Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hova menjünk síelni????

Torolt_felhasznalo_947100
Torolt_felhasznalo_947100
Létrehozva: 2005. október 25. 10:43

Szeretnék elmenni síelni a télen, de egyelőre tanácstalan vagyok,  hogy hova...én szervezném..barátokkal és lenne köztünk kisgyerekes is...

gondoltam Szlovákiára, Olaszo.-ra, Franciao.-ra, és Ausztriára, de nem ismerem nagyon őket, sem az árakat, sem a helyeket...nem tudok mi alapján választani...   

Ha tudtok segítsetek!! KInek hol milyen tapasztalatai voltak??????

 

 

 

  1. 2016. december 7. 08:0226.

    Sziasztok!


     


    Ajánlom nektek vendégházunkat Schladming sírégió közepén. Szép 2 és 4 ágyas szobáink vannak. Igény szerint reggelivel is.


    A Schladming-Dachstein régió több száz km pályával, éjszakai szánkóval, oktatással és gleccsersíeléssel is vár benneteket.


     


    www.ridehouse.hu

  2. 2005. november 20. 21:0725.
    Sziasztok! Mi is gondolkodunk azon, hogy el kéne menni valahova síelni. Én régebben jártam 1-2 télen, valamennyire tudok, de a párom még soha nem síelt. Február 3.-4. hetén, vagy március 20 után mennénk, mit ajánlanátok? Lényeg, hogy biztosan legyen hó, legyenek tanuló pályák, ne legyen tömeg, pályászállás 2 főre, elviselhető ár (max 100 e huf-unk van/fő, de ebben bele kéne szorítani a síruha vételét és a sícucc bérlését is. Mivel érdemes menni, autóval, vagy busszal? Autó kényelmesebb, de kicsit tartunk a téli útviszonyoktól. Tényleg Fr.o.-ban alegjobb az ár/érték arány? Kicsit riaszt a távolság... pályarendszereknél mi alapján érdemes választani, mert azt se tudjuk, hol induljunk el a keresgélésben... Köszi!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_947100
    Torolt_felhasznalo_947100
    2005. október 28. 10:3024.

    köszi!!!!!!!!!!!!! megnézem ezt a Livignot is!!!!!!!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_470848 (23)
    2005-10-28  08:53
  4. 2005. október 28. 08:5323.

    Nekem Olaszország és ezen belül Livigno a kedvenc Jó pályák, könyű közlekedés a falucska síbuszaival bárhova.  Van magyar síoktató, sífutópályák, gyerekpályák.. a sorbanállás max 20 mp...Már a Hüttékben nagy a party hangulat, az este pedig fantasztikus. Hiába vámmentes övezet   Ha meguntátok a sielést lehet menni barlangfürdőbe is.

    Bombardino forever ))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947100 (1)
    2005-10-25  10:43
  5. Torolt_felhasznalo_538071
    Torolt_felhasznalo_538071
    2005. október 27. 20:5322.

    Hali,

    hát igen, amikor csak lehet megyünk, de azért az összes felsorolt osztrák helyen nem voltam én sem, csak hát a környezetemben is elég sok a "hóőrült" emberke, és van kivel tapasztalatot cserélnem és véleményeket hallgatnom.

    Au.-ban és Fra.-ban is mindenhol vannak jó szórakozóhelyek a síterepek környékén, ezzel még sosem volt gond, hogy nem volt hol szórakozni, főleg szezonban.

    Az igazság az, hogy Olaszo.-ban csak egy helyen voltam, de nem voltam elájulva tőle, és nem is nagyon tervezem, hogy mennék, mert még ezer jobb hely van, ahová jó lenne eljutni. Persze minden viszonyítás kérdése: szerintem ott is találtok olyan helyet, ahol jól érzitek magatokat és ott pályaszállás is jobban akad, mint Au.-ban. Vannak jó helyek, keressétek a nagyobb sícentrumokat, ha nem vagytok annyire megszállottak, hogy szűzhóban szerettek síelni, és keresitek a legnagyobb havat, akkor tetszeni fog. Itt konkrét helyet nem mondanék, mivel saját tapasztalatom nincs. A buli miatt ne aggódjatok: lesz hol...))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947100 (21)
    2005-10-27  17:52
  6. Torolt_felhasznalo_947100
    Torolt_felhasznalo_947100
    2005. október 27. 17:5221.

    hát nagyon kimerítő a válaszod, már csak el kell rajta gondolkodnom...

    ja, van még egy kérdésem, mert az egyik haverom meg Olaszo.t mondta. Ott nem tudsz olyan helyet , ahol nemcsak síelni lehet, de este jó kis szórakozóhelyek is vannak?

    te hogyhogy ennyi helyen jártál már?? ez elképesztő!!! gondolom telente többször mész síelni...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_538071 (20)
    2005-10-27  16:31
  7. Torolt_felhasznalo_538071
    Torolt_felhasznalo_538071
    2005. október 27. 16:3120.

