Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Okostelo,okosabb mint mi?

luci87
Létrehozva: 2016. december 3. 10:10

Olyan topikot szeretnék nyitni,ahol segítünk,véleményt cserélünk egymással okostelefonokkal kapcsolatban.Én Vernee telefont vettem, a régi tönkrement,és ez választottam,idáig meg vagyok elégedve vele.Csak a beállításokkal bajlődtam,mert néha önkényesen viselkedik..

  1. Torolt_felhasznalo_989870
    Torolt_felhasznalo_989870
    2016. december 9. 16:4415.

    Hidd el a gyerekek ebből a szempontból sokkal okosabbak, mint mi, néhány kérdés után jobban tudják kezelni mint mi. Ezen ne aggódj, mert mire megöröklik, a te készüléked már régen elavult lesz. 

    előzmény:
    csannus (9)
    2016-12-05  13:01
  2. Torolt_felhasznalo_989870
    Torolt_felhasznalo_989870
    2016. december 9. 16:4114.

    Ja még annyit, az igaz, fényképezni nagyon jól lehet vele és egy kábellel a gépre is feltölthetem. Más előnyét még nem láttam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989870 (13)
    2016-12-09  16:39
  3. Torolt_felhasznalo_989870
    Torolt_felhasznalo_989870
    2016. december 9. 16:3913.

    Nekem Samsung duos akármi van, szép fehér, lapos, nagyon tetszik. Én viszont teljesen lebutítottam magamhoz, kiiktattam a wifit és mindent ami az internethez kapcsolódik. Ha bekapcsolom kész katasztrófa, állandóan fütyürészik, frissit, ajánlgat dolgokat, lassan tölt be valamit, és ha be van kapcsolva a wifi, naponta tölthetem. Nekem ez túl sok, itt a jó kis laptopom, ezt ismerem, nekem a telefon telefonálásra kell. Mivel ajándékba kaptam, nem mondhatom, hogy a hagyományos jobb lenne... 

  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 7. 09:4312.

    arra való


     

    előzmény:
    luci87 (11)
    2016-12-06  16:56
  5. 2016. december 6. 16:5611.

    Én se értek hozzá, de az árgépet .és az árukeresőt arra használom, ha már van adott készülék, azt megtudom nézni,hol a legolcsőbb.Meg mennyi a postaköltség, a véleményt a boltról,és a készülékről...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (10)
    2016-12-06  10:17
  6. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 6. 10:1710.

    menj máá árúkereső


    http://www.telefonguru.hu/keszulek-guru.asp


    és tökmindegy egy hülyének mit vet össze mivel


    mert fogalmi sincs mi jobb és mi micsoda


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (7)
    2016-12-05  10:17
  7. 2016. december 5. 13:019.

    Arról nem is beszélve, hogy az okostelefont, hogyan kell a gyerekek kezébe adni/átadni, ha megörökölik...


     


     

  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. december 5. 11:328.

    buxa


    a lóra nincs a szamár is jó emberek


     

    előzmény:
    ezanick* (3)
    2016-12-04  07:54
  9. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2016. december 5. 10:177.

    Mindenkinek ajánlom az arukereso pont hu termék-összehasonlító szolgáltatását. Ez nagyon jól megmutatja, hogy érdemes-e egy újabb mobiltelefont megvenni, mert tényleg jobb, mint a régi, vagy nem. Nekem Sony Xperia Z2 telefonom van, tavaly vagy tavalyelőtt vettem, azóta már megjelent a Z3, a Z4 és a Z5 is. Épp az előbb hasonlítottam össze az Árukeresőn a Z2-t és a Z5-öt, és azt kell mondanom, az eredmény az, hogy amit nyerünk a réven, azt elveszítjük a vámon. A belső memória mérete pl. nőtt, ugyanakkor a processzor sebessége csökkent. A Z5 akkuja valamivel többet bír, ugyanakkor a telefon nehezebb lett. Nagyobb lett a képernyő felbontása, aminek sok értelme nincs, mert szerintem az emberi szem, épp a tökéletlensége folytán, már nem fogja szebbnek látni, a nagyobb felbontás csak arra jó, hogy jobban terhelje az akkut, aminek a teljesítményét ugyan növelték, de ez a növelés itt el is vész :) És nem vagyok egy nagy telefonguru, de azért számokat össze tudok hasonlítani - mint ahogy bárki más is össze tudná, ha venné hozzá a fáradságot. Szóval én nagy Sony-rajongó vagyok, az Xperia sorozat szerintem nagyon jó, de nem látom értelmét megvenni a Z5-öt, pedig ki tudnám fizetni, de minek? Tipikusan a kidobott pénz esete lenne.

