

A kertészkedőknek,az utazóknak is.

Magamra is gondoltam,holnap útra kelek,megyek a hugom másik gyerekéhez,ők most nem jöttek,két kicsi fiu van,hétördögök,az anyjuk nem mer elindulni velük sehova a megyehatáron kívül!

A hétvégén lesz ballagás is a családban,ott Ásotthalmon,sütni nem tudok,így most kiírtam két receptet amit megcsinálok szombatra,Egy epres túrótortát,egy tiramisut,meg egy kekszest.Talán elég lesz,mindegyikből dupla adagot csinálok,még pénteken a hűtőbe összeérik aztán szombaton csak díszíteni kell.

Bográcsozunk,így azt nem kell készíteni.Sósat meg majd veszek valahol .

A lányom jön utánam szombaton Zsófival és Hannával,ők hoznak virágot is.

Ma takarítottam az első,hátsó teraszt a kinti WC-t is ,meg eceteztem a kerités tövét,ház alját a beton közét.Már sárgul is este kiszedem és szép lesz az is.Olcsóbb mint a Glialka.Nem is győzném.Zsófikám tett fel képeket,tegnap voltak a Gyilkos-tónál,A Békás szorosnál,csak már nem tudom feltenni őket,mert nincsenek elmentve.Majd ha hazajöttem.

Legyetek jók Évikém érezd jól magad Marikák,milla ti is ,most már elköszönök,megjött Hannám az oviból..övé a terep!

Itt az ovisom!

előzmény:
    krnem (127167)
    2017-05-21  20:02
  11. 007eva
    2017. május 22. 15:02127169.

Szia Marika, sziasztok Lányok!
    Bejártuk a fél Sashegyet, nem kímél ez az ember. Megnyugtatott, ha versenyezni akarok gyaloglásban, ne az élő csigát  válasszam, mert nem győzök!
    Hogy miért nem hagy a saját tempómban gyalogolni, foglalmam se. Viszont hál' az égnek, hogy ennyire strapabíró, és a hangja is 99,99%-ban visszajött. Tudod, az apasági tesztnél sincs 100%.
    Minden nap másik cipőben megyek sétafikálni, el kell döntenem, melyik lesz az a 2, amit elviszek. Még nincs nyerő. A kilóim a kulcs.
    Ma csupán rántott csirkemellet ettünk szombatról maradt direkt, sok zöldfélével, krumplipürével.
    Még két napig kimélőt kell enni, nem tele hassal indulni, hátha tólni kell a buszt!
    A kertészkedés egy álom, az előző lakásunk olyan társasházban volt, ami rendelkezett keritéssel. Igaz, sréh telekre épült, de lehetett ezt-azt - mint virágot ültetni. A 25 éve kiültetett fenyőfánk, ami nem volt 1,5 méternél magasabb akkor, most már a 2. emeletet elhegyta. Gyönyörűűű.
    Itt is vannak fenyők, bokrok, de nem lehet bekeriteni ezeket a házakat.

Fogok fotózni, olyan lesz amilyen, és kész. A telefonom is ott lesz, ugyhogy nem ér meglepetés. (meg egy pótgép is). Igy mindig én vagyok az utsó, mert menet közben max  filmezni lehet, fotózni nem.  Addig azért még irok!!!!! 

előzmény:
    krnem (127168)
    2017-05-21  20:10
  12. krnem
    2017. május 21. 20:10127168.

Évike!

Nagyon ügyes vagy, sokat dolgoztál. Voltatok ma kirándulni? A gyaloglás nagyon jó. A szomszédasszonnyal mi is járunk, bár most a kerti munkák miatt kicsit szünetel. Keddenként pedig járok jógázni. Valamit próbálunk tenni az egészségünkért, aztán majd kiderül...

Várom a beszámolót, s a képeket!!!

Szép estét!

Marika

előzmény:
    007eva (127165)
    2017-05-20  21:11
  13. krnem
    2017. május 21. 20:02127167.

Szervusz!

Nagyon mozgalmas napok vannak mögötted. Erdély gyönyörű. Régóta vágytam oda, s tavaly sikerült eljutni. 

A kert sok munkát ad. Szépen kikelt minden, már ami a földben van. Az eső nem esik, csak a felhők jönnek-mennek, így locsolni kell. A fű pedig nagyon nő, így a kapálás is sürgőssé vált. Elkezdett virítani az akác és a bodza. Azt is szeretnék szedni, mert eddig csak minimálisat szedtem. A legfiatalabb fiacskámnak a bodzaszörp a kedvence. Itthon volt, látta a virágokat, s hiányolta a szörpöt. 2 hét múlva jön, addigra lesz. A vasárnap nekünk is ünnep, de azért előfordul, hogy van egy kis munka különösen a szőlőben, ha a fiúk akkor érnek rá segíteni. Az felér egy kirándulással.