    Szia,

     

    nem nyaggatsz, én imádok mindent, ami síelés és snowboard!!

    Szóval Ausztria: árban elég húzós lesz, mindenképpen magán appartmant ajánlok, vagy Jugendherberge-t, akkor viszonylag jobban meg lehet úszni.

    Hogy mi a legjobb hely? Ez elég szubjektív, kinek mi a fontos. Nekem egy hely akkor jó, ha minél több km a pályarendszer, mert annál kevesebben lesznek a pályákon, ami nem utolsó szempont akkor sem ha nem tudsz anyira, illetve akkor sem ha már nagyon tudsz és kerülgetni kell, na meg a sorbanállásnál. Ezért a nagyobb centrumokat ajánlom, ahol sok lift és széles pályák vannak és megoszlik a tömeg (a szép széles pályák nem annyira jellemzőek Au.-ban, de lehet találni).

    1. Hintertux Tirolban. www.hintertux.at: nem a legolcsóbb, és nem a legközelebb, de szezonban, amikor minden pályája nyitva van, nem csak a gleccser, akkor szuper! Gyönyörú táj, hangulatos falvak, változatos pályák.

    2. Mölltal gleccser és környéke (Ankogel, Mallnitz) illetve Kaprun: nem anniyra jó, mint a Tux, de itt is van választási lehetőség bőven.

    Ezen kívül még: Bad Gastein (húzós ár, de j&oacute,Bad Kleinkirchheim, Obertauern, Gerlitzen, Dachstein, közelebb pedig Hochkar és Murau (bár itt eddig amikor voltam, mindig tömeg volt).

    Minél messzebbre mész, főleg Karintia felé azért kevesebben vannak már, a határ menti részeken (Semmering, Annaberg, Ötscher) van sorbanállás és tömeg a pályán. Persze ha kifogod az osztrák tartományi síszünetet, akkor is...

    Arra azért számíts, hogy ezeken nem nagyon talász pályaszállást, ami napi pakolást és utazást jelent, és többe fog kerülni, mint Fra.

     

    Nyugodtan írj, ha van még kérdésed!

     

    Ági

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947100 (19)
    2005-10-27  15:43
  8. Torolt_felhasznalo_947100
    Torolt_felhasznalo_947100
    2005. október 27. 15:4319.

    KÖSZI!!!!!!!!!!

    ÉS bocsánat később olvastam a privit, amiben nagyon sok infót írtál...

    HÁT TE tényleg nagyon ott vagy!!! )

    mennék besízni, de mi december előtt sajna nem érünk rá.

    8-10 éves gyerekekkel mennénk...végül is nem nagyon kicsik, de azért tényleg messze van sajna Fr. o.

    Igazából nem csak én döntök, ezért nagyon jó lenne ha megírnád, hogy te merre mennél Ausztriába!!!

    ha nem bánod, hogy naggatlak...

    cs.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_538071 (17)
    2005-10-27  14:40
  9. Torolt_felhasznalo_538071
    Torolt_felhasznalo_538071
    2005. október 27. 15:0518.

    Ja, és majd' elfelejtem, megyünk november végén szervezett úttal Tignes-be , egy hét besízőbe, ha érdekel, küldök infót róla.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947100 (16)
    2005-10-27  13:55
  10. Torolt_felhasznalo_538071
    Torolt_felhasznalo_538071
    2005. október 27. 14:4017.

    Szia!

     

    Mint már mondtam, én Franciaországot ajánlom, erre tudok konkrét utat is: jan. 21-28, ill. jan.28-febr. 4-ig, st. Francois-ban.

    Első hét: 62500 Ft/ fő (szállás appartmanben+6 napos bérlet+utazás busszal), a második hét 1-2 ezerrel drágább. Lehet autóval is menni egyénileg, ha nem akartok buszozni.

    Mekkora kisgyerekről van szó? Csak az út miatt kérdezem, mert ugyan az én szívem csücske Franciaország, de kocsival is 14-16-18 órás út, ha nagyon kicsi és nem bírja, akkor meggondolandó. Viszont a pályák minősége és mennyisége nem hasonlítható még Ausztriához sem. Ha viszont pici a gyerek, akkor gondolom nem ez az elsődleges szempontotok (hogy 50 vagy 120 Km pálya van-e), hanem hogy ők is jól ellegyenek, és esetleg jó legyen az idő.

