Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szabolcs-Szatmá r Bereg

kucsifriti
Létrehozva: 2006. január 17. 21:11

Sziasztok kedves  Szabolcs megyeiek!

Legyen nekünk is egy hely ahol beszélgethetünk erről arról. Információt cserélhetünk az élet dolgairól, jó helyekről stb.. Szeretettel várok mindenkit! 

  1. Torolt_felhasznalo_214448
    Torolt_felhasznalo_214448
    2010. február 17. 17:1643058.
    Örök hála!Írtam neked oda!!!Engedj beeeee!!
    előzmény:
    norimami (43057)
    2010-02-17  16:41
  2. 2010. február 17. 16:4143057.

    Lányok, megnyitottam. Sz-Sz-B zárt néven. Várlak Titeket.

    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2010. február 17. 13:5843056.

    Sziasztok lányok!

     

    Csak köszönni jöttem, most csak ennyire futtya.

    Jobbulást kívánok minden betegnek

     

    A zárt topicban én is benne lennék csak már végre csinálja meg valaki, mert már vagy egy fél éve emlegetjük.

     

    Csak szóljatok majd.

     

    További szép napot kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2010. február 17. 09:1343055.

    Sziasztok!

     

    Itthon vagyok betegszabin. Köhögök, meg takonykórom van. Már bocs a megfogalmazásért.

     

    Petty, szegény Kristófom! Hogy viselte a kórházasdit? Naményban, vagy itt voltatok? Bent voltál vele? Örülök, hogy jobban van!

     

    Pillécske, gratulálok! Csodaszép, édes ajándékokat készítettél! látszik, hogy tele van szeretettel.

     

    Dobszi, engem érdekelne ez a dolog. Nekünk is van vagyonközösségi nyilatkozatunk. És tényleg nem igazán érdekli a bankot? Melyik bank ez?

     

    Tocsóka, én már régóta szerettem volna feldobni a témát, nem akartok-e egy zárt topicot inkább. Engem gyakran az tart vissza az írástól, hogy tudom, engem is szemmel követnek itt a kedves rokonyok.

     

    Milike, hová jelentekzik a nagyfiad? Privit írok...

     

    Marika, ha zárt lenne a topic politizálnál?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2010. február 16. 19:5343054.

    Sziasztok!

     

     

    Bocsi, hogy már megint régen, de van mentségem. Kórházban voltunk. Pénteken visszamentünk a dokihoz, zörejt hallott a tüdejéből, röntgen, tüdőgyulladás, gyerekosztály, bent fogtak. Ezt Csaba rendezte, én már felültem a Nyíregyre menő buszra, hogy megyek úszás órára, fél perccel az indulás előtt telefonált Csaba, hogy szálljak le, mert beutalt a gyerekorvos a kórházba és valószínűleg ott is maradunk. Hát így lett. Szerencsére szombaton már nem volt lázas, jól evett, jól ivott, eseménytelen volt az éjszaka, így megengedték, hogy "bejárósok" legyünk. Máig jártunk vénásra, aztán még hétfőn egy ellenőrzés, aztán remélem gyógyultnak leszünk nyilvánítva. Kb. mára sikerült nagyjából kialudnom magam, de már most is ásítozok. 

     

    Tocsó: én nem nagyon értem ezt a rokonyos dolgot, illetve azért sejtegetem, de akár azt is csinálhatjuk, hogy itt az nlc-n nyitunk egy zárt topicot. Hm?

     

    Többiek? Mit gondoltok? 

     

    Marika: köszi érdeklődésed, fentebb írtam az anamnézist.

     

    Dobszi: gratulálok a leigazoláshoz. Hm, lovaglás! Imádom a lovakat, általános iskolában elkezdtem járni lovagolni apuék állami gazdaságának lovardájába, de csak pár hónapig, mert jött a rendszerváltás és eladták azt a részt. De jó neked, hogy jársz! És főleg, hogy ilyen ügyes párod van, aki ilyet ajándékoz neked. 