Minden jót!

Marika

előzmény:
    Dapazso (127164)
    2017-05-20  15:42
  14. klivia48
    2017. május 21. 15:38127166.

De jó lesz nektek!Jó utat és sok-sok  szép élményt kívánok!

Nagyon jól csináljátok a sok séta,az újra felfedezés, vagy megismerés öröme nagyon jó dolog .Mi kerékpárral vágunk neki a környéknek, még rövid távokat teljesítünk, de lesz még olyan is , hogy meg sem állunk a Tiszáig.Gyerek korunkban minden nyarunkat egy Tisza parti kis faluban töltöttük,fantasztikus volt!Mostanában sok a feladat a méhekkel.Már pergettünk az idén, repce és vegyes virágmézet.Most az akác virított, remélem jól dolgoztak a kis szorgosak,bár az időjárás nekik sem kedvezett.

Gabikám! Nagyon mozgalmasan telnek a napjaid,tudom, hogy milyen jó, ha az unokák gyakori vendégek a nagyszülőknél.Az én nagyom harmadikos gimis, csütörtökön érettségizett informatikából, mi mentünk érte.Boldogság volt várni rá, jött öltönyösen, magasan számomra a legszebben.Engem ilyenkor  a boldogság nevezetű valami talál meg és jó létezni.

Néhány régebbi kép.

előzmény:
    007eva (127162)
    2017-05-20  14:24
  15. 007eva
    2017. május 20. 21:11127165.

Gabikám, örülj, hogy nagy a család, én bevállalnám a kukta-szerepet, meg mást, de a főzést nagyban nem.
    A házépitést majd befejezi a szomszéd, és akkor nyirja a füved ő is, remélhetőleg.
    Tegnap és ma nem volt séta, dolgos nap volt, tegnap meg szabadnap. De azért függönymosást megejtettem, meg ablakpuc.is.
    Holnap reggel már elmegyünk valamerre, még nem találtam ki, hova, egy biztos: nem a városba. Ha nagyon kell, csak akkor megyek üintézni.
    Mindenesetre gyaloglás a lényeg. Szép hét végét!

Kép: munkakapcsolás: fűnyirás smsezéssel

előzmény:
    Dapazso (127164)
    2017-05-20  15:42
  16. Dapazso
    2017. május 20. 15:42127164.

Csak bekukkantok,mert vendégeim vannak.

Itt vannak a kicsi húgom (2 éve halt meg)gyerekei ,és három unokája.Tegnap leugrottak és holnap reggel mennek vissza.Most elmentek Esztergomba,így gyorsan lenyítram a füvet az utcán,mert mindíg tele vagyok autókkal.Nem csak az enyémek,de a szomszéd is ideáll,mert felújítja a házát és ki-be járnak előtte a nagy autók,rakodnak meg minden.Szóval most volt egy kis tér....gyorsan levágtam,még várom az esőt hátha nem kell  locsolnom.Kertezek,meg sütök-főzök,vasalnom is kéne.De az az igazság ,hogy Zsófikám osztálykiránduláson van Erdélyben és csak kedden este jön,és minden gondolatom ott van.Amióta az rettenetes buszbaleset volt a gyerekekkel,akkor nyugszom meg ha hazaér valahonnan.Nem olvastam vissza,csak gyorsan írok,majd hétfőn  ha elmentek,lesz egy kis nyugim.Az az igazság ,hogy valaki mindíg itt van a gépemnél,vagy olvas,vagy ír,vagy játszik,és nem akarok rájuk szólni.kibírom,hogy egy kicsit nem gépezhetek.

Vigyázzatok magatokra,legyen szép vasárnapotok,sokat pihenjetek

Évikém séta..marika,milla kert vagy vasárnap ti sem dolgoztok ,nagyot???

Én általában csak sütök főzök vasárnap ,minden marad a hétköznapra.vasárnap az Úr napja ,én így tanultam,tartom is mióta nyugdíjas vagyok és megtehetem.

No,szaladok kedveseim,minden jót nektek!

17. 007eva
    2017. május 20. 14:45127163.

Én is kaptam, Nenszitől, ha valaki ismerő Őt.

Büdös bogár invázió!

Így védekezz ellenük.

Bemennek a lakásba, megbújnak a szekrényben. Borzasztó sok kellemetlenséget tudnak okozni a vándorpoloskák.
    Szerencsére van rá mód, hogy egy egyszerű házilag elkészített keverékkel távol tartsuk őket az otthonunktól.A poloskák távol tartásához készítsd el a következő keveréket:

Végy elő egy kézi permetezőt, amibe legalább fél liter folyadék belefér. Tekerd le a tetejét, majd engedd fel félig langyos csapvízzel.