    A jó időre január végén, ill. február elején nem sok az esély sehol, csak később, február végétől, de ezek a hetek jóval drágábbak mindenhol, ez a főszezon Fra.-ban és Ausztrában is, nem tudom, ez mennyire szemőpont. Március közepétől már mérséklődnek az árak, talán az általad említett szempontok alapján ez lehet a nyerő időpont (nem tudom mennyire vagytok időhöz kötve), nagy esély van a napsütésre, bár a hó már kicsis "firnes", de azért jó.

    Fra: ajánlom még Alpe d'Huez-t, ez nem a legolcsóbb hely, az egyik legnagyobb pályarendszer, hóbiztos márciusban is, nagyon hangulatos falu (nem csak appartmann-"gyár"), jó bulis helyek, apré ski-programok, szóval minden megvan ami kell!

    Ha a gyerekkel nem akartok nagyon messzire utazni, akkor marad Ausztria, ha kell, arról is tudok írni, de az nálam csak a 2. helyezett...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947100 (16)
    2005-10-27  13:55
  11. Torolt_felhasznalo_947100
    Torolt_felhasznalo_947100
    2005. október 27. 13:5516.

    SZIA!!

    tudnál síutakat ajánlani????

    egyelőre csak nézelődnék, de írd meg légyszi, hogy melyik helyet ajánlod Olaszo-ban, Fr.o-ban, és Ausztriában!!!! Melyik a legjobb hely????

    Hova érdemes menni , ha bulizni akarunk??? És hova, ha jön velünk kisgyerekes??? ilyen kételyeim vannak...

    de, ha tudsz konkrét utakat..az is baromi jó lenne!!!!!!!!!!

     

    előre is köszi!!!

    Csilla

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_538071 (12)
    2005-10-25  12:12
  12. Torolt_felhasznalo_947100
    Torolt_felhasznalo_947100
    2005. október 25. 12:5515.
    Folgarida merre van????????? ott milyen tapasztalataid voltak???? mitől olyan jó?
    előzmény:
    Zee (10)
    2005-10-25  12:04
  13. Torolt_felhasznalo_947100
    Torolt_felhasznalo_947100
    2005. október 25. 12:5314.

    köszi a tippeket!!!!!!!!!!  átolvasom jó alaposan őket!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_538071
    Torolt_felhasznalo_538071
    2005. október 25. 12:1813.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_538071
    Torolt_felhasznalo_538071
    2005. október 25. 12:1212.

    Franciaország mindenképpen!!!!! Sokat síelek / boardozok már nagyon rég óta, sok helyen voltam (Au., Szlovákia, Cseho.,Fra., Olaszo.) és ezt ajánlom, de nagyon!

    A legkisebb sícentrum is legalább 60 Km pályarendszer, minden szállás pályaszállás, sokkal jobb, mint Ausztria! És árban is.... Egy hét Fra., közepes méretű síterepen (80-100 Km) január végén vagy febr. elején 60000-65000 Ft (szállás appartmanban+bérlet+utazás!!!). Kilépsz a házból, felcsatolsz és odacsúszol a felvonóhoz....))))))

    Ha érdekel, adhatok tippeket + ajánlhatok utakat.

    Mgesa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_855763
    Torolt_felhasznalo_855763
    2005. október 25. 12:1011.

    Hali!

    Kicsit könnyítsd meg a dolgodat azzal, hogy leszükíted a kört valamilyen szempont(ok) alapján...

    - mennyi időre mennétek? ( ha 1 hétnél rövidebb, nem érdemes olyan messzire, mint Franciao. vagy Olszo.)

    - mennyire tudtok / mennyit akartok síelni?  Nagy síterepen, ahol rengeteg pálya van, többe kerül a bérlet is. Ha az egész napot végigsíelitek, ki tudod használni a sok pályát, ha csak pár órát vagytok kint, elég egy kisebb helyre menni, ott olcsóbb a bérlet is.

    Ausztria szuper hely, itt egy weboldal, az összes pálya rajta van, sőt asszem Olaszország is....

    http://www.bergfex.at

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947100 (1)
    2005-10-25  10:43
  17. Zee
    Zee
    2005. október 25. 12:0410.

    Olaszország fantasztikus, mikor kisebb voltam minden évben oda mentünk. Most már maradt Franciao. mert az olcsóbb de messzebb van. Ausztriában még nem voltam mert azt mondják nagyon drága. Szlovákiát meg egy napon se lehet említeni annyira semmi a többihez képest.