    Az exre nem mondok semmit, mert nem lenne szép.

     

    Milike: Barátok voltak szombaton moziban, az Avatart nézték, azt mondják ütős volt. Mi megnéztük itthon letőtve, úgy is tetszett. De a moziba az a jó, hogy bármikor pótolható.  

    Pedzegettem Csabának tegnap, hogy csütörtökön torkos csütörtök lesz, ha már valentin napunk nem jött össze.

    Ő: akarsz menni valahová?

    Én: hát eddig minden évben akartam, de sose jött össze, mindig azt mondtuk, hogy nincs rá keret.

    Ő: akkor ne szakítsuk meg ezt a szép hagyományt.

     

    Pillécske: megnéztem a képeket, nagyon szép dolgokat készítettél. Nem csoda, hogy örültek neki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2010. február 16. 13:4243053.


    Pénteken a szokásos szabaccságomat töltöttem, tegnap volt, most meg nincsenek a fijjúk, de már 6 vevőm volt +  ketten hoztak árut, +  a szokásos telefonok.

    Tocsóka most sikerült válaszolnom Neked az e-mailedre. Undorító amit Veled csinálnak. A rokonynak meg sose legyen ennél nagyobb öröme.... TARCCCSÁL KIIIIII!

    Tőlem odakőtözünk ahova akartok, nekem mind1. Csak szóljatok!

    Pillécske nagyon szépeket csináltál!   Naná, hogy örültek neki, és tuggyák, hogy mekkora szeretettel csináltad.

    Jah, régi szép idők, mikor még pörgött a topik... /sóhajtozós/

     

    Petty nekünk végülis elmaradt a mozi, ill. majd máskor pótoljuk.  De a Sherlock Holmes-t mi is szeretttyük Grécikével ugyeee?

    Remélem Kristóf azóta már jobban van.

    Marika, jó, akkor megnyugodtam.   Ha jobb idő lesz jó lenne megint összejönni.

    Dobszi gratulálok az átigazolásodhoz, biztos jól döntöttél.

    Asszem eléggé el tudom engedni a fantáziámat, ha az ex-ről való bánásmódról van szó. Bár már lassan immunis vagyok rá. Tudod, bevettem a lesz@rom tablettát. Monnyuk a pénzügyek miatt én is haragszom rá. Minden hónap 15-ig kellene hozni a gy.tartást, tegnap hívott (de legalább felhívott!), hogy ma hozza. Hááát még nem ért ide...  

    Pénteken fizettem be 9 ezret a nagyfijjam jelentkezésére + fénykép... Eszébe nem jutna, hogy a felét kifizesse.  Ossszam be azt a rengeteg gy.tartást, amit négy év óta nem emel.

     

    Waóóóóó házasság, gyerek? Tök jó, hogy találtál egy normális pasit, még a gondolataidat is kitalálja. A lovaglás biztos klassz lehet, bár én félek a lovaktól.

    Na majd szójjjál mikor kell menni a házasságkötő terembe.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2010. február 16. 12:3543052.

    Szijjasztok!

     

    Nos, tegnap aláírtam az átigazolási papírt, így hivatalosan Hegykő játékosa lettem. Úgy egyeztem meg az edzővel, hogy én nagyon már utazgatni nem akarok, így csak a "hazai" meccseket vállalom. Kellettem így is. A sors fintora, hogy előző edzőmmel összefutottam a hétvégén. Eddig is ment a pletyka, hát még ezután, pedig tényleg nem Hegykő miatt Fertőszentmiklóst, de mindenki azt gondol, amit akar, azért sz.r lesz ellenük játszani.