Ezután tedd bele a következőket:

• 1 kávéskanál szódabikarbóna
    • fél kávéskanál ecet

Ezután egyszerűen várj pár percet míg elolvad a szódabikarbóna és tekerd fel a szórófejet.Az ajtókat, ablakokat spricceld be vele, de mehet a teraszokra, erkélyekre,
    virágtartókra.

Meg fogod látni, hogy egyszerűen el fogják kerülni az otthonodat a poloskák. Egy ilyen permetezés hetekig távol tartja nem csak poloskákat, de a molylepkéket és más olyan rovarokat is akik melegedni jönnek a lakásokba.

Próbáld ki, és oszd meg ismerőseiddel is.

18. 007eva
    2017. május 20. 14:24127162.

Kedves Lányok!

Változatlanul áhitozom a kertes képeitekre, kapjátok már elő azt a telefont vagy fényk.gépet!
    A munka a tietek,na jó igy könnyű nekem.

Kaptam a nagyon élvezhető kis videót. Ha sikerül, ide teszem. https://www.youtube.com/embed/p5AyEe5xWkQ

Ha igaz, csütörtökön Milánóban leszünk. Tartalék gépet is viszek. Bár ahhoz a Kodakhoz  2 db AA-s elem kell, és hosszadalmas a feltöltése. A Canon meg olyan, mint a telefon, könnyű, s csak bedugom, 1 óra alatt kész, feltöltve.
    Nem is értem, mert 2 hete vettem kb. feltöltővel együtt a 4 elemet, egybe volt csomagolva, és nem kapcsol ki a narancsszin, ha fel van töltve. van mellette egy utasitás, hogy 18 óra kell a töltéséhez. Hát én 21 órát töltöttem..... műxik, de még mindig nem zöld. (nem is irja).
    Nincs hangulatom visszavinni, dobozát kidobtam, igy nem akarok vitatkozni. Ha igazam van, simán küzdök az igazamért, de sajna a doboz kellene. (pedig nem a dobozzal van bajom, de mégis, ha ez a rend.)

Tegnap pihenőnapom volt, gyorsan kimostam a konyha és a fürdőszoba függönyeit, megpucáltam az ablakokat. 
    ma délelőtt bevállaltam egy hajfestést, rántott csirkemellet sütöttem zöldséges rizzsel, uborkával.
    A mai napot még megtoldom kis takaritással, aztán holnap reggel elmegyünk valamerre.
     Ti mivel töltitek a hét végét????

A képhez: nekem eddig még 1 db bonsai sem maradt meg!
                   ezt az Állatkertben fotóztam.-

előzmény:
    krnem (127161)
    2017-05-18  21:44
  19. krnem
    2017. május 18. 21:44127161.

Úgy látszik, egyszerre írtunk!

A két sónak semmi köze egymáshoz!

Az elérhetőséget majd megírom!

Jó szórakozást!!!

előzmény:
    007eva (127159)
    2017-05-18  21:37
  20. krnem
    2017. május 18. 21:40127160.

Évikém!

Reméljük, elővarázsolódik. Ha mégsem, akkor  szánj egy kis időt a másolásra!

Ma egész jól elfáradtam, sokat és sokfélét dolgoztam. Locsoltam, kapáltam, főztem, közben 3x mosott a gép, szerencsére minden hamar megszáradt. Ebéd után a szomszédasszonnyal elmentünk akácvirágot szedni, közben találtunk egy kakukkfű-mezőt, abból is gyűjtöttünk. Estefelé felmentünk a szőlőhegyre. Szépen virít a borsó, azt locsoltam. Ott már nyílik a bodza, így szedtem egy kis bodzavirágot is. Ebből most ivólé készül, ha több lesz a virág, akkor majd szörp is, meg szárítva teának.

Na, megyek, elteszem magam holnapra!

Jó éjszakát!

Marika

előzmény:
    007eva (127157)
    2017-05-18  21:25
  21. 007eva
    2017. május 18. 21:37127159.

Marika! A Holt-tengeri sót hol lehet kapni? kipróbálnám.
    Mindjárt jön a Krizsó-só (nem helyettesiti a Holt-tengerit, ugye? megnézem!

szép estét kivánok!

előzmény:
    krnem (127154)
    2017-05-17  10:36
  22. 007eva
    2017. május 18. 21:32127158.

Nem jött elő!