    előzmény:
    Dnanga1 (5)
    2016-12-04  10:28
  10. 2016. december 4. 10:306.

    Mindegyik telón van automata zár, ami egy idő után bekapcsol. Be kell állítani. Nézd át, mert kell, hogy legyen rajta.

    előzmény:
    mazsola7 (4)
    2016-12-04  10:17
  11. 2016. december 4. 10:285.

    Tíz évig dolgoztam egy mobilgyártó üzemben. Nem két év az elavulás, hanem fél év. Egy fél éves telefon már elavultnak számít. Három havonta jöttek az újabb és újabb modellek, valami újabb apró  dologgal kiegészítve. És ez manapság még fel is gyorsult. Ha csak arra használja az ember, hogy elérjen és elérhető legyen, néha egy fényképet készítsen vele, nem kell a legújabb telefon. Van okos telefonom, úgy kaptam, de amire használom, arra éppen úgy megfelel a 2009-ben legyártott Nokia 6600-m is. Sőt, mondhatom azt, hogy szebb képeket csinál. Még most is. Égnek áll a hajam, amikor azt hallom, hogy megvették a telót két évi részletfizetésre. Sokszor már akkor elavultnak számít, mire a pultra kerül. Sajnos a haszna mellett már átment ez a telefon dolog a státusszimbólum mezőre.

    előzmény:
    ácsceruza (2)
    2016-12-03  20:41
  12. 2016. december 4. 10:174.

    Ez egy viszonylag uj  kinai marka,de nagyon jo ertekelest kapott,sok forumot atbongesztem,mire ratalaltam.


    Ezeken az uj telokon mar nincs olyan,h billentyuzar beallitasa,vagy lezaras ezzel a gombbal??


    Elvileg,ha benyomom roviden a k,bekapcs gombot,lezar.Legalabbis a kepernyo sotet lesz.Feloldani pedig ugy lehet,h elhuzom a kis lakatot a kepernyon,nalatok is?

    előzmény:
    ezanick* (3)
    2016-12-04  07:54
  13. 2016. december 4. 07:543.

    es milyen tapasztalatokat szeretnel? 


    En meg sose hallottam a Vernee telefonrol. Igaz nem maniam a telefoncserelgetes, es az almast preferalom. Kb 6 eve az van. Illetve meg egy samsung is. Igazabol nem akarom lecserelni, mert megszoktam. Szeretem. 


    Hogy okosabb-e, mint en? Nos azt nem hiszem. Inkabb szorgalmasabb :) Hamarabb kikalkulalja az utat, hamarabb osszeszoroz ket szamot, es jobban tudja a telefonszamokat, mint en.


    Az is  biztos, hogy jobb kepeket keszit, mint a szemem, de rosszabbakat mint a fenykepezom :)


    Osszessegeben en szeretem. Ami bosszant, hogy a folyamatos szoftver frissitesek miatt belassul es emiatt kell ujat vennem idonkent a meg teljesen ujnak kinezo helyett, pedig az ujban sem akarok altalaban uj szolgaltatast, mint amit megszoktam...

  14. 2016. december 3. 20:412.

    Jó árérték arányú telót vettél, de a kínaiakról tudni kell, hogy a tartósságuk és megbízhatóságuk kétséges. Persze, ezen a piacon tartósságról beszélni hiábavalóság. A nevesebb gyártók telefonjaiban is csak reménykedhetünk, hogy jobban bírják a strapát. Kétévente pedig a többség telefont cserél, ennyi elég az elavuláshoz.

Címlap

top