     

    Drága Marika! Sajnos nagymamám már nincs köztünk, így nem tudom megkérdezni. Anyu ellenzi, mert hogy megsérülök bla-bla, van benne igazság, a mentősök Tiszalökön már furcsálták, ha nem sántítok, vagy nincs bekötve a kezem

     

    Azért már benőtt a fejem lágya, így nem vagyok "szélvészrozi" és vigyázok magamra. Vettem fogvédőt is, csak még méretre kell igazítani. Na, azokat féltem, csak mert sokba kerültek a fémallergiám miatt

    A lényeg, hogy úgy néz ki vasárnap már pályán leszek, aztán meglátjuk. Ha élvezem okés, ha nem, akkor tényleg nincs mit erőltetni, én már nem fogok nektek sajnos kűfődrő jegyet kűdeni

     

    Mili! az exemmel hagy nem írjam le mit csinálnék legszívesebben! Faxoltam az ügyvédemnek és most várok. Az a baj, hogy a bank sz..ik rá, hogy van egy közös vagyon megszűntetési papír és abban megegyztünk a hiteleket illetően is, neki az a lényeg, hogy fizetve legyen és hülye lesz jószívűségből velem nem foglalkozni és csak őt zargatni!

    Pedig nagyon szeretném már azt is elfelejteni, hogy létezik!

    Ráadásul Szabi hétvégén családot, gyereket emlegetetett pffff, oopsz!

    Igaz bortúra után voltunk, de vasárnap emlékezett rá. Egyik szemem sír a másik meg üveg!

    Szal, zajlik az élet.

     

    Azt is hagy meséljem el, hogy gyerekkori álmom volt, hogy lovagolhassak, de ez nem nagyon adatott meg nékem, és 2008 karácsonyra lovagló bérletet kaptam Szabitól, na mondanom sem kell, hogy potyogtak a könnyeim! Na, mindegy a lényeg, hogy már csak úgy suhanok! És utolsó két alkalommal már vágta közben nem kapaszkodtam a nyeregbe! Csúcs szupi érzés volt! Azért még terepre nem megyek, jó nekem a fedett helyen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2010. február 15. 21:0443051.

    Sziasztok:-))

     

    Milike, tényleg jó volt Nálad.

     

    Tocsóka, nem tudom, kijjez a rokony, de lehet, hogy zártabban kéne élnünk? Talán igazad van.

     

    Lepi, szép dolgokat csináltál. A linket elolvastam, bár minden TV ezzel van tele.

     

    Amúgy meg semmi újság. Politizálni meg itt nem akarok, kitöröltem azt is amit megírtam. Pedig igazam vót

     

    Pettyke, hogy van Kristóf?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2010. február 15. 15:2943050.

    Szánalomra méltó amit veled művelnek.

     

    Olyan jó mikor egyesek felhatalmazva érzik magukat arra, hogy mindenbe belepofázzanak és kifejtsék a véleményüket. Na meg osszák az észt. Ráadásul olyan dolgokban amit sosem éltek át és fogalmuk sincs róla milyen érzés lehet.

     

    1-2 rokonomnak én is azt üzenem, hogy

     

    Sajnállak Tocsóka.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214448 (43049)
    2010-02-14  10:33
  10. Torolt_felhasznalo_214448
    Torolt_felhasznalo_214448
    2010. február 14. 10:3343049.

    Ez egy privát üzenet:

     

    Szóval kedves rokony!!Ha annyi időd van,hogy naponta elleneőrzöd,hogy mikor,hova hány órakor jelentkezem be akkor talán nem csodálkoznék rajta a helyedben,hogy más dolog ami ennél fontosabb lenne az életedben,nem sikerül.Kicsit elgondolkoznék rajta.Érdekes milyen csicskát találtak maguknak a TE személyedben.Ha még az életben szeretnéd hogy szóba álljak veled én a helyedben abba hagynám.De a döntés a te kezedben van.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2010. február 12. 13:2143048.

    Atopprajárattamatopicot.

    Péntek van

     

    Ja és délutáni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. február 12. 13:0943047.

    Ez egy kis emlékgyűjtögetős doboz, a kórházi karszalagnak és stb...

     

    + egy Babcis kép.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2010. február 12. 13:0143046.

    Hahó!

