Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dubai vagy Ras el Khaimah

csavargo
Létrehozva: 2017. július 22. 22:25

Sziasztok!


Augusztusban szeretnénk Dubaiba vagy Ras el Khaimah emirségbe menni. dubai.utazas.hu oldalon találtunk szállásokat. Egyiptommal összehasonlítva milyen lehet? Eredetileg oda utaztunk volna, de az már tele van, ide pedig van még hely. Tudtok tanácsot adni? 


 

  1. 2017. július 27. 10:5312.


    Ilyenkor mondta mindig a bölcs nagyim,hogy amelyik "paraszt" nem képes értékelni a csokoládét,nem kell adni neki,mert nem is való neki. Egye csak nyáron is a hagymát avas szalonnával,mert azt szokta meg,mást úgysem képes értékelni.

    előzmény:
    szaszo71 (11)
    2017-07-25  09:01
  2. 2017. július 25. 09:0111.

    Ne is, hátha kilátsz a szemellenződ mögül. Meg könnyebb úgy valamit utálni, esetleg félni tőle, ha fogalmad sincs, milyen. 


    Egyébként a kérdés olyanokhoz szólt, akiknek van tapasztalatuk a témában. Nem kell jönni, hogy szólásszabadság van, tőlem nyugodtam írkálhatsz mindenhová, csak nem tudom, mit szólnál, ha feltennél egy kérdést, hogy hogy kell mondjuk cukkinifasírtot készíteni és mindenki leírná, hogy a cukkinifasírt az undorító.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (8)
    2017-07-24  20:54
  3. 2017. július 24. 22:2510.

     szia csavargo !


     mi tavaly szeptember elejen mentunk dubaiba . jol ismertuk a klimat -mert mar  tobb .mint tiz eve a szomszed emirsegben lakunk .


    szoval minket nem lepett meg - es tudtuk mire szamitsunk  . de azon meglepodtem , hogy a jumierah szabad strand tele volt nyugati emberekkel ebed idoben - nem felven a bor raktol . en  azon duhongtem , hogy  az utazasi iroda miert tett ki bennunket 1 orakor - a varosnezes program kereteben . embertelen hoseg van olyankor . de szerintem egyiptomban ugyanez a helyzet. 


     


     szoval strandolasi idot mindenkeppen 4 ora utanra idozitsetek . meg akkor is nagyon tuz a nap .


     dubai rendkivul rendezett varos .  elkepesztoen sok szorakozasi lehetoseggel - es egyre csak fejlesztik  magukat . a vilag minden tajarol vannak ott emberek  . sok az orosz is-ami meglepett . unatkozni nem fogtok . van szorakozas mindenfele penztarcahoz merten . az olcso hoteleknek azonban nagyon rossz ertekelesei vannak . hanyasszagu  matracok , csotanyok hangos diszkozene . igy inkabb  a kozeparas hoteleket valasszatok  -olyat ,aminek nincs diszkoja .


      nekunk maga a hotel is annyira jo  volt - hogy ha ott maradtunk volna egesz nap  azt sem bantam volna ...


     de tenyleg - attol fugg ,hogy mire vagysz  - csak tengerparti lubickolasra , vagy kulturalis elmenyekre ,arab egzotikumra 


     arra szamitsal , hogy sok helyi arabbal nem  fogsz talalkozni ,mert ok ilyenkor elmenekulnek  valami kellemesebb eghajlatra 


    politikai feszultseg az van   tenyleg 


     sok epitkezes is ,mivel keszulnek egy nemzetkozi esemenyre 


     mi tavaly  jol ereztuk magunkat - a hoseg ellenere 


     sok otletet meritettem egy angol nyelvu blogbol - meg a kuponos oldalaikbol


    felaron megkaphatsz sok kirandulast 


     


     

  4. 2017. július 24. 22:069.

    Csatlakozom, én sem mennék se ide se oda....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (8)
    2017-07-24  20:54
  5. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. július 24. 20:548.

    Egyik sem.Ha ők fizetnének nekem, akkor sem.

  6. 2017. július 24. 10:037.

    Biztonság szempontjabol Dubai szerintem is rendben van, sőt! Nekem pl Egyiptom most megse fordulna a fejemben! De ezt a 2 helyet én nem is hasonlítanám össze! 

    előzmény:
    szaszo71 (6)
    2017-07-24  07:39
  7. 2017. július 24. 07:396.

    Dubaiban? Ott biztos nem. Egyiptomban inkább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (5)
    2017-07-24  06:43
  8. 2017. július 24. 06:435.

    A politikai helyzet a marha Trump miatt nagyon bizonytalan...nem ajanlatos arrafele menni iden : konnyen otthagyhatja a boret a turista

  9. 2017. július 23. 18:074.

    Dubai nagyon szuper hely, de augusztusban nem ajánlom.  Mindenki akkor megy ott szabadságra, akkor van a legnagyobb hőség, még az ottaniak se bírják.  

  10. 2017. július 23. 14:083.

    Ha nyaralásra mennétek szerintem kizárt! Őrült hőség van, ůgy mint tothi3 írta kizart hogy huzamosabb idejig kint legyetek. Mi 3 ejszakat voltunk februar vegen 30 fok volt. Megnéztuk Dubajt és ennyi! Vissza se kívánkozok! Szép, csillogo-villogo pompa de mű az egész! Napkozbe embert csak bent a bevasarlo kozpontokban látsz, este a zenélö szokokut korul rengeteg voltak, de ugy éreztem itt laknak a vilagon a legboldogtalan emberek, csaladok setaltak fapofával egymás után!

  11. 2017. július 23. 11:582.

    Dubajban állítólag nagyon meleg van augusztusban 50fok. Mi nem rég voltunk egy napot , nekünk tetszett, nagy volt a forróság de nem tudom hány fok volt. Az biztos, hogy huzamosabb ideig nem lehet kint lenni.

Címlap

top