Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Középiskolai versmondó

FDóraa
Létrehozva: 2016. Április 23. 12:10

Sziasztok! 


 


Középiskolai versmondó verseny ügyben gondoltam körbekérdezek.


 


A versenyre 2 (szabadon választott) verset kell vinni, az egyik Aranyosi Ervin szívek szabója:


 


http://versek.aranyosiervin.com/gyerekvers-verses-mese/ar anyosi-ervin-a-szivek-szaboja/


 


Másodiknak pedig Szabó Lőrinctől Lóci Óriás lesz című versét gondoltam.


 


https://www.youtube.com/watch?v=a0nrfffOEOs


 


Viszont most elbizonytalanodtam, mert ezt már alsósok is szokták szavalni. (és nyilván azért van különbség egy 10 és egy 17 éves előadása között) de ez középiskolába is megállja a helyét? 


 


Sajnos nincs lehetőségem magyar tanárral beszélni, ezért gondoltam itt kutakodom.

  1. 2016. Április 25. 14:173.

    Szívek szabója, bocsánat.

    előzmény:
    buburuza (2)
    2016-04-25  14:16
  2. 2016. Április 25. 14:162.

    Szia!


    Nem tudom aktuális-e  még a kérdés... :-)


    Mivel középiskolai versenyről van szó - tehát feltételezhetően 14-18 közötti korosztályról beszélünk - én biztos nem ezeket a verseket választanám. Akkor sem ha első éves középiskolás diákról beszélünk, pláne akkor nem ha 17-18 évesről.


    Mondom mindezt úgy, hogy voltam pár irodalmi versenyen :-)


    A szíves szabója - ha a versmondás szemszögéből nézzük -  inkább gyerekvers. A másikat pedig - ahogy Te is írtad - már nagyon fiatalok is szavalják. Arról nem is beszélve - bár rossz ezt leírni - de kicsit divatvers is lett.


    Ezek véleményem szerint fiatalabb korosztálynak valók.


    Mindenképp picit komolyabb versben gondolkodnék, de azért fontos hogy az illető megértse a vers mondanivalóját, ne legyen tőle teljesen idegen a téma. Illetve nagyon fontos még hogy fiú vagy lány fogja mondani a verseket.


     


     

    előzmény:
    FDóraa (1)
    2016-04-23  12:10

Címlap

top