     

    Szó szerint hó... már megint esik...

     

    Jövök én is mindig olvasni, de nem nagyon van mit.

    Nem tudom megmondani, hogy mennyivel ezelőtti dizájnfejlesztéskor működött normálisan az nlc...

    Pedig emlékeztek annó mennyit lógtunk itt? Mikor egész napokat végigcseverésztünk és marhultunk  Sokszor olyannyira, hogy egyesek meg is szóltak minket, hogy nem dolgozunk vagy mi?

    Most meg van, hogy napok telnek el hsz. nélkül.

     

    A nagy szomorúságban most majdnem kiszúrtam a szemem a szívószállal.

     

    Most jut eszembe, hogy ígértem nektek Mátés cuccokat. Íme ---->

    Nagyon örültek mindennek érezték, hogy sok szeretettel készült.

    Máté amúgy egy tüneményes, édes, formás, takaros kisbaba.

    Aki kíváncsi rá a ziwiwen az ismerőseim között van az anyukája Hné P. A.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2010. február 11. 20:1143045.

    Sziasztok!

     

    Milike: végül elmentünk moziba vasárnap. A 41-est takarították, úgy, hogy nem volt nagy gond. Sherlock Holmes-t néztük meg, nekem nagyon tetszett.

     

    Dobszi: igaza van Marikának, ha van kedved, vállald el. Általános iskolában és középiskolában is kéziztem, nem versenyszerűen, csak ilyen barátságos meccsek voltak környező iskolákkal, nagyon szerettem játszani. 

     

    Kristóf kedden este belázasodott, most Csaba van táppénzen. Pedig azt terveztük, hogy holnap a fősuli után mi is megejtünk kettesben egy mozit. De egyenlőre hűtőfürdőzünk óránként. Már megint 39 felett jár a láza.

     

    Érdekes, hogy mindenkinek vacakol az nlc, nekem mindig simán bejön. Ez vajon miért lehet? De ha költözünk, benne vagyok, csak értesítsetek. 

     

    Marika, Pillécske, Grécike, Tocsó: puszi nektek is, de most ennyire volt időm. 

    előzmény:
    mili70 (43042)
    2010-02-11  10:31
  15. Torolt_felhasznalo_214448
    Torolt_felhasznalo_214448
    2010. február 11. 18:0343044.

    Csajok!!

    Nem lehetne egy másik helyen folytatni a topicot??Látom,hogy már lassan kedvetek sem lesz próbálkozni,hogy belépjetek,mert olyan car az oldal!

    Nekem is kínszenvedés jönni,pedig olvaslak titeket mniden nap.De írni.............

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2010. február 11. 14:0043043.

    Sziasztok!

     

    Ez az oldal lassú már... Plusz sosem enged egyből belépni. Kiírja, hogy ezzel a névvel és jelszóval nem léphetek be aztán beírom még 1x ugyanazt és beléptet...

     

    Dobszi szerintem is halgass a megérzéseidre. Ha szívesen csinálod akkor vállald el nyugodtan a kínálkozó lehetőséget.

     

    Marika dehogy maradtunk hajnalig. Alig fél órával voltam tovább mint ti, Peti fel sem jött.

     

    Milcsi jó mozizást! Mit néztek meg? Van most 1-2 film amit én is szívesen megnéznék a moziban.

     

     

    Olvastátok már ezt a cikket?

     

    http://www.origo.hu/itthon/20100211-holokauszt-chicag oban-pereltek-be-a-mavot-a-zsidok-deportalasa-miatt.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2010. február 11. 10:3143042.

    Sziasztok!

     

    Már csütörtök és a héten még nem voltam. Ááááá nagyon örexik a már szinte ki sem mozdul egész nap.

    Örülök, hogy eljöttetek, meg annak is, ha tényleg jól éreztétek magatokat nálam. 

    Gréci csapjál az asztalra nlc. ügyben, nehogymáááááá ne tuggyál jönni!

