Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyáron Horvátország

Torolt_felhasznalo_540299
Torolt_felhasznalo_540299
Létrehozva: 2005. Április 13. 14:19
Segítségeteket szeretném kérni.
Nyáron párommal és 1 év körüli gyerekünkkkel pár napra Horvátországba mennénk nyaralni. Kérdésem, hova, milyen városba-faluba érdemes menni és tudtok-e valamilyen jó, kényelmes, de nem drága szállást? Fontos lenne a homokos- / kis kavicsos tengerpart közelsége, nem zsúfolt partszakasz, kevés szórakozóhely, viszonylag kevés turista. Ha van ötletetek, akkor arra is kíváncsi lennék, mennyi idő alatt lehet lejutni oda kocsival.
Előre is köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. Április 13. 16:2814.
    iÁRNY A rÓMAI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    ardian (12)
     
  2. 2005. Április 13. 15:3413.
    Igaz, hogy nekünk is 2 órát kellett várnunk a kompra, de annyira gyönyörű Jablanac, meg a tenger, meg az illatok, hogy hipp-hopp elment az idő. Bár álmos, nyügyi gyerekekkel lehet, hogy nem olyan pihentető :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. Április 13. 15:3212.
    Nekem is egy éves lesz a fiam nyáron.
    Irány a Balaton!
    Nem gyötörném még 4-5 órás úttal sem a gyereket, és mi van, ha beteg lesz, hazarohantok vele?
    előzmény:
    halava (1)
     
  4. 2005. Április 13. 15:2711.
    Csatlakozom a Dalmáciát (Zadar és környéke) javaslókhoz, mi is oda készülünk idén, szintén 1 év körüli gyerekkel. Homokos és apró kavicsos tengerpart, nyugis, szép, barátságos, jól felszerelt. Igaz, látnivalóban nem dúskál a környék, de kisgyerekkel úgysem túrázik az ember. Voltam Isztrián is, de az nagyon olaszos, hangos, rikító, végig betonos vagy sziklás a part, szóval nem ideális gyerkőccel.

    Mi idén Privlaka-ba megyünk, ez Zadar fölött van kicsivel, állítólag majdnem végig autópályán lehet menni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. Április 13. 15:2610.
    Januárban indítottam egy topicot Horvátországba mennénk címmel. Most néztem meg, él még. Nézz be oda is, sok hasznos információt olvashatsz!
    előzmény:
    halava (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_305230
    Torolt_felhasznalo_305230
    2005. Április 13. 15:249.
    Rab tényleg nagyon szép, gyerekkel ideális lenne. Viszont főszezonban órákat kell várni a kompra.
    Szállást soha nem szoktunk utazási irodán keresztül foglalni. Vagy keresek valamit interneten, vagy kint bemegyek az első irodába és megkérdezem, hogy mit tudnak ajánlani.
    előzmény:
    halava (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_305230
    Torolt_felhasznalo_305230
    2005. Április 13. 15:188.
    Sok szép hely van Horvátországban, ami szerintem kicsi gyerekkel is ideális. Az igazi homokos partszakasz tényleg nagyon kevés, de aprókavicsos part sok helyen van. A legszebb (szerintem) az ország déli része (Dalmácia). Ha igazán közeli helyet kerestek, akkor Crikvenica a leggyorsabban elérhető. Jó a strandja, bár sajnos fizetős.
    előzmény:
    halava (1)
     
  8. 2005. Április 13. 15:047.
    Olvastam a hozzászólásokat. valóban jobban szeretik a kisgyerekesek Olaszországot. Mi is voltunk. Többet soha. Legalábbis nem szombaton, amikor 12 órás dugó volt az autópályán. Kínlódás. Az olaszok nagyon zajosak, és itt északon nem valami barátságosak. Igaz, hogy homokos a tengerpart, de pl. nem állíthatod fel a saját napernyödet, és olyan zsúfolt a part, mint egy szardíniakonzerv. Lignano-ban voltunk. Brrrr
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. Április 13. 15:016.
    Szia!
    Tavaly nyaraltunk két kisgyerekkel (5 és 2 év) Horvátországban, és az idén is oda megyünk. Tavaly Sv Filipi-i-Jakovban voltunk (Zadar alatt) egy magyar utazási iroda által bérelt aparthotelben. Most is ajánlják, ha jól emlékszem car tour katalógus. Egy stúdiót béreltünk. Nagyon modern berebdezésü, légkondis, erkélyes, konyhás. Félpanziót is kértünk, de a gyerekek nagyon jó volt, hogy délben is tudtam összeütni valami ebédfélét. Volt egy pici járszóterük is, és a part lassan mélyülö, kavicsos, az egyik részen homokos. A település kicsi, nyugodt, este jókat lehet sétálni. Tavaly 4-5 óra alatt értünk oda, de akkor még nem volt kész teljesen az autópálya. Minimum egy órával rövidebb lesz az út az idén. Csak ajánlani tudom. (Ja, és nagyon olcsó volt!)
    Az idén Sibenik-be megyünk, mert nagyobbak a gyerköcök, és szeretnénk délebbre menni.
    előzmény:
    halava (1)
     
  10. 2005. Április 13. 14:575.
    Szia! Én a Rab szigetet tudom ajánlani. Vigyonylag közel van, 8-10 óra alatt ott vagytok. Apró kavicsos a part, és bárhol lehet strandolni, ahol Nektek szimpi. ALopar rész meg homokos, de az nagyon felkapott hely, ott sokan vannak. De Barbat, Banjolnál találsz strandot, és ott nincsenek szórakozóhelyek! Szóval ott szórva van a nnép. Szerintem ideális kisgyerekkel (is).
    A Horvat utazási irodánál foglaltuk le tavaly, és nagyon jó volt. És nem annyira drága. De a honlapjuk most pont nem jó :-((
    előzmény:
    halava (1)
     
  11. 2005. Április 13. 14:544.
    Szerintem kicsi gyerekkel mindenképpen olaszba érdemes menni, mert az ilyenek, mint horvát vagy görög nagyon szépek, de szinte mindenhol sziklás vagy köves a tengerpart, ami kisgyerekkel nem egy jó választás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_784698
    Torolt_felhasznalo_784698
    2005. Április 13. 14:533.
    mi opatijában voltink, ott betonos strand van

    de szerintem ugy porecs környékén vannak homokosak inkáb
    de kisgyerekesek sokkal jobban szeretik olaszországot, lassan mélyülő homokos strandok vannak bibione de az zsufolt, vagy Cattolica
    előzmény:
    halava (1)
     
  13. 2005. Április 13. 14:522.
    Mi két éve voltunk Horvátországban az Isztrián. Rabacban. Nekem nem tettszett, mert sziklás volt a tengerpart. Egy kicsit meszebb mentünk, találtunk egy öbölt, de ott hiába voltunk az elsők, és jó helyen napoztunk, délre már tele lett, és a fejünk fölött hordták a vizbe a csónakokat, meg a csöpögő matracokat. Úgyhogy én ide vissza nem megyek mégegyszer. Idén Olaszországba készülünk.
    Ja és ezek a helyek egyáltalán nem nyugodtak. Bár félrelehet vonulni kisgyerekkel a pineafák alá.
    előzmény:
    halava (1)
     

Címlap

top