Délután megjöttünk Normafától tett sétánkról, kidöglöttem! egyik turistajelzésnél elindultunk, aztán Makkosmárián kötöttünk ki, csupa vizmosásos uton járva, lefele mindig..... és aztán onnan vissza,szóval szuszogtam, köhögtem, nyafogtam, ami belefér, mindent. Visszafele már a kis hátizsákom a férjem hozta, mondta: küzdjek csak meg a kilóimmal... hát élt bennem a cél: ha visszaérünk, megkeressük a rétesházikót.
    4,8 km volt, nem sok, de egyensulyozni a kövek közt, nem szuper.
    Mai kitüzött cél kipipálva!

Jóéjt Nektek!!!!

előzmény:
    007eva (127156)
    2017-05-17  20:24
  23. 007eva
    2017. május 17. 20:24127156.

Livike, most újat mondok azzal, hogy pár éve kiszáradt a Fátyol-vízesés, és csak a nagy semmit láttuk? Olyan hőség volt ráadásul, hogy ott olvadoztunk. A tó viszont csodaszép volt.
    Kedves lányok!
    Na akkor hogy irjam, túl vagyok a délelőtti renoválásomon, igaz, szép nem lettem, mivel nem is voltam,  de legalább ápoltabbnak érzem magam.
    Voltunk Budakeszin, barátosnémnél 1 órát csavegtünk, most láttuk rajta, hogy nem fárasztó, és örült nagyon, hogy ki tudott jönni az előtérben levő asztalhoz.
    Mivel ma senki nem ment hozzá, vagyis megkérte a lányát hogy ne jöjjön ma, mert mi megyünk, igy nyugiban maradtunk. Nagyon rendesek az ápolók, a kaja elmegy, nem a Hilton szállo. De nem is várják el, na vannak kivételes betegek ugye, akik tényleg azt hiszik hogy dehogynem, nekik minden jár. Na most nem kivánok névsort irni. 
    Holnap séta a Normafa környékére, van nagyon jó lángosos, és réteses. Majd a libegővel meg lejövünk, de lehet, hogy gyalog lesz az is.
    Jók legyetek!!!

előzmény:
    klivia48 (127155)
    2017-05-17  13:57
  24. klivia48
    2017. május 17. 13:57127155.

Szép napot kívánok!

Nagyon szép programjaitok voltak!

Mi Szilvásváradon voltunk , szomorúsággal töltött el a látvány.Az elmúlt napokban nagy vihar volt,fákat döntött és csavart ki.Siralmas, ahogy kinéz.Lavinaként "zúdultak" le  a fák.A vízesés látványa és a finom pisztráng nyújtott némi vigaszt.

A kert most szalonképes, fű lenyírva, palánták földbe téve, kapálás megejtve.Annyira jó kiülni és pihenés és némi szunyókálást beiktatni.

előzmény:
    007eva (127152)
    2017-05-17  08:58
  25. krnem
    2017. május 17. 10:36127154.

Hű, de sok állatkertben jártál!

Ha az orvos belenéz a torkunkba, rögtön megállapítja, hogy "piros". Ha tudsz, gargarizálj(én nem tudok) langyos, sós vízzel. Gyógyulj meg! Én Holt-tenger-i sót (nonásat) szoktam a nyelvem alá tenni, általában a náthásság elkerül.

Szépen gyógyulgat a barátnőd, már nem sokáig kell viselnie a "koronát", biztosan nagy megkönnyebbülés lesz.

További szép napot!

Marika

előzmény:
    007eva (127152)
    2017-05-17  08:58
  26. krnem
    2017. május 17. 10:23127153.

Itt azért volt egy kis eső, a szél azonnal elkezd fújni, s jól kiszárítja a földet. Tegnap az összes paradicsompalántát kitettem, remélem, már nem jön fagy. Az elsők lefagytak, de jönnek rajta oldalhajtások. 

Most az íriszek és a harangvirágok nyílnak, s bimbósak a rózsák. Leszedtem megint a sóskát, azt fogok főzni, meg teszek üvegbe is.

Editnek kitartást, meg neked is. A magyar szak rengeteg olvasnivalóval jár, meg a történelem is. Nem ismerem ezt a könyvet, de már a kötelező olvasmányok jegyzéke egészen megváltozott.

Szombaton a buszból láttam, hogy virágzik már az akác, aztán hétfőn elmentünk itt is megnézni, de még csak kicsi bimbók voltak. A hét vége felé talán már itt is lesz. Ezt a sütési módot hallottam, de sosem próbáltam. Én szörpöt készítettem belőle, de a bodza kapósabb volt. Teának szeretnék belőle szárítani. Gyerekkoromban a virágot ettük, nagyon finom, édes volt. Most azért már nem enném meg.

előzmény:
    milla55 (127151)
    2017-05-17  06:07
  27. 007eva
    2017. május 17. 08:58127152.