    Petty mit akartatok megnézni a moziban? Mi 7végén tervezzük Nőnappal a mozit, remélem összejön.

    Pillécske jah, az ember már annak is örül, ha van   Nálunk most pangás van, amit még rosszabb elviselni úgy, hogy egész nap benn van kedvenc főnökünk. 

    Dobszi nem lehet semmit csinálni ex-szel, vagy a bankkal?

    Itt nincs semmiféle szabály, arról írsz, amiről akarsz. Jó, hogy kiírtad magadból a sportpályafutásodat. Sajnos mindig utólag okos az ember, meg akkor agyal, hogy mi lett volna ha..... Hallgass Marikára meg a szívedre, ha van kedved hozzá, miért ne folytathatnád a kézilabdát?  

    Marika ugye mennyivel jobb így gépelni, hogy rögtön lehet javítani? Anno kezdő gépírókisjány koromban mikormég a Robotron írógépet püföltük , mindig stresszben voltam, ha egy fontos szerződést kellett megírni. Több oldalt elütés nélkül.

     

    Éééééééés ezt kb. 45 perc alatt írtam, nemtom hány elütéssel, mer ecccerűen nem hagynak topikolni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2010. február 10. 19:2743041.

    Sziasztok

     

    Jövök mán, csak nehogy hálátlannak tituláljatok. Meg  aztán gyakorolni is kell a gépírást, mert a végén még elfelejtem. Most is sokat tévesztek. Csak nem láttyátok, mert rögtön kijavítom.

     

    Milike, köszönöm szépen a traktát, még mindig hízásban vagyok tőle. Jó sokat zabáltam, de mint munkanélkülinek, megbocsátod ugye, ilyen finom kaja, úgysem jut az asztalra mostanság. Hétköznaponta a Dzsangümös filmet nézve lakok jól finom ételekkel. Csak tudnám, hogy miket főznek.

     

    Lepi, hajnalig voltatok Milikénél?  Virradatig?

     

    Dobszi, én ugyan nagyon hülye vagyok sport ügyben /nem is szeretem, bevallom őszintén, de hát mán öreg vagyok, mencségemre/, de azt javaslom, folytatsd, mert úgy jön le, hogy szeretnéd. Sajnálom, hogy apukád nem látott egyszer sem, pedig mi erőt adhatott volna egy "kis" apai bíztatás. Nagyid előtt le a kalappal. Ő mit mondott? Mit csináljál? Ha ő kíváncsi Rád akkor kérdezd a véleményét. Tessék nekünk hírnevet szerezni, hogy büszkék lehessünk Rád itt a topikon is. Amúgy is büszkék vagyunk, nem ám félreérteni. Szóval mennyél csak abba a csapatba, hátha eccer ingyen jegyet kűcc nekünk valami külfődi meccsre. Komolyra fordítva a szót, én ammondó vagyok, míg az ember fijjatal, ragaggyon meg minden alkalmat, mert lehet, hogy soha többet nem jön el ilyen. Tapasztalat. Mindenképpen hallgass a megérzéseidre, szívedre, ki hogyan híjja. Mindig később jön rá az ember, hogy mit veszített. Ne essél ebbe a hibába. Amit lehet, tegyél meg, és elmondhatod, hogy rajtad nem múlott.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2010. február 9. 20:2943040.

    Sziasztok jányok! Én is bepilláztam. nem sok minden történt, a bankok hívogatnak az ex miatt, ami eléggé bosszant, de mit csináljak, pedig néha szívem szerint megmutatnám neki a cipőm talpát..

     

    Tavasszal abbahagytam a versenyszerű tevékenységemet egy kézilabda csapatban, találtam egy full amatőr "csapatot" akikkel csak úgy összejárunk és tényleg játékszeretetből kézizünk egy jót, most megtalált egy edző, ismerősnek az ismerőse.... hogy igazoljak le hozzájuk. Pffffff Azért is gáz, mert amikor otthagytam a csapatot, mindenki azt hitte azért, hogy ebbe játszak, pedig nem, most meg megkeresnek.