    A legeslegjobb nekem Folgarida volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947100 (1)
    2005-10-25  10:43
  18. 2005. október 25. 11:389.
    Hogy magyar oktatás van-e azt sajnos nem tudom. 
    előzmény:
    Borbika (7)
    2005-10-25  11:34
  19. 2005. október 25. 11:368.
    tényleg klassz hely, pár éve mi is ott voltunk :-)
    előzmény:
    bellezza (3)
    2005-10-25  10:53
  20. 2005. október 25. 11:347.
    Szia,
    magyar nyelven van oktatás itt? (főképp gyerek oktatásra gondoltam)
    előzmény:
    dnita (2)
    2005-10-25  10:52
  21. Torolt_felhasznalo_115916
    Torolt_felhasznalo_115916
    2005. október 25. 11:256.
    Szioka!
    en iden voltam többek között murau-ba,gyönyörü hely,rengeteg a tömeg,elöször azt hittem,hogy hazamentem a sok magyar beszed hallatan,masreszt a palya irto sz*r volt,ha lehet igy kifejezni.Jeges volt,es ha az ember fia/lanya szaguld lefele,nem epp kellemes,amikor szazkilometer per oras sebesseggel nekiszaguld egy laikusnak vagy akar egy fanak.Amugy minden mast leszamitva tenyleg jo abenteuer!
    Ha birja a penztarcatok,jo valasztas lehet,de szlovenia is klassz,ugyanugy mint südtirol.Ha nem az emberekre vagy kivancsi,akkor az utobbi is megteszi,a palya kellemes,igaz mi monte penegalon voltunk februarban,a közeli palyan egy teremtett lelek nem volt(bemelegitesnek megfelelt),ha egy picit messzebbre mentünk,ott aztan volt pezsges.-&rt;rosengarten.
    Remelem,azert tudtam segiteni!
    Jo keresgelest es jo pihenest!

    U.I.:most mennetek,vagy melyik honapban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947100 (1)
    2005-10-25  10:43
  22. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. október 25. 11:235.

    szia

    én már sokszor leírtam síelős topicokban itt a fórumon:

    Ausztria, Murau Kreischberg-hegy. Nincs is messze, (Stájerország) Abszolút hóbiztos, és gyönyörű hely kezdők is megtalálják a nekik való páylákat (én ott  tanultam) és a fekete pályák ördögei sem csalódnak szerintem

    www.kreischberg.at

    Van egy jó szállás, magyar tulajdonú Clubhotel am Kreischberg a www.tensi.hu oldalon megtalálod az osztrák, Murau-i szállások között. Apartmanok vannak nem szobák, épp ezért kisgyerekeseknek is ajánlott, ellátás nincs, pályaszállás, ami atz jelenti hogy a kreischbergi kabinos felvonó kb. 100 méter, nem kell sokat cipelni a léceket. fent ahogy a kabinos felér a hegy tetejére van egy jó étterem...nincs fényképes bérlet, ami akkor jó ha pl. pici babás van a csapatban aki úgysem síel egész nap és tud akor vkivel cserélni..pl. délelőtt ő siel, du. meg az aki délelőtt a gyerekre vigyázott...az apartmanok nagyon színvonalasak, mindennel felszereltek (mikro, vízforraló, teafőző, főzőlap stb.) 4 személyes apartmanban 2 wc, külön bidet stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947100 (1)
    2005-10-25  10:43
  23. 2005. október 25. 11:184.

    Szia!

    Először is azt kell eldöntenetek, hogy mennyit szántok rá.

    Mi régebben mindig Szlovákiába jártunk, mert az a legolcsóbb, de ott tényleg borzasztó sokat kell sorbanállni, van, hogy háromnegyed órát.

    Mostanában Ausztriába járunk, a pályák állapota sokkal jobb (nem buckás, nincsenek fű- és sárfoltok), meg több a felvonó.

    Olaszországban még nem voltam, de arról még csak jót hallottam, lehet, hogy idén oda megyünk. Csak az messzebb van, meg drágább is.

    Ausztriában Murau szuper, vannak pályák kisgyerekeknek is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. október 25. 10:533.
    Hali, én tavaly Madonna di Campiglio-n voltam, fantasztikus hely, nyugodtam merem ajánlani... Ha jól emlékszem a 6 napos kombinált síbérlet olyan 190 euro körül volt/fő. Szupik a pályák és jó hosszúak, tényleg eszméletlen!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_947100 (1)
    2005-10-25  10:43
  25. 2005. október 25. 10:522.

    Szia!

    Mi minden télen általában Szlovákiába (észak-chopok) megyünk. Nagyon szép a hely és a gyerekek is tudnak síelni. Sőt még oktatópálya is van ha jól tudom. Az árak nagyon jók, én csak ajánlani tudom,  bár egy bibi van: valamikor sokat kell sorba állni a felvonóknál.  

    Ausztriába tavaly volt a párom (hogy melyik részen: passz) nagyon tetszett neki és még sorba sem kell állni. Viszont az árak nagyon húzosak. Egyelőre ennyi. Remélem tudtam segíteni! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top