Jóreggelt, aki erre jár!!!
    Marika, mi elég sokat járunk állatkertbe, a ZOO-s kirándulások azzal vannak összekötve városnézésekkel. Egyre mondtam eddig, hogy nemigen tetszett. Az a kassai volt. (óriási területen kevés állatka, kész hegymászás az egész).
    Ami a legleg, az a nyiregyházi volt. De a külf.közül a berliniek tetszettek, a volt nyugat-berlini kis terület, de annál szebb, a volt kelet-berlini meg nagy területen sok állat, talán még szebb. Jópár metroállomás van a kettő közt.
    Nem sorolhatom fel mind, mert láttuk a bécsit, salzburgit, münchenit, pozsonyit és még jó párat. Most már kicsit sokallom, ugyhogy még a ny.egyháziba elmegyünk az idén és azt hiszem, kész, tényleg azt hiszem, csak...
    Sajnálomám, hogy a gyerekkel annyit kellet dokihoz menni, de ha segitett, akkor megérte.
    Milla, ne vacakoljon Sanyid a köhögéssel, menjen vissza, ha kell. Editben meg ugy is jól vizsgázik, nem tudom, mit görcsöltök. Azt a könyvet meg többféleképp lehet értelmezni, szerintem ez kor kérdése.
    Én is voltam tegnap dokinál, nagyon ingerelt a köhögés, de nem fájt a torkom. Erre mondja a dokinő hogy jajévikém, nagyon vörös! - hát akkor vörös, adjon vmit. Kaptam vmi folyadékot, meg még venni kell Phlogosolt öblögetni. (nem tuti hogy igy kell irni).
    Gabi, tényleg a közlekedés néha betesz egy utnál. Sokat dolgoztál, ez tény, de ha örömöd leled benne, meg más is, megéri. A kisfiu.... hát nem is értem, miért nem társalognak, ezt majd megsinyli szegény az oviban.
    Ilyenkor van, hogy nem hajlandó majd a társaival beszélgetni, idő kell ahhoz is, hogy az óvónőhöz bizalma legyen. Nagyon nem jóóóó!!!!
    Ha nincs idő rá, jöhet hozzám unokának!
    Livi, tegnap nem lopikáztam virágot, megsajnáltam őket! szebben mutatnak a fákon. Begyüjtöttem 1 jó vizhólyagot, pont mikorra megyek a pediküröshöz!
    /// Délután megyünk Budakeszire meglátogatni a törött nyaku barátosnémat, állitólag már "csak" 2 hét, és leveszik a fejéről azt a vas koronát! rémes, 5 kg. és az a korlátozott mosdás, hát nem akármi. Nincs kádban fekvés, amit nagyon szeret.
    Majd este vagy holnap jövök, addig is kapáljatok, hogy szép legyen a kertetek. Én is tenném, de majd az erkélyen.
    Jók legyetekám

előzmény:
    krnem (127150)
    2017-05-15  20:35
  28. milla55
    2017. május 17. 06:07127151.

Köszönöm szépen a jókívánságokat, nagyon jól esett.Sajnos itt nagy szárazság van.A környéken mindenütt jó ki záporok voltak,de minket.

elkerült.A kerten is meglátszik.Azért most tényleg nagyon szépen virágzik minden.

Editnek olyan sok kötelező olvasmánya van,hogy egyszerűen nem győzi.Megkért hogy, Az Ötös számú Vágóhíd című könyvet olvassam el és csináljak egy rövid vázlatot.

Ismered ezt a könyvet? Valami rettenetes zagyvaságnak látom.Mondja hogy a fiataloknak tetszik.

Már szépen virágzik az akác.Anyukám mindig csinált ilyenkor palacsinta tésztába forgatott sült akácvirágot.Mi is szeretjük.

előzmény:
    krnem (127150)
    2017-05-15  20:35
  29. krnem
    2017. május 15. 20:35127150.

Szervusztok, szép estét!

Olyan jó, hogy még most is világos van. Ma egész nap gyönyörű idő volt, lehetett kertészkedni, és a mosott ruha is megszáradt.A korábbi időjárás nagyon kedvezett a szúnyogoknak, de most este már végeztek egy irtást. Remélem, hatásos lesz.

Évike!