    Sokat morfondírozok, 15 évig nyomtam úgy, hogy soha senki nem állt se mellett, se mögöttem, nagymamám, aki minden hazai meccsemre kijött, oszt slussz. Apám 1x se látott játszani, soha a 15 év alatt, pedig értem el eredményt, sőt ha a löki csapat elenged, mikor gimis vagyok, akkor lehet, Hornyák Ági mellett játszanék (ő válogatott győri eto-s és osztálytársam volt), de nem adták ki az igazolásomat, megjártam az NBII-t 15 évesen, többször voltunk megyei győztesek, pénz híjján nem mentünk vissza NBII-be, fedett pályánk se volt, csak a jó öreg bitumen!  ugye Marcsika, te tudod, a suli pálya!

    Na mindegy, nem tom, most ezt miért írtam le, csak jól esett, mint az eső néha

    Kicsit hitevesztett lettem, talán.. tudom, hogy ebbe a csapatba több lehetőségem lenne, nem úgy mint a másikba, ahol kihalásos sorrend volt, de már utazni nem akarok, sehová, lehet azt mondom majd, hogy a hazai meccseket vállalom, a többit nem, ha kellek, kellek, ha nem, nem. slussz passz, kész haccáz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2010. február 9. 15:5643039.

    Sziasztok!

     

    Csatlakozom a szivecskésszmájlitküldőkhöz!  /éééééssss végre csatolja a szmájlikat!  /

     Jó volt veletek!

     

    Greeci nagyon aranyos vagy  Hazaértünk szerencsésen köszi! Kicsit később indultunk ugyan mint ahogy terveztük, de javarészt még világosban jöttünk. Szerencsére az M3-mast rendesen karbantartják. Lagalábbis hál' Istennek mi még eddig ezt tapasztaltuk.

     

    Képzeljétek el, hogy a másikmunkahelyről nem küldtek már nekem hetek óta munkát. Erre ma hív a főnököm, hogy mi van már nem kapom meg az emailokat? Mert állítólag mind a két csaj átküldött egy halom munkát. Még jó, hogy pont pénteken meg hétfőn még otthon voltam...  De milyen pech már, hogy január eleje óta szinte meg sem mozdultak, most meg ahogy kiteszem a lábam öntik a melót. De örülök neki, hogy küldik.  Remélem most már beindul a mozgolódás náluk.

    Megyek is dolgozni csak én is köszönni akartam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2010. február 8. 12:2643038.

    Tyűűűűűű, kemény 5 perc 14 másodperc után be tudtam lépni!!! azér ez nem semmi!

     

     

     

    +

     

    és ráadásul pont most nincs erre senkisenem!

     

    Pillécske, remélem ti is hazaértek ma épségben.

     

     

     

    mindenkinek

    előzmény:
    petty21 (43037)
    2010-02-07  15:30
  22. 2010. február 7. 15:3043037.

    Sziasztok!

     

    Csatlakozom Grécikéhez! Jó volt ismét látni titeket. 

     

    Milike: a kaja fini volt, itthon már nem is vacsoráztam. 

     

    Ma mentem volna moziba! De ez a fránya hó! Na legfeljebb mozizunk itthon. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2010. február 6. 18:4843036.

     

    csajok, jó volt ismét veletek

     

    jövőhéten meg ha a munkahelyen nem tudom megnyitni az enelcét akkor panasszal fogok élni a -nek!!!!

     

    itthon Eszterke miatt nem tudok jönni, ott meg a gépe, car!

     

    millike és köcce a franciasalit meg a fasirtot

     

    Pussz mindenkinek

    előzmény:
    mili70 (43035)
    2010-02-05  09:29
  24. 2010. február 5. 09:2943035.
    DEAKKORISMEGMUTATOM!!!!
    előzmény:
    lepkepille (43034)
    2010-02-04  15:33

Címlap

top