Köszi a fotókat! Jót derültem a "vőn", a fákon ugráló, repülő családon.Végre alakul az időjárás, s aki csak teheti, megy a szabadba. Erre nagyon jó az állatkerti séta is. A középső fiammal sokat jártam Pestre dokihoz, s olyankor minden alkalommal el kellett sétálni a "sasos" hídhoz, meg a kígyókhoz az állatkertbe. Az időnkbe belefért, sokat kellett várni a vonatra. Míg Újpesten laktak a lányomék, s gyesen volt, rendszeresen ment a gyerekkel oda. Bérletük volt, de mostanra úgy tudom, sok minden változott ott is, nagyon elszaladtak az árak.

D (Gabi?)

Nagyon szép hétvégéd volt. Finomakat készítettél, de a családért mindent! Olyankor nem is érzi az ember a fáradtságot.

Kár, hogy nem beszélgetnek sokat a Kisherceggel, pedig az nagyon fontos lenne. Az jó, ha mindent megért, de nem kéne a beszélgetéssel az óvodáig várni.

Úgy látom, a közlekedéssel mindenütt van valami gubanc.Nagyon sok idő míg A-ból B-be eljut az ember.

Biztosan kidolgoztad magad, de azért ne vidd túlzásba, csak módjával.

Milla!

Biztosan szép a kerted! Talán májusban a legszebbek. Harsány zöld, s szebbnél szebb virágok. Férjednek gyógyulást, lánykádnak jó felkészülést, sikeres vizsgákat kívánok.

További szép estét! Jó éjszakát!

Marika

30. milla55
    2017. május 15. 17:39127149.

Nagyon aranyos egy ilyen "Kisherceg"és boldog a nagyival.Nagyon szépen telt a hétvégéd.Én örültem a szép időnek és boldogan kertészkedtem.Férjem még mindig köhög sajnos.Lánykám pedig rengeteget tanul a vizsgákra.

előzmény:
    Dapazso (127148)
    2017-05-15  08:27
  31. Dapazso
    2017. május 15. 08:27127148.

Szép napot mindenkinek!

Az este végre hazaértem.Pénteken a húgomnál aludtam Dabason,és szombaton mentem a fiamékhoz Kakucsra.

Akkorra már jobban voltam,mondjuk már itthon is ,csütörtökön sütöttem főztem,még pénteken is,hogy amit lehet frissen vigyek.Vittem körömpörköltet azt mindnyájan nagyon szeretjük a családban,csak a kismenyem nem nyúl hozzá,így vittem én,és rakott kelt,meg töltött káposztát,meg sült  oldalast, tarját.

Még  sütöttem almás pitét,kókuszos csigát,ezeket már a húgomnál.

Aztán átvitt a fiamékhoz,kicsit elvoltunk,és este a fiam vitt vissza hozzá Dabasra,ott aludtam megint,és vasárnap du.5 kor indultam hazafelé.

Sajnos a  gyorsjáratot hazafelé nem értem el ,mert beragadt az 5-s út,így szokásos kb.50 perc helyett másfél órát jöttünk Dabasról a Népligetig.

Bp.-ről így  inkább vonattal jöttem, Dorogról a nagyfiam hozott haza ,vasárnap a közlekedés kicsit katyvaszos felénk is.

Ráadásul ez a rengeteg útjavítás...

A Kisherceg nagyon örült,le se lehetett vakarni rólam,beszéltettem,mert már szavakat mond,és beszélne is szépen,de nem igazán kommunikálnak vele,.

Pedig mondtam nekik,hogy sokat kell kérdezni,mesélni beszélgetni,mikor mit csinálunk vele,vagy egyébként is.,de valahogy nem megy át nekik.

Mert a gyereknek az igenen-nemen kivűl nem nagyon kell kérnie,vagy mondania semmit,max. az aha.

Viszont  amíg ott voltam szépen beszélgettünk,tudna már,csak nem használják a tudását eléggé.Na de majd az ovi megtanítja,hogy beszélnie kell,mert ott nem fogják kínálgatni evvel-avval.

Jött volna velem ,de amikor otthagytak a húgomnál,sírt mert azt hitte,haza megyünk.

Sírtam én is, de jönnek jövőhónapban, meg a szüléskor én is megyek hozzájuk.Imádom a kis prücsköt!

Itthon ezt nem mondhatom a Hanna előtt,mert azonnal valami produkcióba kezd és persze el kell ámulnom és dicsérni,mert ő "sokkal ,se sokkal okosabb,meg szebb",mint Adrián.Majd okosodik Ő is.

.No,szóval most már vagyok,majud visszaolvasok,de most csak bejelentkeztem és megyek dolgomra,..ezer van!

32. 007eva
    2017. május 15. 07:33127147.

Szép volt tegnap az állatkerti séta, sokan voltak, rengeteg gyerek.
    Nagyon meleg volt, a kis vöröskéink igencsak fürgék voltak, nem álltak meg egy sztárfotóért sem! Igy röptében tudtam csak elkapni őket. Pillanatok alatt a fa tetején élvezték a kilátást. Bokros már minden, lehet, hogy a sok ember zavarta őket. Azért felteszek abból, ami van.
    A 3.képen a vaddisznó lábánál a pici.
    Napos hetet kívánok!

33. milla55
    2017. május 14. 07:10127146.

Itt szerencsére fordítva van a dolog.Fiatal koromban majdnem üres volt a templom.Most már tele van.Óvoda és iskola is van, nagyobb ünnepeken be sem lehet férni.

Sok ember fordult már a hit felé

Sajnos vidéken nincs munka ez függ mindennel össze.Szekszárdon is ezt látom.Szomorú

előzmény:
    krnem (127144)
    2017-05-13  21:25
  34. 007eva
    2017. május 13. 23:09127145.

Marika, szep kirandulas lehetett, tobbszor voltunk, kituno idegenvezetovel, mindig. Talan 2 eve utoljara. A freskokat nezve majd leesett ill.kitort a nyakam, de szep volt.

Allatkertben kell fenykepezni, bar most sokan lesznek, majd igyekszunk idoben indulni. // viragok locs.jahoz eljonne a lanyomek, de dolgozik, na majd meglatom. Joejt!

előzmény:
    krnem (127144)
    2017-05-13  21:25
  35. krnem
    2017. május 13. 21:25127144.

Évikém!

Célirányos "kirándulásokon" nincs is szükség fotókra, csak gyors ügyintézésre.

Ha több napig is távol vagytok, akkor nehezebb a virágok ápolása, locsolása. Egy-két nap még megoldható.

Nincs arra pénz, hogy takarítót alkalmazzanak. A templom sem nagy, s ez önkéntes munka. Régen többen is vállalták, de egyre idősödnek az emberek, s az erő is fogytán van. A fiatalok pedig nem foglalkoznak ilyesmivel.

Ma egy gyönyörű napon vagyok túl. Igaz, 4-kor keltem, s nemrég értem haza. Egerben voltam a Székesegyházban a Rózsafűzér-társulatok találkozóján. Több ezren voltunk, felemelő érzés volt.

Jó éjszakát!

Marika

előzmény:
    007eva (127137)
    2017-05-12  16:13
  36. 007eva
    2017. május 13. 15:23127143.

Igen, itt a hegyen is van. De de alig van pár az egész országban. Kár.

Macsi Macijának már "csak" 13 km van hátra!!!! a célhoz. Nagyon drukkoltunk neki, mert egy igazi sportember, kitartása meg példaértékű. kisérte az uton, néha adott kávét, teát.

előzmény:
    milla55 (127142)
    2017-05-13  13:19
  37. milla55
    2017. május 13. 13:19127142.

Igen így van, vannak akik az egyházra hagyják  vagyonukat. Nem kötelező!

A másik oldalon pedig az egyházi kezelésű szeretet otthonokban várólista van.Tudomásom szerint.

előzmény:
    007eva (127141)
    2017-05-13  09:03
  38. 007eva
    2017. május 13. 09:03127141.

Millám, miért haragudnék? ismerjük mi ezt a szót? nemnem.
    Egyébként a Szt.Imre templom a Körtérnél akkora, hogy oda egy hadsereg kellene a takaritáshoz. A Jáky kápolnánál el tudom képzelni, de azt is nehezen, mert az egy kész "zarándokhely", akár milyen kicsi. A Mátyás templomról nem is beszélve. 
    Egyébként: a véleményem az, hogy sok pénze van az egyháznak, ezen ne spóroljanak.
    (ORFI-ban pl. a mellettem levő néninek senkije sem volt, 92 éves, és itt egy csodás 3 szobás öröklakása volt, s mondta: nem ő az egyedüli, aki az egyházra hagyja ingatlanát.) És mivel mindig voltak hívők, épp úgy, mint szegények, hát én amondó vagyok: inkább alapitsanak egy idősek otthonát, és oda tegyék a pénzüket. Ők rászorulnának. 

1. Strasburgi katedrális

előzmény:
    milla55 (127139)
    2017-05-13  07:55
  39. milla55
    2017. május 13. 08:26127140.

Remélem nem haragszol?Ez csak tájékoztatás akart lenni.

előzmény:
    007eva (127137)
  40. milla55
    2017. május 13. 07:55127139.

Még nagyobb templomokban is a hívek végeznek önkéntes munkát.Takarítanak virágot hoznak még süteményt is csinálnak ha valamilyen alkalom van.

Nem kötelező testvérek a hitben.

előzmény:
    007eva (127137)
  41. 007eva
    2017. május 12. 16:13127137.

Szervusztok!
    Marika, ma nem fotóztam. Ügyintéztünk, város, de 2,5 órát talpon. utálom a forgalmat, a várost, az nekem elég, amennyit látok belőle, ha célirányos dolgunk van.
    Fiatal korunkban mindig róttuk a belvárost. Anyukám mondta is párszor, hogy miattunk fogják ujra kövezni a Váci utcát.
    Hát ha nem is miattunk, de tényleg ujra lett kövezve.
    Aztán mikor bölcsibe vittem a kislányom (persze hogy a belvárosba, a hegyen nem vették fel! nem voltam protekciós!) 6-kor indultunk minden reggel, s legjobb esetben 6-ra értünk haza.
    akkor épitették a Felszab.téren az autóknak az aluljárót.  Tavaly meg betemették.
    A Váci utca közti Erzsébet hid Pesti hidfője alatt is volt aluljáró, gyalogos. Szintén akkor építették. Most nincs. De vannak álló autók tucatszámra.
    U.ez a helyzet a Margit hid Pesti hidfőjénél. Aluljárót be...  Nem tudom ezekben mi a pláne, én kicsi vagyok az ilyesmihez.
    - Nem vettem még semmit az erkélyre, nem akarjuk hogy ide kelljen jönni locsálni az ifjuságnak. Most akkor kivihetem a 2 kaspót ujra a lh-ba.
    Marika, nincs templomtakaritó??? De remélem kicsi a templomotok, hamar végzel mikor soros vagy.

előzmény:
    krnem (127136)
    2017-05-12  11:10
  42. krnem
    2017. május 12. 11:10127136.

Igen, villany. A konyhába külön vezetéken jön be a víz. A fürdő távolabb van a konyhától, s nem szerettem volna, ha a csőben marad a sok meleg víz, vagy sok hideg folyik el, míg a konyhába ér a meleg.

Nagyon szép helyen jártatok!Ma is séta? Nagyon jó. Kell a mozgás. Várom a képeket!

Reggel korán voltam a piacon. Újra vettem palántákat, remélem, ezek már nem fognak megfagyni.Most nincs a kertben "használható" virágom, így azt is a piacon vettem. Ebben a hónapban soros vagyok a templomtakarításban.

Szép napot!

Marika

előzmény:
    007eva (127133)
    2017-05-12  09:52
  43. milla55
    2017. május 12. 10:42127134.

Igen láz nélkül volt,de  antibiotikumot már két hete kapott.

előzmény:
    007eva (127132)
    2017-05-12  09:34
  44. 007eva
    2017. május 12. 09:52127133.

Marika, Nálatok a vizmelegitő mondott fel (villany?) nálunk az elszivó a wc-ben zörgött,  áramtalanitottam, felmásztam létrára, boritót levettem, kiporszivóztam mert dugig volt porral, most köszi, nem működik!!!! Lehet, hogy nem kellett volna még a lukakba benyulkálni papirtörlővel is. - Ha igaz, ma du. jön vill.szerelő.
    Ilyen kicsi munkákért nem szokott kijönni, én már nem is udvarolok ezért, igy L.nak adtam a telót. Megtapasztalta, hogy ugy kellett kiimátkozni, hogy jöjjön.  Na, nyugtával dicsérem a kijövetelét.
    Félek hogy leég, ezért kell.... mert zúg, de nem sziv semmit, leesik róla papirzsepi.
    A vizmelegitőt ami a fürdőhöz és a konyhához adja a melegvizet, tavaly adta meg magát, igy ez a Bosh 6o e volt. Hááát ami elromolható, el is romlik.
    A tegnapi volt még egy jó kis séta, végigmentünk a Törökbálinti utig, az enyhe emelkedővel a 4.metrótól számolva fél óra volt, onnan a temetőhöz,majd le a MOM-hoz. Öregem, ott is folyt a viz, ahol nem volt csap.
    Inkább soha nem eszem édességet, csak ne edzen ennyire a főnök.   Mindjárt indulunk.

1. Beregszászi út vége már nincs messze
    2. Közben érdekes házak is voltak
    3. virág- minden háznál
    4. Na már ez nekem sok! sokk!

előzmény:
    krnem (127130)
    2017-05-11  20:21
  45. 007eva
    2017. május 12. 09:34127132.

Millám, és láz nélküli? azt nehéz észrevenni. De makacs nagyon, hogy nem akart dokihoz menni. Most legalább kapott gyógyszert. Jobbulást neki, és vigyázzatok rá.

előzmény:
    milla55 (127131)
    2017-05-12  08:14
1 2 3 4 5